 |
Prosba do osob znajacych lacine. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-04-2010 15:46 | Menel De Lux (3111 punktów) | Prosba do osob znajacych lacine. 0 na 2 | Wiem ze portal ten odwiedza wiele osob znajacych lacine. Moja prosba jest skierowana wlasnie do nich, czy ktos moglby przelozyc na lacine nastepujace zdanie: " melduje wykonanie zadania panie prezasie"? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
-1 na 7 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | >[...] czy ktos moglby przelozyc na lacine nastepujace zdanie: " melduje wykonanie zadania panie prezasie"?
Jest tu kilka problemów translatorskich. Np. brak podmiotu lirycznego - nie wiemy kto melduje panu/pani... I tu mamy kolejny kłopot, bo w języku polskim nie udało nam się znaleźć słowa "prezasie" ("prezas"?). W związku z tym prawidłowe tłumaczenie na język Cycerona i paru innych wydaje się być niemożliwe.
Salutant.
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
|
|
 | 2 na 2 | Menel De Lux (3111 punktów) | nie udało nam się znaleźć słowa "prezasie" ("prezas"?)
Widze tez ze nie udalo sie dojsc do prostego wniosku, ze takie slowo nie istnieje i prawdopodobnie to tylko zwykla literowka, hmmm...
|
|
|  | 1 na 3 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | "Minus, to jedyna liryka prawdziwa, dla której warto żyć" - parafraza Leopardiego. Swoją drogą prawdziwy z ciebie menel i wcale nie "de lux"...
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
|
|
| |  | 1 na 7 | Menel De Lux (3111 punktów) | >"Minus, to jedyna liryka prawdziwa, dla której warto żyć" - parafraza Leopardiego. Swoją drogą prawdziwy z ciebie menel i wcale nie "de lux"... > Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
Tak jak podejrzewalem, mam tu do czynienia ze zwyklym internetowym trollem. Zamiast odpowiedzi na moje pytanie, dostalem porcje slabiutkiej ironii i szczypte domoroslej "psychoanalizy internetowej" . Twojej drugiej wypowiedzi nie ma sensu komentowac. Z argumentami ad personam nie warto dyskutowac. Twoje zachowanie wyczerpuje znamiona definicji trolla internetowego. I to by zakonczylo sprawe, z trollami nie prowadzi sie dyskusji bo to tylko strata czasu i klawiatury.
|
|
 | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Nie wiem kim jesteś z zawodu, ale nie marnowałbyś się jako kapral w wojsku, nauczyciel w podstawówce ewentualnie ksiądz. Umiesz jeb...ać "koty"/"młodych"/"owieczki".
Dostajesz ode mnie minusa jak stąd do 16-tej.
Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.(E. Hemingway)
|
|
9 na 9 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > " melduje wykonanie zadania panie prezasie"?Niedokładnie, ale prawie: Dux, te reporto commissum consummatum est - czyli: Wodzu (ducha oryginału idealnie oddaje  ), donoszę ci, (j.w.  ) że przedsięwzięcie zostało wykonane (identycznie jak Ostatnie Słowa Chrystusa Na Krzyżu /J 19, 30/ - co też komponuje się przeuroczo  ).
|
|
 | 3 na 3 | Menel De Lux (3111 punktów) | > >" melduje wykonanie zadania panie prezasie"?> Niedokładnie, ale prawie: Dux, te reporto commissum consummatum est - czyli:> Wodzu (ducha oryginału idealnie oddaje ),> donoszę ci, (j.w. )> że przedsięwzięcie zostało wykonane (identycznie jak Ostatnie Słowa Chrystusa Na Krzyżu /J 19, 30/ - co też komponuje się przeuroczo ).> Faktycznie urocze i zgrabne  Wielkie dzieki
|
|
|  | 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Mała poprawka: zamiast te powinno być tibi. Zamiast reporto można dać defero (brzmi smakowiciej), ale wtedy: Dux, ad te defero commissum consummatum esse - i to biblijne consummatum est nieco się zaciera.
|
|
| oportunista (1711 punktów) | Rozumiem, że gdy staniesz u wrót wieczności, tak na wszelki wypadek chcesz przy punktować, popisując się zgrabnym tekścikiem. To ma być coś na kształt okrzyku "Nie strzelać" wyuczonego w języku naszego wroga, który może nas ustrzelić, a my tego za wszelką cenę staramy się uniknąć. Jeśli jednak mimo wszystko siliłeś się na dowcip czy ironię to sadzę, że portale Samosi czy NK byłyby właściwszym miejscem, nie wątpię że i tu znajdziesz entuzjastów, lecz to żadna pociecha.
|
|
 | | sztejkat (4743 punktów) | A mnie się wydaje, że to taka fajna metod utarcia nosa złośliwemu szefowi.
Jak grzecznie zameldować wykonanie i jednocześnie pokazać, że nie wszystkie rozumy jeszcze zeżarł.
Może ja też to wykorzystam... kto wie.
Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|