Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sejm RP złamał konstytucję?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-05-2007 13:41Andro (1185 punktów)Sejm RP złamał konstytucję?
   Sejm RP na potrzeby kościołów działających w Polsce złamał konstytucję? Chodzi mi równość obywateli wobec prawa.
   Nie mogę się nadziwić, czytając zapisy ustawy o ochronie danych osobowych, że ustawa ta dotyczy praktycznie wszelkich przejawów życia społecznego poza tymi, które dotyczą związków wyznaniowych. Oczywiście zapis dotyczy wszystkich związków wyznaniowych, ale ponieważ w Polsce w tym zakresie prym wiedzie kk, to dotyczy przede wszystkim obywateli do niego należących.
   Pytam jakim prawem spod działania ustawy, w zakresie koegzystowania z kościołami i innymi związkami, wyłączono ponad 90% społeczeństwa? Świetnym na to przykładem jest umieszczanie w tablicach parafialnych kk danych personalnych przyszłych małżonków, często z dokładnym adresem (nie tylko ulicą) oraz zawsze z danymi o stanie cywilnym.
Myślę, że warto by tą kwestię przedyskutować i wystąpić potem z odpowiednim wnioskiem do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thorvoy (6588 punktów)
Nie dzierżę KrK, ale zakładam, że jeśli ktoś pisze się na ślub kościelny, zdaje sobie sprawę z konsekwencji, m. in. takiej, że jego imię i nazwisko będzie widnieć w widocznej gablotce. Może się na to godzić, albo nie- i nie brać ślubu kościelnego, lub poprosić proboszcza o niewywieszanie danych.
wind (26 punktów)
złamał czy nie złamał jest mi to obojętne.Przecież wiadomo wszyscy są równi ale niektórzy równiejsi
Tofik (5585 punktów)
Ogólnie rzecz biorąc, kościół jest wyjątkiem i z moich obserwacji wynika, że nie podlega Konstytucji. Dofinansowywanie z państwowej kasy jest najważniejszym dowodem, później dochodzi podawanie danych itp itd.

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
Thorvoy (6588 punktów)
A czemuż ten kościół innemu podlega, niż tylko samemu sobie? O czasy...!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365