Racjonalista - Strona głównaDo treści
"młodzi, wykształceni i z dużych miast"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
24-09-2010 13:48Konowal (6291 punktów)"młodzi, wykształceni i z dużych miast"
Ocena 2 na 10
"A długi będą spłacać "młodzi, wykształceni i z dużych miast". Jak byli na tyle głupi, żeby nie umieć dodać dwóch do dwóch, i żeby wierzyć oszustom, że trzeba im oddać wszystko, bo inaczej przyjdzie straszny Kaczor i zabroni im się bzykać bez ślubu - to niech spłacają. "Słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak" - jak to pisał poeta.

Rafał A. Ziemkiewicz"

fakty.inte(*)s/klamcy-u-wladzy,1536029,2789


Ciekawe czy mimo faktów elyty dalej będą za płemierem 1000-lecia czy jednak przyznają się przed sobą że są robieni w jajo. Mimo straszenia Kaczyńskimi i Białorusią to PO w w naszej "zielonej wyspie" podnosi podatki. Aż strach pomyśleć co by było jakbyśmy mieli wzrost 5-6% PKB - wtedy chyba vat do 30% by podnieśli.


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

spray (5875 punktów)
>"A długi będą spłacać "młodzi, wykształceni i z dużych miast". Jak byli na tyle głupi, żeby nie
>umieć dodać dwóch do dwóch, i żeby wierzyć oszustom, że trzeba im oddać wszystko, bo inaczej
>przyjdzie straszny Kaczor i zabroni im się bzykać bez ślubu - to niech spłacają. "Słodkich
>pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak" - jak to pisał poeta.
>Rafał A. Ziemkiewicz"

Jeśli "młodzi, wykształceni i z dużych miast" byli tacy liczni, zgodni i skuteczni przy wyborach, to znaczy, że im zawdzięczamy tę bryndzę?
To niech spłacają!

A tak na marginesie: to o co panu Ziemkiewiczowi chodzi?
Mam wrażenie, że na otwarte drzwi szarżuje, jak Kozietulski, nie przymierzając.
Okrutnej fantazji to jest kawaler!

P.S.
"Plusnęło" mi się przez pomyłkę.
apud (4399 punktów)
>"A długi będą spłacać "młodzi, wykształceni i z dużych miast". Jak byli na tyle głupi, żeby nie
>umieć dodać dwóch do dwóch, i żeby wierzyć oszustom, że trzeba im oddać wszystko, bo inaczej
>przyjdzie straszny Kaczor i zabroni im się bzykać bez ślubu - to niech spłacają. "Słodkich
>pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak" - jak to pisał poeta.

I słusznie!!!
Religijnosc narodu zwyciężyła jednak, bo bzykanie bez ślubu to nic w porównaniu z tym, co zrobił kaczorek!

On sie odważył, jako jedyny do tej pory polityk, olać wole Jezusa, jego zastępcy papieża, biskupow i reszty katolickiej większości 99% narodu i pogonił biskupa Wielgusa!

I dupa blada, poległy brat, krypta na Wawelu ale zdrowa cześć narodu pamietala i nie wybrala!

Howgh!!!
Krzysztof Kulak (51 punktów)
Bardzo lubię pana Ziemkiewicza jako fantastę, już nie tak jako publicystę. Chociaż może w tym przypadku coś za ostro nie dowidzę...

Brak polskich znaków znaczy, że używam telefonu.
24-09-2010 15:36 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
>Bardzo lubię pana Ziemkiewicza jako fantastę, już nie tak jako publicystę.

Ja - na odwrót . Fantastykę pisał mierną, a te felietony są nawet zabawne.

Podpisano: młody, wykształcony i bzykający się bez ślubu .
rysiek (4593 punktów)
Może "młodzi, wykształceni" wolą "z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
24-09-2010 18:02 
 0 na 2
Logik (812 punktów)
zgubili z głupim ...

... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
24-09-2010 18:38 
 Ocena 1 na 1
rysiek (4593 punktów)
Czy zgubili, pokaże czas. "z głupim"? - jeśli nawet, to i tak lepiej niż z obłąkanym.
24-09-2010 20:15 
 Ocena 1 na 1
Logik (812 punktów)
czas już pokazał: po podatkach ...


... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
24-09-2010 20:54 
 Ocena 1 na 1
spray (5875 punktów)
>czas już pokazał: po podatkach ...
Tiaaa... najlepiej podatków wcale nie płacić. Jak JKM naucza. Przy okazji z Pana Zenka robiąc kretyna, któremu rękę pomocną podaje!

Czas pokazał wiele rzeczy, z których mądrzy sie nauczą, a głupich i tak nie sieją...
Tylko za co ci młodzi u Ziemkiewicza cierpią - dalej nie pojmuję.
Tak na zdrowy rozum, niby wiadomo. Za głupotę rodziców.
I cierpieć będą, dopóki się na własnych błędach nie nauczą.
I progeniturze przekażą albo głupotę, albo rozsądek.
Takie Rzeczypospolite...

Boże, mój Boże! Jaka szkoda, że Ciebie nie ma!
Logik (812 punktów)
płacić, ale nie na redystrybucję dla nierobów ...

... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
Krzysztof Kulak (51 punktów)
>płacić, ale nie na redystrybucję dla nierobów ...

Aj, w byciu nierobem nie ma nic zlego - czlowiek emigruje do jakiegos raju podatkowego, pracuje malo, placi 0% podatku, ubezpieczenie niskie, VAT-u brak, sie wyzywi, wybawi, a i tak zostaje ogrom czasu na puszczanie latawcow, czytanie filozofow i inne formy obijania sie. Mam takie niejasne wrazenie, ze w spoleczenstwie liberalnym (tak gospodarczo jak i swiatopogladowo) byc obibokiem jest latwiej niz w bardziej "troskliwym" systemie. Pozdrawiam.

Brak polskich znaków znaczy, że używam telefonu.
24-09-2010 22:03 
 Ocena 1 na 1
Angelika1 (109 punktów)
>Czy zgubili, pokaże czas. "z głupim"? - jeśli nawet, to i tak lepiej niż z obłąkanym.

Czas pokaże? Na co Ty jeszcze czekasz by się obudzić? Czy Ty jesteś w tych 65%?
www.kontro(*)tu_65_pelnych_zaufania_idiotow
rysiek (4593 punktów)
Co do linku, to staram się jednak nie schodzić poniżej pewnego poziomu.
A 100 mld deficytu to nie tylko "dorobek" rządu Tuska, ale wszystkich kolejnych, oraz obywateli popierających "dawanie" z budżetu i chętnie z niego biorących.
Nie jestem wielbicielem ani premiera Tuska, ani jego rządu, ani PO, głosuję wybierając najlepszą opcję z istniejących. Oczywiście to tylko mój wybór, mogę się mylić.
Konowal (6291 punktów)
>Może "młodzi, wykształceni" wolą "z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
>
jak widać już znaleźli 1% vat-u - ciekawe co jeszcze znajdą

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Matix (5786 punktów)
finerbijk (17282 punktów)
Fidel na Kubie na starość przejrzał na oczy - zwalnia pół miliona urzędników państwowych i stwarza warunki do rozwoju drobnej przedsiębiorczości.
wyborcza.p(*)rzednikow_won__Maja_sobie.html

Nie ma chyba takiej wyobraźni, aby przedstawić sobie podobną sytuację w Polsce.
No bo przecież u nas socjalizmu nie ma, jest demokracja - każdy może oprotestować co się da i kwiczeć w niebogłosy ile wlezie, że miało być tak dobrze, a nie jest. A każdy jeden to wyborca i póki jest skąd pożyczyć to dać trzeba.

To fantastyka, że gdyby zamiast PO rządził PiS (czy inne LSD) to byłoby cokolwiek lepiej biorąc pod uwagę, że te partie mają jeszcze lżejszą rączkę do wydawania.
A zapłacą wszyscy - jak zwykle, kto słabszy ten najwięcej.
25-09-2010 09:18 
 Ocena 1 na 1
Logik (812 punktów)
wniosek ? Pogonić lewactwo i zwolenników interwencjonizmu ...


... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
waldeck77 (4307 punktów)
>"A długi będą spłacać "młodzi, wykształceni i z dużych miast". Jak byli na tyle głupi, żeby nie
>umieć dodać dwóch do dwóch, i żeby wierzyć oszustom, że trzeba im oddać wszystko, bo inaczej
>przyjdzie straszny Kaczor i zabroni im się bzykać bez ślubu - to niech spłacają.

Całe szczęście, że młodzi i wykształceni nie dali się kapitalizmowi wykastrować i bzykanie jest dla nich ważniejsze niż pieniądze

> "Słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak" - jak to pisał poeta.

W krajach z rozwiniętym socjalem, np. skandynawskich, "słodkich pierniczków" starcza dla wszystkich. W krajach dzikokapitalistycznych np. w Polsce faktycznie dla większości jest tylko marna, ciężka praca (o ile jest) za grosze, a nie "pierniczki" .
Konowal (6291 punktów)
w Polsce mieliśmy dziki kapitalizm po 89 r. i był wzrost 7% teraz mamy niewiadomo co , ale na pewno nie kapitalizm

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
apud (4399 punktów)
>w Polsce mieliśmy dziki kapitalizm po 89 r. i był wzrost 7% teraz mamy niewiadomo co , ale na pewno nie kapitalizm

slusznie prawisz, jak sie wszystko rozpapierkowalo to od zera zaczynaliśmy. Po piętnastu latach osiągnęliśmy stan wyjściowy czyli PRLowski.

problem tylko, ze nie bardzo wiadomo komu te 7% wzrastało...Przecież wszystkiego Kościół nie zabierał, Musiał sie dzilic. Chociaż troszeczkę...

Teraz, drogi konowale, zaczęło sie ciut ciut cywilizowac ale faktycznie nie wiadomo...
Konowal (6291 punktów)
>>w Polsce mieliśmy dziki kapitalizm po 89 r. i był wzrost 7% teraz mamy niewiadomo co , ale na pewno nie kapitalizm
>slusznie prawisz, jak sie wszystko rozpapierkowalo to od zera zaczynaliśmy. Po piętnastu latach osiągnęliśmy stan wyjściowy czyli PRLowski.
>problem tylko, ze nie bardzo wiadomo komu te 7% wzrastało...Przecież wszystkiego Kościół nie zabierał, Musiał sie dzilic. Chociaż troszeczkę...
>Teraz, drogi konowale, zaczęło sie ciut ciut cywilizowac ale faktycznie nie wiadomo...
>
to ja bym wolał żeby się nie cywilizowało tylko ten dziki kapitalizm dalej był

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
apud (4399 punktów)

>to ja bym wolał żeby się nie cywilizowało tylko ten dziki kapitalizm dalej był

A nie ma?
Konowal (6291 punktów)
>>to ja bym wolał żeby się nie cywilizowało tylko ten dziki kapitalizm dalej był
>A nie ma?
ano nie ma

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365