Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bunt prawem mlodości.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-04-2007 22:19LEGION (3161 punktów)Bunt prawem mlodości.
Lustracja, lustracja, lustracja. Flaki mi się od tego przewracają. A to niezdrowe, bo może grozić skrętem kiszek.

Co MY, urodzeni po 72 roku możemy zrobić w tej sprawie?
Zakładam ten watek, aby zebrać trochę pomysłów na Naszą walkę z tym oszołomstwem.

Mój pomysł jest prosty. Niech wszyscy "młodzi" ludzie złożą oświadczenia lustracyjne, stwierdzając, że współpracowali z wiadomymi służbami.
Powinno to im nieźle zamieszać w papierach - sporo dodatkowej roboty.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Brzozowski (115 punktów)
Genialny pomysl. Niestety nie moge podpisac sie. Jstem za stary.
Pozdr.
Stal_Prawdy (83 punktów)
>Lustracja, lustracja, lustracja. Flaki mi się od tego
>przewracają. A to niezdrowe, bo może grozić skrętem kiszek.

Mi flaki się przewracają również od pojęcia "wolność słowa", która u nas jest fikcją. 21.03.2007 na wrocławskim Rynku miała miejsce manifestacja miłości do własnej rasy, na którą szanowny urząd miasta nam pozwolił i poszliśmy przez Rynek z polskimi flagami mającymi na sobie świaszczyce (starosłowiańskie swastyki), a kilka dni później usłyszeliśmy, że grozi nam po 2 lata więzienia za publiczne propagowanie wolności słowa. Moim skromnym zdaniem, policja i prokuratura powinny przyczepić się do urzędników miejskich za to, że w ogóle pozwolili nam razem z Narodowym Odrodzeniem Polski i Obozem Narodowo-Radykalnym (jestem sympatykiem Nacjonalistycznego Stowarzyszenia "Zadruga") zrobić tą manifestację, bo jakby nam nie pozwolili zrobić tej manify, to byśmy wcale na ten Rynek z flagami nie poszli i życie by tam płynęło własnym tempem.
enfant (64444 punktów)
"Wolna Polska bez Murzynów"

Mniam, mniam.

1) Co widzisz pozytywnego w nacjonalizmie (radykalnym)?
2) Czy jesteś szowinistą narodowym?
3) Czy twoi koledzy wiedzą, że jesteś ateistą (jeśli jesteś)?
4) Dlaczego?
Stal_Prawdy (83 punktów)
>"Wolna Polska bez Murzynów"
>Mniam, mniam.
>1) Co widzisz pozytywnego w nacjonalizmie (radykalnym)?
>2) Czy jesteś szowinistą narodowym?
>3) Czy twoi koledzy wiedzą, że jesteś ateistą (jeśli jesteś)?
>4) Dlaczego?

1)Wiele widzę, bo wiem, że obcokrajowcy kradną mi pracę i kobiety , czego nie toleruję!
2)Może jestem, bo jak ktoś ma dobre kwalifikacje to powinien pracować i żyć w swoim kraju!
3)Jestem bardziej neopoganinem, a w "Zadrudze" też wielu jest ateistów.
4)Na to pytanie odpowiedzi udzieliłem powyżej!
LEGION (3161 punktów)
>1)Wiele widzę, bo wiem, że obcokrajowcy kradną mi pracę i kobiety , czego nie toleruję!
Obcokrajowcy zazwyczaj wykonują prace, których miejscowy ruszyć nie chcą, jak polskie sprzątaczki w NY czy pomywacze w Anglii.
Co do kobiet... Jak będziesz lepszym człowiekiem, facetem od obcokrajowców, to bać się nie musisz. Nie odbije Ci laski samym obcym akcentem...
>2)Może jestem, bo jak ktoś ma dobre kwalifikacje to powinien pracować i żyć w swoim kraju!
To ściągnij polskie pielęgniarki z Włoch i Szwecji. Jak tam już będziesz to i lekarzy ze sobą zabierz przy okazji...


NIE KLIKAĆ
Thorvoy (6588 punktów)
>1)Wiele widzę, bo wiem, że obcokrajowcy kradną mi pracę i kobiety , czego nie toleruję!

To znaczy jak kradną? Kiedyś jakiś czarnoskóry podszył się pod Ciebie i podwędził umowę o pracę? Azjaci może porwali Ci narzeczoną? Możesz mi to wytłumaczyć?

Nawiasem mówiąc, biorąc pod uwagę Twoją argumentację, zastanawiam się w jaki sposób rasizm i nacjonalizm mogą istnieć w naszym kraju. Przecież zasiedziałych mniejszości etnicznych jest u nas stosunkowo niewiele.

>2)Może jestem, bo jak ktoś ma dobre kwalifikacje to powinien pracować i żyć w swoim kraju!

A to dlaczego, skoro w innym może zarobić więcej? Co niby takiego zobowiązuje mnie do zostawania na ojczystej ziemi? Fakt, że to gówno, ale własne gówno? Nie, dzięki. Wolę tam, gdzie czysto i pachnie, choć może mówią innym językiem.
LEGION (3161 punktów)
Obawiam się, ze nie otrzymamy żadnej odpowiedzi.
Nacjonalizm to religia.
Zamiast bogów jest naród.
Zamiast rytuałów pieśni patriotyczne.
Dlaczego jest się nacjonalistą?
Bo każdy niewolnik potrzebuje kogoś, komu mógłby służyć.
Bóg, państwo, szlachcic, to nieważne, trzeba mieć kogoś nad sobą.
Nie oczekujmy logicznych uzasadnień.

NIE KLIKAĆ
Thorvoy (6588 punktów)
Ale państwo nie obiecuje gruszek na wierzbie za fanatyczny patriotyzm, więc skąd to wszystko się bierze?
LEGION (3161 punktów)
Bo rojenia o piekle i niebie, to tylko miły bonusik. To co czyni religię to rytuały.

NIE KLIKAĆ
mefta (480 punktów)
Szanowny Panie myslę, żę powinieneś jeszcze dojrzeć do tego by bronić swoich argumentów, mieć wogóle racjonalne argumnety (tazkże zrozumiałe dla Ciebie), posiąść pewną wiedzę. Proponowałabym poczytać cos na temat pracy i prawa do jej wykonywania obcokrajowców na terenie naszego kraju Przykładem jaki ja znam (dośc ciekawy) jest np. postawienie szpitala w Będkowie (kiedyś zakaźny) na nogi przez obcokrajowca, który ratuje ludzi i daje im ulgę w cierpieniu. Wiesz dlaczego zajął sie tym obcokrajowiec?? bo polski lekarz to olał i chętnych NIE BYŁO. Co do pracy w Polsce musisz drogi Panie zauważyć , że teraz sie albo nie chce(bo "opieka" da) albo ma sie zbytnio wygórowane potrzeby. nie oszukujemy sie po ludziach z mojego roku widze jak szajba odbija. Poza tym jaki masz stosunek do tych, którzy za naszą kasę sie wykształcili i prysnęli na posadki za granicę?
Jeśli winisz obcokrajowca za problemy związane z polityką pracy w naszym kraju to szczerze współczuje wiedzy Co do braku ofert matrymonialnych nie dopatruj się winy w obcokrajowcach tylko może trzeba byłoby spojrzeć na własne ułomności.
pozdrawiam i zachęcam do przemyśleń.

Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
Tofik (5585 punktów)
Przepraszam, że muszę to powiedzieć, ale jesteś konserwatystą.
Nie zauważyłeś, że za granicami zarabia się więcej? To nie ludzie powinni zostawać w państwie, ale państwo powinno przyciągać ludzi.

"Fanatyzm: mieszanka wybuchowa tępoty i energii." Herbert von Karajan
LEGION (3161 punktów)
>Przepraszam, że muszę to powiedzieć, ale jesteś konserwatystą.

O Kochana! To Ci się udało.

NIE KLIKAĆ
Thorvoy (6588 punktów)
Oj tępem, tępem...
Thorvoy (6588 punktów)
O, moderator już poprawił.
ramka (4752 punktów)
(zablokowany)
>(...) na wrocławskim Rynku miała miejsce manifestacja miłości do własnej rasy, na którą szanowny urząd miasta nam pozwolił i poszliśmy przez Rynek z polskimi flagami mającymi na sobie świaszczyce (starosłowiańskie swastyki)
A to znaku świerzbicy nie mieliśta? To starosłowiański znak kosmatych myśli...

Stal_Prawdy weź Ty stalowy kij i sie po chuju bij może to Ci pomoże...

Tutejsza cenzura pewnie to usunie a szkoda bo fajne takie...
Thorvoy (6588 punktów)
Nie takie znowu fajne.
nieobecny
I zostaniecie pociągnięci do odpowiedzialności za składanie fałszywych oświadczeń lustracyjnych. Genialne, faktycznie.
Stal_Prawdy (83 punktów)
>I zostaniecie pociągnięci do odpowiedzialności za składanie fałszywych oświadczeń lustracyjnych. Genialne, faktycznie.

A ty idź spać, bo mnie denerwujesz takimi tępymi treściami!
enfant (64444 punktów)
Spokojnie. Jakby nie patrzeć, ma rację.
nieobecny
Denerwuje cię, że ktoś ma rację?
Mnie denerwują nacjonalistyczne, rasistowskie, szowinistyczne tępe pały. I co?
Thorvoy (6588 punktów)
Gdyby metodą nieposłuszeństwa obywatelskiego zrobić taki numer, którego ilość wykonawców szłaby w tysiące- myślisz, że od wszystkich by zaczęto konsekwencje wyciągać?
enfant (64444 punktów)
Wierzysz w taką mobilizację?
LEGION (3161 punktów)
Racja. Zmiana planów : składamy PRAWDZIWE oświadczenia o tym, że nie współpracowaliśmy. Roboty w papierkach tyle samo. Sankcji żadnych.
Ale w świetle tego to tylko dmuchanie na zimne.

NIE KLIKAĆ
krutki (1550 punktów)
>Racja. Zmiana planów : składamy PRAWDZIWE oświadczenia o tym, że nie współpracowaliśmy. Roboty w papierkach tyle samo. Sankcji żadnych.

   Może i coś w tym jest, ale to tylko gra na zwłokę. Oświadczenia osób urodzonych po 1972 roku będą od ręki wyrzucane do śmietnika, bo takich to nie dotyczy.

Pozdrawiam


"For ever we will be what we want to be" | ośrodek trójmiejski
LEGION (3161 punktów)
Taki papierek to dokument I nie można go ot tak sobie do kosza wyrzucić. Ustawa nie precyzuje dolnej granicy wieku lustracyjnego.
Art. 7.
1. Obowiązek złożenia oświadczenia, dotyczącego pracy lub służby w organach
bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami w okresie od dnia 22
lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r., zwanego dalej "oświadczeniem lustracyjnym",
mają osoby, o których mowa w art. 4, urodzone przed dniem 1 sierpnia
1972 r.

Tu określona jest jedynie granica obowiązkowego składania oświadczeń.


NIE KLIKAĆ
krutki (1550 punktów)
>Tu określona jest jedynie granica obowiązkowego składania oświadczeń.

   Haha! No tak - nieprecyzyjność i wieloznaczność interpretacji to cecha typowa polskiego prawa. Mój błąd, że nie zapoznałem się wcześniej z treścią ustawy. Ale co dalej?


"For ever we will be what we want to be" | ośrodek trójmiejski
LEGION (3161 punktów)
O tym mówi art.11 i dalsze wiadomej ustawy(link trochę niżej).

NIE KLIKAĆ
Thorvoy (6588 punktów)
To co? Zapodajcie wzór oświadczenia i wypełniamy go w ile osób się da.
LEGION (3161 punktów)
Wzór w ustawie. Parę postów niżej.

NIE KLIKAĆ
Thorvoy (6588 punktów)
Hehe, dobre. Popieram. Kto chętny? Jeśli nie będę sam, mogę takie oświadczenie złożyć.
von Kalckstein (164 punktów)
(zablokowany)
Stal Prawdy popieram!

Pomysł niezły, ale chyba nie znajdziesz dużo chętnych:P
Tofik (5585 punktów)
Dołączam się do tego

"Fanatyzm: mieszanka wybuchowa tępoty i energii." Herbert von Karajan
LEGION (3161 punktów)
USTAWA z dnia 18 października 2006 r.o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów.

Załącznik nr1. do ustawy to wzór oświadczenia lustracyjnego.
Wydaje mi się, że organem właściwym do złożenia naszych oświadczeń jest Prezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Siedziba IPN mieści się w Warszawie przy ul. Towarowej 28.
Tylko nie jestem pewien czy to właściwy adres do wysyłania tych dokumentów. Ktoś może lepiej się orientuje?

NIE KLIKAĆ
krutki (1550 punktów)
>Lustracja, lustracja, lustracja. Flaki mi się od tego
>przewracają. A to niezdrowe, bo może grozić skrętem kiszek.

   Może coś rozluźniającego w temacie lustracji i na to przewracanie flaczków.

Pozdrawiam


"For ever we will be what we want to be" | ośrodek trójmiejski
ramka (4752 punktów)
(zablokowany)
>Co MY, urodzeni po 72 roku możemy zrobić w tej sprawie?
Jak tatuś zrobi dziubek to

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365