 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 51 (przedawniony) | | 01-05-2010 | lord_sumo | Rosjanie nie mają mnie za co przepraszać. |
Samolot, co, jak twierdzą niektórzy w bohaterski sposób, roztrzaskał się w Smoleńsku, leciał z delegacją na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej. Już od pewnego czasu dało się słyszeć, że w polityce rosyjskiej zbliżają się zmiany w zakresie mówienia o Katyniu. Niezależnie od tego, czy katastrofa samolotu była dziełem nieszczęśliwego wypadku, czy bohaterskiej postawy polskiej delegacji, nie da się zaprzeczyć, że śmierć jego pasażerów nagłośniła w szerokim świecie sprawę mordu na Polakach, jaki 70 lat temu miał miejsce w pobliskim lesie. Jeszcze przed zakończeniem oficjalnej żałoby narodowej mówiono w mediach, że możemy mieć, wreszcie (między innymi dzięki tragedii) nadzieję, że Rosjanie pokajają się przed nami, uderzą się w pierś i przeproszą za Katyń. Wszystko to wydaje mi się jednak nieco dziwne.
Dlaczego Rosjanie, jako naród, mieliby nas przepraszać za zbrodnie Stalina i spółki? To, jak na moje oko, tak, jakby ofiarę gwałtu przepraszała za gwałt ofiara tego samego gwałciciela, która była gwałcona dłużej i bardziej intensywnie. Wydaje mi się bowiem, że od Stalina, Rosjanie, zebrali takie same, jeśli nie większe, cięgi jak Polacy. Jeśli nawet nie chcemy porównywać cierpień narodów w sposób ilościowy, zgódźmy się przynajmniej, że cierpieliśmy w ten sam sposób.
Wracając do sprawy Katynia - może powinni przeprosić za to, że członkowie bandy zbrodniarzy należeli do ich narodu? Jakoś tego nie widzę... Stalin był, na przykład Gruzinem, a w ogóle, to jest dla mnie rzeczą naturalną,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 01-05-2010 | Mężczyzna | Kogo chcą naciąć lekarze? |
Wszystkich. Ale proszę się nie pchać, kobiety mają pierwszeństwo. 1. Już bowiem "nacięto" właśnie kobiety - ubogie ciężarne, które pod rygorem utraty tysiąca złotych "becikowego" zmuszone są wielokrotnie odwiedzać gabinety ginekologów. Piszę "nacięto", ponieważ nie znajduję wykazu powinności lekarza, których realizacji mogłaby zainteresowana dopilnować, zatem za całą ochronę swego zdrowia przyjęto samo jej wejście do gabinetu, które lekarz w swej łaskawości odnotuje, zgłaszając do NFZ - nie bez kozery. 2. Drugą grupa naciętych, można rzec, że dosłownie, są pacjentki, którym w zaciszu gabinetów ginekologicznych diagnozuje się nadżerkę szyjki macicy, zalecając jej wyleczenie, nierzadko prywatne. Fakty i mity o nadżerkach i obchodzeniu się z nimi w polskich realiach podaje w swoim artykule specjalista od nich, polecam 10 punktowe podsumowanie na końcu artykułu z którego wynika, że "leczenia nadżerek" raczej wywołuje raka niż mu zapobiega... 3. A trzecią grupą są kobiety pracujące - czyli "pacjentki na razie potencjalne". O ich losie przesądzą wyniki toczących się obecnie społecznych konsultacji nad projektem ustawy o obowiązku badań mammograficznych i cytologicznych. W świetle tego, już wcześniej przywoływanego na tym forum "przekrojowego" artykułu, niejedna kobieta zostanie niepotrzebnie nacięta. . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 01-05-2010 | Maddy | Prawne kurioza |
Najpierw link: tinyurl.com/2vyrka5W skróci - pracownicy "zabrali sobie" sprzęt należący do pracodawcy na poczet zaległych wynagrodzeń. Nie próbowali w ogóle drogi prawnej. Sąd uznał, że wprawdzie był zabór mienia ale nie z zamiarem przywłaszczenia i zasadniczo zrobili źle, ale na karę nie zasłużyli. I czyn ma znamiona niskiej szkodliwości społecznej. Pracodawca nie płacił w terminie - owszem, naruszył prawo. Można go za to podać do sądu. Pracownik może to zrobić bez ponoszenia żadnych kosztów. Ale to nie powoduje, że pracownicy mogą w odwecie też prawo naruszyć. To jest przyzwolenie na samosąd. Dla mnie - skandal. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 01-05-2010 | (Alicja)Duda | Egzamin : zamiast Biblii streścili "Władcę Pierścieni |
wiadomosci(*)E__Cos_wymyslimy.html?skad=rssEgzamin gimnazjalny: zamiast Biblii streścili "Władcę Pierścieni". Na forach wrze Przez nieuwagę i zaskakujący układ pytań wielu gimnazjalistów popełniło błąd. Zamiast fragmentu Biblii streszczali "Władcę Pierścieni" - podaje wyborcza.pl. Na forach i na Facebooku wrze. - Możliwe, że uczniowie nie stracą punktów - zapewnia Centralna Komisja Egzaminacyjna. Skargi uczniów błyskawicznie dotarły do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dyrektor CKE w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zapewnia: - Właśnie spływają do nas próbki prac z całego kraju. Będą je sprawdzać eksperci. Jeśli rzeczywiście błąd będzie się powtarzać, zastanowimy się, jak go uwzględnić w punktacji. W końcu nie należy się dzieciom dziwić. To bajka i to bajka | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 30-04-2010 | Bezdomny | Solidarni 2010 |
Co myślicie o tym "dokumencie" który znów podzielił Polaków? Jeśli chodzi o mnie to ten sposób przekazu, uprawiania dziennikarstwa budzi moje największe obrzydzenie. Sposób przekazu godny propagandy państw totalitarnych. Rosjanie oburzeni tym paszkwilem. Jak widać nie tylko Jarek Kaczyński idzie po trupach do celu, podczas jego medialnej absencji knują, układają teorie spiskowe, opluwają przeciwników politycznych i niszczą stosunki z państwami sąsiednimi jego koledzy. Ludzie, którzy mówili o wzajemnym szacunku, o zmianie sposobu prowadzenia sporów politycznych, jeśli nie na dłużej to przynajmniej podczas najbliższej kampanii prezydenckiej. Przykre.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 29-04-2010 | lontri | Życie na drucie |
Po zapoznaniu się z poniższym artykułem: The data-driven life. zapraszam do konsumpcji tematu. Czy gra jest warta świeczki? Czy warto zacząć prowadzić "życie na drucie"? Może macie Swoje własne doświadczenia w tym temacie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 29-04-2010 | dnak | Demokracja na wakacjach - głosuj za siedmiona morzami! |
Wyjeżdżając na wakacje zostawiamy za sobą wszelkie problemy i oczekujemy kilku dni odpoczynku od codziennych trosk. Nie zapominajmy jednak, że nawet na plaży pozostajemy obywatelami odpowiedzialnymi za losy naszego kraju. Opuszczając swoje miejsce zamieszkania podczas wyborów prezydenckich i uzupełniających do senatu wystąpmy o zaświadczenie o prawie do głosowania, które urzędy gminy, w której jesteśmy zameldowani wydają po złożeniu odpowiedniego wniosku. Zaświadczenie to pozwoli nam na głosowanie w dowolnej komisji wyborczej w kraju i za granicą. Nie pozwólmy, żeby w tak ważnym dla nas momencie decyzję podejmowali za nas inni.
Zaświadczenia o prawie do głosowania wydawane są bardzo długo - aż do przedwyborczego piątku (18.06). Wzory wniosków o ich wydanie są bardzo często dostępne na stronie internetowej Urzędu Gminy, a jeśli nie - można pomóc sobie wzorem innej gminy, która dokument taki zamieściła na swojej stronie. Po złożeniu wniosku otrzymujemy dwa zaświadczenia, po każdym na jedną turę głosowania. Musimy uważać, żeby ich nie zgubić - są one jedynym dowodem naszego prawa do głosowania, po ich otrzymaniu zostajemy wykreśleni z listy wyborców komisji, która jest odpowiednia dla naszego miejsca zameldowania podczas tegorocznych wyborów. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 28-04-2010 | Gustaw | Paradoks goni paradoks |
Tekst napisałem 19 kwietnia, oczywiście, 2010 roku. "Naczalstwo" racjonalisty.pl nie chciało jednak go opublikować, dlatego umieszczam tutaj. Trochę późno, ale... myślę, że jest wciąż aktualny.
Paradoks goni paradoks
Na wstępie chcę podkreślić, że niniejsze rozważania nie mają na celu kogokolwiek obrazić, są jedynie wynikiem skromnych przemyśleń autora. Całkowicie zgadzam się, że śmierć 96 ludzi w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem była tragedią. Współczuję rodzinom ofiar i wszystkim tym, którzy byli szczególnie blisko z nimi związani. Rozumiem nieszczęście i towarzyszące mu emocje, nie mogę jednak pozwolić, aby nawet w tak trudnych chwilach wyrazić zgodę na bezmyślność i podejmowanie dalszych często bezsensownych działań. Czasami życie jest pełen paradoksów niczym przygody Kandyda. Nad wszystkim nie jesteśmy w stanie zapanować i wszystkiemu zapobiec. Jednak w większości przypadków możemy to uczynić, pod warunkiem, że należycie będziemy korzystać ze zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności. Odrzućmy uniesienia, doraźne korzyści i skoncentrujemy się na chłodnej analizie faktów. Oto wybrane przykłady sprzecznych, dziwnych, niezrozumiałych i najczęściej prowadzących do nikąd albo na manowce ostatnich działań polskich mediów, środowisk kościelnych i politycznych tudzież szarych obywateli, po katastrofie w Smoleńsku. Należy tutaj zaznaczyć, że media, hierarchia kościelna i politycy, prawie bez.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 28-04-2010 | diogenes | Czekanie na wynik |
Premier Tusk: Śledztwo budzi szczególnie dużo emocji, co jest zrozumiałe. Wszyscy niecierpliwie czekamy na wynik.wiadomosci(*)wac_wspolnie_z_rosja,item.htmlOsobiście nie czekam niecierpliwie na wynik. Wielu czeka na materiały śledztwa, a nie na jego wynik, bo ten to kwestia rozumowań, a do tych nie są zdolni jedynie eksperci, nawet (czy zwłaszcza) namaszczeni przez premiera. A mamy, jak mniemam, słuszne powody wątpić w racjonalność na najwyższych szczeblach władzy. Rozumiem: śledztwo nie jest spektaklem jak mecz piłki nożnej, kiedy to ludzie czekają nie tylko na wynik, ale i na dobre sędziowanie. Kiedy śledztwo zostanie ukończone, nie wolno opinii publicznej pozbawić wyrobienia sobie własnego zdania na temat przyczyn katastrofy i - co równie ważne - pracy biegłych. Demokracja nie jest wiarą w polityków ani władzą ekspertów. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 187 (przedawniony) | | 28-04-2010 | Przemek90 | Dlaczego komunizm w Polsce był złym ustrojem ? |
Chciałbym poruszyć temat zawarty w temacie. A więc na początek przedstawię się, nazywam się Przemek i mam 20 lat ( na komunę się nie załapałem więc nie mam wyrobionego własnego obiektywnego zdania na temat komuny - jak wtedy się żyło, mogę się jedynie opierać na książkach, wpisach na forum etc.)
Tak sobie oglądam telewizje od dłuższego czasu i w związku z ostatnią katastrofą jest czasami poruszana kwestia Solidarności i dzielnego Pana Wałęsy który to obalił ten dziadowski komunizm. Z ciekawości zacząłem szukać na internecie różnych informacji na temat komunizmu - jak się żyło, itp.
Z tego co znalazłem to prawie same plusy ,np.: -wszyscy mieli pracę - dzisiaj ludzie naprawdę chcieliby mieć pracę, za którą można wyżyć do "pierwszego". Oczywiście ma to też aspekt gospodarczy - skoro wszyscy pracują to gospodarka idzie szybko naprzód, istniało wiele polskich specjalistycznych fabryk, produkowano polskie radia, telewizory, motocykle.
-wyższy poziom intelektualny - wtedy studiowali ludzie którzy się nadają na studia. Dzisiejszy poziom edukacji na studiach pozostawia dużo do życzenia. Studiują ludzie którzy piją całe tygodnie, ucząc się tylko na kolokwia, sesje ( i to często z pomocą różnego typu wspomagaczy). To ma być polska inteligencja !? (oczywiście nie wszyscy, przepraszam jeżeli uraziłem jakiegoś studenta, który reprezentuje sobą wysoki poziom, jak przystało na inteligencję)
-bezpieczniejsze ulice - kiedyś było o wiele więcej policji, posiadali nowoczesny sprzęt i nie było.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |