Racjonalista - Strona głównaDo treści
Naczelnik Państwa Polskiego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-11-2016 23:28Celecrin (6386 punktów)Naczelnik Państwa Polskiego
Ocena 2 na 2
www.youtube.com/watch?v=1zd1kJw36RU

Faktem jest, że chyba jak pamiętam, nie było przypadku w polskiej polityce, nawet za czasów komuny, by państwem rządził człowiek, który ZA NIC prawnie nie odpowiada. Który steruje wszystkim z tylnego siedzenia. No w sumie tak trochę było za rządów Marcinkiewicza. W sumie Premier był postacią bardzo charakterystyczną, kiedy jednak zaczął być popularny został odstrzelony jednym plaśnięciem małej grubej rączki!

Jednak Naczelnik Państwa Polskiego i "niekoronowany król polskiej polityki" mnie rozwaliło No cóż... Przynajmniej wiemy, że i oni wiedzą KTO tak naprawdę rządzi państwem, prawda?

Jestem ciekaw czy na Naczelniku Państwa zrobi wrażenie ujawniona afera, że partia Ziobry okradła UE robiąc partyjną imprezę w Krakowie za pieniądze na Konferencję o Środowisku, która się nie odbyła.
W normalnym kraju, Ziobro JUŻ by się podał do dymisji.
www.newswe(*)eniadze,artykuly,400482,1.html

Jak myślicie to się kiedyś zatrzyma. Czy będziemy się pogrążać w odmęty absurdu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Sierakowski napisał, że po zwycięstwie Trumpa czeka nas 20 lat rządów Kaczyńskiego.
14-11-2016 00:38 
 Ocena 1 na 1
Grumman Avenger (227 punktów)
(zablokowany)
>Sierakowski napisał, że po zwycięstwie Trumpa czeka nas 20 lat rządów Kaczyńskiego.
87-letni Jarosław Poskęzbaw? No cóż, dziś medycyna jest na dużo wyższym poziomie niż za czasów Breżniewa.
14-11-2016 00:43 
 Ocena 3 na 3
Celecrin (6386 punktów)
>Sierakowski napisał, że po zwycięstwie Trumpa czeka nas 20 lat rządów Kaczyńskiego.
Dzięki. Przeczytałem, ciekawa rozmowa. Z jednym się zgodzę. Jeśli Kaczyński udowodni, że można znaleźć 25mld złotych z roku na rok i tak je rozdawać bez rozwalania budżetu ani bez zbytnich podwyżek podatków to udowodni, że nas oszukiwano.
Grumman Avenger (227 punktów)
(zablokowany)
>Jak myślicie to się kiedyś zatrzyma.
Oczywiście. Nie ma PRL, nie będzie PRL-BIS w wykonaniu PiS. Wyborcy wyślą PiS na polityczny śmietnik. Szkoda tylko, że nie będzie to za sprawą rozumu, tak jak nie przez rozum wyborców PiS wygrał ostatnie wybory.
14-11-2016 04:23 
 Ocena 5 na 5
Grzegorz (5685 punktów)
>>Jak myślicie to się kiedyś zatrzyma.
>Oczywiście. Nie ma PRL, nie będzie PRL-BIS w wykonaniu PiS.

Gorzej że może być w innym wykonaniu Nie muszę chyba argumentować że PiS dąży do ręcznego sterowania wszystkim co możliwe (rezygnacja z konkursów na rzecz partyjnego mianowania, dążenie do podporządkowania sądownictwa, itd. - generalnie zerowe zrozumienie dla idei trójpodziału władzy).

Owszem, za 3 lata pewnie dostaną od wyborców kopa, ale do tego czasu sporo namieszają. A nowa władza - najprawdopodobniej z tych którzy teraz głośno krytykują "łamanie demokracji" - uzna że te rozwiązania nie są takie złe pod warunkiem że to akurat oni są przy korycie. W końcu moralność Kalego zobowiązuje

Popatrz jak było z głupim abonamentem telewizyjnym. Za pierwszych rządów PiS-u Platforma była przeciw i obiecywała jego zniesienie. Po dojściu do władzy szybko okazało się że te kilkadziesiąt baniek do rozdania wśród swoich jest jednak wystarczającym argumentem żeby przez 8 lat nic w tej sprawie nie robić.
15-11-2016 18:44 
 Ocena 1 na 1
Iznogud (314 punktów)
>>Jak myślicie to się kiedyś zatrzyma.
>Oczywiście. Nie ma PRL, nie będzie PRL-BIS w wykonaniu PiS. Wyborcy wyślą PiS na polityczny śmietnik. Szkoda tylko, że nie będzie to za sprawą rozumu, tak jak nie przez rozum wyborców PiS wygrał ostatnie wybory.
>
Taak, to prosze powiedz geniuszu zbrodni jaka inna partia miala szanse na odsuniecie glupawej szajki popsl? Wiele osob (wlaczajac moja nieskromna osobe) zacisnelo zeby i oddalo glos na pis, przeraza mnie perspektywa nastepnych wyborow, jesli LSD pod Czarzastym (wolalbym Millera) nie dobije sie do pozycji startowej, bo na Kukiza chyba nie ma co liczyc, to znow bede musial zaglosowac na Kaczfiego w samoobronie prze rzadami po badz Petru, z psl (wlasciwie to jest zsl) jako koalicjantem.


Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.
15-11-2016 20:12 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
> Taak, to prosze powiedz geniuszu zbrodni jaka inna partia miala szanse na odsuniecie glupawej szajki popsl?
Nie rozumiem, jak można być tak mało zrównoważonym. Doznajesz ulgi gdy przekręcasz nazwisko, albo sraczka Ci przechodzi gdy zmienisz parę liter w nazwie partii?
Iznogud (314 punktów)
>> Taak, to prosze powiedz geniuszu zbrodni jaka inna partia miala szanse na odsuniecie glupawej szajki popsl?
>Nie rozumiem, jak można być tak mało zrównoważonym. Doznajesz ulgi gdy przekręcasz nazwisko, albo sraczka Ci przechodzi gdy zmienisz parę liter w nazwie partii?

Jakie to znamienne. Zero argumentow, mialki wypad ad persona, a tak na marginesie po-psl bez myslnika wyglada dla istotek nieobytych ze slowem pisanym jak popsl...

Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.
Grumman Avenger (227 punktów)
(zablokowany)
>>>Jak myślicie to się kiedyś zatrzyma.
>>Oczywiście. Nie ma PRL, nie będzie PRL-BIS w wykonaniu PiS. Wyborcy wyślą PiS na polityczny śmietnik. Szkoda tylko, że nie będzie to za sprawą rozumu, tak jak nie przez rozum wyborców PiS wygrał ostatnie wybory.
> Taak, to prosze powiedz geniuszu zbrodni jaka inna partia miala szanse na odsuniecie glupawej szajki popsl?
Jak pokazały wyniki wyborów żadna oprócz PiS.
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
>Jak myślicie to się kiedyś zatrzyma. Czy będziemy się pogrążać w odmęty absurdu?

"Społeczeństwa demokratyczne, które zagwarantowały obywatelom wolność polityczną powiększając jednocześnie despotyzm administracyjny, reprezentują bardzo osobliwy sposób myślenia. Uważa się tam, że obywatelom nie można powierzyć drobnych spraw, do których wystarcza zdrowy rozsądek, natomiast powierza się im wielkie prerogatywy w dziedzinie rządzenia państwem. Są oni na zmianę zabawką w ręku władzy lub jej zwierzchnikami, są czymś więcej niż królowie i czymś mniej niż ludzie zarazem. Wypróbowawszy wszystkie możliwe systemy wyborcze i nie znalazłszy żadnego, który by im odpowiadał, społeczeństwa takie, zdumione, ciągle nie ustają w poszukiwaniach, tak jakby zło nie wynikało z samej konstytucji kraju, lecz z systemu wyborczego. Trudno zresztą zrozumieć, w jaki sposób ludzie, którzy wyrzekli się rządzenia samymi sobą, mogliby dokonać właściwego wyboru tych, którzy mają nimi rządzić. Trudno uwierzyć, by głosowanie zniewolonych ludzi mogło kiedykolwiek powołać rząd liberalny, silny i mądry."

"Amerykańska demokracja przetrwa do czasu, kiedy Kongres odkryje, że można przekupić społeczeństwo za publiczne pieniądze."

Alexis de Tocqueville

Będzie to powoli dogorywać, aż nastąpi punkt krytyczny. Właśnie to najgorsze, bo kolejne pokolenia będą się marnować...
Pan Leming (674 punktów)
Dla mnie to raczej pierwszy Sekretarz.
>Jak myślicie to się kiedyś zatrzyma. Czy będziemy się pogrążać w odmęty absurdu?
Będzie można oceniać po stanie portfela przeciętnego Polaka. Jak beneficjenci wszelkich programów plus będą ledwo na plusie, a cała reszta na sporym minusie to ile procent zagłosuje dla idei "dokopania lewakom"?


www.focus.pl/przyroda/kto-wrobil-lemingi-11157
DyktaFon (9281 punktów)

>Faktem jest, że chyba jak pamiętam, nie było przypadku w polskiej polityce, nawet za czasów komuny,
>by państwem rządził człowiek, który ZA NIC prawnie nie odpowiada. .....

Proszę mi przypomnieć z łaski swojej, który człowiek, z tych "odpowiedzialnych", za cokolwiek kiedyś odpowiedział? Bo mam słabą pamięć i nie mogę sobie przypomnieć...

Oczywiście nie przeczę głównej myśli tego wątku... ale jakoś wstęp mnie nie przekonuje...
14-11-2016 14:15Nie na temat
Burnham (1149 punktów)
>Faktem jest, że chyba jak pamiętam, nie było przypadku w polskiej polityce, nawet za czasów komuny,
>by państwem rządził człowiek, który ZA NIC prawnie nie odpowiada.

To kto z ekipy Tuska poszedł siedzieć za polskie łupki czy choćby za oszukanie polskich przewoźników przy budowie autostrad w Polsce ? Tusk w nagrodzę katapultował się do struktur europejskich i zasiada z innymi figurantami na stolcu opłacanym z pieniędzy europodatników.

Ty to jednak jesteś zgrywus ...
jazdaprawn(*)we-autostrad-i-drog-krajowych/
14-11-2016 19:15 
 Ocena 1 na 1
Celecrin (6386 punktów)
W tym wątku nie rozmawiamy o tym co robiła PO, ale o tym co z Państwem robi PiS.
Masz coś ciekawego?
To jest mój wątek, bez off topów proszę.
diogenes (42753 punktów)

>Jestem ciekaw czy na Naczelniku Państwa zrobi wrażenie ujawniona afera...

Nie sądzę. Praktycznie nie ma już granicy między aferą ujawnioną a nieujawnioną. I to jest afera...

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Kaszman (396 punktów)
To, że prezes za nic i przed nikim nie odpowiada to nic. Przerażające dla mnie jest to, że ani premier, ani prezydent nawet nie udają, że potrafiliby mu się w jakikolwiek sposób sprzeciwić - dodajmy do tego jeszcze wszystkich(?) posłów PiS, a przypomnijmy, że PiS ma większość w sejmie. Wiem, że daleko do tego, żeby mógł robić co mu się podoba, ale i tak na taką myśl jakoś mam mocno niepokojące odczucia.

Where's your god now ?
Górska (42 punktów)
Tak, to jest przerażające, że Kaczyński za nic nie odpowiada. Nie będzie można nawet oficjalnie zarzucić mu niszczenia Państwa. Ale to nie świadczy o niczym innym jak o tym, że jest zwykłym tchórzem i kompletnie nic nie jest w stanie tego zmienić, nawet jakiekolwiek sukcesy tego rządu. I trzeba to powtarzać tak długo aż wreszcie dotrze to do jego ego i stanie na czele rządu z powodu prostej psychologicznej zależności - odwróconej psychologii. Myślę, że to typ człowieka, który łatwo da się na to nabrać. Nie może być tak, że człowiek, który za wszystko odpowiada po wszystkim będzie całkowicie niewinny, bo przecież jest tylko posłem. To również obnaża siłę jego dyktatorskich zapędów - w PiS jak do tej pory, a minęło już trochę czasu, nie znalazła się ani jedna osoba, która zaryzykowałaby sprzeciw. To jest dla mnie bardziej zdumiewające niż rządy tchórza z tylnego siedzenia.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365