Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
27-04-2017ZaKotemPoczęty został nowy projekt zakazu aborcji
Organ partyjny "Nasz Dziennik" donosi:

Podpisy pod ustawą mają być zbierane od września.
- To będzie projekt delegalizujący aborcję. Szczegóły dotyczące składu komitetu i treści projektu przedstawimy w ciągu kilki najbliższych tygodni - mówi Kaja Godek, prezes Fundacji Życie i Rodzina. To właśnie ta organizacja przygotowuje projekt ustawy.
Fundacja rozpoczyna rekrutację wolontariuszy, którzy zaangażują się w zbieranie podpisów pod dokumentem. Kaja Godek nie ukrywa, że liczy na poparcie innych organizacji pro-life.
- Z rozmów, które przeprowadziłam, wnioskuję, że rokowania dla tej inicjatywy są bardzo dobre. Ludzie nie chcą dalszego zabijania dzieci.

Wygląda na to, że finansowane przez niemiecki kapitał oszalałe feministki znowu planują kolejną histeryczną kampanię mającą na celu odwrócenie uwagi narodu od tego, jak PiS dobrze rządzi. Ale może po repolonizacji mediów już im się nie uda?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
26-04-2017Max GolonkoPartia Zieloni - umiarkowanie feministyczna
Trafiłem przypadkiem na nowy film polski o kiepskim tytule (Porady na zdrady) ale całkiem niezły.

W filmie pojawiają się hasła niejako feministyczne (głównie statystyki) co jest o tyle ciekawe że ...

główna postać jest niezwykle podobna do liderki polskiej partii ZIELONI która o mały włos nie weszła do Sejmu (przez niefortunny sojusz z dziwnym mixem Miller+Palikot udający obrońcę bezrobotnych).

Zieloni nie są aż tak feministyczni moim zdaniem (z postulatów feministek popierają tylko te co są zgodne z ich programem - pamiętajmy też, że feminizm nie jest klarowny światopoglądowo w kwestii odrzucenia religii - a szkoda).

Są za ochroną środowiska, komunikacją zbiorową i troską o każdą istotę w trudnej sytuacji (ludzką i zwierzęcą).

Oboje jej liderzy są nieuwikłani w żadne kontrowersyjne sprawy czy też życie z polityki.

Zieloni są też za świecką szkołą (bez nauki religii).

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
22-04-2017ArminiusHańba podatków regresywnych!!!!!
W świątecznym wydaniu GW natrafiłem na tekst niejakiego Grzegorza Sroczyńskiego pt. "Krzyczmy w spawie podatków".

A oto jego fragment: "Zieliński jest głównym ekonomistą w duzym banku - zarabia miesięcznie 80 tys. złotych. Od tej kwoty płaci dokładnie 20,4 % podatku.
Malinowska jest sprzątaczka w tym samym banku. Zarabia miesiecznie 2 tysiące zł., czyli pensję minimalną. Od tej kwoty płaci dokładnie 27 % podatku."

Potem następują wyliczenia obrazujące co powyżej. I puenta jest następujaca: "Dlaczego jako społeczeństwo zgadzamy się na ten skandal? Liniowy PIT dla samozatrudnionych to hańba naszego systemu podatkowego".

Zaprawdę hańba kwalifikowana!!!!!!!
Patologia jak wyżej to spadek po rządach PO. Ale PiS rządzi już od 18 miesięcy i nie raz - gdyby chciał - mógłby błyskawicznie tej czy innej nocy zmienić ową skandaliczną regulację. Więc jest już też winien. Dlaczego? Dlaczego PiS nie chce zmiany patologii jak wyżej. Przeciez nikt chyba nie ma wątpliwości, iż byłaby to dobra zmiana?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
20-04-2017Jeden z WasUstrój XXI Wieku - Infokracja.
ustrojxxiwieku.blogspot.com

Witam, jakiś czas temu przedstawiłem wam ten ustrój, w formie.. faktycznie bełkotu, wziąłem to do siebie i napisałem go od nowa.

Przeanalizujcie to, zrozumcie fakt że niemożliwym jest by 1 infokrata którym jestem, opisał system infokratyczny w stopniu takim samym w jakim całe społeczeństwo infokratyczne jest w stanie go opisać.

Zastrzegam sobie że będą odpowiadał tylko na normalne pytania, jeśli chcesz sobie pożartować, po wkurzać mnie, niestety nie będę marnował swojego czasu na takie dyskusje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
19-04-2017piotrek____Psycholog a religia - pls hlp!
Dzień dobry,
pierwszy post, a już z dużego kalibru i dość osobiście, ale jak mus, to mus.

Jakiś czas temu czytałem już zamknięty wątek dot. ateistycznego coming outu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,472060 i niemal wszystko, co tam opisano znam niestety z własnego życia.

Nie mam charakteru buntownika, zdążyłem dobić trzydziestki i ożenić się (kościelnie :/) z kobietą, która sama nie wierząc, była gotowa dla mnie na poświęcenie. Tak więc para ateistów grzecznie wzięła ślub, żeby nie ranić (moich) rodziców i miała nadzieję, że na tym się skończy indoktrynacja. Ale nie. Kiedy przyjechali - pytanie czemu nie ma krzyża na ścianach. Kiedy my przyjeżdżamy wmuszanie niedzielnych/świątecznych obiadków. Głównie nawraca moja matka, więc ciągła relacja: kiedy i za kogo dała na mszę, jak to jej ksiądz pomógł zapewniając o modlitwie, kiedy i gdzie są msze, co robiła i kogo spotkała jak szła do kościoła, była w kościele, wrócił z kościoła. W TV już prawie ciągle msze - nie tyle nawet Trwam, co TVP (coraz trudniej odróżnić).
Mój brat to samo zresztą. Z tą różnicą, że on nie nawraca mojej żony, tylko udaje, że ona nie istnieje. Generalnie toksyczna - nie tylko pod względem religijnej nachalności - sytuacja, z którą kompletnie nie potrafię sobie sam poradzić.

Postanowiłem więc, że pora na terapię. Moja jakość życia obniża się regularnie, a relacje z żoną zaczynają być napięte. Rozumiem - kto miałby dość cierpliwości?
Ale mam dużą blokadę zaufania. Jakie jest ryzyko, że trafię do psychologa,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
19-04-2017MatixWczorajsze wiadomości - propaganda, manipulacja
Pozornie wniosek z wczorajszych wiadomości TVP jest jeden: Tusk i ekipa to pionki Putina. WTF? To się nie dodaaje proszę Państwa, cytując Maksa. Tusk w zmowie z Putinem zabawili się grabarzy-chirurgów. Czy naprawdę nikt nie widzi nic dziwnego tutaj? Przecież ekipa Tuska to jest zupełnie inny biegun. Ewidentnie opcja amerykańska od lat chce coraz mocniej skłócić Polaków i Rosjan - nie godzę się na to. Uważam, że rząd powinien brać przykład z Finlandii i iść w stronę polityki sprytu i rozsądku, a nie "tego polskiego" wymachiwania szabelką, które jest żałosne i śmieszne, ale i niestety niebezpieczne. Smoleńska szopka to element całej tej gry. Gdyby Putin oddał wrak, to pierwsze co by ogłosił Macior to, że znaleźli trotyl na poszyciu - ktoś ma wątpliwości? Oczywiście każde złe słowo na Amerykana naszego Pana i jesteś ruskim agentem - serio? Czy ludzi już do reszty popietoliło? Ludzie gdzie sceptycyzm? Krytyczne myślenie? Racjonalna analiza faktów? Oczywiście nie żeby Niemcom (Tuskowi) zależało na neutralnych stosunkach Polska-Rosja, ale tutaj jest pewien konflikt interesów na linii Niemcy-USA. Gdzie w tym wszystkim interes Polaków - nie wiem.

www.youtube.com/watch?v=XKIe_CRqxaM
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
16-04-2017ArminiusJanusz Bieszk i jego "prokoszowa" wizja historii.
Będąc wczoraj w pewnym mieście powiatowym, w kraju nad Wisłą – wstąpiłem do tamtejszej księgarni przy rynku głównym, ciekawy wyłożonej oferty z zakresu szeroko pojętej humanistyki. W dziale „historia” wzrok mój przykuła „Kronika Słowiańsko – Sarmacka” Prokosza - fałszywka 18 - wiecznego historyka i falsyfikatora dokumentów, niejakiego Przybysława Dyjamentowskiego. Zaintrygowany sięgnąłem po nią, w przekonaniu, iż wydawnictwo owo jest rodzajem przyczynku do problematyki falsyfikacji dokumentów historycznych i – jako takie – jest opatrzone stosowną przedmową. Jakież było moje zdziwienie, gdy w przedmowie autorstwa niejakiego Janusza Bieszka, natrafiłem na informacje, z których jednoznacznie wynikało, iż kronika mnicha benedyktyńskiego Prokosza to autentyk nad autentykami – któremu niezasłużoną łatę fałszywki przykleił pseudo historyk Lelewel, przecież Niemiec z pochodzenia. Gdy natrafiłem w owej przedmowie na zapewnienie, iż prapoczątkiem Polski było królestwo Sarmatów, z królem Sarmatem, które istniało już – o ile dobrze zapamiętałem - w 18 wieku p.n.e. - odłożyłem „kronikę” na ladę. Odchodząc zwróciłem ekspedientowi uwagę, iż „kronika” jak wyżej winna być raczej wyłożona w dziale „bajki” czy „fantastyka” – a nie „historia”. Ów, spojrzał na mnie nieufnym wzrokiem i stwierdził, iż „kronika” jak wyżej to zapomniane źródło do historii Polski,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
13-04-2017klawikZnowu Szwecja
W Szwecji wyszła na wierzch sprawa muzułmańskiej szkoły podstawowej. Dzieci dojeżdżające do niej były segregowane w autobusach według płci. Chłopcy przód, dziewczynki tył. Dyrektor szkoły powiedział, że nie miał zamiaru nikogo dyskryminować i być może to nie był najlepszy pomysł. Władze zdecydowanie potępiły takie postępowanie. Czy Szwedzi są ślepi ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
08-04-2017Max GolonkoSpisek tylko w jakim sensie?
Szaleństwo Maciarewicza czy co? Patrz w załącznik!

A tutaj coś może związane ze sprawą?

(Palikot sugerował że szef wpłwowej partii polskiej Jarosław K. jest gejem i obce służby mogą ...)

wiadomosci(*)wiedza-ze-szef-pis-to-gej.html

Kliknij ząłacznik

[Załącznik]

Miłego dnia
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 190 (przedawniony)
06-04-2017Jeden z WasNowe Sprawiedliwe Miasto.
Szanowni Państwo,

Chciał bym Państwu przedstawić nowy ustrój, który powstaje w Polsce, zaprojektowany przez Polaka z wizją. Z każdym dniem jest rozwijany, poprawiany, ulepszany.

Czeka nas wielka rewolucja, Polska będzie zarządzana najmądrzej spośród wszystkich Państw tej Planety. To my jako pierwsi zbudujemy Państwo idealne, pozbawione rządu, biurokracji, głupoty, kłamstwa, znieczulicy i wyzysku. Czas na nowe tysiąc lecie...

To o czym wyżej napisałem udowodnię w ciągu najbliższych 20 lat.

O ustroju, wraz z kompletem systemów możecie przeczytać wpisując w Google "Nowe Sprawiedliwe Miasto" wchodząc w pierwszy link od góry. Całość opisana jest na blogspocie.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, obrazić mnie, powiedzieć coś sensownego, albo wyrazić chęć pomocy - wsrodwas(at)gmail com - pisz tutaj.

Z wyrazami Szacunku
Jeden z was
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)