> >A to nie po to są podatki,> czy oni płacą u nas podatki?Podatki (tzn. ich płacenie) są dla przeciętnych ludzi, bogatsi sobie z tym radzą  I to nie jest żadne moje odkrycie, to jest wiadome od samego początku, jak wprowadzono podatki. A że wszyscy udają, że tak nie jest... no to cóż można na to poradzić. Nie pierwsza to udawana rzecz i nie ostatnia. > > Te 41 mln. zł to raczej drobiazg w porównaniu z 500+ Nie ma nawet o czym mówić.> tak, tylko to nie sprawiedliwe (ich majątek to setki milionów) i takich "Lewandowskich" jest tysiące, o tym się nie mówi, tylko o 500+Poproszę o definicję słowa "sprawiedliwe"  Na ogół definiuje się to, że jak mi ukraść krowę, to jest niesprawiedliwe, a jak ja ukraść krowę - to już sprawiedliwe  Podejrzewam, że gdyby przeznaczyć te 41 mln. na budowę raju, to już by było sprawiedliwe, czyż nie?  Aha... żeby nie było: nie jestem za podatkami ani za przekupywaniem nimi kogokolwiek (szczególnie wyborców). Ale jeśli ta niegodziwość już jest, to dlaczego nie korzystać, jak się trafia okazja? Sprawiedliwość nie ma tu nic do rzeczy...
|