Racjonalista - Strona głównaDo treści
1 MAJA

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-05-2006 11:25Nie_Mira (80 punktów)1 MAJA
Dziś pierwszy jest maja -
Święto ludzi pracy...
Nie dla tych, co w domu
Bez pracy... rodacy...
W pochodzie nie pójdą,
Sztandaru nie niosą,
Znajdą pożywienie
na śmietniku nocą...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kuter (330 punktów)
>Dziś pierwszy jest maja -
>Święto ludzi pracy...
>Nie dla tych, co w domu
>Bez pracy... rodacy...
>W pochodzie nie pójdą,
>Sztandaru nie niosą,
>Znajdą pożywienie
>na śmietniku nocą...
>
Tak dziś 1 maja - to czas nie do wiary dla tych, którzy w pochodach dzierżyli sztandary ,
Sierp i Młot, Lenin na złotym pomniku ,dziś swe miejsce na historii znależli śmietniku .
I choć to co naokół nie jest dobrobytu znakiem , wolę być głodnym wolnym niż sytym robakiem .


rafa04
Nie_Mira (80 punktów)

Czy wolność jest wszędzie?..
Czasami ja czuję -
Na siebie zakładam
Uwięzi koszulę..
Odeszła w niepamięć
Komuny udręka,
Nadeszła wolności
Sukienka zbyt wielka...

I tonę w niej cała,
Po nogach się plącze..
Dziś wezmę nożyczki -
Tu utnę tam złączę...

A głodu się boją
Ci, co mało mają..
W chorobie lekarstwa -
W sklepie oglądają...
Wystarczy patrzenie,
By uniknąć skutków -
gorączki wysokiej,
Związanych z nią smutków?

"Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi".
kuter (330 punktów)
Kiepską może pociechą prawda się okaże
Że bieda z wolnością zawsze idą w parze
Lecz jest i druga prawda, niektórzy w to wierzą
Wolność to też powinność aby walczyć z biedą.

I tak dziś tęskni wielu do szerokich torów ,
Pewności jutra i prostych wyborów ;
Gdy wystarczyło tylko nie chcieć wiedziec
I ceniac spokój w ciepłej klatce siedzieć .

Minęło bezpowrotnie a dziś tym się chwalisz :
zbyt wiele możliwości - decyzji paraliż .
Wolnym być, tej sztuki dokonać zarazem będąc
sobie doradcą , stóżem i zakazem - to trudne
lecz trzeba polubić aby się do cna w tej roli nie zgubić.



rafa04
Nie_Mira (80 punktów)
Prawda, którą przedstawiasz -
Pociechą jest dla mnie..
Wolność da nam narzędzia
Do działań... i jawnie...

Nie trzeba już w podziemiu
Kompletów szykować,
Gazetki potajemnie
Masowo drukować...

Nie chwalę się doprawdy -
Nadmiarem decyzji..
Obawiam się wolności -
Od prawdy, złych wizji...

Masowo się rozwija
Kultura ciemności..
Bo największa jest siła
W tym, gdzie są radości...


"Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi".

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365