Racjonalista - Strona głównaDo treści
czemu jesteśmy po stronie UPA

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-06-2022 12:49okragly (21676 punktów)czemu jesteśmy po stronie UPA
Ocena 1 na 1
teren o który toczy sie wojna na Ukrainie; Donbas, Krym, nigdy nie był Ukraiński, 90% mieszkanców mówi tam po rosyjsku

"nasze" Opole, Wrocław, Olsztyn, Szczecin nigdy nie były Polskie

wyobraźmy sobie, że parszywi rosjanie, bolszewiki okrutniki, nie przepędzili niemcow z tych miast i dziś 99% mieszkancow Wrocławia, Olsztyna, Opola, Szczecina mówi po niemiecku.

jesteśmy po stronie UPA ze strachu, że analogicznie nam Niemcy zabiorą Wrocław, Olsztyn, Kołobrzeg, Gdańsk (choć tam mieszkają dziś tylko Polacy, Niemcy zostali przepedzeni przez naszych największych wrogów, Rosjan, za cene 342 tys ich, rosyjskiej krwi)

śmierć rosjanom! wyzwolili niegodni nasz kraj, dali ziemie zachodnie, zaprowadzili panow do pracy a kk do kruchty, śmierć rosjanom! niech żyje Polska! polska pany

nienawiścią do Rosjan wysycamy się z propagandy patoelit, lisów oplacanych 1 000 000 zł/m-c, ale to my będziemy miesem armatnim, nie oni, to my stracimy okrutnie na podwyżkach a nie patoelity i ich lisy, my bedziemy cierpiec, za patoelity i ich mocodawców z USA. Libki niedorozwojki sa niesamowite, śmieszne to, że uważają sie za racjonalistów
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thoter (6650 punktów)

>Gdańsk (choć tam mieszkają tylko Polacy)

Przed tzw. DWŚ służby brytyjskie działające w Polsce zrobiły z Gdańska punkt zapalny do nękania Niemców. Robiono tam prowokacje i zadymy.

>śmierć rosjanom! wyzwolili niegodni nasz kraj, dali ziemie zachodnie, zaprowadzili panow do pracy a
>kk do kruchty, śmierć rosjanom! niech żyje Polska!
>nienawiścią do Rosjan wysycamy się z propagandy patoelit, lisów oplacanych 1 000 000 zł/m-c, ale to
>my będziemy miesem armatnim, nie oni, to my stracimy okrutnie na podwyżkach a nie patoelity i ich
>lisy, my bedziemy cierpiec, za patoelity i ich mocodawców z USA. Libki niedorozwojki sa niesamowite,
>śmieszne to, że uważają sie za racjonalistów
>

Amerykanie z Polaków i Ukraińców zrobili wrzody na dupie Rosji. Atakują też Chińczyków, w Japonii i Australii już pracuje propaganda imperialistów. Ciekawe, kim będą robić tam kolorowe rewolucje ??
Z polskiego budżetu był finansowany zamach stanu na Białorusi. Franciszak Wiaczorka, Andżelika Borys i cała Polonia w Białorusi, jednak nie dali rady. Na Ukrainie wystarczyło kilku Żydów: Nuland, Bliken, Zelenski i mieliśmy popisowy zamach stanu w 2014 roku, którego skutkiem jest zaplanowana, dzisiejsza wojna.
Ciekawe, czy do Azji też zawiozą szkolonych Żydów ??
Jak się Amerykanie nie pośpieszą to Chińczycy wykupią ich bankrutującą gospodarkę. Produkcja cywilna im spadła 40% a wydatki na zbrojenia podnieśli.
qwery (2864 punktów)
>teren o który toczy sie wojna na Ukrainie; Donbas, Krym, nigdy nie był Ukraiński, 90% mieszkanców
>mówi tam po rosyjsku
>"nasze" Opole, Wrocław, Olsztyn, Szczecin nigdy nie były Polskie
>wyobraźmy sobie, że parszywi rosjanie, bolszewiki okrutniki, nie przepędzili niemcow z tych miast i
>dziś 99% mieszkancow Wrocławia, Olsztyna, Opola, Szczecina mówi po niemiecku.
>jesteśmy po stronie UPA ze strachu, że analogicznie nam Niemcy zabiorą Wrocław, Olsztyn, Kołobrzeg,
>Gdańsk (choć tam mieszkają dziś tylko Polacy, Niemcy zostali przepedzeni przez naszych największych
>wrogów, Rosjan, za cene 342 tys ich, rosyjskiej krwi)

Nikt dla ciebie tego nie robil.

>śmierć rosjanom! wyzwolili niegodni nasz kraj, dali ziemie zachodnie, zaprowadzili panow do pracy a
>kk do kruchty, śmierć rosjanom! niech żyje Polska! polska pany

j.w.

>nienawiścią do Rosjan wysycamy się z propagandy patoelit, lisów oplacanych 1 000 000 zł/m-c, ale to

nie, raczej z tego ze zafundowali nam gorszy status materialny niz mieli ci na zgnilym.zachodzie

>my będziemy miesem armatnim, nie oni, to my stracimy okrutnie na podwyżkach a nie patoelity i ich
>lisy, my bedziemy cierpiec, za patoelity i ich mocodawców z USA. Libki niedorozwojki sa niesamowite,
>śmieszne to, że uważają sie za racjonalistów

tak, smieszne sa te romara, farmery i inni powtarzajacy przekaz dnia z tvn, nie znaczy to jednak ze nam z ruskimi po drodze, w interesach nie ma przyjaciól. Nasze patoelity moga rosnać relatywnie (a tylko relatywny wzrost jest czgos wart) jedynie przy usa, ale i my, biedne chlopy mozemy na tym skorzystać.
26-06-2022 21:47 
 0 na 2
farmer (22440 punktów)
niesamowite,
>>śmieszne to, że uważają sie za racjonalistów
>tak, smieszne sa te romara, farmery i inni powtarzajacy przekaz dnia z tvn,

Masz coś do mnie kłamco?
Parszywy manipulancie.

Kim ty jesteś ?
O innych piszesz:

"Na geologie dostaje sie kazdy glupek. Widziales ile jest gownokierunkow na politbudach?"

Udowodnij co powtarzam za TVN

QWERY to kłamca .gdyby ktoś nie doczytał

QWERY to zwykły kłamca i pomawiacz.

Powiedz kłamco co powtarzam za TVN przekaz dnia.
27-06-2022 14:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>nienawiścią do Rosjan wysycamy się z propagandy patoelit, lisów oplacanych 1 000 000 zł/m-c, ale to
>nie, raczej z tego ze zafundowali nam gorszy status materialny niz mieli ci na zgnilym.zachodzie
w 2 RP (do 2 wś poziom zycia był mniejszy niż przed 1 wś, ale patoelity wychwalaly jako najlepszy w dziejach)

wg CIA poziom życia w PRL był na 18 pozycji w swiecie, dzisiaj mamy 43

>>my będziemy miesem armatnim, nie oni, to my stracimy okrutnie na podwyżkach a nie patoelity i ich lisy, my bedziemy cierpiec, za patoelity i ich mocodawców z USA. Libki niedorozwojki sa niesamowite,
> ...] nam z ruskimi nie po drodze, jedynie przy usa,
jesteśmy dla USA państwem frontowym, zapewniaja nam bezpieczenstwo ekonomiczne (to oni drukują $)
ale
postawiliśmy znowu na nie tego konia
Andrzej.51 (15814 punktów)
>"nasze" Opole, Wrocław, Olsztyn, Szczecin nigdy nie były Polskie

To jest nieprawda. Wszystkie te miasta przed wiekami były w granicach Polski. Jedne nieco dłużej, inne nieco krócej, jedne około tysiąc lat temu, inne znacznie później, ale wszystkie bez wyjątku były kiedyś miastami polskimi.

Wrocław i Opole, oraz cały Śląsk, przeszły pod panowanie państwa Piastów już w latach osiemdziesiątych X wieku, czyli za panowania Mieszka I. W granicach państwa polskiego Śląsk - wraz z Wrocławiem i Opolem - pozostał do lat trzydziestych XIV wieku, czyli do czasów panowania Władysława I Łokietka, kiedy to stał się lennem królestwa Czech (w latach dwudziestych i trzydziestych tego wieku lokalni książęta ziem śląskich złożyli hołdy Janowi Luksemburskiemu i w ten sposób oderwali Śląsk od Polski). Próby odzyskania Śląska podejmował Kazimierz III Wielki (następca Łokietka), ale bezskutecznie.
W międzyczasie - a konkretnie w latach 1039-1050, czyli w czasach Kazimierza I Odnowiciela - Śląsk znalazł się pod panowaniem czeskim.

Szczecin został prawdopodobnie po raz pierwszy przyłączony do państwa polskiego, wraz ziemiami ujścia Odry, w latach od 967/968 do 972, kiedy to Mieszko I pokonał najpierw Wieletów (Luciców) dowodzonych przez grafa Wichmana (967/968) i w ten sposób rozpoczął podporządkowywanie tych ziem państwu Polan, a następnie (972) pokonał wojska margrabiego Hodona. O ile dobrze wiem, data zakończenia władztwa państwa Polan nad zdobytymi ziemiami nie jest jednoznacznie określona, być może trwało nawet kilkadziesiąt lat.
W roku 1122 Bolesław Krzywousty podporządkował państwu polskiemu Pomorze Zachodnie wraz ze Szczecinem (Pomorze Wschodnie najprawdopodobniej uznało zwierzchność Krzywoustego już w 1116 roku). O ile część wschodnia została zaanektowana w całości, to część zachodnia (czyli wraz ze Szczecinem) zachowała odrębny charakter, lecz pod polskim zwierzchnictwem. Za datę utracenia Szczecina należy prawdopodobnie przyjąć rok 1185, w którym miał miejsce najazd Duńczyków na Pomorze Zachodnie zakończony objęciem przez nich zwierzchnictwa nad tymi ziemiami.

Olsztyn również przez wiele lat należał do państwa polskiego. W wyniku wojny trzynastoletniej (1454-1466) między Polską (król Kazimierz IV Jagiellończyk) a Krzyżakami został zawarty w 1466 roku pokój w Toruniu. Postanowiono tam utworzyć Prusy Królewskie podległe Koronie, czyli Królestwu Polskiemu. W skład Prus Królewskich, zwanych też Prusami Polskimi, weszła m.in. Warmia wraz z Olsztynem. W ten sposób miasto to znalazło się w granicach Polski. Stan taki utrzymał się do roku 1772, czyli do pierwszego rozbioru Polski.


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
27-06-2022 14:37 
 Ocena 1 na 3
okragly (21676 punktów)
>>"nasze" Opole, Wrocław, Olsztyn, Szczecin nigdy nie były Polskie
>To jest nieprawda. Wszystkie te miasta przed wiekami były w granicach Polski. ... wszystkie bez wyjątku były kiedyś miastami polskimi.
Wielka Lechia
historia to nauka polityczna, zaklamana, pisana na zlecenie patoelit
RadRado (1047 punktów)
>teren o który toczy sie wojna na Ukrainie; Donbas, Krym, nigdy nie był Ukraiński, 90% mieszkanców mówi tam po rosyjsku

W tym momencie królowa Elżbieta II podniosła brew.
Macie jakichś znajomych Ukrainców? Ja mam, i to głownie tych ze wschodu, niektórzy niezbyt sobie radzą z ukraińskim. Nie miałbym odwagi ich zapytać czy są Rosjanami, bo bym już nie miał znajomych.
W tej chwili to właśnie ci rosyjskojęzyczni są najbardziej poszkodowani przez orków, i najmniej się z nimi utożsamiają.
Krym to inna sytuacja, obecnie najwięcej jest tam Rosjan, jednak trudno jest powiedzieć komu się należy. Każda nacja ma swoje uzasadnione racje, i nie, Tatarzy nie są tam też autochtonami. Przez wieki Tam się przewinęło więcej nacji, niż w polskiej studentce na erasmusie.
Thoter (6650 punktów)
>Nie miałbym odwagi ich zapytać czy są Rosjanami, bo bym już nie miał znajomych.
>

Klasyczne kanalie stworzone przez propagandę. Zioną zaprogramowaną im nienawiścią i nie mają pojęcia do czego są używani. To samo Polacy. Jednym dupę liżą a drugich by zamordowali.
Jak się ich spytać jaki mają w tym interes to nie wiedzą. Brytyjczycy i Amerykanie UŻYWAJĄ POLAKÓW I UKRAIŃCÓW DO NAPAŚCI NA ROSJĘ. To samo już wcześniej robili napadając na Niemców.
Dwadzieścia lat instalowali demokratycznie władzę w swoich koloniach. Dzisiaj wszystko ujada jednym głosem, tak jak napisał Ford w "Międzynarodowym Żydzie".
Potem się wezmą, bardziej, za Chińczyka, którego kiedyś narkotykami próbowali wykończyć.
Cwani złodzieje atakują słabszych. Tak było i będzie.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365