Racjonalista - Strona głównaDo treści
ZUS - potwierdzenie państwa wyznaniowego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-09-2010 11:09Andro (1185 punktów)ZUS - potwierdzenie państwa wyznaniowego
Ocena 3 na 3
12 września pracownicy ZUS pojadą na Jasną Górę w ramach pielgrzymki finansowanej za pieniądze z funduszu socjalnego. Związkowcy twierdzą, że to na zaproszenie pracodawcy. Prezes ZUS z kolei, że zaproszenie dostał od pracowników.
www.tokfm.(*)e_za_pieniadze_z_funduszu.html

Dramat polskiej demokracji polega na tym, że podobnie jak za PRL, do konstytucji wpisana była miłość do CCCP oraz do PZPR, tak obecnie wpisana jest miłość do Watykanu oraz kleru. Polska już chyba nigdy nie wyrwie się z tego zaklętego kręgu. Zawsze jest jakieś wyższe dobro ponad najjaśniejszą Rzeczpospolitą.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ammet (1428 punktów)
>Prezes ze związkami zawodowymi ZUS doszli do wniosku, że najlepszym przeznaczeniem środków z funduszu socjalnego tej instytucji będzie zorganizowanie pielgrzymki

...

> tak obecnie wpisana jest miłość do Watykanu oraz kleru

I to wszystko przez to pieprzenie, że polskość=katolicyzm, bo inaczej jesteś.. *przypomina sobie jakiś siarczysty beszt prosto spod krzyża*... liberałem masońskim, o.

"Dla Ciebie ten ofiarny stos
Dla Ciebie dym palonych ciał
Za wszystko co dla Ciebie
W niebie odbiorę boski szmal"
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
>Polska już
>chyba nigdy nie wyrwie się z tego zaklętego kręgu.
Wyrwie się, wyrwie... To tylko kwestia czasu i racjonalizmu. Nadbudowa musi nadążać za bazą. Inaczej szlag trafi nadbudowę (vide wszelkie rewolucje, z francuską na czele).
Pozdrawiam.
JATO


Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
Głąbiński (3538 punktów)
>... do konstytucji ... obecnie wpisana jest miłość do Watykanu oraz kleru.
Nieprawda. W konstytucji tego nie ma. Klerykalizacja Polski stanowi pogwałcenie prawa.


Stach M. G.
Andro (1185 punktów)
>>... do konstytucji ... obecnie wpisana jest miłość do Watykanu oraz kleru.
>Nieprawda. W konstytucji tego nie ma. Klerykalizacja Polski stanowi pogwałcenie prawa.
>
Stach M. G.

Nie? A preambuła z wartościami chrześcijańskimi to niby co to jest? Zakamuflowane podporządkowanie klerowi zapisane w konstytucji.

Bądź zimny albo gorący
letniego wypluję z ust moich
Logik (812 punktów)
fundusz socyalny należy do pracowników ...
mogą z nim robić co chcą, a wszystko zatwierdza komisja złożona z przedstawicieli pracowników, więc wszystko jest ok ...


... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
Andro (1185 punktów)
>fundusz socyalny należy do pracowników ...
>mogą z nim robić co chcą, a wszystko zatwierdza komisja złożona z przedstawicieli pracowników, więc wszystko jest ok ...
>
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...

Wszystko poza drobnym wyjątkiem - presją prezesa.

Bądź zimny albo gorący
letniego wypluję z ust moich
immune.ltd (1783 punktów)
>Polska już chyba nigdy nie wyrwie się z tego zaklętego kręgu. Zawsze jest jakieś wyższe dobro ponad najjaśniejszą Rzeczpospolitą.
Moim zdaniem to tylko kwestia czasu , a wpisu do konstytucji w tej formie nie ma i jak słusznie poniżej zauważył inny czytelnik to jest nadinterpretacja poszczególnych działaczy . Jestem cierpliwy i czekam jak to się zawali , oczywiście pomogę w tym jak tylko umiem
Andro (1185 punktów)
>>Polska już chyba nigdy nie wyrwie się z tego zaklętego kręgu. Zawsze jest jakieś wyższe dobro ponad najjaśniejszą Rzeczpospolitą.
>Moim zdaniem to tylko kwestia czasu , a wpisu do konstytucji w tej formie nie ma i jak słusznie poniżej zauważył inny czytelnik to jest nadinterpretacja poszczególnych działaczy . Jestem cierpliwy i czekam jak to się zawali , oczywiście pomogę w tym jak tylko umiem
>
Nie ma? A preambuła z wpisanymi wartościami chrześcijańskimi - czytaj katolickimi, to co to jest?


Bądź zimny albo gorący
letniego wypluję z ust moich
immune.ltd (1783 punktów)
>Nie ma? A preambuła z wpisanymi wartościami chrześcijańskimi - czytaj katolickimi, to co to jest?
Gdzie Pan się tam tego doczytał ?
Andro (1185 punktów)
>>Nie ma? A preambuła z wpisanymi wartościami chrześcijańskimi - czytaj katolickimi, to co to jest?
>Gdzie Pan się tam tego doczytał ?
>
wdzięczni naszym przodkom za (...) kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu...


Bądź zimny albo gorący
letniego wypluję z ust moich
immune.ltd (1783 punktów)
> wdzięczni naszym przodkom za (...) kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu...
Pominął Pan kilka ważnych i istotnych wyrazów . Czytając tą część w całości w żaden sposób nie można wysnuć wcześniej formułowanych przez Pana wniosków.

17-09-2010 21:09 
 Ocena 1 na 1
Andro (1185 punktów)
>Pominął Pan kilka ważnych i istotnych wyrazów . Czytając tą część w całości w żaden sposób nie można wysnuć wcześniej formułowanych przez Pana wniosków.
wdzięczni naszym przodkom za (ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami), za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach
Te pominięte kwestie nie stanowią o wierze i światopoglądzie. Nie są więc istotne dla naszej dyskusji... Moim skromnym powinno być "za kulturę zakorzenioną w ogólnoludzkich wartościach" lub coś w tym stylu... Nikomu by korona z głowy nie spadła, a konstytucja nie wyróżniałaby żadnej grupy. Tym bardziej, że w otaczającej nas rzeczywistości nie widzę zbyt wielu oznak tej "chrześcijańskiej kultury".
Bardziej widać chrześcijańską hipokryzję...


Bądź zimny albo gorący
letniego wypluję z ust moich
immune.ltd (1783 punktów)
>Te pominięte kwestie nie stanowią o wierze i światopoglądzie. Nie są więc istotne dla naszej dyskusji... Moim skromnym powinno być "za kulturę zakorzenioną w ogólnoludzkich wartościach" lub coś w tym stylu... Nikomu by korona z głowy nie spadła, a konstytucja nie wyróżniałaby żadnej grupy. Tym bardziej, że w otaczającej nas rzeczywistości nie widzę zbyt wielu oznak tej "chrześcijańskiej kultury".Bardziej widać chrześcijańską hipokryzję...
Nie miałem wpływu na konstruowanie słów preambuły, a szkoda . Zgłoszony przez Pana projekt jest do zaakceptowania, bez poprawek

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365