Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polska Lewica pod skrzydłami Millera

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-01-2008 11:55Bodek (91 punktów)Polska Lewica pod skrzydłami Millera
Ocena 2 na 2
Witam wszystkich.
Wczoraj widziałem migawkę w którymś z serwisów informacyjnych, że Leszek Miller współuczestniczy w tworzeniu nowej partii politycznej pod nazwą Polska Lewica. Cóż mi pozostaje powiedzieć. Chyba tylko "kończ Waść, wstydu oszczędź". Uważam, że Miller jest już politykiem kompletnie zgranym i skompromitowanym. Nie wiem czy pamiętacie ale jedną z pierwszych wizyt tego jegomościa jako premiera lewicowego rządu, była wizyta w Watykanie. Kiedyś jeździło się po wskazówki do Moskwy. Udzielone przez papieża namaszczenie nie pomogło Millerowi w rządzeniu krajem. On po prostu nie może żyć beż polityki, całkowitym w moich oczach blamażem był jego start z list Samoobrony - partii unurzanej w wielu aferach. Jeżeli ma powstać prawdziwa Polska Lewica to bez pana Millera (może by tak przeszedł na zasłużoną emeryturę) a pod przywództwem pani Joanny Senyszyn - kobiety mającej naprawdę ikrę i wiernej lewicowym ideałom.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

prokaczystowska_racjonalistka
>pod przywództwem pani Joanny Senyszyn

Gorąco popieram,Pani Joanna Senyszyn jak nic pasuje do ideologii lewicowej,jej lamparcie kreacje kosztują wszak tyle ile dostaje dotacji przeciętny rolnik od UE,biżuetria ma wartośc co najmniej piętnastu pensji pielęgniarek,wypisz wymaluj ideał dla umęczonego ludu pracującego.posiada kajdanki dla niesłusznych przyjaciół z lewej strony pazernych na pieniążki i posady i pejcz którym zjedna sobie legiony pod przewodnictwem gejcenturiona Roberta Biedronia,ponadto zna się na krowach,co zauważył uprzejmie abp.Pieronek.
Posiada ta Pani wystarczającą ilośc zapasu zazdrosci o pieniądze w stosunku do KK,jej partia odcieta od stołków rządów PiS sprzedaje siedzibę na Rozbrat. Towarzysze z SLD za mało nakradli za swoich rządów to i zazdrośni i pieniążki ludzi wiernych KK,a nie jedynie słusznej drodze umęczonej partii.

>mającej naprawdę ikrę i wiernej lewicowym ideałom.

nie dośc że ma ikrę to emisję głosu adekwatną to tej ikry,niech jednoczy lewicę,niech skrzeczy donośnie o "lewicowych ideałach".
które nie są dośc lewicowe i idealne bo jej stroje są nadal
V ligowe w porównaniu z innymi bojowniczkami "lewicy".

Do boj za narod swoj! Joanno
Kaczor Donald
>>pod przywództwem pani Joanny Senyszyn
>Gorąco popieram,Pani Joanna Senyszyn jak nic pasuje do ideologii lewicowej,jej lamparcie kreacje kosztują wszak tyle ile dostaje dotacji przeciętny rolnik od UE,biżuetria ma wartośc co najmniej piętnastu pensji pielęgniarek,wypisz wymaluj ideał dla umęczonego ludu pracującego.posiada kajdanki dla niesłusznych przyjaciół z lewej strony pazernych na pieniążki i posady i pejcz którym zjedna sobie legiony pod przewodnictwem gejcenturiona Roberta Biedronia,ponadto zna się na krowach,co zauważył uprzejmie abp.Pieronek.
>Posiada ta Pani wystarczającą ilośc zapasu zazdrosci o pieniądze w stosunku do KK,jej partia odcieta od stołków rządów PiS sprzedaje siedzibę na Rozbrat. Towarzysze z SLD za mało nakradli za swoich rządów to i zazdrośni i pieniążki ludzi wiernych KK,a nie jedynie słusznej drodze umęczonej partii.
>>mającej naprawdę ikrę i wiernej lewicowym ideałom.
>nie dośc że ma ikrę to emisję głosu adekwatną to tej ikry,niech jednoczy lewicę,niech skrzeczy donośnie o "lewicowych ideałach".
>które nie są dośc lewicowe i idealne bo jej stroje są nadal
>V ligowe w porównaniu z innymi bojowniczkami "lewicy".
>Do boj za narod swoj! Joanno
**********************
meszygine!
Bodek (91 punktów)
Witam. Jeżeli człowiek lewicy ma ubierać się w kufajkę i gumofilce aby uchodzić za osobę wiarygodną do gratuluję. Dobrze że stroje i złocenia eminencji są szczytem, skromności. Po zatym nic dodać nic ująć, poziom jadu i nienawiści na poziomie cytowanego w wypowiedzi fachowca od krów.
gurgul (651 punktów)
Wymieniając niewątpliwe zalety pani Senyszyn zapomniałaś o jednej z najważniejszych: Nienawiść do IPN, wynikająca z niechęci do marnotrawienia pieniędzy na dokuczanie "ofiarom systemu komunistycznego" jakimi bez watpienia są funkcjonariusz UB i SB. Przecież te pieniądze można wydać na biedne dzieci, którym możnaby wzorem Lenina kupić łyżwy, albo wzorem Stalina rozdawać cukierki...
Bodek (91 punktów)
Masz rację. rzeczywiście w naszym kraju wydawanych jest lekką ręką, w czasach gdy zamyka się szpitale, nie udziela pomocy ludziom chorym i potrzebujacym bo nie mieszczą się w koszyku świadczeń gwarantowanych, a tymczasem lekką ręką wydaje się 30 milinów zł na pomnik pychy i obłudy, w dość niezgrabny sposób próbując obejść obowiązujące przepisy (jak to się ma do moralności katlickiej ?). Może tak kilka konstruktywnych argumentów przeciwstawnych poglądom pani Senyszyn bez siania przykruchtowej demagogii ?
gurgul (651 punktów)
> rzeczywiście w naszym kraju wydawanych jest lekką ręką, w czasach gdy zamyka się szpitale, nie udziela pomocy ludziom chorym i potrzebujacym bo nie mieszczą się w koszyku świadczeń gwarantowanych,

Diagnoza poprawna. Lek nazywa się PRYWATYZACJA

>a tymczasem lekką ręką wydaje się 30 milinów zł na pomnik pychy i obłudy,

Na czym niby polega ta "pycha i obłuda"? Na ściganiu zbrodniarzy?

>w dość niezgrabny sposób próbując obejść obowiązujące przepisy

Jeżeli prawo jest niesprawiedliwe należy go nie przestrzegać.

>(jak to się ma do moralności katlickiej ?).

Pasuje do niej idealnie. Zmuszanie ofiar do patrzenia jak ich oprawcy cieszą się niezasłużonymi wygodami nazwałbym "grzechem wołającym o pomste do nieba"

>Może tak kilka konstruktywnych argumentów przeciwstawnych poglądom pani Senyszyn bez siania przykruchtowej demagogii ?

Z Panią Senyszyn często się zgadzam, ale "anty antykomunizm" uważam za pogląd tak idiotyczny, że ciężko jest z nim dyskutować na poważnie.
laszka (296 punktów)
>pod przywództwem pani Joanny Senyszyn
>- kobiety mającej naprawdę ikrę i wiernej lewicowym ideałom.

A może tak pod przywództwem kogoś nowego? Nie dobrze mi się robi jak patrzę na te nasze oblicza lewicy . Trzymają się stołków pazurami i do emerytury im nie spieszno. Tak, nasza SLD-owska lewica jest wspaniała. Lewicy trzeba nowych ludzi i nowej jakości. Nie mającej nic wspólnego z PRL-em.
Bodek (91 punktów)
>A może tak pod przywództwem kogoś nowego?
W zupełności się zgadzam. O ile lewicowe sztandary miały kolor czerwony to obecna "lewica" mogłaby co najwyżej przypisać sobie odcień lekko różowy. Tak ogólnie rzecz biorąc to nasza scena polityczna jest bardzo porąbana. Lewicowy premier, jak i prezydent, który po wyborach pokazał swojemu lewicowemu elektoratowi gest Kozakiewicza, z upodobaniem i nieukrywaną satysfakcją składają poddańczy hołd papieżowi, gdzie jak historia pokazuje, i co w moich oczach było słuszne - partie lewicowe były zawsze antyklerykalne (największe przywileje dla kościoła za schyłkowego Rakowskiego) Partie brzydzące się komuną i zwalczające wszelkie jej przejawy idą do wyborów z hasłami socjalnymi na ustach (becikowe, mniejsze podatki, 3 mln tanich mieszkań itp.)rolnicy będący sami dla siebie pracodawcami powołują do życia "Związki zawodowe", związki zawodowe w normalnym cywilizowanym świecie będące podmiotem prowadzącym politykę roszczeniową wobec pracodawców i państwa rządzą tym państwem (era Buzka i Krzaklewskiego) W naszym niezbyt mądrym społeczeństwie, przynajmniej jak obserwuję w dużej jego części, każde posądzenie o lewicowe poglądy budzi oburzenie, ale gdy taką osobę zapytać czy jest za bezpłatną opieką zdrowotną, bezpłatnym szkolnictwem, zasiłkami rodzinnymi, urlopami macierzyńskimi - to jak najbardziej. Uważam również, że na obecnym etapie politycy lewicy w oczach lewicowego elektoratu są skompromitowani. Nie czarujmy się, na scenie politycznej dzisiejszej Rzeczypospolitej prawdziwej lewicy nie ma. Umieszczenie w nazwie partii wyrazu "lewica" nie czyni jej lewicową jest to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy - ale działa!
Bodek (91 punktów)
Nie mającej nic wspólnego z PRL-em.
> nie wstydzę się tego i otwarcie przyznam że też uważam się za człowieka PRL-u. Nie można zerwać z przeszłością narodu jakakolwiek ona była. Wychowałem się w tamtych czasach. Dźwiękiem towarzyszącym mi od wczesnego dzieciństwa były piski, trzaski i niewyraźny głos spikera radia wolna europa. Moje ówczesne poglądy były dalekie od ideału o jakim marzyłby niejeden wykładowca marksizmu i leninizmu, jednak całą wielką politykę miałem głęboko w miejscu, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę. Dla mnie tamten czas był to czas dyskotek, pierwszych randek, pierwszych miłości i dlatego nie zamierzam tamtych czasów z góry na dół polewać gnojem. Nie mówię, że wszystko było ładne i cacy. Jednak nie uważam, że fakt, iż urodziłem się i młodzieńcze moje lata przypadły na lata schyłkowego PRL-u, upoważnia kogokolwiek aby wyrzucił mnie na śmietnik historii. Jest jedna partia która chętnie by tak polaków podzieliła, tylko że jej przywódcy również dużą część swojego życia spędzili w tamtych czasach, ba w dzieciństwie byli nawet gwiazdami filmowymi, czemu mi się nie udało, czyżby tylko dlatego że mój ojciec był zwykłym robotnikiem?
laszka (296 punktów)
Nie twierdzę, że ludzi którzy przeżyli większość lub część życia w PRL-u należy gdziekolwiek wyrzucać (chociaż są i tacy, którzy na śmietnik powinni trafić). Nawet ja kilka lat w nim przeżyłam. Kwestia lewicy jest inna. Tak jak pan wspominał, w Polsce obecnie nie ma lewicy. To co jest to właściwie nie wiadomo co. Jeśli myśli się o lewicy to często raczej w odniesieniu do PPS-u. SLD nie jest dla mnie partią lewicową. Jest zbieraniną ludzi, którzy w większości mają w dupie społeczeństwo (również to lewicujące). Abstrahując całkowicie od innych partii, które mają podobny pogląd. Lewicę powinni w Polsce tworzyć teraz ludzie wychowani na gruncie zasad demokracji (jaka by ona [demokracja] dzisiaj nie była).
Co do PRL-u, to nie mam zamiaru go chwalić, bo nie mam obiektywnych powodów. Większość swojego świadomego życia spędziłam w wolnej Polsce (piszę "wolnej", bez zachęty do czepiania się tego słowa). Uważam, że PRL wyrządził dużą krzywdę polskiemu społeczeństwu, o stanie państwa już nie wspominając. Czy to się komuś podoba, czy nie, takie jest moje zdanie. To nie jest dla mnie licytacja, kto bardziej, a kto mniej lubi PRL, i kto jest mądrzejszy. Tu nie ma mądrzejszych i głupszych, choć często tak się do tego podchodzi.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365