Racjonalista - Strona głównaDo treści
sprywatyzujmy ORLEN

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-12-2022 15:29okragly (21676 punktów)sprywatyzujmy ORLEN
ORLEN płaci podatku CIT, tyle by sfinansować cały 500+, stąd tak ogromne marnotrawstwo pieniędzy, jeśli sprywatyzujemy Orlen (za grosze, tak jak wszystkie zakłady) nie będzie marnotrawstwa, 500+,13,14,15 emerytura, dodatki i inne srele morele, kulczyk będzie wiedział co zrobić z zyskiem w rajach (podatkowych), a my libki się będziemy cieszyć jak mądry, że mamy wolny rynek, nasz libkowy bóg

np prywatne sieci handlowe LIDL, Kaufland, mają większe obroty niż Orlen i nie placa u nas żadnego podatku, bo my są libki niedorozwojki, dzieci geniusza balcerowicza profesora, lubimy być wykorzystywani, robimy to z pieśnią na ustach, że wolny rynek, prywatne, jest najlepsze, tak nam dopomóż libkowybóg,

w sumie to dobrze, ze była katastrofa w Smoleńsku i radiomaryja (nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło) dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic, parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji, wolnych sadów, mafii VAT-owskich, bezrobocia, umów smieciowych, bezdomności, pracy w niedziele, emigracji
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

maurice_ (747 punktów)
>
>w sumie to dobrze, ze była katastrofa w Smoleńsku i radiomaryja (nie ma tego złego co by na dobre

To źle, że była katastrofa w Smoleńsku. pl.wikipedia.org/wiki/Izabela_Jaruga-Nowacka

>nie wyszło) dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic,
>parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji, wolnych sadów, mafii VAT-owskich, bezrobocia, umów
>smieciowych, bezdomności, pracy w niedziele, emigracji

Ale to wszystko przecież jest, i ma się dobrze.
01-12-2022 18:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>w sumie to dobrze, ze była katastrofa w Smoleńsku i radiomaryja (nie ma tego złego co by na dobre
>To źle, że była katastrofa w Smoleńsku. pl.wikipedia.org/wiki/Izabela_Jaruga-Nowacka
gdyby nie było tej katastrofy, rządziło by PO, zginęłoby znacznie więcej ludzi (samobójstwa, bezdomni, bezrobotni)

>>nie wyszło) dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic,
>>parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji, wolnych sadów, mafii VAT-owskich, bezrobocia, umów
>>smieciowych, bezdomności, pracy w niedziele, emigracji
>Ale to wszystko przecież jest, i ma się dobrze.
jest, ale o rząd wielkości mniejsza skala
01-12-2022 20:49 
 Ocena 1 na 1
maurice_ (747 punktów)

>gdyby nie było tej katastrofy, rządziło by PO, zginęłoby znacznie więcej ludzi (samobójstwa, bezdomni, bezrobotni)

Pierwsze słyszę, że te patologie społeczne zostały wyeliminowane przez rządy PiS i koalicjantów.

>jest, ale o rząd wielkości mniejsza skala

Skąd czerpiesz dane na ten temat?
Thoter (6650 punktów)
>>>w sumie to dobrze, ze była katastrofa w Smoleńsku

Dlaczego do dzisiaj nie postawiono pomnika zamordowanym przez żydowskie NKWD w 1937 r. 111 tysięcy Polaków ???

pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938)

Kara Boska spotkała tych co to tuszują.
DyktaFon (9281 punktów)
>ORLEN płaci podatku CIT, tyle by sfinansować cały 500+, stąd tak ogromne marnotrawstwo pieniędzy,
>jeśli sprywatyzujemy Orlen (za grosze, tak jak wszystkie zakłady) nie będzie marnotrawstwa,
>500+,13,14,15 emerytura, dodatki i inne srele morele, kulczyk będzie wiedział co zrobić z zyskiem w
>rajach (podatkowych), a my libki się będziemy cieszyć jak mądry, że mamy wolny rynek, nasz libkowy
>bóg
>np prywatne sieci handlowe LIDL, Kaufland, mają większe obroty niż Orlen i nie placa u nas żadnego
>podatku, bo my są libki niedorozwojki, dzieci geniusza balcerowicza profesora, lubimy być
>wykorzystywani, robimy to z pieśnią na ustach, że wolny rynek, prywatne, jest najlepsze, tak nam
>dopomóż libkowybóg,
>w sumie to dobrze, ze była katastrofa w Smoleńsku i radiomaryja (nie ma tego złego co by na dobre
>nie wyszło) dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic,
>parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji, wolnych sadów, mafii VAT-owskich, bezrobocia, umów
>smieciowych, bezdomności, pracy w niedziele, emigracji

Też myślę, że dobrze. Bo już się stęskniłem za kartkami na mięso, octem na sklepowych półkach itp. Jako, że mamy postęp całą gębą, to jeszcze kartki na węgiel i prąd będziemy mieli. Będzie taka równość, że aż okrągły nie będzie mógł wyjść z podziwu.
Jakoś szanowny przedmówca nie zauważył, że Orlen rżnie go na kasie i stąd ma takie dochody. Aż Sasin się zorientował, że warto tych dochodów trochę ukraść... A okrągły nie widzi...
01-12-2022 18:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ORLEN płaci podatku CIT, tyle by sfinansować cały 500+, stąd tak ogromne marnotrawstwo pieniędzy,
>>jeśli sprywatyzujemy Orlen (za grosze, tak jak wszystkie zakłady) nie będzie marnotrawstwa,
>>500+,13,14,15 emerytura, dodatki i inne srele morele, kulczyk będzie wiedział co zrobić z zyskiem w
>>rajach (podatkowych), a my libki się będziemy cieszyć jak mądry, że mamy wolny rynek, nasz libkowy
>>bóg
>>np prywatne sieci handlowe LIDL, Kaufland, mają większe obroty niż Orlen i nie placa u nas żadnego
>>podatku, bo my są libki niedorozwojki, dzieci geniusza balcerowicza profesora, lubimy być
>>wykorzystywani, robimy to z pieśnią na ustach, że wolny rynek, prywatne, jest najlepsze, tak nam
>>dopomóż libkowybóg,
>>w sumie to dobrze, ze była katastrofa w Smoleńsku i radiomaryja (nie ma tego złego co by na dobre
>>nie wyszło) dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic,
>>parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji, wolnych sadów, mafii VAT-owskich, bezrobocia, umów
>>smieciowych, bezdomności, pracy w niedziele, emigracji
>Też myślę, że dobrze. Bo już się stęskniłem za kartkami na mięso, octem na sklepowych półkach itp. Jako, że mamy postęp całą gębą, to jeszcze kartki na węgiel i prąd będziemy mieli. Będzie taka równość, że aż okrągły nie będzie mógł wyjść z podziwu.
na Białorusi, Chinach nie ma kartek i biedy ale w kapitalistycznej Ukrainie, bogatej w naturę, jeszcze przed wojną, najbiedniejszy kraj Europy, ale i na tle Afryki wypadał blado

>Jakoś szanowny przedmówca nie zauważył, że Orlen rżnie go na kasie i stąd ma takie dochody. Aż Sasin się zorientował, że warto tych dochodów trochę ukraść... A okrągły nie widzi...
tak to kulczyk by nas rżnął na kasie i wszystko zgarniał do raju

czemu jestem ignorowany przez 7 racjonalistów, a Ty przez żadnego?
01-12-2022 21:22 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)

>>Też myślę, że dobrze. Bo już się stęskniłem za kartkami na mięso, octem na sklepowych półkach itp. Jako, że mamy postęp całą gębą, to jeszcze kartki na węgiel i prąd będziemy mieli. Będzie taka równość, że aż okrągły nie będzie mógł wyjść z podziwu.
>na Białorusi, Chinach nie ma kartek i biedy ale w kapitalistycznej Ukrainie, bogatej w naturę, jeszcze przed wojną, najbiedniejszy kraj Europy, ale i na tle Afryki wypadał blado

Dziś są granice otwarte. Zawsze można emigrować na Białoruś... A nie, przepraszam. Białorusini wybudowali płot na granicy, żeby im emigranci z Europy nie napływali masowo. Czyli tylko Chiny Ci zostały... Choć też gdzieś słyszałem, że coraz mniej przychylnie patrzą na nierobów z Europy.

>>Jakoś szanowny przedmówca nie zauważył, że Orlen rżnie go na kasie i stąd ma takie dochody. Aż Sasin się zorientował, że warto tych dochodów trochę ukraść... A okrągły nie widzi...
>tak to kulczyk by nas rżnął na kasie i wszystko zgarniał do raju
>czemu jestem ignorowany przez 7 racjonalistów, a Ty przez żadnego?

Najlepiej zapytać tych, co nie chcą tego czytać co piszesz. Może nie jest to najrozsądniejsze? Albo może całkiem głupie jest?
01-12-2022 22:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>czemu jestem ignorowany przez 7 racjonalistów, a Ty przez żadnego?
>Najlepiej zapytać tych, co nie chcą tego czytać co piszesz. Może nie jest to najrozsądniejsze? Albo może całkiem głupie jest?
na szczęście jestem w dobrym towarzystwie, racjonalistka jest ignorowana przez 6 racjonalistów
01-12-2022 23:32 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>>czemu jestem ignorowany przez 7 racjonalistów, a Ty przez żadnego?
>>Najlepiej zapytać tych, co nie chcą tego czytać co piszesz. Może nie jest to najrozsądniejsze? Albo może całkiem głupie jest?
>na szczęście jestem w dobrym towarzystwie, racjonalistka jest ignorowana przez 6 racjonalistów
Kto pierwszy dobiegnie do 10 punktów?
panTeista (6808 punktów)
>dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic,
>parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji,

Też uważam rządy PiS za lepsze, niż Balcerowicza, Tuska i spółki.
01-12-2022 16:57 
 Ocena 1 na 1
maurice_ (747 punktów)

>Też uważam rządy PiS za lepsze, niż Balcerowicza, Tuska i spółki.

PiS rządzi nie samodzielnie, ale pozostaje w koalicji rządowej. Po wyborach PiS nie był w stanie rządzić samodzielnie, a w Senacie przegrał z kretesem.
Thoter (6650 punktów)

>PiS rządzi nie samodzielnie,

A który to rząd w Polsce rządził samodzielnie ?
maurice_ (747 punktów)

>A który to rząd w Polsce rządził samodzielnie ?

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że mamy do czynienia z rządami koalicyjnymi, a nie rządami monopartyjnymi. Zwycięstwo wyborcze PiS nie miało miejsca, podobnie jak nie wyszło stworzenie samodzielnie rządu większościowego. Senat kontroluje opozycja.
01-12-2022 22:51 
 Ocena-1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Chciałem tylko zwrócić uwagę, że mamy do czynienia z rządami koalicyjnymi, a nie rządami >monopartyjnymi.

Powiedz mi w jakim systemie partyjnym, mono czyli wielo, mądrzy tubylcy mają większe szanse wpływać na swoje losy w skolonizowanych demokratycznie koloniach ???
Wymień mi agentów w "polskim" rządzie szkolonych przez CIA. Gdzie oni są szkoleni i kto nimi kieruje ??
panTeista (6808 punktów)
>Zwycięstwo wyborcze PiS nie miało miejsca,

Przy tak dużej liczbie partii, najwyższy rezultat procentowy jest zwycięstwem.
01-12-2022 21:31 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic,
>>parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji,
>Też uważam rządy PiS za lepsze, niż Balcerowicza, Tuska i spółki.
>
I tak się wszyscy przekomarzają... Jedni lubią Tuska, inni Kaczyńskiego. A gospodarka i kraj lecą przy obu na łeb, na szyję. Zamiast się rozwijać i bogacić, to tylko jesteśmy folwarkiem innych państw. Bo obaj wymienieni przywódcy zasadniczo niewiele się różnią. I jeden łupie naród i drugi. Niestety, nie widać szans na polepszenie naszej sytuacji. Ale to nam od lat bardzo pasuje, jeszcze od czasu PZPR. Niby narzekamy, ale każdy jakoś się urządził i woli starą biedę, niż odważnie się rozwijać. Bez pracy nie ma kołaczy, niestety. I to nie pracy przy łopacie, a pracy inteligentnej.
01-12-2022 21:57 
 Ocena 2 na 2
Thoter (6650 punktów)

>Też uważam rządy PiS za lepsze, niż Balcerowicza, Tuska i spółki.
>

Też się cieszę, że żyję w epoce kolejnego brania kredytów na spłatę wcześniejszych kredytów.
Mam nadzieję, że nie dożyję czasów ich spłacania i wizyt komorników.
maurice_ (747 punktów)

> Mam nadzieję, że nie dożyję czasów ich spłacania i wizyt komorników.

Rząd przyjął filozofię zadłużania się po szyję, to znaczy do momentu, gdy rynki finansowe nie powiedzą stop! Na szczęście, działają jeszcze konstytucyjne reguły wydatkowe, które i tak są notorycznie obchodzone. businessin(*)nsow-chce-nas-szybciej/yk8exw3
01-12-2022 22:59 
 Ocena-1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Rząd przyjął filozofię zadłużania się po szyję

Powiedz mi: ile reżim amerykański wywiózł z Polski dolarów do swoich firm zbrojeniowych ??
Ile z polskich aptek trafia kasy do karteli farmakochemicznych, w których mają udziały Amerykanie ??
Do kogo należy pięć największych firm zbrojeniowych reżimu amerykańskiego ??
Do kogo należą banki finansujące amerykański imperializm ??
Czy wiesz kim był Thomas Sankara i dlaczego go zamordowano ??
Ile reżim amerykański wymordował ludzi i ile nakradł w XXI wieku ???

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365