Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nasi znowu "wygrali"...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-06-2008 22:53darlove (2804 punktów)Nasi znowu "wygrali"...
Ocena 3 na 3
Hehehehehehehehehe... Nasza drużyna zaprezentowała bardzo skuteczny futbol... hehehehehehe... Ja bym postawił następnym razem na mniej różańca, a więcej pracy...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Xion (501 punktów)
(zablokowany)
>Hehehehehehehehehe... Nasza drużyna zaprezentowała bardzo skuteczny futbol... hehehehehehe... Ja
>bym postawił następnym razem na mniej różańca, a więcej pracy...
A ja głupi miałem nadzieję, że chociaż ten temat ominie chociaż to forum...
17-06-2008 06:12 
 Ocena 2 na 2
LEGION. (3161 punktów)
Ty... TY... TY ZDRAJCO! Pod sąd takiego! Obywatelstwo odebrać!

Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>Ja bym postawił następnym razem na mniej różańca, a więcej pracy...
>
Nie zgadzam się z Panem, wygraliśmy duchowo, a to jest najważniejsze. Jeżeli zaczniemy pracować, przestaniemy wygrywać.
Adam Barycki
enfant (64444 punktów)
   Ale kogo obchodzi wynik? Wynik to tylko martwe cyferki. Najważniejsze, że to my czujemy się moralnym zwycięzcą. Kolejne chwalebne powstanie umęczonego Chrustusa narodów. Poza tym, mamy Boruca, mamy Boruca!

   Oczywista oczywistość, Benhauer i Pereiro sami meczu nie wygrają. Ale pięknej bramki ze spalonego nikt nam nie zabierze!

   POL! SKA!

   

-?-
17-06-2008 09:27 
 Ocena 1 na 3
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>my czujemy się moralnym zwycięzcą.
>
A nie mówiłem.
Adam Barycki
dstr (1474 punktów)
Dlaczego "wygrali" a nie "nasi"?

"Nasi" - Podolski i Klose - znowu wygrali, tym razem z Austrią (no dobra, Ballack im pomógł).

Ehhh... Ostatnio gole strzelał obrońca, teraz Brazylijczyk, a co zapodamy na 2012? Hindus bramkarz nasz honor wybroni?

A może Chiński robotnik wykańczający stadion?

Biedny Leo...

Ale najbardziej to mi chyba było żal Chorwatów. Grają sobie chłopaki o pietruszkę, a tu faule, zderzenia z bramkarzem, nakładki, żółta kartka. Jakie to życie niesprawiedliwe.
Miłosz (376 punktów)

Ja bym postawił następnym razem na mniej różańca, a więcej pracy...

Faktycznie... ale:
W Kościele zawsze można uzyskać rozgrzeszenie, a po meczu z Chorwacją wierni kibice chóralnie śpiewali - jak zwykle - do melodii "Guantanamera", że "Nic się nie stało", tylko nie wiem, jaka pokuta będzie...

Może właśnie trzeba silniej zaakcentować ten specyficzny charakter naszego futbolu...? Może jednak różańca było za mało? Mamy już logo ze skrzydłami husarskimi przyczepionymi do piłki - i słusznie - w końcu wszyscy w Europie i na świecie przypominają sobie w ten sposób, że w każdej chwili możemy urządzić drugi Kircholm na murawie. Mamy dobrego trenera (chociaż pewnie luteranin), świeżo zdekorumpowany PZPN, piłkarze też będą latać po boisku, jakby sami mieli husarskie skrzydła... jak tylko poczują WSPARCIE.
Proponuję zatem powołać do życia nową MB - Matkę Boską z Wembley. Byłaby oficjalną patronką polskiego futbolu. Na kolanach mogłaby trzymać Jana Domarskiego (zdobywcę bramki z Wembley - był to ewidentny cud, sam nie wiedział, jak strzelił - stąd słynna enigmatyczna wypowiedź: "Piłka przyszła, naszła, weszła i odeszła"). Taki wizerunek MB mógłby stać się nowym godłem PZPN. W otoku tego godła powinno się znaleźć nie jakieś tam "Per aspera ad astra", czy inne pogańskie bzdety, ale:

"Zyszczy nam, spuści nam, Kyrie Eleison!"
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
A ja słyszałem wczoraj przed meczem w Radio Zet, że Polacy wierzą w cud...

Pozdrawiam -Zbyszek


Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
Cieślański (994 punktów)
Żegnaj nadziejo lękliwych i rozmodlonych neurotyków.
Media piszą, że polscy piłkarze tuż przed meczem wpadają w panikę.
Ponoć ze stresu. Zalecają stały nadzór psychologa sportowego.

Ja jak bym widział, że piłkarz przed wejściem na płytę boiska -żegna się znakiem krzyża- to wyłączyłbym telewizor.
Jak trwoga to do boga, urojonego zresztą, a lękliwy piłkarz to piłkarz przegrany.
Ja piłkarz się modli to znaczy, że już po ptokach, bo on nie wierzy we własne siły i umiejętności.
Benhaker aby zbudować sukcesy polskiej piłki, powinien najpierw ją od-religizować.

A telewizora nie wyłączam, bo nie oglądam meczów wcale, -oprócz finałów MŚ.
Nie podnieca mnie ani polski sport, ani polsko-korzenny Kubica, bo nie potrzebuję fałszywej identyfikacji z cudzymi sukcesami.
Na poprawę samopoczucia lepiej łykać SSRI, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny.
Z tego samego powodu nie płakałem po papieżu, bo w standardach współczesnej cywilizacji, nauki, medycyny, demokracji, walce AIDS, nigdy nie był dla mnie powodem do dumy.
Nie jestem politykiem, więc nie muszę udawać, że podnieca mnie football, aby przez pozorowane podobieństwo zainteresowań podlizywać się elektoratowi ze stadionowych trybun.
Trzeba być świrem aby twierdzić, że miało się ochotę zabić, wiadomo kogo.
Tylko idiota lub lanserski nierób, może tak podniecać się kopaniną, aby zapomnieć o pokojowych ideałach sportu.
Do skojarzenia małpy z brzytwą tuż, tuż, jeśli nie tusk, tusk.
Modły i rządy prawicowych głupków to standard Religijnej Pomrocznej.
Aby "wydymać" kościół z polityki trzeba działać dwulicowo tak jak kościół, gdzie biskupi udają, że sprzyjają demokracji a księża po cichu, na dole wprowadzają totalitaryzm watykański.
Napieralski i Olejniczak to tandem, który może właśnie czegoś takiego, razem dokonać, czyli wprowadzić Polskę w realia europejskiej neutralności światopoglądowej
Od razu, i wprost, Hiszpanii w stylu Zappatero nie "wycudujemy".
Amen i krzyżyk na drogę piłkarskim fanom.
Ps. U mojego starego, już po pierwszym miodobraniu. W tym roku pszczelarzom będzie słodko.
PZDR, Jerzuś jerzegosyn Cieślański


bóg jest oszustwem
enfant (64444 punktów)

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365