 |
Obrońcy krzyża vs Wspólnota Kazachska Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-10-2010 21:15 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Obrońcy krzyża vs Wspólnota Kazachska
7 na 7 | Wczoraj otrzymałem wiadomość od przewodniczącej stowarzyszenia Wspólnota Kazachska (jest to zrzeszenie działających w Polsce sił opozycyjnych wobec władzy w Kazachstanie, walczących na rzecz praw człowieka w Kazachstanie) zatytułowaną "Pilne - obrońcy krzyża zakłócają pikietę": Cytat:Pilne! W dniach 5-8 października odbywa się przed hotelem Victoria w Warszawie legalna pikieta w obronie uchodźców politycznych z Uzbekistanu, których władze Kazachstanu chcą deportować. W tej chwili obok pikietujących pojawili się tzw "obrońcy krzyża" i próbują zakłócić pikietę. Zostali oni podobno wynajęci przez Ambasadę Kazachstanu, kraju który jest aktualnym przewodniczącym OBWE, chociaż jest oskarżany o autorytarne rządy. Balli Marzec Tutaj jest wideo pokazujące ten incydent: kontakt24.(*)olaczyli-do-pikiety,28258.html który zakończył się tym, że policjant pogonił dziadka z dużym krzyżem. Internauta, który umieścił wideo tak to komentuje: "Tzw. obrońcy krzyża szukają widocznie sojuszników na arenie międzynarodowej i proszą o poparcie swoje protestu." Jeszcze trochę, a krzyż będzie się kojarzył wyłącznie z zadymami - jak niegdyś bejzbol  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | MarcinK (9189 punktów) |
> Jeszcze trochę, a krzyż będzie się kojarzył wyłącznie z zadymami - jak niegdyś bejzbol  Może powstanie nowa dyscyplina sportowa - Droga Krzyżowa. W ramówce między boksem a MMA.
|
|
2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | Cytat:>(...)Zostali oni podobno wynajęci przez Ambasadę Kazachstanu, kraju który jest aktualnym przewodniczącym OBWE, chociaż jest oskarżany o autorytarne rządy. To obrońców krzyża można wynająć? Hmmm...  Może by tak ich na mojego upierdliwego sąsiada zaprosić... Ale karmić nie będę, z góry uprzedzam. Wyżywienie muszą we własnym zakresie. No i Toy Toya też sami muszą sprowadzić.
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
|
|
 | 2 na 2 | Kuba Śruba aka B2BW (3184 punktów) | . >Ale karmić nie będę, z góry uprzedzam. Wyżywienie muszą we własnym zakresie. No i Toy Toya też sami muszą sprowadzić. Nie obrażaj obrońców krzyża! Oni nie jedzą tylko bronią A energię czerpią z ducha świętego - przyswajalna w 100% - nie ma potrzeby biegać do toy-toya (Słyszałem nawet, że ich megafony działają bez baterii!)
Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
|
|
| Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Dostałem nową wiadomość od Wspólnoty Kazachskiej: Cytat:Pseudo obrońcy krzyża do wynajęcia
5 października, kiedy w hotelu Victoria w Warszawie odbywała się sesja OBWE, przed budynkiem miała miejsce pikieta, żeby władze Kazachstanu nie deportowały 29 uzbeckich uchodźców do Uzbekistanu. Organizatorami pikiety byli przedstawiciele uzbeckiej opozycji z całej Europy, na czele z znaną obrończynią praw człowieka z Fergany Mutabar Tadżybajewą (Mutabar Tadjibayeva), i przedstawicielka kazachskiej opozycji w Polsce Balli Marzec. Uzbecy trzymali w rękach transparenty z napisami: "Uzbekistan - kraj tortur i tyranii!", "Czy Kazachstan, depczący prawa uzbeckich uchodźców, jest godny być przewodniczącym OBWE?", "Kazachstan wysyła uchodźców na śmierć". Deportacja uchodźców jest niemożliwa, uważa Tadżybajewa, która sama spędziła dwa lata i osiem miesięcy w latach 2005-2008 w więzieniu w Uzbekistanie i jest świadkiem odbywających się tam nieludzkich tortur i poniżenia. Mutabar Tadżybajewą nagrodzono nagrodą rządu USA «Za odwagę» - «Międzynarodowa nagroda dla kobiet, które wykazały odwagę», w Szwajcarii nagrodą Martina Ennalsa i we Francji nagrodą Praw człowieka Republiki Francuskiej. Oczywiście, nie obeszło się bez przygód. Przedstawicielom kazachskich władz bardzo działała na nerwy ta pikieta i zdecydowali się działać. Zdecydowali zagłuszyć pikietujących, którzy przez megafon mówili o przewodniczącym OBWE - Kazachstanie, kraju naruszającym międzynarodowe prawo i prawa człowieka. Telefoniczną rozmowę kazachskiego dyplomaty, który przez telefon mówił komuś, żeby przyjechali i przeszkadzali organizatorom pikiety, przypadkowo usłyszał człowiek, który przeżywał za los uzbeckich uchodźców. Rzeczywiście, za jakiś czas przyszli jacyś ludzie, którzy przynieśli ze sobą megafon i zaczęli zagłuszać uzbeckich pikietujących. Na ich czele stał niejaki Dariusz Wernicki i grupka ludzi, pseudo obrońcy krzyża. Działanie kazachskich dyplomatów w Warszawie przypominało metody, jakie stosują władze Uzbekistanu dla rozpędzania podobnych protestów u siebie w kraju. W Uzbekistanie służby specjalne coraz częściej używają grup kobiet, jako narzędzia represji. Potocznie są one nazywane oddziałami bab szczególnego przeznaczenia (OBON). Te oddziały zakłócają mityngi opozycji i nawet biją aktywistów, za co otrzymują wynagrodzenie. Podejrzewamy, że kazachscy dyplomaci też wynajęli tych pseudo obrońców krzyża do zakłócenia pikiety przed budynkiem, gdzie odbywała się konferencja OBWE. Na szczęście pojawiła się polska policja, która przepędziła chuliganów. Po tym incydencie samochód policji był w pobliżu i chronił pikietujących. Jeśli to wydarzyłoby się w Uzbekistanie albo w innym kraju Centralnej Azji, myślę, zdarzenia rozwijałyby się zupełnie inaczej. Konferencja w Warszawie pracowała do piątku 8 października, a obrońcy uzbeckich uchodźców przez ten cały czas pikietowali i wzywali Kazachstan do przestrzegania Statutu OBWE. Liczni uczestnicy konferencji OBWE podtrzymywali pikietujących i wyrażali im swoje poparcie. I w Kazachstanie i w Uzbekistanie straszenie, prześladowania i areszty ani na chwilę nie ustają. Balli Marzec WWW.wspolnotakaz.pl
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|