Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prosba do osob znajacych lacine.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
15-04-2010 15:46Menel De Lux (3111 punktów)Prosba do osob znajacych lacine.
0 na 2
Wiem ze portal ten odwiedza wiele osob znajacych lacine.
Moja prosba jest skierowana wlasnie do nich, czy ktos moglby przelozyc na lacine nastepujace zdanie: " melduje wykonanie zadania panie prezasie"?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>[...] czy ktos moglby przelozyc na lacine nastepujace zdanie: " melduje wykonanie zadania panie prezasie"?

   Jest tu kilka problemów translatorskich. Np. brak podmiotu lirycznego - nie wiemy kto melduje panu/pani... I tu mamy kolejny kłopot, bo w języku polskim nie udało nam się znaleźć słowa "prezasie" ("prezas"?). W związku z tym prawidłowe tłumaczenie na język Cycerona i paru innych wydaje się być niemożliwe.

   Salutant.

Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
15-04-2010 17:37 
 Ocena 2 na 2
Menel De Lux (3111 punktów)
nie udało nam się znaleźć słowa "prezasie" ("prezas"?)

Widze tez ze nie udalo sie dojsc do prostego wniosku, ze takie slowo nie istnieje i prawdopodobnie to tylko zwykla literowka, hmmm...
15-04-2010 18:22 
 Ocena 1 na 3
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
"Minus, to jedyna liryka prawdziwa, dla której warto żyć" - parafraza Leopardiego. Swoją drogą prawdziwy z ciebie menel i wcale nie "de lux"...

Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
15-04-2010 18:50 
 Ocena 1 na 7
Menel De Lux (3111 punktów)
>"Minus, to jedyna liryka prawdziwa, dla której warto żyć" - parafraza Leopardiego. Swoją drogą prawdziwy z ciebie menel i wcale nie "de lux"...
>
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.


Tak jak podejrzewalem, mam tu do czynienia ze zwyklym internetowym trollem.
Zamiast odpowiedzi na moje pytanie, dostalem porcje slabiutkiej ironii i szczypte domoroslej "psychoanalizy internetowej" .
Twojej drugiej wypowiedzi nie ma sensu komentowac. Z argumentami ad personam nie warto dyskutowac.
Twoje zachowanie wyczerpuje znamiona definicji trolla internetowego.
I to by zakonczylo sprawe, z trollami nie prowadzi sie dyskusji bo to tylko strata czasu i klawiatury.
15-04-2010 23:15 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Nie wiem kim jesteś z zawodu, ale nie marnowałbyś się jako kapral w wojsku, nauczyciel w podstawówce ewentualnie ksiądz.
Umiesz jeb...ać "koty"/"młodych"/"owieczki".

Dostajesz ode mnie minusa jak stąd do 16-tej.



Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.(E. Hemingway)
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>" melduje wykonanie zadania panie prezasie"?
Niedokładnie, ale prawie: Dux, te reporto commissum consummatum est - czyli:

Wodzu (ducha oryginału idealnie oddaje ),
donoszę ci, (j.w. )
że przedsięwzięcie zostało wykonane (identycznie jak Ostatnie Słowa Chrystusa Na Krzyżu /J 19, 30/ - co też komponuje się przeuroczo ).
15-04-2010 20:03 
 Ocena 3 na 3
Menel De Lux (3111 punktów)
>>" melduje wykonanie zadania panie prezasie"?
>Niedokładnie, ale prawie: Dux, te reporto commissum consummatum est - czyli:
>Wodzu (ducha oryginału idealnie oddaje ),
>donoszę ci, (j.w. )
>że przedsięwzięcie zostało wykonane (identycznie jak Ostatnie Słowa Chrystusa Na Krzyżu /J 19, 30/ - co też komponuje się przeuroczo ).
>
Faktycznie urocze i zgrabne
Wielkie dzieki
15-04-2010 21:06 
 Ocena 7 na 7
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Mała poprawka: zamiast te powinno być tibi.
Zamiast reporto można dać defero (brzmi smakowiciej), ale wtedy:
Dux, ad te defero commissum consummatum esse - i to biblijne consummatum est nieco się zaciera.
oportunista (1711 punktów)
Rozumiem, że gdy staniesz u wrót wieczności, tak na wszelki wypadek chcesz przy punktować, popisując się zgrabnym tekścikiem. To ma być coś na kształt okrzyku "Nie strzelać" wyuczonego w języku naszego wroga, który może nas ustrzelić, a my tego za wszelką cenę staramy się uniknąć.
Jeśli jednak mimo wszystko siliłeś się na dowcip czy ironię to sadzę, że portale Samosi czy NK byłyby właściwszym miejscem, nie wątpię że i tu znajdziesz entuzjastów, lecz to żadna pociecha.
sztejkat (4743 punktów)
A mnie się wydaje, że to taka fajna metod utarcia nosa złośliwemu szefowi.

Jak grzecznie zameldować wykonanie i jednocześnie pokazać, że nie wszystkie rozumy jeszcze zeżarł.

Może ja też to wykorzystam... kto wie.

Pozdrawiam,

Tomasz Sztejka

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365