 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-12-2022 15:29 | okragly (21676 punktów) | sprywatyzujmy ORLEN | ORLEN płaci podatku CIT, tyle by sfinansować cały 500+, stąd tak ogromne marnotrawstwo pieniędzy, jeśli sprywatyzujemy Orlen (za grosze, tak jak wszystkie zakłady) nie będzie marnotrawstwa, 500+,13,14,15 emerytura, dodatki i inne srele morele, kulczyk będzie wiedział co zrobić z zyskiem w rajach (podatkowych), a my libki się będziemy cieszyć jak mądry, że mamy wolny rynek, nasz libkowy bóg
np prywatne sieci handlowe LIDL, Kaufland, mają większe obroty niż Orlen i nie placa u nas żadnego podatku, bo my są libki niedorozwojki, dzieci geniusza balcerowicza profesora, lubimy być wykorzystywani, robimy to z pieśnią na ustach, że wolny rynek, prywatne, jest najlepsze, tak nam dopomóż libkowybóg,
w sumie to dobrze, ze była katastrofa w Smoleńsku i radiomaryja (nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło) dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic, parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji, wolnych sadów, mafii VAT-owskich, bezrobocia, umów smieciowych, bezdomności, pracy w niedziele, emigracji | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| maurice_ (747 punktów) | > > w sumie to dobrze, ze była katastrofa w Smoleńsku i radiomaryja (nie ma tego złego co by na dobreTo źle, że była katastrofa w Smoleńsku. pl.wikipedia.org/wiki/Izabela_Jaruga-Nowacka> nie wyszło) dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic,> parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji, wolnych sadów, mafii VAT-owskich, bezrobocia, umów> smieciowych, bezdomności, pracy w niedziele, emigracjiAle to wszystko przecież jest, i ma się dobrze.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >>w sumie to dobrze, ze była katastrofa w Smoleńsku i radiomaryja (nie ma tego złego co by na dobre> To źle, że była katastrofa w Smoleńsku. pl.wikipedia.org/wiki/Izabela_Jaruga-Nowackagdyby nie było tej katastrofy, rządziło by PO, zginęłoby znacznie więcej ludzi (samobójstwa, bezdomni, bezrobotni) > >nie wyszło) dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic,> >parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji, wolnych sadów, mafii VAT-owskich, bezrobocia, umów> >smieciowych, bezdomności, pracy w niedziele, emigracji> Ale to wszystko przecież jest, i ma się dobrze.  jest, ale o rząd wielkości mniejsza skala
|
|
|  | 1 na 1 | maurice_ (747 punktów) |
> gdyby nie było tej katastrofy, rządziło by PO, zginęłoby znacznie więcej ludzi (samobójstwa, bezdomni, bezrobotni)Pierwsze słyszę, że te patologie społeczne zostały wyeliminowane przez rządy PiS i koalicjantów. > jest, ale o rząd wielkości mniejsza skalaSkąd czerpiesz dane na ten temat?
|
|
 | | Thoter (6650 punktów) | > >>w sumie to dobrze, ze była katastrofa w SmoleńskuDlaczego do dzisiaj nie postawiono pomnika zamordowanym przez żydowskie NKWD w 1937 r. 111 tysięcy Polaków ??? pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938) Kara Boska spotkała tych co to tuszują.
|
|
1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | >ORLEN płaci podatku CIT, tyle by sfinansować cały 500+, stąd tak ogromne marnotrawstwo pieniędzy, >jeśli sprywatyzujemy Orlen (za grosze, tak jak wszystkie zakłady) nie będzie marnotrawstwa, >500+,13,14,15 emerytura, dodatki i inne srele morele, kulczyk będzie wiedział co zrobić z zyskiem w >rajach (podatkowych), a my libki się będziemy cieszyć jak mądry, że mamy wolny rynek, nasz libkowy >bóg >np prywatne sieci handlowe LIDL, Kaufland, mają większe obroty niż Orlen i nie placa u nas żadnego >podatku, bo my są libki niedorozwojki, dzieci geniusza balcerowicza profesora, lubimy być >wykorzystywani, robimy to z pieśnią na ustach, że wolny rynek, prywatne, jest najlepsze, tak nam >dopomóż libkowybóg, >w sumie to dobrze, ze była katastrofa w Smoleńsku i radiomaryja (nie ma tego złego co by na dobre >nie wyszło) dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic, >parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji, wolnych sadów, mafii VAT-owskich, bezrobocia, umów >smieciowych, bezdomności, pracy w niedziele, emigracji
Też myślę, że dobrze. Bo już się stęskniłem za kartkami na mięso, octem na sklepowych półkach itp. Jako, że mamy postęp całą gębą, to jeszcze kartki na węgiel i prąd będziemy mieli. Będzie taka równość, że aż okrągły nie będzie mógł wyjść z podziwu. Jakoś szanowny przedmówca nie zauważył, że Orlen rżnie go na kasie i stąd ma takie dochody. Aż Sasin się zorientował, że warto tych dochodów trochę ukraść... A okrągły nie widzi...
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>ORLEN płaci podatku CIT, tyle by sfinansować cały 500+, stąd tak ogromne marnotrawstwo pieniędzy, >>jeśli sprywatyzujemy Orlen (za grosze, tak jak wszystkie zakłady) nie będzie marnotrawstwa, >>500+,13,14,15 emerytura, dodatki i inne srele morele, kulczyk będzie wiedział co zrobić z zyskiem w >>rajach (podatkowych), a my libki się będziemy cieszyć jak mądry, że mamy wolny rynek, nasz libkowy >>bóg >>np prywatne sieci handlowe LIDL, Kaufland, mają większe obroty niż Orlen i nie placa u nas żadnego >>podatku, bo my są libki niedorozwojki, dzieci geniusza balcerowicza profesora, lubimy być >>wykorzystywani, robimy to z pieśnią na ustach, że wolny rynek, prywatne, jest najlepsze, tak nam >>dopomóż libkowybóg, >>w sumie to dobrze, ze była katastrofa w Smoleńsku i radiomaryja (nie ma tego złego co by na dobre >>nie wyszło) dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic, >>parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji, wolnych sadów, mafii VAT-owskich, bezrobocia, umów >>smieciowych, bezdomności, pracy w niedziele, emigracji >Też myślę, że dobrze. Bo już się stęskniłem za kartkami na mięso, octem na sklepowych półkach itp. Jako, że mamy postęp całą gębą, to jeszcze kartki na węgiel i prąd będziemy mieli. Będzie taka równość, że aż okrągły nie będzie mógł wyjść z podziwu. na Białorusi, Chinach nie ma kartek i biedy ale w kapitalistycznej Ukrainie, bogatej w naturę, jeszcze przed wojną, najbiedniejszy kraj Europy, ale i na tle Afryki wypadał blado
>Jakoś szanowny przedmówca nie zauważył, że Orlen rżnie go na kasie i stąd ma takie dochody. Aż Sasin się zorientował, że warto tych dochodów trochę ukraść... A okrągły nie widzi... tak to kulczyk by nas rżnął na kasie i wszystko zgarniał do raju
czemu jestem ignorowany przez 7 racjonalistów, a Ty przez żadnego?
|
|
|  | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) |
>>Też myślę, że dobrze. Bo już się stęskniłem za kartkami na mięso, octem na sklepowych półkach itp. Jako, że mamy postęp całą gębą, to jeszcze kartki na węgiel i prąd będziemy mieli. Będzie taka równość, że aż okrągły nie będzie mógł wyjść z podziwu. >na Białorusi, Chinach nie ma kartek i biedy ale w kapitalistycznej Ukrainie, bogatej w naturę, jeszcze przed wojną, najbiedniejszy kraj Europy, ale i na tle Afryki wypadał blado
Dziś są granice otwarte. Zawsze można emigrować na Białoruś... A nie, przepraszam. Białorusini wybudowali płot na granicy, żeby im emigranci z Europy nie napływali masowo. Czyli tylko Chiny Ci zostały... Choć też gdzieś słyszałem, że coraz mniej przychylnie patrzą na nierobów z Europy.
>>Jakoś szanowny przedmówca nie zauważył, że Orlen rżnie go na kasie i stąd ma takie dochody. Aż Sasin się zorientował, że warto tych dochodów trochę ukraść... A okrągły nie widzi... >tak to kulczyk by nas rżnął na kasie i wszystko zgarniał do raju >czemu jestem ignorowany przez 7 racjonalistów, a Ty przez żadnego?
Najlepiej zapytać tych, co nie chcą tego czytać co piszesz. Może nie jest to najrozsądniejsze? Albo może całkiem głupie jest?
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> >czemu jestem ignorowany przez 7 racjonalistów, a Ty przez żadnego?> Najlepiej zapytać tych, co nie chcą tego czytać co piszesz. Może nie jest to najrozsądniejsze? Albo może całkiem głupie jest?na szczęście jestem w dobrym towarzystwie, racjonalistka jest ignorowana przez 6 racjonalistów
|
|
| | |  | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | > >>czemu jestem ignorowany przez 7 racjonalistów, a Ty przez żadnego?> >Najlepiej zapytać tych, co nie chcą tego czytać co piszesz. Może nie jest to najrozsądniejsze? Albo może całkiem głupie jest?> na szczęście jestem w dobrym towarzystwie, racjonalistka jest ignorowana przez 6 racjonalistów  Kto pierwszy dobiegnie do 10 punktów?
|
|
1 na 1 | panTeista (6808 punktów) | >dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic, >parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji,
Też uważam rządy PiS za lepsze, niż Balcerowicza, Tuska i spółki.
|
|
 | 1 na 1 | maurice_ (747 punktów) |
>Też uważam rządy PiS za lepsze, niż Balcerowicza, Tuska i spółki.
PiS rządzi nie samodzielnie, ale pozostaje w koalicji rządowej. Po wyborach PiS nie był w stanie rządzić samodzielnie, a w Senacie przegrał z kretesem.
|
|
|  | | Thoter (6650 punktów) |
>PiS rządzi nie samodzielnie,
A który to rząd w Polsce rządził samodzielnie ?
|
|
| |  | | maurice_ (747 punktów) |
>A który to rząd w Polsce rządził samodzielnie ?
Chciałem tylko zwrócić uwagę, że mamy do czynienia z rządami koalicyjnymi, a nie rządami monopartyjnymi. Zwycięstwo wyborcze PiS nie miało miejsca, podobnie jak nie wyszło stworzenie samodzielnie rządu większościowego. Senat kontroluje opozycja.
|
|
| | |  | -1 na 1 | Thoter (6650 punktów) |
>Chciałem tylko zwrócić uwagę, że mamy do czynienia z rządami koalicyjnymi, a nie rządami >monopartyjnymi.
Powiedz mi w jakim systemie partyjnym, mono czyli wielo, mądrzy tubylcy mają większe szanse wpływać na swoje losy w skolonizowanych demokratycznie koloniach ??? Wymień mi agentów w "polskim" rządzie szkolonych przez CIA. Gdzie oni są szkoleni i kto nimi kieruje ??
|
|
| | |  | | panTeista (6808 punktów) | >Zwycięstwo wyborcze PiS nie miało miejsca,
Przy tak dużej liczbie partii, najwyższy rezultat procentowy jest zwycięstwem.
|
|
 | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | >>dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic, >>parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji, >Też uważam rządy PiS za lepsze, niż Balcerowicza, Tuska i spółki. > I tak się wszyscy przekomarzają... Jedni lubią Tuska, inni Kaczyńskiego. A gospodarka i kraj lecą przy obu na łeb, na szyję. Zamiast się rozwijać i bogacić, to tylko jesteśmy folwarkiem innych państw. Bo obaj wymienieni przywódcy zasadniczo niewiele się różnią. I jeden łupie naród i drugi. Niestety, nie widać szans na polepszenie naszej sytuacji. Ale to nam od lat bardzo pasuje, jeszcze od czasu PZPR. Niby narzekamy, ale każdy jakoś się urządził i woli starą biedę, niż odważnie się rozwijać. Bez pracy nie ma kołaczy, niestety. I to nie pracy przy łopacie, a pracy inteligentnej.
|
|
 | 2 na 2 | Thoter (6650 punktów) |
>Też uważam rządy PiS za lepsze, niż Balcerowicza, Tuska i spółki. >
Też się cieszę, że żyję w epoce kolejnego brania kredytów na spłatę wcześniejszych kredytów. Mam nadzieję, że nie dożyję czasów ich spłacania i wizyt komorników.
|
|
|  | | maurice_ (747 punktów) |
> Mam nadzieję, że nie dożyję czasów ich spłacania i wizyt komorników.Rząd przyjął filozofię zadłużania się po szyję, to znaczy do momentu, gdy rynki finansowe nie powiedzą stop! Na szczęście, działają jeszcze konstytucyjne reguły wydatkowe, które i tak są notorycznie obchodzone. businessin(*)nsow-chce-nas-szybciej/yk8exw3
|
|
| |  | -1 na 1 | Thoter (6650 punktów) |
>Rząd przyjął filozofię zadłużania się po szyję
Powiedz mi: ile reżim amerykański wywiózł z Polski dolarów do swoich firm zbrojeniowych ?? Ile z polskich aptek trafia kasy do karteli farmakochemicznych, w których mają udziały Amerykanie ?? Do kogo należy pięć największych firm zbrojeniowych reżimu amerykańskiego ?? Do kogo należą banki finansujące amerykański imperializm ?? Czy wiesz kim był Thomas Sankara i dlaczego go zamordowano ?? Ile reżim amerykański wymordował ludzi i ile nakradł w XXI wieku ???
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|