Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ambicje

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
19-06-2011 17:42farmer (22440 punktów)Ambicje
Ocena 8 na 8

Mniej więcej 30 mld zł na używki ( papierosy wódka alkohol) i około 5 mld zł na kościół
wydają Polacy rocznie.

Zastanawiam się jakie ambicje jeszcze ma ten kraj w którym mieszkam. Czy to że wszyscy chcą dobrze i by żyło się lepiej, to są jeszcze jakieś projekty które wydźwigną ten kraj z zapaści technologicznej i ideologicznej.


Czy ludziom chciałoby się zrezygnować z tych "luksusów" i za te 35 mld zł stworzyć coś z czego byli by dumni.

Czy bycie patriotą to tylko "HEJ KTO POLAK NA BAGNETY"?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Domestos z Bidetu (exPanBuk)) (6257 punktów)

>Czy ludziom chciałoby się zrezygnować z tych "luksusów" i za te 35 mld zł stworzyć coś z czego byli
>by dumni.
>Czy bycie patriotą to tylko "HEJ KTO POLAK NA BAGNETY"?
>
Sugerujesz iż statystyczny Polak jest NIERACJONALNY????
Czy możesz uściślić pojęcie "z czego byli by dumni?"

Bo może są/jesteśmy dumni z np raka płuc?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
19-06-2011 19:44 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Czy możesz uściślić pojęcie "z czego byli by dumni?"

No właśnie, z czego?

Dekada oszczędzania i mamy 350 mld zł. To już jest sporo kwota i można uruchomić przynajmniej jeden dobry projekt.

>Bo może są/jesteśmy dumni z np raka płuc?

Nie sądzę, będąc za granicą nigdy nie słyszałem by ktoś był dumny z raka płuc natomiast gorączkowo poszukiwało się czegoś co uzmysłowiłoby tubylcom któż to ten polak. I najczęściej kończyło się na wódce i ogórkach.


Bardziej chodzi mi o to czy możliwa jest idea ruchu społecznego dążącego do budowy państwa czy tylko to co jest teraz czyli płacę podatki to pier....
Czy ludzie zbiorą się tylko jak jest źle czyli strajki manifestacje?
Czy ludzie zbiorą się i powiedzą zrzućmy się na na największy samolot świata i sami go zaprojektujmy?
19-06-2011 20:17 
 Ocena 2 na 2
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>>Czy możesz uściślić pojęcie "z czego byli by dumni?"
>No właśnie, z czego?
>Dekada oszczędzania i mamy 350 mld zł. To już jest sporo kwota i można uruchomić przynajmniej jeden dobry projekt.

? Patrząc na czas przeszły, można i zmarnować bardziej...

>>Bo może są/jesteśmy dumni z np raka płuc?
>Nie sądzę, będąc za granicą nigdy nie słyszałem by ktoś był dumny z raka płuc natomiast gorączkowo poszukiwało się czegoś co uzmysłowiłoby tubylcom któż to ten polak. I najczęściej kończyło się na wódce i ogórkach.

Została wódka, Niemcy przejęli ogórki z Hiszpanami...

>Czy ludzie zbiorą się tylko jak jest źle czyli strajki manifestacje?
hmm...
>Czy ludzie zbiorą się i powiedzą zrzućmy się na na największy samolot świata i sami go zaprojektujmy?
>
Ktoś zarobi na projekcie (pieniądz z zrzutki) i drugi raz zarobi sprzedając go? Chińczykom?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
19-06-2011 20:28 
 Ocena 5 na 5
Anna Salman (16360 punktów)
>Dekada oszczędzania i mamy 350 mld zł. To już jest sporo kwota i można uruchomić przynajmniej jeden dobry projekt.
My, to znaczy kto? Czy te 350mld kumuluje budżet? Jeśli tak, to spokojnie, rozplanowane są na najbliższe 5 lat.
A potem mamy deficyt na kolejne 5 i zapożyczamy się u przyszłych pokoleń.
Jeżeli to obywatele kumulują kapitał, każdy na własną rękę, to po to, żeby zabezpieczyć sobie starość i wyposażyć dzieci.
>>Bardziej chodzi mi o to czy możliwa jest idea ruchu społecznego dążącego do budowy państwa czy tylko to co jest teraz czyli płacę podatki to pier....
Sądzę, że to drugie, przy czym nie wszyscy płacą podatki ...
>Czy ludzie zbiorą się tylko jak jest źle czyli strajki manifestacje?
>Czy ludzie zbiorą się i powiedzą zrzućmy się na na największy samolot świata i sami go zaprojektujmy?
Można pesymistycznie? Nikt się nie zbierze, ani do projektu, ani do strajkowania. Raczej wyjadą.
Jeden "ruch społeczny" już był i chyba rozczarowanie efektami jest zbyt duże. Społeczeństwa obywatelskiego nie zbudujemy, nie mamy żadnych tradycji demokratycznych.
farmer (22440 punktów)

>Można pesymistycznie? Nikt się nie zbierze, ani do projektu, ani do strajkowania. Raczej wyjadą.
>Jeden "ruch społeczny" już był i chyba rozczarowanie efektami jest zbyt duże. Społeczeństwa obywatelskiego nie zbudujemy, nie mamy żadnych tradycji demokratycznych.

Na co więc liczą ludzie idąc do wyborów? Że coś się zmieni?
19-06-2011 21:01 
 Ocena 8 na 8
Anna Salman (16360 punktów)
>Na co więc liczą ludzie idąc do wyborów? Że coś się zmieni?
Połowa już nie chodzi - to racjonaliści (bez skojarzeń), z pozostałych:
- część (parafrazując pewnego polityka) średniostarszego pokolenia - z przyzwyczajenia, strzelając w lokalu wyborczym na chybił trafił,
- część z obawy przed PiS,
- część z obawy przed PO,
- rolnicy - dla ochrony własnych interesów,
- część (już bardzo nieznaczny procent) zgodnie z przekonaniami politycznymi,
- malutki procencik - aby oddać nieważny głos, manifestując swoją niezgodę naistniejący stan rzeczy.
19-06-2011 22:09 
 Ocena 3 na 3
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>>Na co więc liczą ludzie idąc do wyborów? Że coś się zmieni?
>Połowa już nie chodzi - to racjonaliści (bez skojarzeń), z pozostałych:

A na "Faktach i mitach" piszą teraz ~ 'Otumaniony powstań ludu ziemi, Powstańcie których dręczy kler, Myśl humanistyczna blaski promiennymi, Dziś wiedzie nas na bój na trud, Przeszłości ślad Racja nasza zmiata, Przed ciosem niechaj hierarchia drży, Ruszymy z posad watykańską bryłę, Dziś niczym jutro wszystkim My' - jeden z komentarzy Głosujmy na Ruch Palikota
19-06-2011 22:20 
 Ocena 2 na 2
AdamGr (3037 punktów)
Jak bym to okreslił grafomaństwem wierszokleckim pewnie obraziłbym grafomanów
Śpiewajcie chłopaki i głosujcie, można jenoczesnie
19-06-2011 22:21 
 Ocena 1 na 1
Anna Salman (16360 punktów)
>Ruszymy z posad watykańską bryłę, Dziś niczym jutro wszystkim My' - jeden z komentarzy Głosujmy na Ruch Palikota
Taaa...
10% spoza krk - innowiercy - ci, co mają określone preferencje polityczne - ci, co nie idą na wybory=daje to w sumie 2%? (przy czym programu jako takiego, to RP raczej nie ma)
-jad- (18783 punktów)
>My, to znaczy kto? Czy te 350mld kumuluje budżet?

W niemałej części, tak. Wódka i fajki są obłożone wysokimi podatkami. Nie wiem tylko czy "kumuluje" to najlepsze słowo...


Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
19-06-2011 21:55 
 Ocena 2 na 2
Anna Salman (16360 punktów)
>W niemałej części, tak. Wódka i fajki są obłożone wysokimi podatkami. Nie wiem tylko czy "kumuluje" to najlepsze słowo...
Chyba nie najlepsze, ale przynajmniej przyzwoite w odróżnieniu od tego, co pomyślałam.
Jeżeli to budżet - to ich już nie ma.
20-06-2011 14:12 
 Ocena 1 na 1
Konowal (6291 punktów)
>Dekada oszczędzania i mamy 350 mld zł.

to nie lepiej zlikwidować parę ustaw i zwolnić ileś procent urzędników ?

>To już jest sporo kwota i można uruchomić przynajmniej jeden dobry projekt.

niby jaki?

Poza tym pomysł żeby zabierać ludziom ich pieniądze i wydawać na jakieś widzimisię urzędnika państwowego to jest całkiem bezsensowne.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
farmer (22440 punktów)

>Poza tym pomysł żeby zabierać ludziom ich pieniądze i wydawać na jakieś widzimisię urzędnika państwowego to jest całkiem bezsensowne.

Temat dryfuje ciągle w okolice "zostawcie moje 5zł". A założenie było proste, poprzez kwotę wydawaną na używki uzmysłowić jaką gigantyczną kwotą dysponujemy, która jest i tak zaledwie kroplą w morzu innych wydatków. A którą należy zostawić w spokoju bo jest i tak nierealna do pozyskania.

Czasem po prostu wydaje mi się że jednym wyłączeniem telewizora można by zrobić więcej jak wyborami



Przypomnę że wydamy 95mld zł na Euro 2012....to a pro po widzimisię urzędnika państwowego.
21-06-2011 09:19 
 Ocena 1 na 1
Konowal (6291 punktów)
bo chodzi o zasadę - czy to kwota wielka czy mała to zasada powinna być jedna - wara od prywatnych pieniędzy. Takie pomysły jak Twoje są niebezpieczne co do zasady :-/

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Appenzeller (3118 punktów)
>bo chodzi o zasadę - czy to kwota wielka czy mała to zasada powinna być jedna - wara od prywatnych pieniędzy. Takie pomysły jak Twoje są niebezpieczne co do zasady :-/
To niedobrze, gdy zasada zastępuje zastanowienie.


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
Konowal (6291 punktów)
>>bo chodzi o zasadę - czy to kwota wielka czy mała to zasada powinna być jedna - wara od prywatnych pieniędzy. Takie pomysły jak Twoje są niebezpieczne co do zasady :-/
>To niedobrze, gdy zasada zastępuje zastanowienie.

Zasada jest zasadą, zaś zastanawaiać się nad nią możesz ile chcesz


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Appenzeller (3118 punktów)
>Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
> Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
> św. Augustyn
To dobrze, że jeden z nas się zastanawia. Może nie wrócimy do (libertariańskiej) jaskini.


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Mniej więcej 30 mld zł na używki ( papierosy wódka alkohol) i około 5 mld zł na kościół wydają Polacy rocznie.

Po roku odkładania stać by nas było na budowę własnego LHC, a po 10 latach na stację kosmiczną klasy ISS i jeszcze by zostało na jakiś fajny laser
19-06-2011 20:46
 Ocena 13 na 13
finerbijk (17282 punktów)
Zabierz ludziom papierosy, wódkę i (jak piszesz) alkohol, a za miesiąc mamy rewoltę i szlag trafi wszystkie te projekty, nawet na Świątynię Nieopatrzności nie starczy

Ja już wolę się nie składać na różne "wyrównywanie szans".
diogenes (42753 punktów)
>Czy ludziom chciałoby się zrezygnować z tych "luksusów"...?

Zapytaj ich, np. go:




Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
19-06-2011 22:24 
 Ocena 1 na 1
AdamGr (3037 punktów)
Oni są bardziej pustelni niż niejeden mnich, żyją w zasadzie tylko na płynie.
farmer (22440 punktów)
>>Czy ludziom chciałoby się zrezygnować z tych "luksusów"...?
>Zapytaj ich, np. go:
>

>
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.


Czym się różni reszta społeczeństwa, które egzystuje o parę zł więcej?
19-06-2011 22:41 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Czym się różni reszta społeczeństwa, które egzystuje o parę zł więcej?

Zamiast czapki ma konto w banku.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
20-06-2011 13:01 
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)
Chłop wie, że jak zacznie od dziś odkładać to, co wrzucą mu do beretu - coś z tego mieć będzie dopiero wnuk. A życie jest krótkie. Nie ma komu zacząć.
Zresztą myślę, że jego problem nie w alkoholizmie a w braku zębów. Gryźć nie może to pije.
qazad (130 punktów)
>Mniej więcej 30 mld zł na używki ( papierosy wódka alkohol) i około 5 mld zł na kościół wydają Polacy rocznie.

no, jak nie wydajesz, to możesz dorzucić się np. na budowę A1 i A2 - projekty na miarę ambicji Polaka XXIw, pomimo, że rozpoczęły się ze 4 dekady temu.
rexus (2343 punktów)
Ktoś kiedyś wyliczył, że gdyby Polacy pieniądze wydawane na kościół przeznaczali na naukę, dawno temu wyprzedzilibyśmy Japonię.
20-06-2011 08:08 
 Ocena 6 na 6
Alicja Duda (25557 punktów)
>Ktoś kiedyś wyliczył, że gdyby Polacy pieniądze wydawane na kościół przeznaczali na naukę, dawno temu wyprzedzilibyśmy Japonię.
Na przykład takie!
wiadomosci(*)812395,Koscioly_do_cywila.html

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
20-06-2011 08:31 
 Ocena 5 na 5
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>>Ktoś kiedyś wyliczył, że gdyby Polacy pieniądze wydawane na kościół przeznaczali na naukę, dawno temu wyprzedzilibyśmy Japonię.

No ale Bóg czuwa!
I popatrz - Japonia w gruzach, Świat zalewa wodą skażoną, a my w Świebodzinie pod pomnikiem grilla sobie po Tescowych zakupach, pisząc młodzieżowo - zapodajemy!
I piweczko! I kabaretowy wieczór z dwójką...
I?


Popatrz na Sejm... Popatrz na Rząd... popatrz na Piłkarzy... przeciez to też Naród!!!

Czy jest jakaś przesłanka, że posiadanie wiedzy jest opłacalne????



Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Konowal (6291 punktów)
>Ktoś kiedyś wyliczył, że gdyby Polacy pieniądze wydawane na kościół przeznaczali na naukę, dawno temu wyprzedzilibyśmy Japonię.

a jakbyśmy pieniądze na naukę przeznaczyli na Kościół to kogo wyprzedzilibyśmy ???


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
20-06-2011 21:11 
 Ocena 2 na 2
rexus (2343 punktów)
Gwineę Równikową.
-jad- (18783 punktów)
>Czy ludziom chciałoby się zrezygnować z tych "luksusów" i za te 35 mld zł stworzyć coś z czego byli
>by dumni.

Wątpię. Mi by się nie chciało. Nie wyobrażam sobie nawet cóż takiego jako Naród "moglibyśmy" stworzyć, żebym ja był z tego dumny.


Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
Selanos (12869 punktów)
No i następna osoba która burzy święty spokój Polaków.

Rozumiem dlaczego narzekasz na te pięć miliardów dla kościoła (zresztą pewnie więcej), bo ja też narzekam. Też płacę podatki.

Tylko dlaczego czepiać się używek? Jeżeli ktoś wydaje na nie swoje pieniądze i nie przeszkadza mi tym (np. poprzez palenie na przystanku gdzie ja musiałbym to wdychać) to jest tylko i wyłącznie jego sprawa.

Różne narody są napędzane przez różne rzeczy. Polaków jako ogół napędza wódka. Nie kłóć się z tym, nie rozmyślaj o tym. po prostu uwierz. Jeżeli np. polityk powiedziałby, że jest abstynentem, to chociaż byłby najlepszym politykiem na świecie, w Polsce będzie przegrany.
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Czy ludziom chciałoby się zrezygnować z tych "luksusów" i za te 35 mld zł stworzyć coś z czego byli
>by dumni.

- A ja nie chcę, aby ktokolwiek decydował na co wydaję swoje pieniądze. Poza tym te wyliczenia są nielogiczne. Brak spożycia to upadek browarów, barów, upraw zbóż i chmielu, znaczący spadek wpływu do budżetu państwa....to wręcz niepatriotyczne.


"Religia jest dla ludzi bez rozumu" - Józef Piłsudski
farmer (22440 punktów)

>- A ja nie chcę, aby ktokolwiek decydował na co wydaję swoje pieniądze.

Tak oczywiście ja też nie chcę.
Problem jest tylko taki że inny daję na kościół bo ma takie prawo, inny kupuje wódkę inny pali.

A państwo i tak zbierze haracz od tego. Producentom zostawiając ledwo 4mld a samo zgarnie jakieś 20mld i wyda te pieniądze i tak po swojemu.

Ludzie nie chcą zmian. Nie ma znaczenia wódka czy papierosy czy kościół bo to nie o to mi chodzi. Większych marzeń ten kraj nie ma.
19-06-2011 23:37 
 Ocena 2 na 2
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
> A państwo i tak zbierze haracz od tego. Producentom zostawiając ledwo 4mld a samo zgarnie jakieś 20mld i wyda te pieniądze i tak po swojemu.
-Tak, tylko państwo to My, co poradzisz, można tylko wybrać tych którzy przynajmniej obiecują racjonalnie wydawać te pieniądze.
>Ludzie nie chcą zmian. Nie ma znaczenia wódka czy papierosy czy kościół bo to nie o to mi chodzi. Większych marzeń ten kraj nie ma.
-Marzenia to bardzo prywatna sprawa, każdy chce ten swój krótki pobyt na Ziemi spędzić jak najprzyjemniej, trudno mówić o marzeniach całego kraju gdy każdy obywatel ma trochę inne.

"Religia jest dla ludzi bez rozumu" - Józef Piłsudski
Konowal (6291 punktów)
ja mam marzenie żeby Polska byłą od morza do morza zróbmy jakiś program ku temu :-D

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Matix (5786 punktów)
Za same 5 mld zł z kościoła moglibyśmy zbudować coś znacznie większego od tego: www.twojap(*)cy-buduja-wielki-radioteleskop

A starczyłoby jeszcze na coś znacznie większego od tego: www.eso.org/public/teles-instr/e-elt.html
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
>Mniej więcej 30 mld zł na używki ( papierosy wódka alkohol) i około 5 mld zł na kościół
>wydają Polacy rocznie.

Kościół to też używka.
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>Mniej więcej 30 mld zł na używki ( papierosy wódka alkohol) i około 5 mld zł na kościół wydają Polacy rocznie.
Wydają też na książki, prasę, radio i telewizję. Każdy wydaje na co go stać i na to co lubi.
Jest jeszcze suweren, który zbiera daninę według ustaw i wydaje według własnych preferencji.
Zupełnie obecne preferencje mi się nie podobają, wiec bezskutecznie (większość sądzi inaczej) głosuję za zmianą suwerena.

>Zastanawiam się jakie ambicje jeszcze ma ten kraj w którym mieszkam.
Wydaje mi się, że kraj niema żadnych ambicji, a przywódcy narodu mają różne. Inne ma Kaczyński, inne Tusk, inne Napieralski, a inne Pawlak. Naród ma jeszcze inne lub wszystko bardzo sobie poważa.

>Czy to że wszyscy chcą dobrze i by żyło się lepiej, to są jeszcze jakieś projekty które wydźwigną ten kraj z zapaści technologicznej i ideologicznej.
Dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane. Dla średnio inteligentnego obserwatora widać, że wszyscy politycy - niezależnie od opcji - chcą aby było lepiej. Im samym oraz ich krewnym i ich znajomym.
Ale potrzeba już fachowca dużej klasy aby ocenił kto - dla większości społeczeństwa - czynił dobrze, a kto je ordynarnie dym.ł. Jeszcze lepszego aby wiedział kto rokuje lepsze nadzieje na przyszłość.
Wszyscy poddajemy się indokrynacji i dosyć ordynarnej propagandzie.

>Czy ludziom chciałoby się zrezygnować z tych "luksusów" i za te 35 mld zł stworzyć coś z czego byli by dumni.
W całej historii ludzkości za wszystkie luksusy płacili ludzie biedni i prości. Nic się nie zmieniło, gdy będzie taka konieczność oni zapłacą i za "mądrości" rządzących i za kryzysy przez nich zafundowane.
Mogą jeszcze przez spirytus się uduchowić i pomodlić o szczęśliwość nareszcie wolnej Rzeczypospolitej.
To im jeszcze odebrać?
Religia to spirytus ludu.

>Czy bycie patriotą to tylko "HEJ KTO POLAK NA BAGNETY"?
Nie! Jeszcze nam pozostaje "Módl się i pracuj, a garb ci sam wyrośnie"
oraz słuchanie prawdy z TV, która już nie łże.

Mamy to czego chcieliśmy i to co sobie wywalczyliśmy.
Nasze ambicje zostały spełnione.
Dumna chodzi Polska cała!
Bogu chwała!


@@@

PS. Jak ma Pan wątpliwości, to wystarczy poczytać na naszym forum piewców nowości.

Pozdrawiam.

@@@
.
Lodowy (1486 punktów)
>Mamy to czego chcieliśmy i to co sobie wywalczyliśmy.
>Nasze ambicje zostały spełnione.
>Dumna chodzi Polska cała!
>Bogu chwała!
Widzę, że Boga sławisz jak prawdziwy wyznawca.
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>>>>Bogu chwała!
>Widzę, że Boga sławisz jak prawdziwy wyznawca.
Wielce Szanowny Panie Lodowy - bardzo jestem wdzięcznym za uznanie, ale już Panu napisałem, że każdy ma własne poczucie humoru, a także sensu i bezsensu.

Niech Pan Bóg ma Pana swojej opiece i utrzymuje Go nadal w wielkiej mądrości.
Nie mogę przez wszystkich być zrozumiałym, a nawet tak naprawdę - to tego bym nie chciał.
Bogu za to chwała.

Miłego dnia.

@@@
.
20-06-2011 20:49 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>wszyscy politycy - niezależnie od opcji - chcą aby było lepiej. Im samym...

Polityk to zawód: z zawodu zawodzi innych.

>W całej historii ludzkości za wszystkie luksusy płacili ludzie biedni i prości.

W demokracji większość wybiera luksus dla mniejszości.

>Mogą jeszcze przez spirytus się uduchowić...

Gorzelnie dymią. Pewien lubelski pastuch powiedział mi, że jedna taka należy do znanego polityka. Trzeba by to sprawdzić, ale mi się nie chce.

Krajobraz
polski: z wieżą kościoła i dymiącym
kominem gorzelni.



Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Mniej więcej 30 mld zł na używki ( papierosy wódka alkohol) i około 5 mld zł na kościół
>wydają Polacy rocznie.
>Zastanawiam się jakie ambicje jeszcze ma ten kraj w którym mieszkam.

Kraje nie miewają ambicji. Nie czuja, nie myślą.
Ambicje mają (miewają) ludzie. Większe i mniejsze, bardziej wzniosłe i całkiem przyziemne (żeby zostać sprzedawcą roku - np. w branży "alkohole" i dostać super premię).

> Czy to że wszyscy chcą dobrze
>i by żyło się lepiej,

Nie wszyscy. Jest spora grupa ludzi którzy chcą źle.
Na dodatek dla każdego "dobrze" to co innego. Dla jednego to niskie podatki, dla drugiego wysokie zasiłki, a dla trzeciego tania wódka.

> to są jeszcze jakieś projekty które wydźwigną ten kraj z zapaści
>technologicznej i ideologicznej.

Wbrew pozorom jest lepiej niż się malkontentom wydaje. Kto pamięta Polskę z lat 80-tych ten widzi, jak olbrzymiego dokonaliśmy postępu.

A co to jest za dziwo "postęp ideologiczny"?
Mam złe przeczucia...

>Czy ludziom chciałoby się zrezygnować z tych "luksusów" i za te 35 mld zł stworzyć coś z czego byli
>by dumni.

Bredzisz. Nie ma żadnych 35 mld do wzięcia. Jak ludzie przestaną kupować alkohol i papierosy załamie się spora gałąź gospodarki, spadną przychody budżetowe. Rynek pracy nie ma gdzie przyjąć tysięcy ludzie którzy z tego alkoholu i papierosów żyją.

Jakbym odstawiła alkohol to bym zaoszczędziła 200zł -300zł miesięcznie. To akurat rata na nowy telewizor, matryca nam siada. A potem może odłożyć na fajniejsze wakacje albo na emeryturę.

Świata za to nie zawojuję, zresztą nie mam zamiaru.

>Czy bycie patriotą to tylko "HEJ KTO POLAK NA BAGNETY"?

No właśnie. A co to znaczy właściwie "być patriotą"? I po co nim być?

"II prefer my universe stringy not loopy"
21-06-2011 14:16 
 Ocena 1 na 1
Appenzeller (3118 punktów)
>Bredzisz. Nie ma żadnych 35 mld do wzięcia. Jak ludzie przestaną kupować alkohol i papierosy załamie się spora gałąź gospodarki, spadną przychody budżetowe.
I to samo po wyrzuceniu wszystkich urzędników, o czym też marzy wielu. Paraliż administracyjny i ogromna grupa na bezrobociu. Lubię te proste recepty.


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
Konowal (6291 punktów)

>Czy ludziom chciałoby się zrezygnować z tych "luksusów" i za te 35 mld zł stworzyć coś z czego byli
>by dumni.

można postwić pomnik jeszcze większy od tego
www.mmwroc(*)usa-wideo?category=spozaMiasta

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
rah00 (4 punktów)
Polak to ciągle Homo sovieticus i ambicje ma takie, żeby mu ktoś coś tam dał.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Mniej więcej 30 mld zł na używki
Co ty mówisz, farmerze!? Gdyby nie używki ten kraj dawno by się już finansowo zawalił.
A właściwie nie tyle używki, co akcyza na nie.
A z tym kościołem to chodzi ci o to co Polacy dają z własnej kieszeni np. na tacę, pogrzeby, śluby, kolędę, itp., czy to co państwo polskie hojną ręką kościołowi daje (też oczywiście z naszego)?

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
DEMONICON (4893 punktów)
>Mniej więcej 30 mld zł na używki ( papierosy wódka alkohol) i około 5 mld zł na kościół
>wydają Polacy rocznie.



>Zastanawiam się jakie ambicje jeszcze ma ten kraj w którym mieszkam. Czy to że wszyscy chcą dobrze
>i by żyło się lepiej, to są jeszcze jakieś projekty które wydźwigną ten kraj z zapaści
>technologicznej i ideologicznej.

Czy czegoś jeszcze Polacy chcą. A dajcie mi do cholery święty spokój.

>Czy ludziom chciałoby się zrezygnować z tych "luksusów" i za te 35 mld zł stworzyć coś z czego byli
>by dumni.

Może i by się dało. Ale pewnie by wtedy szło 35 mld na kościół.

>Czy bycie patriotą to tylko "HEJ KTO POLAK NA BAGNETY"?

Jeśli tak, to ja patriotą nie jestem.

Pozdrawiam
farmer (22440 punktów)

>Czy czegoś jeszcze Polacy chcą. A dajcie mi do cholery święty spokój.

Spokojnie, wybory tuż tuż.

>Może i by się dało. Ale pewnie by wtedy szło 35 mld na kościół.

Świetne

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365