Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co ma piernik do wiatraka?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
07-10-2006 22:52Balkowski (5685 punktów)Co ma piernik do wiatraka?
....czyli Subotic a kasety Begerowej (moje podsumowanie pewnej dyskusji która rozwinęła się na innym forum).

Linia obrony PiS-u w sprawie opublikowanych przez TVN kaset polega jak widać przede wszystkim na zarzuceniu Suboticowi agenturalnej przeszłości. Jak widać, "ciemny lud" do pewnego stopnia nawet to kupuje. Ja w tej sprawie nie rozumiem jednej rzeczy. Załóżmy chwilowo, jedynie dla dobra dyskusji, że PiS ma rację - więc Subotic jest agentem KGB, maczał ręce w zamachu na papieża, pił wódę z Urbanem i co tylko sobie Jarosław wymyśli. Nie kłóćmy się nawet o to czy miał wpływ na program - a niech tam, załóżmy że nie tylko miał, ale nawet osobiście go nakręcił i własnoręcznie podłożył kamerę.

No i tutaj nadal czegoś nie rozumiem, bo wg mnie to co jest na taśmach nadal pozostaje dokładnie takie samo. Można się spierać jak dalece jest to nieprzyzwoite (wg mnie na tle innych działań rządu jest to tylko nieco większa wpadka), tyle że ta nieprzyzwoitość w najmniejszym stopniu nie zależy to od koneksji i powiązań kamerzysty. Przynajmniej według mnie, bo według Jarosława jak widać zależy, zresztą parę % społeczeństwa nadal mu wierzy więc pewnie widzą jakąś oczywistość która stale umyka mojej uwadze. Może ktoś mi uświadomi coś co przeoczyłem?

Jak dla mnie sytuacja nadal przypomina taką gdzie złodziej nakryty na kradzieży zwraca uwagę policjantowi że jego dziadek był w PZPR a jemu samemu śmierdzi z buzi. Brzmi absurdalnie, ale jak widać to co dla zwykłego obywatelowa jest nie do pomyślenia, w ustach złodzieja... przepraszam, w ustach polityka staje się objawem "rewolucji moralnej".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szukacz
Do kasety nie przykładam większej wagi. Zawsze tak było, że po pomyślnym polowaniu na owce ( w całym świecie wybory, to socjotechnika) następuje podział łupów, który wygląda tak jak na kasecie lub podobnie. Tym razem ktoś zdjął spodnie i pokazała się naga prawda.
Dzisiejsze igrzyska w Warszawie pokazują, jakich mamy polityków z jednej i drugiej strony. Igrzyska niczego nie zmienią, a za pieniądze stracone na igrzyska można było głodnym dzieciom w szkołach zafundować ciepłe obiadki. Tylko z jednego województwa, o którym mam informacje, pojechało do Warszawy 60 autokarów.
Co sądzić o racjonalizmie uczestników tego cyrku?
Tacy ludzie nie powinni sprawować władzy. Oni nas kompromitują.
Pandorra (1289 punktów)
Mnie zastanawia coś innego. Dlaczego wszyscy mówią o podziale łupów, rozdawnictwie posad i załatwianiu miejsc na listach wyborczych, a mało kto zwraca uwagę na coś znacznie bardziej oburzającego, mianowicie na z gruntu nieuczciwy pomysł pokrywania wekslowych długów niektórych posłów z funduszy kancelarii sejmu.
O ile prawnicy spierają się, czy propozycje objęcia stanowisk w zamian za zmianę klubu są korupcyjną propozycją, (moi zdaniem są), o tyle opłacanie zdobycia każdego posła kwotą pół milona złotych z publicznych pieniędzy uważam za kradzież.
qazad
>Mnie zastanawia coś innego. Dlaczego wszyscy mówią o podziale łupów, rozdawnictwie posad i załatwianiu miejsc na listach wyborczych, a mało kto zwraca uwagę na coś znacznie bardziej oburzającego, mianowicie na z gruntu nieuczciwy pomysł pokrywania wekslowych długów niektórych posłów z funduszy kancelarii sejmu.
>O ile prawnicy spierają się, czy propozycje objęcia stanowisk w zamian za zmianę klubu są korupcyjną propozycją, (moi zdaniem są), o tyle opłacanie zdobycia każdego posła kwotą pół milona złotych z publicznych pieniędzy uważam za kradzież.

kradzieżą nazywasz pomysł jednego posła na stworzenie funduszu ?
Pandorra (1289 punktów)
o tyle opłacanie zdobycia każdego posła kwotą pół milona złotych z publicznych pieniędzy uważam za kradzież.
>kradzieżą nazywasz pomysł jednego posła na stworzenie funduszu ?

To nie był pomysł, jak powiedziałeś jednego posła. Wyraźnie było powiedziane: "omawialiśmy", no chyba że posłowie z PiS schizofrenicznie rozmawiają sami ze sobą. Takie pomysły są nieuczciwością wobec podatników a realizacja ich jest kradzieżą. No ale na sztandarach słowa nie napisano, więc wszystko jest w porządku.
qazad
> o tyle opłacanie zdobycia każdego posła kwotą pół milona złotych z publicznych pieniędzy uważam za kradzież.
>>kradzieżą nazywasz pomysł jednego posła na stworzenie funduszu ?
>To nie był pomysł, jak powiedziałeś jednego posła. Wyraźnie było powiedziane: "omawialiśmy", no chyba że posłowie z PiS schizofrenicznie rozmawiają sami ze sobą. Takie pomysły są nieuczciwością wobec podatników a realizacja ich jest kradzieżą. No ale na sztandarach słowa nie napisano, więc wszystko jest w porządku.

--- proponuję Ci zgłosić ten fakt do prokuratury.
Pandorra (1289 punktów)
Nie wiem czemu tak się unosisz, gazad. Politycy PiS zostali przyłapani na ewidentnej nieuczciwości i to jest fakt. Ale rozumiem, że najlepiej jest nie dać sobie wytłumaczyc, że białe jest białe a czarne jest czarne.
Stara sprawdzona taktyka - zaprzeczać do upadłego, a może znajdzie sie ktoś, kto w to uwierzy.
superkuku (191 punktów)
>Nie wiem czemu tak się unosisz, gazad. Politycy PiS zostali przyłapani na ewidentnej nieuczciwości i to jest fakt. Ale rozumiem, że najlepiej jest nie dać sobie wytłumaczyc, że białe jest białe a czarne jest czarne.
>Stara sprawdzona taktyka - zaprzeczać do upadłego, a może znajdzie sie ktoś, kto w to uwierzy.

A czy znasz na naszej scenie politycznej jakieś ugrupowanie, które miałoby bardziej czyste ręce niż PIS? Czy znasz jakąkolwiek partię, która CHCE i może zrobić porzadek z mafią? Czy uważasz, że ktokolwiek lepiej jest predysponowany do tego zadania niż PIS? Powiedz mi, to na pewno zagłosuję. Ja nie widzę nikogo. Platforma wcale nie widzi problemu.

Sama rozmowa z Begerową, z pozycji normalnego polityka powinna być uwłaczająca, ale sorry, taką mamy klasę polityczną w ogóle. Ta sprawa z taśmami nie powinna przesłonić nam tego, że mamy, być może, niepowtarzalną szansę na prawdziwe, fundamentalne przemiany w naszej polityce. Nie wylewajmy dziecka z kąpielą.

Czyżby już wszyscy zapomnieli jaką politykę prowadzili poprzednicy? Moim zdaniem teraz jest zdecydowanie lepiej. Prezydent nie chodzi pijany na uroczystości, nie ułaskawia mafiozów, żaden Czażasty, ani Kwiatkowski nie posyła Rywina, aferzyści zamiast w ławach sejmowych siedzą w więzieniach, służby specjalne przestały działać ponad prawem. Nawet gospodarce politycy specjalnie nie przeszkadzają, skoro się rozwija. Jestem optymistą.

Pozdrawiam.
Pandorra (1289 punktów)
>A czy znasz na naszej scenie politycznej jakieś ugrupowanie, które miałoby bardziej czyste ręce niż PIS? Czy znasz jakąkolwiek partię, która CHCE i może zrobić porzadek z mafią? Czy uważasz, że ktokolwiek lepiej jest predysponowany do tego zadania niż PIS?
Rozmawiamy o PiS, a nie o innych partiach. Odbiegasz od tematu.

>Sama rozmowa z Begerową, z pozycji normalnego polityka powinna być uwłaczająca, ale sorry, taką mamy klasę polityczną w ogóle. Ta sprawa z taśmami nie powinna przesłonić nam tego, że mamy, być może, niepowtarzalną szansę na prawdziwe, fundamentalne przemiany w naszej polityce. Nie wylewajmy dziecka z kąpielą.
Czyżby znów teoria o wyborze mniejszego zła? Wpuśćmy do rządu każdego, nawet ludzi z wyrokami, byle nas poparli? Z poziomu wyborców to wygląda na kurczowe trzymanie się koryta, nawet jeżeli (powtarzam, jeżeli) - intencje sa szlachetne.
A co do rozmowy z panią Beger - przyznaję, że można to uznać za uwłaczające. Tym bardziej mnie dziwi że Prawi i Sprawiedliwi zniżyli się do tego.

>... aferzyści zamiast w ławach sejmowych siedzą w więzieniach...
Chyba sam w to nie wierzysz. W rządzie też się pojawiają.

A wracając do sedna sprawy - oszuści, pijacy, gwałciciele, złodzieje i inne patologiczne jednostki sa w każdej grupie społecznej, bez wyjątku, tylko występują w różnych, że tak powiem, stężeniach. PiS nie jest od tego wolny, ale niestety, ma pewien problem. Tępienie patologii powinno dotyczyć także własnego podwórka, bo nic tak nie działa jak dobry przykład, zwłaszcza idący z góry. Czyli panowie Lipski i Mojzesowicz powinni zostać szybciutko ukarani, a ich działania potępione. To by natychmiast wytrąciło przeciwnikom broń z ręki. A tak mamy aferę.
I co gorsza, rodzi to w politykach pewne poczucie bezkarności, a przynajmniej przyzwolenia na nie do końca etyczne działania. Hasła na sztandarach powinny do czegoś zobowiązywać.

A już sie wydawało, że ciemny lud wszystko przyjmie
Repozdrawiam
Balkowski (5685 punktów)
>Czy uważasz, że ktokolwiek lepiej jest predysponowany do tego zadania niż PIS? Powiedz mi, to na pewno zagłosuję. Ja nie widzę nikogo. Platforma wcale nie widzi problemu.

Platforma ma swoje wady, natomiast PiS z takim podejściem do problemu przypomina kogoś kto mając w domu krzywą ścianę wyburza go do fundamentów i na tym poprzestaje. Póki jest lato może mamić sąsiadów jaki teraz pałac wystawi się w miejsce dawnej chałupy, gorzej jak mija rok, nadchodzi zima a postęp robót żaden. Ale ciemny lud to kupi.

>Czyżby już wszyscy zapomnieli jaką politykę prowadzili poprzednicy? Moim zdaniem teraz jest zdecydowanie lepiej. Prezydent nie chodzi pijany na uroczystości, nie ułaskawia mafiozów, żaden Czażasty, ani Kwiatkowski nie posyła Rywina,
Prezydent nie umie podać ręki, nie zna obcych języków a z ojczystym też wydaje się mieć problemy. Nie posyłają Rywina - wolą Begerową. Ja tam nie widzę jakiejś rewolucji.

>aferzyści zamiast w ławach sejmowych siedzą w więzieniach, służby specjalne przestały działać ponad prawem.
Masz kogoś konkretnie na myśli? Jak np. niedawnego wicepremiera? A co do służb specjalnych to muszę się przyznać że nie mam wglądu w ich działalność, zakładam że Ty też nie. Więc chwilowo powstrzymałbym się z oceną działań, których nie znamy...
rozumek
>O ile prawnicy spierają się, czy propozycje objęcia stanowisk w zamian za zmianę klubu są korupcyjną propozycją, (moi zdaniem są), o tyle opłacanie zdobycia każdego posła kwotą pół milona złotych z publicznych pieniędzy uważam za kradzież.
Większość ludzi uważa, że zarówno jedno jak drugie to różne rodzaje nadużyć. Niestety, nasi politycy (a za nimi prawnicy) są innego zdania. Dlatego, ich zdaniem - gdyby nie sprawa weksli - Begerowa popełniłaby "świętokradztwo". Nie powinna niczego nagrywać, bo gdyby tego nie zrobiła, w przyszłości nie byłoby kłopotów z tworzeniem większościowych rządów (PiS, PO albo SLD zawsze dokupiłyby sobie tyle marionetek ile by potrzebowały). Niezależnie od wyników całej tej afery, ja osobiście Begerową w tej sprawie popieram do tego stopnia, że "zapominam" w jaki sposób dostała się do Sejmu i co sobą prezentuje.
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>[...] ja osobiście Begerową w tej sprawie popieram do tego stopnia, że "zapominam" w jaki sposób dostała się do Sejmu i co sobą prezentuje.

Mniej więcej to samo.


fides ex necessitate esse non debet
rozumek
>>[...] ja osobiście Begerową w tej sprawie popieram do tego stopnia, że "zapominam" w jaki sposób dostała się do Sejmu i co sobą prezentuje.
>Mniej więcej to samo.
To samo, co kto, kiedy i w jakiej sprawie? Czyżby chodziło o te same kurwiki w oczach, które niektórym innym legną się w mózgach?
Czy ktoś z forumowiczów potrafi wyjaśnić, co takiego ulęgło się tym razem w mózgu MAM?
bogo141 (113 punktów)
Na tym polega wielka polityka?????? Po tych wydarzeniach zbiłem lustro w korytarzu.Po gdy przechodzę obok , widzę twarz AGENTA.
UWAŻAJCIE LUDZIE BO MOGĄ ZAPUKAĆ DO WAS.Kuna kto wybrał ten PIS. Ja NIE !!!!
rozumek
>Na tym polega wielka polityka?????? Po tych wydarzeniach zbiłem lustro w korytarzu.Po gdy przechodzę obok , widzę twarz AGENTA.
> UWAŻAJCIE LUDZIE BO MOGĄ ZAPUKAĆ DO WAS.Kuna kto wybrał ten PIS. Ja NIE !!!!
Ja też nie, ale jednak dobrze, że go wybrano. Dobrze też, że PiS pozbył się Samoobrony jako koalicjanta. Gdyby nie wybrano, albo się nie pozbył, politycy z różnych partii mieliby nadal pełną swobodę w manipulowaniu posłami, a za ich pośrednictwem nami wszystkimi. I odbywałoby się to nadal z zachowaniem pełnej dyskrecji.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365