 |
Ślepy zaułek "antykaczyzmu" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-05-2007 21:45 | Ocykan (3528 punktów) | Ślepy zaułek "antykaczyzmu" | Feministki były "od zawsze" przeciwniczkami pornografii. Widziały w niej bowiem (i słusznie) uprzedmiotowienie kobiety, sprowadzenie jej do roli obiektu służącego zaspokojeniu seksualnemu mężczyzny. Teraz jednak feministki (a przynajmniej znaczna ich część) stanęły przed dylematem. Przeciwnikami pornografii są bowiem Kaczyńscy, a feministki Kaczyńskich nie lubią. W związku z tym pragmatyczne feministki "nabrały wody w usta". No bo pragmatyzm pragmatyzmem, ale bez przesady. Nie jest on u nich na tyle silny, aby pozwolił poprzeć Kaczyńskich, nawet w słusznej (wg tychże feministek) sprawie. Natomiast feministki ogarnięte "antykaczyzmem" zaczęły przebąkiwać, że pornografia nie jest taka zła. Ma nawet aspekty pozytywne, gdyż pozwala skanalizować negatywne zjawiska związane ze sferą seksualną.
Takie negatywne orientowanie się według Kaczyńskich nie jest zresztą wyłącznie cechą zaangażowanych feministek. Jest ono cechą wszystkich osobników ogarniętych "antykaczystowską" obsesją, w tym całej "demokratycznej opozycji". Osobnicy ci krytykują w czambuł każde posunięcie PiS-u. Jest to o tyle nieracjonalne, że Kaczyńscy mogą często postępować źle, mogą bardzo często, nawet przeważnie. Ale żeby zawsze? Żeby nigdy nie zrobić nic dobrego? Niemożliwe. Gdyby tak było, byliby gorsi od Szatana. Przecież nawet on, mimo że zawsze pragnie złego, mimo woli dobro działa (tak przynajmniej twierdził Goethe). A Kaczyńscy nigdy?
Takie stałe orientowanie się przeciw Kaczyńskim może doprowadzić "demokratyczną opozycję" do sytuacji dość niewygodnej. Bo co się stanie, jeżeli Kaczyńscy na dobre obrażą się na ks. Rydzyka i zaczną go zwalczać (przy ich kłótliwości i pieniactwie jest to wysoce prawdopodobne). Czy wtedy opozycja ujrzy w Rydzyku szczerego demokratę i stanie za nim murem, czy też niechęć do Rydzyka okaże się silniejsza?
A gdyby Kaczyńscy (mało to prawdopodobne, ale przecież nie niemożliwe) odeszli z Kościoła, czy to z powodu utraty wiary czy też konfliktu z hierarchią? Aż strach pomyśleć, jakiż zamęt wywołałoby to w głowach wolnomyślicieli (a przynajmniej ich "antykaczystowskiej" większości)! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| sceptymucha | Za przeproszeniem masz zle podejscie do tematu. W Polsce polityka wyglada tak, ze opozycja krytykuje rzadzacych, bo tylko obrzydzajac ich moze liczyc na 'swoja kolei'. Rzecz w tym, ze mnostwo spraw ma dwie strony- dobra i zla- co by nie zrobil rzad trzeba krzyczec jak najglosniej o tej zlej stronie jego postepowania (w konkretnym przypadku), a jesli zla strona jest nieporownywalnie mniejsza od dobrej, to sprawe przemilczec. Nie szukaj ideowosci czy pardonu to dobre dla spolecznikow i 'stad' podazajacych za 'pasterzami'. Tu znajdziesz wymiane ciosow i teatr grany przed wyborcami. Nawet gdy grana rola pokrywa sie z ta z zycia zbyt wiele sznurkow wiaze, by ruszac sie wedle swej woli nie patrzac na nie. Pozdrawiam
|
|
 | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Cytat: "Największy problem jest wtedy, gdy dureń ma rację".
|
|
|  | | sceptymucha | >Cytat: "Największy problem jest wtedy, gdy dureń ma rację". Hahahahah. Dobre. Pozdrawiam PS. Jak popierac racje, by jednoczesnie nie wyszlo na to, ze popiera sie durnia?
|
|
| nieobecny | Mizoginia wpisana jest w obciąganie Kaczkom. Ciesz się póki możesz - na razie nie masz jeszcze obowiązku obciągania kaczemu kotu.
|
|
 | | placownik (17853 punktów) | > Mizoginia wpisana jest w obciąganie Kaczkom. Ciesz się póki możesz - na razie nie masz jeszcze obowiązku obciągania kaczemu kotu. Raptownie obniżyłeś poziom. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| Gosia (9452 punktów) |
> Aż strach pomyśleć,> jakiż zamęt wywołałoby to w głowach wolnomyślicieli (a> przynajmniej ich "antykaczystowskiej" większości)!A niby czemu? Po prostu zweryfikują swoje poglądy. Ty nigdy nie zmieniasz zdania? Twoje oceny są ostateczne?  Pozdrawiam.
|
|
 | | Ocykan (3528 punktów) | >>Aż strach pomyśleć, >>jakiż zamęt wywołałoby to w głowach wolnomyślicieli (a >>przynajmniej ich "antykaczystowskiej" większości)! >A niby czemu? Po prostu zweryfikują swoje poglądy.
W jakim kierunku? Polubią Kaczyńskich czy Kościół?
>Ty nigdy nie zmieniasz zdania? Twoje oceny są ostateczne?
Zmieniam. Ale nie zdarza mi się zmienić (albo wypierać) swoich poglądów tylko dlatego, że są one zgodne z poglądami osoby, której nie lubię.
|
|
|  | | Gosia (9452 punktów) |
>>A niby czemu? Po prostu zweryfikują swoje poglądy. >W jakim kierunku? Polubią Kaczyńskich czy Kościół?
A mnie to skąd wiedzieć? Nie jestem jasnowidzem.Jak komu wola. Nie lubię Kaczyńskich i pewnie ich nie polubię, ale moje nastawienie emocjonalne nie wpływa na ocenę ich działań.W każdym razie nie decydująco.Nie muszę darzyć kogoś sympatią, aby się z nim zgadzać.Gotowa jestem zmienić zdanie, jeśli zobaczę, że się pomyliłam.Ale muszę być o tym przekonana.Czynami, nie pustą gadaniną. >nie zdarza mi się zmienić (albo wypierać) swoich poglądów tylko dlatego, że są one zgodne z poglądami osoby, której nie lubię.
A komukolwiek się to zdarza? Szczerze wątpię. Pozdrawiam.
|
|
| |  | | APawłowski (1150 punktów) | >Nie muszę darzyć kogoś sympatią, aby się z nim zgadzać.Gotowa jestem zmienić zdanie, jeśli zobaczę, że się pomyliłam.Ale muszę być o tym przekonana.Czynami, nie pustą gadaniną. > Ja muszę się przyznać, że jednak moje lubienie lub nielubienie kogoś, rzutuje na moją ocenę jego działań, w każdym razie odczuwam serdeczne zdziwienie, że taki ktoś może mieć rację.
>>nie zdarza mi się zmienić (albo wypierać) swoich poglądów tylko dlatego, że są one zgodne z poglądami osoby, której nie lubię. >A komukolwiek się to zdarza? Szczerze wątpię. > Zdecydowanie łatwiej jednak nagłaśniać zdanie przeciwnej jeśli głupie (w naszym pojęciu), jak to pięknie podnosi naszą samoocenę. Jednak muszę przyznać że od polityków wymaga się czegoś więcej niż jedynie krytykowania wszystkiego i zawsze jeśli tylko z przeciwnego obozu. Może jestem idealistą niepoprawnym, ale tak sobie myślę że oni zostali postawienie na stołkach po to aby cos dla kraju zrobić coś co pomaga w rozwoju a nie tylko burzyć wszystko. Więc podziały podziałami a rzetelna praca i mądre zarządzanie powinny być przez polityków rozróżniane.
|
|
| |  | | Baraban | >>nie zdarza mi się zmienić (albo wypierać) swoich poglądów tylko dlatego, że są one zgodne z poglądami osoby, której nie lubię. >A komukolwiek się to zdarza? Szczerze wątpię.
Młoda chyba jeszcze jesteś.
|
|
| Fidel (4130 punktów) | Zgadzam się z tezą, że ślepe negowanie poczynań "Kaczorów" jest często podszyte irracjonalnym zacietrzewieniem. Często słyszy się z ust opozycjonistów "nie" bo Kaczyńscy mówią "tak". Mimo, że nie pałam sympatią do tej frakcji politycznej i jestem daleki od wychwalanie jej poczynań, uważam że "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło". Dla mnie te rządy są jak rozwolnienie, po zjedzeniu kilku pozornie nieszkodliwych produktów, które jednak razem wywołały odruch gwałtownego wypróżnienia. Sraczka jest potrzebna od czasu do czasu w każdym organizmie. Oczyszcza go, pozbywając się niechcianej treści wraz ze starymi złogami, niszczy co prawda pożyteczne drobnoustroje, ale rewolucja żołądkowa wymaga przecież ofiar. Trzeba pamiętać, że z reguły nie jest to jeden akt wypróżnienia, bo zazwyczaj po kilku głównych aktach, nadchodzą jeszcze nawroty, które są coraz słabsze, aż wreszcie nadchodzi czas największej ulgi kiedy to szczęśliwy człowiek może wreszcie spokojnie zasnąć i zregenerować siły. Każda sraczka się kiedyś kończy, chyba że wywołała ją "czerwonka", albo jakiś inny "czarny" pomór, wtedy koniec może rzeczywiście być ostateczny.
Fidel --> Fidelis --> pełen wiary --> WIARY W CZŁOWIEKA !
|
|
 | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Znowu cytat, tym razem wyraźnie z Woltera:
"Jeden dureń chcąc nie chcąc zrobi czasem coś mądrego, gromada durniów - nigdy".
|
|
|  | | Baraban | >Znowu cytat, tym razem wyraźnie z Woltera: >"Jeden dureń chcąc nie chcąc zrobi czasem coś mądrego, gromada durniów - nigdy".
Powyższe stwierdzenie Woltera nie dotyczy silnie zhierarchizowanych grup durniów. W takich grupach, grupa realizuje zwykle pomysły przywódcy, "naczelnego durnia". A ponieważ on niekiedy może mieć niegłupi pomysł, to i grupa durniów może czasem zrobić coś mądrego.
|
|
 | | J.Szulc (5723 punktów) | Odniesienie do zaburzeń jelitowych jest trafne, bardzo opisowe i całkiem racjonalne. Szkoda tylko, że takie lekko wulgarne. A wulgaryzmem nazywamy jednostkę leksykalną, za pomocą której mówiący ujawnia swoje emocje względem czegoś lub kogoś, łamiąc przy tym tabu językowe - za Słownikiem polskich przekleństw i wulgaryzmów.
A wracając do wątku i Twojej wypowiedzi - nie można się z nią nie zgodzić. Jeśli ganimy coś tylko dlatego, że nie lubimy mówiącego, sami okazujemy się durniem. Uczciwość nakazuje dokładnie zapoznać się z założeniem mówiącego, potem dopiero z wydaniem własnej opinii.
Wracając jednak do samego początku, do feministek... No, mają babki twardy orzech do zgryzienia, nie powiem. Jakby na problem nie spojrzeć, zawsze jakiś ogon zostaje.
Moim zdaniem, nie ma co patrzeć kto w danym momencie podpisuje sie pod moim założeniem. Samo założenie jest dla mnie najważniejsze. Jeśli wierzę w to, co robię, to trwam przy nim i staram się je (założenie) realizować. Postawa wspomnianych panów najprawdopodobniej jest spowodowana "słuszności polityczną" a przede wszystkim badaniami OBOP-u, że trzeba podnieść spadające poparcie. Gdyby bawienie dzieci diabła miało być pomocne, pewnie tam skierowaliby swoje kro(cz)ki.
---
|
|
|  | | Fidel (4130 punktów) | >A wulgaryzmem nazywamy jednostkę leksykalną, za pomocą której mówiący ujawnia swoje emocje względem czegoś lub kogoś, łamiąc przy tym tabu językowe - za Słownikiem polskich przekleństw i wulgaryzmów.
Wulgaryzmu, użyłem celowo właśnie dla podkreślenia moich emocji jakie mną targają w związku z rzeczony rozstrojem. Powiem więcej, moje próby racjonalnego tłumaczenia sobie różnych zachowań naszych polityków wywołują w moich zwojach mózgowych stan permanentnego wzdęcia emocjonalno-psychicznego. Dziś dałem upust wezbranym emocjom i puściłem wiatr myśli o przykrym zapachu, a w dodatku w zacnym towarzystwie. Za co przepraszam zniesmaczonych.
Fidel --> Fidelis --> pełen wiary --> WIARY W CZŁOWIEKA !
|
|
| |  | | J.Szulc (5723 punktów) | Moja poprzednia wypowiedź nie znaczy, że jestem ostatnim tumanem, że nie rozumiem. Tak mi się zachciało wtrącić trochę o definiowaniu swoich odczuć, że nie zawsze mogą być odebrane prawidłowo, a to przez zawarcie wulgaryzmu, który często dyskredytuje całą wypowiedź. Poza tym przyznałam Ci rację. I nie o zniesmaczenie tu chodzi... 
---
|
|
 | | Baraban | >Każda sraczka się kiedyś kończy, chyba że wywołała ją "czerwonka", albo jakiś inny "czarny" pomór
Ja aluzju poniał.
|
|
| waldmarc | > Feministki były "od zawsze" przeciwniczkami pornografii.> Widziały w niej bowiem (i słusznie) uprzedmiotowienie> kobiety, sprowadzenie jej do roli obiektu służącego> zaspokojeniu seksualnemu mężczyzny.www.racjonalista.pl/index.php/s,20/t,11195Coś ta informacja nie pasuje do teoryjki, o uprzedmiotowieniu kobiet przez pornografię. A może to mężczyźni są tam uprzedmiotowieni i sprowadzeni do roli obiektu służącego zaspokojeniu seksualnemu kobiety?
|
|
| Celecrin (11895 punktów) | Cześć Nie wiem czy feministki są przeciw porno czy nie. Jest tyle ich grup, że nie wiem skąd wyciągnąłeś tak charakterystyczne stanowisko. Często pornografia podoba się też kobietom, jednak na pewno nie lesbijkom, które nienawidzą facetów. Ruchy feministyczne obsiadły lesbijki, na przykład w USA. Dla nich wszystko co "męskie" jest złe. Jednak prawdziwą ciekawostką jest fakt, że dla nich kobieta też jest przedmiotem pożądania  > Jest ono cechą wszystkich osobników ogarniętych "antykaczystowską" obsesją, w tym >całej "demokratycznej opozycji". Osobnicy ci krytykują w czambuł każde posunięcie PiS-u. >Jest to o tyle nieracjonalne, że Kaczyńscy mogą często postępować źle, mogą bardzo >często, nawet przeważnie. Ale żeby zawsze?SLD nie zrobiło nic dobrze. Nie mogli żadnej ustawy praktycznie przeprowadzić. WSZYSTKO błyło źle, nieważne.... Teraz jest pole do popisu dla Ciebie Ocykan. Przedstaw sukcesy. To oni coś zrobili? Niesamowite, jestem w Irlandii rok, patrz jak człowiek szybko traci kontakt z Polską. Sądy 24 godzinne to porażka. Klęska. Pomysł bez przygotowania systemu. Ujawnienie list szpicli wywiadu, klęska. Prowadzenie dzikiej lustracji. Klęska Minęły dwa lata. Gdzie obietnice przedwyborcze? Gdzie mieszkania, gdzie drogi? Gdzie obniżenie podatków. Rząd ogłasza same sukcesy, za które nie jest odpowiedzialny. Dwa przykłady: 1. Spadek bezrobocia. Ile było na górce Ocykan? 3,5-3,7 mln bezrobotnych nie? Obecnie jest ile 2-2,1mln. Pytanie ilu ludzi wyjechało za granicę? Minister Kalata latem ubiegłego roku oceniała na 600 tys, co było wtedy kłamstwem. Wczoraj widziałem mówiła o 800 tys. Sądzę, że liczba jest większa i przekracza milion. Ciągle wyjeżdżają. Moja rodzina dołącza do mnie, a kolega z pracy jedzie do Hiszpanii. Z mojej byłej pracy wyjechało już około 12 osób (może więcej) na 140 pracowników! Na lewo i prawo ludzie wujeżdżają...Ilu takich znasz? Wielu prawda? Widzisz Ocykan, ja wiem, że miejsc pracy w Polsce przybywa. Do licha od dwóch lat jesteśmy w Unii, ale robienie z klęski kraju (wyjeżdżanie miliona młodych ludzi) sukcesu to świństwo. Nie uważasz? 2. Niesamowite wyniki budżetu. Rząd ogłosił niesamowite rzeczy. Za pierwszy kwartał zamiast 25% deficytu jest 8%. Cud! PiS! Chłopaki jesteście niesamowici, najpierw Mojżesz, potem Jezus, a teraz Bliźniaki. Jak się przyjrzeć informacji niespodziewany wzrost nastąpił ......w PITach i CITach! Znów zagranica Ocykan. Anglia musiała się rozliczyć i Irlandia też, ja zapłaciłem, choć jest umowa międzypaństwowa. Jak nie mogli się dobrać do pieniędzy z Irlandii, to zmusili mnie do zapłacenia PO RAZ DRUGI podatku od zarobionych pieniędzy w kraju przed wyjazdem. Do tego kraj... Stawki są CIĄGLE zamrożone, a pensje wzrosły  Przecież NIKT nie obniżył podatków. I kto poprawił wyniki budżetu? Jak to prezydent powiedział? Nieudacznicy? Jak miłościwie nam panujący był w Limerick, przywitały go transparenty "Nieudacznicy Witają", "Wyrobienie PPS trwa tylko dwa dni, zdążysz" i inne. Nie była to miła wizyta...
|
|
 | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Celecrin. Nie można ci dodać 10 punktów? Czuj się tak, jak bym dodał.
|
|
 | | mefta (480 punktów) | > Cześć> Często pornografia podoba się też kobietom, jednak na pewno nie lesbijkom, które nienawidzą facetów. Ruchy feministyczne obsiadły lesbijki, na przykład w USA. Dla nich wszystko co "męskie" jest złe.A to zdjęcia, akty, film z paniami w roli głównej i jedynej nie są pornografią? Kurde jaka ja nie douczona. W ogóle, czy juz cudny rząd kaczorów- pisiorów ustalił wspólną wersję czym jest ta pornografia? > Sądy 24 godzinne to porażka. Klęska. Pomysł bez przygotowania systemu.Ale głośno o nich i Ziobro nawet fryzure zmienił na tę okazję  > Ujawnienie list szpicli wywiadu, klęska.oj tam każdy nadawał poza uczestnikami zabawy w rząd. > Prowadzenie dzikiej lustracji. KlęskaNo sie juz nie czepiaj w końcu chłopaki starają się by kościół i pracownicy szkół, uczelni katolickich byli nietykalni. dajmy im troszki czasu... > Minęły dwa lata. Gdzie obietnice przedwyborcze? Gdzie mieszkania, gdzie drogi? Gdzie obniżenie podatków.Chciałbyś wszystko od razu, priorytetem była wanna Wasermana i drogi do domów szanownych rządzących. A nowy przystaneczek PKP we Włoszczowej? > Rząd ogłasza same sukcesy, za które nie jest odpowiedzialny.szkoda, że tylko ogłasza a efekt jakos niewidoczny, ale to my nieporadni obywatele nie widzimy tej ciężkiej pracy. > Dwa przykłady:> 1. Spadek bezrobocia.Wyjechali ale powrócą z wielka kasą i będa tu inwestować to tylko okres przejściowy. Na czarno nikt w naszym kraju już nie pracuje, zasiłkobiorcy czują się świetnie a prace sezonowe się liczą jak najbardziej do spadku bezrobocia  > Minister Kalatano czekaj uczy sie liczyc baba, "na piechotę " niełatwo policzyć, wszak w tanim państwie na liczydła elektroniczne kasy sie nie traci. > ...ja wiem, że miejsc pracy w Polsce przybywa.to takie rzeczy Wam w Irlandii mówili? A ja durna myslałam, że prace się w Polsce nałogowo porzuca a może to ma jakiś związek? > Chłopaki jesteście niesamowici, najpierw Mojżesz, potem Jezus, a teraz Bliźniaki.punktów 100  a tak w ogóle to pewnie się czepiasz, bo nie jesteś w naszym cudnym kraju i z tęsknoty za nim takie bzdury piszesz. przyznaj sie pewnie w tej Irlandii gorzej i brak kasy na bilet powoduje u Ciebie ten stres. szkoda, że tylko 1 ale punkt otzrymałeś pozdrawiam
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
 | | Ocykan (3528 punktów) | > Teraz jest pole do popisu dla Ciebie Ocykan. Przedstaw sukcesy.gospodarka(*)ospodarka/1,52981,4113654.htmlNie są to niesamowite sukcesy, ale jednak są. Gospodarka jeszcze nigdy nie była w tak dobrej kondycji jak obecnie. A będzie w jeszcze lepszej. Ale zapewne, Twoim zdaniem, tylko porażki należy przypisać działalności rządu. Sukcesy to wynik działań opozycji lub krasnoludków. Zaprawdę, niedaleki jesteś od "racjonalizmu" fundamentalistycznych feministek.
|
|
|  | | Brzozowski (115 punktów) | Przedstaw sukcesy. > gospodarka(*)ospodarka/1,52981,4113654.htmlProsze nie zapomniec, ze te sukcesy gospodarcze zawdzieczamy dzialalnosci poprzednim rzadom. Obecny rzad szuka czerwonych, zydow, masonow. Nie ma czasu na zajecie sie gospodarka i polityka miedzynarodowa ( oprocz plucia na najblizszych sasiadow ). Brak czasu na zajecie sie problemami gospodarczymi jest chyba najwiekszym plusem obecnego rzadu. Gdyby sie tym zajeli ... Pozdr.
|
|
| |  | | Ocykan (3528 punktów) | >Prosze nie zapomniec, ze te sukcesy gospodarcze zawdzieczamy dzialalnosci poprzednim rzadom.
W jakiejś mierze z pewnością tak. PiS przejął gospodarkę w stanie nienajgorszym. Ale teraz jest ona w jeszcze lepszej kondycji. I nadal przyśpiesza.
>Obecny rzad szuka czerwonych, zydow, masonow.
Wybacz, ale to już chyba wyraz jakiejś Twojej obsesji. Gdybyś napisał, że szuka byłych tajnych współpracowników służb specjalnych - to bym się z Tobą zgodził. Ale czerwonych? To trzeba ich szukać? Nie słyszałem, żeby się ukrywali. Nie słyszałem też o szukaniu żydów (ani Żydów) czy masonów.Zresztą po co miałby ich szukać? Żeby deportować na Madagaskar? Jeżeli coś wiesz o akcji ich poszukiwania to podaj jakieś szczegóły. Chyba należałoby to zgłosić rzecznikowi praw obywatelskich.
|
|
| | |  | | TyDraniu (6569 punktów) | >>Prosze nie zapomniec, ze te sukcesy gospodarcze zawdzieczamy dzialalnosci poprzednim rzadom. >W jakiejś mierze z pewnością tak. PiS przejął gospodarkę w stanie nienajgorszym. Ale teraz jest ona w jeszcze lepszej kondycji. I nadal przyśpiesza.
Gdyby spojrzeć na wskaźniki gospodarcze państw sąsiadujących, okazałoby się, że one rozwijają się szybciej, więc my zostajemy w tyle. Dlaczego te państwa odniosły sukces? Głównie za sprawą podatku liniowego, który u nas, za sprawą źle pojmowanej "sprawiedliwości społecznej", za tej kadencji nie zostanie wprowadzony. Inne państwa prowadzą również rozsądną politykę, inwestując w przyszłość. U nas inwestuje się w teraźniejszość. Przykładowo "becikowe" - to są zmarnowane pieniądze. Z kolei dużym sukcesem rządu (niedostrzeganym), jest niedawne przegłosowanie ustawy o pracy zdalnej. To jest ustawa o dużo większym potencjale prorodzinnym, niż rozdawanie 100-200 złotych za urodzenie dziecka.
|
|
| | |  | | TyDraniu (6569 punktów) |
Podwójny post, sorry.
|
|
| |  | | Baraban | >Obecny rzad szuka czerwonych, zydow, masonow. A na co mu oni potrzebni? Mógłbyś wyjaśnić?
|
|
|  | | Celecrin (11895 punktów) | Cześć To nie jest raport na temat działań rządu, lecz stanu gospodarki. Ocykan, zupełnie nie odniosłeś się do moich zarzutów, dotyczących źródeł tych cudownych zdarzeń w gospodarce.
Rząd niczego nie zreformował, nie naprawił, nie zrobił nic. Gospodarka sama pracuje, inwestycje płyną same, ludzie wyjeżdżają sami i równoważą bilans płatniczy.
Ja od Ciebie rządam podania konkretnych działań na rzecz poprawy sytuacji. Na przykład obniżenie CIT, PIT, program budowy mieszkań i takie tam.
|
|
| |  | | Ocykan (3528 punktów) | >Gospodarka sama pracuje, inwestycje płyną same, ludzie wyjeżdżają sami i równoważą bilans płatniczy.
No widzisz, jakie to proste? Żeby spowodować i utrzymywać boom gospodarczy wystarczy nic nie robić. Wszystko zrobi się samo. Szkoda, że poprzednie ekipy tego nie wiedziały. Gdyby zastosowały Twoją teorię gospodarczą to teraz Zachód nas by gonił.
|
|
| | |  | | sceptymucha | Rozliczanie afer z poprzednich rzadow korzystnie wplywa na gospodarke. Pozdrawiam
|
|
| | |  | | Celecrin (11895 punktów) | Cześć Ocy  . > No widzisz, jakie to proste? Żeby spowodować i utrzymywać boom gospodarczy wystarczy >nic nie robić.No, ale co robią. No powiedz w końcu co. "Coś", ponieważ jest racjonalne, że przecież MUSZĄ coś robić. "Siamo" nie idzie, tak? Nie, podaj przykład jednej ustawy gospodarczej skierowanej do Sejmu, w przeciwnym razie zostaje mi stwierdzenie że mają korbki w ministrestwach i krecą nimi i w taki sposób podtrzymują boom... Najwięcej kręci Edgar, to tytan pracy i dlatego został wice. We Włoszowej powstanie lotnisko, seminarium, sanktuarium, będą zbiegać się wszystkie autostrady i zostanie rozegrany mecz finałowy ME. Sorry stary, ale ja mówię poważnie. Podaj choć jeden przykład ustawy, rozporządzenia gospodarczego czy czegoś związanego z gospodarką, co można przypisać temu rządowi.
|
|
| | | |  | | APawłowski (1150 punktów) | >Sorry stary, ale ja mówię poważnie. Podaj choć jeden przykład ustawy, rozporządzenia gospodarczego czy czegoś związanego z gospodarką, co można przypisać temu rządowi. Może być: ustawa budżetowa?
|
|
| | |  | | Baraban | Ocykan, Nie daj się wpuszczać "antykaczystom" w dygresje. Próby zmiany tematu dyskusji to stary numer. Olej te wątki poboczne, koncentruj się na własnym. A jeśli ktoś chce dyskutować o czym innym - może założyć własny wątek i w nim dyskutować do upojenia.
|
|
| | | |  | | Ocykan (3528 punktów) | >Ocykan, >Nie daj się wpuszczać "antykaczystom" w dygresje.
Masz rację. Niektórzy wrabiają mnie w dyskusję na tematy, które nie są przedmiotem mojego wątku. Demonstrują tak silną niechęć do Kaczyńskich, że ja (na zasadzie reakcji) staję się ich apologetą, co wcale nie było moim zamiarem. Oczywiście nikt mnie nie przekona, ze przez 1,5 roku rząd nie zrobił nic pozytywnego, bo to jest po prostu NIEMOŻLIWE.
|
|
| | | | |  | | mefta (480 punktów) | Nie masz swojego zdania, czy tylko nie potrafisz go uargumentować?
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
| | | |  | | nieobecny | Skoncentruj się na wątku, swoje porady do Ocykana wysyłaj mu na priva.
|
|
| |  | | APawłowski (1150 punktów) | >Rząd niczego nie zreformował, nie naprawił, nie zrobił nic. Gospodarka sama pracuje Dokładnie tak, to właśnie dzięki temu, że w tej dziedzinie nie zrobili nic, to gospodarka ma się dobrze. Poza tym, gospodarka ma pewną inercję związaną z reakcją na decyzje rządowe. Inercja gospodarki jest raczej małą, jeśli jakaś decyzja powoduje negatywne oceny inwestorów, inwestorzy zwijają firmę, pakują kasę i inwestują tam gdzie bardziej lubią inwestora pieniądze. Inercja gospodarki na decyzję polepszającą warunki gospodarowania jest jednak znacznie dłuższa. Więc to może być efekt działań poprzedniego rządu?
|
|
| |  | | Baraban | >Cześć >To nie jest raport na temat działań rządu, lecz stanu gospodarki.
Cześć To nie jest wątek ani na temat działań rządu ani na temat stanu gospodarki. Przedmiotem wątku, jak sądzę, jest ślepe zacietrzewienie "antykaczystów", gotowych zmienić poglądy (przynajmnie te wyrażane publicznie) byle tylko zdyskredytować Kaczorów.
Ad rem, Celecin, ad rem!
|
|
| | |  | | Celecrin (11895 punktów) | Cześć Jaki Ty jesteś niesprawiedliwy! Post Ocykana jest na początku wątku. Możesz sobie go wydrukować i powiesić na ścianie. Post składa się z dwóch części. Do pierwszej, o feministkach, się odniosłem, dość wyraźnie i wyczerpująco. Uważam to, co napisał Ocykan za idiotyzm. Ocy jednak nie odniósł się do moich wypocin. To moja wina? Dalej kończąc z feministkami, o których Ocy chyba nie ma zielonego pojęcia, zaczyna sugerować, że PiS zrobił coś dobrego dla kraju, jednak wszystkie decyzje są krytykowane w czambuł. Zupełnie nieracjonalnie. Ja w ripoście podałem SZEROKI wachlarz przewalonych spraw i skrytykowałem PiS tak racjonalnie jak się tylko da. "LICZBAMI". Uważam, że PiS nie zrobił dla Polski NICZEGO dobrego jeszcze, a wszystkie sukcesy Polski przypisuje sobie, choć to nie jego zasługa. Biorąc nawet pod uwagę możliwości umysłowe wicepremierów, to może rzeczywiście niech nie robią  Podawałem wszystkie znane mi poczynania rządu/PiS-u: lustracja, sądy, szkolnictwo. Prosiłem wyraźnie i po trzykroć, zanim kur zapiał (w Irlandii nie hodują drobiu prywatnie), żeby podał choć jeden przykład, jeden czegoś dobrego. I co? Nico. W odpowiedzi Ocykan założył sobie stryczek na szyję, a Ty drogi Barabanie mu w tym pomogłeś. Ocykan mianowicie napisał, że "Oczywiście nikt mnie nie przekona, ze przez 1,5 roku rząd nie zrobił nic pozytywnego, bo to jest po prostu NIEMOŻLIWE". Ocykan poniósł racjonalną śmierć (na tym Forum nie po raz pierwszy, niestety ma chyba z siedem żyć), ponieważ to jest jego JEDYNY argument. Nie wie co zrobili dobrze, ale na pewno coś zrobili. Jest PRZEKONANY, UFA....WIERZY. Co do Ciebie. Czekam kiedy zabierzesz głos w tym wątku na temat. Do tej pory głosisz kazania. Pokaż, że stać Cię na więcej. P.S. We mnie nie ma ślepego zacietrzewienia. Po prostu Polacy wybrali faszyzujący rządzik nieudaczników, a interesuję się tylko gospodarką, ponieważ to może mieć realny wpływ na moje życie. Mam określony zawód, płacę określone podatki i mam określone możliwości finansowe. Chcę wiedzieć, co czeka mnie i moja rodzinę. Wasze igrzyska i polowanie na czerwonych mam, wiem gdzie, ale nie powiem. Nie interesuje mnie też wojna z Moskwą. Nie interesuje mnie też Wasza "moralność", sojusz moralnych czyścicieli z Łyżwińskim, Lepperem i Beger.
|
|
| mefta (480 punktów) | Kaczyńscy maja wspólną cechę z feminstkami. Kaczory uwielbiają niszczyć, lusrtować, wymyslać dla samego wymyślania, sprawdzać obrażać i sprawiać by państwo było tanie (dla nich samych oczywiście). Feministki robią podobnie. Tyle, że nie przenoszą one złości na cały lud a tylko obrywa sie tym starsznym, niedouczonym, wciąż używającym przemocy a nie radzącym sobie z kulturą chamom odmiennej płci. Obu tym "instytucjom" sie coś pomyliło, ale jak widać dobrze sie czują i są mistrzami pieprzenia o niczym... pozdrawiam
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
 | | J.Szulc (5723 punktów) | Podpisuję sie obiema rękami! Jakoś nigdy nie polubiłam ruchu feministycznego. Może dlatego, ze to co widziałam jawiło mi sie jako jedno wielkie zacietrzewienie. W życiu jestem zwolenniczką harmonii i równowagi. Nie znoszę czepiania się tylko dla samej satysfakcji. Uogólnianie uważam za głupotę totalną. Nie uważam mężczyzn za całe zło tego świata. Tak u nich, jak i u nas, kobiet, są jednostki ze wszech miar wspaniałe. Te "waleczne" kobiety mają jednak lekko wypaczone poglądy. To samo dzieje się z tym rządem... uogólnia, stwarza pozory a w sumie chyba nie ma zielonego pojęcia dokąd zmierza. Taka destrukcja na własne życzenie. Szkoda tylko, że jak te owce idziemy za nimi. I tracimy... wiarygodność, szacunek innych nacji i co najgorsze.... elitę i przyszłą elitę, która wybiera dobrowolną emigracje, bo tak to chyba można nazwać.
I tę polityczną rzeczywistość zbudowaną przez rzeczonych panów i feministki wsadziłabym do jednego kibucu ( bo nie ma PGR-ów), dała łopaty i uczyłabym życia.
- bo ja lubię dostawać kwiaty, lubię, gdy ktoś całuje mnie w rękę... chciałabym dostawać godziwą zapłatę za swoją pracę, mieć szansę na mieszkanie... żyć, jak człowiek. I to byłoby na tyle...
---
|
|
|  | | mefta (480 punktów) |
> I tę polityczną rzeczywistość zbudowaną przez rzeczonych panów i feministki wsadziłabym do jednego kibucu ( bo nie ma PGR-ów), dała łopaty i uczyłabym życia.do gara ich pomieszać i może jakby ciało otarło się o ciało to wtedy obie grupy zaczęłyby przejawiać jakieś normalne zachowania  > - bo ja lubię dostawać kwiaty, lubię, gdy ktoś całuje mnie w rękę... chciałabym dostawać godziwą zapłatę za swoją pracę, mieć szansę na mieszkanie... żyć, jak człowiek.Dokładniejak ja  bycie soba przedewszystkim > I to byłoby na tyle...pozdrawiam i się cieszę, że poza feministycznym ruchem skalpującym mężczyzn są jeszcze kobity co się z nimi da pogadac
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
| wiktor13 (55 punktów) | >Czy wtedy opozycja ujrzy w Rydzyku szczerego demokratę i >stanie za nim murem, czy też niechęć do Rydzyka okaże się >silniejsza? Opozycja w Polsce praktycznie nie istnieje albowiem: PO to prawie PiS a SLD (LiD) właściwie to prowadzi politykę PO. Szczególnie Kwaśniewski i otoczenie wykazuje uwielbienie dla Konkordatu i napaści na Irak a aborcję publicznie Kwaśniewski z Siwcem określili jako coś obrzydliwego. Jeśli a=b i b=c to a=c.
|
|
 | | Ocykan (3528 punktów) | >Opozycja w Polsce praktycznie nie istnieje
Jak na coś nie istniejącego, to dość skutecznie sypie piasek w tryby "IV Rzeczypospolitej".
|
|
|  | | wiktor13 (55 punktów) | >Jak na coś nie istniejącego, to dość skutecznie sypie piasek w tryby "IV Rzeczypospolitej". Miałem na myśli opozycję sformalizowaną (partie polityczne). Zamiast opozycji mamy opór społeczny wykształciuchów. Ale czy to wystarczy do wyborów nie wiem. NSDAP też miała tylko 30% na wyborach a później wyborów już w III Rzeszy nikt nie potrzebował. Ludowi podobają się Igrzyska dekumizacji i lustracji ponieważ dzięki Igrzyskom okazuje się, że są od nich gorsi. Ba, można Ich bezkarnie opluć, zaszczuć, doprowadzić do samobójstwa itd. Publiczne egzekukucje motłoch zawsze uwielbiał.
|
|
|  | | nieobecny | Takie puste hasełka to wypisuj sobie na forum Onetu PiSmaku. Tam Kaczory mają zakonktraktowanych klakierów bez liku, będziesz pasował.
|
|
 | | J.Szulc (5723 punktów) | Rozumowanie matematyczne bardzo poprawne, ale w tym kotle nie ma chyba żadnego przepisu na "zjadliwą" zupę.
---
|
|
| kimak (2276 punktów) | >Feministki były "od zawsze" przeciwniczkami pornografii. >Widziały w niej bowiem (i słusznie) uprzedmiotowienie >kobiety, sprowadzenie jej do roli obiektu służącego >zaspokojeniu seksualnemu mężczyzny.
Dżizas, czy ty masz jakies problemy ze swoja seksualnością? Też tak miałeś po obejrzeniu "pornola"? Zamiast kobiet zobaczyłeś przedmioty? Zakładam, że oglądałeś, skoro wygłaszasz takie poglądy. Prymitywne mizoginistyczne społeczności nigdy nie oglądały "pornoli", bo nie wiedzą nawet za bardzo czym jest telewizja, a kobiety są tam mimo wszystko traktowane bardzo paskudnie. Uprzedmiotowienie człowieka ma miejsce, gdy czyni się z nim coś wbrew jego woli, bądź wykorzystując jego nieświadomość lub niewiedzę. Poza tym, co z gejowskim porno? A co z kobietami oglądającymi filmy porno? No wiem wiem, ten paskudny relatywizm. A tak miło widzieć świat czarno-białym. Żyć jakby prościej. Polecam wycieczkę do Afganistanu. Tam nie ma porno, a kobiety są traktowane nadzwyczaj podmiotowo. No i nie ma relatywizmu. Tam w ogóle niczego nie ma.
"Bawimy się, bawimy ładnie, lub nie nieważne, bo Nico niełatwo rozdrażnić" Lech Janerka
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|