Racjonalista - Strona głównaDo tre¶ci
wybory 23

Ten w±tek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
18-08-2023 16:50okragly (21676 punktów)wybory 23
0 na 2
jaki my, liberałowie mamy program wyborczy? wiadomo, liberalizm jest naszym bogiem (INDYWIDUALIZM, WOLNO¦Ć, WŁASNO¦Ć)
co to znaczy? będ± rz±dzić mafie paliwowe, VAT owskie, kapitałowe, czy¶ciciele kamieniec, sadowe, prywatyzacja, patrz kulczyk (nasz geniusz), czy inny geniusz balcerowicz, miliony bezrobotnych, bezdomnych, emigrantów, będziemy pracowac 7 dni w tygodniu (nasze oburzenie na zabroniony handel w niedziele), brak płacy minimalnej i to wszystko z błogosławieństwem wolnych s±dów, za które oddamy nasze libków niedorozwojków życie

napiszmy razem, nas liberalny program
pamiętaj±c, je¶li zdradzisz naszego boga LIBERALIZM wystepuj±cego w 3 osobach (buk INDYWIDUALIZM, buk WOLNO¦Ć, buk WŁASNO¦Ć) będziesz się smażył w libkowym piekle

głupi temat, przecież wiadomo, że programem nas, libków niedorozwojków, jest nasz buk w 3 osobach (INDYWIDUALIZM, WOLNO¦Ć, WŁASNO¦Ć), proste

dlatego chcemy tylko odebrać władze PiS, nic więcej
PO (nasza libków emanacja) dla władzy zrobi wszystko, zwi±ż± się z Kołodziejczakiem, Konfederacj±, komunistami i innymi diabłami, dla nas władza jest najważniejsza, a nie program
Wiadomo, po zdobyciu władzy będziemy działac zgodnie z naszym bogiem (najgłupszy jakiego znam)

okr±gły libek niedorozwojek
Autor w±tku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łami± regulamin Forum lub znacznie odbiegaj± od tematu.

panTeista (6808 punktów)
>dlatego chcemy tylko odebrać władze PiS, nic więcej

Ja będę głosował za przedłużeniem władzy PiS aby chronić się przed napływem nielegalnych migrantów islamskich.
18-08-2023 19:48 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>dlatego chcemy tylko odebrać władze PiS, nic więcej
>Ja będę głosował za przedłużeniem władzy PiS aby chronić się przed napływem nielegalnych migrantów islamskich.
>
Każdy ma swoje priorytety, jedni wol± kilkana¶cie tysięcy islamistów poza kontrol± inni kilkuset nielegalnych w strzeżonych o¶rodkach

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
18-08-2023 21:16 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>dlatego chcemy tylko odebrać władze PiS, nic więcej
>Ja będę głosował za przedłużeniem władzy PiS aby chronić się przed napływem nielegalnych migrantów islamskich.

A nie przeszkdza Ci że do Polski ¶ci±ga się emigrantów zarobkowych którzy pracuj± za podobn± stawkę jak Polacy lub mniejsz± co stanowi konkurencję dla Polaka.

I nie s± to europejczycy.

A po czę¶ciej dzieje się tak że przez wojnę Ukraińcy zostali zatrzymani. PIs wcale nie sprawia że dzieje się lepiej.

To tylko straszak wyborczy. A Polacy s± wypierani z rynku pracy.
19-08-2023 06:15 
 0 na 2
Thoter (6650 punktów)
> A Polacy s± wypierani z rynku pracy.

Obcy kapitał przej±ł władzę na Polsk± i Polakami i jeste¶my na ich łasce.
Żydami obstawiono najważniejsze funkcje w państwie, których przedwojennym hasłem było:
wasze ulice nasze kamienice.
19-08-2023 13:53 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
19-08-2023 14:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±. Kataryniarz kręci korb±.
uxbridge, kataryniarzu, przestań kręcisz korb±
19-08-2023 09:36 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>A nie przeszkdza Ci że do Polski ¶ci±ga się emigrantów zarobkowych którzy pracuj± za podobn± stawkę jak Polacy lub mniejsz± co stanowi konkurencję dla Polaka.
>I nie s± to europejczycy.
>A po czę¶ciej dzieje się tak że przez wojnę Ukraińcy zostali zatrzymani. PIs wcale nie sprawia że dzieje się lepiej.
>To tylko straszak wyborczy. A Polacy s± wypierani z rynku pracy.

Emigranci ze zgod± na przyjazd i pracę, uzyskan± w ambasadzie, mieszaj±cy się z Polakami, nie stanowi± takiego zagrożenia jak nielegalnie napływaj±cy i tworz±cy enklawy w których obowi±zuje szariat.
PiS sprawił, że Polak który nie jest urodzony w niedzielę lub trunkowy ma pracę. To raczej przedsiębiorcy maj± trudno¶ci z pozyskaniem rzetelnego pracownika.
Oficjalne dane z krajów w których nielegalni migranci tworz± enklawy wskazuj± wzrost liczby gwałtów i rozbojów, o atakach terrorystycznych nie wspomnę.
19-08-2023 09:44 
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)
>Emigranci ze zgod± na przyjazd i pracę, uzyskan± w ambasadzie, mieszaj±cy się z Polakami, nie stanowi± takiego zagrożenia jak nielegalnie napływaj±cy i tworz±cy enklawy w których obowi±zuje szariat.

1 Nie będ± "mieszać się" z Polakami. Będ± mieszkali w oddzielnych osiedlach robotniczych hoteli. Sami mężczyĽni
2 Nikt nie będzie miał żadnej kontroli nad tym co będ± robić po pracy, czy w dni wolne, a będ± mieli pieni±dze na alkohol i brewerie, bo będ± mieli pracę
3 Popatrz na Francję, Belgię czy Niemcy. Szariatu nie ż±daj± tak imigranci, nawet nielegalni, ale potomkowie Gastabeiterów. To ich ojców i dziadków ¶ci±gano do Europy oferuj±c pracę
4 Unia nie zmusza Polski do przyjmowania imigrantów
5 W Polsce mieszka już spora grupa muzułmanów : Turków, Tatarów i Arabów, pracuj±, żyj± spokojnie zajmuj± się m.in prowadzeniem gastronomii i ... leczeniem ludzi

>Oficjalne dane z krajów w których nielegalni migranci tworz± enklawy wskazuj± wzrost liczby gwałtów i rozbojów, o atakach terrorystycznych nie wspomnę.
Wskaż te dane, z wiarogodnego Ľródła


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-08-2023 14:02 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>4 Unia nie zmusza Polski do przyjmowania imigrantów

Za każdego nieprzyjętego ma być naliczana stawka kary pieniężnej [czyli przymus ekonomiczny, bo jaki inny miałaby zastosować].

>5 W Polsce mieszka już spora grupa muzułmanów : Turków, Tatarów i Arabów, pracuj±, żyj± spokojnie zajmuj± się m.in prowadzeniem gastronomii i ... leczeniem ludzi

Czyli sprowadzeni legalnie do pracy s± mniej niebezpieczni. Policja jest w stanie ich pacyfikować.

>>Oficjalne dane z krajów w których nielegalni migranci tworz± enklawy wskazuj± wzrost liczby gwałtów i rozbojów, o atakach terrorystycznych nie wspomnę.
>Wskaż te dane, z wiarogodnego Ľródła

Przypuszczam że za wiarygodne Ľródło uznałby¶ ec.europa.eu/eurostat/web/crime/overview
Możesz poszukać na tej stronie danych [tabel], ja Ci nie wskażę bo nie znam angielskiego.
Natomiast tabele Eurostatu w języku polskim znalazłem na mniej wiarygodnym dla Ciebie Ľródle:
www.tvp.in(*)ki-gwaltow-zabojstw-i-napasci-
19-08-2023 14:18 
 Ocena 3 na 3
TyDraniu (6569 punktów)
>>4 Unia nie zmusza Polski do przyjmowania imigrantów
>Za każdego nieprzyjętego ma być naliczana stawka kary pieniężnej [czyli przymus ekonomiczny, bo jaki inny miałaby zastosować].

To nie dotyczy Polski, jako że wci±ż mamy prawie milion imigrantów z Ukrainy. Całkiem możliwe nawet, że to nam by płacono z tego budżetu.
19-08-2023 15:23 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
1 Nie będ± "mieszać się" z Polakami. Będ± mieszkali w oddzielnych osiedlach robotniczych hoteli. Sami mężczyĽni
2 Nikt nie będzie miał żadnej kontroli nad tym co będ± robić po pracy, czy w dni wolne, a będ± mieli pieni±dze na alkohol i brewerie, bo będ± mieli pracę
3 Popatrz na Francję, Belgię czy Niemcy. Szariatu nie ż±daj± tam imigranci, nawet nielegalni, ale potomkowie Gastarbeiterów. To ich ojców i dziadków ¶ci±gano do Europy oferuj±c pracę

>>4 Unia nie zmusza Polski do przyjmowania imigrantów
>Za każdego nieprzyjętego ma być naliczana stawka kary pieniężnej [czyli przymus ekonomiczny, bo jaki inny miałaby zastosować].
4.1 NIE DOTYCZY POLSKI

Sięgnij do Ľródeł, lub do prasy czeskiej, niemieckiej, francuskiej zamiast TVPiS
Dałe¶ się okłamać

4.2 Odk±d to PiS przejmuje się ekonomicznym przymusem?
Pieni±dze z KPO czekaj±, kary za s±dy, za Turów.... Glapiński dodrukuje więcej niż da Unia

>>5 W Polsce mieszka już spora grupa muzułmanów : Turków, Tatarów i Arabów, pracuj±, żyj± spokojnie zajmuj± się m.in prowadzeniem gastronomii i ... leczeniem ludzi
>Czyli sprowadzeni legalnie do pracy s± mniej niebezpieczni. Policja jest w stanie ich pacyfikować.
5.1 Czę¶ć z nich mieszka w Polsce od tylu pokoleń, że s± już Polakami (Tatarzy)
5.2 Policja nie pacyfikuje i nie musi pacyfikować, bo nie tworz± ghett, jakie buduje dla nich PiS. Nie ma osobnych dzielnic z tureckimi knajpkami czy osobnych dzielnic dla arabskich lekarzy. Maj± za to warunki do prowadzenia biznesu takie same jak Polacy, zdobywania wykształcenia takie same jak Polacy, legalnej pracy, mieszkania z rodzin± (często pół-polsk±)
Ci, których chce ¶ci±gn±ć PiS będ± mieszkać w ghettach, nie będ± mieli rodzin, nie będ± mieli perspektyw, A je¶li sprowadz± rodziny, to ich dzieci będ± żyły nie jak dzieci arabskich lekarzy, ale pakistańskich robotników-go¶ci. W ghettach. Nie będ± mieli warunków takich samych jak Polacy. Je¶li zostan±, być może będ± "grzeczni", ale ich dzieci i wnuki poderżn± Ci gardło ż±daj±c szariatu

>>>Oficjalne dane z krajów w których nielegalni migranci tworz± enklawy wskazuj± wzrost liczby gwałtów i rozbojów, o atakach terrorystycznych nie wspomnę.
>>Wskaż te dane, z wiarogodnego Ľródła
>Przypuszczam że za wiarygodne Ľródło uznałby¶ ec.europa.eu/eurostat/web/crime/overview

Widzę, że liczba gwałtów zależy od godziny o której zachodzi słońce....
Patrz punkt 3 mojego poprzedniego wpisu

Wiarogodne, czyli oparte nie o gołe liczby, ale o socjologiczne badania KIM s± sprawcy przestępstw? Polecam poczytać dyskusję we francuskiej prasie. Siedliskami przestępstw nie s± miejsca w których mieszkaj± nielegalni imigranci, ale ghetta, w których mieszka już trzecie, czwarte pokolenie legalnych, ekonomicznych migrantów, ¶ci±gniętych do prostych prac przy fabrycznej ta¶mie. Ich dzieciom nie zapewniono dobrego wykształcenia (w ghettach szkoły s± słabe a rejonizacja we Francji trudna do przeskoczenia) a przy ta¶mie pracuj± dzi¶ roboty lub ta¶mę wysłano do Chin.
Do tego nie trzeba imigrantów, popatrz co stało się w Bytomiu, kiedy po zamknięciu kopalń, górnicy dostali odprawy i emerytury, a ich synowie ch w d.... i nie mieli pracy

>Możesz poszukać na tej stronie danych [tabel], ja Ci nie wskażę bo nie znam angielskiego.
>Natomiast tabele Eurostatu w języku polskim znalazłem na mniej wiarygodnym dla Ciebie Ľródle:
>www.tvp.in(*)ki-gwaltow-zabojstw-i-napasci-

tvp.info... to ta stacja, w której słyszałem, że ojciec Tuska był w SS?


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-08-2023 12:29 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
Interesuj±ce. Pan chce się chronić się przed napływem nielegalnych migrantów islamskich za pomoc± napływu dziesięciokrotno¶ci tej liczby legalnych migrantów islamskich.

Enklaw nielegalnych u nas nie ma, tacy wol± jak najszybciej zwiać do Niemiec lub Szwecji, natomiast jak Orlen buduje miasteczko kontenerowe na 10 000 pracowników z krajów islamskich, to w porz±dku, ponieważ nie jest to enklawa.

>PiS sprawił, że Polak który nie jest urodzony w niedzielę lub trunkowy ma pracę. To raczej przedsiębiorcy maj± trudno¶ci z pozyskaniem rzetelnego pracownika.

Zapraszam do sprawdzenia, jak się zmieniła demografia przez ostatnie 10 lat. Ile milionów ludzi przeszło na emeryturę i umarło, a ile weszło w wiek produkcyjny.
19-08-2023 14:11 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Interesuj±ce. Pan chce się chronić się przed napływem nielegalnych migrantów islamskich za pomoc± napływu dziesięciokrotno¶ci tej liczby legalnych migrantów islamskich.
>Enklaw nielegalnych u nas nie ma, tacy wol± jak najszybciej zwiać do Niemiec lub Szwecji, natomiast jak Orlen buduje miasteczko kontenerowe na 10 000 pracowników z krajów islamskich, to w porz±dku, ponieważ nie jest to enklawa.

Pracownicy przybywaj± legalnie za zgod± ambasad polskich, a policja ma tam wstęp i nadzór.
19-08-2023 19:28 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Pracownicy przybywaj± legalnie za zgod± ambasad polskich, a policja ma tam wstęp i nadzór.

Islami¶ci urodzeni w Belgii i Francji nie potrzebuj± zgód ambasad
Policja we Francji i Belgii ma prawo wstępu do ich dzielnic
I co?

PiS chce, żeby dla chwilowego zysku, za dwa pokolenia były w Polsce dzielnice do których policja ma wstęp jedynie teoretycznie, a bezrobotnego, sfrustrowanego wnuka pakistańskiego imigranta nie wolno deportować do Pakistanu, bo będzie miał z racji miejsca urodzenia polski paszport

"Po nas choćby potop"

Boisz się kilku tysięcy imigrantów, którzy NIE PRZYJADˇ a nie boisz się PiSlamistów?

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
panTeista (6808 punktów)
>Policja we Francji i Belgii ma prawo wstępu do ich dzielnic
>I co?
>dzielnice do których policja ma wstęp jedynie teoretycznie,

Sam sobie odpowiedziałe¶.
19-08-2023 20:21 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Policja we Francji i Belgii ma prawo wstępu do ich dzielnic
>>I co?
>>dzielnice do których policja ma wstęp jedynie teoretycznie,
>Sam sobie odpowiedziałe¶.

I jest to odpowiedĽ, która przeczy Twojej

PiS szykuje w Polsce takie dzielnice

Boisz się islamistów i chcesz głosować na tych, którzy tych islamistów sprowadzaj±
Schizophrenia?


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
panTeista (6808 punktów)
>Schizophrenia?

My¶lenie intuicyjne, negatywne emocje wzbudzane przez Tuska.
05-09-2023 15:27 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
>Pracownicy przybywaj± legalnie za zgod± ambasad polskich, a policja ma tam wstęp i nadzór.

A czy już podano w TVP, że wiceminister Piotr Wawrzyk dzwonił do ambasad Iranu, Pakistanu, ZEA, itd. by przysyłali więcej islamistów w uproszczonej procedurze, bo Biznes Potrzebuje Pracowników?

W tej sytuacji nie s±dzę, by ambasady tak skrupulatnie analizowały każdego chętnego, jak Pan my¶li...
19-08-2023 19:07 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>.
>PiS sprawił, że Polak który nie jest urodzony w niedzielę lub trunkowy ma pracę. To raczej przedsiębiorcy maj± trudno¶ci z pozyskaniem rzetelnego pracownika.

Nie PiS a wojenna zawierucha.
S± firmy gdzie praktycznie nie znajdziesz Polaka.
A inne firmy zaczęły się przpraszac z Polakami jak się okazało że nie ma komu robić.
I gdzie ci nierzetelni się podziali skoro bezrobocie niskie?

PiS jedzie na tym co zarobia Polacy za granic± .
To transerf realnej gotówki kilkunastu miliardów zł plus kilka milionów imigrantów którzy tu zastapili tych Polaków i konsumuja.

Jak jest zasług± PiSu jak paliwo jest drogie a Orlen ma rekordowe zyski?

Kupuje na BP a Orlenowi nie dam zarobić. Niech Brytole się nażra a nie polski koncern który mnie dyma.

Co mi z tych polskich czempionów ? Nic wielkie gówno.






panTeista (6808 punktów)
>Jak jest zasług± PiSu jak paliwo jest drogie a Orlen ma rekordowe zyski?

Niemcy przyjeżdżaj± do Polski, aby zatankować.
19-08-2023 20:02 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
A ja czekam na odpowiedĽ na argumenta

1 Nie będ± "mieszać się" z Polakami. Będ± mieszkali w oddzielnych osiedlach robotniczych hoteli. Sami mężczyĽni
2 Nikt nie będzie miał żadnej kontroli nad tym co będ± robić po pracy, czy w dni wolne, a będ± mieli pieni±dze na alkohol i brewerie, bo będ± mieli pracę
3 Popatrz na Francję, Belgię czy Niemcy. Szariatu nie ż±daj± tak imigranci, nawet nielegalni, ale potomkowie Gastabeiterów. To ich ojców i dziadków ¶ci±gano do Europy oferuj±c pracę
4 Unia nie zmusza Polski do przyjmowania imigrantów
5 W Polsce mieszka już spora grupa muzułmanów : Turków, Tatarów i Arabów, pracuj±, żyj± spokojnie zajmuj± się m.in prowadzeniem gastronomii i ... leczeniem ludzi


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
panTeista (6808 punktów)
>A ja czekam na odpowiedĽ na argumenta

Odpowiadanie na wszystko nie jest obowi±zkowe. Spory mnie nie wci±gaj±. Wyrażam tylko swoje intuicyjne pogl±dy.
19-08-2023 20:21 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Jak jest zasług± PiSu jak paliwo jest drogie a Orlen ma rekordowe zyski?
>Niemcy przyjeżdżaj± do Polski, aby zatankować.

Możliwe. Ale ja nie jestem Niemcem i muszę kupować drogie paliwo z narodowego czempiona. Znaczy przez BP.

Jednym słowem Niemiec nie do¶ć że bogaty to jeszcze sobie paliwo zatankuje tanio w Polsce.

Narodowy czempion paliwo tanie dla Niemców dla BOLAGA paliwo drogie choć to jaki¶ gigant ten PKN Orlen.

To jak z węglem. Kopalnie węgla w uj. Wybucha wojna węgiel z Australii i Kolumbii czy tam sk±d. A drogi ja jebie.

Powiedz co ten PIS robi bo gdyby nie zagranica i internet to by¶my/bym my¶lał że oddycham dzięki tej partii.
20-08-2023 11:55 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>To jak z węglem. Kopalnie węgla w uj. Wybucha wojna węgiel z Australii i Kolumbii czy tam sk±d. A drogi ja jebie.

Ewa Kopacz była zwolenniczk± wygaszania kopalń.

>Powiedz co ten PIS robi

Przeważnie robi to co zapowiada w swoim programie.
20-08-2023 12:52 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>To jak z węglem. Kopalnie węgla w uj. Wybucha wojna węgiel z Australii i Kolumbii czy tam sk±d. A drogi ja jebie.
>Ewa Kopacz była zwolenniczk± wygaszania kopalń.

Przed wojn± do tony węgla podatnik dopłacał jakie¶ 300-400zeta(nie pamiętam dokładnie).

Wybuchła wojna i co? Nie do¶ć że przez lata składowano węgiel.....heh a jak była pandemia to agencja rezerw materiałowych skupowała ten węgiel zamiast maseczki dla Polaków . I potem ten węgiel żeniła Polkaom po kosmicznych cenach. A w agencji zamiast maseczkach był węgiel.

Na UJ te kopalnie? Na UJ ta agencja?

>>Powiedz co ten PIS robi
>Przeważnie robi to co zapowiada w swoim programie.

Co? Miliony obcokrajowców którzy robi± za kasę za któr± się nie utrzymasz bo oni wynajmna mieszkanie w kilka.

I ten sam PiS co¶ gada o uchodĽcaxh?
Heh.

20-08-2023 19:23 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>Kupuje na BP a Orlenowi nie dam zarobić. Niech Brytole się nażra a nie polski koncern
na zło¶ć mamie, odmrożę sobie uszy
.
19-08-2023 15:44 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Ja będę głosował za przedłużeniem władzy PiS aby chronić się przed napływem nielegalnych migrantów islamskich.
"Obawiam się uchodĽców bo w¶ród nich mog± być fanatycy..."
ech...

DUCH


(Jedyn± i) Absolutn± Prawd± jest (Bezinteresowna) Miło¶ć.
19-08-2023 16:44 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>>Ja będę głosował za przedłużeniem władzy PiS aby chronić się przed napływem nielegalnych migrantów islamskich.
>"Obawiam się uchodĽców bo w¶ród nich mog± być fanatycy..."
>ech...

Obawa to emocja nie logika, czasem warto wybrać to co podpowiadaj± emocje.
UchodĽcami [przed wojn±] s± Ukraińcy, tych się nie obawiam.
Migranci islamscy uciekaj± przed bied±, tym należy pomagać w miejscach pochodzenia.
19-08-2023 18:24 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Migranci islamscy uciekaj± przed bied±, tym należy pomagać w miejscach pochodzenia.
Segregujesz ludzi wg wyznania na lepszy i gorszy sort..., a co do miejsc pochodzenia to już nie da się żyć w krajach, w których od lat nie padał deszcz, a temperatura w cieniu wynosi 40*C.

Duch Prawdy, człowiek trzeciego sortu...

(Jedyn± i) Absolutn± Prawd± jest (Bezinteresowna) Miło¶ć.
panTeista (6808 punktów)
>Segregujesz ludzi wg wyznania na lepszy i gorszy sort...,

Dlaczego wyznawcy islamu zachowuj± się agresywnie wobec rdzennych europejek sk±po ubranych? To oni uważaj± się za lepszych, uprawnionych do nawracania i zabijania niewierz±cych.

>a co do miejsc pochodzenia to już nie da się żyć w krajach, w których od lat nie padał deszcz, a temperatura w cieniu wynosi 40*C.

Dlaczego płodz± potomstwo, wiedz±c że nie będ± w stanie go wyżywić?
19-08-2023 19:32 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Segregujesz ludzi wg wyznania na lepszy i gorszy sort...,
>Dlaczego wyznawcy islamu zachowuj± się agresywnie wobec rdzennych europejek sk±po ubranych?

k***a! przyjmij argumenta do wiadomo¶ci
Poczytaj cokolwiek

I nadal nie rozumiem, dlaczego jeste¶ zwolennikiem sprowadzania do Polski tych, którzy zachowuj± się agresywnie wobec rdzennych europejek sk±po ubranych.

Przy okazji Europejczycy też zachowuj± się bardzo agresywnie wobec sk±po ubranych kobiet.
Kary, areszty, więzienia...


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
panTeista (6808 punktów)
>k***a! przyjmij argumenta do wiadomo¶ci
>Poczytaj cokolwiek
>I nadal nie rozumiem, dlaczego jeste¶ zwolennikiem

Nie rozumiesz mnie ponieważ kierujesz się logik± [lewa półkula mózgowa], a ja intuicj± i emocjami [prawa półkula mózgowa].
Jak słyszałem straszak Tuska, że Polacy nie będ± mieli węgla na zimę, a bochenek chleba będzie kosztował 30 zł, to stracił on u mnie wiarygodno¶ć. A z utrat± wiarygodno¶ci "uzyskał" moje negatywne nastawienie.
20-08-2023 11:58 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Jak słyszałem straszak Tuska, że Polacy nie będ± mieli węgla na zimę,
I nie mieli¶my, na węgiel za 3500 zł za tonę mogłem tylko popatrzeć jaki ładny i pój¶ć kupić drewno...
>a bochenek chleba będzie kosztował 30 zł,
Chleb podrożał 100%, a bułki 150%..., jeszcze trochę rz±dów pis i będzie 30 zł...
>to stracił on u mnie wiarygodno¶ć. A z utrat± wiarygodno¶ci "uzyskał" moje negatywne nastawienie.
U mnie wręcz przeciwnie, jest gwarantem, żeby odsun±ć faszystów od władzy:

"Zniszczymy tych ludzi!" J. Kaczyński, Chojnice 08.12.2022

(Jedyn± i) Absolutn± Prawd± jest (Bezinteresowna) Miło¶ć.
20-08-2023 12:43 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>U mnie wręcz przeciwnie,

Czyli w tej kwestii różnimy się pogl±dami.

>jest gwarantem, żeby odsun±ć faszystów od władzy:

Do wyboru jest też Konfederacja.
20-08-2023 13:58 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>jest gwarantem, żeby odsun±ć faszystów od władzy:
>Do wyboru jest też Konfederacja.
Konf. to też faszy¶ci, nie szanuj± kobiet.

"Zniszczymy tych ludzi!" J. Kaczyński, Chojnice 08.12.2022

(Jedyn± i) Absolutn± Prawd± jest (Bezinteresowna) Miło¶ć.
20-08-2023 15:03 
 Ocena 3 na 3
TyDraniu (6569 punktów)
>Jak słyszałem straszak Tuska, że Polacy nie będ± mieli węgla na zimę, a bochenek chleba będzie kosztował 30 zł, to stracił on u mnie wiarygodno¶ć.

Tak, miał czerwone rogi, wstał i powiedział że bochenek chleba będzie kosztował 30 złotych.

To chyba tylko w TVP.

>My¶lenie intuicyjne, negatywne emocje wzbudzane przez Tuska.

Nie warto opierać się na pseudo-informacjach z kłamliwych mediów. Bo to te media steruj± emocjami, a nie jaki¶ tam polityk.

To jest prawdziwy cytat, i mówi o inflacji i obowi±zkach rz±du, a nie że Tusk zgaduje cenę chleba: " Istota dobrego rz±du to zapewnienie ludziom chleba dobrego i taniego oraz wody zimnej i ciepłej w kranie, a nie chleba za 10, 20 czy 30 zł. Oni z Polski, kwitn±cego kraju, dumy Europy, zrobili kraj, gdzie problemem staje się woda i chleb."

Dziwi mnie tylko, że w TVP przemilczano, że sejm natychmiast obniżył cenę gazu dla piekarni. Chyba po to, by żadna koincydencja nie pojawiła się w umy¶le wyznawców PiS. I jak widać, mieli rację.
28-08-2023 07:56 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>k***a! przyjmij argumenta do wiadomo¶ci
>>Poczytaj cokolwiek
>>I nadal nie rozumiem, dlaczego jeste¶ zwolennikiem
>Nie rozumiesz mnie ponieważ kierujesz się logik± [lewa półkula mózgowa], a ja intuicj± i emocjami [prawa półkula mózgowa].

1 To jest forum RACJONALISTA. pl a nie EMOCJE.pl
2 W politycznych wyborach należy kierować się argumentami a nie emocjami.

>Jak słyszałem straszak Tuska, że Polacy nie będ± mieli węgla na zimę,
Mowa jest o Niekonsekwencjach PiSu a nie o Tusku
PiS broni Polaków przed 1000 imigrantów sprowadzaj±c 10 000 imigrantów


>a bochenek chleba będzie kosztował 30 zł,
A gdzie słyszałe¶ Tuska, że tak mówił?

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-08-2023 12:17 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>>Nie rozumiesz mnie ponieważ kierujesz się logik± [lewa półkula mózgowa], a ja intuicj± i emocjami [prawa półkula mózgowa].
>1 To jest forum RACJONALISTA. pl a nie EMOCJE.pl
>2 W politycznych wyborach należy kierować się argumentami a nie emocjami.

Forum od kilku miesięcy przestało być sterylnie racjonalistyczne, a emocje s± naturaln± czę¶ci± człowieka.
Kierować się argumentami- Twój wybór. Brać pod uwagę emocje- mój wybór.

>>Jak słyszałem straszak Tuska, że Polacy nie będ± mieli węgla na zimę,
>Mowa jest o Niekonsekwencjach PiSu a nie o Tusku

Mowa jest o wyborach 2023r, a więc o wszystkich startuj±cych.

>PiS broni Polaków przed 1000 imigrantów sprowadzaj±c 10 000 imigrantów

Na tysi±cu się nie skończy, jeżeli nie będ± deportowani, to będzie dopływać wci±ż nowa niesprawdzona zbieranina. PiS sprowadza sprawdzonych, wybranych pracowników, a nie tych których Niemcy i Francja odrzuciła.

>>a bochenek chleba będzie kosztował 30 zł,
>A gdzie słyszałe¶ Tuska, że tak mówił?

gospodarka(*)ka-prawo-i-sprawiedliwosc.html
28-08-2023 12:40 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Kierować się argumentami- Twój wybór.
Niestety nie mam praw wyborczych w Polsce

>Brać pod uwagę emocje- mój wybór.
To wybierz ładniejsz± kandydatkę

Jak dot±d widzę, że sam nie wiesz czym się kierujesz, skoro boisz się imigrantów, a chcesz wybrać tych, którzy tych imigrantów najwięcej chc± sprowadzić

>>>Jak słyszałem straszak Tuska, że Polacy nie będ± mieli węgla na zimę,
>>Mowa jest o Niekonsekwencjach PiSu a nie o Tusku
>Mowa jest o wyborach 2023r, a więc o wszystkich startuj±cych.
Nie wszyscy startuj±cy rz±dz± od o¶miu lat.

>>PiS broni Polaków przed 1000 imigrantów sprowadzaj±c 10 000 imigrantów
>Na tysi±cu się nie skończy,
Sk±d wiesz, że skończy się na 10 000?

>jeżeli nie będ± deportowani, to będzie dopływać wci±ż nowa niesprawdzona zbieranina. PiS sprowadza sprawdzonych,
Już pisałem o tym. Rozruchy we Francji Belgii, Niemczech nie s± dziełem nielegalnych imigrantów, ale dzieci i wnuków LEGALNYCH, którzy z braku pracy i wykształcenia stanowi± pozbawiony pracy i perspektyw margines społeczeństwa

>>>a bochenek chleba będzie kosztował 30 zł,
>>A gdzie słyszałe¶ Tuska, że tak mówił?
>gospodarka(*)ka-prawo-i-sprawiedliwosc.html

Chcę zobaczyć CYTAT a nie manipulacje

Kaczyński broni±c Polaków przed nielegaln± imigracj± zapowiedział, że nielegalni będ± przerabiani na pasztety.
Też poradzę zmy¶lać

Przy okazji, bez trudu znajdziesz w necie wypowiedzi p. Glapińskiego, że Polsce inflacja nie grozi.
PiSkłamstwo


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-08-2023 14:13 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Nie wszyscy startuj±cy rz±dz± od o¶miu lat.

PO+PSL rz±dzili w latach 2007-2015 czyli osiem lat.

>>>>a bochenek chleba będzie kosztował 30 zł,
>>>A gdzie słyszałe¶ Tuska, że tak mówił?
>>gospodarka(*)ka-prawo-i-sprawiedliwosc.html
>Chcę zobaczyć CYTAT a nie manipulacje

Fizjonomię i głos Tuska słyszałem w TVP, nie s±dzę żeby zmontowali, zreszt± Tusk by ich podał do s±du.
szarley (54913 punktów)
>>Nie wszyscy startuj±cy rz±dz± od o¶miu lat.
>PO+PSL rz±dzili w latach 2007-2015 czyli osiem lat.

I w 2015 można ich było rozliczyć ze złych rz±dów i Polacy to zrobili. Jednak rz±dzili w innych okoliczno¶ciach i z innymi obietnicami

Jako¶ nie sprowadzał do Polski tysięcy obcych, co deklaruje PiS

>>>>>a bochenek chleba będzie kosztował 30 zł,
>>>>A gdzie słyszałe¶ Tuska, że tak mówił?
>>>gospodarka(*)ka-prawo-i-sprawiedliwosc.html
>>Chcę zobaczyć CYTAT a nie manipulacje
>Fizjonomię i głos Tuska słyszałem w TVP, nie s±dzę żeby zmontowali, zreszt± Tusk by ich podał do s±du.

Ja w TVP słyszałem, że ojciec Tuska służył w SS

Przy okazji pytanie: Czy je¶li większo¶ć Polaków w referendum zadeklaruje, że nie chce uchodĽców, milion Ukraińców wróci do Lwowa i Kijowa?



Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje
tej potrzeby
28-08-2023 16:02 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Jako¶ nie sprowadzał do Polski tysięcy obcych, co deklaruje PiS

Ewa Kopacz zgodziła się na przyjęcie imigrantów, a Tusk już jako urzędnik brukselski powiedział, że odmowa przyjęcia [wbrew uzgodnieniom] będzie wi±zała się z konsekwencjami.

>Ja w TVP słyszałem, że ojciec Tuska służył w SS

Ja w TVP słyszałem jak dziennikarz mówił do Tuska, że jego dziadek służył w Wermachcie. Tusk odpowiedział: Tak? Ja nawet o tym nie wiedziałem. Natomiast nie słyszałem o ojcu w SS.
Niby obaj ogl±damy i słuchamy, a co innego słyszymy.

>Przy okazji pytanie: Czy je¶li większo¶ć Polaków w referendum zadeklaruje, że nie chce uchodĽców, milion Ukraińców wróci do Lwowa i Kijowa?

Pytanie referendalne nie dotyczy uchodĽców, a imigrantów.
Trzecie pytanie referendalne
Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejsk±?

UchodĽca a imigrant robi różnicę. Ojciec w SS, a dziadek w Wermachcie robi różnicę.
28-08-2023 17:17 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Jako¶ nie sprowadzał do Polski tysięcy obcych, co deklaruje PiS
>Ewa Kopacz zgodziła się na przyjęcie imigrantów, a Tusk już jako urzędnik brukselski powiedział, że odmowa przyjęcia [wbrew uzgodnieniom] będzie wi±zała się z konsekwencjami.
Ilu przyjechało?

>>Ja w TVP słyszałem, że ojciec Tuska służył w SS
>Ja w TVP słyszałem jak dziennikarz mówił do Tuska, że jego dziadek służył w Wermachcie.
A ja o ojcu w SS (urodził się w 1930)
Dziadka w Wehrmachcie miało wielu polskich obywateli z Bytowa, Złotowa, Opola, Olsztyna, Babimostu, Zb±szynka, Raciborza, Sopotu, Mr±gowa, Piły, Bytomia... Także Gdańska
Wielu obecnych polskich obywateli miało przed wojn± obywatelstwo III Rzeszy i miało obowi±zek służyć w niemieckim wojsku, podobnie jak wielu Polaków przed wojn± służyło w armiach Czechosłowacji czy Litwy, wielu Polaków mieszkaj±cych dzi¶ w Grodnie służy w białoruskiej armii, Niemcy służyli w polskim wojsku w 1939, je¶li mieli polskie obywatelstwo. Bywali i tacy Polacy, którzy po 1945 służyli w okupacyjnych garnizonach w ¦widnicy czy Legnicy, bo ich rodzie czy dziadkowie po 1944 pozostali na wschodzie

>Niby obaj ogl±damy i słuchamy, a co innego słyszymy.
Ja słyszałem i jedno i drugie, ty jako¶ tylko to, co jest Ci wygodne

>>Przy okazji pytanie: Czy je¶li większo¶ć Polaków w referendum zadeklaruje, że nie chce uchodĽców, milion Ukraińców wróci do Lwowa i Kijowa?
>Pytanie referendalne nie dotyczy uchodĽców, a imigrantów.

PiS chce sprowadzić wła¶nie imigrantów

>Trzecie pytanie referendalne
>Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejsk±?
Czyli BREDNIA. Unia nie zamierza lokować w Polsce nielegalnych imigrantów

>UchodĽca a imigrant robi różnicę.
Owszem. PiS zamierza sprowadzić zarobkowych imigrantów, powtarzaj±c bł±d Francuzów czy Belgów przed dziesięcioleci

>Ojciec w SS, a dziadek w Wermachcie robi różnicę.
Nie w oczach TVPiS

Skoro mowa o referendum...
dane.gov.p(*)le?page=1&per_page=20&q=&sort=
Tu jest lista państwowych przedsiębiorstw na marzec 2023
Ze strony gov.pl czyli rz±dowej. O to ma być pytanie?


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
panTeista (6808 punktów)
>>Ewa Kopacz zgodziła się na przyjęcie imigrantów, a Tusk już jako urzędnik brukselski powiedział, że odmowa przyjęcia [wbrew uzgodnieniom] będzie wi±zała się z konsekwencjami.
>Ilu przyjechało?

Nie przysłano ich bo zmienił się rz±d i odmówił przyjęcia.

>A ja o ojcu w SS (urodził się w 1930)

Nie słyszałem.

>>Niby obaj ogl±damy i słuchamy, a co innego słyszymy.
>Ja słyszałem i jedno i drugie, ty jako¶ tylko to, co jest Ci wygodne

Podobno o ojcu było w TVP info. Nie ogl±dam info, ogl±dam TVP1 i TVP3, a i te po pół godziny.

>>>Przy okazji pytanie: Czy je¶li większo¶ć Polaków w referendum zadeklaruje, że nie chce uchodĽców, milion Ukraińców wróci do Lwowa i Kijowa?
>>Pytanie referendalne nie dotyczy uchodĽców, a imigrantów.
>PiS chce sprowadzić wła¶nie imigrantów

Jeżeli chce sprowadzić, to po co bariera na granicy z Białorusi± i Rosj±?

>>Trzecie pytanie referendalne
>>Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejsk±?
>Czyli BREDNIA. Unia nie zamierza lokować w Polsce nielegalnych imigrantów

Dlaczego eurodeputowana Janina Ochojska nawołuje do rozebrania bariery?
Od obowi±zkowej "solidarno¶ci" jest furtka ale nie ma automatatycznego formalnego zwolnienia. Gdy rz±dy się zmieni±, zmieni się polityka dotycz±ca imigrantów.
28-08-2023 19:06 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Ewa Kopacz zgodziła się na przyjęcie imigrantów, a Tusk już jako urzędnik brukselski powiedział, że odmowa przyjęcia [wbrew uzgodnieniom] będzie wi±zała się z konsekwencjami.
>>Ilu przyjechało?
>Nie przysłano ich bo zmienił się rz±d i odmówił przyjęcia.
A teraz deklaruje przyjęcie dużo większej grupy. Zaiste, zmienia się ten rz±d

>>A ja o ojcu w SS (urodził się w 1930)
>Nie słyszałem.
Wygodne.

>>>Niby obaj ogl±damy i słuchamy, a co innego słyszymy.
>>Ja słyszałem i jedno i drugie, ty jako¶ tylko to, co jest Ci wygodne
>Podobno o ojcu było w TVP info.
Dokładnie TVPiS INFO
Tako łże PiS
Kłamstwo łatwe do udowodnienia, skoro jego ojciec urodził się w 1930, ale kto by się przejmował. Ważne że gówno rzucone, może co¶ się przyklei

Ostatnio w TVPiS info słyszałem zmanipulowan± wypowiedĽ p. Pomaski nt uchodĽców.
Wg TvPiS nie należy przyjmować wojennych uchodĽców?
PUBLICZNA telewizja nie powinna angażować się kłamliwie po stronie jednej opcji w kampanii
Od tego PiS ma swoj± RydzykTV , niech tam pipc± o tym, że Jezus nigdy nie był uchodĽc±

>>>>Przy okazji pytanie: Czy je¶li większo¶ć Polaków w referendum zadeklaruje, że nie chce uchodĽców, milion Ukraińców wróci do Lwowa i Kijowa?
>>>Pytanie referendalne nie dotyczy uchodĽców, a imigrantów.
>>PiS chce sprowadzić wła¶nie imigrantów
>Jeżeli chce sprowadzić, to po co bariera na granicy z Białorusi± i Rosj±?

Dla propagandy. Jak to PiS pilnuje granicy przed dziećmi z Syrii, podczas kiedy białoruskie ¶migłowce lataj± nad Białowież±, a obce rakiety zabijaj± polskich robotników.

Ale je¶li nie słyszałe¶ o tym, że do Płocka chce sprowadzić Gastarbeiterów to chyba znów co¶ co Ciebie nie dotarło

>>>Trzecie pytanie referendalne
Zacz±łbym od pierwszego
Czy popierasz prywatyzację "PAŃSTWOWE PRZEDSIĘBIORSTWO ODZIEŻOWE "RAKON" W RACIBORZU"
Strategiczne!!!!!!!
Dlaczego PiS nie protestowało kiedy Rosjanom sprzedawano akcje Rafinerii Gdańsk?

>>>Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejsk±?
>>Czyli BREDNIA. Unia nie zamierza lokować w Polsce nielegalnych imigrantów
>Dlaczego eurodeputowana Janina Ochojska nawołuje do rozebrania bariery?
Zapytaj Ochojsk±

>Od obowi±zkowej "solidarno¶ci" jest furtka ale nie ma automatatycznego formalnego zwolnienia.
Unia nie wymaga od Polski przyjęcia nielegalnych imigrantów
To jest FAKT. PiS pytaj±c o to w referendum po prostu łże jak Morawiecki i Glapiński w sprawie inflacji

>Gdy rz±dy się zmieni±, zmieni się polityka dotycz±ca imigrantów.
Oby!
Oby polski rz±d po wyborach umiał unikn±ć francuskich, belgijskich, niemieckich błędów tworzenia imigranckich ghett obiecanych przez PiS


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
panTeista (6808 punktów)
>>Podobno o ojcu było w TVP info.
>Dokładnie TVPiS INFO

Jeżeli tak wygl±da dokładno¶ć, to nie dojdziemy do wspólnych ustaleń.

>Tako łże PiS
>Kłamstwo łatwe do udowodnienia, skoro jego ojciec urodził się w 1930, ale kto by się przejmował. Ważne że gówno rzucone, może co¶ się przyklei
>Ostatnio w TVPiS info słyszałem zmanipulowan± wypowiedĽ p. Pomaski nt uchodĽców.
>Wg TvPiS nie należy przyjmować wojennych uchodĽców?

Jak już pisałem- nie ogl±dam TVP info więc nie wiem o jak± wypowiedĽ posłanki Pomaski chodzi.

>>>PiS chce sprowadzić wła¶nie imigrantów
>>Jeżeli chce sprowadzić, to po co bariera na granicy z Białorusi± i Rosj±?
>Dla propagandy.

Litwa też buduje barierę dla propagandy? Jaka¶ teoria spiskowa, aż nie chce mi się komentować.

>Jak to PiS pilnuje granicy przed dziećmi z Syrii, podczas kiedy białoruskie ¶migłowce lataj± nad Białowież±, a obce rakiety zabijaj± polskich robotników.
>Ale je¶li nie słyszałe¶ o tym, że do Płocka chce sprowadzić Gastarbeiterów to chyba znów co¶ co Ciebie nie dotarło

Nie słyszałem, nie dotarło.

>>>>Trzecie pytanie referendalne
>Zacz±łbym od pierwszego
>Czy popierasz prywatyzację "PAŃSTWOWE PRZEDSIĘBIORSTWO ODZIEŻOWE "RAKON" W RACIBORZU"
>Strategiczne!!!!!!!

Przedsiębiorstwo odzieżowe nie jest strategiczne, a pierwsze pytanie referendalne brzmi:
Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?

>Dlaczego PiS nie protestowało kiedy Rosjanom sprzedawano akcje Rafinerii Gdańsk?

Sprzedaż akcji, czyli udziałów to nie to co sprzedaż cało¶ci. Zwłaszcza że akcje Rafinerii Gdańsk sprzedano Saudyjczykom a nie Rosjanom. Aż nie chce się komentować.

>>>>Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejsk±?
>>>Czyli BREDNIA. Unia nie zamierza lokować w Polsce nielegalnych imigrantów
>>Dlaczego eurodeputowana Janina Ochojska nawołuje do rozebrania bariery?
>Zapytaj Ochojsk±

Na pytanie dlaczego PiS nie protestowało mógłbym Ci odpowiedzieć: zapytaj rzecznika PiS.

>>Od obowi±zkowej "solidarno¶ci" jest furtka ale nie ma automatatycznego formalnego zwolnienia.
>Unia nie wymaga od Polski przyjęcia nielegalnych imigrantów
>To jest FAKT.

Czy to jest fakt przekonamy się po doj¶ciu PO [KO] do władzy, oby nie w tych wyborach.
28-08-2023 21:25 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Podobno o ojcu było w TVP info.
>>Dokładnie TVPiS INFO
>Jeżeli tak wygl±da dokładno¶ć, to nie dojdziemy do wspólnych ustaleń.
Sam napisałe¶, że nie na wszystko odpowiadasz, więc nie zależy Ci na wspólnych ustaleniach

>>Tako łże PiS
>>Kłamstwo łatwe do udowodnienia, skoro jego ojciec urodził się w 1930, ale kto by się przejmował. Ważne że gówno rzucone, może co¶ się przyklei
>Jak już pisałem- nie ogl±dam TVP info
Wygodne

>>>>PiS chce sprowadzić wła¶nie imigrantów
>>>Jeżeli chce sprowadzić, to po co bariera na granicy z Białorusi± i Rosj±?
>>Dla propagandy.
>Litwa też buduje barierę dla propagandy? Jaka¶ teoria spiskowa, aż nie chce mi się komentować.
Nad Litw± też lataj± białoruskie ¶migłowce?
Litewscy obywatele gin± w nalotach?
O tym TVPiS nie informuje?
Rosyjskie rakiety uderzaj± w ŻmudĽ?
Pod Bydgoszcz± wyl±dowała jedna. Co na to Błaszczak? tzw ministerek obrony z nominacji Kaczyńskiego?
Obrony??
Obrony przed Hołowni± i Tuskiem bo przed Rosj± to na kolanach i niech sobie lataj±

>>Jak to PiS pilnuje granicy przed dziećmi z Syrii, podczas kiedy białoruskie ¶migłowce lataj± nad Białowież±, a obce rakiety zabijaj± polskich robotników.

O tym też nie słyszałe¶?

>>Ale je¶li nie słyszałe¶ o tym, że do Płocka chce sprowadzić Gastarbeiterów to chyba znów co¶ co Ciebie nie dotarło
>Nie słyszałem, nie dotarło.
Wygodne.
TVPiS nie informuje?
No tak, woli zmy¶lać "cytaty" Tuska i Pomaski

>>>>>Trzecie pytanie referendalne
>>Zacz±łbym od pierwszego
>>Czy popierasz prywatyzację "PAŃSTWOWE PRZEDSIĘBIORSTWO ODZIEŻOWE "RAKON" W RACIBORZU"
>>Strategiczne!!!!!!!
>Przedsiębiorstwo odzieżowe nie jest strategiczne,
Wg PiSu jest, skoro jest przedmiotem referendum

a pierwsze pytanie referendalne brzmi:
>Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?
Czyli przedsiębiorstwa odzieżowego. i KILKU innych.

PAŃSTWOWE PRZEDSIĘBIORSTWO PRZEMYSŁU METALOWEGO "POMET" Wronki
PAŃSTWOWE PRZEDSIĘBIORSTWO ODZIEŻOWE "RAKON" W RACIBORZU
PPO PRZEDSIĘBIORSTWO PAŃSTWOWE Strzelce Opolskie
Polska Grupa SW Przedsiębiorstwo Państwowe
Przedsiębiorstwo Państwowe Polska Żegluga Morska
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze"
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych-Przedsiębiorstwo Państwowe Otwock aktywne Minister Klimatu i ¦rodowiska
Biuro Urz±dzania Lasu i Geodezji Le¶nej Sękocin Stary
"PGBW Hydrogeo" Kraków
Państwowy Zarz±d Powierniczy

To jest PEŁNA lista przedsiębiorstw państwowych nie będ±cych w stanie likwidacji lub upadło¶ci

o to jest pytanie w referendum.
O aborcję "zwolennicy demokracji" nie pytaj±

>>Dlaczego PiS nie protestowało kiedy Rosjanom sprzedawano akcje Rafinerii Gdańsk?
>Sprzedaż akcji, czyli udziałów to nie to co sprzedaż cało¶ci.
WytrzeĽwiej.

>Zwłaszcza że akcje Rafinerii Gdańsk sprzedano Saudyjczykom a nie Rosjanom.
A ja jestem Mongołem

>>>>>Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejsk±?
>>>>Czyli BREDNIA. Unia nie zamierza lokować w Polsce nielegalnych imigrantów
>>>Dlaczego eurodeputowana Janina Ochojska nawołuje do rozebrania bariery?
>>Zapytaj Ochojsk±
>Na pytanie dlaczego PiS nie protestowało mógłbym Ci odpowiedzieć: zapytaj rzecznika PiS.
Ty jeste¶ rzecznikiem PiS

>>>Od obowi±zkowej "solidarno¶ci" jest furtka ale nie ma automatatycznego formalnego zwolnienia.
>>Unia nie wymaga od Polski przyjęcia nielegalnych imigrantów
>>To jest FAKT.
>Czy to jest fakt przekonamy się po doj¶ciu PO
O dotacjach z KPO też?
O funduszu sprawiedliwo¶ci który ma dawać pieni±dze na ... OSP w PiSowskich gminach? OSP ofiar± przestępstw...

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
panTeista (6808 punktów)
>Rosyjskie rakiety uderzaj± w ŻmudĽ?
>Pod Bydgoszcz± wyl±dowała jedna. Co na to Błaszczak? tzw ministerek obrony z nominacji Kaczyńskiego?

Nie wiem czy uderzaj± w ŻmudĽ, wiem że zwołano posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

>Obrony przed Hołowni± i Tuskiem bo przed Rosj± to na kolanach i niech sobie lataj±

Na kolanach to był Tusk, zrezygnował z budowy tarczy antyrakietowej.

>>>Jak to PiS pilnuje granicy przed dziećmi z Syrii, podczas kiedy białoruskie ¶migłowce lataj± nad Białowież±, a obce rakiety zabijaj± polskich robotników.
>O tym też nie słyszałe¶?

O ¶migłowcach słyszałem. Uważam że powinny być przejęte lub zestrzelone. O rakietach słyszałem że była jedna bez ładunku, spadła w lesie i nie wybuchła. Nie słyszałem że było więcej i zabiły kogokolwiek.

>woli zmy¶lać "cytaty" Tuska

Nie podejrzewam że wypowiedzi zostały zmontowane.

>To jest PEŁNA lista przedsiębiorstw państwowych nie będ±cych w stanie likwidacji lub upadło¶ci
>o to jest pytanie w referendum.
>O aborcję "zwolennicy demokracji" nie pytaj±

Uważam że powinni zapytać także o aborcję.

>Ty jeste¶ rzecznikiem PiS

Rzecznik PiS-u to funkcja partyjna, nie należę do żadnej partii. Rzecznicy PiS-u to: Bochenek, Fogiel, Czerwińska.

>O dotacjach z KPO też?

KPO został wstrzymany ponieważ rz±d prawicy jest niewygodny dla Niemiec. Gdy Tusk wygra to KPO zostanie odblokowane. Unia Europejska chce "zagłodzić" rz±d prawicy.
"Jeżeli Donald Tusk mówi, że pojedzie i odblokuje pieni±dze z KPO, to potwierdza zarzuty, że to on z PO je blokuje. Tak rzeczywi¶cie jest, oni zrobi± wszystko, poprzez swoich sojuszników w Europie, żeby Polska tych pieniędzy nie dostała" - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński w Polskim Radiu 24.
Jabłoński został we wtorek w Polskim Radiu 24 zapytany o słowa lidera PO Donalda Tuska, który w niedzielę podczas wiecu w Sopocie stwierdził, że "dzień po wyborach pojedzie i odblokuje pieni±dze z Krajowego Planu Odbudowy".
Wystarczy odrobina dobrej woli, kompetencji, by te pieni±dze znowu zaczęły dobrze w Polsce pracować dla każdej i każdego z was. Ta drożyzna, która dzi¶ wam dokucza, (...) może być mniej dokuczliwa, choćby z powodu tej jednej decyzji - odblokowuj±cej polskie pieni±dze, które leż± dzi¶ w Brukseli - powiedział Tusk. Składam tu, w Sopocie, moim rodzinnym Sopocie, to uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach, po zwycięstwie, pojadę i te pieni±dze odblokuję, i wszyscy to odczujemy - zadeklarował szef PO.
29-08-2023 12:01 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Rosyjskie rakiety uderzaj± w ŻmudĽ?
>>Pod Bydgoszcz± wyl±dowała jedna. Co na to Błaszczak? tzw ministerek obrony z nominacji Kaczyńskiego?
>Nie wiem czy uderzaj± w ŻmudĽ, wiem że zwołano posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

No to jestem bezpieczny jak u mamusi pod pierzyn±

Niemniej, jeste¶ w błędzie. Do dzi¶ nie rozstrzygnięto sporu czy generał dowodz±cy wojskiem poinformował ministra czy nie, a rakietę znaleziono po kilku miesi±cach...

>>Obrony przed Hołowni± i Tuskiem bo przed Rosj± to na kolanach i niech sobie lataj±
>Na kolanach to był Tusk, zrezygnował z budowy tarczy antyrakietowej.
Tusk nie ma nic do gadania od 8 lat
Za bezpieczeństwo Polski odpowiadaj± Duda, Morawiecki, Kaczyński i Błaszczak
I TEŻ NIE KIWNĘLI PALCEM, ŻEBY CHRONIĆ SWÓJ KRAJ PRZED RAKIETAMI !!!!!!
A różnica w tym, że Tusk rz±dził a czasach pokoju

>>>>Jak to PiS pilnuje granicy przed dziećmi z Syrii, podczas kiedy białoruskie ¶migłowce lataj± nad Białowież±, a obce rakiety zabijaj± polskich robotników.
>>O tym też nie słyszałe¶?
>O ¶migłowcach słyszałem. Uważam że powinny być przejęte lub zestrzelone.
Nie zostały
Wina Tuska?

>O rakietach słyszałem że była jedna bez ładunku, spadła w lesie i nie wybuchła.
Nie przejęto jej i nie zestrzelono, też pewnie wina Tuska

>Nie słyszałem że było więcej i zabiły kogokolwiek.
Jaja sobie robisz?
Chyba jeste¶ jedynym , który nie słyszał o ofiarach rakiety w Przewodowie
www.tvp.in(*)kazuja-ze-to-ukrainski-pocisk-

O zgubieniu zapalnika przez ¶migłowiec też nie słyszałe¶? A może też wina Tuska?

>>woli zmy¶lać "cytaty" Tuska
>Nie podejrzewam że wypowiedzi zostały zmontowane.
TyDraniu podaje cytat
www.racjonalista.pl/forum.php/s,910095#w910220

>>To jest PEŁNA lista przedsiębiorstw państwowych nie będ±cych w stanie likwidacji lub upadło¶ci
>>o to jest pytanie w referendum.
>>O aborcję "zwolennicy demokracji" nie pytaj±
>Uważam że powinni zapytać także o aborcję.

Ale nie pytaj±. Pytaj± o KILKA państwowych firm, których nikt dot±d nie sprywatyzował i nikt nie zamierzał, choć jest to ze szkod± dla kraju, że np wszystkie lotniska s± zarz±dzane z jednego państwowego stołka w Warszawie

>>O dotacjach z KPO też?
>KPO został wstrzymany ponieważ rz±d prawicy jest niewygodny dla Niemiec.
Na czym polega ta "niewygoda"? Może na tym, że Kaczyński obarcza Niemców win± za to, że spółka skarbu państwa z Bydgoszczy zeskładowała tysi±ce ton toksycznych odpadów na prywatnych posesjach?
A może Unia nie jest własno¶ci± Niemiec i inni też nie kwapi± się do pomagania Polsce?
Nie.
Polska dostała konkretne warunki do spełnienia
Nie spełnia = nie dostaje pieniędzy

>Gdy Tusk wygra to KPO zostanie odblokowane.
Być może. Warto więc głosować na Tuska.
I chciałbym przeczytać odpowiedĽ na pytanie: CO KONKRETNIE NIEMCY NA TYM ZYSKAJˇ?

>"Jeżeli Donald Tusk mówi, że pojedzie i odblokuje pieni±dze z KPO, to potwierdza zarzuty, że to on z PO je blokuje.
Tak, spełni unijne warunki, zamiast na zło¶ć babci odmrażać sobie uszy

>Tak rzeczywi¶cie jest, oni zrobi± wszystko, poprzez swoich sojuszników w Europie, żeby Polska tych pieniędzy nie dostała" - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński
PiS od dawna posługuje się kalumniami i zmy¶leniami zamiast argumentów
Ojciec w SS.....

>Wystarczy odrobina dobrej woli, kompetencji, by te pieni±dze znowu zaczęły dobrze w Polsce pracować dla każdej i każdego z was.
Tak. Wystarczy zmiana ustaw o s±downictwie.

>Ta drożyzna, która dzi¶ wam dokucza, (...) może być mniej dokuczliwa, choćby z powodu tej jednej decyzji
To jest oczywiste dla każdego kto zna matematykę na maturalnym poziomie.
KPO może zatrzymać inflację
Pytanie co Polska straci na przyjęciu KPO?
Na to pytanie nikt nie poradzi konkretnie (!) odpowiedzieć

Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-08-2023 15:49 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Niemniej, jeste¶ w błędzie.

Nie wstyd jest popełnić bł±d. Wstyd jest do błędu się nie przyznać i tkwić w błędzie.

>>Na kolanach to był Tusk, zrezygnował z budowy tarczy antyrakietowej.
>Tusk nie ma nic do gadania od 8 lat

PO rz±dziło przez osiem lat i zostało odsunięte przez wyborców. Jeżeli teraz wygra nie będzie rz±dzić lepiej niż poprzednio.

>>O ¶migłowcach słyszałem. Uważam że powinny być przejęte lub zestrzelone.
>Nie zostały
>Wina Tuska?
>>O rakietach słyszałem że była jedna bez ładunku, spadła w lesie i nie wybuchła.
>Nie przejęto jej i nie zestrzelono, też pewnie wina Tuska
>>Nie słyszałem że było więcej i zabiły kogokolwiek.
>Jaja sobie robisz?
>Chyba jeste¶ jedynym , który nie słyszał o ofiarach rakiety w Przewodowie
>www.tvp.in(*)kazuja-ze-to-ukrainski-pocisk-
>O zgubieniu zapalnika przez ¶migłowiec też nie słyszałe¶? A może też wina Tuska?

Przypomniałe¶ mi- masz lepsz± pamić odemnie- widocznie mam pocz±tki demencji starczej.
Jednak INFO o tym mówiło.
Daleki jestem od przypisywania win za wszystko Tuskowi.

>>>o to jest pytanie w referendum.
>>>O aborcję "zwolennicy demokracji" nie pytaj±
>>Uważam że powinni zapytać także o aborcję.
>Ale nie pytaj±.

Ciekawe czy PO po doj¶ciu do władzy zapyta.

>>>O dotacjach z KPO też?
>>KPO został wstrzymany ponieważ rz±d prawicy jest niewygodny dla Niemiec.
>Na czym polega ta "niewygoda"?

Na braku zgody na relokację. Na ż±daniu reparacji wojennych.

>Polska dostała konkretne warunki do spełnienia

Rezygnację z reformy s±downictwa lub kształtowanie s±dów wg widzimisię Brukseli.

>>Gdy Tusk wygra to KPO zostanie odblokowane.
>Być może. Warto więc głosować na Tuska.
>I chciałbym przeczytać odpowiedĽ na pytanie: CO KONKRETNIE NIEMCY NA TYM ZYSKAJˇ?

Pozbęd± się niepracuj±cych imigrantów, Tusk ich przyjmie.
Tusk zrezygnuje z domagania się reparacji wojennych.
Tusk zrezygnuje z regulacji Odry, a więc Polska będzie stanowiła mniejsz± konkurencję dla Niemiec.
Tusk wprowadzi walutę euro, a więc Polska będzie mniej samodzielna i konkurencyjna.

>>Wystarczy odrobina dobrej woli, kompetencji, by te pieni±dze znowu zaczęły dobrze w Polsce pracować dla każdej i każdego z was.
>Tak. Wystarczy zmiana ustaw o s±downictwie.

Czyli rezygnacja z samodzielnego kształtowania prawa.

>Pytanie co Polska straci na przyjęciu KPO?
>Na to pytanie nikt nie poradzi konkretnie (!) odpowiedzieć

Straci możliwo¶ć samodzielnego kształtowania s±downictwa.
29-08-2023 17:13 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>>Na kolanach to był Tusk, zrezygnował z budowy tarczy antyrakietowej.
>>Tusk nie ma nic do gadania od 8 lat
>PO rz±dziło przez osiem lat i zostało odsunięte przez wyborców. Jeżeli teraz wygra nie będzie rz±dzić lepiej niż poprzednio.

Nie zmienia to faktu, że obce ¶migłowce lataj± nad Białowież± jak po swoim NIE POD RZˇDAMI TUSKA

>>>>O dotacjach z KPO też?
>>>KPO został wstrzymany ponieważ rz±d prawicy jest niewygodny dla Niemiec.
>>Na czym polega ta "niewygoda"?
>Na braku zgody na relokację. Na ż±daniu reparacji wojennych.

Relokacji nawet 10 000 migrantów do Polski Niemcy nie zauważ± a reparacji Polska się rzekła w Zgorzelcu
Owszem Niemcom może przeszkadzać ujadanie warszawskiego konus, ale nie więcej niż bzyczenie komara

>>Polska dostała konkretne warunki do spełnienia
>Rezygnację z reformy s±downictwa lub kształtowanie s±dów wg widzimisię Brukseli.
Jakiej reformy?
Po 8 latach rz±dów ZP czas rozpatrywania spraw uległ wydłużeniu
To nie s±dy wymagaj± reformy ale PRAWO
I nie jest to widzimisię Brukseli, niezawisło¶ć s±dów to standard współczesnych demokracji

>>>Gdy Tusk wygra to KPO zostanie odblokowane.
>>Być może. Warto więc głosować na Tuska.
>>I chciałbym przeczytać odpowiedĽ na pytanie: CO KONKRETNIE NIEMCY NA TYM ZYSKAJˇ?
>Pozbęd± się niepracuj±cych imigrantów, Tusk ich przyjmie.
Powtórzę: nie odczuj± HIPOTETYCZNEGO pozbycia się kilku tysięcy migrantów, tak jak Polska nie poczuła że w¶ród miliona imigrantów z Ukrainy nie wszyscy w Polsce pracuj±, wszyscy bior± socjal jak Polacy.

>Tusk zrezygnuje z domagania się reparacji wojennych.
I działki na księżycu
ݱdanie reparacji to bajdurzenie, a jedynym skutkiem może być ograniczenie niemieckich inwestycji w Polsce lub zniechęcenie Niemców do kupowania soków z Tymbarku
Na tym Polska jedynie straci

Przy okazji, w XX wieku polskie wojsko więcej razy dokonywało agresji na inne państwa niż broniło własnych granic. Jeste¶cie gotowi na wypłatę reparacji?

>Tusk zrezygnuje z regulacji Odry, a więc Polska będzie stanowiła mniejsz± konkurencję dla Niemiec.
Lito¶ci!!!!!
Jakie znaczenie dla gospodarki ma dzi¶ Odra??

>Tusk wprowadzi walutę euro, a więc Polska będzie mniej samodzielna i konkurencyjna.
Podobnie jak Hiszpania, Słowenia i Włochy?

>>>Wystarczy odrobina dobrej woli, kompetencji, by te pieni±dze znowu zaczęły dobrze w Polsce pracować dla każdej i każdego z was.
>>Tak. Wystarczy zmiana ustaw o s±downictwie.
>Czyli rezygnacja z samodzielnego kształtowania prawa.
Nie, rezygnacja z bezprawia
Zauważ, że dzi¶ w Polsce nie wiadomo nawet kto jest prezesem Trybunału konstytucyjnego

>>Pytanie co Polska straci na przyjęciu KPO?
>>Na to pytanie nikt nie poradzi konkretnie (!) odpowiedzieć
>Straci możliwo¶ć samodzielnego kształtowania s±downictwa.
Straci możliwo¶ć sobepańskiego kształtowania s±downictwa przez Ziobrę

Chciałbym, żeby mi kto¶ wyja¶nił na czym polega ta PiSowska reforma s±downictwa, bo jedyne co widzę to personalia


Dyktaturze sprzeciwiaj± się tylko ludzie maj±cy potrzebę wolno¶ci. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-08-2023 20:59 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Segregujesz ludzi wg wyznania na lepszy i gorszy sort...,
>Dlaczego wyznawcy islamu zachowuj± się agresywnie wobec rdzennych europejek sk±po ubranych?
Dlaczego wyznawcy katolicyzmu zachowuj± się agresywnie wobec rdzennych Europejek sk±po ubranych?
Dlaczego wyznawcy prawosławia zachowuj± się agresywnie wobec rdzennych Europejek sk±po ubranych?
Dlaczego niewierz±cy zachowuj± się agresywnie wobec rdzennych Europejek sk±po ubranych?
Dlaczego... masz wyprany mózg..., ogl±dasz TVPiS info?
>To oni uważaj± się za lepszych, uprawnionych do nawracania i zabijania niewierz±cych.
Uważasz się za lepszego, uprawnionego...?
>>a co do miejsc pochodzenia to już nie da się żyć w krajach, w których od lat nie padał deszcz, a temperatura w cieniu wynosi 40*C.
>Dlaczego płodz± potomstwo, wiedz±c że nie będ± w stanie go wyżywić?
Brak wychowania, edukacji, kultury, ¶wiadomo¶ci... wielu ludzi w wielu krajach, również w Polsce prowadzi do wielu patologii...:
"Zniszczymy tych ludzi!" J. Kaczyński o przeciwnikach politycznych, Chojnice 8 grudnia 2022
..., trzeba wiele pracy organicznej u podstaw.

DUCH

(Jedyn± i) Absolutn± Prawd± jest (Bezinteresowna) Miło¶ć.
panTeista (6808 punktów)
>Dlaczego... masz wyprany mózg..., ogl±dasz TVPiS info?

Nie ogl±dam TVP info, ogl±dam Wiadomo¶ci o 19:30 w TVP oraz Łódzkie Wiadomo¶ci Dnia o 18:30 w TVP3. Finansowane s± ze ¶rodków abonamentowych.
Jedni maj± wyprany mózg przez TVP inni przez TVN.

>>To oni uważaj± się za lepszych, uprawnionych do nawracania i zabijania niewierz±cych.
>Uważasz się za lepszego, uprawnionego...?

Nie uważam się za lepszego, wyrażam swoje zdanie.

>..., trzeba wiele pracy organicznej u podstaw.

Owszem. Oprócz tego w krajach przeludnionych warto rozdawać bezpłatne prezerwatywy.
20-08-2023 14:01 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Dlaczego... masz wyprany mózg..., ogl±dasz TVPiS info?
>Nie ogl±dam TVP info, ogl±dam Wiadomo¶ci o 19:30 w TVP oraz Łódzkie Wiadomo¶ci Dnia o 18:30 w TVP3.
To to samo.
>Finansowane s± ze ¶rodków abonamentowych.
Służ± jednej partii.

"Zniszczymy tych ludzi!" J. Kaczyński, Chojnice 08.12.2022

(Jedyn± i) Absolutn± Prawd± jest (Bezinteresowna) Miło¶ć.

Wróć do listy w±tków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym w±tku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jeste¶ zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej My¶li, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365