W trakcie kampanii wyborczej wielu zapalonych zwolenników tworzy wiersze by poprzeć swą ulubioną kandydaturę do sejmu czy senatu.
Tu prezentuję państwu wiersz znaleziony na stronie z Dziennika Łódzkiego o....
=== Ozdobne trzy włazy kanalizacyjne święcone są w łódzkiej katedrze. Uroczystość towarzyszy procesji ku czci patronki miasta św. Faustyny. ===
www.dzienn(*)lizacyjnych,id,t.html?cookie=1Ruszajcie Polacy
Wykorzystać nam trzeba okazję
Byśmy wreszcie coś w kraju zmienili!
Mandarynów - do Rzymu! a Azję
jaką nam urządzili - zniszczyli!
Aby padły wreszcie pokotem
fałsz, obłuda, serwilizm, ciemnota
Ani chybi - głosować nam trzeba
Na PO? PiS? - czy na Ruch Palikota!??
Ten, co Polskę, miliony Polaków
od tysiąca już lat gwałci, rucha
ma niepłonną historyczną szansę
od R.Palikota paść obucha!
Nie chowamy się pod żadnym krzyżem
ani w cieniu obmierzłej figury!
"Najważniejsze dla Polski" nas scala:
- "odciąć czarnym knurom konfitury"!
Nie siedź w domu, zgnuśniały Polaku!
Powiedz sobie: "właśnie dzisiaj muszem"!
- choćby nawet z kondomem na głowie! -
ryje złożyć w pokot przed Januszem!
Odejdź grilla, rusz tyłek, Rodaku!
Czas wyborów! skończmy z tym szaletem!
Pogoń z Sejmu "czarnych epigonów"
zanim Ziobrek Ciebie - z pistoletem!
Komu wolna Polska dziś prymatem
Niech da akces dla RP-Janusza!
pókiśmy nie są Hiszpanią Franco!
i głód strzelać do Złego nie zmusza!
Zło pokonać można zwykłą kartką
Czarne pluskwy - roztrzaskać gazetą!
"FiM" kupujmy - od lat nam wskazuje
Kto ma RACJĘ, kto - kleru kokietą!
Pora skończyć ze stereotypem
kat-Polaka, co - wiary sierota!
- obce kible za Ojro pucuje!
Czas głosować na Ruch Palikota!
Czas najwyższy pokazać im palec
- excelentnym, eminentnym szujom!
Co "...za tacą" jadą "w emigranty"
- i niech oni tam kible szorują!
Pora skończyć z buńczucznym a podłym
który racji, rozumu jest katem!
demokracji, Narodu nużeńcem -
- z "drogim" nam Episko'okupatem!
Pora pozbyć się ciężkiej anemii
sprawców: czelnych, butnych i bezkarnych!
Im - miliardy z Twoich podatków
Tobie - dziennie kilka groszy marnych!
"Czy być można zdrowym, i radosnym"?
- niech się każdy u urny zapyta!
przez tak długie millenium dźwigając,
puchnącego wciąż krwią Pasożyta?!
Pora światu, Europie, pokazać
żeśmy samorządnym, świeckim Państwem!
nie biskupią ani kaczą daczą
ani konkordackim Porypaństwem!
Pora skarmić wreszcie te trociny
kiedy rżnął najeźdźca Święte Gaje!
i zasypać mu w opasłe gardło!
Bez popitki! Aż w końcu się naje!
Jeśli'ś jest sprawie polskiej oddany
i odważny jest z Ciebie patriota
samodzielnie myślący, nie zgrany
mierzi cię czelna, czarna hołota,
Chcesz wyjść z cienia, co ciągłe na Polskę
rzuca złotem okryta miernota?
Sanktuaria i mega-bałwany?
Idź! Zagłosuj na Ruch Palikota!
Aby padły śmiertelnym pokotem
fałsz, obłuda, serwilizm, ciemnota
Nie masz wyjścia - musisz zagłosować...
Na RP...czyli Ruch Palikota!!!
W mej opinii całkiem udany i zabawny wierszyk agitacyjny.