Pamiętam, że jakieś kilka lat temu rząd przyjął ustawę o kastrowaniu ludzi, którzy dopuścili się czynów pedofilskich, trąbiono o nie dosłownie wszędzie (może przesadzam, ale na pewno dość sporo). Tymczasem nie widziałem jakichś wiadomości o skazanych na kastrację, ale to w ogóle jakichkolwiek. Czy ja nie umiem korzystać z google, czy jestem jakiś ślepy ? Ma to jakiś związek z aferą pedofilską w kościele, która wyszła na jaw chyba kilka miesięcy po wprowadzeniu ustawy ? Czy coś mi się kompletnie pomieszało ? Nie poruszam tu tematu słuszności takiej ustawy, to na inny wątek. |