Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rośnie bieda w Polsce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
10-10-2007 13:53Mariusz Agnosiewicz (moderator)Rośnie bieda w Polsce
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DawidKarolkievitz (984 punktów)
Rośnie i rosnąć będzie. Czekam tylko na dobre rady naszych dyżurnych prokapitalistów co do rozwiązania tej sytuacji. Zaraz będą sypać z rękawa przypowieściami "o dawaniu wędki", o hodowaniu nierobów przez państwo opiekuńcze i o nieprzystosowaniu do "wolności" po przemianach ustrojowych. Poczekam i włączę się do dyskusji.

Henryk zawsze ma rację, ponieważ tak mówi list, a list jest prawdziwy ponieważ Henryk go podyktował, ponieważ tak mówi list.
jarcio (1198 punktów)
>Czekam tylko na dobre rady naszych dyżurnych prokapitalistów co do rozwiązania tej sytuacji. Poczekam i włączę się do dyskusji.

Oto moja rada:

czytelnia.pwn.pl/balcerowicz.php
www.mises.org/etexts/mises/anticap.asp
www.mises.org/resources/3250
www.pbs.or(*)ext/int_miltonfriedman.html#10
www.blog.gwiazdowski.pl/

miłej lektury
DawidKarolkievitz (984 punktów)
Miałem na myśli naszych własnych piewców wolnego rynku z racjonalisty.pl


Henryk zawsze ma rację, ponieważ tak mówi list, a list jest prawdziwy ponieważ Henryk go podyktował, ponieważ tak mówi list.
placownik (17853 punktów)

   To zastanawiające jak skromnie, żeby nie rzec ubogo, wypada w sieci ikonografia polskiej biedy. Z przedstawionych fotografii tylko jedna dotyczy Polski. Reszta to bieda egzotyczna. Nie znaczy to wcale, że tej naszej, polskiej, nie ma. Żeby się o tym przekonać wystarczy uważnie rozejrzeć się w "realu". W sieci, zdominowanej w Polsce przez prawicę, znaleźć ją trudno. Czy to swoiste zaklinanie sieciowej rzeczywistości przez naszych wolnorynkowych fundamentalistów?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
@ffe?
Ci biedniejsi rzadko trafiają do sieci, a jeśli juz, to przedmiotowo, nie podmiotowo.
nieobecny
>Z przedstawionych fotografii tylko jedna dotyczy Polski. Reszta to bieda egzotyczna.
Nawet niepubliczne wypominanie Agnosiewiczowi manipulacji może prowadzić do zbanowania. Na pewno wiesz co czynisz?
10-10-2007 23:24 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

   Przy Twoim uczuleniu na Agnosiewicza pisanie na tym forum musi wymagać sporego samozaparcia. Jestem pełen podziwu.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
nieobecny
Coś ci się pokręciło. Ja nie zbanowałem Agnosiewicza, więc o jakim uczuleniu mówisz?
Pisuję na tym forum, bo będąc romantykiem i idealistą mam nadzieję, że moje inteligentne i nowatorskie posty zachęcą do powrotu wielu z tych, którzy stąd odeszli z powodu gwałtownego obniżenia poziomu tego forum.
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
Ateista mesjaszem?

Agorafobia — nieuzasadniona niechęć do Gazety wyborczej.
dzidziaaa (84 punktów)
>Coś ci się pokręciło. Ja nie zbanowałem Agnosiewicza, więc o jakim uczuleniu mówisz?
>Pisuję na tym forum, bo będąc romantykiem i idealistą mam nadzieję, że moje inteligentne i nowatorskie posty zachęcą do powrotu wielu z tych, którzy stąd odeszli z powodu gwałtownego obniżenia poziomu tego forum.

jedna jaskółka wiosny nie czyni. niestety nie zatrzymasz tłumów przy swoich "nowatorskich" postach. Prawda, ludzie lubią czytać prowokacyjne (przeczytałam kilka Twoich i wiem) posty, ale po jakimś czasie się to nudzi. Także być może nawet i Ty się znudziłeś tym, którzy odeszli.
waldmarc
Niektóre z tych artykułów już nieco zdezaktualizowane. Sytuacja trochę się poprawiła, choć daleko jeszcze do zadowolenia. Dużym pozytywem stało się przystąpienie do UE i rozładowanie bezrobocia emigracją zarobkową. Jednak znalezienie odpowiedniej pracy (bo taką nie będzie praca w McDonaldzie dla absolwenat wyższej uczelni) to nadal w Polsce ciężka sprawa. Co charakterystyczne, duża część elit, które tworzyły III RP wciąż nie dostrzega błędów, jakie popełniono traktując społeczeństwo jako poletko doświadczalne dla różnych terapii szokowych (co oczywiście jest wodą na młyn Kaczyńskich). Mimo wszystko można się pokusić o umiarkowany optymizm na przyszłość.
estetka (708 punktów)
>www.kurier.wzz.org.pl/kz/kz233/2.shtml

itd

przeczytalam proponowane artykuly, nie widze najmniejszego zwiazku artykulow ze zdjeciami pochodzacymi z Afryki czy Ameryki pd...
nie bardzo wiem co autor ma na mysli wrzucajac watek bez zadnej sugestii ktora zachecalaby lub nie do dyskusji lub nie-dyskusji....
juz widzialam kilkarotnie tego typu wrzucanie tematow, nie bardzo podoba mi sie takie trendy...

"Przestancie zdobywac wiedze a skoncza sie wasze dylematy" Lao Tseu

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365