 |
"Uspokoić nastroje społeczne" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-01-2024 13:49 | romaro (25211 punktów) | "Uspokoić nastroje społeczne"
5 na 5 | 1. Wypuszczenie na wolność przestępców, aby „uspokoić nastroje społeczne” to jedna z najgorszych rzeczy jakie można proponować i zrobić. Z punktu widzenia edukacji społecznej, władza musi stać na stanowisku konsekwencji i pełnej surowości w egzekwowaniu wyroków sądowych. Wypuszczanie na wolność przestępcy tylko dlatego, że jest „kimś ważnym/znanym” to najgorsze możliwe wzorce postępowania i prosta droga do anarchii. Osoby pełniące funcie ze sfery tzw. Zaufania społecznego, podlegają większym rygorom oceny swoich zachowań. To nie jest sprawiedliwe, ale tysiące lat rozwoju naszej cywilizacji, doprowadziły nas do tego właśnie miejsca. 2. Prawomocnie skazani Kamiński i Wąsik nie wykazują ŻADNEJ skruchy ani zrozumienia swoich błędów. Jest to przecież absolutna podstawa w procesie skracania długości trwania wyroku w procesie „zwolnienia warunkowego”. Co więcej … skazani zapowiadają dalsze łamanie prawa! Mówią przecież jasno, że będą starali się siłą i bezprawnie wejść na salę sejmową i pełnić funkcję posłów RP. Dumnie mówią o swoim braku zrozumienia dla wyroku sądu oraz zapowiadają wprowadzanie anarchii w życiu politycznym. Ich wypuszczenie na wolność zaprowadzi nas zatem do ZWIĘKSZENIA NAPIĘĆ SPOŁECZNYCH. 3. Jeśli argumentem dla wyjątkowego potraktowania obu skazanych, mają być „nastroje społeczne”, to powyżej przedstawiłem pierwsze niezbijane argumenty przeczące tej karkołomnej tezie. Powiem więcej … nie ma w Polsce ŻADNYCH PODNIESIONYCH NEGATYWNYCH NASTROJÓW SPOŁECZNYCH. Nie ma ani jednego dowodu świadczącego o tym, że duża część naszego społeczeństwa przeżywa obecnie jakieś „negatywne emocje” i może to doprowadzić do negatywnych skutków dla kraju. Otóż wbrew narracji zakochanych w sobie „ekspertów” i niektórych prawicowych polityków, odsiadka Kamińskiego i Wąsika PRAWIE NIKOGO NIE INTERESUJE. Nie ma żadnych masowych protestów w całym kraju, nie ma żadnych stanów zagrożenia i w zasadzie NIC SIĘ W ZWIĄZKU Z TĄ SYTUACJĄ NIE DZIEJE. Wczorajszy protest był wyreżyserowanym wydarzeniem politycznym, w którym brali udział niemal wyłącznie politycy i działacze partyjni. Żadne „wzmożenie narodowe” się nie pojawiło w związku ze słusznym doprowadzeniem skazanych do aresztu. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek emocje to są one niewielkie i będą krótkotrwałe. Z każdym kolejnym dniem ludzie będą coraz bardziej obojętni dla tego wydarzenia. Mimo starań polityków i działaczy partii PiS, przestraszonych i obawiających się kolejnych wyroków dla łamiących prawo przedstawicieli tej organizacji, NIKOGO TO NIE RUSZA. 4. Zycie toczy się dalej, rząd pracuje bez żadnych przeszkód i jeśli ktokolwiek będzie chciał to zakłócić, poniesie odpowiednie i przewidziane w prawie konsekwencje. Tzw. WALEC jedzie dalej … i nie róbmy więcej z logiki damy lekkich obyczajów ok? Ps. Tylu mądrych i wykształconych „profesorów” a tacy nierozsądni i krótkowzroczni twitter.co(*)log/status/1745728439607321017 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | romaro (25211 punktów) | "Nie chciałbym, żeby politycy byli traktowani w sposób szczególny i ułaskawieni w jakimś szczególnym trybie. Jeśli takie są decyzje sądu, to trzeba to przyjąć do wiadomości." Mariusz Kamiński, 2005
|
|
 | 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Nomen Omen | >"Nie chciałbym, żeby politycy byli traktowani w sposób szczególny i ułaskawieni w jakimś szczególnym trybie. Jeśli takie są decyzje sądu, to trzeba to przyjąć do wiadomości." Mariusz Kamiński, 2005
Bo - nomen omen - "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"...
|
|
|  | 4 na 4 | romaro (25211 punktów) | Odp: Nomen Omen | >>"Nie chciałbym, żeby politycy byli traktowani w sposób szczególny i ułaskawieni w jakimś szczególnym trybie. Jeśli takie są decyzje sądu, to trzeba to przyjąć do wiadomości." Mariusz Kamiński, 2005 >Bo - nomen omen - "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"...
W związku z z tym, że Mariusz Kamiński trzeci dzień bez alkoholu - "punkt widzenia zależy od punktu leżenia". I Dramat trwa!
|
|
| |  | 3 na 3 |
| | |  | 4 na 4 | romaro (25211 punktów) | > > leżenia.> Cytat:A to już samo samo życie: 2 sierpnia 2019 nad ranem w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka Dawid Kostecki popełnił samobójstwo przez powieszenie, leżąc w łóżku pod kocem. Szefem MSWiA był wtedy Kamiński ...
|
|
 | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: "Uspokoić nastroje społeczne" | |
|
4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | > i nie róbmy więcej z logiki damy lekkich obyczajów ok?To nie logika, to 'chytra polityka': Cytat:Minister sprawiedliwości zasugerował, że scenariusz może być taki. Bodnar ma wypuścić polityków PiS na wolność, a Duda będzie potem procedował decyzję ułaskawieniową nawet latami (przynajmniej do końca swojej kadencji w połowie 2025 r.). W takiej sytuacji Duda mógłby nadal mówić, że ważna jest jego decyzja o ułaskawieniu z 2015 r. i Kamiński oraz Wąsik nadal są posłami (bo zostali ułaskawieni przed prawomocnym wyrokiem skazującym, który przerwał proces). Taki scenariusz prezydent sugeruje wprost w piśmie do Bodnara. W takiej sytuacji Kamiński i Wąsik mogliby domagać się udziału w posiedzeniach Sejmu. Co by oznaczało ciągłą awanturę polityczną - były premier Morawiecki już zapowiedział, że wprowadzi ich do Sejmu. Minister Bodnar przypomniał na konferencji, że prezydent już nie raz pokazał, że decyzje może podejmować latami. Tak robił z nominacjami profesorskimi. Tak robił też z nominacjami sędziowskimi od legalnej KRS. Duda nie chce drugi raz ułaskawić Kamińskiego i Wąsika
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
 | 4 na 4 | szarley (54911 punktów) | Bodnar zachował się mądrze.
1 Nie skorzystał z prawa do zwolnienia z więzienia 2 NATYCHMIAST zareagował na ułaskawienieniową procedurę nie dając przeciwnikom haubicy do ręki
Judo jest sztuką walki polegającą na wykorzystaniu siły przeciwnika przeciwko niemu "ustąp, żeby zwyciężyć"
Szkoda, że jedynie Bodnar zna tę zasadę, bo po pozostałych politykach obecnie rządzących widzę stosowanie siły zamiast inteligencji
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | 3 na 3 |
| |  | 4 na 4 | romaro (25211 punktów) | >> widzę stosowanie siły zamiast inteligencji Do grepsu "dyktatura prawa" dodałbym uzupełnienie: "i sprawiedliwości".
A gdy się skończą pisu dni i minie czas ich zbawcy Czwórkami będą do pierdla szli przestępcy i szubrawcy
O zdrowie dziś szczególnie dbam rodacy moi mili Bo jest bezcenne jeśli mam tej pięknej dożyć chwili
|
|
| |  | 2 na 2 | szarley (54911 punktów) | > > widzę stosowanie siły zamiast inteligencji> img>img/Jeśli ktoś rozumie tylko tępą przemoc, to tym łatwiej go pokonać bez użycia tępej siły Nie wolno jednak zapominać, że PiS rządził Polską i władzy nie zdobył tępą siłą > Ale tak 'po Tuwimowsku'.To jeden z tych, dla których warto się uczyć polskiego języka
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | 4 na 4 | Paolo Monstro (6146 punktów) | >Bodnar zachował się mądrze. >1 Nie skorzystał z prawa do zwolnienia z więzienia >2 NATYCHMIAST zareagował na ułaskawienieniową procedurę nie dając przeciwnikom haubicy do ręki >Judo jest sztuką walki polegającą na wykorzystaniu siły przeciwnika przeciwko niemu >"ustąp, żeby zwyciężyć" >Szkoda, że jedynie Bodnar zna tę zasadę, bo po pozostałych politykach obecnie rządzących widzę stosowanie siły zamiast inteligencji > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Bodnar zrobił bardzo dobrze - podwójne brawo! Podoba mi się facet. Nie dał się zaszachować a jednocześnie pokazał dobrą wolę (zrezygnował z zasięgnięcia opinii sądów). Duda natomiast, biedaczek, znowy się sam zaszachował w stylu "rób to co każe albo się zastrzelę".... Mam nadzieję, że Bodnar wyda negatywną opinię (bo niby co miałoby być podstawą zwolnienia, to, że głodują?) i ... Duda zostanie z decyzją, która będzie na jego barkach ... a każdy dzień będzie się chłopakom dłużył. Duda będzie chodził na wiece, ale chłopaki w więzieniu wkońcu się zmęczą. Jak mówi ten psycholog - ludzi ten problem bezpośrednio nie dotyka, poza rodziną większość się zmęczy... A żony, z którymi sobie Duda fotkę zrobił głupie nie są - wiedzą, że Duda może meżów wyciągnąć, ale bawi się w politykę ich kosztem ... niektórzy wyborcy PiSu też to załapią, więc punktów sobie nie nazbiera ...i straci podwójnie - Kamiński z Wąsikiem zaliczą dłuższą odsiadkę i wyborców ubędzie.
Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
| |  | 3 na 3 | szarley (54911 punktów) | > Bodnar zrobił bardzo dobrze - podwójne brawo! Podoba mi się facet. Nie dał się zaszachować a jednocześnie pokazał dobrą wolę (zrezygnował z zasięgnięcia opinii sądów). Duda natomiast, biedaczek, znowy się sam zaszachował w stylu "rób to co każe albo się zastrzelę"....> Mam nadzieję, że Bodnar wyda negatywną opinięTo byłby cios w prezydenta, ale judo nie polega na zadawaniu ciosów > (bo niby co miałoby być podstawą zwolnienia,Qui cherche, trouve Można wydać opinię w której podaje się 4 argumenta "za" i 5 argumentów "przeciw" ale bez jednoznacznego sprzeciwu. "Minister sprawiedliwości jest za zastosowaniem aktu łaski, ale zwraca uwagę na brak skruchy i zły przykład dla innych urzędników" "politycy nie powinni stać poza prawem" Ady mieliście Wałęsę, mistrza takiej polskiej mowy  > Duda zostanie z decyzją, która będzie na jego barkachA jak widać już próbuje uniknąć odpowiedzialności > ... a każdy dzień będzie się chłopakom dłużył.Zwłaszcza na głodniaka  > Pozdrawiam> Paolo MonstroWzajem Hanek
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | 3 na 3 | Paolo Monstro (6146 punktów) | > >Bodnar zrobił bardzo dobrze - podwójne brawo! Podoba mi się facet. Nie dał się zaszachować a jednocześnie pokazał dobrą wolę (zrezygnował z zasięgnięcia opinii sądów). Duda natomiast, biedaczek, znowy się sam zaszachował w stylu "rób to co każe albo się zastrzelę"....> >Mam nadzieję, że Bodnar wyda negatywną opinię> To byłby cios w prezydenta, ale judo nie polega na zadawaniu ciosówMoże raczej pozwolenie Dudzie atakować siebie samego? Bodnar jest w konflikcie tragicznym i czego, by nie zrobił to kogoś zaatakuje - albo Dudę, albo prawo i dużą część społeczeństwa (które na niego głosowało). Gdy pomoże Dudzie wyjść z pułapki, w którą sam wbiegał z okrzykiem hurra, wbrew ostrzeżeniom min. Bodnara, to złamie zasadę równości wobec prawa (bo niemal każdy przestępca ma prawo do ułaskawienia w takim razie). Gdy pozostawi Dudzie decyzje to może Duda będzie znów śmieszne miny w TV robił pomstując na Bodnara (który i tak jest spalony u betonu PiSowskiego), ale Bodnar zachowa się wtedy jak bezstronny urzędnik. Głodówka przestępców, po 1 dniu odsiadki nie daje obiektywnej podstawy do zwolnienia -gdzie żałowanie przestępstwa, gdzie okres dobrego sprawowania? Zauważ też, że TVP nie jest już TVPiS i pokazali procedurę i kryteria ułaskawienia - jeden slajd w TV. Teraz nawet nieliczni wyborcy PiSu, którzy to oglądają widzą, że Duda nie robi tego co może. "Męczeństwo" Kamińskiego i Wąsika nie idzie więc na konto Bodnara dla części wyborców PiSu, im dłużej to trwa, tym więcej zyska Bodnar i tym więcej straci Duda, strzelając sobie samobója z odmówieniem natychmiastowego ułaskawienia. Wolelibyśmy tego uniknąć, ale kto powstrzyma Dudę od grania tej szopki? > >(bo niby co miałoby być podstawą zwolnienia,> Qui cherche, trouveTak było za Stalina, teraz chciałoby się, żeby dla każdego szukano tak samo? > Można wydać opinię w której podaje się 4 argumenta "za" i 5 argumentów "przeciw" ale bez jednoznacznego sprzeciwu.To dobry pomysł, o ile uda się znaleźć niebanalne argumenty za. Argument pt "więzień głoduje" wywoła masowe głodówki w więzieniach? > "Minister sprawiedliwości jest za zastosowaniem aktu łaski, ale zwraca uwagę na brak skruchy i zły przykład dla innych urzędników" "politycy nie powinni stać poza prawem"Bardzo elegancki sposób - jeszcze silniejsze uwidocznienie patologii tej sytuacji i kolesiostwa Dudy. Może Bodnar przeczyta Twój wpis? > Ady mieliście Wałęsę, mistrza takiej polskiej mowy  Wałęsa to głupek (wg mnie) z syndromem Napoleona, przy Stanie Tymińskim był jednak mniejszym złem. Drugiej kadencji nie udało mu się wygrać i się "obraził na naród". Gdybym miał do wyboru jego i Dudę, to byłby bardzo trudny wybór - niezależny wariat vs marionetka w ręku szalonego Cesarza Królestwa Jezusa. > >Duda zostanie z decyzją, która będzie na jego barkach> A jak widać już próbuje uniknąć odpowiedzialnościNiestety pakuje się w jeszcze większe bagno - na koniec najprawdopodobniej ułaskawi tych 2 ludzi i tylko chłopaki posiedzą dłużej niż gdyby wykorzystał swoje prawo łaski od razu po wyroku. Mądry gracz zauważyłby, że jest w fatalnej pozycji i wyszedłby z projektu z umiarkowanymi stratami, kompensowanymi fotografią 2 płaczących żon "bez środków do życia". Duda zagrał "twardziela" w swoim tragikomicznym wystąpieniu z mimiką Mussoliniego ( wiadomosci(*)item-w-sieci-6984937583786528a) i użył taktyki "Bodnar -daj się wyrolować, albo popełnię samobójstwo", więc sam się prosi o kolejną kompromitację. Kiedyś rolował go PiS, teraz KO. Jak pisałem wyżej - nie widze sensu w poświecaniu siebie w walce o to, żeby Duda się nie pogrążył z własnej woli. > >... a każdy dzień będzie się chłopakom dłużył.> Zwłaszcza na głodniaka  Myślę, że wbrew zasadzie równości wobec prawa, służba wiezienna zajmuje się Kamińskim i Wąsikiem znacznie lepiej niż drobnym złodziejaszkiem z zapomnaniej przez świat, patologicznej dzielnicy. Z tego co wiem od zaprzyjaźnionego strażnika - lepiej siedzieć na oddziale szpitalnym niż w 4 osobowej celi... Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
5 na 5 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Dodam jeszcze jeden aspekt. Chyba najbardziej przerażający:
1. Kamiński i Wąsik zostali skazani 2 razy, przez 2 różne sądy i 2 różnych sędziów. Na poziomie rejonowym i okręgowym, a więc nawet jeśli założymy polityczne wpływy w Sądzie Najwyższym, daleko poniżej kręgów politycznych karierowiczów.
2. Mamy więc: wyrok, skazanych, poszkodowanych i UZASADNIENIE wyroku.
3. Zawsze jest szansa, że sąd pomylił się 2x nawet przy tak prześwietlanej sprawie. Jest też szansa, że 2 losowych sędziów okazało się spiskowcami. Można więc pokazać jak sędziowie zignorowali dowody, jak świadkowie zostali przekupieni przez Tuska itp...PiS i sam Kamiński miał 8 lat na znalezienie dowodów i dziś PiS ma nadal mikrofon - może sprawę naświetlić, nawet na konferencji Dudy!
4. NIKT, włącznie z Dudą oraz samymi przestępcami nie obalił dowodów ich winy, nikt nie twierdzi, że dowody były sfałszowane czy świadkowie przekupieni .... nic takiego nie ma miejsca, nikt nie próbuje atakować argumentów.
5. WSZYSCY obrońcy bohaterów i więźniów politycznych na czele z ich żonami i Dudą używają ogólnych sloganów "poszli siedzieć za walkę z korupcją" (mimo iż uzasadnie w żadnym miejscu nie mówi, że poszli za to siedzieć), są "kryształowo czyści" itd ...
6. Zastanówcie się, zwłaszcza wyborcy PiSu, jeśli przyjmiemy tą narracje co będzie dalej? Kilkadziesiąt tysięcy więźniów w Polsce twierdzi, że są "kryształowo czyści", tysiące głoduje a nawet robi sobie krzywdę. Większość uważa, że sędzia był niesprawiedliwy. Każdy morderca, który choć raz przeprowadził babcię przez pasy może twierdzić, że go za to posadzili. Mamy wszystkich ułaskawić?
7. Pomyślcie jak czuje się rodzina pokrzywdzonych - pomyślcie, że Pan X wrobił Waszego brata w aferę a on się powiesił, pomyślcie, że Pan X Wam kobietę zgwałcił albo ukradł samochód - co byście czuli gdydy sprawca był traktowany jak Kamiński i Wąsik? Teraz ten Pan X ma zdjęcie z prezydentem, "jest kryształowo czysty" , "chwała bohaterom" jest "więźniem politycznych", "jest skrajnie pokrzywdzony, bo odmawia jedzenia" , "jest przetrzymywany w dramatycznych warunkach, bo więźniowie go przywitali w typowy dla siebie sposób"? Duda i ludzie, którzy z Wąsika i Kamińskiego robią bohaterów karzą po raz drugi ofiary! To jest w tym najgorsze. Zamiast zadośćuczynienia dostają kolejną karę. To oni są teraz kłamcami, to ich krzywdy są zmyślone ... jeśli przez nich siedzą "polscy bohaterowie" to ofiary Pana Wąsika i Kamińskiego są ... zdrajcami narodu!
Pomyślcie o tym, zanim z portetem wyjdziecie na ulicę. Jeśli zaakceptujecie system, w którym wyrok sądowy jest "obalany a nawet odwracany przez opinię polityków" to pewnego dnia, może się zdarzyć, że Wy doznacie krzywdy a politycy zabiorą Wam status ofiary i uczynią zdrajcami narodu...
Duda może każdego ułaskawić - wielokrotnego mordercę, gwałciciela, pedofila ... ale ułaskawienie to nie jest UNIEWINNIENIE - coś się Dudzie uroiło, że jest jakimś bogiem!
Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
 | 4 na 4 | romaro (25211 punktów) | > Dodam jeszcze jeden aspekt.I ten koniecznie należy powtarzać do znudzenia, żeby pisowską narracje odkłamywać. Szykuje nam się nowa wojna. Wojna bardziej na gruncie politycznym niż prawnym, bo wykładnia jest tu dość jasna... Sprawa dotyczy odwołania ze stanowiska Prokuratora Krajowego Pana Barskiego, powołanego wadliwie - a raczej nieskutecznie - przez Ziobrę. Jeśli ktoś jest zainteresowany na czym polega błąd popełniony przez Ziobro i jego ekipę, poniżej wstawiam odnośnik do opinii prof. dr hab. Jana Zimmermanna. Dodam, że profesor Zimmermann był promotorem pracy doktorskiej Andrzeja Dudy. drive.goog(*)UsEaRxBRBpi4yoQiI_z/view?pli=1
|
|
|  | 3 na 3 | Paolo Monstro (6146 punktów) | > >Dodam jeszcze jeden aspekt.> I ten koniecznie należy powtarzać do znudzenia, żeby pisowską narracje odkłamywać.> Szykuje nam się nowa wojna. Wojna bardziej na gruncie politycznym niż prawnym, bo wykładnia jest tu dość jasna... Sprawa dotyczy odwołania ze stanowiska Prokuratora Krajowego Pana Barskiego, powołanego wadliwie - a raczej nieskutecznie - przez Ziobrę.> Jeśli ktoś jest zainteresowany na czym polega błąd popełniony przez Ziobro i jego ekipę, poniżej wstawiam odnośnik do opinii prof. dr hab. Jana Zimmermanna. Dodam, że profesor Zimmermann był promotorem pracy doktorskiej Andrzeja Dudy.> drive.goog(*)UsEaRxBRBpi4yoQiI_z/view?pli=1> Wszystkie tematy typu "czy można uniewinnić niewinnego" czy problem odwołania prokuratora krajowego są przedmiotem dyskusji prawnej. Nie podważam opinii prof. dr hab Jana Zimmermanna, ale obawiam się, że znajdzie się inny prof. który będzie miał inne zdanie - a ja nie jestem prawnikiem i nie czuję się na siłach ocenić kto ma rację. Mam jakąś opinię, ale zostawmy to sądom. Pewnie Barski się odwoła i jego sprawę oceni sąd. Jak poznam wyrok, będę miał wyrobione zdanie. W przypadku wyroku sądowego na Wąsiku i Kamińskim sprawa jest prosta i ewidentna - dostali 2x wyrok, jest uzasadnienie i są pokrzywdzeni. Robienie z przestępców ofiar oznacza również robienie z ofiar przestępców .... więc uważam to za wyjątkowe draństwo i perfidię Dudy. Od momentu ułaskawienia tych 2 facetów w 2015 uważam, że Duda nie jest godny urzędu prezydenta, to jest partyjny aparatczyk a nie prezydent. Powinien zostać prezydentem mafii Pruszkowskiej a nie RP. Jak widzę co wyczynia teraz, to uważam go również za podłego człowieka, człowieka, który pójdzie po trupach byle zmanipulować parę starszych osób swoją naiwną propagadną. Cieszę się, że Tusk a teraz Bodnar go tak ogrywają. Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
| |  | 4 na 4 | romaro (25211 punktów) | To nowy spór, który niewątpliwie mógłby być rozwiązany na drodze koncyliacyjnej. I podejrzewam, że dwie rozmowy jakie Bodnar przeprowadził z Barskim zmierzały do pozasądowego rozwiązania sporu. Myślę nawet, że Bodnar złozył Barskiemu propozycję nie do odrzucenia, z której ten ostatni nie skorzystał, nie dlatego bo ma inne wyjście, ale żeby oddalić w czasie to co nieuniknione.
Czytałeś oświadczenie Prokuratury Krajowej w sprawie bezprawnego działania Prokuratora Generalnego? Barski nie przedstawił podstawy, jak i opinii prawnej, która miałaby wskazywać na bezprawne działania Prokuratora Generalnego. Zwykłe nie bo nie.
A to najlepszy fragment oświadczenia:
"Podkreślić należy, że przepisy na które powołuje się Prokurator Generalny [A.Bodnar] od początku obowiązywania Prawa o prokuraturze nigdy nie były kwestionowane ani interpretowane w taki sposób w jaki przedstawił to Prokurator Generalny"
|
|
| | |  | 1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | >To nowy spór, który niewątpliwie mógłby być rozwiązany na drodze koncyliacyjnej. I podejrzewam, że dwie rozmowy jakie Bodnar przeprowadził z Barskim zmierzały do pozasądowego rozwiązania sporu. Myślę nawet, że Bodnar złozył Barskiemu propozycję nie do odrzucenia, z której ten ostatni nie skorzystał, nie dlatego bo ma inne wyjście, ale żeby oddalić w czasie to co nieuniknione. Koncyliacja i wszelkie ugody i kompromisy są możliwe gdy problem nie jest binarny, tzn istnieje możliwość jakiegoś rozwiązania pośredniego, w którym każda ze stron coś otrzymuje i z czegoś rezygnuje. W tym przypadku albo Barski ma władzę (tj. może blokować np pomysły wsadzania koleżków do pudła) albo nie. Nie ma sytuacji pośredniej.
>Czytałeś oświadczenie Prokuratury Krajowej w sprawie bezprawnego działania Prokuratora Generalnego? >Barski nie przedstawił podstawy, jak i opinii prawnej, która miałaby wskazywać na bezprawne działania Prokuratora Generalnego. Zwykłe nie bo nie. >A to najlepszy fragment oświadczenia: >"Podkreślić należy, że przepisy na które powołuje się Prokurator Generalny [A.Bodnar] od początku obowiązywania Prawa o prokuraturze nigdy nie były kwestionowane ani interpretowane w taki sposób w jaki przedstawił to Prokurator Generalny"
Wielu ludzi chciałoby by korzystna dla nich interpretacja prawa była 'zwycięzka', jednak jest to jeden z kolejnych sporów prawnych, co do których istnieje wiele intepretacji, których obawiam rozstrzygnąć się nie da ... Mamy w Polsce kryzys prawny wywołany przez PiS, począwszy od katastrofalnej dla przyszłości tego kraju decyzji Szydło o niepublikowaniu wyroków TK. Decyzja ta, którą można nazwać "zburzeniem państwa prawa" ozaczała przyznanie sobie przez PiS prawa do decydowania jaki wyrok jest OK a jaki nie jest. Trybunał Konstytucyjny to farsa a w Sądzie Najwyższym mamy 2 równoległe wykładnie prawne, sprzeczne ze sobą. Mając do tego bardzo niskiej jakości prawo (wiele możliwych interpretacji) dostaliśmy państwo pogrążone w gównie przez PiS z sądami, których nie uznają instytucje narodowe (UE, Rada Europy, ONZ) i których utrzymanie spowoduje trwałą utratę statusu państwa praworządnego. W tej sytuacji NIC absolutnie nie jest pewne, bo w obiegu prawnym mogą funkcjonować 2 sprzeczne decyzje tego samego sądu. System nie jest spójny, można tworzyć dowolną liczbę równoległych światów - jak wiele wzajemnie sprzecznych wersji zamachu uznawanych jednocześnie za prawdę przez tą samą osobę. Nie wiem jak wyborcy PiSu widzą 'polepszenie państwa', w każdym razie jesteśmy poza standardami naszego kontynentu i idziemy w kierunku Rosji.
Jedno jest jednak pewne Wąsik i Kamiński dostali prawomocny wyrok i zgodnie z prawem odsiadują karę. Tego nie może na szczęście podważyć TK, ani nawet Sąd Najwyższy. Na szczęście dla nas, PiS nie wymienił wszystkich sędziów na Pawłowskie, Przyłebskie czy małych karierowiczów z afery hejterskiej.
Bodnarowi nie zazdroszczę - każda teoria, którą w pewnym sensie jest system prawny musi mieć jakiś zbiór aksjomatów, niepodważalne źródło prawdy. Usunięcie aksjomatu wali całą teorię jak domek z kart - tworzy niespójny system, w którym wszystko może być prawdą i fałszem jednocześnie i zdefiniowane w teorii pojęcia tracą jakiekolwiej znaczenie. TK jest takim aksjomatem wpisanym w konstytucję, podobnie jak Sąd Najwyższy. PiS to zniszczył, teraz wyroki TK można olać nawet ich nie publikując. TK sam zaprzeczył swoim własnym wyrokom. Co więcej TK i Sąd Najwyższy stał się trwałym źródłem chaosu i jawnie sprzecznych decyzji lub łamania zasady niezależności - jak Pawłowicz sądząca "niezależnie" swój własny wniosek. Jak z powrotem stworzyć "nieomylny" i niezależny TK skoro TK to blokuje? Nie ma praworządnej drogi do stworzenia praworządności, bo w Polsce nie wiadomo co jest praworządne ...więc przygotujmy się na sekwencje działań o nieustalonym statusie prawnym, która uzyska status bezprawnej w jakimś z równoległych światów zafundowanych nam przez PiS.
W tym chaosie - ja na pewno nie zamierzam oceniac co jest "prawne" a co "bezprawne" to be słowa w Polsce PiS wymazał ze słownika.
Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
| | | |  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | >W tym chaosie - ja na pewno nie zamierzam oceniac co jest "prawne" a co "bezprawne" to be słowa w Polsce PiS wymazał ze słownika.
Nie nazwałbym tego chaosem, a konfliktem wywołanym przez 44 prokuratorów. 44 z 6000 -Jaki to procent? Tylu prokuratorów PK_GOV_PL kwestionuje kierowanie prokuraturą przez prokuratora generalnego. Prokuratury rejonowe prowadzą prawie 99% spraw. Żaden pokrzywdzony nie musi się obawiać, że to co dzieje się obecnie w Prokuraturze Krajowej negatywnie wpłynie na sposób prowadzenia jego sprawy. Mało tego, prokuratury już wszczynają śledztwa tam, gdzie jawnie naruszono procedury czy umarzano postępowania. Podobnie sprawa przedstawia się w sądach. Jak ślamazarnie pracowały tak pracują. Garstka neo-sędziów w SN, w którym Ziobro ulokował swoich ludzi, w tym partyjnych kolegów w jednej z izb, nie ma większego znaczenia z punktu widzenia zwykłego obywatela, bowiem Manowska na biurze podawczym pilnuje tylko korespondencje o charakterze politycznym. JUlka Trybunalska może wsadzić sobie palec w dupe, a później zamieszać nim herbatę Jarkowi
Zgodnie z regulacjami ustawy Prawo o Prokuraturze, Prokurator Generalny jest naczelnym organem prokuratury i kieruję jej pracą. Unifikacja funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego w 2016 roku stała się zarzewiem istniejącego konfliktu. Nie ma chaosu prawnego. Mamy do czynienia z konfliktem spowodowanym buntem, warcholstem małej grupy ludzi, którym się wydaje, że bolszewicka partia ich wspomoże i doprowadzi do zwycięzkiego bezprawia, i równoległym biciem piany przez dziennikarzy.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | >>W tym chaosie - ja na pewno nie zamierzam oceniac co jest "prawne" a co "bezprawne" to be słowa w Polsce PiS wymazał ze słownika. >Nie nazwałbym tego chaosem, a konfliktem wywołanym przez 44 prokuratorów. 44 z 6000 -Jaki to procent? Tylu prokuratorów PK_GOV_PL kwestionuje kierowanie prokuraturą przez prokuratora generalnego. Prokuratury rejonowe prowadzą prawie 99% spraw. Żaden pokrzywdzony nie musi się obawiać, że to co dzieje się obecnie w Prokuraturze Krajowej negatywnie wpłynie na sposób prowadzenia jego sprawy. Mało tego, prokuratury już wszczynają śledztwa tam, gdzie jawnie naruszono procedury czy umarzano postępowania.
Zgadzam się, że źródłem problemu jest konflikt. Konflikt interesów dodajmy a nie żaden konflikt 'patrioci vs zdrajcy' jak lansują media, niezależnie kto jest patriotą a kto zdrajcą w danej wersji tej historii. Większość sędziów i prokuratorów jest poza konfliktem i robi to co robiło od zawsze - pracują raz lepiej raz gorzej, jak każdy człowiek.
Nie zgadzam się jednak z tym, że nie mamy chaosu prawnego. To nie ilość popierających czy kontestujących system prokuratorów i sędziów decyduje o jakości systemu, ale ich pozycja w systemie. Jeśli TK i SN nie działają system jest zepsuty. To jest zaakceptowana komórka rakowa, która przejmie cały system jeśli nie będzie usunięta. PiS usunął skutecznie aksjomat o nieomylności TK i SN i podziale władzy. Nawet jeśli nie ma to wpływu na 99% spraw, to fakt, że system pozwala na wiele różnych obowiązujących wersji prawdy, fakt, że prezydent może prawnie utrzymywać, że 'sąd skazał przestępce za dobry uczynek' oznacza, że pewnego dnia 99% spraw będzie sądzona przez koleżków. Upadek państwa może pełzać - jak w Rosji. Nie tylko poprzez otwarcie drogi do systemu koleżków poza prawem, co PiS już zrobił. Także poprzez edukowanie społeczeństwa, że to jest OK -co PiS robi teraz wraz z instytucjami typu TK i Dudą. Duża część społeczeństwa jest już dzisiaj przekonana, że Jarek Kaczyński może cofać a nawet odwracać wyroki sądów i to rodzina Leppera powinna siedzieć w więzieniu zamiast sprawców...
Jeśli aktualny rząd nie rozwiąże tego problemu, to Polska stanie się śmiesznym kraikiem rządzonym przez oligarchów typu Obajtek czy wszelacy koleżcy prezesa i szary obywatel będzie niewolnikiem tego systemu. Prawo może czasem będzie działało o ile stanie przeciwko Tobie drugi szarak jak Ty, w zdrzeniu z Obajtkiem zawsze siedzieć pójdziez Ty.
Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|