Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pełen nadziei widok w lokalu wyborczym

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-05-2014 19:59Matix (5786 punktów)Pełen nadziei widok w lokalu wyborczym
0 na 2
Nie, niestety żartowałem. Nie taki znowu pełen nadziei. Dziś wybrałem się oddać swój głos w wyborach do PE. Po wejściu do lokalu oczy otworzyły mi się szerzej. Zobaczyłem tam około 20 osób (mały lokal wyborczy w mniejszym mieście) o szacunkowej średniej wieku 70 lat i ani jednej osoby młodej, czy choćby koło 30-40. Aż dziwnie się tam czułem.

Brawo młodzi Polacy, niech decydują za Was.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)

To dzisiaj były jakieś wybory?

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Nie ma powodu narzekać na nieobecność młodych - zdaje się, że Nowa Prawica JKM będzie miała swoich parlamentarzystów, niestety.
25-05-2014 21:26 
 Ocena 1 na 1
Celtyk (3337 punktów)
>Nie ma powodu narzekać na nieobecność młodych - zdaje się, że Nowa Prawica JKM będzie miała swoich parlamentarzystów, niestety.
Po ostatnich 5 latach "aktywności" naszych parlamentarzystów w PE nie mam przekonania, czy aby na pewno niestety...
Może przydałby się jednak "zimny prysznic" co niektórym "przedstawicielom" narodu niestety.


Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają. #--# Aldous Huxley #--#
25-05-2014 21:31 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>Nie ma powodu narzekać na nieobecność młodych - zdaje się, że Nowa Prawica JKM będzie miała swoich parlamentarzystów, niestety.


A kto głosował przez ostatnie 25 lat i co to dało?
25-05-2014 21:45 
 Ocena 5 na 5
hunbin (2274 punktów)
Przez ostatnie kilka lat pajace pokroju JKM jednak nie stawały się liczącą siłą polityczną, ten młotek wrzuca z siebie absurdy z prędkością karabinu maszynowego, kraj w którym podejmować decyzję zamierza jedynie 16% obywateli, jest chory.

Dziś jest kolejny dzień który utwierdza mnie w przekonaniu, że pozostanie w tym kraju było głupotą. Liczę już jedynie, że z uwagi na niską frekwencję wyniki podawane w mediach są źle policzone i ulegną zmianie.

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
25-05-2014 21:59 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>Przez ostatnie kilka lat pajace pokroju JKM jednak nie stawały się liczącą siłą polityczną, ten młotek wrzuca z siebie absurdy z prędkością karabinu maszynowego, kraj w którym podejmować decyzję zamierza jedynie 16% obywateli, jest chory.

Wiem, dlatego pytam bo ostatnie 25 lat też ktoś chodził na wybory ktoś głosował. Nikt nie okupował tego kraju....chociaż...( kościół) .

>Dziś jest kolejny dzień który utwierdza mnie w przekonaniu, że pozostanie w tym kraju było głupotą. Liczę już jedynie, że z uwagi na niską frekwencję wyniki podawane w mediach są źle policzone i ulegną zmianie.

Mnie też. A myśl o budowaniu lepszego jutra tym bardziej. I jak sobie pomyślę właśnie że znów jakiś wynalazek ma stanowić o moim życiu to mnie szlag trafia.
25-05-2014 22:11 
 Ocena-1 na 3
Katsura (83 punktów)
>Przez ostatnie kilka lat pajace pokroju JKM jednak nie stawały się liczącą siłą polityczną, ten młotek wrzuca z siebie absurdy z prędkością karabinu maszynowego, kraj w którym podejmować decyzję zamierza jedynie 16% obywateli, jest chory.
>Dziś jest kolejny dzień który utwierdza mnie w przekonaniu, że pozostanie w tym kraju było głupotą. Liczę już jedynie, że z uwagi na niską frekwencję wyniki podawane w mediach są źle policzone i ulegną zmianie.
>
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!

>

Ja to nawet zapomnialem o wyborach. Praca magisterska skutecznie mnie odciagnela.

Ale zapowiadam, jezeli ten blazen Mikke kiedykolwiek wejdzie do rzadu, zwracam obywatelstwo polskie.
26-05-2014 09:37 
 Ocena 2 na 2
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Ale zapowiadam, jezeli ten blazen Mikke kiedykolwiek wejdzie do rzadu, zwracam obywatelstwo polskie.
Czemu akurat Mikke? To błazen owszem, ale czy większy od Kłamczyńskiego czy Antka Lustratora albo szeryfa Ziobra? Nie wspominając o Palikocie, Niesiołowskim czy Prezydencie Wszystkich Sarmatów.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
26-05-2014 10:18 
 Ocena 5 na 5
Matix (5786 punktów)
Cóż, Mikke właśnie wszedł do PE, a Ty nie raczyłeś ruszyć dupy i oddać przeciwko niemu głosu. Jednocześnie wrzeszczysz jak to źle. O ile się orientuję w języku polskim nazywa się to hipokryzją.
26-05-2014 16:22 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Cóż, Mikke właśnie wszedł do PE, a Ty nie raczyłeś ruszyć dupy i oddać przeciwko niemu głosu. Jednocześnie wrzeszczysz jak to źle. O ile się orientuję w języku polskim nazywa się to hipokryzją.

Wychodzi na to że w Polsce oddanie głosu powoduje głównie nabycie prawa do marudzenia.
Zawsze jakieś jutro.
Katsura (83 punktów)
>Cóż, Mikke właśnie wszedł do PE, a Ty nie raczyłeś ruszyć dupy i oddać przeciwko niemu głosu. Jednocześnie wrzeszczysz jak to źle. O ile się orientuję w języku polskim nazywa się to hipokryzją.

Eh, i tak mój głos by go nie zatrzymał.

A dlaczego Mikke jest błaznem który będzie podkopywał naszą reputację, to wystarczyć zobaczyć wikicytaty.

Jak zacznie p*****lić dyrdymały w stylu, że telewizja nie powinna pokazywać paraolimpiad, to chyba nas śmiechem zabiją.

Gdyby wybory do parlamentu europejskiego były powszechne i można było głosować na jakiegokolwiek kandydata, to bym na pewno i tak na żadnego Polaka nie zagłosował. Ufam już bardziej zagranicznym politykom, choćby Merkel.
Grzegorz (5685 punktów)
>Przez ostatnie kilka lat pajace pokroju JKM jednak nie stawały się liczącą siłą polityczną.

Stawały się, no chyba że chodziło Ci o ten unikalny styl pajacowania. Patrz Palikot czy Lepper (w porywach minister i wicepremier).
27-05-2014 22:42 
 Ocena 1 na 1
hunbin (2274 punktów)

>Stawały się, no chyba że chodziło Ci o ten unikalny styl pajacowania. Patrz Palikot czy Lepper (w porywach minister i wicepremier).

Leppera będę bronił Lud wybrał swojego przedstawiciela który walczył czynem o jego sprawy, tu możemy się odwoływać do ludzi nawet pokroju Wincentego Witosa itp. To że Lepper bywał groteskowy, to fakt jednak u niego to wychodziło przy okazji i niejako nie chcący.

Palikot pajacował ale jednak, zazwyczaj robił to w konkretnym celu i gdy tylko nadarzyła się okazja starał się przestać.

JKM był i jest pajacem, co więcej ze swojego pajacowania czyni istotę swojego ruchu nie zamierza się go wyrzec i co więcej chlubi się tym, przez ostatnie 25 lat udowodnił, że jest zaimpregnowany przed jakąkolwiek normalnością.

Wyjechała spora część społeczeństwa najbardziej aktywna i rozgarnięta, teraz jękoły i przygłupy które w każdym społeczeństwie winny stanowić margines mają swoją reprezentację i jestem tym przerażony po wyborach do sejmu JK z JKM zrobią koalicję i będzie dramat. Wyjdzie na to, że sami będziemy głosować na PiS żeby przypadkiem nie musieli szukać koalicjanta...



Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
Selanos (12869 punktów)
>Nie ma powodu narzekać na nieobecność młodych - zdaje się, że Nowa Prawica JKM będzie miała swoich parlamentarzystów, niestety.

Tak właściwie, to co z tego? Ilość idiotów nadal będzie tam na tym samym poziomie, będzie co najwyżej weselej, w dość żenujący sposób...

Jeśli dobrze się orientuję, to Korwin-Mikke będąc posłem, był bardziej cywilizowany niż Korwin-Mikke-polityk-kanapowy, więc być może teraz znowu się ucywilizuje.
Borys Swoboda (1408 punktów)
Podejmowanie przez większość najbardziej racjonalnej decyzji nie powinno na forum racjonalistów budzić zdziwienia.
Selanos (12869 punktów)
>Brawo młodzi Polacy, niech decydują za Was.

Nie dziwi mnie to, że ludzie nie głosuję. Ja sam poszedłem oddać głos bez większego entuzjazmu, bo postawiłem krzyżyk nie obok nazwiska kandydata którego jakoś szczególnie lubię bądź popieram, tylko tego, który wydawał mi się dość porządną istotą ludzką która nie ma złych intencji. Nikt mnie do siebie nie przekonał.

Mamy polityków kiepskiej jakości. W swoich spotach nie starają się już nawet przedstawić programów, tylko jadą z tanim populizmem.

Trudno też o to, żeby ludzie poczuli że mają jakikolwiek wpływ na politykę. Referenda to u nas rzadkość, wiele oddanych głosów to albo głosy przeciw komuś (zagłosuję na A żeby nie wygrało B), albo twardy elektorat z rodzaju ludzi z klapkami na oczach.

Zastanawiam się, czy to politycy zniżają się do poziomu wyborców, czy wyborcy do poziomu polityków. Coś z tym systemem jest bardzo nie tak.
26-05-2014 23:27 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>>Brawo młodzi Polacy, niech decydują za Was.
>Nie dziwi mnie to, że ludzie nie głosuję. Ja sam poszedłem oddać głos bez większego entuzjazmu, bo postawiłem krzyżyk nie obok nazwiska kandydata którego jakoś szczególnie lubię bądź popieram, tylko tego, który wydawał mi się dość porządną istotą ludzką która nie ma złych intencji.

To standard. Nikt nie ma złych intencji tuż przed wyborami. Gorzej tuż po....

Każdy ma prawo do popełniania błędów... ale robienie identycznych błędów systematycznie, w sposób przemyślany przez lata nie może być nazwane racjonalizmem lub czymkolwiek innym poza głupotą. I to graniczącą z obłędem...

Dlatego nie głosuję od jakiegoś czasu (gdy zauważyłem błędne założenia takiego postępowania).
Heremis (587 punktów)
U mnie w lokalu koło 12.30 było zdecydowanie więcej starszych.
Spośród moich znajomych (w moim wieku i młodsi) większość głosowała na KNP, sam też zagłosowałem na nich, choć nie ze wszystkim się zgodzę. Dla mnie nie było większego wyboru, partie obecne w naszym parlamencie dla mnie są już skreślone. Dobrze że będzie więcej uniosceptyków, poza tym kilka partii nie weszło w ogóle

"Com napisał, napisałem" J 19, 22
Matix (5786 punktów)
Głosowałem na demokrację bezpośrednią. Widząc jaka jest różnica we frekwencji w kraju i w Krakowie utwierdziłem się w przekonaniu, że był to słuszny wybór.
Polspat (303 punktów)
Tak się akurat złożyło, że byłem w dwóch szkolnych lokalach wyborczych. W jednym na ścianie oprócz Polskiego godła mocno już wysłużonego wisiał dorodny krzyż i ikona. Delikatnie zwróciłem uwagę, że lokal wyborczy chyba powinien być pozbawiony symboli religijnych. Wzrok członków komisji mówił sam za siebie. Gdyby mogli to pewnie by mnie zlinczowali ale powaga pełnionej funkcji im przeszkodziła. W drugim lokalu już nic nie mówiłem bo ze ścian patrzyło na mnie ze trzydziestu świętych nie mówiąc o bibilijnych cytatach, których było zatrzęsienie. Tak. To była sala do nauczania religii. Moje uczucia nie religijne zostały bardzo mocno obrażone.
Meretseger (61860 punktów)
W chwili, gdy byłam w lokalu wyborczym (a także długo przed i długo po moim głosowaniu), średnia wieku tam obecnych wynosiła dokładnie 63 lata (ja, moja mama i moja siostra). Gdy weszłyśmy, znudzona komisja czytała gazety, gdy wychodziłyśmy, nieco ożywiona naszym wejściem komisja, ponownie przybierając znudzoną minę, sięgała po gazety. Na dość długiej alejce prowadzącej do drzwi lokalu nie spotkałyśmy żywego ducha - ani w jedną stronę, ani w drugą.
Jakoś mało popularne były te wybory. Nawet się nie dziwię - pogoda była piękna, upał (prawie 30 stopni), cały Lublin uciekł nad jeziora.
26-05-2014 23:52 
 Ocena 1 na 1
TyDraniu (6569 punktów)
>Jakoś mało popularne były te wybory. Nawet się nie dziwię - pogoda była piękna, upał (prawie 30 stopni), cały Lublin uciekł nad jeziora.

Wydaje mi się, że lublinian do głosowania zniechęcili kandydaci, więc pojechali nad zalew. A kto nie mógł, zradykalizował się: elektorat Platformy prawie wybrał spadochroniarza z PiS-u, elektorat PiS-u wybrał spadochroniarza z Imperium Rydzyka, a elektorat Palikota głosował na Korwina-Mikke (Kacpra). Tylko PSL głosował na samego siebie.




Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365