 |
Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-11-2010 15:52 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
4 na 4 | . W środę 1 grudnia, o godzinie 20.55 w TVP 2 zostanie wyświetlony film Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego, poświęcony sprawie Barbary Blidy. Wiadomość za "Przeglądem" nr 48, w którym znajduje się wywiad z Latkowskim przeprowadzony przez Walenciaka. Oczywiście nie znam filmu, ale z jednej strony mamy propagandową Annę Marię Wesołowską, a z drugiej coraz więcej informacji, jak zdegenerowany i zdeprawowany może być wymiar sprawiedliwości, prokuratura, służby specjalne..... Mamy propagandowy serial "Na dobre i na złe". Byłem w kilku szpitalach poziom przerażający. Personel opryskliwy i mało kompetentny. Może warto zastanowić się nad otaczającą nas rzeczywistościa w kontekście świata ukazywanego przez media?
@@@ . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | lukaszewicz (5674 punktów) | >Byłem w kilku szpitalach poziom przerażający. >Personel opryskliwy i mało kompetentny.
Może by tak więcej szczegółów.Bo poziom tej wypowiedzi jest przerażający,opryskliwy i mało kompetentny.
|
|
 | -1 na 1 ancykryst przegrzeszony (526 punktów) (zablokowany) | > Może by tak więcej szczegółów.Bo poziom tej wypowiedzi jest przerażający,opryskliwy i mało kompetentny.Szczegółem jest całe polskie lecznictwo.  Sądząc po Twym oburzeniu, jesteś zawodowo związany ze służbą zdrowia, zgadłem? I rzeczywiście potrzeba Ci więcej szczegółów?
|
|
|  | 2 na 2 | lukaszewicz (5674 punktów) | Jestem zadowolonym pacjentem.
|
|
| |  | | zachaj (5239 punktów) | >Jestem zadowolonym pacjentem.
Oj , ja też baaardzo. Bo leczę się prywatnie...
|
|
| | |  | 1 na 1 | kognitywista (3391 punktów) | > Oj , ja też baaardzo. Bo leczę się prywatnie...Poziom opieki w placówkach prywatnych jest o wiele wyższy niż w publicznych. Ponadto już niedługo NFZ będzie zwracał koszty wizyt w placówkach prywatnych do kwoty takiej, jaką płaci placówkom mającym podpisany kontrakt. Wymaga tego dyrektywa, nad którą Rada UE będzie głosować na początku przyszłego roku.
|
|
|  | 6 na 6 | jankw (453 punktów) | No tak, przyjęcie opcji, że istnieją placówki na poziomie z definicji nie wchodzi w grę. "Obowiązująca wersja prawdy" została już dawno ustalona, a kto nie mówi pod tezę, ten jest lekarzem, pielęgniarką, lub przynajmniej portierem ze szpitalnej szatni.
Wyborne.
|
|
| |  | | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | >No tak, przyjęcie opcji, że istnieją placówki na poziomie z definicji nie wchodzi w grę. "Obowiązująca wersja prawdy" została już dawno ustalona, a kto nie mówi pod tezę, ten jest lekarzem, pielęgniarką, lub przynajmniej portierem ze szpitalnej szatni. >Wyborne. Tak, rzeczywiście wyborne. To ja zainicjowałem ten wątek. Myślę, że wiekszość zrozumiała, że chodzi w nim o uogólnienie i pewną tedencję. Sam znam i dobre "społeczne" placówki zdrowia i znakomitych lekarzy. Wrażliwych i kompetentnych. W warszawskich, bardzo dobrych szpitalach, ostatnio leczyło się i zmarło kilku członków mojej rodziny, a i sam, z racji wieku muszę korzystać z opieki medycznej znacznie częściej od przeciętnej. "Lekarzy i personel z Leśnej Góry" może bym i pojedyńczych znalazł, ale na taką jak tam atmosferę troski o pacjenta nie natknąłem się nigdzie. Swoją ocenę obecnego systemu sprawiedliwości opieram, głównie na prasowych reportażach i wypowiedziach prawników oraz na prywatnych znajomościach z prawnikami.
Po przeczytaniu kilku wypowiedzi "obrońców" obecnego stanu już wiem, że jest znacznie gorzej jak myślałem, a i perspektywy poprawy są bardziej jak nikłe. Chwalcie się Państwo chwalcie, gdyż już niedługo, nikt poza Wami samymi, Was nie pochwali.
Pozdrawiam.
@@@ .
|
|
| | |  | 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) |
> "Lekarzy i personel z Leśnej Góry" może bym i pojedyńczych znalazł, ale na taką jak tam atmosferę troski o pacjenta nie natknąłem się nigdzie.Panie Andrzeju, Pan to by pewnie chciał, żeby wszyscy pracownicy służb wywiadu i kontrwywiadu byli tacy jak Bond, James Bond? "Na dobre i na złe" to tylko film. Siłą rzeczy pewne pozytywne i pożądane cechy ulegają w nim spiętrzeniu i niebywałemu nagromadzeniu, nie do osiągnięcia w życiu. Widział Pan kiedyś, by wszyscy lekarze i wszystkie pielęgniarki latały dookoła jednego pacjenta? Nie, bo to zwyczajnie nierealne. Głupio filmowe. A atmosferę troski w szpitalu nietrudno znaleźć, tylko bez przesadnych oczekiwań. PS. Czy dziś są Pana imieniny? To wszystkiego najlepszego 
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| | | |  | | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | > PS. Czy dziś są Pana imieniny? To wszystkiego najlepszego  Za życzenia serdecznie dziękuję. Naprawdę do naiwnych nie należę. Mam też kilku przyjaciół lekarzy. Nikomu nie życzę tego co przeżyłem w związku z chorobą i śmiercią ojca w jednym z najlepszych warszawskich szpitali. To było pięć lat temu, a gdy pomyślę o człowieku zarażonym w szpitalu, przerzucanym z oddziału na oddział i w końcu umierającym na korytarzu, gdyż nikt z personelu nie udzielił mu pomocy, a na dodatek podłączonym tam do monitora, o którym wiedziano, że jest zepsuty, to proszę nie mówić o przesadnych oczekiwaniach. To najbardziej osobiście bolesny przypadek, ale znam ich zbyt wiele, aby można było przejść nad tym do porządku dziennego. Jednym z najgorzej deprawujących procederów jest solidarność zawodowa. Lekarze i prawnicy zamiast sami odrzucać śmieci psujące im renomę, bronią ich z uporem, godnym najlepszych. Oczywiście znowu jest to uogólnienie i znam przypadki, gdy stało się inaczej, ale tu nie oceniam ani poszczególnych ludzi, ani placówki, tylko widzę zło tkwiące w całym systemie. Pozdrawiam serdecznie. @@@ .
|
|
|  | 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | >I rzeczywiście potrzeba Ci więcej szczegółów? Tak, bo zdanie typu "polskie lecznictwo to dno, poziom przerażający, personel opryskliwy" to zbyt daleko idące uogólnienie, mówiąc oględnie. I nie trzeba w tym celu być zawodowo związanym ze służbą zdrowia, żeby wiedzieć, że to nie jest prawda. Pewnie, teoretycznie może się gdzieś trafić taka placówka, gdzie wszyscy są niedouczeni i chamscy, ale w realu to niemożliwe. Nie mówię też, że wszyscy wszędzie są aniołami. Bywają opryskliwe i leniwe pielęgniarki, niekompetentni lekarze, brudne podłogi w przychodniach itd., ale większość pielęgniarek to osoby sympatyczne i uczynne, większość lekarzy wie, co robi i w większości przychodni pracują sprzątaczki. Pomimo trudnych warunków i permanentnego niedoinwestowania służba zdrowia stara się wykonywać swoje zadania. Dowodem na to są zadowoleni pacjenci. Bo są tacy!
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| |  | 2 na 2 | kognitywista (3391 punktów) | >Nie mówię też, że wszyscy wszędzie są aniołami. Bywają opryskliwe i leniwe pielęgniarki, niekompetentni lekarze, brudne podłogi w przychodniach itd. Warto też zwrócić uwagę na zmiany powyższych w czasie. Jeszcze 20-30 lat temu chamstwo, pijaństwo i niepunktualność były w lecznictwie o wiele bardziej powszechne. O brudzie w placówkach nie wspominając ...
|
|
| | |  | 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | >Jeszcze 20-30 lat temu chamstwo, pijaństwo i niepunktualność były w lecznictwie o wiele bardziej powszechne. O brudzie w placówkach nie wspominając ... Na jakich badaniach opiera Pan to porównanie. Jest najczystszej wody komunistyczna, tyle że ze znakiem przeciwnym propaganda. Nie, nie było gorzej, wiecej lekarzy pamiętało przysięgę, więcej było idealistów. Idealnie nie było, ale nic tak człowieka nie wypacza, jak chciwość i pogoń za kasą. W przeciągu ostatniego roku dużo korzystałem z prywatnej służby zdrowia /z prywatnego stomatologa to korzystam od wielu lat/ i doświaczyłem osobiście jak pod pozorem większego komfortu i szybszego przeprowadzenia badań, wyciąga się ogromne pieniądze od ludzi, których choroba i lęk doprowadziły do przymusowej sytuacji. Nie, pacjent wcale nie liczy się więcej w prywatnych lecznicach niż w społecznych. Liczy się tylko kasa, którą pacjent przynosi i trzeba zrobić wszystko, aby przyniósł jej jak najwięcej.
Nie jestem przeciwnikiem prywatnej służby zdrowia, niech rywalizuje ze społeczną, ale niech zainwestuje własne pieniądze, a nie dąży do zawłaszczenia majątku społecznego.
@@@ .
|
|
| | | |  | 2 na 2 | kognitywista (3391 punktów) | >>Jeszcze 20-30 lat temu chamstwo, pijaństwo i niepunktualność były w lecznictwie o wiele bardziej powszechne. >O brudzie w placówkach nie wspominając ... >Na jakich badaniach opiera Pan to porównanie. Nie dysponuję żadnymi badaniami porównawczymi. Byłyby one zresztą trudne do przeprowadzenia z uwagi na pobłażliwość, z jaką traktowano kiedyś powyższe przewinienia lekarzy, traktując je jako swoistą normę. Rzadko były one notowane, jeszcze rzadziej karane. Nie było też aktywnych mediów potrafiących nadmuchać incydent do rozmiarów ogólnopolskiej afery. Swoje wnioski opieram głównie na wspomnieniach samego środowiska lekarskiego, a także własnych - jako pacjenta. Ówcześni lekarze (dziś emeryci) wspominają popijawy na dyżurach, które były w zasadzie "normalką" ... operowanie po paru kieliszkach nie było niczym nadzwyczajnym. Niektórzy z kolegów teścia (bo o nich mowa) dyżurują do dziś i to oni sami podkreślają, że obecnie coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Nawet jeśli się zdarza - spotyka się ze środowiskowym ostracyzmem. Z lat 70 pamiętam polowanie na lekarza w przychodni (godziny przyjęć 7-14) którego należało namierzać wyłącznie w okolicach godz. 10-12, przyjmując duży rozrzut losowy trafień. Czy obecnie to się zdarza. Owszem. Tyle, że wtedy było to normą.
>Nie, nie było gorzej, wiecej lekarzy pamiętało przysięgę, więcej było idealistów. Idealnie nie było, ale nic tak człowieka nie wypacza, jak chciwość i pogoń za kasą. To prawda, ale wiele tu zależy od wychowania, osobowości. Chciwość i pogoń za kasą 30 lat temu nie były mniej powszechne, tylko możliwości realizacji było nieporównanie mniejsze.
>W przeciągu ostatniego roku dużo korzystałem z prywatnej służby zdrowia /z prywatnego stomatologa to korzystam od wielu lat/ i doświaczyłem osobiście jak pod pozorem większego komfortu i szybszego przeprowadzenia badań, wyciąga się ogromne pieniądze od ludzi, których choroba i lęk doprowadziły do przymusowej sytuacji. To prawda i stawianie tej motywacji finansowej na pierwszym miejscu jest dla mnie również żenujące. Ale jest to oferta, alternatywa. Mimo wszystko ten, kto się zdecyduje, otrzymuje ten upragniony komfort i skrócenie oczekiwania.
>Nie, pacjent wcale nie liczy się więcej w prywatnych lecznicach niż w społecznych. Liczy się tylko kasa, którą pacjent przynosi i trzeba zrobić wszystko, aby przyniósł jej jak najwięcej. Konkurencja w walce o tę kasę wymusza przy okazji dbanie o komfort pacjenta i jak najwyższy poziom opieki medycznej. Stąd obserwowana obecnie poprawa. Wzorem firm usługowych z branży pozamedycznych, większość placówek prywatnych wprowadza badanie satysfakcji pacjentów z opieki medycznej. Ten nowy trend wskazuje na to, że subiektywne wrażenia pacjenta zaczynają odgrywać jednak większą rolę niż kiedyś.
|
|
| | | | |  | | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | >Swoje wnioski opieram głównie na wspomnieniach samego środowiska lekarskiego, a także własnych - jako pacjenta. No cóż, wspomnienia, to każdy ma inne. Z racji wieku wspomnień z czasów socjalizmu jako pacjent (oraz znajomy innych pacjentów) mam mniej. Choć oczywiście korzystałem i wówczas ze służby zdrowia, a znajomi trafiali do szpitali i niektórzy z nich musieli uzupełniać osobiście dosyć marne zarobki lekarzy. Nie, nie jestem ani naiwnym, ani ślepym.
Mam przez całe życie paru lekarzy jako kolegów, a nawet przyjaciół. Rozmawialiśmy wielokrotnie o ich pracy i podejściu do pacjenta. Ich wypowiedzi różnią się od wypowiedzi kolegów Pańskiego teścia. Na przykład nigdy nie zapomnę, gdy byłem w knajpie z chirurgiem na jego imieninach. Przyszedł prosto po przeprowadzonej operacji. Co godzinę wychodził do szatni (nie było komórek) aby zapytać o stan pacjenta. Pytałem czy to jego znajomy? Tak - odpowiedział - rozmawiałem z nim dwa razy przed operacją. Jak można tu dostrzec, to najprawdopodobniej znajomych też mamy zupełnie innych.
>Nie było też aktywnych mediów potrafiących nadmuchać incydent do rozmiarów ogólnopolskiej afery. Znowu, mamy inne wspomnienienia. Ja pamiętam jak bardzo obawiano się dziennikarzy i prasy, a lekarze to nie sekretarze pod specjaną ochroną nie byli.
>To prawda, ale wiele tu zależy od wychowania, osobowości. Chciwość i pogoń za kasą 30 lat temu nie były mniej powszechne, tylko możliwości realizacji było nieporównanie mniejsze. Niektórzy budowali i wówczas gargamele, tylko wówczas nazywano to willami z lusterkami. Tak możliwości wyłudzania pieniędzy były zdecydowanie mniejsze, ale były i niektórzy je wykorzystywali.
>To prawda i stawianie tej motywacji finansowej na pierwszym miejscu jest dla mnie również żenujące. Ale jest to oferta, alternatywa. To fajnie sobie można pogadać dopuki się nie usłyszy. - Poważnie podejrzewam raka, biopsja może być przeprowadzona za dwa trzy miesiące, a prywatnie za tydzień. Tak, wówczas zastanawiamy się nad ofertą i wybieramy optymalną alternatywę. A gdy sprawa dotyczy bliskiego członka rodziny, dziecka?
>Mimo wszystko ten, kto się zdecyduje, otrzymuje ten upragniony komfort i skrócenie oczekiwania. Skorzystałem z tego upragnionego komfortu. Czekałem na skórzanych fotelach w poczekalni z kolorową prasą, a później płaciłem: osobno za rozmowę z lekarzem, osobno za przygotowanie, osobno za zabieg. To razem wyniesie..... I dobrze by było aby przeprowadził Pan też badania.....
Dobrze Panu życzę i dlatego życzę Panu aby jak najmniej korzystał Pan z prywatnej służby zdrowia i lekarzy z tym nowym podejściem do pacjenta. Ale wybór należy do Pana.
@@@ .
|
|
| | | | | |  | 2 na 2 | kognitywista (3391 punktów) | >Skorzystałem z tego upragnionego komfortu. Czekałem na skórzanych fotelach w poczekalni z kolorową prasą, a później płaciłem: osobno za rozmowę z lekarzem, osobno za przygotowanie, osobno za zabieg. >To razem wyniesie..... >I dobrze by było aby przeprowadził Pan też badania..... Muszę przyznać, że w Pańskiej ocenie jest niestety wiele realizmu. Nie wiem, czy to mój optymizm, czy też myślenie życzeniowe, ale uważam takie sytuacje za wypaczenia pozytywnego generalnie trendu. Z Pana wypowiedzi trudno wywnioskować, czy był Pan zadowolony z wizyty od strony czysto medycznej. Jeśli tak (a problemem były tu głównie żądania finansowe niewspółmierne do usługi) to sprawę powinno rozwiązać refundowanie kosztów wizyt przez ubezpieczalnię, jak to ujmuje nowa dyrektywa UE.
|
|
| | | | | | |  | 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | . >Muszę przyznać, że w Pańskiej ocenie jest niestety wiele realizmu. Jestem idealistą i dlatego zawsze starałem się twardo stąpać po ziemi. Jestem marzycielem fantastą i jednocześnie naturalistą ontologicznym, uznającym istnienie tylko materialnej rzeczywistości. Mam zdecydowane i ugruntowane poglądy i dlatego mogę sobie pozwolić na ogromną tolerację wobec posiadających inne poglądy. Nie nauczyłem się tylko tolerancji dla prymitywizmu i głupoty. (Wszystkim nam brakuje wiedzy i uczymy się po to aby poznać obszary własnej niewiedzy, ale ludzie inteligentni są ciekawi świata i permanetnie się uczą, mało inteligentni trzymają się mocno własnych poglądów i na siłę starają się wtłoczyć je innym.) Przepraszam za tyle o sobie, ale to z szacunku dla Pana.
>Nie wiem, czy to mój optymizm, czy też myślenie życzeniowe, ale uważam takie sytuacje za wypaczenia pozytywnego generalnie trendu. Lepiej być optymistą, ale dla realizmu warto wziąć pod uwagę, że istnieją nie całkiem głupi ludzie, którzy źle oceniają obecne trendy w Polsce.
>Z Pana wypowiedzi trudno wywnioskować, czy był Pan zadowolony z wizyty od strony czysto medycznej. Tak, jak wspomniałem, mam w służbie zdrowia znajomości i badań dokonali liczący się z tym środowisku specjaliści. Wyniki też były w sumie korzystne, a więc trudno mówić o niezadowoleniu.
>Jeśli tak (a problemem były tu głównie żądania finansowe niewspółmierne do usługi) to sprawę powinno rozwiązać refundowanie kosztów wizyt przez ubezpieczalnię, jak to ujmuje nowa dyrektywa UE. Nie zrozumiał mnie Pan, żadania finansowe były wysokie, ale nie mam pojęcia o faktycznym koszcie. Zdecydowałem się i jeszcze stać mnie na to. Drażniło mnie, łatwe do dostrzeżenia, naciąganie, na coraz wyższą kwotę.
I jeszcze jedno. Przez prawie całe zawodowe życie dobrze zarabiałem i potrącano mi pieniądze na ubezpieczenia. Budowano za to system zdrowotny. A teraz co lepszy cwaniak wykorzystuje dorobek tamtego systemu i pacjentom każą dopłacać. Znowu należało by opisać bardzo wiele przykładów takiego wykorzystywania, ale można poczytać o nich w prasie.
Życzę Panu aby Pan tego nie doświadczył, ale ciekawy jestem opisu rzeczywistości, tych którzy nawet dobrze zaczeli, ale powineła im się noga. Nie wyszedł biznes, czy stracili dobrze płatną pracę. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a warto pamiętać, że fortuna kołem się toczy. Dlatego dużo szczęścia życzę.
@@@ .
|
|
| | | |  | | Konowal (6291 punktów) | >Nie jestem przeciwnikiem prywatnej służby zdrowia, niech rywalizuje ze społeczną, ale niech zainwestuje własne pieniądze, a nie dąży do zawłaszczenia majątku społecznego.
Jakiego społecznego? Mikołaj go nam dał? Ludzie go wypracowali a ukradli im komuniści a teraz tuczą się na nim i coś bredzą o majątku społecznym.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
1 na 1 dr Jerry Amerykański Polak (2 punktów) (zablokowany) | >W środę 1 grudnia, o godzinie 20.55 w TVP 2 zostanie wyświetlony film Sylwestra >Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego, poświęcony sprawie Barbary Blidy.
Martyrologia ś.p. trwa, trzy lata pracy komisji ds. nacisków na odciski i zero efektów. Dobrze że to nie ja za to płacę,ale żal mi rodaków w Polsce.
>Byłem w kilku szpitalach poziom przerażający. Personel opryskliwy i mało kompetentny.
Zgadzam się,dlatego jestem patologiem tam gdzie się uczyłem,daleko od Polski. Przerażający poziom w szpitalach w Polsce,afera goni aferę,np. w takim szpitalu św.Wojciecha w Gdańsku. Tam chyba nie ma uczciwych lekarzy.Ręka rękę myje. Nielegalne operacje.
>ukazywanego przez media?
Świat zniekształcony doraźną modą polityczną. Niektóre kobiety biorą sobie brodatych facetów jako archetyp Boga chrześcijan. Taka była moda przedstawiania Boga.
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >zero efektów.
Polska to taniec wokół zera.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | 1 na 1 | sirBuk_PanBuk (6257 punktów) | >Dobrze że to nie ja za to płacę,ale żal mi rodaków w Polsce.
"Bóg (twu, twu, twu) zapłać" za Twój żal. Ale nie żal Ci "świadomych rodaków" z "Szikago" którzy zafundowali sobie alejkę Kaczyńskiego? Mnie nie żal, bo nie ja za to płacę...
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
 | 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Proszę klona, jak długo klon ma zamiar ciągnąć tę zabawę?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
Złotek (867 punktów) (zablokowany) | >ale z jednej strony mamy propagandową Annę Marię Wesołowską, a z drugiej >coraz więcej informacji, jak zdegenerowany i zdeprawowany może być wymiar >sprawiedliwości, prokuratura, służby specjalne..... To akurat prosta konstrukcja. Kto kręci TVN-em? PO. Czyj jest rząd? Po. Minister Sprawiedliwości jest skąd? Z PO. W jakiej stacji jest Anna Maria W. ? W TVN. Co ona prezentuje? Genialność polskiego wymiaru sprawiedliwości. Wnioski? Chyba nie trzeba tłumaczyć.
>Mamy propagandowy serial "Na dobre i na złe". Byłem w kilku szpitalach poziom przerażający. >Personel opryskliwy i mało kompetentny. A to różnie. Nie jest chyba tak źle jakby być mogło. Co nie znaczy, że nie jest tragicznie...
>Może warto zastanowić się nad otaczającą nas rzeczywistościa w kontekście świata ukazywanego przez media? To tak jak zastanawiać się nad polskim budżetem w kontekście tych rewelacji które głosi rząd. Czyli rzeczywistość swoje, ludzie swoje...
|
|
1 na 1 | farmer (22440 punktów) | >. > W środę 1 grudnia, o godzinie 20.55 w TVP 2 zostanie wyświetlony film Sylwestra
>Może warto zastanowić się nad otaczającą nas rzeczywistościa w kontekście świata ukazywanego przez >media?
Dziś o 21.50 na dwójce "Tomasz Lis na żywo" rozmowa prezerwatywach. Będzie niejaki Szymon, ksiądz (więcej nie dosłyszałem bo przelotem łapałem). Tak czy owak program może być dla widzów o mocnych nerwach.
|
|
 | 8 na 8 | Kowalska (14008 punktów) | >Dziś o 21.50 na dwójce "Tomasz Lis na żywo" rozmowa prezerwatywach. Będzie niejaki Szymon, ksiądz (...)
"Każdy akt seksualny poza małżeństwem jest grzechem ciężkim"
"Prezerwatywa jest hańbą".
"Kobieta jest zdrowa kiedy jest płodna. Dziecko można spłodzić i z żoną i w czasie gwałtu." Terlikowski.
No. To już wiemy wszystko.
W zoo jest więcej niż 200 i mniej niż 300 zwierząt (bez ryb i węży). Dwunożne mają 20% nóg. Ile może być czworonogów?
|
|
|  | 1 na 1 | sirBuk_PanBuk (6257 punktów) | a. w sprawie tematu - Latkowski i tak nie powie nic odkrywczego, bo jeszcze nie czas...
b. Terlikowski jest genialny, och! kiedyś go dostać jak będzie w natchnieniu... On wydziela wtedy tyle energii, że jest ciekawszy niż elektrownia atomowa. Ciekawe jak wtedy zapinkala wszystko z jego... no tym pod włosami... Gorąca zupa, mniemam. Ale ksiądz mówiący "!moje dziewczyny!" był bardziej cool. Choć bidak nawet na golarkę nie ma...Musi być kryzys zimowy "u dziewczyn".
d."Prezerwatywa jest hańbą" - oczywiście dlatego trzeba się wstrzymywać! I od tego wstrzymywania niektórym facetom, jak widzieliśmy - wybija dwa piętra wyżej!
c.pytanie pomocnicze: >W zoo jest więcej niż 200 i mniej niż 300 zwierząt (bez ryb i węży). Dwunożne mają 20% nóg. Ile może być czworonogów?
czy personel jest trzeźwy? bo wtedy sytuacja nieco się zmienia... (a niektóre ryby maja nogi! np. pirania - ma czasem noge w pysku! widziała/em!)
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
|  | | lukaszewicz (5674 punktów) |
> No. To już wiemy wszystko.
Nie wszystko.
Trzeba jeszcze wiedzieć że:
"Nie da się nakarmić dzieci prezerwatywami".
"Czy widział pan jakieś dziecko, które wyleczyło się po połknięciu prezerwatywy?".
"Albo najadło się gumą".
I to też pewno nie wyczerpuje tematu.
|
|
4 na 4 | lotrek (14275 punktów) | >mamy propagandową Annę Marię Wesołowską, a z drugiej >coraz więcej informacji, jak zdegenerowany i zdeprawowany może być wymiar >sprawiedliwości, prokuratura, służby specjalne..... >Mamy propagandowy serial "Na dobre i na złe". Byłem w kilku szpitalach poziom przerażający. Personel opryskliwy i mało kompetentny. Do Twojej wyliczanki dorzucę "Plebanię", ponad 1500 odcinków i żadnego księdza podofila...ba nawet księdza geja ze świecą i to poświęcaną nie znajdziesz.
>Może warto zastanowić się nad otaczającą nas rzeczywistością w kontekście świata ukazywanego przez media? Co tu się zastanawiać, zwykłą "ściemę" serwują i tyle, a że nijak się to ma do otaczającej nas rzeczywistości? Taka już rola mediów, kreują rzeczywistość według "zapotrzebowania" społecznego. Tak było, jest i pewnie będzie...kto pamięta epokę radiową (przed telewizyjną), wie jak nam kreowano rzeczywistość lat w pięćdziesiątych, dzięki radiowym słuchowiskom takim jak "Matysiakowie", czy "Jeziorany". Zmieniły się tylko media..."patent" pozostał.
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
|
|
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > W środę 1 grudnia ....roku pamiętnego Latkowski już różne filmy kręcił i różne książki pisał. Kręcił filmy o pedofilach i pisał książki o Papale. A teraz o śp. Blidzie. I jak zwykle gó....zik z tego będzie. Tyle ,że Latkowski zarobi trochę kasy. > Byłem w kilku szpitalach poziom przerażający. A ja byłam w szpitalu Bielańskim im. Księdza Popiełuszki i tam jest poziom światowy! Mam nadzieję, że nie ze względu na patrona.
Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam. Hrabal.
|
|
-1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | >. > W środę 1 grudnia, o godzinie 20.55 w TVP 2 zostanie wyświetlony film Sylwestra >Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego, poświęcony sprawie Barbary Blidy. Wiadomość za "Przeglądem" nr >48, w którym znajduje się wywiad z Latkowskim przeprowadzony przez Walenciaka.
No jak go przegląd go promuje to wiadomo jaki będzie wydźwięk. Niem niej pewnie szkoda czasu na niego z innych powodów, a mianowicie takich że ameryki nie odkryją o niekompetencji policji, sprawa Olewników chyba wszystko załatwiła w tym temacie, ząs jeżeli chodzi o samą Blidę to tu też nic nie odkryją. W sprawie Papały ze trzech popełniło samobójstwo i też nikt nic nie wie. Dla mnie to tragiczny wypadek z którego lewica chce męczennika wycisnąć, co nijak się nie udaje.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
 | 1 na 1 | Guzik (2020 punktów) | >> W środę 1 grudnia, o godzinie 20.55 w TVP 2 zostanie wyświetlony film Sylwestra >>Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego, poświęcony sprawie Barbary Blidy. Panie Andrzeju... Także czekam na ten film. Pewnie lepiej by się dyskutowało po obejrzeniu  Telewizja, Służba Zdrowia , seriale. Te ostatnie kiedyś były o wiele lepsze, teraz to faktycznie cukierkowa, lukrowana pseudo rzeczywistość. Czy ktoś z bohaterów "Na dobre.... wyjeżdza na emigrację zarobkową, ilu jest bezrobotnych? A panu życze zdrowia, bo podobno trzeba je mieć, aby się w Polsce leczyć. Życzenia także z okazji imienin Andrzeja. Dla mnie to tragiczny wypadek z którego lewica chce męczennika wycisnąć, co nijak się nie udaje.[...]Lewica zrobiła z pani posłanki Blidy męczęnnice? Taka idea tego postu jaki nick ( konował). Faktycznie, fachowiec tego nie pisał. Taki by wiedział, że aresztowanie Blidy miało być pokazówką, dowodem sukcesu Ziobry i PiSu w walce z korupcją. Czy Sądy, o których pan Bogusławski też ma nie najlepszą opinię, to wyjaśnią i udowodnia, że to był polityczny mord? Zobaczymy.
|
|
|  | 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | . > Panie Andrzeju... Także czekam na ten film. Pewnie lepiej by się dyskutowało po obejrzeniu Zapewnie tak, ale chciałbym aby obejrzało ten film jeszcze parę osób, z którymi będzie można porozmawiać, choć sam obejrzę ten film dopiero w czwartek lub piątek. > Telewizja, Służba Zdrowia , seriale. Te ostatnie kiedyś były o wiele lepsze, teraz to faktycznie cukierkowa, lukrowana pseudo rzeczywistość. Czy ktoś z bohaterów "Na dobre.... wyjeżdza na emigrację zarobkową, ilu jest bezrobotnych?To wszystko prawda, ale ja za stary już jestem i pamiętam ile kpin było z tzw. produkcyjniaków np. "Czterdziestolotka", a w mojej ocenie było w nim znacznie mniej nachalnej propagandy niż czyni to Ilona Łepkowska i inni. > Życzenia także z okazji imienin Andrzeja.Serdecznie dziękuję, dobrych, szczerych życzeń nigdy za dużo. > Taka idea tego postu jaki nick ( konował). Faktycznie, fachowiec tego nie pisał.Myślę, że nie warto podejmować, z każdym polemiki. Czasem zupełnie szkoda czasu i nerwów, a trole się nobilitują poprzez dyskusję na forum Racjonalisty. > Czy Sądy, o których pan Bogusławski też ma nie najlepszą opinię, to wyjaśnią i udowodnia, że to był polityczny mord? Zobaczymy.Z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda.Proszę poczytać "Nasz Dziennik", "Gazetę Polską" czy zdawałoby się poważny "Newsweek" jakie bzdury wypisują na temat katastrofy smoleńskiej. To "Ruskie" zawinili do spółki z platformą i Święty Boże nie pomoże. Na to nie ma lekarstwa.Pozdrawiam serdecznie. @@@ .
|
|
| |  | 1 na 1 | Guzik (2020 punktów) | >Z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda.Proszę poczytać "Nasz Dziennik", "Gazetę Polską" czy zdawałoby się poważny "Newsweek" jakie bzdury wypisują na temat katastrofy smoleńskiej. To "Ruskie" zawinili do spółki z platformą i Święty Boże nie pomoże.
Dziękuję za pozdrowienia. Przydadzą się, bo zdrowie nie najlepsze. Z wiarą nie ma dyskusji, to fakt... Co do katastrofy Smoleńskiej to teoriami spiskowymi już się nie denerwuję. Odreagowałam pisząc. Mniej więcej ta wersja już się drukuje:
[...]Poddawaliśmy się żałobie. Nie było to trudne, w chwili, kiedy zza oknem biły płaczliwie dzwony i dobiegały odgłosy pogrzebu nawigatora samolotu, Artura Ziętka, chłopca z naszego osiedla. Powtarzano: Widać tak musiało być, już im dobrze, są przecież w niebie - Nie zgadzałam się z tą osobą, nie znoszę determinizmu. - Do katastrofy nie musiało dojść! - odrzekłam - niezbyt uprzejmie. Zaraz potem, jak grzyby po deszczu, zaczęły powstawać teorie spiskowe. Było podobnie jak w tym wierszyku: A lud snuje domysły o perfidnych ruskich, Co to mgłę rozpylili, ... Boć to diabły wcielone te okrutne Ruskie Tusk z Putinem do spółki. No i Putin z Tuskiem! Żarówki wykręcili, zwodzili falami, Może i nawet byli w zmowie z Marsjanami?
Przez jedną z takich teorii spiskowych; filmik o tym jak to rzekomo Rosjanie dobijają rannych w katastrofie, pokłóciłam się ze znajomymi z forum. Powiedziałam, że wkleili ten film dla podniesienia oglądalności. Natomiast film na You tube, z piękną pieśnią Dolskiego, przetłumaczyła nam koleżanka, nauczycielka języka rosyjskiego, języka, który przez 30 lat był niemodny, teraz zaczął się przydawać: Witaj Polsko, ile lat idziemy do siebie nawzajem, ile krwi i zwycięstw powtarza się wkoło... Ile lat dawały mi natchnienie i Mickiewicza sonet i muzyka Chopina....[...] Jakoś niewiele osób z mojego środowiska chciało słuchać tej pieśni. Jednak wejść na You Tube było mnóstwo. Czyżby coś w umysłach Polaków zaczęło się zmieniać? [...] M.Guzik "Pocztowym wagonem do Ameryki"
|
|
| | |  | 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | . >Czyżby coś w umysłach Polaków zaczęło się zmieniać? [...] Wątpię, gdyż jesteśmy narodem indywidualistów myślących i wydających opinie stadnie. Większość Polaków nie lubi myśleć samodzielnie, wygodnie poddając się dyktatowi środowiska. Świadomie tłumi swą indywidualność, byle tylko zasłużyć na podziw stada (B. Russell). Gdy zaczyna się myśleć, rodzą się głupie pytania. Na przykład z jednej strony jesteśmy wyznawcami półboga "Naszego Papieża", ale już niestosownym jest przypominanie nauk płynących choćby z "Laborem exercens", w której Jan Paweł II mówi, że każdy człowiek, który uczestniczy w procesie produkcji, jest jej prawdziwym podmiotem sprawczym, a wszystko to, co mieści się w pojęciu "kapitału" - w znaczeniu zawężonym - jest tylko zespołem rzeczy. Tę prawdę, która należy do trwałego dziedzictwa nauki Kościoła, trzeba stale podkreślać w związku z problemem ustroju pracy, a także całego ustroju społeczno-ekonomicznego. Trzeba podkreślać i uwydatniać pierwszeństwo człowieka w procesie produkcji - 'prymat człowieka wobec rzeczy'. W tej encyklice Papież przypomina także o należnej człowiekowi podmiotowości w dynamicznej strukturze całego procesu ekonomicznego. Z tego punktu widzenia nadal pozostaje rzeczą nie do przyjęcia stanowisko "sztywnego" kapitalizmu, który broni prawa własności prywatnej środków produkcji jako nienaruszalnego dogmatu w życiu ekonomicznym. Może i trudno dobrze zrozumieć myśl teologiczną, ale dla mnie powyższe słowa bliższe są programom socjaldemokracji z ideą "państwa opiekuńczego" niż liberalizmowi z ideą "państwa nocnego stróża". Świadczą też o dużej wrażliwości Papieża na los zwykłego człowieka, większej niż dbałość o zwiększanie stanu posiadania. Kościół katolicki ma ogromny wpływ na postawy moralne Polaków, ale jak zawsze ważniejsze są przykłady od słów.
Jako przykład pokrętności katolickiego sposobu myślenia Polaków odwołam się do myśli /dokładnych słów nie pamiętam/ jednego z katolickich aktywistów naszego forum: Ten wszechgenialny papież w tym zakresie był idiotą. Oto przejaw polskiego myślenia!!! /To, że osłaniał księży pedofilów i homo-niewiadomo, to miał rację i w tym był świętym./
Znowu ktoś tu napisze, że Polakami są Łagowski, Wolicki, Stomma i setki, a i tysiące innych mądrych ludzi. Tak, wiem o tym. Czytam ich wypowiedzi, rozmawiam z nimi. Tu chodzi mi o uogólnie, tendencje. Ogłupianie narodu przez media i ludzi, z którymi nie "warto rozmawiać", ale o których rozmawiać należy, aby to ogłupianie choć trochę powstrzymać.
Serdecznie pozdrawiam.
@@@ .
|
|
| | | |  | | Guzik (2020 punktów) | > . >>Czyżby coś w umysłach Polaków zaczęło się zmieniać? [...]
Wątpię, gdyż jesteśmy narodem indywidualistów myślących i wydających opinie stadnie. Większość Polaków nie lubi myśleć samodzielnie, wygodnie poddając się dyktatowi środowiska. Świadomie tłumi swą indywidualność, byle tylko zasłużyć na podziw stada (B. Russell). Gdy zaczyna się myśleć, rodzą się głupie pytania. Na przykład z jednej strony jesteśmy wyznawcami półboga "Naszego Papieża", ale już niestosownym jest przypominanie nauk płynących choćby z "Laborem exercens",Na temat encykliki o pracy ludzkiej mam takie samo zdanie i jest to jedna z niewielu spraw, w których zgadzam się z JPII. Cóż poradzimy panie Andrzeju... Nastała moda na liberalizm i podlądy, które mają na uwadze najpierw człowieka, a potem zysk - nie sa w cenie. Całe pokolenie młodych ludzi tak myśli i wstyd mi się przyznać; moi synowie także. Co do katastrofy Smoleńskiej, o której pan pisał, a ja obszernie spuentowałam, przeczytałam artykuł i oczom nie mogłam uwierzyć. Myślałam, że z tą mgłą to nie było tak poważnie, a tu takie kwiatki: wyborcza.p(*)ype=resize&height=19&width=120
|
|
| | |  | | Konowal (6291 punktów) | teorie spiskowe się tworzą bo widać uległość władz polskich wobec ruskich, ewidentne błędy/zaniedbania kwituje się tym że jest ok., no i brak jakichkolwiek obiektywnych czynników uczestniczących w dochodzeniu. To przecież jest normalne że jak ma sie dwa fakty zamiast 50-ciu to ilość teorii jaką można wysnuć jest nieograniczona.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
|  | | Konowal (6291 punktów) |
> Dla mnie to tragiczny wypadek z którego lewica chce męczennika wycisnąć, co nijak się nie udaje.[...] >Lewica zrobiła z pani posłanki Blidy męczęnnice? >Taka idea tego postu jaki nick ( konował). Faktycznie, fachowiec tego nie pisał. Taki by wiedział, że aresztowanie Blidy miało być pokazówką, dowodem sukcesu Ziobry i PiSu w walce z korupcją. Czy Sądy, o których pan Bogusławski też ma nie najlepszą opinię, to wyjaśnią i udowodnia, że to był polityczny mord? Zobaczymy.
No i co że pokazówką , za PRL-u takich pokazówek było tysiące i jakoś nikt się nie zabijał, a wtedy nawet po pokazówce można było dostać skazujący wyrok. Więc nie róbmy afery z niczego.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
| Guzik (2020 punktów) | > .> W środę 1 grudnia, o godzinie 20.55 w TVP 2 zostanie wyświetlony film Sylwestra> Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego, poświęcony sprawie Barbary Blidy.Zobaczcie! Chcą wstrzymać ten film.... Co za czasy! wyborcza.p(*)ype=resize&height=19&width=300
|
|
 | 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | > Zobaczcie! Chcą wstrzymać ten film.... >wyborcza.p(*)ype=resize&height=19&width=300Chyba lepszego komentarza nie potrzeba. Wiadomo kto tu rządzi! A publika to łyka, łyka i łyka! Myślenie naprawdę boli!> Co za czasy!Jak Pani jeszcze nie wie, to Pani nawet na naszym forum wytłumaczą, że wszystko co złe to w PRL-u było. Teraz to jest z wszystkim i wszystkim bardzo dobrze, a już niedługo to będzie wprost znakomicie. Poczekajmy tylko - oni już nas urządzą!@@@ .
|
|
 | | lukaszewicz (5674 punktów) | |
|
|  | | Guzik (2020 punktów) | >> Co za czasy! >Bez paniki.To nie PRL. I to lubię w nowych czasach. Całkiem się nie wycofano, zastosowano pewien manewr... Całą tragedię, jej komentowanie, przez niektórych zwolenników PiSu i nie tylko, uważam za ciemną stronę obecnych czasów. "Sprawiedliwa" i "Prawa" partia uważa, że nic się nie stało. Faktycznie... nic. "Wszystkie ręce umyte." Barbara Blida w filmie jest przedstawiona tak, jaką ją pamietam, energiczna, mądra, rasowa Ślążaczka i piękna kobieta, a Blidowie, to kochająca się rodzina. Ziobro, i prokuratorzy zniszczyli ją, dla swoich celów politycznych. Na filmie nóżka Ziobry chodzi nerwowo pod stołem, zabrakło tylko nagrania jak roztrzęsiony dzwoni do szefa zaraz po wypadku. A to co mówią prokuratorzy? Napisano małym drukiem na ekranie, którego nawet w okularach nie przeczytałam i to był chyba ten manewr, aby film mógł być puszczony. Oni zgodzili się na publikację ich wypowiedzi w książce, a nie w filmie.
|
|
| |  | 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | > >> Co za czasy! >>Bez paniki.To nie PRL. > I to lubię w nowych czasach. Całkiem się nie wycofano, zastosowano pewien manewr... > Całą tragedię, jej komentowanie, przez niektórych zwolenników PiSu i nie tylko, uważam za ciemną stronę obecnych czasów. "Sprawiedliwa" i "Prawa" partia uważa, że nic się nie stało. Faktycznie... nic. "Wszystkie ręce umyte." Jestem mieszkańcem Warszawy. Praska komenda policji /dawniej milicji/ mieści się przy ulicy Cyryla i Metodego. W czasach socjalizmu szemrani, i nie tylko, Warszawiacy mawiali: Cyryl, jak Cyryl, ale te metody!
Moim zdaniem jest to bardzo dobry komentarz do tego filmiku. Fakty są gorszące, ale jeszcze gorszą jest pokazana w filmie atmosfera typowego państwa policyjnego. Wymowę filmu warto uzupełnić faktami upublicznionymi w poważnej publicystyce. Na przykład informację w czym się specjalizowała specjalna funkcjonariusza? Pytań jest znacznie wiecej, ale odpowiednio ustosunkowych ludzi, którzy chcą całą prawdę ukryć jest dużo. Pozostaje tylko smród, ale wielu własny smród, to już nie przeszkadza.
Pozdrawiam.
@@@ .
|
|
2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | . Dzisiaj, 6 grudnia na Wirtualnej znalazłem komentarz Antoniego Kopffa z 2grudnia: Komisjo! Do rzeczy!
Przedstawiona w państwowej telewizji historia zatrzymania Barbary Blidy, zakończona jej śmiercią odświeżyła wspomnienia po niesławnym okresie rządów PiS-u. Przypomniane mordy - Święczkowski, Ziobro, a w tle ówczesny premier budzą dziś nie strach przed ich metodami działania, ale przede wszystkim odrazę, jaką mamy dla osób pozbawionych jakichkolwiek skrupułów. Nie można spokojnie patrzeć na te gęby, szafujące obficie takimi określeniami jak odpowiedzialność moralna czy polityczna, ponieważ wiemy, że ich "moralność" znaczy coś zupełnie innego niż to, co przyjęto za cywilizacyjną normę. Nie będę wdawał się w dalszą ocenę tych postaci - od dawna uważam ich za skończonych łajdaków. Po emisji filmu Latkowskiego i Pytlakowskiego chciałbym tylko wiedzieć, jakim cudem Barbara Blida popełniła samobójstwo , strzelając do siebie pod takim kątem, że musiała chyba stać na głowie. Czy potem zmartwychwstała na moment , by powycierać odciski palców z rewolweru? Dlaczego siedząca za otwartymi do łazienki drzwiami funkcjonariuszka nie słyszała strzału, podobnie jak i "doborowi" pracownicy ABW, łażący po mieszkaniu? Kto zaniedbał zabezpieczyć dowody rzeczowe? Wystarczy. Czy szanowna komisja może nam odpowiedzieć?
Uważam, ze zamiast szukać powiązań z politykami, w pierwszej kolejności należałoby znaleźć odpowiedzi na te pytania, a dopiero później ustalić, kto i dlaczego za tym stoi, bo to i tak wiadomo. Komisja śledcza pod wodzą Kalisza drąży jednak wątki politycznej odpowiedzialności, przesłuchując np. Ziobrę. Przecież od dawna wiemy, kim jest ten człowiek - bezwzględnie dążący do władzy, nie mający za grosz honoru i cywilnej odwagi, cwaniak i krętacz. Od ludzi jego pokroju można usłyszeć wszystko, poza prawdą. Ten model tak ma. Więc - po co?
Zgadzam się z opinią, że sprawa Blidy kompromituje organy śledcze, struktury państwowe, wymiar sprawiedliwości, i w końcu - komisję sejmową. Zresztą - nie tylko ta sprawa. Ale w tym przypadku chodzi też godność ludzką, o ochronę przed bezkarną władzą i w końcu - o życie. Film Latkowskiego i Pytlakowskiego, jaskółka zmian w TVP, nie daje odpowiedzi na zasadnicze pytania, ale fakt, że w ogóle ktoś chce się zajmować tą bolesną dla naszego kraju sprawą, jest pocieszający. Choć prawdopodobnie nikomu konkretnemu komisja nie postawi zarzutów - nie szkodzi. My i tak wiemy, kto za tę śmierć jest odpowiedzialny. 1944kopff.(*)e,Komisjo-Do-rzeczy,index.htmlCzy do tego komentarza potrzebnym jest jeszcze jakikolwiek komentarz. Chyba warto tylko uzupełnić go w fakt trudny do uwierzenia? Są ludzie, którzy bagatelizują, ukazane w filmie, zasady moralne i metody zastosowane przez elitę PiS-u i ich służby specjalne. To, że najgorsi z najgoszych postępowali podobnie, jak dla mnie nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Czyżby chcieliby znowu im dorównać? @@@ .
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|