 |
Kreski na świadectwie ciąg dalszy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-09-2010 13:53 | Mateusz Brodziak (156 punktów) | Kreski na świadectwie ciąg dalszy
1 na 1 | Cytat:"(...) Każdy, kto ma na świadectwie kreskę zamiast stopnia z przedmiotu religia/etyka, i nie mógł chodzić na etykę, może wystąpić przeciw skarbowi państwa z pozwem o naruszenie dóbr osobistych, bo jest nim prawo do milczenia w sprawach sumienia i wyznania, które gwarantuje konstytucja. Dr Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka zapowiada, że Fundacja obejmie takie sprawy Programem Spraw Precedensowych. - Mamy już zgłoszenia - mówi nam." wyborcza.p(*)_etyka_sie_nie_interesuje.htmlO ile dobrze rozumiem, obecnie, jako że wyrok Trybunału w Strasburgu uprawomocnił się, każda sytuacja, w której nie zostały zapewnione zajęcia z etyki, co w konsekwencji spowodowało pojawienie się słynnej kreski na świadectwie, może zostać wykorzystana do złożenia pozwu przeciw skarbowi państwa. Czy w takim razie możemy spodziewać się lawiny pozwów? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | > Czy w takim razie możemy spodziewać się lawiny pozwów? Oczywiście, że nie. Przynajmniej na początku. Będzie lenistwo (przede wszystkim) i niewiara w skuteczność drogi sądowej, strach przed opinią no i niechęć do tracenia czasu na "włóczenie się po sądach". Ale niech no tylko ktoś otrzyma jakieś godziwe odszkodowanie, to dopiero wtedy w jego ślady pójdą inni. I to wcale nie z pobudek ideowych czy też poczucia rzeczywistej krzywdy. Nie. Pójdą w nadziei osiągnięcia szybkiego zysku tanim kosztem. Takie mamy społeczeństwo. 
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
|
|
1 na 1 Tomasz@niewierny (568 punktów) (zablokowany) | > [cytat]"(...) Każdy, kto ma na świadectwie kreskę zamiast stopnia z przedmiotu religia/etyka, i >nie mógł chodzić na etykę, może wystąpić przeciw skarbowi państwa z pozwem o naruszenie dóbr >osobistych, bo jest nim prawo do milczenia w sprawach sumienia i wyznania, które gwarantuje >konstytucja. Moje dzieci nie chodzą i nie chodziły na religię, nie wiem więc jak wygląda wypełnione świadectwo, kiedy dziecko uczęszczało na te "lekcje". Czy nie jest przypadkiem tak, że skreśla się wyraz "religia" bądź "etyka" w zależności od tego, czy dziecko chodziło na zajęcia z angelologii lub etyki? Dopóki nie poznam odpowiedzi, a nie chciałbym snuć domysłów, nie będę zabierał głosu, chociaż mam pewne przemyślenia w tej sprawie. Proszę, niech napisze ktoś, kto ma dostęp do takiego świadectwa. Pozdrawiam
|
|
| Celtyk (3337 punktów) | > ...Czy w takim razie możemy spodziewać się lawiny pozwów?NIE, ponieważ my (jako naród) w przeważającej mierze potrafimy narzekać w domowym zaciszu. To nam nie pasuje, tamto jest źle robione, rząd nic nie robi, "ja" za mało zarabiam a sąsiada stać co 3 lata na nową furę... Fakt, że on już w miedzy czacie zrobił trzecią specjalizację, dwa razy się przekwalifikował zawodowo i ostatnio założył nawet firmę... Jak przychodzi co do czego to oficjalnie w 95% jesteśmy żarliwymi katolikami, którzy co tydzień na klęczkach zasuwają do kościoła, a faktycznie księża niechętnie się przyznają, że zaledwie około 30% (i to średnio) parafian co tydzień jest na mszy świętej!
Jesteśmy, LENIE, NIEROBY, NIEUKI, TĘPAKI! Na szczęście nie wszyscy, bo są też osoby KOMPETENTNE, WYKSZTAŁCONE, ZARADNE i nadal się DOKSZTAŁCAJĄCE, co korzystnie wpływa na jakość ich pracy, ale niestety stanowią zdecydowaną mniejszość. Będzie tak samo jak ze zwrotem podatku akcyzowego niesłusznie pobranego od sprowadzonych samochodów. Kilku się pofatygowało i na tym się skończyło  Przypomniał mi się kawał z wygraną szóstką w TOTOLOTKA.... Pozdrawiam
Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają. #--# Aldous Huxley #--#
|
|
 | | Mateusz Brodziak (156 punktów) | > Będzie tak samo jak ze zwrotem podatku akcyzowego niesłusznie pobranego od sprowadzonych samochodów. Kilku się pofatygowało i na tym się skończyło  > Przypomniał mi się kawał z wygraną szóstką w TOTOLOTKA....> PozdrawiamWydaje mi się, że sprawę tą można jednak pociągnąć dalej, i mając w ręku wyrok Trybunału coś osiągnąć - przykładowo gdyby pojawił się zbiorowy pozew wobec skarbu państwa, zapewne nie przeszłoby to bez echa w mediach. Wówczas MEN nie miałoby wyjścia, i coś z tym musiałoby zrobić - albo ustanowić zajęcia z religii/etyki obowiązkowymi (w przypadku zapewnienia obu opcji, do wyboru), by każdy miał tą ocenę na świadectwie, albo ocena z religii musiałaby zostać z niego usunięta, co z kolei oznaczałoby, ze nie wliczałaby się do średniej. O opcji z rozwiązaniem konkordatu chyba niestety nie ma co póki co marzyć...
Zaledwie jeden człowiek na milion potrafi myśleć tak, że przynosi to korzyść jemu i innym. Aldous Huxley
|
|
|  | | Celtyk (3337 punktów) | > Wydaje mi się, że sprawę tą można jednak pociągnąć dalej, i mając w ręku wyrok Trybunału coś osiągnąć - przykładowo gdyby pojawił się zbiorowy pozew wobec skarbu państwa, zapewne nie przeszłoby to bez echa w mediach.Wiem, że można gdybać, ale mnie gdybanie nie interesuje. Mnie interesują fakty, mówiąc prościej - rzeczywistość. I uważam, że w tym momencie wracamy do domowego narzekania. > Wówczas MEN nie miałoby wyjścia, i coś z tym musiałoby zrobić ...Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem to teraz MEN nie ma wyjścia..., a praktyka i tak idzie swoją drogą. Nie wolno zapomnieć, że Skarb Państwa zasądzone kary pozywającym wypłaci z naszych podatków! > O opcji z rozwiązaniem konkordatu chyba niestety nie ma co póki co marzyć...Dlaczego nie? Przecież można... marzyć Gdyby się udało, to przecież wszystko od razu samo się naprawi.... Jak na razie tak władzę ustawodawczą jak i wykonawczą średnio problem interesuje, i tak pozostanie póki diametralnie nie zmieni się skład osobowy na szczytach władzy. Pozdrawiam
Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają. #--# Aldous Huxley #--#
|
|
1 na 1 | Mączka (431 punktów) | Jak mniemam, pozwy będą i bedzie ich coraz więcej, choć zapewne nie mylą się ci, którzy wskazują na początkowe przedkładanie świętego spokoju nad niepewny zysk przez ateistycznych rodziców "dzieci z kreską". Jednak znajdą się inni, którzy przetrą drogę. Będą to, dość zirytowane dziś na KK, przedstawicielstwa mnejszości religijnych, chociażby Świadków Jehowy czy innych. Zorganizowane grupy religijne są z zasady aktywne, nastawione z lekka konfrontacyjnie, gotowe walczyć o należny sobie respekt w społeczeństwie (takie malutkie oblężone twierdze). Któryś tam wierny będzie prawnikiem, a zbór uradzi, że przydałyby się nowe ławki, więc... otwieramy proces o "kreskę", proces z pewną wygraną - wcale nie dla indywidualnych zysków, tylko dla naszej małej zbiorowości i przez zbiorowość tę wspierany, łącznie z traktowaniem pozywających jako bohaterów czynem świadczących o swej pobożności! I to będzie etap pierwszy. Etap drugi to rozpoznanie przez ludzi, że można za kilka wizyt w eleganckim budynku państwowym, bez najmniejszego ryzyka, zarobić niezłe pieniadze, czyli odszkodowanie za "kreskę". Pecunia non olet, każdy je lubi, więc stanie się logiczne, że warto odbyć kilka spacerów i zyskać tym sposobem choćby kilka tysięcy. I bardzo dobrze, i to mi się podoba!
|
|
| jarekland (142470 punktów) | > Cytat:"(...) Każdy, kto ma na świadectwie kreskę zamiast stopnia z przedmiotu religia/etyka, i > nie mógł chodzić na etykę, może wystąpić przeciw skarbowi państwa z pozwem o naruszenie dóbr> osobistych, bo jest nim prawo do milczenia w sprawach sumienia i wyznania, które gwarantuje> konstytucja. Dr Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka zapowiada, że Fundacja obejmie> takie sprawy Programem Spraw Precedensowych. - Mamy już zgłoszenia - mówi nam."> wyborcza.p(*)_etyka_sie_nie_interesuje.html> O ile dobrze rozumiem, obecnie, jako że wyrok Trybunału w Strasburgu uprawomocnił się, każda> sytuacja, w której nie zostały zapewnione zajęcia z etyki, co w konsekwencji spowodowało pojawienie> się słynnej kreski na świadectwie, może zostać wykorzystana do złożenia pozwu przeciw skarbowi> państwa. Czy w takim razie możemy spodziewać się lawiny pozwów?Mam nadzieję że PSR a także portal racjonalista.pl pomogą chętnym , chociażby poprzez rozpowszechnienie informacji o możliwości drogi sądowej. Ale nie tylko w taki sposób. Pozdrawiam
|
|
 | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Proszę o wycinanie zbędnego cytowania poprzednika.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|