Racjonalista - Strona głównaDo treści
500+ dla celebryty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
09-09-2020 19:32okragly (21676 punktów)500+ dla celebryty
W Giżycku ruszyła budowa pływającej restauracji "Wodny Świat" Roberta Lewandowskiego Inwestycja za 71 milionów złotych, została dofinansowana 41 mln zł przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W restauracji będzie można zamówić świeżo złowione ryby. Znajdzie się tam także przestrzeń do cumowania łodzi

narzekamy na "darmowe" 500+, za rodzenie dzieci, które bedą wykorzystywane jako niewolnicy systemu, pracując np u Lewandowskich którzy dostaną 41 000 000 zł, żeby jemu to umożliwić.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jużnieborek (579 punktów)
W raju by tego nie było, co nie?
09-09-2020 21:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>W raju by tego nie było, co nie?
nie było pieniędzy, własności, ani różnic (władzy), w razie potrzeby jeden za drugiego oddawał życie

szukanie raju, moim celem
DyktaFon (9281 punktów)
>W Giżycku ruszyła budowa pływającej restauracji "Wodny Świat" Roberta Lewandowskiego Inwestycja za
>71 milionów złotych, została dofinansowana 41 mln zł przez Polską Agencję Rozwoju
>Przedsiębiorczości. W restauracji będzie można zamówić świeżo złowione ryby. Znajdzie się tam także
>przestrzeń do cumowania łodzi
>narzekamy na "darmowe" 500+, za rodzenie dzieci, które bedą wykorzystywane jako niewolnicy systemu,
>pracując np u Lewandowskich którzy dostaną 41 000 000 zł, żeby jemu to umożliwić.

A to nie po to są podatki, aby można było rozdawać nie swoje pieniądze? Te 41 mln. zł to raczej drobiazg w porównaniu z 500+ Nie ma nawet o czym mówić.
09-09-2020 21:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>A to nie po to są podatki,
czy oni płacą u nas podatki?

> Te 41 mln. zł to raczej drobiazg w porównaniu z 500+ Nie ma nawet o czym mówić.
tak, tylko to nie sprawiedliwe (ich majątek to setki milionów) i takich "Lewandowskich" jest tysiące, o tym się nie mówi, tylko o 500+


szukanie raju, moim celem
10-09-2020 14:05 
 Ocena 3 na 3
DyktaFon (9281 punktów)
>>A to nie po to są podatki,
>czy oni płacą u nas podatki?

Podatki (tzn. ich płacenie) są dla przeciętnych ludzi, bogatsi sobie z tym radzą I to nie jest żadne moje odkrycie, to jest wiadome od samego początku, jak wprowadzono podatki. A że wszyscy udają, że tak nie jest... no to cóż można na to poradzić. Nie pierwsza to udawana rzecz i nie ostatnia.

>> Te 41 mln. zł to raczej drobiazg w porównaniu z 500+ Nie ma nawet o czym mówić.
>tak, tylko to nie sprawiedliwe (ich majątek to setki milionów) i takich "Lewandowskich" jest tysiące, o tym się nie mówi, tylko o 500+

Poproszę o definicję słowa "sprawiedliwe" Na ogół definiuje się to, że jak mi ukraść krowę, to jest niesprawiedliwe, a jak ja ukraść krowę - to już sprawiedliwe Podejrzewam, że gdyby przeznaczyć te 41 mln. na budowę raju, to już by było sprawiedliwe, czyż nie?

Aha... żeby nie było: nie jestem za podatkami ani za przekupywaniem nimi kogokolwiek (szczególnie wyborców). Ale jeśli ta niegodziwość już jest, to dlaczego nie korzystać, jak się trafia okazja? Sprawiedliwość nie ma tu nic do rzeczy...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365