Racjonalista - Strona głównaDo treści
RPP-czyli-"Pospolite Ruszenie Polaków"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-10-2011 06:18rhotax7 (3947 punktów)RPP-czyli-"Pospolite Ruszenie Polaków"
Ocena 8 na 8
W trakcie kampanii wyborczej wielu zapalonych zwolenników tworzy wiersze by poprzeć swą ulubioną kandydaturę do sejmu czy senatu.
Tu prezentuję państwu wiersz znaleziony na stronie z Dziennika Łódzkiego o....
=== Ozdobne trzy włazy kanalizacyjne święcone są w łódzkiej katedrze. Uroczystość towarzyszy procesji ku czci patronki miasta św. Faustyny. ===
www.dzienn(*)lizacyjnych,id,t.html?cookie=1

Ruszajcie Polacy

Wykorzystać nam trzeba okazję
Byśmy wreszcie coś w kraju zmienili!
Mandarynów - do Rzymu! a Azję
jaką nam urządzili - zniszczyli!

Aby padły wreszcie pokotem
fałsz, obłuda, serwilizm, ciemnota
Ani chybi - głosować nam trzeba
Na PO? PiS? - czy na Ruch Palikota!??

Ten, co Polskę, miliony Polaków
od tysiąca już lat gwałci, rucha
ma niepłonną historyczną szansę
od R.Palikota paść obucha!

Nie chowamy się pod żadnym krzyżem
ani w cieniu obmierzłej figury!
"Najważniejsze dla Polski" nas scala:
- "odciąć czarnym knurom konfitury"!

Nie siedź w domu, zgnuśniały Polaku!
Powiedz sobie: "właśnie dzisiaj muszem"!
- choćby nawet z kondomem na głowie! -
ryje złożyć w pokot przed Januszem!

Odejdź grilla, rusz tyłek, Rodaku!
Czas wyborów! skończmy z tym szaletem!
Pogoń z Sejmu "czarnych epigonów"
zanim Ziobrek Ciebie - z pistoletem!

Komu wolna Polska dziś prymatem
Niech da akces dla RP-Janusza!
pókiśmy nie są Hiszpanią Franco!
i głód strzelać do Złego nie zmusza!

Zło pokonać można zwykłą kartką
Czarne pluskwy - roztrzaskać gazetą!
"FiM" kupujmy - od lat nam wskazuje
Kto ma RACJĘ, kto - kleru kokietą!

Pora skończyć ze stereotypem
kat-Polaka, co - wiary sierota!
- obce kible za Ojro pucuje!
Czas głosować na Ruch Palikota!

Czas najwyższy pokazać im palec
- excelentnym, eminentnym szujom!
Co "...za tacą" jadą "w emigranty"
- i niech oni tam kible szorują!

Pora skończyć z buńczucznym a podłym
który racji, rozumu jest katem!
demokracji, Narodu nużeńcem -
- z "drogim" nam Episko'okupatem!

Pora pozbyć się ciężkiej anemii
sprawców: czelnych, butnych i bezkarnych!
Im - miliardy z Twoich podatków
Tobie - dziennie kilka groszy marnych!

"Czy być można zdrowym, i radosnym"?
- niech się każdy u urny zapyta!
przez tak długie millenium dźwigając,
puchnącego wciąż krwią Pasożyta?!

Pora światu, Europie, pokazać
żeśmy samorządnym, świeckim Państwem!
nie biskupią ani kaczą daczą
ani konkordackim Porypaństwem!

Pora skarmić wreszcie te trociny
kiedy rżnął najeźdźca Święte Gaje!
i zasypać mu w opasłe gardło!
Bez popitki! Aż w końcu się naje!

Jeśli'ś jest sprawie polskiej oddany
i odważny jest z Ciebie patriota
samodzielnie myślący, nie zgrany
mierzi cię czelna, czarna hołota,

Chcesz wyjść z cienia, co ciągłe na Polskę
rzuca złotem okryta miernota?
Sanktuaria i mega-bałwany?
Idź! Zagłosuj na Ruch Palikota!

Aby padły śmiertelnym pokotem
fałsz, obłuda, serwilizm, ciemnota
Nie masz wyjścia - musisz zagłosować...
Na RP...czyli Ruch Palikota!!!

W mej opinii całkiem udany i zabawny wierszyk agitacyjny.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Meretseger (61860 punktów)
Wierszyk taki sobie , ale za link do święcenia kanalizacji wieeeeelki plus

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
06-10-2011 08:10 
 Ocena 1 na 1
Gołębiewski (850 punktów)
>Wierszyk taki sobie , ale za link do święcenia kanalizacji wieeeeelki plus

Hehe plusik i ode mnie!

W łodzi święci się kanalizacje, a w Toruniu pisuary.
romaro (25211 punktów)
Ja również dodam wierszyk znaleziony w sieci, absurdalny, jak absurdalne są ostatnie wypowiedzi niektórych polityków.

Gdy wycieczka, jadąc autobusem,
na postoju w las zasuwa kłusem,
by w jedną stronę mogły pójść One,
powinni Oni iść w drugą stronę.

Zróbmy więc podział, mocą ustawy:
lewa dla Lewych, prawa dla Prawych!
Według stron świata - tak jak w atlasie -
ziemie na wschodzie Prawym odda się,
bo podział przecież uwzględnić musi,
że stamtąd bliżej do Białorusi.

Niech w Białowieży, u Pana Włodka,
nasz Jarek z Olkiem z Mińska się spotka:
Rzeczpospolitą Dwojga Narodów
niech proklamują. Oni z zachodu,
Litwa z północy Kreml wezmą w kleszcze.
Z południa Gruzja włączy się jeszcze.
Wraz z Łukaszenko i Saakaszwili
wyrwie Kaczyński po krótkiej chwili
z łap zakrwawionych wrażych Moskali
to, czego sami nam nie oddali.

***
Lewi zaś - zgnili, bezideowi -
niech biją czołem ku Zachodowi.
Za parę euro ziemię po ojcach
Tusk zdrajca odda w ręce folksdojcza.
Ze spadkobiercą pruskiej Hakaty
będzie się bratać, przechodzić na "ty".
Ujrzą współcześni szkołę we Wrześni
z chłopem Drzymałą, choć im się nie śni,
jaki im Merkel (Adolfa córka)
z tą drugą - Steinbach - zrobią Kulturkampf.

Stolicę będą mieli, jak chcieli,
w Strasburgu albo inszej Brukseli.
Gubernatora w Posen osadzą.
I niech się płaszczą przed obcą władzą.
I niech się wiją pod szwabskim knutem
wstrętne Lewaki, z sumień wyzute.

Niech każdy Lewak w dupsko dostanie
za to, że Prawo było mu tanie,
a Sprawiedliwość z Solidarnością
były mu mrzonką oraz marnością.

Za to, że kpili z nas patriotów,
że każdy sprzedać Ojczyznę gotów,
że Prezesowi zaszczuli brata,
ż głos oddali na renegata,
i że tam stali, gdzie ZOMO stało -
niech teraz oni dostaną pałą.

***
Wszystkim gwarancję dajmy ustawą,
że mogą wybrać - w lewą czy w prawą.
By móc przemyśleć, co kogo kusi,
vacatio legis jakieś być musi.

Lecz - gdy upłynie czas na namysły -
niech nikt już nie śmie przekraczać Wisły.
06-10-2011 09:00 
 Ocena 2 na 2
Miłosz Michałowski (1657 punktów)
A tutaj poszli do źródła...

www.porann(*)D=/20111005/REGION06/713352121

Zastanawia mnie, co tam robi Cimoszewicz? Miałem go za inteligentnego i niezależnego faceta...
06-10-2011 09:35 
 Ocena 3 na 3
Artur@R (7115 punktów)
To jak już tak fantazjujemy w temacie tłumaczenia "RPP" to może :
Rozmysł Potrzebny Polakom ?
Zamiast "ułańskiej fantazji", "pospolitych poruszeń", "romantycznych zrywów", pomników małego powstańca, "szaleńczej Somosierry" ?

No chyba , że to "nasz nowy zbawiciel- wybawca" ?



Choć można na "Niego" popatrzeć i tak jak A.Ostolski, Nie ma postępu na skróty

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
Bartek Górecki (1514 punktów)
>www.dzienn(*)lizacyjnych,id,t.html?cookie=1

Link jest rewelka! Plus.

A swoją drogą ciekawe czy Janusz da radę przeforsować któryś ze swoich świeckich postulatów, skoro będzie miał ok. 40 posłów. Mam nadzieję, że na "szoł" się nie skończy i że RPP nie rozmieni się na drobne.

"Świadomość jest jak wiatr, o którym można powiedzieć, iż wieje, ale nie ma sensu pytać, gdzie jest wiatr, kiedy nie wieje" S. Lem

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365