 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-04-2004 18:49 | Zion | Andrzej- i co dalej?! | Polska jest dziwnym i jednocześnie najnormalniejszym krajem świata.Normalnym,ponieważ wszystkie prognozy na temat ludzi mają i mieć wręcz muszą znamie blędu.Dziwnym dlatego,że w przypadku Polski o pomylkę bardzo latwo.Jednakże wyobraźmy sobie nasrępujący scenariusz:rok 2004(ew.2005),Samoobrona "wygrywa" wybory parlamentarne i tworzy koalicję z niedobitkami "socjalistycznej" SLD(lub z np. Ligą Polskich Rodzin).Następują gwaltowne zmiany prawa i strategii gospodarczej państwa.Tzw.klasa polityczna przeżywa swoiste "trzęsienie ziemi", "zlodzieje" zostają "ukarani";dla wzmocnienia wladzy Andrzej Lepper zaczyna "rozdawać"(E.Gierek nr2)-więcej i więcej(oczywiście-do pewnego końca, końca III-ciej RP).Dlug rośnie...Prawne(konstytucyjne)ograniczenia deficytu?!Zmieńmy prawo! Naciski na państwo są dwojakie-pochodzą z "dolu"(polska klasa niższa) i z "boku"(Unia Europejska). "Kladka" zaczyna bujać sie coraz mocniej...Potrzeba dzialania na dwa "fronty" wywoluje rozbicie i biegunkę-coraz trudniej zaspokoić potrzeby(okrzyki)wszystkich,a tymczasem nieufny kapital ucieka... Mając do wyboru dwóch "partnerów":polski margines gospodarczo-polityczny(margines,który rośnie)lub UE(także coraz większą),Samoobrona wybiera to pierwsze.Nikt nie podcina galęzi po której się wdrapal... Jaki z tego moral?Andrzej Lepper najprawdopodobniej dojdzie do wladzy.Możliwe,że przyciągnie do siebie część po(p)lityków tak bardzo spragnionych wladzy,iż gotowych do oddania "holdu" każdemu,kto tą wladzę sprawuje.Dwoistość zobowiązań będzie się nasilala,niszcząc tym samym wiarygodność państwa w oczach spoleczeństwa,jak i UE.Ostatecznie-wladza Samo(o)brony,pochodząca (i legitymizująca się)z frustracji,tylko zwiększy ową i wyniszczy się sama.Epilog może byc dużym,raczej malo zorganizowanym, wybuchem.Argentyna,Argentyna... "Rewolucja pożera wlasne dzieci". |
| biolog | LIST Z PRZYSZŁOŚCI ...
1.05.2008 r.
Kochana Mamusiu !
Mam dla Ciebie wspaniałom wiadomość ! Właśnie przed chwilom dowiedziałem sie , że nasz Pan Prezydent Roman Giertych podpisał umowe o wymianie turystycznej z Białorusiom , Mongoliom i Kubom ! Tak że już niedługo bedziesz mogła z tej Białorusi do nas przyjechać bez specjalnej przepustki i wizy !
Kiedy do nas przyjedziesz bardzo się zdziwisz jakie zmiany u nas zaszły ! Nasza córka Kasia pracuje i już dostała pierwszom wypłate ! Na poczontek niewiele ok. 5.000.000.000 zł. Tak ! Nie przewidziało Ci sie ! Nasz wspaniały Pan Premier Andrzej Lepper wraz z Paniom Minister Finansów Renatom Beger odkryli , że pieniondze leżom w bankach i należy je rozdać ludziom , którzy som w potrzebie. Od tego czasu pieniendzy nam nie brakuje , bo jak tylko sejf jest pusty to natychmiast pieniondze som dodrukowane. Balcerka i tom całom reszte z tej rady pognali i teraz każdy se może wziońć kredytu ile chce.
Kasia pracuje w fabryce i wyplata koszyki z trzciny. Kiedyś miała tam być fabryka jakichś samochodów czy cóś , ale po wyborach z 2004 roku właściciel uciekł. To był jakiś Anglik czy Żyd , nie wiem dokładnie. Całe szczenście , bo gdzie by teraz nasza Kaśka pracowała przecież na samochodach sie nie zna , a matury nie zdała. Pieniądze nie som nam prawie potrzebne bo i tak nie można nic w sklepie kupić poza chlebem , cukrem , olejami no i tymi koszykami , co Kaśka wyrabia , ale to nam nie przeszkadza. W sąsiedniej wsi produkujom bimber , a u nas w pegeerze hodujemy świńki i krowy. Raz na miesiąc na jarmarku robimy wymianę i każdy jest zadowolony. Nasz Pietrek w fabryce pracuje w Polskim Cukrze zarabia aż 8.000.000.000 zł więcej co jego szef z mgr i inż. przed nazwiskiem więc tera je sprawiedliwie , nie bedzie przecież jakiś obibok , który tylko przerzuca papierki zarabiał więcej od naszego Pietrka , który cienżko pracuje cały dzień noszonc worki z cukrem. Fabryki też mamy teraz wszystkie państwowe , a pan Zygmunt Wrzodak Minister Pracy dba , aby wszyscy pracowali. Mówi też , że Polska jest teraz trzeciom potengom gospodarczom Europy zaraz za tom uniom z której wyszliśmy i Rosjom , a w produkcji cukru i koszyków to nawet ich wyprzedzamy.
Prond u nas we wsi wyłonczyli bo to przez tych ze Ślonska. Powiedzieli że huta ma im dać stal a elektrownia prond. No to elektrownia powiedziała że da prond jak dadzom wyngiel. A huta powiedziała że chce i prond i wyngiel. No a potem sie okazało , że żeby wydobyć tonem wyngla z kopalni to trzeba dać tonem dla elektrowni i dwie tony dla huty. No i sie wszyscy pokłócili i prondu we wsi ni ma. Ale to nic. Mamy NAFTE !!! Bo jak tego wyngla brakło to Pan Prezydent Giertych powiedział że Polska ma nafte i nikogo prosić sie nie musi. No i teraz mamy w domu lampki naftowe. A jak my od razu mówili że trza do nafty to nas żaden nie słuchał.
Som też smutne wieści: umarła ciotka Stefka. Bo jak to te wszystkie lekarze pouciekali w tym 2004 roku do unii to został nom sie ino weterynorz Józek no i mu sie dawki zastrzyku z koniem pomyliły ... A !!! I umarł też ten Heniek z sonsiectwa i to na ajdsa !!! Bo to chodził do tych panienek z Tajlandii i Bangladesza co to u nas we wsi mieszkajom no i sie zaraził ! A Pan Minister Zdrowia Gabriel Janowski ostrzegał że połowa ich ma ajdsa a połowa gruźlice i żeby sie zadawać ino z tymi co kaszlom ... Natomiast tych panienek z Rosji przy drogach już nie ma , pojechały do Czech , na Wyngry i na Słowacje , w głowach im się poprzewracało kiedyś to można u nich było za 50 zł , a potem nawet za 5000000 zł nie chciały , o jakimś "ojro" tylko mówiły. W zeszłym tygodniu pisali w gazecie że złapali na granicy z tom uniom kilku takich co to chcieli uciec na Litwe niby to za robotom. Ale ja se myśle że to jakieś szpiegi musieli być bo to przecież Pan Minister Propagandy Czarnecki mówił , że w tej unii to roboty ni ma a bieda aż piszczy. Zresztą Minister Sondownictwa i Wienziennictwa Danuta Hojarska powiedziała , że prace da im u nas w kamieniołomach.
Mamo , spróbuj też przemycić prezerwatywy bo ich sie w Polsce już nie produkuje odkond prezydent Giertych uznał je jako narzędzie zbrodni dzieci nienarodzonych. Słyszałem , że Białoruś to bogaty kraj w sklepach mają nawet czekoladę i banany mogłabyś z tej Białorusi przywieźć tego troche dzieciaki sie ucieszom a może i co wyhandlujemy za to. Tylko uważaj na granicy bo ci celnicy od Ministra Spraw Wewnętrznych Antoniego Macierewicza mogom chcieć łapówki albo wszystko zabiorom. Musze kończyć bo zara ide na zebranie Koła Ligi Samoobrony Polskich Rodzin , a jak sie spóźnie to zaś mi zabiorą talon na nafte. Po zebraniu koła idziemy wszyscy razem , żeby nikt po drodze się w knajpie nie zapodział do kościoła. Jak ksiondz doniesie przewodniczoncemu koła , że kogoś nie było w kościele to też mogom zabrać ten talon na nafte.
Wiem , że politykom sie nie interesujesz ale musisz wiedzieć , że teraz mamy tylko jednom partie : Lige Samoobrony Polskich Rodzin. Te z unii coś gadajom o braku demokracji i chcom przyjechać zobaczyć nasze wolne wybory , ale my przecie już dawno postanowili na zebraniu Koła Ligi Samoobrony Polskich Rodzin , że w następnych wyborach bedziemy mieli jednego kandydata , którego nam poleci sam ukochany przywódca Lepper. A te wszystkie z solidarności i komuniści to podobno som w Londynie i jakiś rzond tam sobie wymyślili.
Rozrywek u nas mało , jak mamy prond to oglondamy albo Telewizje Publicznom albo Telewizje Trwam naszego kochanego ojca Rydzyka pozostałe zbankrutowały , bo wszyscy mieli dość tych ich reklam.
Daj znać kiedy przyjedziesz to wyślemy furmana na stację.
Pozdrawiam.
Twój Syn Edek.
|
|
 | | Mazur | orusiom , Mongoliom i Kubom ! Tak że już niedługo bedziesz mogła z tej Białorusi do nas przyjechać bez specjalnej przepustki i wizy ! > > Kiedy do nas przyjedziesz bardzo się zdziwisz jakie zmiany u nas zaszły ! Nasza córka Kasia pracuje i już dostała pierwszom wypłate ! Na poczontek niewiele ok. 5.000.000.000 zł. Tak ! Nie przewidziało Ci sie ! Nasz wspaniały Pan Premier Andrzej Lepper wraz z Paniom Minister Finansów Renatom Beger odkryli , że pieniondze leżom w bankach i należy je rozdać ludziom , którzy som w potrzebie. Od tego czasu pieniendzy nam nie brakuje , bo jak tylko sejf jest pusty to natychmiast pieniondze som dodrukowane. Balcerka i tom całom reszte z tej rady pognali i teraz każdy se może wziońć kredytu ile chce.> > Kasia pracuje w fabryce i wyplata koszyki z trzciny. Kiedyś miała tam być fabryka jakichś samochodów czy cóś , ale po wyborach z 2004 roku właściciel uciekł. To był jakiś Anglik czy Żyd , nie wiem dokładnie. Całe szczenście , bo gdzie by teraz nasza Kaśka pracowała przecież na samochodach sie nie zna , a matury nie zdała. Pieniądze nie som nam prawie potrzebne bo i tak nie można nic w sklepie kupić poza chlebem , cukrem , olejami no i tymi koszykami , co Kaśka wyrabia , ale to nam nie przeszkadza. W sąsiedniej wsi produkujom bimber , a u nas w pegeerze hodujemy świńki i krowy. Raz na miesiąc na jarmarku robimy wymianę i każdy jest zadowolony. Nasz Pietrek w fabryce pracuje w Polskim Cukrze zarabia aż 8.000.000.000 zł więcej co jego szef z mgr i inż. przed nazwiskiem więc tera je sprawiedliwie , nie bedzie przecież jakiś obibok , który tylko przerzuca papierki zarabiał więcej od naszego Pietrka , który cienżko pracuje cały dzień noszonc worki z cukrem. Fabryki też mamy teraz wszystkie państwowe , a pan Zygmunt Wrzodak Minister Pracy dba , aby wszyscy pracowali. Mówi też , że Polska jest teraz trzeciom potengom gospodarczom Europy zaraz za tom uniom z której wyszliśmy i Rosjom , a w produkcji cukru i koszyków to nawet ich wyprzedzamy.> > Prond u nas we wsi wyłonczyli bo to przez tych ze Ślonska. Powiedzieli że huta ma im dać stal a elektrownia prond. No to elektrownia powiedziała że da prond jak dadzom wyngiel. A huta powiedziała że chce i prond i wyngiel. No a potem sie okazało , że żeby wydobyć tonem wyngla z kopalni to trzeba dać tonem dla elektrowni i dwie tony dla huty. No i sie wszyscy pokłócili i prondu we wsi ni ma. Ale to nic. Mamy NAFTE !!! Bo jak tego wyngla brakło to Pan Prezydent Giertych powiedział że Polska ma nafte i nikogo prosić sie nie musi. No i teraz mamy w domu lampki naftowe. A jak my od razu mówili że trza do nafty to nas żaden nie słuchał.> > Som też smutne wieści: umarła ciotka Stefka. Bo jak to te wszystkie lekarze pouciekali w tym 2004 roku do unii to został nom sie ino weterynorz Józek no i mu sie dawki zastrzyku z koniem pomyliły ... A !!! I umarł też ten Heniek z sonsiectwa i to na ajdsa !!! Bo to chodził do tych panienek z Tajlandii i Bangladesza co to u nas we wsi mieszkajom no i sie zaraził ! A Pan Minister Zdrowia Gabriel Janowski ostrzegał że połowa ich ma ajdsa a połowa gruźlice i żeby sie zadawać ino z tymi co kaszlom ... Natomiast tych panienek z Rosji przy drogach już nie ma , pojechały do Czech , na Wyngry i na Słowacje , w głowach im się poprzewracało kiedyś to można u nich było za 50 zł , a potem nawet za 5000000 zł nie chciały , o jakimś "ojro" tylko mówiły. W zeszłym tygodniu pisali w gazecie że złapali na granicy z tom uniom kilku takich co to chcieli uciec na Litwe niby to za robotom. Ale ja se myśle że to jakieś szpiegi musieli być bo to przecież Pan Minister Propagandy Czarnecki mówił , że w tej unii to roboty ni ma a bieda aż piszczy. Zresztą Minister Sondownictwa i Wienziennictwa Danuta Hojarska powiedziała , że prace da im u nas w kamieniołomach.> > Mamo , spróbuj też przemycić prezerwatywy bo ich sie w Polsce już nie produkuje odkond prezydent Giertych uznał je jako narzędzie zbrodni dzieci nienarodzonych. Słyszałem , że Białoruś to bogaty kraj w sklepach mają nawet czekoladę i banany mogłabyś z tej Białorusi przywieźć tego troche dzieciaki sie ucieszom a może i co wyhandlujemy za to. Tylko uważaj na granicy bo ci celnicy od Ministra Spraw Wewnętrznych Antoniego Macierewicza mogom chcieć łapówki albo wszystko zabiorom. Musze kończyć bo zara ide na zebranie Koła Ligi Samoobrony Polskich Rodzin , a jak sie spóźnie to zaś mi zabiorą talon na nafte. Po zebraniu koła idziemy wszyscy razem , żeby nikt po drodze się w knajpie nie zapodział do kościoła. Jak ksiondz doniesie przewodniczoncemu koła , że kogoś nie było w kościele to też mogom zabrać ten talon na nafte.> > Wiem , że politykom sie nie interesujesz ale musisz wiedzieć , że teraz mamy tylko jednom partie : Lige Samoobrony Polskich Rodzin. Te z unii coś gadajom o braku demokracji i chcom przyjechać zobaczyć nasze wolne wybory , ale my przecie już dawno postanowili na zebraniu Koła Ligi Samoobrony Polskich Rodzin , że w następnych wyborach bedziemy mieli jednego kandydata , którego nam poleci sam ukochany przywódca Lepper. A te wszystkie z solidarności i komuniści to podobno som w Londynie i jakiś rzond tam sobie wymyślili.> > Rozrywek u nas mało , jak mamy prond to oglondamy albo Telewizje Publicznom albo Telewizje Trwam naszego kochanego ojca Rydzyka pozostałe zbankrutowały , bo wszyscy mieli dość tych ich reklam.> > Daj znać kiedy przyjedziesz to wyślemy furmana na stację.> > Pozdrawiam.> > Twój Syn Edek.
|
|
 | | Mazur | orusiom , Mongoliom i Kubom ! Tak że już niedługo bedziesz mogła z tej Białorusi do nas przyjechać bez specjalnej przepustki i wizy ! > >Kiedy do nas przyjedziesz bardzo się zdziwisz jakie zmiany u nas zaszły ! Nasza córka Kasia pracuje i już dostała pierwszom wypłate ! Na poczontek niewiele ok. 5.000.000.000 zł. Tak ! Nie przewidziało Ci sie ! Nasz wspaniały Pan Premier Andrzej Lepper wraz z Paniom Minister Finansów Renatom Beger odkryli , że pieniondze leżom w bankach i należy je rozdać ludziom , którzy som w potrzebie. Od tego czasu pieniendzy nam nie brakuje , bo jak tylko sejf jest pusty to natychmiast pieniondze som dodrukowane. Balcerka i tom całom reszte z tej rady pognali i teraz każdy se może wziońć kredytu ile chce. > >Kasia pracuje w fabryce i wyplata koszyki z trzciny. Kiedyś miała tam być fabryka jakichś samochodów czy cóś , ale po wyborach z 2004 roku właściciel uciekł. To był jakiś Anglik czy Żyd , nie wiem dokładnie. Całe szczenście , bo gdzie by teraz nasza Kaśka pracowała przecież na samochodach sie nie zna , a matury nie zdała. Pieniądze nie som nam prawie potrzebne bo i tak nie można nic w sklepie kupić poza chlebem , cukrem , olejami no i tymi koszykami , co Kaśka wyrabia , ale to nam nie przeszkadza. W sąsiedniej wsi produkujom bimber , a u nas w pegeerze hodujemy świńki i krowy. Raz na miesiąc na jarmarku robimy wymianę i każdy jest zadowolony. Nasz Pietrek w fabryce pracuje w Polskim Cukrze zarabia aż 8.000.000.000 zł więcej co jego szef z mgr i inż. przed nazwiskiem więc tera je sprawiedliwie , nie bedzie przecież jakiś obibok , który tylko przerzuca papierki zarabiał więcej od naszego Pietrka , który cienżko pracuje cały dzień noszonc worki z cukrem. Fabryki też mamy teraz wszystkie państwowe , a pan Zygmunt Wrzodak Minister Pracy dba , aby wszyscy pracowali. Mówi też , że Polska jest teraz trzeciom potengom gospodarczom Europy zaraz za tom uniom z której wyszliśmy i Rosjom , a w produkcji cukru i koszyków to nawet ich wyprzedzamy. > >Prond u nas we wsi wyłonczyli bo to przez tych ze Ślonska. Powiedzieli że huta ma im dać stal a elektrownia prond. No to elektrownia powiedziała że da prond jak dadzom wyngiel. A huta powiedziała że chce i prond i wyngiel. No a potem sie okazało , że żeby wydobyć tonem wyngla z kopalni to trzeba dać tonem dla elektrowni i dwie tony dla huty. No i sie wszyscy pokłócili i prondu we wsi ni ma. Ale to nic. Mamy NAFTE !!! Bo jak tego wyngla brakło to Pan Prezydent Giertych powiedział że Polska ma nafte i nikogo prosić sie nie musi. No i teraz mamy w domu lampki naftowe. A jak my od razu mówili że trza do nafty to nas żaden nie słuchał. > >Som też smutne wieści: umarła ciotka Stefka. Bo jak to te wszystkie lekarze pouciekali w tym 2004 roku do unii to został nom sie ino weterynorz Józek no i mu sie dawki zastrzyku z koniem pomyliły ... A !!! I umarł też ten Heniek z sonsiectwa i to na ajdsa !!! Bo to chodził do tych panienek z Tajlandii i Bangladesza co to u nas we wsi mieszkajom no i sie zaraził ! A Pan Minister Zdrowia Gabriel Janowski ostrzegał że połowa ich ma ajdsa a połowa gruźlice i żeby sie zadawać ino z tymi co kaszlom ... Natomiast tych panienek z Rosji przy drogach już nie ma , pojechały do Czech , na Wyngry i na Słowacje , w głowach im się poprzewracało kiedyś to można u nich było za 50 zł , a potem nawet za 5000000 zł nie chciały , o jakimś "ojro" tylko mówiły. W zeszłym tygodniu pisali w gazecie że złapali na granicy z tom uniom kilku takich co to chcieli uciec na Litwe niby to za robotom. Ale ja se myśle że to jakieś szpiegi musieli być bo to przecież Pan Minister Propagandy Czarnecki mówił , że w tej unii to roboty ni ma a bieda aż piszczy. Zresztą Minister Sondownictwa i Wienziennictwa Danuta Hojarska powiedziała , że prace da im u nas w kamieniołomach. > >Mamo , spróbuj też przemycić prezerwatywy bo ich sie w Polsce już nie produkuje odkond prezydent Giertych uznał je jako narzędzie zbrodni dzieci nienarodzonych. Słyszałem , że Białoruś to bogaty kraj w sklepach mają nawet czekoladę i banany mogłabyś z tej Białorusi przywieźć tego troche dzieciaki sie ucieszom a może i co wyhandlujemy za to. Tylko uważaj na granicy bo ci celnicy od Ministra Spraw Wewnętrznych Antoniego Macierewicza mogom chcieć łapówki albo wszystko zabiorom. Musze kończyć bo zara ide na zebranie Koła Ligi Samoobrony Polskich Rodzin , a jak sie spóźnie to zaś mi zabiorą talon na nafte. Po zebraniu koła idziemy wszyscy razem , żeby nikt po drodze się w knajpie nie zapodział do kościoła. Jak ksiondz doniesie przewodniczoncemu koła , że kogoś nie było w kościele to też mogom zabrać ten talon na nafte. > >Wiem , że politykom sie nie interesujesz ale musisz wiedzieć , że teraz mamy tylko jednom partie : Lige Samoobrony Polskich Rodzin. Te z unii coś gadajom o braku demokracji i chcom przyjechać zobaczyć nasze wolne wybory , ale my przecie już dawno postanowili na zebraniu Koła Ligi Samoobrony Polskich Rodzin , że w następnych wyborach bedziemy mieli jednego kandydata , którego nam poleci sam ukochany przywódca Lepper. A te wszystkie z solidarności i komuniści to podobno som w Londynie i jakiś rzond tam sobie wymyślili. > >Rozrywek u nas mało , jak mamy prond to oglondamy albo Telewizje Publicznom albo Telewizje Trwam naszego kochanego ojca Rydzyka pozostałe zbankrutowały , bo wszyscy mieli dość tych ich reklam. > >Daj znać kiedy przyjedziesz to wyślemy furmana na stację. > >Pozdrawiam. > >Twój Syn Edek.
Pochylam mą (cenną) glowę przed autorem...Pozdrawiam.Pornanie Polski do Bialorusi... przeraża mnie...
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|