 |
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-09-2015 09:27 | zaszetka lawendy (788 punktów) (zablokowany) | Światowe Dni Młodzieży w Krakowie
2 na 2 | Cytat:Nikt nie wie, ile będą kosztowały Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Komitet Organizacyjny ŚDM mówi, że będzie to wiadomo za rok. Miasto swoje koszty szacuje na ok. 200 mln zł, z czego 80 mln na same ŚDM. Jednak to wszystko szacunki. Wiadomo natomiast, że nie będzie jednego budżetu ŚDM, a w budżecie państwa nie będzie na ten cel żadnej rezerwy w przyszłym roku. Wkładem Kościoła mają być datki wiernych oraz składki od pielgrzymów i... wolontariuszy. Wiadomo od samego początku, że w kosztach organizacji ŚDM ma partycypować Kościół, sponsorzy, samorządy (głównie Kraków) i państwo. Nie wiadomo tylko, jaki będzie wkład poszczególnych podmiotów i jaka to będzie finalnie kwota. Według "Gazety Krakowskiej" organizacja wydarzenia ze strony miasta ma kosztować 202 mln zł, ale obecnie brakuje na ten cel 171,5 mln zł. (źródło) Światowe Dni Młodzieży są katolicką imprezą. Jeśli Watykan chce ją zorganizować w Krakowie, to niech płaci miastu, a nie odwrotnie. Jeszcze nie słyszałem, aby firma udostępniająca swoje obiekty na potrzeby jakiejś imprezy płaciła imprezowiczom. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Jacholek (5699 punktów) | Z tegoż samego źródła ciekawostka: Cytat: Natomiast archidiecezja rozdaje pakiety pielgrzyma, pielgrzym wpłaca na cele organizacyjne składkę, a my ją przeznaczamy na organizację terenów Brzegów, Błoń, zakup ornatów dla kapłanów (planuje się uszycie od 10 do 15 tys. ornatów) itp A może zamiast ornatów odzież dla biednych imigrantów ?
|
|
 | 1 na 1 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | "Rozdaje" za całkiem niemałą, "dobrowolną" opłatą. Płacą też wolontariusze.
|
|
2 na 2 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Naprawdę niegdy nie słyszałeś? A o wizytach papieskich słyszałeś? Kto za to płacił? Pan płacił, panie płaciła...
|
|
| Rafał Poniecki (7132 punktów) | > >Jeśli Watykan chce ją zorganizować w Krakowie, to niech płaci miastu, a nie odwrotnie.<<Tyle że najpierw należy wybrać takie władze miasta, żeby te nie lizały kościelnej d... jeszcze przy tym mlaskając z zachwytu.
|
|
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Ludowi nie powinno się przeszkadzać w celebrowaniu zwyczajów, obrzędów, świąt i uroczystości. Państwo nie ma w tym żadnego interesu, żeby je sabotować lub je utrudniać, a wiele może zyskać okazując przychylność i wsparcie. Nawet Makiawel nigdy nie doradzałby władcom ignorowania spraw religii, które - jak to widzimy dziś doskonale - mają w państwie ogromne znaczenie. Dlatego uważam, że w interesie państwa jest udzielenie wszelkiej pomocy w organizacji wydarzeń religijnych, które promują wartości, które mogą być ważne z punktu widzenia państwa. Cytat:"Gdy umacnia się twój sojusznik, zyskujesz na tym niezależnie od tego, czy dorównujesz mu potęgą czy nie. Jeśliś silniejszy od niego, wtedy pozostaje pod twoją komendą, a jeśliś słabszy, zawsze jest zobligowany wobec ciebie za pomoc, którą kiedyś otrzymał z twojej ręki. Jeśli obaj przegraliście, ciągle masz w pokonanym przyjaciela, wspólnika niedoli".
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
 | 3 na 3 | DyktaFon (9281 punktów) | He, he.... a czy to nie jest tak, że religia służy do zarabiania pieniędzy przez grupę bystrych kapłanów? Więc jak by to miała płacić organizacja religijna? Ktoś tu z byka spadł?
|
|
|  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | >He, he.... a czy to nie jest tak, że religia służy do zarabiania pieniędzy przez grupę bystrych kapłanów?
Masz coś przeciwko zarabianiu pieniędzy?
|
|
| |  | | DyktaFon (9281 punktów) | > >He, he.... a czy to nie jest tak, że religia służy do zarabiania pieniędzy przez grupę bystrych kapłanów?> Masz coś przeciwko zarabianiu pieniędzy?> A Ty masz coś przeciwko grupie kapłanów?
|
|
| | |  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
> A Ty masz coś przeciwko grupie kapłanów?  Powiem więcej - ja nawet nie mam nic przeciwko jednemu kapłanowi! 
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
| | | |  | 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | > >A Ty masz coś przeciwko grupie kapłanów?  > Powiem więcej - ja nawet nie mam nic przeciwko jednemu kapłanowi!>  Czyli pełna zgoda... więc zrzucamy się na te Dni Młodzieży. ...szczególnie, że zapewne ich przedstawicielem będzie jakiś (60-70-80)*-sięcio letni.... młodzieniec. *niepotrzebne skreślić
|
|
| | | | |  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Tacy młodzieńcy są najlepsi! Nie upadaj na duchu i wierz w to, co mówię, bo mówię, co wiem, a wiem co mówię. wolnelektu(*)pochwala-wieku-dojrzalego.htmlPoza tym, nawet stary dobry Makiawel powiedziałby pewnie, że jak nie możesz kogoś pokonać, to spróbuj go polubić.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
 | Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | >Dlatego uważam, że w interesie państwa jest udzielenie wszelkiej pomocy w organizacji wydarzeń religijnych, które promują wartości, które mogą być ważne z punktu widzenia państwa.< Jakie konkretnie?
|
|
1 na 1 | Maldoror XXIII (2480 punktów) | >[cytat]w budżecie państwa nie będzie na ten cel żadnej rezerwy w przyszłym roku. Wkładem >Kościoła mają być datki wiernych oraz składki od pielgrzymów i... wolontariuszy.[/color]
To jest po prostu genialne! Wolontariusze płacący za pracę. Nawet Ramzes II nie wpadł na taki pomysł. Niedługo Mordasewicz oraz jego Lewiatan i BCC podejmą ten wątek jako godzien uwagi i będą się domagać wprowadzenia dolnej ustawowej granicy wynagrodzenia jakie wolontariusze mają wypłacać swoim pracodawcom. Wy wszyscy psioczycie, że Kościół katolicki to ciemnogród a tu widać jak na dłoni, że jest to instytucja awangardowa w neoliberalnej gospodarce.
br
|
|
 | 1 na 1 | Christos (2696 punktów) |
>...Kościół katolicki to ciemnogród a tu widać jak na dłoni, że jest to instytucja awangardowa w neoliberalnej gospodarce.
W liceum uczono mnie, że taki rodzaj zależności zwie się feudalizmem. Ariergarda byłaby właściwszym określeniem. Ale może ja starej daty jestem ... czteroletnie kończyłem.
No gods, no masters...I am who I am.
|
|
 | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
> To jest po prostu genialne! Wolontariusze płacący za pracę. Nawet Ramzes II nie wpadł na taki pomysł.Bo widzisz - głęboka wiara bywa mądrzejsza od rozumu.  Co jeszcze zabawniejsze, to się da udowodnić naukowo, i to na drodze czysto empirycznej. Wystarczy pojechać na wycieczkę do Paryża... fr.wikiped(*)ĂŠ-CĹur_de_Montmartre
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|