Racjonalista - Strona głównaDo treści
Partia Zieloni w polskim parlamencie - perspektywy upadku lub sukcesu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-11-2019 01:40MaxGolonko3 (3459 punktów)Partia Zieloni w polskim parlamencie - perspektywy upadku lub sukcesu
Ocena 1 na 1
W tej chwili do Zielonych w Polsce zapisuje się dużo ludzi. Wiem co piszę! Mam informacje.

Problemy ekologiczne naprawdę narastają szybko i oni są potrzebni!

W następnych wyborach nie wejdą do Sejmu tylko jak pozwolą się ograć PIS-owi
jak Zandberg=Razem w 2015. Razem zabrakło wtedy do wejścia do Sejmu przez trzy
sprawy (zbędne w kontekście ich ekonomicznego programu co był ich "przebojem").

Te same trzy sprawy muszą w najbliższym czasie przemyśleć Zieloni:

1.
Humanitaryzm jest zacną cechą każdego człowieka z dostateczną wyobraźnią, i choć elementarną empatią. Natomiast Zieloni nic nie załatwią jeśli będą postrzegani jako szaleńcy (jak święty co rozdał całe mienie i stał się bezdomnym, bosym nędzarzem). Każda partia z łatwością ogra Zielonych jeśli ci nie zauważą prawdy naszych czasów. Winnymi ocieplenia są ci co robią to z pełną wiedzą skutków. Chiny i USA. Największe kontynenty sa niefortunnie przy małej Europie i Europa stanowi naturalna drogę ucieczki od upadającego rolnictwa przez susze itp. Wychodzi na to, że problem światowy ma wziąć na swoje barki UE. Nie! Teoretycznie wypadałoby zaapelować do USA i Chin by przysłały tysiące statków, pociągów, autobusów, a praktycznie musimy odmawiać przyjmowania imigrantów bo za mali na to jesteśmy i nie nasza to wina (sic!).

2.
Blisko 90% Polaków uważa prawo do adopcji dzieci przez pary homoseksualne za absolutnie zły pomysł.

3.
Można jeszcze zalecić Zielonym by nie konkretyzowali programu edukacji seksualnej w szkołach podstawowych.
Na pewno mówienie dzieciom już w szkole podstawowej o homoseksualizmie jest przez Polaków uważane za bardzo niepokojące. Nauka zmieniła zdanie na temat elastyczności orientacji seksualnej (po urodzeniu). Nie można zatem entuzjastycznie podchodzić do tematu w szkole podstawowej bo byłoby to potencjalne wpływanie na życiorys niektórych chłopców.

Jak Zieloni nie zmodernizują się w tym zakresie (1. i 2.) to jak widać do następnego Sejmu nie wejdą.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)Odp: Partia Zieloni w polskim parlamencie - perspektywy upadku lub suk

> Największe kontynenty sa przy małej Europie i Europa stanowi naturalna drogę ucieczki od upadającego rolnictwa przez susze itp.
trzeba ich przekonać żeby sie tak bogato nie rozmnażali (w Chinach byl program 1 dziecko)

szukanie raju, moim celem
Elasp (6859 punktów)
>W tej chwili do Zielonych w Polsce zapisuje się dużo ludzi. Wiem co piszę! Mam informacje.

Przypuśćmy, że zamknięte zostaną w Polsce wszystkie elektrownie węglowe. Skąd weźmiemy energię elektryczną, jaki jest koszt (w złotówkach) zapewnienia alternatywnego źródła i kto ten koszt poniesie?
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>W tej chwili do Zielonych w Polsce zapisuje się dużo ludzi. Wiem co piszę! Mam informacje.
> Przypuśćmy, że zamknięte zostaną w Polsce wszystkie elektrownie węglowe. Skąd weźmiemy energię elektryczną, jaki jest koszt (w złotówkach) zapewnienia alternatywnego źródła i kto ten koszt poniesie?

zieloni zakładają wspomaganie ludzi w odchodzeniu od węgla przez państwo

OZE jest sporo typów (sic!) a ostatecznie można eksportować produkty polskie (nie tylko jabłka) a importować ciekły wodor lub energie z elektrowni slonecznych na poludniu i wiatrowych nad oceanami.

OZE:

biogaz
panele fotowoltaiczne
biomasa (drewno, rzepak, ..)
kolektory sloneczne
wiatraki blisko bałtyku
wody geotermalne
zapory wodne z turbinami
byc może zaprzęg konny (?)
i inne
27-11-2019 06:40 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)

>zieloni zakładają wspomaganie ludzi w odchodzeniu od węgla przez państwo

Czyli przez wszystkich, bo rząd nie ma swoich pieniędzy.

>OZE jest sporo typów (sic!) a ostatecznie można eksportować produkty polskie (nie tylko jabłka) a importować ciekły wodor lub energie z elektrowni slonecznych na poludniu i wiatrowych nad oceanami.

To oznacza brak niepodległości i uzależnienie od innych.


>OZE:
>biogaz
>panele fotowoltaiczne
>biomasa (drewno, rzepak, ..)
>kolektory sloneczne
>wiatraki blisko bałtyku
>wody geotermalne
>zapory wodne z turbinami
>byc może zaprzęg konny (?)
>i inne

Jakie są koszty tego przedsięwzięcia w skali, w której byłoby zaspokojone potrzeby energetyczne Polski? Przecież od razu widać, że koszt to setki miliardów złotych. Skąd je wziąć?
27-11-2019 06:54 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
> Przypuśćmy, że zamknięte zostaną w Polsce wszystkie elektrownie węglowe. Skąd weźmiemy energię elektryczną, jaki jest koszt (w złotówkach) zapewnienia alternatywnego źródła i kto ten koszt poniesie?
Produkować prąd może każdy obywatel ćwicząc na rowerze stacjonarnym w domu, 10 milionów mieszkań - 10 milionów lub więcej rowerów, bo w jednym domu/mieszkaniu może być więcej niż 1 rower, żeby "dzieci nie musiały czekać, kiedy babcia/dziadek zwolni rower". Rowery zakupione przez obywateli produkują na ich konto, zakupione przez państwo produkują na konto budżetu państwowego aż do momentu spłacenia kosztów roweru, podłączenia do sieci, a po tym dla obywateli. Oprócz produkcji prądu poprawi się zdrowie obywateli.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Jan Rylew (3965 punktów)
>W tej chwili do Zielonych w Polsce zapisuje się dużo ludzi. Wiem co piszę! Mam informacje.
>Problemy ekologiczne naprawdę narastają szybko i oni są potrzebni!
Wygląda na to, że te problemy narastają wprost proporcjonalnie do liczby Zielonych .

>Te same trzy sprawy muszą w najbliższym czasie przemyśleć Zieloni:
Proponuję:
Primum non nocere.
29-11-2019 16:44 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>W tej chwili do Zielonych w Polsce zapisuje się dużo ludzi. Wiem co piszę! Mam informacje.
>>Problemy ekologiczne naprawdę narastają szybko i oni są potrzebni!
>Wygląda na to, że te problemy narastają wprost proporcjonalnie do liczby Zielonych .

To podobnie, jak kiedyś z czerwonymi lub czarnymi (i nie mówię tu o kolorze skóry...)
A wystarczy zająć się rzeczywistością, zamiast malowaniem świata na ulubione kolory.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
OZE (odnawialne żródła energii) oprócz juz wymienionych przeze mnie siedmiu czy ośmiu to także pompy ciepła.

Jak nie zastopujemy globalnego ocieplenia to sfera beztlenowa dotrze kiedyś gwałtownie do powierzchni oceanów i wyemituja one tryliony ton siarkowodoru który zabije ludzi nawet w Norwegii i w Nowej Zelandii.

To się już kiedyś zdarzyło i wtedy wszystkie zaawansowane istoty lądowe zdechły.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Biogazownie są bardzo nie lubiane przez polityków wielkich partii, bo w przeciweństwie do wielkiej energetyki węglowej, opartej na nielicznych.
ogromnej mocy elektrowniach, nie da się nimi centralnie zarządzać z niewielu wysokich, dobrze płatnych stanowisk na styku gospodarki i polityki.
***
Unia Europejska może dać dobry przykład światu, zero-emisyjnością CO2, a jednocześnie postawić twarde warunki (karne gospodarczo) wobec USA, Chin i innych krajów, które nadal będą kopały i paliły miliardy ton węgla, ropy i gazu ziemnego.
Biogazownie moga zastapić sporo z tego (sic!).
***
Biogazownia - to zakład produkujący biogaz z biomasy roślinnej, odchodów zwierzęcych, odpadów organicznych (na przykład z przemysłu spożywczego), odpadów poubojowych lub osadu biologicznego ze ścieków.
Biogaz nie dodaje ani grama dwutlenmku węgla do atmosfery bo to co ulega zgazowaniu i spaleniu na drugi rok odbiera się z atmosfery podczas wzrostu kolejnych roślin na biomasę.

Takie rzeczy wiedzą i promują politycznie Zieloni. Brawo!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365