Racjonalista - Strona głównaDo treści
TVN - POlityka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-05-2015 10:09Apolloniusz (37 punktów)TVN - POlityka
Ocena 1 na 3
Witam,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czemu TVN - telewizja prywatna, tak mocno popiera PO i urzędującego prezydenta. Są zawsze w opozycji do PiSu, a teraz gdy kandydaci "antysystemowi" stali się na tyle popularni, że przebili się do głównych mediów, na każdym kroku TVN próbuje dyskryminować również ich.

Ciekawy punkt widzenia przedstawił mi mój znajomy (makler giełdowy). Gdy spytałem na kogo głosuje, powiedział, że bez wątpienia na Komorowskiego, argumentował to tym, że obecna władza daje stabilność rynkom finansowym, "pewność" polityczną. Gdyby inni doszli do władzy, zagraniczne koncerny mogłyby dużo stracić i zaczęłyby się wycofywać, co oczywiście nie służy wycenie WIGu oraz rentownośći długu.

Ergo, czy świat finansów, stoi za tym POparciem TVNu dla obecnej władzy ?

PS. Polsat również jest prywatny, ale jest dużo bardziej obiektywny, być może to jedyna obiektywna telewizja. Różnica jest taka, że Polsat jest kontrolowany przez polski kapitał.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rupson (1793 punktów)
>Witam,
>Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czemu TVN - telewizja prywatna, tak mocno popiera PO i
>urzędującego prezydenta.
-Oklepany slogan. Powinni co jakiś czas przywalić, tak dla zasady, nawet bezpodstawnie, oczerniając?

>Są zawsze w opozycji do PiSu,
-Każdy, kto w stopniu podstawowym posługuje się mózgiem, jest w opozycji do PiSu. Nie ma sensu czasami ich poprzeć, by na siłę pokazać obiektywność. Starają się jak mogą by na to nie zasłużyć. Trudno też być miłym dla tych, którzy widzą w tej stacji wszelkie zło, kłamstwo i zdradę, a jeden taki kandydat to nawet chciałby ich wystrzelać. Obiektywizm nie polega na równym "przywalaniu" wszystkim, bo nie każdy tak samo na to zasługuje.
>a teraz gdy kandydaci "antysystemowi" stali się na tyle popularni, że przebili się do głównych mediów, na każdym kroku TVN próbuje dyskryminować
>również ich.
-Doskonale czynią to sami, opowiadając dyrdymały.
>Ciekawy punkt widzenia przedstawił mi mój znajomy (makler giełdowy). Gdy spytałem na kogo głosuje,
>powiedział, że bez wątpienia na Komorowskiego, argumentował to tym, że obecna władza daje stabilność
>rynkom finansowym, "pewność" polityczną.
-Rubaszny misiek, który nieco lepiej wygląda po zgoleniu wąsów, przemawia jak automat, bez względu czy to wesele czy stypa, ale nie opowiada idiotyzmów. Nikogo nie straszy robieniem porządków, karą śmierci za zdradę stanu, wprowadzeniem monarchii, intronizacją Chrystusa... Tylu kandydatów, a żadnego lepszego od urzędującego, to żałosne.
>Gdyby inni doszli do władzy, zagraniczne koncerny mogłyby dużo stracić
-Prezydent niewiele może i tak naprawdę obyło by się bez tego urzędu w kraju.

>Ergo, czy świat finansów, stoi za tym POparciem TVNu dla obecnej władzy ?
-To jasne, Amerykanie, Żydzi...
>PS. Polsat również jest prywatny, ale jest dużo bardziej obiektywny,
-Według twojej subiektywnej obiektywności. Pewnie sporo komentujesz na "Onecie".
03-05-2015 11:48 
 0 na 2
Apolloniusz (37 punktów)
>>Witam,
>>Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czemu TVN - telewizja prywatna, tak mocno popiera PO i
>>urzędującego prezydenta.
>-Oklepany slogan. Powinni co jakiś czas przywalić, tak dla zasady, nawet bezpodstawnie, oczerniając?

Nie slogan tylko fakt i właśnie dziennikarstwo w stylu tabloidu "Fakt" uprawia TVN, tania sensacja. Manipuluje faktami, podaję wyrwane z kontekstu wypowiedzi, prawie jak Szymon Majewski w jego satyrycznych programach. Rozmowy dziennikarzy TVNu z politykami innych partii niż PO to jakaś groteska, chamstwo i prostactwo np: Kamila "Dupczoka" tuż przed aferą (jak jeszcze był pewny siebie) i niezmienna, "w formie" Monika Olejnik. Pytania sugerujące negatywne postawy, pytania o rzeczy marginalne, tematy zastępcze.

Czemu uważasz że PiS jest złe, nie mieli szans dłużej rzadzi, a skuteczna nagonka medialna, nadała im właśnie odpowiednią opnie, jak to sam napisałeś - oklepany slogan, który bezmyślnie powielasz.

[EDIT] Nie jestem wyborcą PiSu, też się im sprzeciwiam.

>>PS. Polsat również jest prywatny, ale jest dużo bardziej obiektywny,
>-Według twojej subiektywnej obiektywności. Pewnie sporo komentujesz na "Onecie".
>

Nie czytam Onetu, ale wydaje mi się, że Ty prenumerujesz Lisweek
03-05-2015 12:25 
 Ocena 3 na 7
Rupson (1793 punktów)
>Czemu uważasz że PiS jest złe, nie mieli szans dłużej rzadzi, a skuteczna nagonka medialna, nadała im właśnie odpowiednią opnie, jak to sam napisałeś - oklepany slogan, który bezmyślnie powielasz.
-To po prostu katolicka ciemnota, która bezczelnie oskarża ludzi o najgorsze postępki bez cienia dowodów. Dlatego korzystają z takich mediów jak TV TRWAM i Radio Maryja, gdzie swoje idiotyzmy głoszą takie pajace jak Macierewicz i inne Ziobra. Jak ich traktować poważnie i jak obiektywnie być po ich stronie, w imię czego? Że zrobią z kogoś zdrajcę i mordercę? Czego potem oczekują? Że ktoś będzie im się całe życie tłumaczył?

>Nie czytam Onetu, ale wydaje mi się, że Ty prenumerujesz Lisweek

-Prezentuję tylko siebie.
03-05-2015 11:51 
 Ocena 1 na 1
Matix (5786 punktów)
Żałosny jesteś ty i twoje dyrdymały. Przez takich jak ty nigdy nic się w tym kraju nie zmieni.
03-05-2015 12:29 
 0 na 2
Rupson (1793 punktów)
>Żałosny jesteś ty i twoje dyrdymały. Przez takich jak ty nigdy nic się w tym kraju nie zmieni.
>
-To słuchaj PIS-owskich dyrdymał albo innych oszołomów, a mnie łaskawie cmoknij... Przyłącz się do chórku idiotów pieprzących o mediach głównego nurtu i biednej prześladowanej opozycji. Jeśli taka opozycja ma coś zmieniać, to zwyczajnie wole, by zostało jak jest.
03-05-2015 12:38 
 Ocena 2 na 2
Matix (5786 punktów)
Pierwszy raz w życiu idę głosować na kogoś z przyjemnością i jest to jedyny autentyczny człowiek wśród kandydatów, a przede wszystkim jedyny normalny człowiek, Paweł Kukiz. Moim pragnieniem jest więcej demokracji bezpośredniej, więcej woli ludzi. Jak chcesz dalej zasilać PO, PiSiorów i całą resztę zgranej kliki zdrajców i oszołomów to twoja wola, o której mam najgorsze zdanie, do którego mam prawo.
03-05-2015 13:48 
 Ocena 3 na 3
Sygnał (4252 punktów)
>Pierwszy raz w życiu idę głosować na kogoś z przyjemnością i jest to jedyny autentyczny człowiek wśród kandydatów, a przede wszystkim jedyny normalny człowiek, Paweł Kukiz. Moim pragnieniem jest więcej demokracji bezpośredniej, więcej woli ludzi. Jak chcesz dalej zasilać PO, PiSiorów i całą resztę zgranej kliki zdrajców i oszołomów to twoja wola, o której mam najgorsze zdanie, do którego mam prawo.

I w ramach sprzeciwu przeciw aktualnemu systemowi zabetonujesz go JOWami. Pomijam już poglądy Kukiza (PiSowski poziom katolickiego debilizmu w sprawie wolności kobiet do decydowania o swoim ciele), ale Kukiz wysuwa tak kretyńskie postulaty i ogólniki, że krytykaa jest wręcz wskazana.

Aktualne wybory to kabaret.
Apolloniusz (37 punktów)
>>Pierwszy raz w życiu idę głosować na kogoś z przyjemnością i jest to jedyny autentyczny człowiek wśród kandydatów, a przede wszystkim jedyny normalny człowiek, Paweł Kukiz. Moim pragnieniem jest więcej demokracji bezpośredniej, więcej woli ludzi. Jak chcesz dalej zasilać PO, PiSiorów i całą resztę zgranej kliki zdrajców i oszołomów to twoja wola, o której mam najgorsze zdanie, do którego mam prawo.
>I w ramach sprzeciwu przeciw aktualnemu systemowi zabetonujesz go JOWami. Pomijam już poglądy Kukiza (PiSowski poziom katolickiego debilizmu w sprawie wolności kobiet do decydowania o swoim ciele), ale Kukiz wysuwa tak kretyńskie postulaty i ogólniki, że krytykaa jest wręcz wskazana.
>Aktualne wybory to kabaret.

Dlaczego uważasz, że JOWy umocnia władze partii politycznych ? ( jeśli o ti Ci chodzilo z tym betonowaniem )
03-05-2015 14:10 
 Ocena 2 na 2
Sygnał (4252 punktów)
>Dlaczego uważasz, że JOWy umocnia władze partii politycznych ? ( jeśli o ti Ci chodzilo z tym betonowaniem )

Bo jest tak wszędzie na świecie, a żeby daleko nie szukać: w polskim senacie. Już proporcjonalna wersja JOWów jaką prezentuje Tanajno (który jest śmiesznym kandydatem z kompletnie innych powodów) jest odrobinę lepsza.

Kukiz to taki sam monotematyczny ignorant, jak pozostali antysystemowcy, który jednym ruchem chce rozwiązać wszystkie bolączki kraju.
03-05-2015 16:49 
 Ocena 3 na 3
Rupson (1793 punktów)
>Pierwszy raz w życiu idę głosować na kogoś z przyjemnością i jest to jedyny autentyczny człowiek wśród kandydatów, a przede wszystkim jedyny normalny człowiek, Paweł Kukiz.

-I zbawi Polskę JOW-ami i szabelką dziadka. To człowiek agresywny, zacietrzewiony i bardzo nieprzyjemny w rozmowie co wielokrotnie pokazał.
>Moim pragnieniem jest więcej demokracji bezpośredniej, więcej woli ludzi.
-Haha, a ja nie chcę by większa ilość idiotów miała bezpośredni wpływ na moje życie. Ludzie nie mają pojęcia o gospodarce, ekonomii, większość jest zwyczajnie tępa. Chroń nas urojony Boże od rządów związków zawodowych i wszelkich organizacji roszczeniowych, rolników, górników itp.
>Jak chcesz dalej zasilać PO, PiSiorów i całą resztę zgranej kliki zdrajców i oszołomów to twoja wola, o której mam najgorsze zdanie, do którego mam prawo.
-W życiu nie zasilę niczym PiS-orów, a to nie moja wina że nikogo na horyzoncie rozsądnego nie widać, by zmienił coś na lepsze.
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
>Witam,
>Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czemu TVN - telewizja prywatna, tak mocno popiera PO i
>urzędującego prezydenta. Są zawsze w opozycji do PiSu, a teraz gdy kandydaci "antysystemowi" stali
>się na tyle popularni, że przebili się do głównych mediów, na każdym kroku TVN próbuje dyskryminować
>również ich.

Nie tylko TVN ich dyskryminuje. TVP także to robi.

>Ciekawy punkt widzenia przedstawił mi mój znajomy (makler giełdowy). Gdy spytałem na kogo głosuje,
>powiedział, że bez wątpienia na Komorowskiego, argumentował to tym, że obecna władza daje stabilność
>rynkom finansowym, "pewność" polityczną. Gdyby inni doszli do władzy, zagraniczne koncerny mogłyby
>dużo stracić i zaczęłyby się wycofywać, co oczywiście nie służy wycenie WIGu oraz rentownośći
>długu.
>Ergo, czy świat finansów, stoi za tym POparciem TVNu dla obecnej władzy ?

"Gratuluję" znajomych Nie wiem co trzeba mieć zamiast mózgu żeby głosować na PO i myśleć, że to daje stabilność. Jeszcze rozumiem pracowników biurokracji, która za rządów PO nieźle się rozrosła. Chociaż i tak gardzę ludźmi, którzy głosują przeciwko Polakom tylko dla swojego interesu. Tak samo straszyli kiedyś, że jak PiS dojdzie do władzy to będzie wojna, a Kaczyński zrujnuje gospodarkę. Nic takiego się nie stało a reformy PiS były bardziej liberalne niż niby liberalnego PO. Co nie znaczy, że warto popierać PiS bo zdecydowanie nie warto. Ale jak ktoś głosuje na PO żeby nie wygrał PiS to zastanowiłbym się nad badaniami psychiatrycznymi dla takiego osobnika (o ile mówimy o różnicy gospodarczej)

>PS. Polsat również jest prywatny, ale jest dużo bardziej obiektywny, być może to jedyna obiektywna
>telewizja. Różnica jest taka, że Polsat jest kontrolowany przez polski kapitał.

Też nie taki obiektywny. Ale przynajmniej dają prawicowym kandydatom łatwych do masakrowania, głupich lewaków Pani Gozdyra nieźle się skompromitowała kiedy dyskutowała z Bosakiem z RN i nawet nie ukrywała swojej niechęci do niego i stronniczości. Z drugiej strony może to był celowy zabieg żeby przekonać ludzi do głosowania na RN, ale to też nie jest moim zdaniem rozsądny pomysł
03-05-2015 11:36 
 Ocena-1 na 1
Apolloniusz (37 punktów)
>>Witam,
>>Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czemu TVN - telewizja prywatna, tak mocno popiera PO i
>>urzędującego prezydenta. Są zawsze w opozycji do PiSu, a teraz gdy kandydaci "antysystemowi" stali
>>się na tyle popularni, że przebili się do głównych mediów, na każdym kroku TVN próbuje dyskryminować
>>również ich.
>Nie tylko TVN ich dyskryminuje. TVP także to robi.

Oczywiście tylko, że TVP jest telewizją polityczną, marionetką w rękach rządu, a TVN teoretycznie "wolny" i "prywatny". Dlatego zastanawiałem się czemu, są tacy pro PO.
DyktaFon (9281 punktów)
Jaka piękna dyskusja polityczna... Myślę, że w gruncie rzeczy właśnie o to politykom chodzi: niech się ludzie sprzeczają, dyskutują o wąsach Komorowskiego... a my sobie w tym czasie skorzystamy z życia i ich pieniędzy. Naprzód zwolennicy jednej i drugiej strony! Walczcie gladiatorzy!

(Bo to przecież nie jest istotne, kto wygra /ważne, żeby wygrał POPIS/. Najwyżej przepiszemy się do partii przeciwnej, byle bliżej koryta.)
Apolloniusz (37 punktów)
>Jaka piękna dyskusja polityczna... Myślę, że w gruncie rzeczy właśnie o to politykom chodzi: niech się ludzie sprzeczają, dyskutują o wąsach Komorowskiego... a my sobie w tym czasie skorzystamy z życia i ich pieniędzy. Naprzód zwolennicy jednej i drugiej strony! Walczcie gladiatorzy!
>(Bo to przecież nie jest istotne, kto wygra /ważne, żeby wygrał POPIS/. Najwyżej przepiszemy się do partii przeciwnej, byle bliżej koryta.)
>

Ja osobiście nie jestem ani za PO ani za PiS. Wątek stworzyłem, na temat poparcia TVN dla PO, ale widać, że nikt jeszcze w sumie nie spróbował odp na pytanie dlaczego tak jest
Zeus (54 punktów)
Dwie poprawki jeżeli pozwolisz:
- każdy obiektywizm jest subiektywny
- to nie PO jest w opozycji do PIS-u a raczej odwrotnie
to PIS jest partią opozycyjna do rządzacej koalicji PO-PSL.
Różnica zasadnicza.
Apolloniusz (37 punktów)
>Dwie poprawki jeżeli pozwolisz:
>- każdy obiektywizm jest subiektywny
>- to nie PO jest w opozycji do PIS-u a raczej odwrotnie
> to PIS jest partią opozycyjna do rządzacej koalicji PO-PSL.
> Różnica zasadnicza.

Może źle się wyraziłem " zawsze w opozycji do PiSu" chodziło mi o TVN.
Mimo że uwaga cenna i celna, to nie odp na główny temat
03-05-2015 14:03 
 Ocena 1 na 1
Arturkrzysztof (67 punktów)

>Mimo że uwaga cenna i celna, to nie odp na główny temat

Bo główny temat zrobił się automatycznie drugorzędnym. Telewizja taka czy siaka, oprócz tych dwóch, którym lata kto z nich wygra, o reszcie się nie dowiesz!!
Wczoraj jeden z kabaretów ujął to tak: "jest ich dwóch a reszta została milczeniem".( czy jakoś tak) Dziwi mnie, że gdzie się nie obejrzę to sami wrogowie PoPisu, a sondaże pieprzą swoje. ot Polska ...
bić pianę to my potrafimy...

Pozdrawiam.
Abdullah (1241 punktów)
Fakt popierania jednej czy drugiej linii politycznej przez prywatną prasę czy telewizje jest jak najbardziej normalny. To właściciel wybiera redaktora naczelnego / dyrektora programowego i ten to człowiek zatwierdza teksty / prezenterów do programów itp. Jeżeli red.nacz. Czy dyrektor programowy nie spodoba sie właścicielowi - to jest po prostu zmieniany i linia polityczna gazety / stacji tez sie zmienia.
Przejdźmy przez prasę prywatna w Polsce
- Nie
- Gazeta wyborcza
- Newsweek
- Uważam Rze
- Do rzeczy
- Rzeczpospolita
- Gazeta Polska

Raczej nikt nie będzie miał problemów ze zdefiniowaniem zapatrywań politycznych właścicieli.
I żeby nie było ze to tylko w Polsce
en.m.wikip(*)ngton_Times#Political_leanings
en.m.wikip(*)s#Political_persuasion_overall

Tak samo jest ze stacjami telewizyjnymi czy to w Polsce czy poza Polską. No i nie należy zapominać o reklamodawcach, jeżeli chcesz bogatych reklamodawców z sektora finansowego to oczywiście nie możesz najeżdżać na banki albo na system który pozwala im tyle zarabiać.

Niestety niezależne dziennikarstwo kończy się tam gdzie zaczynają sie pieniądze.
hunbin (2274 punktów)
Telewizja prywatna, będzie popierać i prezentować poglądy właściciela.
Nihil novi sub sole.

Oczekiwanie od niej obiektywizmu jest co najmniej naiwne.

Cytat:
Polsat również jest prywatny, ale jest dużo bardziej obiektywny, być może to jedyna obiektywna telewizja. Różnica jest taka, że Polsat jest kontrolowany przez polski kapitał.


Bez żartów - widocznie poglądy właściciela są mniej ostre lub bardziej strawne dla Pana
Jest to jednak subiektywna ocena "obiektywizmu" - co samo w sobie jest frapujące.


Parafrazując: Ideologia śmierdzi!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365