Racjonalista - Strona głównaDo treści
Praca za złotówkę

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-10-2012 00:26kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Praca za złotówkę
Ocena 6 na 6
Cytat:
MEN chce, by od września 2013 roku opłaty za szóstą i siódmą godzinę pobytu dzieci w przedszkolach nie przekraczały jednego złotego. (źródło)

Kompletnie nie rozumiem tych ministerialnych wyliczeń czasowych. Dlaczego pobyt dziecka w przedszkolu jest bezpłatny dla rodziców przez akurat 5 godzin?

Czy w ministerstwie pracuje się 4 godziny dziennie, dzięki czemu zatrudnieni tam rodzice mają margines czasowy na odebranie dziecka z przedszkola?

Skąd bierze się ta jedna złotówka za szóstą i siódmą godzinę? Dlaczego nie jest to 2 złote albo milion pięćset sto dziewięćset?

A co z godziną nr 8 albo 9? Będą bezpłatne?

Smaczku tym absurdom dodaje fakt, że dzieci z rodzin, w których jedno z rodziców jest bezrobotne, nie mają szans dostać się do przedszkola. Czyli przedszkole jest jak przechowalnia bagażu wyłącznie dla tych, którzy mają kupiony bilet na podróż.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Selanos (12869 punktów)
Na wszystko można odpowiedzieć jednym prostym zdaniem: tu jest Polska! Ja nauczyłem się już nieszukania sensu i logiki w najróżniejszych przepisach, ustawach itd.
romaro (25211 punktów)
>[color=#330000]Kompletnie nie rozumiem tych ministerialnych wyliczeń czasowych. Dlaczego pobyt
>dziecka w przedszkolu jest bezpłatny dla rodziców przez akurat 5 godzin?

Prawdopodobnie na pozostałe kk się nie zgodził.
A tak poważnie to zgadzam się z Selanosem
Scarabaeus (2198 punktów)
>Kompletnie nie rozumiem tych ministerialnych wyliczeń czasowych. Dlaczego pobyt
>dziecka w przedszkolu jest bezpłatny dla rodziców przez akurat 5 godzin?

5 godzin trwają zajęcia programowe. Są to zajęcia obowiązkowe.
Czy Twoim zdaniem dzieci w przedszkolu powinny obowiązkowo przebywać 8 godzin?

Godziny obowiązkowe chyba z oczywistych względów są bezpłatne. Pozostaje problem opłacenia godzin powyżej tych obowiązkowych.

>Skąd bierze się ta jedna złotówka za szóstą i siódmą godzinę? Dlaczego nie jest to 2 złote albo
>milion pięćset sto dziewięćset?

W tej chwili Gminy same ustalają wysokość opłat za te dodatkowe godziny. Czasem są one bezpłatne a czasem trzeba zapłacić 3zł (to jest około 120zł miesięcznie).
Ministerstwo postanowiło zwiększyć finansowanie przedszkoli tak by opłata za 1 godzinę nie przekraczała teraz 1zł ( czyli około 40zł miesięcznie) Nie wiem czy oburza Cię,że to drogo czy, że za tanio?

>A co z godziną nr 8 albo 9? Będą bezpłatne?

To pewnie nadal zostanie w gestii gminy tak jak było dotychczas.
Uważasz,że gminy stać na większe finansowanie przedszkoli?

>Smaczku tym absurdom dodaje fakt, że dzieci z rodzin, w których jedno z rodziców jest bezrobotne,
>nie mają szans dostać się do przedszkola.

To chyba zależy od gminy. Nie spotkałem się z taką sytuacją u mnie.

Jaka jest Twoja propozycja? Podnieść opłaty za przedszkole by bezrobotnych nie było stać? Zrobić bezpłatne dla wszystkich, czyli finansować z naszych podatków przedszkola nawet najbogatszym. Czy uzależnić opłaty od zarobków tak by podzielić dzieci na te, które płacą i te których nie stać.
>Czyli przedszkole jest jak przechowalnia bagażu wyłącznie
>dla tych, którzy mają kupiony bilet na podróż.


Nie bronię obecnego systemu finansowania ani ministerstwa. Mnie ono też się nie podoba. Ale nie twierdzę, że kompletnie go nie rozumiem i jest ono absurdalne.

Sam nie znam lepszych rozwiązań, a te które mi wydają się genialne często okazują się jeszcze głupsze od ministerialnych.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365