 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-05-2006 19:42 | miglanc | Co się stało z TVN? :-( | Co się stało z TVN? Pamietam jak ta stacja rozpoczęła nadawanie, była pełna młodych ambitnych dziennikarzy, stacja była świeża i ciekawa. Wyraźnie pozytywnie się odrózniała od przestarzałej i niemodnej TVP oraz Polsatu z jego disco - polo i totalnie amatorskimi serwisami informacyjnymi. Od dawna jednak widze jak ta stacja podupada jakościowo. Program przypomina Polsat z jego najgorszego okresu, zaś serwisy informacyjne - niegdyś chluba stacji, dziś sa najgorsze w porówanniu z serwisami TVP i Polsatu. Fakty TVN juz danwo temu nabrały charakteru taniej sensacji, polowania na krew i łzy. Jednak zdarzały im sie tez rzetelne informacje, które były istotne w obliczu mizeroty Polsatu i nachalnej proSLDowskiej propagandy TVP za czasów Kwiatkowskiego. Dzis patrze sobie na główne wydanie Faktów - połowa całego wydania to katecheza katolicka. A pod koniec najlepszy kwiatek: informacja o tym, że brytyjscy naukowcy rozwiązali zagadke UFO. Informację tę jednak TVN podał w taki spośób, że pokazał wyłącznie zdanie "ufologów" którzy przekonywali że naukowcy na pewno sie mylą, są niezbute dowody na przybyszy z kosmosu, a teorie naukowe nie wyjasnią wszystkich fenomenów. Tak skończyły Fakty TVN - niegdyś najlepszy serwis informacyjny w polskiej telewizji, dziś mieszanka brukowca, telewizji katolickiej z propagandą wszelkiej maści szarlatanerii.
|
| jarekland (142470 punktów) | >Co się stało z TVN? Przyczyna możebyć podniesienie poziomu serwisu informacyjnego Polsatu (nie mówię o pozostałym programie, mam na myśli tylko serwis inrormacyjny (oglądam jego główne wydanie, o 18.45). Wg. opini mojej skromnej osoby, jest to najbardziej różnorodny serwis infor. w Polsce i wyrażnie odrużnia się od TVN-u. Swojego czas zdecydowanie wolałem oglądać Fakty TVN-u Było to za czasów p. Kwiatkowskiego gdy On z TVP uczynił tubę prpagandową rządzącej partii. Serwis informacyjny na Polscacie mnie nie zadowalał - wybór był oczywisty. Teraz sytuacja się zmieniła. Co prawda TVP jest inna od tej TVP z czasów p. Kwiatkowskiego ale daleko im jeszcze do pełnego obiektywizmu. Fakty TVN-u sam pan opisał. Mieszanka klerykalnej propagandy z szerzeniem nienaukowych teorii i zabobonów. Pozytywnie, na tym tle, wyróżniają się Wydarzenia Polsatu. Chociaż może (i powinno) być lepiej. Taka jest moja subiektywna opinia.
|
|
| kasper (153 punktów) | Udział stacji w rynku: 1997 - 2006 TVN 2% - 15,9% Polsat 25,7% - 16,3% TVP1 32,3% - 24,6% TVP2 18,9% - 21,7%
Oglądalność: Fakty 3,4 mil. Wydarzenia 2,6 mil.
Wykształcenie widza TVN - 9,22 % wyższe.
Może kilka lat temu TVN była świeża i ciekawą stacją. Ale w obecnej chwili, co pokazują badania, walczą o widza. Któremu w pełni wystarczą relacje live z Watykanu, pielgrzymki, Taniec z gwiazdami (4,4 milionów widzów) czy UFO. Ponoć znaczna liczba widzów, serwisów informacyjnych, nie rozumie ich treści. Pozdr.
|
|
 | | Lorenc-Karcz (218 punktów) | pomijając sprawę serwisów informacyjnych pozwolę sobie stwierdzić, iż fakt dewaluacji poziomu jaki oferują nam stacje telewizyjne wcale mnie nie przeraża. Przeczytałem gdzieś ostatnio dosyć ciekawe zdanie o tym, że jeżeli telewizja jest gorsza - to lepiej bo ludzie zaczynaja żyć własnym życiem a nie syntetycznym wypełniaczem czasu. Piszę to jako człowiek bardzo młody i stwierdzam że telewizja mojego dzieciństwa mnie "wyedukowała" bowiem kiedyś emitowano w tvp pasmo telewizji edukacyjnej a o klasykę filmowa nie było trudno na antenie. Może słowo "wyedukowała" nie było zbyt trafne, lepiej napisać: otworzyła horyzonty, pomogła uswiadomić złożoność świata ( mam tu na myśli przełom lat 80 i 90ych) w czasach kiedy rodzice zwyczajnie nie mieli na to czasu. Pomimo, że czytam i z ulgą stwierdzam, iż nie mieszczę się w ogólnych statystykach społecznych aprpopo poziomu czytelnictwa to zauwazam pozostałość z lat dzieciństwa w postaci nałogu telewizyjengo. Fakt mizerii tego co mi sie oferuje jest jak najbardziej pozytywny - po prostu nie ogladam, szukam sam rozrywki kulturalnej na satysfakcjonującym mnie poziomie. Przez to zdaję mi się, że moje życie jest bogatsze. Mniejsza o mnie ( ja jeszcze jakoś się "uratuje") ale co z młodszym pokoleniem. Ze zgrozą patrzę na to co oferuje tv ( nieistotne prywatna czy publiczna) młodym ludziom w okresie kiedy ich umysły chłona jak gąbka. Z przyjemnością obejrzałbym większość programów z lat dzieciństwa. Dlaczego? Bo stały na wyższym poziomie niż te współczesne i dla dorosłych. Tylko to juz jest ogólna tendencja światowa - głupiejemy.
|
|
|  | | kasper (153 punktów) | > pomijając sprawę serwisów informacyjnych pozwolę sobie stwierdzić, iż fakt dewaluacji poziomu jaki oferują nam stacje telewizyjne wcale mnie nie przeraża.Mnie też, choć lekko niepokoi. > Przeczytałem gdzieś ostatnio dosyć ciekawe zdanie o tym, że jeżeli telewizja jest gorsza - to lepiej bo ludzie zaczynaja żyć własnym życiem a nie syntetycznym wypełniaczem czasu.Jeśli to dostrzegają to dobrze, ale jak nie... > telewizja mojego dzieciństwa mnie "wyedukowała" bowiem kiedyś emitowano w tvp pasmo telewizji edukacyjnej a o klasykę filmowa nie było trudno na antenie.Telewizja "mojego dzieciństwa" to bajki na czarno-białym ekranie : "Bolek i Lolek", "Gumisie". W tej chwili tyle pamiętam > Pomimo, że czytam i z ulgą stwierdzam, iż nie mieszczę się w ogólnych statystykach społecznychStatystycznie każdy z nas spędza przed telewizorem 3 godziny 17 minut (dane z kwietnia). > Fakt mizerii tego co mi sie oferuje jest jak najbardziej pozytywny - poprostu nie ogladam, szukam sam rozrywki kulturalnej na satysfakcjonującym mnie poziomie.Telewizja odgrywa bardzo ważną rolę w życiu i funkcjonowaniu społeczeństwa. Jest dla ludzi rozrywką, oknem na świat, źródłem informacji, a niekiedy kształtuje poglądy. Może nie prezentuje programów "wysokich lotów", ale nadal można znaleźć rodzynki. Właśnie skończyłem oglądać dobry film, więc mój obiektywizm może podlegać dyskusji  > Przez to zdaję mi się, że moje życie jest bogatsze.Kilka miesięcy temu zepsuł mi się telewizor. Do tej pory stoi i zajmuje miejsce (film nie oglądałem u siebie). Czy coś zmieniło się w moim "rozkładzie zajęć"? Na pewno. Więcej czasu na lekturę, mniej reklam.  > Mniejsza o mnie ( ja jeszcze jakoś się "uratuje") ale co z młodszym pokoleniem. Ze zgrozą patrzę na to co oferuje tv ( nieistotne prywatna czy publiczna) młodym ludziom w okresie kiedy ich umysły chłona jak gąbka.Cała wiara w rodzicach.
|
|
| Wenuska (36 punktów) |
> Od dawna jednak widze jak ta stacja podupada jakościowo.> Program przypomina Polsat z jego najgorszego okresu, zaś> serwisy informacyjne - niegdyś chluba stacji, dziś sa> najgorsze w porówanniu z serwisami TVP i Polsatu.> Dzis patrze sobie na główne wydanie Faktów> - połowa całego wydania to katecheza katolicka.Czytam i oczom nie wierzę. Otóż jedynym serwisem informacyjnym, który oglądam są właśnie Fakty, gdyż jako jedyne są rzetelne, ciekawe i widać w nich wyraźny dystans do polityków - dzięki Bogu... Przecież to Wiadomości w TV publicznej i polsatowskie Wydarzenia są przesiąknięte jedyną słuszną racją polityczną oraz "ochami" i "achami" nad naszymi rządowymi i duchowymi przywódcami. Wystarczy zwrócić uwagę za pomocą jakiego nazewnictwa przedstawiani są ministrowie w TVP i nawet w Polsacie (!!), np. taki Kaczyński: - TVN: Kaczyński, tudzież Prezydent Kaczyński dla odróżnienia go od brata NADPrezydenta JArosława. - TVP (czasem Polsat): PAN Prezydent Lech Kaczyński, a raz sie nawet spotkałam z nazwą Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Lech Kaczyński - formą przypomina mi to nazewnictwo postaci w latynoskich operach mydlanych: Maria Luisa Carmen y Calderon Kahlo, ale mniejsza z tym. To samo się tyczy innych wysokich rangą polityków, w tym najczęściej uwielbianego przez wszystkich właściwie za nic naszego wspaniałego Prezesa Rady Ministrów PANA Kazimierza Marcinkiewicza... uf. Sprawa nazewnictwa to tylko cząstka kreacji wizerunku danych osób w serwisach informacyjnych, ale właśnie to nazewnictwo pozwala się najszybciej zorientować w tym, która partia się boi Władzy, a która jej gra na nosie. Nie trzeba grzeszyć nadprzeciętną inteligencją by zauważyć po której stronie barykady stoi TVP (polsat), a po której TVN. Tak skończyły Fakty TVN > - niegdyś najlepszy serwis informacyjny w polskiej> telewizji, dziś mieszanka brukowca, telewizji katolickiej z> propagandą wszelkiej maści szarlatanerii.Co do zarzutu, że TVN staje się stacją katolicką. Pytam o jakikolwiek klerykalny, czy choćby religijny (poza Nie Do Wiary  )program, który na stale gości w ramówce tej stacji?? Jedynym programem katolicko - religijnym jaki pamiętam była relacja z pogrzebu Papieża rok temu, kiedy to w Boga uwierzyła nagle cała Polska. Gdzie tu więc argumenty? Są tylko pomówienia. Od biedy można TVN - owi zarzucić pewną brukowość, jeśli ktoś taki program, jak UWAGA (moim zdaniem rewelacyjny) chce nazwać tanią sensacją. Tylko proszę wziąć pod uwagę że właśnie dzięki takim "brukowym" programom wychodzą na jaw różne przekręty i machlojki - można sie nimi niespecjalnie przejmować (tak jak ja np  ), ale z oczywistych względów powinny być one ujawniane i potępiane, by nie było na nie powszechnego przyzwolenia. Jeszcze odnośnie domniemanego niskiego poziomu tej stacji. TVN jako stacja bądź co bądź powszechna a więc i "darmowa" musi na siebie zarobić, stąd kupa tak chętnie oglądanych różności ocierających się nieraz o kicz, jednak jak ktoś tu już zauważył - telewizja nie służy do tego, by ją stale oglądać, źle by było gdyby ciągle leciało coś godnego zobaczenia, bo spędzilibyśmy przed szklanym ekranem całe życie. I już naprawdę kończąc chciałam zaprotestować przeciw uznaniu Tańca Z Gwiazdami szmatławym widowiskiem dla ludu spragnionego igrzysk!!  Otóż, jak mówi mój stary dobry wujek - czasowe "odmóżdżenie" jest dobre dla samego mózgu, a odmóżdżanie się przy pięknej muzyce i przy śmiesznie koślawych ruchach naszych Wielkich Doskonalych Gwiazd jest jakże relaksujące i niezobowiązujące 
GG 3967753
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|