Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polscy politycy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-10-2006 16:36Tryt (8 punktów)Polscy politycy
przez ostatnie miesiace czytajac, sluchajac i ogladajac wiadomosci mam szczerze dosyc politykow i polityki. ciagle oskarzenia, podzialy, wzajemne obrzucanie sie blotem, wmawianie, ze zyciem kazdego obywatela rzadzi uklad, ze ten kto nie z nami, ten przeciw nam. wczoraj jednak moja niechec do polityki zmalala dzieki obejrzeniu wywiadu z W. Cimoszewiczem, nadal jestem pod wrazeniem
tego co powiedzial i jaka klase soba prezentuje. mysle ze byl to najlepszy polityk ktory przez ostatnie lata uczestniczyl w zyciu politycznym. jego slowa m. in. o tym jak latwo przyjela sie nazwa IVRP, ktora jest niczym nieuzasadniona, jest to jedynie propaganda, ktora ma przyciagnac zwolennikow partii rzadzacej albo fakt jak niszczy sie dorobek Polski po okraglym stole, ktory obecnie rozwniez przedstawia sie jako zdrade narodu, powinny trafic szczegolnie politykow rzadzacych, ktorzy wydaja sie otumanieni, tak zafascynowani wladza ze traca kontakt z rzeczywistoscia, tworzac wyimaginowany twor jakim jest IVRP niszcac tym samym ogromny dorobek IIIRP. wracajac do Pana Cimoszewicza wydaje mi sie, ze powinien on byc przykladem dla pozostalych politykow i nie chodzi mi o poglady, ale o klase, kulture, sposob wypowiadania i brania odpowiedzialnosci za slowo ktorej dzisiaj tak bardzo brakuje.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

FailSafe (308 punktów)
kiedyś była taka partia jak Unia Wolności. Prezentowali całkiem niezłą klasę, ale po pierwsze byli Żydami a po drugie nie blokowali dróg a po trzecie nie wysypywali zboża na tory. A więc... musieli zniknąć ze sceny politycznej

wydaje mi się, że obecnie nie ma zapotrzebowania na "klasę" klasy politycznej. Ludzie chcą krwi. Polityka to arena a politycy to gladiatorzy. My zaś jesteśmy tłumem pożeraczy bobu, nosimy koszulki z podobiznami ulubionych gladiatorów, cieszymy się z niepowodzeń tych, których nie lubimy i z prawdziwą przyjemnością podkładamy nogę bobożercom noszącym inne koszulki...

słowem... nihil novi sub sole



Wojownik Szarej Strony Mocy...

W tej wojnie nie ma zwycięzców...
Ale można mniej przegrać...
Thorvoy (6588 punktów)
Dla mnie wzorem polityka jest Bogdan Zdrojewski, b. prezydent mojego miasta.

Proponuję poczytać o Nim trochę na necie, np, w Wikipedii:
pl.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Zdrojewski

Warto zauważyć w jak młodym wieku został prezydentem.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365