Racjonalista - Strona głównaDo treści
Schizokracja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-09-2007 21:34diogenes (42753 punktów)Schizokracja
występ szefa rządu w łodzi był kwintesencją przedwyborczego procederu: dekoracją jego ulicznego wystąpienia była ekipa robotników budująca drogę, która miała sugerować obecność i powszedniość pisowskiej rewolucji. brygada proletariuszy(jak podały wiadomości) zniknęła jednak wraz z szefem rządu...

tak więc mieliśmy przykład patiomkinowskiej aranżacji przestrzeni politycznej, schizofrenicznej atrapy rzeczywistości...to już nie była wędlina wyborcza...to próbka gigantycznej fikcji, która przez kilka tygodni ma sprawić wrażenie czegoś realnego, czegoś zdolnego do trwania i rozwoju, która ma zahipnotyzować i uwieść wyborcę... pokierować bezwiednie jego ręką i długopisem w odpowiednie pole wyborczego papieru...

kiedy wyborca zrobi swoje
może zniknąć jak przedwyborczy omam.

patiomkinowski kraj...
patiomkinowska rzeczywistość...
i ci, którzy roją ją na jawie -
schizokraci
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

nieobecnyOdp: schizokracja
Budowa linii tramwajowej w Łodzi jest wyrazem dbania PiSowskiej władzy o mieszkańców Łodzi. Inwestycje w Warszawie (remonty ulic) są wyrazem arogancji POLiDowskiej władzy wobec mieszkańców Warszawy.

Hipokryzja? Owszem, ale "ciemny lud" to łyka. W ostatnim numerze "Polityki" można poczytać dlaczego elektorat PiS, zdający sobie sprawę z tego, że PiS go oszukuje i deklaruje głosowanie na PiS.

Powiedzenie Einsteina nt. głupoty ludzi i wszechświata ciągle jest aktualne.
Satanisław (1358 punktów)
(zablokowany)

>Hipokryzja? Owszem, ale "ciemny lud" to łyka. W ostatnim numerze "Polityki" można poczytać dlaczego elektorat PiS, zdający sobie sprawę z tego, że PiS go oszukuje i deklaruje głosowanie na PiS.<

Z uporem maniaka powtarzam, że w demokracji nie można mieć pretensji do polityków, tylko do wyborców.
Nie jest ktoś zadowolony z rządów?
Lać w mordę sąsiada!
Albo samego siebie, gdy się na tych zagłosowało, lub na wybory nie polazło.
@ffe?
W demokracji nie można mieć pretensji do polityków.
A w Polsce?
Pszczolarz (11 punktów)
Pretensje mozecie miec do czego chcecie.

Ja chce wiedziec prawde panowie!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365