Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prezydent Bronisław Komorowski

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-06-2010 15:34Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Prezydent Bronisław Komorowski
Ocena 4 na 4
Wątek dla tych którzy mają zamiar nie pójść na wybory/ oddać nieważny głos.

Czy Wam naprawdę WSZYSTKO JEDNO ?

Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lotrek (14275 punktów)
>Wątek dla tych którzy mają zamiar nie pójść na wybory/ oddać nieważny głos.
>Czy Wam naprawdę WSZYSTKO JEDNO ?
Mnie tak...po prostu nie idę, ale iść po to by oddać głos nieważny jest dla mnie bez sensu.
A dlaczego nie idę, wyjaśniłem już z detalami w swoim wątku "Między dżumą a cholerą" .


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
29-06-2010 22:50 
 Ocena 3 na 3
zulus_ (752 punktów)
Miałem nie iść na glosowanie-idę bo nie trawię zakompleksionych karłów.Ale będzie to moja ostatnia wizyta w lokalu wyborczym.Wolska nie jest moim krajem.
>
rexus (2343 punktów)
Ludzi którzy utożsamiają się z niskim bądź średnim wzrostem, jest więcej. Nienawidzą dryblasów.
zulus_ (752 punktów)
Sam jestem niski.
lilith6 (179 punktów)
Przecież oni w zasadzie niczym się nie różnią, obydwaj konserwatyści, kościół na pierwszym miejscu, przeciw in vitro (jakie jest oficjalne zdanie komorowskiego w tej kwestii ktoś wie?) Jarek choleryk-paranoik i nudny jak flaki z olejem bronek- który lepszy? Niby Komorowski, ale głowy bym nie dała. Wygra PO polityka miłości- ciąg dalszy, afery-ciąg dalszy, wygra PiS- hmm będzie jeszcze gorzej, może jednak zagłosuje na tego Komorowskiego...
29-06-2010 17:19 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)
>(jakie jest oficjalne zdanie komorowskiego w tej kwestii ktoś wie?)
Wiem, w niedzielnej debacie mówił...że jego nie dotyczy bo se piątkę dzieci sam zrobił. A co do innych...pozostawia to ich sumieniom. Znaczy mądrze mówił i podobno jakby co...to on podpisze.

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
29-06-2010 19:54 
 Ocena 1 na 1
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
>>(jakie jest oficjalne zdanie komorowskiego w tej kwestii ktoś wie?)
>Wiem, w niedzielnej debacie mówił...że jego nie dotyczy bo se piątkę dzieci sam zrobił. A co do innych...pozostawia to ich sumieniom. Znaczy mądrze mówił i podobno jakby co...to on podpisze.
>
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"

>

No ale o co tyle szumu? Przecież in vitro jest dozwolone teraz, więc po co tu cokolwiek zmieniać. Znaleźli sobie temat do walki politycznej. Miałem iść i głosować na Jarka ale teraz też skłaniam się do olania drugiej tury. Nie oddanie głosu to też głos .
29-06-2010 20:49 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)

>No ale o co tyle szumu? Przecież in vitro jest dozwolone teraz, więc po co tu cokolwiek zmieniać.
Zaraz, zaraz...zwracam ci uwagę, że nie jest to wątek o in vitro, gdyż w gorączce przedwyborczej być może tego nie zauważyłeś.

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
immune.ltd (1783 punktów)
Miałem iść i głosować na Jarka ale teraz też skłaniam się do olania drugiej tury. Nie oddanie głosu to też głos .

To z tym "Jarkiem" to na poważnie ???
01-07-2010 01:05 
 Ocena 3 na 3
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
> Miałem iść i głosować na Jarka ale teraz też skłaniam się do olania drugiej tury. Nie oddanie głosu to też głos .To z tym "Jarkiem" to na poważnie ???

Nie na żarty. Na Bronka oddam głos aby mieli łatwiej urzeczywistniać swoje kretyńskie pomysły. A tak Jarek będzie vetować i będzie po kłopocie. Poza tym będzie weselej. Bronek i Jarek takie same baranki boże, więc wolę mieć rozrywkę w postaci prezydenta Jarka i premiera Donka. W ten sposób nie będą tworzyć żadnych ustaw(co przyczyni się dobrze krajowi), bo będą zajęci sami sobą . Jak to mówi Korwin, on jest nawet skłonny dopłacić urzędnikom aby wyjechali na Hawaje i odpoczywali nie robiąc nic. I podobnie ja, dałbym posłom jeszcze podwyżkę byle by nic nie robili, co rychło przyczyniłoby się do rozwoju kraju.
immune.ltd (1783 punktów)
Nie na żarty. Na Bronka oddam głos aby mieli łatwiej urzeczywistniać swoje kretyńskie pomysły. A tak Jarek będzie vetować i będzie po kłopocie. Poza tym będzie weselej. Bronek i Jarek takie same baranki boże, więc wolę mieć rozrywkę w postaci prezydenta Jarka i premiera Donka. W ten sposób nie będą tworzyć żadnych ustaw(co przyczyni się dobrze krajowi), bo będą zajęci sami sobą . Jak to mówi Korwin, on jest nawet skłonny dopłacić urzędnikom aby wyjechali na Hawaje i odpoczywali nie robiąc nic. I podobnie ja, dałbym posłom jeszcze podwyżkę byle by nic nie robili, co rychło przyczyniłoby się do rozwoju kraju.

Nie będę Cię przekonywał, abyś tego nie robił , ale proszę Cię rozważ to jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. Nie ciągnijmy już tego wątku
01-07-2010 22:27 
 Ocena 2 na 2
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
Rozważyłem .
Marcinlet (1935 punktów)
>Wątek dla tych którzy mają zamiar nie pójść na wybory/ oddać nieważny głos.
>Czy Wam naprawdę WSZYSTKO JEDNO ?

Tak. Nam naprawdę wszystko jedno.
Terebint (Marcin) (795 punktów)
>Wątek dla tych którzy mają zamiar nie pójść na wybory/ oddać nieważny głos.
>Czy Wam naprawdę WSZYSTKO JEDNO ?
>Pozdrawiam

Dla mnie jedynie czym się różnią to opakowaniem - a w środku to samo...
immune.ltd (1783 punktów)
Czy Wam naprawdę WSZYSTKO JEDNO ?

w tych wyborach jak już wcześniej deklarowałem oddam swój głos na Komorowskiego, co do wątpliwości i przeciwstawieniu się Partii Kaczyńskiego już się szczegółowo wypowiadałem wcześniej w innych wątkach.
finerbijk (17282 punktów)
Też nie pójdę. Moim zdaniem bzdura to nawoływanie, że wszyscy powinni głosować, że obowiązek patriotyczny i inne pierdy.

Po co ktoś niezainteresowany polityką w ogóle, a tymi symulowanymi przepychankami między PiS i PO w szczególności, ma asystować w tej farsie?

Zostawiam to "patriotom" i innym "oszołomom", skaczącym sobie do gardeł, podczas gdy kolesie w sejmowej spokojnie popijają sobie razem do następnego występu w tym czy innym TV show, wiedząc, że i tak od nich niewiele zależy, bo sprawy ważne rozstrzygają się gdzie indziej.

Mówią idź, bo przynajmniej będziesz miał potem prawo ponarzekać. Ja twierdzę - byłeś nie masz prawa narzekać, bo swoim uczestnictwem dałeś mandat tej żenadzie.
Pozdrawiam wszystkich niegłosujących.
Romański (2650 punktów)
(zablokowany)
>Czy Wam naprawdę WSZYSTKO JEDNO ?

Właściwie mogę powtórzyć tylko to co napisano powyżej. Tak - wszystko mi jedno, który z dwóch paździerzowych konserwatystów zostanie prezydentem. Jeden to burak z wąsem, który nie ma własnych poglądów, powie wszystko, by wygrać wybory, jest konserwatywnym katolikiem. Drugi jest konserwatywnym katolikiem, nie ma własnych poglądów, powie wszystko, by wygrać wybory. Co ich różni? Wzrost i wąsy. No może i to, że jeden jest trochę mniej bucowaty. Choć powoli tracę orientację który... Dlatego idę zagłosować na trzecią opcję - żaden z powyższych. A Ty? Widzisz różnicę? Jaką, jeśli można wiedzieć?
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Tak, to naprawdę wszystko jedno. Żyję już dosyć długo na tym świecie. Pamiętam Gomułkę, Gierka i innych. Na szczęście nie jesteśmy odizolowaną Kubą i u nas świat się zamienia poprzez technologię ,a nie politykę. Połowa Polaków nie głosowała w I turze, czyli wiadomo, że mają to gdzieś. Dla mnie prezydentem może być nawet Japończyk jak Alberto Fujimori w Peru.

Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
29-06-2010 21:50 
 Ocena 3 na 3
rhotax7 (3947 punktów)
Mistrzyni ma.Ty która Boga w sercu nie masz mylisz się to nie jest wszystko jedno tu jest wybór między państwem policyjnym i prześladowaniem wszelkich odmieńców oraz władzą ludzi podejrzewajacych wszystkich o wszystko a Bronkiem i jego zioomami czyli gośćmi co walcza z kryzysem skutecznie i w ogóle normalnymi koluniami takimi jak Tusk super premier.Tu wybór jest między więzieniem za ateizm Ciebie i mnie dotykajacy a Ateizmem i wolnością dla tego portalu Kochana Pani Psor
29-06-2010 23:26 
 Ocena-1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Czyli co? Mam głosować na Bronka? Tego mordercę sarenek i królików? Katolika pojebanego? A ja pragnę związków partnerskich i adopcji dzieci przez pary homoseksualne i obniżenia wieku zgody i w ogóle wszelkiej zboczoności seksualnej i ateizmu i prostytucji i świństwa wszelakiego i porubstwa.


Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
29-06-2010 23:30 
 Ocena 1 na 1
stanik (453 punktów)
i w ogóle wszelkiej zboczoności seksualnej i ateizmu i prostytucji i świństwa wszelakiego i porubstwa.
Uwielbiam wyzwolone starsze panie. Proszę podać adres przyjadę.
30-06-2010 00:06 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> i w ogóle wszelkiej zboczoności seksualnej i ateizmu i prostytucji i świństwa wszelakiego i porubstwa.
>Uwielbiam wyzwolone starsze panie. Proszę podać adres przyjadę.
>

To chyba śpiewał Czechowicz w Kabarecie Starszych Panów! Najlepsze są starsze Panie z olbrzymim mieszkaniem.


Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
02-07-2010 08:10 
 Ocena 2 na 2
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>Czyli co? Mam głosować na Bronka? Tego mordercę sarenek i królików? Katolika pojebanego? A ja pragnę związków partnerskich i adopcji dzieci przez pary homoseksualne i obniżenia wieku zgody i w ogóle wszelkiej zboczoności seksualnej i ateizmu i prostytucji i świństwa wszelakiego i porubstwa.
Pani Profesor droga, to może powinna Pani wstąpić do zakonu. Tam 90% Pani pragnień może się sprawdzić.
02-07-2010 21:10 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>Pani Profesor droga, to może powinna Pani wstąpić do zakonu. Tam 90% Pani pragnień może się sprawdzić.
Ha ! Gdybym to mogła przewidzieć ze 30 lat temu to bym wstąpiła! Teraz już jest za późno!

Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
03-07-2010 19:33 
 Ocena 1 na 1
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>>Pani Profesor droga, to może powinna Pani wstąpić do zakonu. Tam 90% Pani pragnień może się sprawdzić.
>Ha ! Gdybym to mogła przewidzieć ze 30 lat temu to bym wstąpiła! Teraz już jest za późno!
Nie jest! Wystarczy być stanu wolnego (panna albo wdowa) i można iść w każdym wieku. Czasami tylko odpowiednie wiano trzeba wnieść, habit się dostaje, koronkowe majteczki pod spód i już można bezkarnie grzeszyć.
29-06-2010 23:37 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>wogle
Trochę przeglądam fora polskich portali, więc wiem, że powinno się pisać wogule. Formę "w ogóle" stosują wyłącznie yntelygenci.


Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
01-07-2010 23:56 
 Ocena 2 na 2
Myflowers (2721 punktów)
>>wogle
>Trochę przeglądam fora polskich portali, więc wiem, że powinno się pisać wogule. Formę "w ogóle" stosują wyłącznie yntelygenci.
>
Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.


No wiesz co, Kulko, jeżeli Krzyś (Kubuś Puchatek)wyszedł tropić jakiegoś pasiastego, trawiastego Jentyka, to pofatyguj się i wytrop te kropkowane, kratkowane Wogle, ups... jak widzę, wytropiłeś


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Niektórzy mają bardzo krótką pamięć i bardzo małą wyobraźnię.
Zapomnieli już jak to było w czasach IVRP i nie potrafią sobie wyobrazić, że IVRP może powrócić.
Skupiają się na tym, że obaj kandydaci są katolikami i nic więcej ich nie obchodzi.
Jak widać głupota nie jest obca racjonalistom/ateistom.



Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
29-06-2010 22:07 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)
>Niektórzy mają bardzo krótką pamięć i bardzo małą wyobraźnię.
>Zapomnieli już jak to było w czasach IVRP i nie potrafią sobie wyobrazić, że IVRP może powrócić.
>Skupiają się na tym, że obaj kandydaci są katolikami i nic więcej ich nie obchodzi.
>Jak widać głupota nie jest obca racjonalistom/ateistom.


To trzy miesiące temu mieliśmy IV RP?

Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
29-06-2010 23:28 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
No proszę, już się pierwsze nożyce odezwały.



Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
Autografka (10638 punktów)
>No proszę, już się pierwsze nożyce odezwały.
>

Przyznam, że nie wiem, o co Ci chodzi.

Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
30-06-2010 00:52 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Nie wymagaj ode mnie, abym ci wytłumaczył co miałaś na myśli odpowiadając na mój post.


Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
30-06-2010 13:07 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)
>Nie wymagaj ode mnie, abym ci wytłumaczył co miałaś na myśli odpowiadając na mój post.

Ja wiem, co miałam na myśli. Trzy miesiące temu prezydentem był Lech Kaczyński. Była wtedy IV RP? I nawet jeżeli teraz wygra drugi Kaczyński, to czwartej RP, mając tylko urząd prezydenta wprowadzić nie zdoła. Po co więc to straszenie?


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
30-06-2010 14:14 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>Po co więc to straszenie?

   Po co? To proste. Kaczyński i PiS to jedyna legitymizacja władzy PO. Bez tego Platforma zwiędnie jak kwiat na pustyni. I nie pomoże jej to, że taka piękna.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
30-06-2010 14:56 
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)
>>Po co więc to straszenie?
>   Po co? To proste. Kaczyński i PiS to jedyna legitymizacja władzy PO. Bez tego Platforma zwiędnie jak kwiat na pustyni. I nie pomoże jej to, że taka piękna.

To stary sposób - należy pokazywać się z kimś brzydszym od siebie. Jak widać, działa.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
30-06-2010 15:44 
 Ocena 2 na 2
Terebint (Marcin) (795 punktów)
>>Po co więc to straszenie?
>   Po co? To proste. Kaczyński i PiS to jedyna legitymizacja władzy PO. Bez tego Platforma zwiędnie jak kwiat na pustyni. I nie pomoże jej to, że taka piękna.

Dokładnie Placowniku. Ja natomiast nie rozumiem tych, którzy nie odróżniają języka, którym posługują się politycy od ich czynów. Język PiS-u i Platformy jest inny, ale działania niemalże takie same. Oto taki artykuł: "Partia Tuska spuszcza CBA ze smyczy": fakty.inte(*)uszcza-cba-ze-smyczy,1493116,3
Cytat:
Platforma, nie respektując wyroku Trybunału Konstytucyjnego, przyznaje nowe uprawnienia funkcjonariuszom CBA. Zdaniem ekspertów, to zamach na wolności obywatelskie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".


Wyobraźmy sobie, że takie działania podjąłby PiS, a nie PO... wtedy na forach pewnie również w TVN zapanowałaby histeria, krzyki o państwie policyjnym itp. Jak to się stało, że PO tak uważnie nie patrzymy na ręce? Bo zgrywa przed światłem kamer tego "dobrego glinę"?
02-07-2010 00:41 
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)
Straszenie w wersji PO jest niczym parodia horroru.
Ale jak się poszuka, to i na prawdziwy horror natknąć się można.

Choćby tu.

Albo tu.
02-07-2010 01:26 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Znakomite linki.
Jak widać Gruppenführer KAT jest na tyle durny*, żeby zamieszczać w sieci orędzie Komorowskiego na kilka godzin przed katastrofą.
______________________________________________
*) Istnieje jeszcze inna możliwość. Pośród zamachowców znajdował się Prawdziwy Polak, który opublikował orędzie Komorowskiego te parę godzin przed katastrofą.
Moim zdaniem Prawdziwi Polacy powinni zidentyfikować tego Wallenroda i wystąpić o jego beatyfikację.



Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
01-07-2010 23:43 
 Ocena 4 na 4
Myflowers (2721 punktów)
>Niektórzy mają bardzo krótką pamięć i bardzo małą wyobraźnię.
>Zapomnieli już jak to było w czasach IVRP i nie potrafią sobie wyobrazić, że IVRP może powrócić.
>Skupiają się na tym, że obaj kandydaci są katolikami i nic więcej ich nie obchodzi.
>Jak widać głupota nie jest obca racjonalistom/ateistom.


Kulko, to ja jeszcze coś "racjonalnie" dołożę, coś co znalazłam w sieci

Trzy znaki dla Narodu.
Znak pierwszy:
Na wieść o locie L.K. na wiec na grobach katyńskich - mgła zapadła nad
Smoleńskiem - znak zignorowano.
Znak drugi:
Na wieść o pochówku L.K. na Wawelu - wulkan wyrzucił pył >>>
uniemożliwiający przylot osobistości - znak zignorowano
Znak trzeci:
Na wieść o kandydaturze Jarosława na Prezydenta - wody zalały Polskę -
Nie zignorujcie tego znaku bo to już ostatni.
Prześlij ostrzeżenie innym bo cierpliwość Opatrzności już się
wyczerpała...



(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
Bezdomny (621 punktów)
>Wątek dla tych którzy mają zamiar nie pójść na wybory/ oddać nieważny głos.
>Czy Wam naprawdę WSZYSTKO JEDNO ?
>Pozdrawiam

Mnie nie jest wszystko jedno, czas IV RP już mieliśmy, jak było każdy widział, a teraz chcę zobaczyć co pokaże Platforma gdy nie będą musieli obawiać się weta prezydenta. Uważam, że więcej dobrego będzie z połączenia niż z ponownego podzielenia władzy. Każdy sobie potrafi wyobrazić jak będzie wyglądać prezydentura Kaczyńskiego, nic w tym kraju nie pójdzie do przodu co zapewne negatywnie odbije się na PO w wyborach parlamentarnych, które są tuż tuż. Ponowne rządy PiSu z Jarkiem jako prezydentem? Ja wysiadam, wolę sprawdzić Platformę....
29-06-2010 23:18 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)

>Mnie nie jest wszystko jedno, czas IV RP już mieliśmy, jak było każdy widział, a teraz chcę zobaczyć co pokaże Platforma gdy nie będą musieli obawiać się weta prezydenta. >

A co mogą pokazać, skoro się już wycofali ze swojego programu? Służby zdrowia nie ruszą (już się tego wstydzą), KRUS-u pewnie też nie. Za rok wybory. Nie będą się chcieli narażać.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
30-06-2010 00:06 
 Ocena 2 na 2
Bezdomny (621 punktów)
>A co mogą pokazać, skoro się już wycofali ze swojego programu? Służby zdrowia nie ruszą (już się tego wstydzą), KRUS-u pewnie też nie. Za rok wybory. Nie będą się chcieli narażać.

Myślę, że właśnie tym nienarażaniem się mogą najwięcej stracić. Doskonale sobie zdają sprawę, że dostali duży kredyt zaufania od społeczeństwa (chociaż może się mylę, ja w każdym razie oczekuję działań od ludzi, na których oddaję swój głos co nie znaczy, że każdy musi tego oczekiwać) i uważam, że argumentem w kampanii wyborczej przed wyborem parlamentarzystów mogą być tylko działania w ciągu tych 500 dni. Coraz mniej ludzi będzie pociągać to co zrobią. Dlatego uważam, że warto dać im taką możliwość, którą ich przeciwnicy polityczni już mieli. Wiemy dobrze, że prezydentura Kaczyńskiego nie wniesie nic przy obecnym układzie sił.

W sporze o prywatyzację, najbardziej dla mnie rzeczą bolesną jest stan wiedzy polskiego społeczeństwa, któremu można na wiecu powiedzieć - będziecie z własnej kieszeni płacić za opiekę zdrowotną. Część z tych babin, które tak gorliwie przyklaskują Kaczyńskiemu, zapewne chodzi do "sprywatyzowanych, prywatnych" przychodni nawet o tym nie wiedząc. Co nie znaczy, że pochlebiam zachowanie sztabowców PO. Mam jednak nadzieję, że jednak uda im się wydostać z tej ślepej uliczki, w którą niestety się zagnali tym sporem.

Pozdrawiam
30-06-2010 00:32 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)

To w ogóle wygląda na jakąś kwadraturę koła. Chęć utrzymania władzy, kłóci się z w miarę liberalnym programem, który PO prezentowała jeszcze nie tak dawno, a który teraz zarzuciła. Ale to może być gwóźdź do trumny PO. Liczą na negatywny elektorat. Dla mnie to jest przygnębiające. Nie ukrywam tego.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
stanik (453 punktów)
>Wątek dla tych którzy mają zamiar nie pójść na wybory/ oddać nieważny głos.
>Czy Wam naprawdę WSZYSTKO JEDNO ?
>Pozdrawiam

Jeśli wybierzemy Kaczyńskiego to będziemy mieli polityczną dynastię.Jarosław Kaczyński powoła do życia klona invitrosa i taka karłowa rodzinka będzie na długie lata.
29-06-2010 23:59 
 0 na 2
rhotax7 (3947 punktów)
Masz rację klony napoleona idioty kaczyniaka mogą objąć władzę.
Cholerne niziołki bojące się dużych i silnych pragnące władzy i spychające bezmyślne jednostki do wojny i przemocy i miłemu memu sercu bloodsheed.
Obawiam się ich i ich debilizmu to śmiecie.
Nie głosujmy na tego debila chorego.
30-06-2010 00:13 
 Ocena 1 na 1
Bezdomny (621 punktów)
>Masz rację klony napoleona idioty kaczyniaka mogą objąć władzę.
>Cholerne niziołki bojące się dużych i silnych pragnące władzy i spychające bezmyślne jednostki do wojny i przemocy i miłemu memu sercu bloodsheed.
>Obawiam się ich i ich debilizmu to śmiecie.
>Nie głosujmy na tego debila chorego.

Zgadzam się z Tobą, jednak spróbuj wyrażać swój pogląd bez inwektyw.
rhotax7 (3947 punktów)
OK czyli OLD KONWERSTATyST czy jak to tam szło w 19 wieku w USA przepraszaszam za inwektywy i obiecuje poprawę lecz jestem na Mazurach i piję i pływam na jachtach i innych jeziorach i stąd moja bezpośredniość.Oraz z promili. pozdrawiam
PiotrPęciak (634 punktów)
to jest prowokacja? -.-
30-06-2010 08:01 
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)
>Nie głosujmy na tego debila chorego.
Bardzo nie podobają mi się Twoje wypowiedzi. Wiesz, dlaczego? Między innymi dlatego, że nie lubię być stawiana w jednym rzędzie z takimi, jak Ty. Bluzgasz i wyzywasz przeciwników politycznych, pięknie, nie ma co. Rozumiem i popieram zdanie, że z poglądami Kaczyńskiego można się nie zgadzać, uważać je za szkodliwe ze swojego punktu widzenia, nigdy w życiu na niego nie głosować i nie udzielać poparcia jego partii, ale żeby zaraz chory debil i śmieć? Miarkuj się, Waszmość, bo Cię chamem i prostakiem nazwą.
PS. Promile Cię nie usprawiedliwiają. Forum Racjonalista.pl to nie budka z piwem.
30-06-2010 08:12 
 Ocena 8 na 8
(Alicja)Duda (25557 punktów)
Paragraf 15 wymaga by wypowiedź zachowywała ogólne zasady kultury i poszanowania innych osób.
Jak nie zmienisz sposobu komunikacji - będzie ban.
Medieval (3004 punktów)

>Czy Wam naprawdę WSZYSTKO JEDNO ?

Wiersz Wojtka Młynarskiego

Nie jestem żaden smarkacz,
Łeb mam pokryty siwizną,
Nie zagłosuję na Jarka,
Bo zbyt Cię kocham Ojczyzno!
Niejeden ciężar na barkach
Dźwigałem, znosiłem trudy.
Nie zagłosuję na Jarka,
Bo dość mam kłamstw i obłudy.
Gdy spytasz mnie, niedowiarka,
Dlaczego? Wyznam Ci szczerze:
Nie zagłosuję na Jarka,
Bo w żadną zmianę nie wierzę.
Skąd wiem, że wybór niedobry?
Nie wierzę w zmiany oblicza,
Bo nie chcę powrotu Ziobry
I teczek Macierewicza.
Bo nie chcę mieć prezydenta,
Co straszy gejem i Żydem,
Co w każdym widzi agenta,
I może zaszczuć jak Blidę.
Na Jarka nie oddam głosu
Za czasy, gdy był premierem,
Za ten upadek etosu,
I koalicję z Lepperem.
Za to, co wciska ludowi,
Na co pozwala i sprzyja,
Za to, co pisze Sakowicz
I głosi Radio Maryja.
Za sieć podsłuchów i haków,
Wydanie walki elitom,
Za to, że skłócił rodaków,
Za IV Rzeczpospolitą.
Dziś w duszy mej zakamarkach
Odkrywam decyzji sedno:
Nie zagłosuję na Jarka,
Bo nie jest mi wszystko jedno.
Wybaczcie drwinę i sarkazm,
Odporność z wiekiem się zmniejsza.
Nie zagłosuję na Jarka,
Bo Polska jest najważniejsza!
PiotrPęciak (634 punktów)
Ja nie traktuję wyborów jako zabawy, recytacji wierszyka czy ogólnej mobilizacji przeciw kandydatowi. Ja skreślam kandydata, którego popieram. Nie popieram żadnego z tych dwóch konserwatystów. Nie podoba mi się ani IV RP ani gafy i mordowanie dla "funu" zwierząt przez drugiego kandydata z charakterystycznym wąsikiem. Ponieważ chcę uczestniczyć w wyborach jak zawsze, oddam prawdopodobnie głos nieważny.
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Ktoś podesłał nam dziś ten link:
idzpodprad.salon24.pl/201499,do-antyklerykalow
Biblijni chrześcijanie przekonują, że Komorowski będzie oznaczał większą klerykalizację niż Kaczyński
30-06-2010 18:49 
 Ocena 4 na 4
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Ktoś podesłał nam dziś ten link:
>idzpodprad.salon24.pl/201499,do-antyklerykalow
>Biblijni chrześcijanie przekonują, że Komorowski będzie oznaczał większą klerykalizację niż Kaczyński
>
Artykuł rozpoczyna się od minięcia się z prawdą. Konkordat wynegocjowała Suchocka ze Skubiszewskim, był to ostatni podryg jej upadającego rządu. A więc nie lewica.
30-06-2010 23:42 
 Ocena 2 na 2
immune.ltd (1783 punktów)
Artykuł rozpoczyna się od minięcia się z prawdą. Konkordat wynegocjowała Suchocka ze Skubiszewskim, był to ostatni podryg jej upadającego rządu. A więc nie lewica.
Zresztą Pani Hanna ma tam dożywotni wikt , o tym też zapomnieli
immune.ltd (1783 punktów)
Biblijni chrześcijanie przekonują, że Komorowski będzie oznaczał większą klerykalizację niż Kaczyński

Troszkę obserwuję w wolnej chwili co po niektóre blogi na stronie salon24 i naprawdę jest tam dużo przekłamań. W linku podesłanym powołują na poparcie Dziwisza i Prymasa, a ja tego nie zauważyłem , może źle odbieram komunikaty werbalne wymienionych osób , może sam nie wiem. Nie wiem na jakie źródła się powołują, ale z jednym się zgodzę: Rządy lewicowe były wyjątkowo hojne dla kleru i do dziś przy nadarzającej się Okazji robią sobie wspólną fotkę np. przy otwarciu nowo wyremontowanej drogi z biskupem. Znam osobiście i się przyjaźnie z kilkoma znanymi działaczami SLD na szczeblu lokalnym i o dziwo 50% zdjęć w ich gabinetach to zdjęcia z biskupami (koszmar !). Oczywiście ze mną rozmawiają szczerze, że to tylko biznes. Mimo, że głosowałem na Napieralskiego to teraz pójdę na Komorowskiego i ten link mnie nie ujął
awitu (1590 punktów)
>Wątek dla tych którzy mają zamiar nie pójść na wybory/ oddać nieważny głos.
>Czy Wam naprawdę WSZYSTKO JEDNO ?

Właśnie dlatego, że mi nie wszystko jedno, oddaję głos nieważny. Mi nie jest wszystko jedno kto będzie rządził. Ja się sprzeciwiam temu, by rządził mną niedouczony konserwatywny katolik głoszący populistyczne hasła sprowadzające się do jednego:

"Jeśli zostanę prezydentem będę rozdawał."


I pozwolę sobie tutaj na małą agitację, zanim nastąpi cisza wyborcza:






debatapolityczna.pl

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365