Racjonalista - Strona głównaDo treści
80 proc. szczęśliwych Polaków

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
14-07-2011 21:32prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
80 proc. szczęśliwych Polaków
Ocena 9 na 11
Diagnoza społeczna 2011: Z badań Diagnozy Społecznej 2011 wynika, że ponad 80 proc. z nas to szczęśliwi ludzie.
Zbliżają się wybory parlamentarne.
Okazuje się, że pod rządami PO 80% Polaków doznaje szczęścia i zadowolenia.
Prawie jak na Białorusi.
To nic , że Polska jest jednym z 5 najbiedniejszych krajów Unii.
To nic ,że ponad dwa miliony ludzi wyjechało za chlebem z kraju.
A może wypowiadało się 5 milionów alkoholików, którzy są szczęśliwi jak wieczorem się na..piją?
Co Państwo o tym sądzą?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Piękny Lolo (2082 punktów)
>Okazuje się, że pod rządami PO 80% Polaków doznaje szczęścia i zadowolenia.

Jako niedoszły psychiatra powiem tylko: interesujące.

>Prawie jak na Białorusi.

Akurat Białorusini mają powody być zadowolonymi. Jedyny kraj w Europie, który oparł się ludziom typu Soros i bardzo dobrze na tym wychodzi.
   
nikzoz (209 punktów)
(zablokowany)
>Okazuje się, że pod rządami PO 80% Polaków doznaje szczęścia i zadowolenia.

Uważasz, że ludzie nie doznawali szczęscia i zadowolenia w takich na przykład obozach koncetracyjnych?
lukaszewicz (5674 punktów)

>Okazuje się, że pod rządami PO 80% Polaków doznaje szczęścia i zadowolenia.

Ma do tego prawo.

>Prawie jak na Białorusi.

Też badali?

>To nic , że Polska jest jednym z 5 najbiedniejszych krajów Unii.

Powiem więcej.Jednym z 27 najbiedniejszych.

>To nic ,że ponad dwa miliony ludzi wyjechało za chlebem z kraju.

Nie za chlebem, a za szmalem.

>A może wypowiadało się 5 milionów alkoholików, którzy są szczęśliwi jak wieczorem się na..piją?

Spytaj ankieterów.

>Co Państwo o tym sądzą?

Państwo sądzą że trzeba tego zakazać.Tego zadowolenia.

Bo nie może być tak, że tylko racjonaliści są tu nieszczęśliwi.
14-07-2011 22:09 
 Ocena 3 na 3
fiedorek.t (5805 punktów)
.>>To nic ,że ponad dwa miliony ludzi wyjechało za chlebem z kraju.
>Nie za chlebem, a za szmalem.
O wypraszam sobie wyjechałem z kraju,bo jestem uzależniony od nie mieszkania w domu rodzinnym.Od 95 w ciągłych rozjazdach i to kocham,a że przy okazji trochę szmalu zarobię
Tak poważnie to sądzę że ten sondaż to jakiś do góry wysondowany.Jak nie jeden w ostatnim czasie.Obserwuję sytuację i im bliżej wyborów tym lepiej.Z tymi alkoholikami to też różnie bywa,np. mogli za wiśniówke zawyżyć wynik
14-07-2011 22:24 
 Ocena 3 na 3
lukaszewicz (5674 punktów)

>O wypraszam sobie

Przepraszam.
I tak wiadomo, że to Tusk oszukał tych ludzi.
Czują się szczęśliwi, a my przecież wiemy, że nie są.
14-07-2011 22:34 
 Ocena 1 na 1
fiedorek.t (5805 punktów)
>>O wypraszam sobie
>Przepraszam.
>I tak wiadomo, że to Tusk oszukał tych ludzi.
>Czują się szczęśliwi, a my przecież wiemy, że nie są.
>
hehe a ja nie głosowałem na PO choć w kolejce do urny(tak,tak w kolejce stałem1.5h) nastrój był wyjątkowo POtryjotyczny.Sama młodzież.Ja wiedziałem że lewica pada,a oni naiwni myśleli że wrócą do drugiej Irlandii.
14-07-2011 22:44 
 Ocena 2 na 2
lukaszewicz (5674 punktów)

>hehe a ja nie głosowałem na PO choć w kolejce do urny(tak,tak w kolejce stałem1.5h)

No i zobacz jak fatalnie jest za morzami.
U nas ( w Polsce ) kolejek nie było.
15-07-2011 10:16 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

> Czują się szczęśliwi, a my przecież wiemy, że nie są.
My nie wiemy czy nie są! Może są, ale nam to się wydaje podejrzane. Wicie rozumicie.
Za Bieruta czy Gomułki też wszyscy byli szczęśliwi i 99,9% głosów oddawali na PZPR.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
15-07-2011 00:05 
 Ocena 1 na 1
Rafaela (2059 punktów)

>Bo nie może być tak, że tylko racjonaliści są tu nieszczęśliwi.
Zatem jestem potwierdzeniem reguły - nie boję się przyznać - tak, ja jestem szczęśliwa


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
lukaszewicz (5674 punktów)

>Zatem jestem potwierdzeniem reguły - nie boję się przyznać - tak, ja jestem szczęśliwa

No to jest tu nas dwoje.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>>>Prawie jak na Białorusi.
>Też badali?
Nie wiem, ale jakoś z Białorusi ludzie masowo nie wyjeżdżają zagramanicę.
> Nie za chlebem, a za szmalem.
Bo jak w Polsce ma 8 czy 10 zł. za godzinę pracy najprostszej (jeśli tę pracę w ogóle znajdzie), a w Irlandii 40 to byłby idiotą, gdyby nie wybrał lepszej płacy za pracę.
A za większą płacę można kupić więcej chlebusia i jeszcze szyneczkę do tego i masełko.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
15-07-2011 13:54 
 Ocena 2 na 2
jkl; (5859 punktów)
>Nie wiem, ale jakoś z Białorusi ludzie masowo nie wyjeżdżają zagramanicę.
No, z Korei Północnej również.

>> Nie za chlebem, a za szmalem.
>Bo jak w Polsce ma 8 czy 10 zł. za godzinę pracy najprostszej (jeśli tę pracę w ogóle znajdzie), a w Irlandii 40 to byłby idiotą, gdyby nie wybrał lepszej płacy za pracę.
To wychodzi na to, że w kraju sami idioci, bo cokolwiek każdy z nas by nie robił, pewnie za to w Irlandii lepiej płacą.

>A za większą płacę można kupić więcej chlebusia i jeszcze szyneczkę do tego i masełko.
A za jeszcze większą można się w masełku wykąpać.
Jarek B. (426 punktów)
(zablokowany)
Jak to mawiał Stalin : nie ważne jak ludzie głosują, ważne kto liczy głosy. Od kogo jak od kogo, ale władzuchna niejednego od Generalissimusa się nauczyła.
Jajcenty (82 punktów)
>Co Państwo o tym sądzą?
>

Przy tym poziomie i tempie wzrostu zadłużenia to oczywiste, że spora część jest zadowolona. Proponuję powtórzyć badanie kiedy przyjdzie nam za to zapłacić.
Matix (5786 punktów)
Wszystko zależy od formy pytania ankiety!
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Wszystko zależy od formy pytania ankiety!
Oczywiście, bo nawet i bezdomny może być szczęśliwy.
Ma swoją bezdomną, we dnie uzbierają na nalewkę, a wieczorem na działce się urżną.
O czynsz się nie martwią ,ani o przedszkole dla dziecka. Pełnia szczęścia!


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
jkl; (5859 punktów)
>Diagnoza społeczna 2011: Z badań Diagnozy Społecznej 2011 wynika, że ponad 80 proc. z nas to
>szczęśliwi ludzie.
>Zbliżają się wybory parlamentarne.
Myślisz, że to ma związek? Częściej robić wybory!

>Okazuje się, że pod rządami PO 80% Polaków doznaje szczęścia i zadowolenia.
>Prawie jak na Białorusi.
Na Białorusi taki wynik mają jeszcze przed badaniami.

>To nic , że Polska jest jednym z 5 najbiedniejszych krajów Unii.
W tym kontekście to niezwykle dobrze świadczy o Unii. Albo o tym, że pieniądze szczęścia nie dają. (Które 5?)

>To nic ,że ponad dwa miliony ludzi wyjechało za chlebem z kraju.
To właśnie ci niezadowoleni.

>A może wypowiadało się 5 milionów alkoholików, którzy są szczęśliwi jak wieczorem się na..piją?
E nie. Przed piciem jest nieszczęśliwy, a po piciu nie wypełni ankiety.

>Co Państwo o tym sądzą?
Szczerze mówiąc, wokół mnie widzę raczej zadowolonych z życia ludzi, chociaż nie piją, nie są jakoś szczególnie bogaci i nie wyemigrowali.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>wokół mnie widzę raczej zadowolonych z życia ludzi
To tytuł badań powinien brzmieć , że 80% jest zadowolonych z życia, a nie szczęśliwych.
Szczęście osiąga się tylko w Raju!


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
15-07-2011 13:40 
 Ocena 1 na 1
jkl; (5859 punktów)
>To tytuł badań powinien brzmieć , że 80% jest zadowolonych z życia, a nie szczęśliwych.
>Szczęście osiąga się tylko w Raju!

Ach, pojmuję ten tok myślenia!
Do Raju można wejść tylko po pełnym umartwień życiu, a skoro Polacy są zadowoleni, to znaczy że się nie umartwiają, więc nie osiągną szczęścia!
Selanos (12869 punktów)
>Diagnoza społeczna 2011: Z badań Diagnozy Społecznej 2011 wynika, że ponad 80 proc. z nas to
>szczęśliwi ludzie.

"Gorzej być nie może" - to jest nasze źródło wszelkiego optymizmu i szczęścia

>Zbliżają się wybory parlamentarne.

Jednak może być gorzej.

>Okazuje się, że pod rządami PO 80% Polaków doznaje szczęścia i zadowolenia.

Ja też doznaje szczęścia i zadowolenia, jak przez burze nie było prądu to nie oglądałem wiadomości... To były najszczęśliwsze chwile w moim życiu.

>Prawie jak na Białorusi

Łukaszenko przynajmniej mówi coś o zamrażaniu cen alkoholu, a u nas? Tylko jakieś euro, prezydencje... błeeee. Nasz rząd kompletnie nie rozumie potrzeb społeczeństwa.

>To nic , że Polska jest jednym z 5 najbiedniejszych krajów Unii.

Jak patrzę na bogate kraje, takie jak Francja, Niemcy i UK, to cieszę się, że Polska nie jest bogatsza. Przynajmniej nie mamy ludzi którym od zbyt łatwego i wygodnego życia się w du... głowach poprzewracało oraz nie kolonizują nas wyznawcy Islamu.

>To nic ,że ponad dwa miliony ludzi wyjechało za chlebem z kraju.

Nie narzekam, to była moja konkurencja na rynku pracy.

>A może wypowiadało się 5 milionów alkoholików, którzy są szczęśliwi jak wieczorem się na..piją?

Oni nie piją dlatego, że po alkoholu czują się szczęśliwi. Po prostu kiedy budzą się rano i świat jest szary, muszą się napić żeby nabrał kolorów. Dziękujmy im!
15-07-2011 12:49 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>nie kolonizują nas wyznawcy Islamu.
To dzięki Janowi III Sobieskiemu, który nadał ziemie Tatarom na wschodzie, gdzie stoją meczety w Kruszynianach i Bohonikach.
Dlatego wyznawcy Islamu nas lubią.


Meczet w Kruszynianach.


Meczet w Bohonikach


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
fiedorek.t (5805 punktów)
>
>nie kolonizują nas wyznawcy Islamu.
>To dzięki Janowi III Sobieskiemu, który nadał ziemie Tatarom na wschodzie, gdzie stoją meczety w Kruszynianach i Bohonikach.
>Dlatego wyznawcy Islamu nas lubią.
W Płonce kościelnej też na Podlasiu stoi jego monument.Nie pamiętam już dlaczego go postawili. www.google(*):722,r:17,s:0&biw=1093&bih=505
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Diagnoza społeczna 2011: Z badań Diagnozy Społecznej 2011 wynika, że ponad 80 proc. z nas to szczęśliwi ludzie.
>Zbliżają się wybory parlamentarne.
>Okazuje się, że pod rządami PO 80% Polaków doznaje szczęścia i zadowolenia.

Frustrata taki wynik zdziwi, z oczywistych powodów.
Frustraci polityczni będą mieszać do tego politykę.

A ludzie z grubsza zadowoleni z życia wzruszą tylko ramionami.
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Ja jestem szczęśliwy, ale wiecznie wku...wiony.
Rigoletto (3891 punktów)
>Diagnoza społeczna 2011: Z badań Diagnozy Społecznej 2011 wynika, że ponad 80 proc. z nas to
>szczęśliwi ludzie.
>Zbliżają się wybory parlamentarne.
>Okazuje się, że pod rządami PO 80% Polaków doznaje szczęścia i zadowolenia.
>Prawie jak na Białorusi.
>To nic , że Polska jest jednym z 5 najbiedniejszych krajów Unii.
>To nic ,że ponad dwa miliony ludzi wyjechało za chlebem z kraju.
>A może wypowiadało się 5 milionów alkoholików, którzy są szczęśliwi jak wieczorem się na..piją?

Odczuwanie szczęścia jest sprawą mocno subiektywną. Pamiętam, że z badań przeprowadzanych jakiś czas temu przez jakiegoś holenderskiego profesora (identyczna metodologia dla wszystkich nacji), wynikało, że Meksykanie, Kolumbijczycy i Gwatemalczycy są bardziej szczęśliwi od Niemców, Amerykanów czy Francuzów i większości narodów europejskich, za wyjątkiem Duńczyków i Szwajcarów(Polacy byli w połowie stawki). Biorąc pod uwagę wyłącznie poziom życia tych latynoskich narodów, powinni być mniej szczęśliwi od zamożnych Europejczyków, a jednak tak nie jest. Może poprostu nuda i przesyt unieszczęśliwia (choć nie wszystkich bo Skandynawowie też wypadali dobrze w tych badaniach).
Konowal (6291 punktów)
>...(choć nie wszystkich bo Skandynawowie też wypadali dobrze w tych badaniach).
no tak ale oni sie koedukacyjnie nago kąpią i dużo piją i palą trawki Może to jest sposób na szczęście - my chyba nadrabiamy wszystko piciem i im gorzej tym więcej się pije i jest się przez to szczęśliwszym :-d ........... hmm teoria może i naciągana ale się jej będę trzymał :-D


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
fiedorek.t (5805 punktów)
.>To nic , że Polska jest jednym z 5 najbiedniejszych krajów Unii.
.>Co Państwo o tym sądzą?
Wczoraj na konferencji prasowej IMF padło zdanie:"...musimy znalezć europejskie rozwiązania na europejskie problemy."
Może jesteśmy ich rozwiązaniem problemu?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365