Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gdzie byli przekupieni w latach 2007 i 2011.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
22-12-2021 18:34Paluzel (699 punktów)Gdzie byli przekupieni w latach 2007 i 2011.
Ocena 2 na 2
W prawdzie w wyborach w 2007 wygrała koalicja PO-PSL, która nie obiecywała socjalistycznego rozdawnictwa, a PiS przejął głosy dawnych koalicjantów, nie rządził już dalej. Wybory w 2011 wygrała także koalicja PO-PSL, też nie było rozdawnictwa, ale w 2015 rządy objął PiS, i w 2019 dzięki 500 plus zdobył władzę, pytanie:

Gdzie w latach 2007-2011 było 3 mln przekupionych pisowców? Przecież ludzie będący sierotami po PRL powinni już w przeważającej większości wymrzeć, udowadnia to jednak, ze ludzie są istotami chciwymi, nie istotne jakimi kreaturami są rządzący, byle otrzymać coś za nic, niech się Polska rozpada, byle bym otrzymał, bo mi się należy... cieszcie się pisowcy cieszcie, inflacja zeżre wasze pincet plus, a rachunek będzie dla każdego bardzo słony.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
> w wyborach w 2007 wygrała koalicja PO-PSL, która nie obiecywała socjalistycznego rozdawnictwa, w 2011 wygrała także koalicja PO-PSL, też nie było rozdawnictwa, ale w 2015 rządy objął PiS, i w 2019 dzięki 500 plus zdobył władzę, pytanie:
>Gdzie w latach 2007-2011 było 3 mln przekupionych pisowców? Przecież ludzie będący sierotami po PRL powinni już w przeważającej większości wymrzeć, udowadnia to jednak, ze ludzie są istotami chciwymi, nie istotne jakimi kreaturami są rządzący, byle otrzymać coś za nic, niech się Polska rozpada, byle bym otrzymał, bo mi się należy... cieszcie się pisowcy cieszcie, inflacja zeżre wasze pincet plus, a rachunek będzie dla każdego bardzo słony.
kulczyk zarabiał 1 mln zł w 2 godziny, prezes banku 1 000 000/ miesiąc, a miliony rodaków na umowy śmieciowe, ciężko fizycznie pracujący zarabial 3 zł/g
jacy my glupi byliśmy za rządów PO, co usprawiedliwia takie różnice na poziomie Brazylii

ile x taki kulczyk z 1 000 000 zl/godz byl lepszym od tego na umowie smieciowej za 3zł

dzieci to dobro narodowe, w raju wszyscy solidarnie i jednakowo je karmili i wychowywali
liberalizm (indywidualizm, wolność, wlasność) jest antyludzki
DyktaFon (9281 punktów)
>> w wyborach w 2007 wygrała koalicja PO-PSL, która nie obiecywała socjalistycznego rozdawnictwa, w 2011 wygrała także koalicja PO-PSL, też nie było rozdawnictwa, ale w 2015 rządy objął PiS, i w 2019 dzięki 500 plus zdobył władzę, pytanie:
>>Gdzie w latach 2007-2011 było 3 mln przekupionych pisowców? Przecież ludzie będący sierotami po PRL powinni już w przeważającej większości wymrzeć, udowadnia to jednak, ze ludzie są istotami chciwymi, nie istotne jakimi kreaturami są rządzący, byle otrzymać coś za nic, niech się Polska rozpada, byle bym otrzymał, bo mi się należy... cieszcie się pisowcy cieszcie, inflacja zeżre wasze pincet plus, a rachunek będzie dla każdego bardzo słony.
>kulczyk zarabiał 1 mln zł w 2 godziny, prezes banku 1 000 000/ miesiąc, a miliony rodaków na umowy śmieciowe, ciężko fizycznie pracujący zarabial 3 zł/g
>jacy my glupi byliśmy za rządów PO, co usprawiedliwia takie różnice na poziomie Brazylii
>ile x taki kulczyk z 1 000 000 zl/godz byl lepszym od tego na umowie smieciowej za 3zł
>dzieci to dobro narodowe, w raju wszyscy solidarnie i jednakowo je karmili i wychowywali
>liberalizm (indywidualizm, wolność, wlasność) jest antyludzki

Proponujesz zmienić wszystko odwrotnie? Spróbuj. Załóż firmę i płać 500 tys. zł/h. Chyba nikt nie zaprotestuje...
22-12-2021 20:02 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>kulczyk zarabiał 1 mln zł w 2 godziny,

Sprawdź gdzie go pochowali. Jaki nosisz numer butów? Jeżeli nie garnitur, to na pewno buty się zachowały.

Poprzednicy pytają obecnego premiera, który teraz wspiera polski kapitał, o jego rolę w prywatyzacji Ciechu - państwowego chemicznego giganta - w którym pakiet kontrolny akcji kupiła kilka lat temu zarejestrowana w Luksemburgu firma, nieżyjącego biznesmena Jana Kulczyka. Co więcej, według informacji spółki Kulczyk Investments, kredyt na zakup akcji Ciechu dały dwa banki, w tym bank kierowany w 2014 roku przez Mateusza Morawieckiego. Biorąc pod uwagę sumę, jaką pożyczał Kulczyk Investmets na zakup Ciechu, Morawiecki musiał o tym kredycie wiedzieć. Na pewno nie odbyło się to bez jego zgody, czy nawet wyraźnej aprobaty

tvn24.pl/p(*)rno-na-bialym-ra870302-2397802
22-12-2021 21:22 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
.
>Poprzednicy pytają obecnego premiera, który teraz wspiera polski kapitał, o jego rolę w >prywatyzacji Ciechu - państwowego chemicznego giganta - w którym pakiet kontrolny akcji kupiła >kilka lat temu zarejestrowana w Luksemburgu firma, nieżyjącego biznesmena Jana Kulczyka.
>

Zmonopolizują polski kapitał a potem go ktoś łyknie w całości, za długi.
Do obecnych rad nadzorczych wpakowali sprzątaczki i palaczy. W jakim to celu??
szarley (54911 punktów)
>Gdzie w latach 2007-2011 było 3 mln przekupionych pisowców? Przecież ludzie będący sierotami po PRL powinni już w przeważającej większości wymrzeć, udowadnia to jednak, ze ludzie są istotami chciwymi,

Jeśli chcesz wrócić do władzy, to najpierw zastanów się dlaczego władzę straciłeś
Sieroty po PRLu głosowały na PiS?
A może było inaczej. Może społeczne niziny miały dość bogacenia się się "sierot" po PRLowskiej nomenklaturze? Może miały dość skromnego życia, żeby kilkoro tłustych kotów mogło nie płacić podatków?

W filmie "Pieniądze to nie wszystko" jest arcysatyryczny obrazek rządów liberałów, kiedy przedsiębiorca - cwaniak wznosi toast za bezrobotnych

Wiesz dlaczego PiS ma szanse na następne wybory?
Bo proletariat przestał bać się bezrobocia.

Słusznie?
Nie wiem i tego nie twierdzę (!!!)
Rozbuchana inflacja może przywrócić bezrobocie, ale dziś, pod rządami PiSu robotnicy czują się bezpieczniej niż pod rządami Nowaków i Czarzastych, a to jest dla nich ważniejsze niż sądy czy TVN
"Byt określa świadomość" K. Marx

Każda partia (ex def.) jest reprezentantką jakiejś społecznej grupy
Z braku autentycznej lewicy, społeczne niziny zagłosowały na PiS, stały się klasą dla siebie (czasem warto poczytać Marxa)

>rachunek będzie dla każdego bardzo słony.
Owszem. Bo z braku autentycznej lewicy, rząd w Polsce stanowią kłamliwi populiści. Przy tym w czortu nieudolni, pyszni i szukający zwady z całym światem
Rachunek będzie słony, ale warto pomyśleć za co będzie ten rachunek!!!

Za kilka lat rządów w interesie bznzmenów o XIX-wiecznej mentalności
"Tyle się płótna zmarnowało" - też warto przeczytać źródło tego cytatu/
Wiesz z czego pochodzi?

Nigdy nie byłem marksistą, ale widząc co dzieje się w Polsce, k...a, prorokiem był!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-12-2021 20:36 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Owszem. Bo z braku autentycznej lewicy, rząd w Polsce stanowią kłamliwi populiści. Przy tym w czortu nieudolni, pyszni i szukający zwady z całym światem
Oni są, że tak powiem, przede wszystkim niesamowicie głupi. Jak ja widzę tego Czarzastego, to nie wiem z jakiego demobilu czy innej komórki partyjnej go wyciągnęli; jego i ją czyli Żukowską. Ta ich piwnica z baranami (nie mylić z Piwnicą pod Baranami) musi być obszerna, skoro te dwa gatunki grają pierwsze skrzypce do tańca Biedroniowi i (jak qrwa na ironię) Śmiszkowi. Jakby Mantopy powiedział - KABARET. Nie mylić z kabaretem "Piwnica pod Baranami"

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365