Jacek Tabisz umieścił na FB album z Marsu Świeckości i PSR. Gdybym nie był uprzedzony tytułem, to widząc fotografie nigdy, przenigdy bym nie powiedział że jest to marsz ludzi świeckich i racjonalnych. Najbardziej sądząc po zdjęciach, to mi to przypomina mini paradę gejów i lesbijek. Widziałem taką w Rzymie i było to ciekawe zjawisko. Rozumiem, że racjonalność nie jest zapewne czymś co się rzuca w oczy. Trudno zwrócić uwagę na siebie po prostu racjonalnie i logicznie myśląc, nie posiadając wiary itp. Być może wyjście pod sztandarem walki o prawa mniejszości seksualnych powoduje łatwiejsze zwrócenie uwagi otoczenia. Być może to najlepsze rozwiązanie. Nie wiem. Przy całym szacunku dla praw homoseksualistów naprawdę nie jestem pewien czy racjonaliści powinni się firmować w ten sposób. No cóż. Nie było mnie tam. Takie wnioski mam po obejrzeniu zdjęć. Jeżeli się mylę, to przepraszam.
|