Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rozporządzenie łamiące moje prawa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-05-2007 12:48Andro (1185 punktów)Rozporządzenie łamiące moje prawa
Proszę Was o radę.
Jakie możliwości ma obywatel, gdy stwierdza, że rozporządzenie łamie konstytucyjną zasadę równości wobec prawa? Mam właśnie taki problem z rozporządzeniem, które bezpośrednio we mnie uderza. Poradźcie jak wpłynąć na tą wielką państwową biurokrację?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

J.Szulc (5723 punktów)
na początek poradź sie prawnika.

---
G.K. (1679 punktów)
>Proszę Was o radę.
>Jakie możliwości ma obywatel, gdy stwierdza, że
>rozporządzenie łamie konstytucyjną zasadę równości wobec
>prawa? Mam właśnie taki problem z rozporządzeniem, które
>bezpośrednio we mnie uderza. Poradźcie jak wpłynąć na tą
>wielką państwową biurokrację?

Możesz napisać do Rzecznika Praw Obywatelskich, skierować sprawę do odpowiedniego sądu, na koniec możesz próbować w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości w Hadze bodajże...
Dudek (190 punktów)
>Możesz napisać do Rzecznika Praw Obywatelskich, skierować sprawę do odpowiedniego sądu, na koniec możesz próbować w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości w Hadze bodajże...
>

...lub skieruj sprawe do wojewodzkiego sądu administracyjnego.
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
Bodajże, bodajże, bodajże....

Mamy przecież prawo wypowiadania się na każdy temat, prawda?
LM50 (153 punktów)
Zależy czego dotyczy rozporządzenie i w jakim zakresie cię dotyczy.
Możesz przedstawić sprawę dokładniej na którejś z list dyskusyjnych dot. prawa.
A może wystarczy przejrzeć ich FAQ lub archiwum - może podobne do twojej sprawy były już omawiane.
Niektóre gazety mają kąciki prawne udzielające porad.
Potem zostaje już biuro rzecznika praw obywatelskich

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365