Racjonalista - Strona głównaDo treści
Europa wspólnych wartości

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-05-2005 23:20KefiEuropa wspólnych wartości
Pytanie do forumowiczów; czy Waszym zdaniem wspólczesna Europa ma jakies wspolne wartości? Czy jest cos co łaczy Portugalie i Ukraine, Norwegie i Malte? Czy jest to religia, bezpieczenstwo, wolność, niazawisłość, a moze coś innego?

inhet (1073 punktów)
Wszędzie tam mieszkają ludzie i wszyscy mają podobny cel: żyć w bezpieczeństwie i dostatku. Tylko nieco inaczej dążą do tego celu, osiągaja więc różną skuteczność.
leo_z (935 punktów)
>a moze coś innego?
Jest pewna inna wartość ...EURO i owczy pęd ku niemu

Kefi
Zadałem Wam pytanie o europejskie wartosci, bo nie bardzo widzialem na czym ma sie opierac przygotowujac sie do dyskusji z Ukraincami...
Konferencja w ktorej bralem udzial odbyla sie na Uniewrsytecie Lwowskim, poza lwowainami byli tez studenci ze Stanisławowa, Charkowa i Ługanska, i "strona polska" w liczbie 10 sztuk

Mialo byc o Europie wspolnych wartosci, a tymczasem Ukraincy zarzucili temat "perspektywa wstapienia Ukrainy do UE" rozmowa dotyczyla m.in terminu i warunkow zlozenia wniosku o czlonkowstwo i tego kiedy maja to zrobic czy juz w 2007, 2008 czy pozniej. Niby byli to studenci stosunkow miedzynarodowych i politologii znajacy jezyki swoich najwiekszych sasiadow, ale z wiedza o Unii cos u nich slabo.. zeby Ewropejski sojuz porownywac do sowieckiego sojuza
NATO utozsamiac z europejskim korpusem szybkiego reagowania...Grupe Wyszechradzka i NATO traktowac jako obowiazkowe przedsionki do Unii...
nie wydaje mi sie zeby obecnosc Ukrainy w NATO wyszla jej na dobre..dobrze ze GUUAM zostal reaktywowany, moim zdaniem powinni zajac sie wspolpraca w ramach GUUAM nizli wstepowac do NATO
Uniwersytety wymienily swoje spostrzezenia, mysmy posluchali, otrzmali jakies kartki od british council i chajda do domu

Bardzo wiele w tym kraju jest do zrobienia, nie wiEm czy wystarczy im na to 20 lat?
Markens (316 punktów)
Czy jest cos co łaczy Portugalie i Ukraine, Norwegie i Malte?

A co łączy mnie i Leppera? Pech chciał że urodziłem sie na tym samym co on skrawku ziemii. Ale niezaleznie od tego jak bardzo bym sie nie odcinał od różnej maści Polaków i Polaczków- jesteśmy rodakami. Tak samo Portugalię i Urkainę, Norwegię i Maltę łączy choćby w analogiczny sposób ich miejsce na Ziemii a w konsekwencji tej, jakby nie było, bliskośći geograficznej również kultura.
Gdyby Japończyk przyjrzał się mentalności Anglików, Ukraińców i Włochów dostrzegłby wiele zjawisk dla niego obcych i zapewne szybko dostrzegłby w nich metodę- ów pierwiastek europejski.
placownik
Niechęć do rozwiązywania konfliktów (międzynarodowych) na drodze interwencji zbrojnych.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365