Racjonalista - Strona głównaDo treści
Troszku polytyki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
21-05-2008 22:30ramka (4752 punktów)
(zablokowany)
Troszku polytyki
Ocena 1 na 1
Bry
Jestem poirytowany czepianiem się mojego ulubionego ostatnio polityka!
Różnie sławnego posła Palikota mam na myśli. Człowiek mówi co myśli i jest jednym z niewielu działających polityków. Działa po mojej myśli, więc z definicji jest racjonalistą
Lubię ludzi z ikrą (yyyy... czytałem ostatnio, że facet z ikrą to facet z małymi jądrami...).
Na deser tekst mojego ulubionego ateusza na forum onetu www.matka-kurka.net/post/?p=1413
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Chełmiński (441 punktów)
Witam.
Czytałem wskazany tekst o pośle Palikocie i stwierdzam po namyśle, że zawieszenie go w obowiązkach poselskich byłoby rzeczywiście przejawem ograniczenia wolnej myśli w Platformie Obywatelskiej. Tacy ludzie są potrzebni z tego względu, że wprowadzają do polityki nieco humoru i w ironiczny sposób demaskują niektóre wypaczenia na scenie politycznej.
Z drugiej jednak strony widać trochę przesady i imaginacji w wypowiedziach Palikota, które media uznały za kontrowersyjne. Mam tu na myśli głównie sugerowanie o kłopotach rodzinnych prezydenta, czy też nazwanie posłów PiS-u kryptogejami.
Tak samo zresztą nie mogę się zgodzić na te absurdalne stwierdzenia, że za rządów PiS-u Polska stała się ciemnogrodem (które to właśnie znalazły się pod wskazanym, przez inicjatora tego wątku, adresem).
A Rokita nie jest nudziarzem, tylko jak mi się zdaje jednym z najbardziej kompetentnych polityków (szkoda że zrezygnował z kandydowania w wyborach). To też odnośnie tekstu "ateusza"...
Pozdrawiam.
22-05-2008 08:53 
 Ocena 2 na 2
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>przejawem ograniczenia wolnej myśli w Platformie Obywatelskiej
>
Jak Pan rozumie ograniczanie nieistniejącego?
>
>Rokita nie jest nudziarzem, tylko jak mi się zdaje jednym z najbardziej kompetentnych polityków
>
Jako członek rządu Suchockiej eksplodował kompetencją. Złudzenia zamiast pamięci rokują kontynuację zaścianka.
>
>absurdalne stwierdzenia, że za rządów PiS-u Polska stała się ciemnogrodem
>
Amen.
Adam Barycki
Chełmiński (441 punktów)
>>przejawem ograniczenia wolnej myśli w Platformie Obywatelskiej
>>
>Jak Pan rozumie ograniczanie nieistniejącego?
>>

W PO wolna myśl okazuje się bardziej widoczna niż w każdej pozostałej partii, której członkowie zasiadają w parlamencie. Dlatego sądzę że jednak istnieje.

>>Rokita nie jest nudziarzem, tylko jak mi się zdaje jednym z najbardziej kompetentnych polityków
>>
>Jako członek rządu Suchockiej eksplodował kompetencją. Złudzenia zamiast pamięci rokują kontynuację zaścianka.
>>

Nic nie rokuje kontynuacji zaścianka, ale raczej mój sprzeciw wobec przywilejów dla ludzi, którzy nie chcą sie przyznać do współpracy z komunistami w przeszłości (oczywiście także samych postkomunistów), jednym słowem nie mogę znieść ich uprzywilejowanej pozycji. O ile wiem nie postawiono Rokicie żadnych zarzutów w sprawie akcji inwigilacji prawicy, o której on rzekomo wiedział, pełniąc wówczas funkcję szefa Urzędu Rady Ministrów.

>>absurdalne stwierdzenia, że za rządów PiS-u Polska stała się ciemnogrodem
>>
>Amen.

Jak kraj rozwinięty do tego stopnia, w którym ilość katolików spada i będzie spadać, może dalej być nazywany ciemnogrodem? Oczywiście dotyczy to pewnej części społeczeństwa, ale nie uważam że ludzi, którzy szanują tradycję od razu trzeba nazywać ciemnymi.

P.S. Chyba jednak za mocno zbiegliśmy od głównego wątku. Mi to osobiście nie przeszkadza, ale nie chciałbym żeby stał się on jakimś pobocznym tematem w obliczu sprawy Palikota, gdyż to właśnie jest główny temat...
22-05-2008 11:38 
 Ocena 2 na 2
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>O ile wiem nie postawiono Rokicie żadnych zarzutów w sprawie akcji inwigilacji prawicy, o której on rzekomo wiedział, pełniąc wówczas funkcję szefa Urzędu Rady Ministrów.
>może dalej być nazywany ciemnogrodem?
>
Pamięć Panu szwankuje, Rokita nie reagował na przepływ publicznych pieniędzy do rodziny swojego ministra, za co ten, wiele lat później był ścigany, już nie przez Rokitę, a Rokita nie i to jest zaścianek.
Co do reszty, amen.
Adam Barycki
Chełmiński (441 punktów)
>Pamięć Panu szwankuje, Rokita nie reagował na przepływ publicznych pieniędzy do rodziny swojego ministra, za co ten, wiele lat później był ścigany, już nie przez Rokitę, a Rokita nie i to jest zaścianek.

Wie Pan, nie śledziłem tych wydarzeń, 5-letnie dziecko nie interesuje się jeszcze zbytnio polityką. A później nie czytałem niczego nigdzie na ten temat i to z pewnością jest powód mojej dość słabej wiedzy na ten temat. Nie widzę w tym żadnego związku z zaściankiem, wydaje mi się że po prostu nie pasują Panu poglądy prawicowe.
22-05-2008 16:00 
 Ocena 2 na 2
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>po prostu nie pasują Panu poglądy prawicowe.
>
Proszę uprzejmie w kontaktach ze mną nie używać słowa "prawica", bardzo proszę.
Adam Barycki
22-05-2008 16:24 
 Ocena 1 na 1
N'cos' (441 punktów)
>Proszę uprzejmie w kontaktach ze mną nie używać słowa "prawica", bardzo proszę.

Teraz już wszystko mniej więcej rozumiem. Tę prośbę mogę spełnić, o ile kiedyś nie zapomnę

Jakby co, od tej pory będę podpisywał się jako N'cos'.
ramka (4752 punktów)
(zablokowany)
>W PO wolna myśl okazuje się bardziej
Powolna niestety...

>mój sprzeciw wobec przywilejów dla ludzi, którzy nie chcą sie przyznać do współpracy z komunistami w przeszłości (oczywiście także samych postkomunistów), jednym słowem nie mogę znieść ich uprzywilejowanej pozycji
Rozumiem, że ci przyznający się do współpracy nie budzą sprzeciwu

Wracając do posła Palikota...
Jakoś myśli biegną tam gdzie kierują je miedia rożniaste (kryptogeje, prezydenckie skłonności i kauczukowe fallusy), pomińmy to! Samo nazwisko ma poseł (dla kotów) złowieszcze
P. Palikot zajął się naprawą drobiazgów, które nie przyniosą chwały takiej jak peron, stadion czy autostrada. Małą łyżeczką też można się najeść
ramka (4752 punktów)
(zablokowany)
>Czytałem wskazany tekst o pośle Palikocie i stwierdzam po namyśle, że zawieszenie go w obowiązkach poselskich byłoby rzeczywiście przejawem ograniczenia wolnej myśli w Platformie Obywatelskiej.
To tylko klubowe zawieszenie, takie tam ciamciaramciowe przywiązanie do formy (spadek po UD, ROAD i UW)
n'cos' (441 punktów)
>To tylko klubowe zawieszenie, takie tam ciamciaramciowe przywiązanie do formy (spadek po UD, ROAD i UW)
Być może to tylko na pokaz medialny... Myślę że nikt nie wyciągnie z tego żadnych konsekwencji.
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>www.matka-kurka.net/post/?p=1413
>
Dobre. Im więcej ciemnoty, tym jaśniej ją widać, jedna żarówka lepsza niż żadna.
Adam Barycki

michiko (596 punktów)
> Człowiek mówi co myśli i jest jednym z niewielu
>działających polityków.
No nie wiem... Palikot budzi we mnie mieszane uczucia. Zachowuje się jak showman, chyba zależy mu jedynie na własnej promocji. No i to jak jego zachowanie usprawiedliwia Chlebowski, a na osłodę dżentelmeńska umowa obu panów. To enfant terrible PO.
22-05-2008 18:11 
 Ocena 1 na 1
ramka (4752 punktów)
(zablokowany)
>No nie wiem... Palikot budzi we mnie mieszane uczucia. Zachowuje się jak showman,
Ryzykuje stołek wiecznego polityka.
Mógłby siedzieć cicho, przejadać diety. Większość polityków jest tak wyczerpana kampania wyborczą, że przez 4 lata nie mogą nic robić aby dojść do siebie
>chyba zależy mu jedynie na własnej promocji.
I bardzo dobrze! Promuje siebie, swoje poglądy i działania jakie podjął!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365