Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie klękał?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
17-06-2011 10:54Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
Nie klękał?
Ocena 6 na 6
Zauważyłam, że cechą charakterystyczną osób wierzących zaangażowanych (czyli tych które w każdą wypowiedź wepną swoje religijne przekonania) jest pewna niewrażliwość na aluzje, przenośnie i porównania.

Właśnie poseł Gowin zaprezentował to popisowo, komentarzem o wypowiedzi Tuska na konwencji PO.
"Nie wiem, o co chodzi Tuskowi. Ja nigdy przed księdzem nie klękałem"
No cóż, nie załapał przenośni. Ewentualnie tak sobie zażartował, udał ze rozumie to dosłownie. Ale ten typ ma tak, że żarty też mu jakoś nie wychodzą.

Pewnie nie trzeba by się długo starać żeby przyłapać posła Gowina na klękaniu przed księdzem. Wystarczy pstryknąć mu fotkę jak przyjmuje komunię, co u tak pobożnej osoby nie może być zdarzeniem rzadkim.
I już poseł Gowin przyłapany na mówieniu nieprawdy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
>I już poseł Gowin przyłapany na mówieniu nieprawdy.
Przecież w tym wszystkim chodzi o Prawdę, a nie o prawdę.
Monopol na Prawdę ma Kościół i jego funkcjonariusze (nie koniecznie umundurowani), a monopol na rację - miłościwa nam władza.

Cieszmy się, że żyjemy w tak wolnym kraju, iż wolno nam myśleć, że nasza władza nie tylko klęczy przed klerem, ale wprost plackiem leży. A jedyny prawdziwy bóg "Mamona" i reprezentująca go instytucja - żąda ciągle nowych haraczy za poparcie przy urnie, a więc popierajmy ten układ ..... - wolni obywatele III RP.

Pozdrawiam.

@@@
.
17-06-2011 14:36 
 Ocena 2 na 2
Lodowy (1486 punktów)
> A jedyny prawdziwy bóg "Mamona" ...
To napisał Pan Bogusławski. Hm, coś tu nie gra.
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
>> A jedyny prawdziwy bóg "Mamona" ...
>To napisał Pan Bogusławski. Hm, coś tu nie gra.
To gorąca reakcja obronna, czy lodowa?
Myślę, że zdecydowanie lodowa, gdyż Kościół doskonale wie jak kręcić lody!

Pozdrawiam.

@@@
.
Lodowy (1486 punktów)
>>> A jedyny prawdziwy bóg "Mamona" ...
>>To napisał Pan Bogusławski. Hm, coś tu nie gra.
>To gorąca reakcja obronna, czy lodowa?
Reakcja??? Niby na co? Andrzejku trochę luzu, to nie była żadna złośliwość.

>Myślę, że zdecydowanie lodowa, gdyż Kościół doskonale wie jak kręcić lody!
A co ma do tego Kościół? ... Aaa, rozumiem, w tym jednym zdaniu niezwykle przemyślnie zostałem wetknięty w jego struktury. Dobre.

ps. U niektórych osób ciężko z poczuciem humoru, nawet emotki nie pomagają.
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
>>>> A jedyny prawdziwy bóg "Mamona" ...
>>>To napisał Pan Bogusławski. Hm, coś tu nie gra.

>Reakcja??? Niby na co? Andrzejku trochę luzu, to nie była żadna złośliwość.
Jako złośliwość tego nie odebrałem. Każdy sławi swojego boga tak jak potrafi.

>A co ma do tego Kościół? ...
Taki wątek. Księża, klęczenie przed nimi mnie kojarzy się z Kościołem, a Panu nie?

>Aaa, rozumiem, w tym jednym zdaniu niezwykle przemyślnie zostałem wetknięty w jego struktury. Dobre.
A dlaczego został Pan wetknięty? Czyżby Pan wspólnie z klerem "lody kręcił"?
A może "uderz w stół ....".
Ja nic o tym nie wiem i niczego Panu nie imputowałem.

>ps. U niektórych osób ciężko z poczuciem humoru, nawet emotki nie pomagają.
Z poczuciem humoru jak z d.pą (Jak mawiał ks. Tischner) każdy ma własną.
Dla mnie odnoszenie się do nazwisk jest mało zabawne i uważam to za ciężkawy humor. Nawet gdy z emotkami.

Ale urażonym - tak jak Pan - się nie czuję.
Ot niektórzy już tak mają i są na własnym punkcie przewrażliwieni!

Pozdrawiam.

@@@
.
Satyr (4285 punktów)
>Zauważyłam, że cechą charakterystyczną osób wierzących zaangażowanych (czyli tych które w każdą wypowiedź wepną swoje religijne przekonania) jest pewna niewrażliwość na aluzje, przenośnie i porównania.

W tym przypadku to raczej po prostu nie doczytałaś do końca jego wypowiedzi:

Cytat:
Nie dostrzegłem, żeby ktoś w PO wykazywał jakąś uległość wobec kościoła instytucjonalnego


>No cóż, nie załapał przenośni. Ewentualnie tak sobie zażartował, udał ze rozumie to dosłownie.

Wydaje się, że właśnie załapał (że chodzi o podporządkowanie) i wyraził swoją opinię na ten temat. Czy to opinia trzyma się faktów, to już inna sprawa.

Pozdrawiam
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Nie mogę zrozumieć co pan Gowin robi w PO. Przecież taki zdeklarowany katolik powinien być co najmniej zastępcą Marka Jurka w jego partyjce.


Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)
18-06-2011 02:01 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>Nie mogę zrozumieć co pan Gowin robi w PO. Przecież taki zdeklarowany katolik powinien być co najmniej zastępcą Marka Jurka w jego partyjce.[/color]

Myślę, że robi to samo, co pan Niesiołowski: uczestniczy we władzy. A z czyjego ramienia, to już sprawa drugorzędna. Przecież polityk, to ktoś, kto dąży do władzy, a nie kto ma jakieś poglądy... Poglądy można zawsze zmienić lub na chwilę schować, a władza... to jest to!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365