Racjonalista - Strona głównaDo treści
jakaś kpina z tą pandemią?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-04-2020 12:43qwery (2864 punktów)jakaś kpina z tą pandemią?
Ocena 3 na 3
lub co najmniej nieproporcjonalnie duże środki?

www.euromo(*)9dnzrQak6c0iUQYopddBtGhuOAmOzI

Moim zdaniem z wykresów wynika że ta rzekomo dramatyczna sytuacja z Wloch nie wybiega poza standart. Co roku zima/wiosną wzrasta umieralnosc, w 2017 wzrost w wielu krajach wzrost byl znacznie większy niż ten teraz we wloszech, podobnie w 2018. W 2019 bylo spokojniej i teraz też nie ma nic ponad sytuacje w "zgonach" z 2017 a z uwagi własnie na "spokojny" pod tym wzgledem rok 2019 mogłby byc.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

goes (-4 punktów)
(zablokowany)
>lub co najmniej nieproporcjonalnie duże środki?
>www.euromo(*)9dnzrQak6c0iUQYopddBtGhuOAmOzI
>Moim zdaniem z wykresów wynika że ta rzekomo dramatyczna sytuacja z Wloch nie wybiega poza standart.
>Co roku zima/wiosną wzrasta umieralnosc, w 2017 wzrost w wielu krajach wzrost byl znacznie większy
>niż ten teraz we wloszech, podobnie w 2018. W 2019 bylo spokojniej i teraz też nie ma nic ponad
>sytuacje w "zgonach" z 2017 a z uwagi własnie na "spokojny" pod tym wzgledem rok 2019 mogłby byc.
mają beke bo ktos powiedział że wirusy leczy się enzynami. Są też inne staromodnne ale skuteczne metody.

Żałować cz nie?
VonM (709 punktów)
>lub co najmniej nieproporcjonalnie duże środki?
>www.euromo(*)9dnzrQak6c0iUQYopddBtGhuOAmOzI
>Moim zdaniem z wykresów wynika że ta rzekomo dramatyczna sytuacja z Wloch nie wybiega poza standart.
>Co roku zima/wiosną wzrasta umieralnosc, w 2017 wzrost w wielu krajach wzrost byl znacznie większy
>niż ten teraz we wloszech, podobnie w 2018. W 2019 bylo spokojniej i teraz też nie ma nic ponad
>sytuacje w "zgonach" z 2017 a z uwagi własnie na "spokojny" pod tym wzgledem rok 2019 mogłby byc.

Gdy ktoś z astmą/rakiem płuc umrze w trakcie przeziębienia/grypy, jako przyczynę śmierci podaje się astmę/rak płuc.
romaro (25211 punktów)
>Co roku zima/wiosną wzrasta umieralnosc, w 2017 wzrost w wielu krajach wzrost byl znacznie większy niż ten teraz we wloszech, podobnie w 2018.
Głupoty piszesz.
W marcu w prowincji Bergamo zmarło 5400 ludzi czyli o 4500 więcej od marcowej średniej z lat 2015-19. Z tego 2060 to zgony przypisane #covid19, a pozostałe 2440... No właśnie...
Prowincję Bergamo zamieszkuje ponad 120000 (sto dwadzieścia tysięcy) osób.
04-04-2020 14:51 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>Co roku zima/wiosną wzrasta umieralnosc, w 2017 wzrost w wielu krajach wzrost byl znacznie większy niż ten teraz we wloszech, podobnie w 2018.
>Głupoty piszesz.
>W marcu w prowincji Bergamo zmarło 5400 ludzi czyli o 4500 więcej od marcowej średniej z lat 2015-19. Z tego 2060 to zgony przypisane #covid19, a pozostałe 2440... No właśnie...
>Prowincję Bergamo zamieszkuje ponad 120000 (sto dwadzieścia tysięcy) osób.
>

Masz może źródłl? Ponadto też bylbym ciekawy czemu przypisano by pozostale 2440.
Na wykresie ktory zalinkowalem jest ilosc tygodniami dla calych Włoch. I nie widać nic nietypowego dla tego okresu. Może zmarłych z innych prowincji zaczęto zwozić do bergamo i tam rejestrować?

Znalazlem o Bergamo tylk to www.google(*)osla-w-bergamo-o-400-proc.html biorąc pod uwage ze zdjecia dawali z pogrzebów uchodzców to troche za mało. Troche tez to sie różni od twoich rewelacji.
romaro (25211 punktów)
04-04-2020 15:16 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>www.google(*)0TZ90H7kaCdhT4uEywu4TA&cf=1

sam to znalazlem, ale tam co innego podaja niz Ty, inne liczby.
romaro (25211 punktów)
>sam to znalazlem, ale tam co innego podaja niz Ty, inne liczby.
Tutaj też...na pierwszy rzut oka.
www.google(*)b-niz-przed-rokiem.html?espv=1
Ale szukaj, może dopasujesz do swojej koncepcji...

tvn24.pl/s(*)a-na-ulicach-guayaquil-4542053

Nie wychodź z domu
I żeby ci się nie nudziło

04-04-2020 16:09 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>sam to znalazlem, ale tam co innego podaja niz Ty, inne liczby.
>Tutaj też...na pierwszy rzut oka.
>www.google(*)b-niz-przed-rokiem.html?espv=1
>Ale szukaj, może dopasujesz do swojej koncepcji...
>Nie wychodź z domu
>I żeby ci się nie nudziło
>tvn24.pl/s(*)a-na-ulicach-guayaquil-4542053

Myślalem ze to moze ja mam słabe źródło ale ty pokazujes teraz lokalna gazeta i tvn. ktore podaja co innego niz poprzedni link lub w innym zakresie. I to mają być źródła? na tej podstawie twierdzisz że napisałem głupoty?
Nadal nie mam też źródła liczb które przedstawiłeś.

tego na dole nie widzialem jak pisalem, zaraz sie zapoznam.
daj do tego obrazka link
romaro (25211 punktów)
>Myślalem ze to moze ja mam słabe źródło ale ty pokazujes teraz lokalna gazeta i tvn. ktore podaja co innego niz poprzedni link lub w innym zakresie. I to mają być źródła?
Twój temat dotyczy pandemii w skali globalnej jak myślę. Podałem link do art. w TVN żeby ci uzmyslowic, że dramat odbywa się na całym świecie. Wlochy, Hiszpania, Ekwador, USA...
04-04-2020 17:50 
 Ocena 2 na 2
qwery (2864 punktów)
>>Myślalem ze to moze ja mam słabe źródło ale ty pokazujes teraz lokalna gazeta i tvn. ktore podaja co innego niz poprzedni link lub w innym zakresie. I to mają być źródła?
>Twój temat dotyczy pandemii w skali globalnej jak myślę. Podałem link do art. w TVN żeby ci uzmyslowic, że dramat odbywa się na całym świecie. Wlochy, Hiszpania, Ekwador, USA...

Nie mam danych by omawiać Ekwador czy Usa. Hiszpanie mógłbym ale Wlochy są nieco jaskrawszym przykładem i bardziej przezemnie przemyslanym, omawiam więc je aby wykazać ze tam coś śmierdzi skoro na ogólnym poziomie umieralnosci nie widac nic szczególnego a umieralo tam podobnoż po 800 ludzi dziennie na koronawirusa (tak mowily media i byla tak narracja), 800 włochów dziennie extra to by smiertelnosc wzrosla w tym calym kraju o 50%, z całą pewnością bysmy to zobaczyli na zalinkowanym przeze mnie wskaźniku. A co tam mamy? wzrost o ok 8 %, częsty w tym okresie roku. Skoro więc nie widać nic po włochach gdzie ponoć bylo najdramatyczniej, ani nie widać wiekszej umieralnosci po jakimkolwiek innym europejskim kraju to zastanawiam się co jest nie tak.

Nadal nie mam linka do tego obrazka kóry wkleiłeś.

Poszukalem, agencja która sie pod tym podpisala nie jest raczej oficjalna, bo oficjalna to chyba tylko "Istituto Nazionale di Statistica "
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   To są tzw. tematy powracające, kaczki dziennikarskie, mistyfikacje medialne. Media na całym Zachodzie są obecnie w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Bańka medialna pękła już ok. 2000 roku, ale jej niedobitki jeszcze trwały. Teraz i to upada. Ja pamiętam czasy, gdy w kiosku był jeden ogólnokrajowy dziennik, dwa czasopisma (miesięczniki) dla kobiet, dwa tygodniki. Ale kiosk zarabiał, bo sprzedawał papierosy. Jak oni z tego zrobili tak rozdęty rynek medialny? Chyba byli na prochach albo sterydach. Media są zdesperowane, bo chcą zarobić cokolwiek. Stąd taki wysyp wszelkich dozwolonych chwytów.
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
04-04-2020 14:53 
 Ocena 1 na 1
goes (-4 punktów)
(zablokowany)
>    To są tzw. tematy powracające, kaczki dziennikarskie, mistyfikacje medialne. Media na całym Zachodzie są obecnie w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Bańka medialna pękła już ok. 2000 roku, ale jej niedobitki jeszcze trwały. Teraz i to upada. Ja pamiętam czasy, gdy w kiosku był jeden ogólnokrajowy dziennik, dwa czasopisma (miesięczniki) dla kobiet, dwa tygodniki. Ale kiosk zarabiał, bo sprzedawał papierosy. Jak oni z tego zrobili tak rozdęty rynek medialny? Chyba byli na prochach albo sterydach. Media są zdesperowane, bo chcą zarobić cokolwiek. Stąd taki wysyp wszelkich dozwolonych chwytów.

Jak rozmawiam z pewnymi osobami to mowia mi rozne ciekawe rzeczy. Zawsze pytam gdzie o tym czytales, no w internecie.
Odp. Brzmi: aha.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Bańka internetowa też już wydaje ostatnie pierdy uchodzącego z niej powietrza. Prasa drukowana ucieka do internetu, ale tam nie ma dla niej niszy. Wszyscy poszli na całość w pogoni za odbiorcą treści i reklam. Z przeziębienia zrobili epidemię. Polityka to przechwyciła, żeby zakryć problemy gospodarcze kraju i finansowe państwa. Jak przewidziała Yellen - nikt nie mówi o kryzysie, wszyscy gadają o wirusie. W kasie państwa takie pustki, że nie ma na wybory. Rozważają przesunięcie terminu wyborów z winy wirusa...
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
04-04-2020 15:14 
 Ocena 1 na 1
goes (-4 punktów)
(zablokowany)
>    Bańka internetowa też już wydaje ostatnie pierdy uchodzącego z niej powietrza. Prasa drukowana ucieka do internetu, ale tam nie ma dla niej niszy. Wszyscy poszli na całość w pogoni za odbiorcą treści i reklam. Z przeziębienia zrobili epidemię. Polityka to przechwyciła, żeby zakryć problemy gospodarcze kraju i finansowe państwa. Jak przewidziała Yellen - nikt nie mówi o kryzysie, wszyscy gadają o wirusie. W kasie państwa takie pustki, że nie ma na wybory. Rozważają przesunięcie terminu wyborów z winy wirusa...

Przeciez cenzura prasy byla dobra. Ale nie libertianie ku wolnosci.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Przeciez cenzura prasy byla dobra. Ale nie libertianie ku wolnosci.

   Cenzura prasy to była kaczka dziennikarska! A cenzura korespondencji to była przykrywka dla okradania przesyłek wartościowych! Partie to są mafie!
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
04-04-2020 15:58 
 Ocena 1 na 1
goes (-4 punktów)
(zablokowany)
>>Przeciez cenzura prasy byla dobra. Ale nie libertianie ku wolnosci.
>    Cenzura prasy to była kaczka dziennikarska! A cenzura korespondencji to była przykrywka dla okradania przesyłek wartościowych! Partie to są mafie!
>****** *******
>
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska


Pzecież cenzura dalej jest. Widziałeś pierwszy numer cd action?
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Cenzura to fantazja autorów. Literatura i publicystyka to towar słabo sprzedający się. Gdy autor sam nie płaci wydawnictwu, to jest odrzucany. Autorzy nazywają to cenzurą, a to jest bieda i grafomania. ;p
   Przy okazji - jeszcze raz zapraszam na bloga dowcipnisie.home.blog. Nikt tam nie zagląda. Nie ma obaw!
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Elasp (6859 punktów)
>lub co najmniej nieproporcjonalnie duże środki?
>www.euromo(*)9dnzrQak6c0iUQYopddBtGhuOAmOzI
>Moim zdaniem z wykresów wynika że ta rzekomo dramatyczna sytuacja z Wloch nie wybiega poza standart.

"Standard". Ważna jest tendencja, którą ilustruje wykres, a nie same (dotychczasowe) wielkości. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z epidemią (a nie z samą umieralnością), można oczekiwać drastycznego zwiększenia się wielkości liczby zgonów w nadchodzących dniach (i tygodniach), przynajmniej jeżeli nie wdroży się środków, którymi można temu zapobiec. Sytuacja w Polsce pokazuje, że można zapobiegać - i trzeba.
04-04-2020 19:53 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>lub co najmniej nieproporcjonalnie duże środki?
>>www.euromo(*)9dnzrQak6c0iUQYopddBtGhuOAmOzI
>>Moim zdaniem z wykresów wynika że ta rzekomo dramatyczna sytuacja z Wloch nie wybiega poza standart.
> "Standard". Ważna jest tendencja, którą ilustruje wykres, a nie same (dotychczasowe) wielkości. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z epidemią (a nie z samą umieralnością), można oczekiwać drastycznego zwiększenia się wielkości liczby zgonów w nadchodzących dniach (i tygodniach), przynajmniej jeżeli nie wdroży się środków, którymi można temu zapobiec. Sytuacja w Polsce pokazuje, że można zapobiegać - i trzeba.

Tendencja? Przeciez tu nie o to chodzi bo wogóle nie widac by prawdą byly dramatyczne rzekomo dane splywające z Włoch.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Włochy mają wywrotkę z turbulencjami, ale głównie w gospodarce i finansach. W tej chwili nie stać ich nawet na drukowanie pieniędzy.
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Elasp (6859 punktów)

>Tendencja? Przeciez tu nie o to chodzi bo wogóle nie widac by prawdą byly dramatyczne rzekomo dane splywające z Włoch.

Wykres obejmuje dane z 13 tygodnia 2020 r., czyli z 29 marca, a mamy już 4 kwietnia. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień. Po drugie, rejestr ostatnich zgonów może być niepełny ("Must be interpreted with causion...").
04-04-2020 22:30 
 Ocena 2 na 2
qwery (2864 punktów)
>>Tendencja? Przeciez tu nie o to chodzi bo wogóle nie widac by prawdą byly dramatyczne rzekomo dane splywające z Włoch.
> Wykres obejmuje dane z 13 tygodnia 2020 r., czyli z 29 marca, a mamy już 4 kwietnia. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień. Po drugie, rejestr ostatnich zgonów może być niepełny ("Must be interpreted with causion...").
>

I co z tego ze z 13 tyg.? Te ok 800osob dziennie mamy juz we wloszech z 2 tyg. i powinno byc to widoczne.na wykresie jako ok 50% wzrost, a nie są. Rejest we Wloszech juz zazielenial wiec juz jest pewny (prawie) Ja wiem co oni tam pisza, ze po wloszech widać, ale na litosć, g.... widać, bo widać wzrost 8% a nie 50%
DyktaFon (9281 punktów)
>lub co najmniej nieproporcjonalnie duże środki?

Nie przyglądałem się wykresom, ale sprawą już podejrzaną jest to, że NIGDZIE nie podaje się żadnych danych porównawczych. Stwierdzenie, że na coś zachorowało 1000 osób lub 100 tys. nic nie znaczy. Że zmarło 50 lub 5000 podobnie. Zachorowalność w Polsce na poziomie kilku tys. to właściwie nie ma o czym rozmawiać. A tu zrobiono z tego epidemię i zatrzymano w praktyce gospodarkę kraju.
Czy ktoś z czytelników racjonalisty.pl wie, ile w tym roku było zachorowań na grypę? A ilu od tego umarło? Pewnie nikt nie wie, kto się specjalnie tym nie zainteresował. Media raczej nie podadzą, bo by im spadła czytalność... Ja sprawdziłem. I głupie kilka tysięcy zarażonych koronawirusem to właściwie szkoda naszego czasu, aby się tym zajmować. Natomiast kraj stanął.

Ciekawe, komu to jest na rękę?...
04-04-2020 22:22 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Czy ktoś z czytelników racjonalisty.pl wie, ile w tym roku było zachorowań na grypę?

Śmiertelność na koronawirusa jest o wiele wyższa niż na grypę. We Włoszech sięga 10%. Gdyby taka była śmiertelność grypy, liczba zgonów w Polsce z powodu grypy wynosiłaby w sezonie grypowym kilkadziesiąt tysięcy. Grypa byłaby wtedy poważnym problemem, takim, jakim jest teraz koronawirus.

Mówienie, że dane na nic nie wskazują jest jak twierdzenie, wygłoszone 31 sierpnia 1939, że wojny nie będzie, bo jest spokojny sierpniowy dzień.
04-04-2020 22:38 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>Czy ktoś z czytelników racjonalisty.pl wie, ile w tym roku było zachorowań na grypę?
> Śmiertelność na koronawirusa jest o wiele wyższa niż na grypę. We Włoszech sięga 10%. Gdyby taka była śmiertelność grypy, liczba zgonów w Polsce z powodu grypy wynosiłaby w sezonie grypowym kilkadziesiąt tysięcy. Grypa byłaby wtedy poważnym problemem, takim, jakim jest teraz koronawirus.
> Mówienie, że dane na nic nie wskazują jest jak twierdzenie, wygłoszone 31 sierpnia 1939, że wojny nie będzie, bo jest spokojny sierpniowy dzień.

Nie wiesz ile osob ma koronawirusa wiec nie wiesz jaka jest procentowa śmiertelnosc, przy grypie ilosc zarazonych jest jedynie szacowana aprzy koro koronowirysie w ilośc zakarzonych wchodza tylko ci ktorzy mieli zrobiony test. Wazny jest "obraz" epidemi, narazie go w ogolnej ilosci zgo ow nke widać, a powinno, wiec jest to podejrzane.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Czy ktoś z czytelników racjonalisty.pl wie, ile w tym roku było zachorowań na grypę?
> Śmiertelność na koronawirusa jest o wiele wyższa niż na grypę. We Włoszech sięga 10%. Gdyby taka była śmiertelność grypy, liczba zgonów w Polsce z powodu grypy wynosiłaby w sezonie grypowym kilkadziesiąt tysięcy. Grypa byłaby wtedy poważnym problemem, takim, jakim jest teraz koronawirus.
> Mówienie, że dane na nic nie wskazują jest jak twierdzenie, wygłoszone 31 sierpnia 1939, że wojny nie będzie, bo jest spokojny sierpniowy dzień.

Mi wcale nie chodziło o liczby bezwzględne. Nie jest istotne, jaka jest śmiertelność, dopóki nie wiemy z czym to porównywać. A specjalnie nie podaje się żadnych innych informacji poza koronawirusem. Więc wszyscy są, łącznie z lekarzami (to tacy lekarze, jak ja Chińczyk), śmiertelnie wystraszeni. I o to chodzi!!! Niech się boją, będzie łatwiej nimi sterować.

Proszę sobie wyobrazić, gdyby np. pół roku temu wydano przepis, że ludziom nie wolno wychodzić z domu.Co by się działo? Rewolucja zapewne... a dziś? Wszyscy potulnie, jak jeden mąż, siedzą w kapciach I jeszcze jeden na drugiego krzyczy: siedź w domu! Piękniejszej manipulacji nie spotkałem nawet w podręcznikach na ten temat
05-04-2020 00:24 
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)

>Proszę sobie wyobrazić, gdyby np. pół roku temu wydano przepis, że ludziom nie wolno wychodzić z domu.Co by się działo? Rewolucja zapewne... a dziś? Wszyscy potulnie, jak jeden mąż, siedzą w kapciach I jeszcze jeden na drugiego krzyczy: siedź w domu! Piękniejszej manipulacji nie spotkałem nawet w podręcznikach na ten temat

Co zatem proponujesz (proponowałbyś)? Brak obostrzeń i ograniczeń? Z tego, że nie wiemy z czym mamy do czynienia nie wynika, że obostrzenia nie są potrzebne. Są potrzebne właśnie dlatego, że nie wiemy z czym mamy do czynienia. Lepiej chyba być mądrym przed szkodą. Poza tym ważne są prawa polityczne. Tych nikt nikomu nie zabrał. Nie ma nawet (w Polsce) stanu wyjątkowego i odroczenia wyborów, chociaż pojawiają się głosy, że tak się stać powinno. Prze do tego opozycja, której zależy na zrobieniu wielkiego zamieszania i na przejęciu władzy w warunkach politycznej destabilizacji. Marzą im się tysiące zmarłych, powszechny chaos, wojsko na ulicach... Są bowiem ludźmi nieudolnymi, niezdolnymi do działania konstruktywnego. Muszą więc liczyć na szczęśliwy (dla nich) obrót wydarzań.
05-04-2020 08:39Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
> Nie ma nawet (w Polsce) stanu wyjątkowego i odroczenia wyborów, chociaż pojawiają się głosy, że tak się stać powinno.

Rozumiem, że Ty i Twoja rodzina zasiądziecie w wyborczych komisjach....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
05-04-2020 09:36Nie na temat 
Elasp (6859 punktów)
>> Nie ma nawet (w Polsce) stanu wyjątkowego i odroczenia wyborów, chociaż pojawiają się głosy, że tak się stać powinno.
>Rozumiem, że Ty i Twoja rodzina zasiądziecie w wyborczych komisjach....

Nie, głosowanie ma byc korespondencyjne.
05-04-2020 09:46Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>>> Nie ma nawet (w Polsce) stanu wyjątkowego i odroczenia wyborów, chociaż pojawiają się głosy, że tak się stać powinno.
>>Rozumiem, że Ty i Twoja rodzina zasiądziecie w wyborczych komisjach....
> Nie, głosowanie ma byc korespondencyjne.

Czyli jako wolontariusz wesprzesz listonoszy i będziesz chodził po domach....
(głosów oddanych korespondencyjnie nie będzie liczył?)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
05-04-2020 10:34Nie na temat 
Elasp (6859 punktów)

>Czyli jako wolontariusz wesprzesz listonoszy i będziesz chodził po domach....
>(głosów oddanych korespondencyjnie nie będzie liczył?)

Zobaczymy, może będzie możliwość głosowania przez internet.
05-04-2020 11:07Nie na temat 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Czyli jako wolontariusz wesprzesz listonoszy i będziesz chodził po domach....
>>(głosów oddanych korespondencyjnie nie będzie liczył?)
> Zobaczymy, może będzie możliwość głosowania przez internet.

Głosowanie korespondencyjne, to jest chyba najgłupszy pomysł Kaczyńskiego. Żeby głosowanie podpadało pod klauzulę tajności musi na "moich oczach" wejść do urny wyborczej, wtedy jest własnością PKW (państwowej komisji wyborczej). Reszta mnie nie obchodzi. Korespondencyjnie przechodzi przez wiele rąk i nie wiem i nie widzę co z moim głosem się dzieje. Tu jest moment rodzący fałszerstwo wyborów i braku zaufania co do uczciwości wyborów, do którego Kaczyński chyba zmierza..
Możliwość głosowania przy pomocy Internetu nie dorosła jeszcze w Polsce do miana powszechnego. Bo:
-starsi ludzie nie interesują się Internetem. Podobnie jak w banku. Ja dozuję dużym zaufaniem do operowania moimi wkładami bankowymi przez usługę kontroli konta e-konto. Mam 72 lata. Ale zobacz ilu starszych ludzi czeka w kolejce by załatwić swoje sprawy w banku? Młodych ludzi jest bardzo mało, wręcz niezauważalnie.
Internet jest dobry, bo pozwala nie wychodzić z domu.
-Ilu starszych ludzi umie obsługiwać komputer tak by stał się narzędziem, a nie udręką? Ten pomysł eliminuje z głosowania nawet nie małą część społeczeństwa.
Co? Wnuczek pomoże? To głosowanie nie jest już tajne. Nie ma teraz metody głosowania żadnej, bo jest za późno.
-Czy na czas wyborów wszyscy dostaną komputery w ramach "pożyczki"? Zobacz w sklepach, kto kupuje komputery? Zobacz jak jest i wygląda sieć dostępu do internetu. Czy wszędzie jest sprawny dostęp? Ja mam kłopoty, gdyż mieszkam w fatalnym miejscu, gdzie dostawca usługi internetowej nie ma możliwości pokonać granicy zasięgu. Reakcja na reklamacje taka: "Pan musiałby mieć antenkę odbiorczą na wysokości ok. 30-50m". Uwzględniłeś takie przypadki?
Jest po prostu za późno na kombinowanie, bo wybory za miesiąc. No i program w miarę możliwości na ataki hackerskie.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
05-04-2020 11:23Nie na temat 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)
>>>Czyli jako wolontariusz wesprzesz listonoszy i będziesz chodził po domach....
>>>(głosów oddanych korespondencyjnie nie będzie liczył?)
>> Zobaczymy, może będzie możliwość głosowania przez internet.
>Głosowanie korespondencyjne, to jest chyba najgłupszy pomysł Kaczyńskiego. Żeby głosowanie podpadało pod klauzulę tajności musi na "moich oczach" wejść do urny wyborczej, wtedy jest własnością PKW (państwowej komisji wyborczej). Reszta mnie nie obchodzi. Korespondencyjnie przechodzi przez wiele rąk i nie wiem i nie widzę co z moim głosem się dzieje. Korespondencyjnie przechodzi przez wiele rąk i nie wiem i nie widzę co z moim głosem się dzieje. Tu jest moment rodzący fałszerstwo wyborów i braku zaufania co do uczciwości wyborów, do którego Kaczyński chyba zmierza..

Jaką masz gwarancję, że członkowie komisji wyborczej nie dokonują manipulacji?
Fałszowano i wybory tradycyjne (jak to się stało np. w roku 1947).

>Możliwość głosowania przy pomocy Internetu nie dorosła jeszcze w Polsce do miana powszechnego. Bo:

>-starsi ludzie nie interesują się Internetem. Podobnie jak w banku. Ja dozuję dużym zaufaniem do operowania moimi wkładami bankowymi przez usługę kontroli konta e-konto. Mam 72 lata. Ale zobacz ilu starszych ludzi czeka w kolejce by załatwić swoje sprawy w banku? Młodych ludzi jest bardzo mało, wręcz niezauważalnie.

Niestety, będą się musieli nauczyć, albo też dla nich będzie możliwość zagłosowania korespondencyjnego (przez pocztę tradycyjną).

>Internet jest dobry, bo pozwala nie wychodzić z domu.
>-Ilu starszych ludzi umie obsługiwać komputer tak by stał się narzędziem, a nie udręką? Ten pomysł eliminuje z głosowania nawet nie małą część społeczeństwa.

Wybory tradycyjne eliminują obłożnie chorych (i inwalidów) - to tysiące (jeżeli nie miliony) głosów nie oddanych w różnych wyborach na przestrzeni lat.

>Co? Wnuczek pomoże? To głosowanie nie jest już tajne. Nie ma teraz metody głosowania żadnej, bo jest za późno.

Ten sam wnuczek może w domu skłonić babcię do głosowania nad urną na tę, a nie inną partię. Naprawdę szukasz dziury w całym.

>-Czy na czas wyborów wszyscy dostaną komputery w ramach "pożyczki"? Zobacz w sklepach, kto kupuje komputery? Zobacz jak jest i wygląda sieć dostępu do internetu. Czy wszędzie jest sprawny dostęp? Ja mam kłopoty, gdyż mieszkam w fatalnym miejscu, gdzie dostawca usługi internetowej nie ma możliwości pokonać granicy zasięgu. Reakcja na reklamacje taka: "Pan musiałby mieć antenkę odbiorczą na wysokości ok. 30-50m". Uwzględniłeś takie przypadki?

Nie ma rozwiązań idealnych, na pewno znajdą się miejscowości, w których istnieje problem dojazdu do komisji wyborczej.

>Jest po prostu za późno na kombinowanie, bo wybory za miesiąc. No i program w miarę możliwości na ataki hackerskie.

Wyborów nie można odwołać bez wprowadzenia stanu wyjątkowego. Opozycja dąży do tego, gdyż wie, że żaden z ich kandydatów nie ma najmniejszych szans w wyborach, jeżeli miałyby się odbyć w terminie.
05-04-2020 11:45Nie na temat 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>>Czyli jako wolontariusz wesprzesz listonoszy i będziesz chodził po domach....
>>>>(głosów oddanych korespondencyjnie nie będzie liczył?)
>>> Zobaczymy, może będzie możliwość głosowania przez internet.
>>Głosowanie korespondencyjne, to jest chyba najgłupszy pomysł Kaczyńskiego. Żeby głosowanie podpadało pod klauzulę tajności musi na "moich oczach" wejść do urny wyborczej, wtedy jest własnością PKW (państwowej komisji wyborczej). Reszta mnie nie obchodzi. Korespondencyjnie przechodzi przez wiele rąk i nie wiem i nie widzę co z moim głosem się dzieje. Tu jest moment rodzący fałszerstwo wyborów i braku zaufania co do uczciwości wyborów, do którego Kaczyński chyba zmierza..
> Jaką masz gwarancję, że członkowie komisji wyborczej nie dokonują manipulacji?
> Fałszowano i wybory tradycyjne (jak to się stało np. w roku 1947).
Właśnie. Nie mam żadnej gwarancji i dlatego się sobie pozwalam na różne domniemania. Bo od tego czy Komisja wyborcza fałszuje to już nie moja sprawa. I dlatego jestem uczulony na szermowanie dowolne moim głosem. A tak naprawdę sięgnij do historii skoro tak Ciebie intryguje w dawaniu przykładów. Wiesz co się nazywało Sejmem "niemym" z historii polskiej? Co za szkody dla narodu on uczynił?
>>Możliwość głosowania przy pomocy Internetu nie dorosła jeszcze w Polsce do miana powszechnego. Bo:
>>-starsi ludzie nie interesują się Internetem. Podobnie jak w banku. Ja dozuję dużym zaufaniem do operowania moimi wkładami bankowymi przez usługę kontroli konta e-konto. Mam 72 lata. Ale zobacz ilu starszych ludzi czeka w kolejce by załatwić swoje sprawy w banku? Młodych ludzi jest bardzo mało, wręcz niezauważalnie.
> Niestety, będą się musieli nauczyć, albo też dla nich będzie możliwość zagłosowania korespondencyjnego (przez pocztę tradycyjną).
>>Internet jest dobry, bo pozwala nie wychodzić z domu.
>>-Ilu starszych ludzi umie obsługiwać komputer tak by stał się narzędziem, a nie udręką? Ten pomysł eliminuje z głosowania nawet nie małą część społeczeństwa.
> Wybory tradycyjne eliminują obłożnie chorych (i inwalidów) - to tysiące (jeżeli nie miliony) głosów nie oddanych w różnych wyborach na przestrzeni lat.
Uprawiasz bajazzo w konkretnej sprawie. Nie chwal się swoją bidą umysłową.
>>Co? Wnuczek pomoże? To głosowanie nie jest już tajne. Nie ma teraz metody głosowania żadnej, bo jest za późno.
> Ten sam wnuczek może w domu skłonić babcię do głosowania nad urną na tę, a nie inną partię. Naprawdę szukasz dziury w całym.
Niezupełnie. To Ty szukasz dziury.
>>-Czy na czas wyborów wszyscy dostaną komputery w ramach "pożyczki"? Zobacz w sklepach, kto kupuje komputery? Zobacz jak jest i wygląda sieć dostępu do internetu. Czy wszędzie jest sprawny dostęp? Ja mam kłopoty, gdyż mieszkam w fatalnym miejscu, gdzie dostawca usługi internetowej nie ma możliwości pokonać granicy zasięgu. Reakcja na reklamacje taka: "Pan musiałby mieć antenkę odbiorczą na wysokości ok. 30-50m". Uwzględniłeś takie przypadki?
> Nie ma rozwiązań idealnych, na pewno znajdą się miejscowości, w których istnieje problem dojazdu do komisji wyborczej.
No sam widzisz problemy.
>>Jest po prostu za późno na kombinowanie, bo wybory za miesiąc. No i program w miarę możliwości odporny na ataki hackerskie.
> Wyborów nie można odwołać bez wprowadzenia stanu wyjątkowego. Opozycja dąży do tego, gdyż wie, że żaden z ich kandydatów nie ma najmniejszych szans w wyborach, jeżeli miałyby się odbyć w terminie.
A może się mylisz, jak zwykle nieomylny "Elaspie"?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Jest po prostu za późno na kombinowanie, bo wybory za miesiąc. No i
>> program w miarę możliwości na ataki hackerskie.
> Wyborów nie można odwołać bez wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Raczej przesunąć.

> Opozycja dąży do tego, gdyż wie, że żaden z ich kandydatów
> nie ma najmniejszych szans w wyborach, jeżeli miałyby się
> odbyć w terminie

Nie byłbym taki pewien, ale ok, nie spekuluję.
Kidawa-Błońska w danej sytuacji zaprzestała aktywnej kampanii, to w pewnym sensie logiczne.
Kampania innych kandydatów przeniosła się do internetu, media dominuje temat wirusa.
Prezydent się nie udziela, a jak to robi - robi z rzadka.
Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie przesunąć wyborów o pół roku. Może nerwowe ruchy obozu władzy dyktuje bojaźń o prezydenturę Dudy?
Wydaje mi się, że Kaczyski dostrzega sytuację gospodarczą (a w konsekwencji polityczną) za pół roku. Zresztą nie trzeba być do tego jakimś wizjonerem.
'Zasługi' Dudy mają tu właściwie niewiele do powiedzenia.

Tak zupełnie na marginesie, czytajac jeszcze raz Pana zdanie 'żaden z ich kandydatów nie ma najmniejszych szans w wyborach' przeżywam Déjà vu.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
07-04-2020 17:41 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>> Jest po prostu za późno na kombinowanie, bo wybory za miesiąc. No i
>>> program w miarę możliwości na ataki hackerskie.
>> Wyborów nie można odwołać bez wprowadzenia stanu wyjątkowego.
>Raczej przesunąć.

Można dokonać tylko takiego manewru, na jaki pozwala konstytucja. A ona pozwala na przeprowadzenie wyborów w maju.

>> Opozycja dąży do tego, gdyż wie, że żaden z ich kandydatów
>> nie ma najmniejszych szans w wyborach, jeżeli miałyby się
>> odbyć w terminie
>Nie byłbym taki pewien, ale ok, nie spekuluję.
>Kidawa-Błońska w danej sytuacji zaprzestała aktywnej kampanii, to w pewnym sensie logiczne.

Zaprzestała, bo nie ma wiary w zwycięstwo. Jest to zresztą osoba, będąca uosobieniem nijakości, charakterystycznej dla PO.

>Tak zupełnie na marginesie, czytajac jeszcze raz Pana zdanie 'żaden z ich kandydatów nie ma najmniejszych szans w wyborach' przeżywam Déjà vu.

Nie zapominajmy, że historia powtarza się, ale tylko jako farsa. Już miał być w Polsce drugi Majdan, wyszedł z tego Ciamajdan.
08-04-2020 09:58 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Można dokonać tylko takiego manewru, na jaki pozwala konstytucja.
> A ona pozwala na przeprowadzenie wyborów w maju.

Można i nalezy podjąć taką decjzję, którą wskazuje zdrowy rozsądek bez oglądania się na koniunkture wyborczą.
Jeśli - jak sam pan zauważył - wybory można odwołać wprowadzadzajac stan wyjątkowy, wniosek nasuwa się jeden.

> Zaprzestała, bo nie ma wiary w zwycięstwo. Jest to zresztą
> osoba, będąca uosobieniem nijakości, charakterystycznej dla PO.
>> Tak zupełnie na marginesie, czytajac jeszcze raz Pana zdanie
> 'żaden z ich kandydatów nie ma najmniejszych szans w wyborach'
>
przeżywam Déjà vu.
> Nie zapominajmy, że historia powtarza się, ale tylko jako farsa. Już
> miał być w Polsce drugi Majdan, wyszedł z tego Ciamajdan.

Kościółkowy Andrzej Duda jest prezydentem mentalnie całkowicie zależnym od swojego Zwierzchnika i partii.
Z dowodów jeden: obietnica wyborcza dla frankowiczów i jej kilka lat późnej smutny koniec, po kilu słowach Prezesa.
Jedyne decyzje jakie Adri.. yy.. Andrzej podjął niezależnie, to ograniczenie władzy swojego o kilka lat starszego kolegi Zbigniewa Ziobry, zapewne pamięta pan znamienny akcent "nie podpiszę".
Słowami ala 'drugi Majdan' bym się bardzo nie ekscytował. Po drugiej stronie znajdzie się dużo więcej wpadek, oraz brutalnej i bezpardonowej polityki.
A propos wpadek. Ostatnio Prezydent miast zagrzewać Polaków do walki z wirusem, promuje na portalu Tik-Tok o mocno wątpliwych etycznie podstawach, jakieś gry.
m.facebook(*)000109884205?sfnsn=mo&d=n&vh=i

Od plastikowego Dudy wolę już egocentryczną Kidawę.
Swoją drogą ciekawe, czy gdyby doszło do przesunięcia wyborów, do gry nie wszedłby znów Donald Tusk.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
08-04-2020 11:54 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)
>> Można dokonać tylko takiego manewru, na jaki pozwala konstytucja.
>> A ona pozwala na przeprowadzenie wyborów w maju.
>Można i nalezy podjąć taką decjzję, którą wskazuje zdrowy rozsądek bez oglądania się na koniunkture wyborczą.

Można przesunąć wybory na koniec maja. Konstytucja na to pozwala.

>Jeśli - jak sam pan zauważył - wybory można odwołać wprowadzadzajac stan wyjątkowy, wniosek nasuwa się jeden.

Dlaczego w innych krajach (w Niemczech i Francji) mogły się odbyć wybory, tylko w Polsce nie mogą się odbyć? Czy tylko dlatego, że kandydaci opozycji nie mają aktualnie żadnych szans?

>> Zaprzestała, bo nie ma wiary w zwycięstwo. Jest to zresztą
>> osoba, będąca uosobieniem nijakości, charakterystycznej dla PO.
>>> Tak zupełnie na marginesie, czytajac jeszcze raz Pana zdanie
>> 'żaden z ich kandydatów nie ma najmniejszych szans w wyborach'
>>
przeżywam Déjà vu.
>> Nie zapominajmy, że historia powtarza się, ale tylko jako farsa. Już
>> miał być w Polsce drugi Majdan, wyszedł z tego Ciamajdan.
>Kościółkowy Andrzej Duda jest prezydentem mentalnie całkowicie zależnym od swojego Zwierzchnika i partii.

Kidawa-Błońska będzie w naturalny sposób zależna od swojego środowiska politycznego, czyli od PO. Wolę prezydenta zależnego od Kaczyńskiego niż prezydenta zależnego od Schetyny.

>Z dowodów jeden: obietnica wyborcza dla frankowiczów i jej kilka lat późnej smutny koniec, po kilu słowach Prezesa.
>Jedyne decyzje jakie Adri.. yy.. Andrzej podjął niezależnie, to ograniczenie władzy swojego o kilka lat starszego kolegi Zbigniewa Ziobry, zapewne pamięta pan znamienny akcent "nie podpiszę".

Nieprawda, jeżeli przez decyzje niezależne rozumieć weto: demagog.or(*)staw-niz-bronislaw-komorowski/

>Słowami ala 'drugi Majdan' bym się bardzo nie ekscytował. Po drugiej stronie znajdzie się dużo więcej wpadek, oraz brutalnej i bezpardonowej polityki.
>A propos wpadek. Ostatnio Prezydent miast zagrzewać Polaków do walki z wirusem, promuje na portalu Tik-Tok o mocno wątpliwych etycznie podstawach, jakieś gry.
>m.facebook(*)000109884205?sfnsn=mo&d=n&vh=i

Mówisz o rzeczach bez większego znaczenia. Lepiej zresztą nie przypominać wpadek L. Wałęsy, A. Kwaśniewskiego i B. Komorowskiego. Z tych trzech jeszcze mimo wszystko A. Kwaśniewski prezentował pewien poziom, chociaż jako prezydent był uzależniony od środowiska "salonu" - A. Michnika zwano nawet "wiceprezydentem" za sprawą jego częstych wizyt w Pałacu Prezydenckim.

>Od plastikowego Dudy wolę już egocentryczną Kidawę.
>Swoją drogą ciekawe, czy gdyby doszło do przesunięcia wyborów, do gry nie wszedłby znów Donald Tusk.

Nie wejdzie, ponieważ jest człowiekiem całkowicie spalonym w Polsce, co pokazały ostatnie wybory i nikły efekt przyjazdu D. Tuska do Polski w czasie kampanii wyborczej.
09-04-2020 16:16 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Dlaczego w innych krajach (w Niemczech i Francji) mogły
> się odbyć wybory, tylko w Polsce nie mogą się odbyć?
> Czy tylko dlatego, że kandydaci opozycji nie mają aktualnie żadnych szans?

A może dlatego muszą, że za 0,5 roku kandydaci Pi|S nie mieliby?
Odpowiedzią na pana pytanie jest statystyka zakażeń połączona z drogą ich przenoszenia (na jednym z ewakuowanych statków wycieczkowych wirus przeżył 2 tygodnie bez ludzi) i prawnie ustalona organizacja, którą.. w tych krajach zrobiono wiele la temu.
Osobiście nie jestem przeciw wyborom inetrnetowym. Na to jednak potrzeba czasu, żeby m.in. wdrożyć odpowiednie oprogramowanie i zabezpieczenia.
Ciekawi mnie, kto teraz będzie liczył głosy papierowe, w jakiej grupie, kto sprawdzał i z jakiej odległości.
Pan ma z pewnością pomysł, może nawet jakieś przecieki.


> Kidawa-Błońska będzie w naturalny sposób zależna od swojego środowiska politycznego,

Jasne, jak każdy. Pytanie jednak, kto bardziej i w jakim zakresie bardziej, a w jakim mniej.

> czyli od PO. Wolę prezydenta zależnego od Kaczyńskiego
> niż prezydenta zależnego od Schetyny.

Czemu akurat od Schetyny, nie od Tuska czy Budki?

> Nieprawda, jeżeli przez decyzje niezależne rozumieć weto:

Jeśli rozumieć. Pytanie, czy pójście na ilość jest tym, o co chodzi.

> Mówisz o rzeczach bez większego znaczenia.

Proszę bardzo.
wiadomosci(*)prezydent-nie-ma-racji/5024gs1
Pana prezeydent zdaje się zapominać nie tylko o zasadach prawa, w każdym razie poświęcanie prawa (mimo swojego stopnia naukowego) dla 'bliższej koszuli ciału' to takie dudo-typowe.

> mimo wszystko A. Kwaśniewski prezentował pewien poziom, chociaż
> jako prezydent był uzależniony od środowiska "salonu" - A. Michnika
> zwano nawet "wiceprezydentem" za sprawą jego częstych wizyt w Pałacu
> Prezydenckim.

Jasne, jak każdy. Osobiście nie mam szczegółowo wyrobionego zdania o czasach Kwaśniewskiego.
Duży plus, że nie psuł i nie skłócał ludzi.
Minus, że za rządów SLD i prezydendtury Kwasniewskiego, narosło sporo gospodarczych afer (w tym wątpliwych prezydenckich praw łaski).. za które zabrał sie z zapłem PiS.
To akurat należy w tamtych czasach zapisać mu na plus.
A wracając do dzisiejszych czasów: zapewne kojarzy pan nowelizację ustawy z 2016 r. o gospodarce gruntami i co z nią zrobiło PiS.
Prezydent nie mógł zawetować, tylko musiał wraz ze swoją ekipią w ekspresowym tempie poprawiać liczne błędy?
Po co słuchać prezesa Związku Banków?
Wstrzymało to na 4 miesiące kredytowane na gruntach budowy w całej Polsce. Akurat z początku sezonu.

> Nie wejdzie, ponieważ jest człowiekiem całkowicie spalonym
> w Polsce, co pokazały ostatnie wybory i nikły efekt przyjazdu
> D. Tuska do Polski w czasie kampanii wyborczej.

Znów zdaje się wróżyć pan z fusów.
Z tego co wiem, Tusk w ostatnich polskich wyborach nie kandydował, ani nawet w przedostatnich.
Nie twierdzę, że wiem jak by było. Po prostu ciewkawi mnie taki scenariusz.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-04-2020 17:31 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>> Dlaczego w innych krajach (w Niemczech i Francji) mogły
>> się odbyć wybory, tylko w Polsce nie mogą się odbyć?
>> Czy tylko dlatego, że kandydaci opozycji nie mają aktualnie żadnych szans?
>A może dlatego muszą, że za 0,5 roku kandydaci Pi|S nie mieliby?

Dlaczego mieliby nie mieć? Z jednego z sondaży wynika, że tylko 12% Polaków krytycznie ocenia obostrzenia wprowadzone przez PiS. Szumowski też cieszy się bardzo dużą popularnością. Przejście przez kryzys koronawirusowy (a wszystko wskazuje na to, że wyjdziemy z tego kryzysu obronną ręką - na tle innych) oznacza olbrzymi atut w kolejnych wyborach - bez względu na to, czy prezydenckich, czy parlamentarnych. Skłonny byłym wręcz do poglądu, że jeżeli się uda rządowi przejść przez ten kryzys, losy wyborów parlamentarnych w roku 2023 będą przesądzone, tzn. będą przesądzone już teraz.

>Odpowiedzią na pana pytanie jest statystyka zakażeń połączona z drogą ich przenoszenia (na jednym z ewakuowanych statków wycieczkowych wirus przeżył 2 tygodnie bez ludzi) i prawnie ustalona organizacja, którą.. w tych krajach zrobiono wiele la temu.
>Osobiście nie jestem przeciw wyborom inetrnetowym. Na to jednak potrzeba czasu, żeby m.in. wdrożyć odpowiednie oprogramowanie i zabezpieczenia.
>Ciekawi mnie, kto teraz będzie liczył głosy papierowe, w jakiej grupie, kto sprawdzał i z jakiej odległości.
>Pan ma z pewnością pomysł, może nawet jakieś przecieki.
>

Co do wyborów - zobaczymy. Nie mam żadnych przecieków. Nawet już ludzie starsi orientują się w technologii internetowej i ogólnie informatycznej. Sądzę, że niedługo wybory "papierowo-urnowe" przejdą do historii. Może też przejdzie np. szkoła w tradycyjnej postaci. Kryzys może stać się okazją do postępu.

>> Kidawa-Błońska będzie w naturalny sposób zależna od swojego środowiska politycznego,
>Jasne, jak każdy. Pytanie jednak, kto bardziej i w jakim zakresie bardziej, a w jakim mniej.
>> czyli od PO. Wolę prezydenta zależnego od Kaczyńskiego
>> niż prezydenta zależnego od Schetyny.
>Czemu akurat od Schetyny, nie od Tuska czy Budki?

Bo Tusk zdezerterował, a jego ludzie utracili wpływy na rzecz ludzi Schetyny. Budka jest człowiekiem bez wizji, autorytetu i znaczenia.

>> Nieprawda, jeżeli przez decyzje niezależne rozumieć weto:
>Jeśli rozumieć. Pytanie, czy pójście na ilość jest tym, o co chodzi.
>> Mówisz o rzeczach bez większego znaczenia.
>Proszę bardzo.
>wiadomosci(*)prezydent-nie-ma-racji/5024gs1
>Pana prezeydent zdaje się zapominać nie tylko o zasadach prawa, w każdym razie poświęcanie prawa (mimo swojego stopnia naukowego) dla 'bliższej koszuli ciału' to takie dudo-typowe.

To są rzeczy bez znaczenia. Duda jest bardzo popularny na prowincji i wygra głosami prowincjuszy. Oczywiście, ludzie w dużych miastach też są prowincjuszami, tylko się do tego nie przyznają - mylnie sądzą, że stanowią jakąś "elitę".

>> mimo wszystko A. Kwaśniewski prezentował pewien poziom, chociaż
>> jako prezydent był uzależniony od środowiska "salonu" - A. Michnika
>> zwano nawet "wiceprezydentem" za sprawą jego częstych wizyt w Pałacu
>> Prezydenckim.
>Jasne, jak każdy. Osobiście nie mam szczegółowo wyrobionego zdania o czasach Kwaśniewskiego.

>Duży plus, że nie psuł i nie skłócał ludzi.
>Minus, że za rządów SLD i prezydendtury Kwasniewskiego, narosło sporo gospodarczych afer (w tym wątpliwych prezydenckich praw łaski).. za które zabrał sie z zapłem PiS.
>To akurat należy w tamtych czasach zapisać mu na plus.

Ogólnie nie był to zły prezydent, przynajmniej moim zdaniem. Może nawet najlepszy z prezydentów przed Dudą. Natomiast majątkowi Kwaśniewskiego przygląda się już (z tego co mi wiadomo) Urząd Skarbowy. Ludzie prl-owskiej lewicy mają bowiem - mieli, bo to na szczęście przeszłość - szczególne zamiłowanie do dużego majątku. Był to zresztą jeden z powodów, dla którego usiedli do "okrągłego stołu".

>A wracając do dzisiejszych czasów: zapewne kojarzy pan nowelizację ustawy z 2016 r. o gospodarce gruntami i co z nią zrobiło PiS.
>Prezydent nie mógł zawetować, tylko musiał wraz ze swoją ekipią w ekspresowym tempie poprawiać liczne błędy?
>Po co słuchać prezesa Związku Banków?
>Wstrzymało to na 4 miesiące kredytowane na gruntach budowy w całej Polsce. Akurat z początku sezonu.

Jeżeli był to błąd - kto nie popełnia błędów?

>> Nie wejdzie, ponieważ jest człowiekiem całkowicie spalonym
>> w Polsce, co pokazały ostatnie wybory i nikły efekt przyjazdu
>> D. Tuska do Polski w czasie kampanii wyborczej.
>Znów zdaje się wróżyć pan z fusów.
>Z tego co wiem, Tusk w ostatnich polskich wyborach nie kandydował, ani nawet w przedostatnich.
>Nie twierdzę, że wiem jak by było. Po prostu ciewkawi mnie taki scenariusz.

Można się zawsze zastanawiać, ale w tym przypadku jest to zastanawianie po próżnicy. Tusk jest w Polsce kimś takim, jak Kwaśniewski, tzn. byłym politykiem. Pozostało mu komentowanie, które skądinąd uskutecznia z o wiele mniejszą klasą niż Kwaśniewski: nie pytany o zdanie i w sposób prowokacyjny oraz złośliwy. Był politykiem, jest politycznym trollem.
szarley (54908 punktów)
>>> Czy tylko dlatego, że kandydaci opozycji nie mają aktualnie żadnych szans?
>>A może dlatego muszą, że za 0,5 roku kandydaci Pi|S nie mieliby?
> Dlaczego mieliby nie mieć? Z jednego z sondaży wynika, że tylko 12% Polaków krytycznie ocenia obostrzenia wprowadzone przez PiS.

A co to ma wspólnego z wyborami?

W jednej z podhalańskich wsi (bastion PiSu) w ostatnią niedzielę zjawiło się 60 osób.
Czyli przeciwnicy obostrzeń też zagłosują na Dudę

W Rybniku odbyło się spotkanie aktywistów opozycyjnej przez net, czyli obostrzenia popierają też przeciwnicy p. Dudy

>Przejście przez kryzys koronawirusowy (a wszystko wskazuje na to, że wyjdziemy z tego kryzysu obronną ręką - na tle innych) oznacza olbrzymi atut w kolejnych wyborach

A może ta "obronna ręka" oznacza jednak jesienią
- wzrost bezrobocia
- ujawnienie niedoskonałości opieki zdrowotnej
- inflację
- wzrost podatków
- mniejsze zaufania do rządu po spadku zagrożenia?

> Budka jest człowiekiem bez wizji, autorytetu i znaczenia.
Pytałem o wizję Dudy. Odpowiedziałeś sloganem

>>Pan prezydent zdaje się zapominać nie tylko o zasadach prawa,
> To są rzeczy bez znaczenia.
Super.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-04-2020 20:58 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)
>>>> Czy tylko dlatego, że kandydaci opozycji nie mają aktualnie żadnych szans?
>>>A może dlatego muszą, że za 0,5 roku kandydaci Pi|S nie mieliby?
>> Dlaczego mieliby nie mieć? Z jednego z sondaży wynika, że tylko 12% Polaków krytycznie ocenia obostrzenia wprowadzone przez PiS.
>A co to ma wspólnego z wyborami?
>W jednej z podhalańskich wsi (bastion PiSu) w ostatnią niedzielę zjawiło się 60 osób.
>Czyli przeciwnicy obostrzeń też zagłosują na Dudę
>W Rybniku odbyło się spotkanie aktywistów opozycyjnej przez net, czyli obostrzenia popierają też przeciwnicy p. Dudy

Ma to wspólnego to, że oprócz zwolenników i przeciwników PiSu jest także duża liczba niezdecydowanych, których energiczne działania rządu mogą skłonić do głosowania na PiS. Poza tym z każdym miesiącem pojawia się nowa część elektoratu, czyli 18-latkowie. Sądzę, że ci młodzi ludzie ocenią rządy PiSu sprawiedliwie i bez uprzedzeń.

>>Przejście przez kryzys koronawirusowy (a wszystko wskazuje na to, że wyjdziemy z tego kryzysu obronną ręką - na tle innych) oznacza olbrzymi atut w kolejnych wyborach
>A może ta "obronna ręka" oznacza jednak jesienią
>- wzrost bezrobocia
>- ujawnienie niedoskonałości opieki zdrowotnej
>- inflację
>- wzrost podatków
>- mniejsze zaufania do rządu po spadku zagrożenia?

Tak, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie winić PiSu za te zjawiska ekonomiczne. Pojawią się zresztą w skali globalnej, jako nieuchronny światowy kryzys. Bałbym się raczej na miejscu "euroentuzjastów" w rodzaju Tuska czy R. Thun, bo zapewne będą oni świadkami końca UE w jej obecnym kształcie.
09-04-2020 22:54 
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)

> Ma to wspólnego to, że oprócz zwolenników i przeciwników PiSu jest także duża liczba niezdecydowanych, których energiczne działania rządu mogą skłonić do głosowania na PiS. Poza tym z każdym miesiącem pojawia się nowa część elektoratu, czyli 18-latkowie. Sądzę, że ci młodzi ludzie ocenią rządy PiSu sprawiedliwie i bez uprzedzeń.

Połowa lutego a w sejmie wielka debata czy przeznaczyć dwa miliardy na TV. Początek marca prezydent podpisuje ustawę.

początek kwietnia...ludzie szyją po domach maseczki w sklepach zamiast obowiązkowych rękawiczek woreczki foliowe bo zrywek nie można nigdzie dostać.

Dwa miliardy na TV....energiczne działanie rządu.

W DPS (domy pomocy społeczenj) szaleje wirus .....We Francji co trzecia ofiara koronawirusa to pensjonariusz domu seniora....mając dane na patelni wlepia się mandaty ludziom myjącym auta i rowerzystom zamiast zabezpieczyć DPSy


Dwa miliardy na TV debata w lutym...dziś pomoc ma wynieść setki miliardów złotych drukowanych na potrzeby wypuszczanych obligacji.

Gdyby w lutym wydrukowali 100 miliardów na potrzeby służby zdrowia i prezydent to podpisał można by powiedzieć o energicznych działaniach.

Księża zwolnieni z opłacania składek ZUS Ze zwolnienia mogą skorzystać także samozatrudnieni z przychodem do 15 681 zł.....ludzie są w dupie bo nie mieszczą się limicie o co wcale nie trudno.

Ale w lutym najważniejszym tematem pamiętam było dotowanie TV....nie maseczki nie respiratory nie rękawiczki.

Szumowski o koronawirusie: Maseczki nie pomagają

To po co ludzie je noszą pyta Mazurek.......NIE WIEM.......odpowiada minister

hahah qrwa od przyszłego tygodnia będą obowiązkowe....nawet kawał szmaty

Robert Mazurek
Środa, 26 lutego (08:02)

Czytaj więcej na RMF24.pl/t(*)ium=paste&utm_campaign=firefox
Czytaj więcej na RMF24.pl/t(*)ium=paste&utm_campaign=firefox

Gumek brakuje do maseczek hehhehe już.

Elasp (6859 punktów)

>Dwa miliardy na TV....energiczne działanie rządu.

W tym na stację regionalne oraz na Polskie Radio (programy I, II i III) - dodajmy.

>W DPS (domy pomocy społeczenj) szaleje wirus .....We Francji co trzecia ofiara koronawirusa to pensjonariusz domu seniora....mając dane na patelni wlepia się mandaty ludziom myjącym auta i rowerzystom zamiast zabezpieczyć DPSy

Myślę, że są zabezpieczone, przynajmniej już teraz. Mandatów też nie wystawia się bez powodu, jak pokazują liczne przykłady. Karani da nimi również ludzie łamiący zasady kwarantanny.


>Dwa miliardy na TV debata w lutym...dziś pomoc ma wynieść setki miliardów złotych drukowanych na potrzeby wypuszczanych obligacji.

Skąd wiesz, że w formie obligacji?

>Gdyby w lutym wydrukowali 100 miliardów na potrzeby służby zdrowia i prezydent to podpisał można by powiedzieć o energicznych działaniach.

To da Twoje przypuszczenia, a nie fakty. Takie działanie byłoby bez sensu, jak dobrze wiemy.

>Księża zwolnieni z opłacania składek ZUS Ze zwolnienia mogą skorzystać także samozatrudnieni z przychodem do 15 681 zł.....ludzie są w dupie bo nie mieszczą się limicie o co wcale nie trudno.

Tarcza jest rozwojowa i będzie poprawiana.

>Ale w lutym najważniejszym tematem pamiętam było dotowanie TV....nie maseczki nie respiratory nie rękawiczki.

Po raz kolejny powtarzasz informację o TV - ze względów retorycznych.


> Szumowski o koronawirusie: Maseczki nie pomagają
>To po co ludzie je noszą pyta Mazurek.......NIE WIEM.......odpowiada minister

>hahah qrwa od przyszłego tygodnia będą obowiązkowe....nawet kawał szmaty
>Robert Mazurek
>Środa, 26 lutego (08:02)
>Czytaj więcej na RMF24.pl/t(*)ium=paste&utm_campaign=firefox
>Czytaj więcej na RMF24.pl/t(*)ium=paste&utm_campaign=firefox
>Gumek brakuje do maseczek hehhehe już.
>

Są bowiem doniesienia, że nie pomagają. Warto je chyba mieć i nosić na wszelki wypadek. Słyszałem, że wiele zakładów przestawia się teraz na produkcję maseczek. Poczekajmy do przyszłego czwartku i sprawdźmy jak działa mechanizm rynkowy.
17-04-2020 17:55 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Tarcza jest rozwojowa i będzie poprawiana.

Drutowana lepiona podpierana kołkami szpachlowana klejona....jeszcze się dobrze nie zaczęła ta tarcza a już odmrażają gospodarkę.....w narodowym programie szycia maseczek
gdyż

w lutym najważniejszym tematem pamiętam było dotowanie TV....nie maseczki nie respiratory nie rękawiczki.

>Po raz kolejny powtarzasz informację o TV - ze względów retorycznych.

ahhhh pisałem już o tym i dobrze bo ważne żebyś przy zakupie maseczki albo rękawiczek pamiętał czym zajmował się rząd w przed dzień tego bałaganu.

Dziś czytam że ma być urzędowa cena na maseczki....hahhahah w Lutym można to było kupić pewnie za grosze ale w lutym to był temat TV i 2000000000 zł


PKN ORLEN puścił w rynek płyn za 100 zł. Jak ludzie zaczęli się pukać w głowę to zdjęli pięć dych z ceny.
09-04-2020 23:11 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

> Tak, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie winić PiSu za te zjawiska ekonomiczne. Pojawią się zresztą w skali globalnej, jako nieuchronny światowy kryzys. Bałbym się raczej na miejscu "euroentuzjastów" w rodzaju Tuska czy R. Thun, bo zapewne będą oni świadkami końca UE w jej obecnym kształcie.

10 marca 2020, 18:06
forsal.pl/(*)ozwiazania-dla-gospodarki.html
Podkreśliła, że rząd przygląda się sytuacji i dziś można szacować, że negatywny skutek epidemii dla wzrostu PKB w 2020 r. może wynieść od 0,5 do 1,3 pkt proc. " Ale ciągle polska gospodarka rozwija się szybko. Nie można mówić o kryzysie ani recesji" - zaznaczyła minister rozwoju, dodając, że nawet z negatywnymi skutkami epidemii wzrost PKB będzie w tym roku na poziomie co najmniej 2 proc.

Rozpoznanie w boju dzień w dzień.....gdy ma się dane z Chin gdy widać co się dzieje we Włoszech Niemczech.

0,5 do 1,3 pkt proc jak można takie wróżby podawać?
10-04-2020 00:43 
 Ocena 4 na 4
zeniu73 (6483 punktów)
.
> 0,5 do 1,3 pkt proc jak można takie wróżby podawać?

Jak się widzi, że taktyka Comical Ali w prymitywnej Polsce zdaje egzamin to się taktykę Comical Ali uskutecznia do bólu.
To, że dwóch czy trzech nie do końca zidiociałych obywateli wie, że rząd to banda głupców, idiotów, kłamców, oszustów, lobbyistycznych kurew i debilnych ideologów nie ma znaczenia.
W Polsce wybiera beton i na wybory nie uczęszczająca "elita".
10-04-2020 15:46 
 Ocena 3 na 3
szarley (54908 punktów)
> Tak, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie winić PiSu za te zjawiska ekonomiczne.

Wszyscy też zdążą zapomnieć bezprawia jakiego dopuszcza się Kaczyński i pogardy jaką okazuje Polakom

Od kilku tygodni w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń I POLICJA KARZE MANDATAMI
Od kilku tygodni nie wolno Polakom odwiedzać grobów swoich bliskich

PiSowi wolno urządzić zgromadzenia w centrum Warszawy

Jak w PRLu,
"Prawo" i "Sprawiedliwość"

Dla jedynych restrykcje i kartki na cukier dla drugich sklepy za żółtymi firankami i przywileje

Pytałeś na kogo głosowałbym?
Ja wiem na kogo TY zagłosujesz

Na tych którzy nasrali Ci na próg i mówią sprzątaj śmieciu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
12-04-2020 08:00 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>> Tak, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie winić PiSu za te zjawiska ekonomiczne.
>Wszyscy też zdążą zapomnieć bezprawia jakiego dopuszcza się Kaczyński i pogardy jaką okazuje Polakom

Jakie bezprawie i jaka pogarda? Pogardę Jaro okazuje co najwyżej "gorszemu sportowi", to znaczy totalnej opozycji, oszołomom w rodzaju członków niesławnej pamięci "KODu" czy grupce politycznych trolli w rodzaju "Obywatelu RP". I chyba słusznie, chociaż może to nawet nie pogarda, tylko lekceważenie.

>Od kilku tygodni w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń I POLICJA KARZE MANDATAMI
>Od kilku tygodni nie wolno Polakom odwiedzać grobów swoich bliskich
>PiSowi wolno urządzić zgromadzenia w centrum Warszawy
>Jak w PRLu,
>"Prawo" i "Sprawiedliwość"

Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.

>Dla jedynych restrykcje i kartki na cukier dla drugich sklepy za żółtymi firankami i przywileje

To są Twoje fantazje i nadinterpretacje.

>Pytałeś na kogo głosowałbym?
>Ja wiem na kogo TY zagłosujesz
>Na tych którzy nasrali Ci na próg i mówią sprzątaj śmieciu

Nikt tak do mnie nie mówi, pamiętam natomiast stosunek do obywateli Platformy Obywatelskiej, dbającej tylko o interesy deweloperów i fundujacym im bezsensowne inwestycje za setki milionów (Orliki, stadiony piłkarskie - Tusk lubił piłkę nożną). Pamiętam 100 000 zł miesięcznie dla P. Grasia jako szefa agencji atomowej, "6 000 zł" E. Bieńkowskiej i "weź kredyt i zmień pracę" B. Komorowskiego. Pamiętam 2 000 000 emigrantów za chlebem i wysokie bezrobocie.

Pamiętam nieprzyjemne (ówczesne) wrażenie, że Polska nie ma rządów - całymi tygodniami rząd nie podejmował żadnej widocznej aktywności. Polska tamtego okresu przypominała Rzeczpospolitą czasów saskich. Na szczęście te niechlubne czasy, kiedy robiliśmy to, czego chciały od nas Niemcy (czyli nic) odeszły do przeszłości.
szarley (54908 punktów)
>>> Tak, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie winić PiSu za te zjawiska ekonomiczne.
>>Wszyscy też zdążą zapomnieć bezprawia jakiego dopuszcza się Kaczyński i pogardy jaką okazuje Polakom
> Jakie bezprawie i jaka pogarda?

Wolno Ci zebrać się w kilka osób pod dowolnym pomnikiem w Twoje gminie?
Nie. Do tego jeszcze ministrowie, ba premier nawet proszą "nie gromadźcie się" "Nie wychodźcie z domu bez potrzeby"

Zebranie PiSu pod pomnikiem w Warszawie to nie jest pogarda dal tych zasad?

Co teraz ma powiedzieć policjant gromadce ludzi przed sklepem?

Mnie NIE WOLNO pojechać na cmentarz odwiedzić groby dziadków. Trudno, akceptuję, jest zaraza
Prezesowi wolno. To nie jest pogarda?

To jak to nazwiesz?
Arogancja?
Przywileje władzy w stylu Urbana?

> Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.
Jaja sobie robisz?

>>Dla jedynych restrykcje i kartki na cukier dla drugich sklepy za żółtymi firankami i przywileje
>To są Twoje fantazje i nadinterpretacje.
Nie było w Polsce kartek? Były. Dotyczyły członków KC? Nie.
Są w Polsce zakazy odwiedzin cmentarzy? Są. Dotyczą członków KC? Nie.

>>Pytałeś na kogo głosowałbym?
>>Ja wiem na kogo TY zagłosujesz
>>Na tych którzy nasrali Ci na próg i mówią sprzątaj śmieciu
> Nikt tak do mnie nie mówi,
Jak się jest głuchym....

>pamiętam natomiast stosunek do obywateli Platformy Obywatelskiej...,
Nie krystkoń. Nie mam niczego wspólnego z PO.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>> Tak, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie winić PiSu za te zjawiska ekonomiczne.
>>>Wszyscy też zdążą zapomnieć bezprawia jakiego dopuszcza się Kaczyński i pogardy jaką okazuje Polakom
>> Jakie bezprawie i jaka pogarda?
>Wolno Ci zebrać się w kilka osób pod dowolnym pomnikiem w Twoje gminie?
>Nie. Do tego jeszcze ministrowie, ba premier nawet proszą "nie gromadźcie się" "Nie wychodźcie z domu bez potrzeby"
>Zebranie PiSu pod pomnikiem w Warszawie to nie jest pogarda dal tych zasad?
>Co teraz ma powiedzieć policjant gromadce ludzi przed sklepem?
>Mnie NIE WOLNO pojechać na cmentarz odwiedzić groby dziadków. Trudno, akceptuję, jest zaraza
>Prezesowi wolno. To nie jest pogarda?
>To jak to nazwiesz?
>Arogancja?
>Przywileje władzy w stylu Urbana?

Jest to naruszenie prawa. Można naruszyć prawo z wielu powodów, niekonieczne z pogardy dla niego czy dla kogoś.

>> Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.
>Jaja sobie robisz?

Nie, mówię najzupełniej serio.

>>>Dla jedynych restrykcje i kartki na cukier dla drugich sklepy za żółtymi firankami i przywileje
>>To są Twoje fantazje i nadinterpretacje.
>Nie było w Polsce kartek? Były. Dotyczyły członków KC? Nie.
>Są w Polsce zakazy odwiedzin cmentarzy? Są. Dotyczą członków KC? Nie.

Widzę, że te odwiedziny urastają w Twojej wyobraźni do wielkości znaczenia symbolicznego. Ważne jest to, co dzieje się na co dzień, a nie od święta (skądinąd).

>>>Pytałeś na kogo głosowałbym?
>>>Ja wiem na kogo TY zagłosujesz
>>>Na tych którzy nasrali Ci na próg i mówią sprzątaj śmieciu
>> Nikt tak do mnie nie mówi,
>Jak się jest głuchym....

Widzę, że nie jesteś w stanie powiedzieć, na kogo byś głosował. Albo brak Ci cywilnej odwagi, albo - sam nie dostrzegasz alternatywy dla obecnych rządów.

>>pamiętam natomiast stosunek do obywateli Platformy Obywatelskiej...,
>Nie krystkoń. Nie mam niczego wspólnego z PO.

Widzę, że brak Ci argumentów.
szarley (54908 punktów)
>>Wolno Ci zebrać się w kilka osób pod dowolnym pomnikiem w Twoje gminie?
>>Nie. Do tego jeszcze ministrowie, ba premier nawet proszą "nie gromadźcie się" "Nie wychodźcie z domu bez potrzeby"
>>Zebranie PiSu pod pomnikiem w Warszawie to nie jest pogarda dal tych zasad?
>>Co teraz ma powiedzieć policjant gromadce ludzi przed sklepem?
>>Mnie NIE WOLNO pojechać na cmentarz odwiedzić groby dziadków. Trudno, akceptuję, jest zaraza
> Jest to naruszenie prawa. Można naruszyć prawo z wielu powodów, niekonieczne z pogardy dla niego czy dla kogoś.

Nie jest to naruszenie prawa, Latrinenfuerer Ciarka już to wytłumaczył. Jest to naruszenie zasad i dobrych obyczajów, wynikające z arogancji władzy "Nam wolno", jest to pokazanie: "Elasp głosuj na nas skoro ciulem jesteś, my cię w domciu zamkniemy a sami na spacerek"

"Laguna, teraz to my możemy wszystko!!!"
(Piłkarski poker)

>>> Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.
>>Jaja sobie robisz?
> Nie, mówię najzupełniej serio.
To dlaczego nie ukarała?
p. Nowacka, na grób matki, która zginęła w tej samej katastrofie w Smoleńsku, pójść nie mogła....

Poczytaj "Farmę zwierząt" Orwella.
Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre należą do PiSu?

>>Nie było w Polsce kartek? Były. Dotyczyły członków KC? Nie.
>>Są w Polsce zakazy odwiedzin cmentarzy? Są. Dotyczą członków KC? Nie.
> Widzę, że te odwiedziny urastają w Twojej wyobraźni do wielkości znaczenia symbolicznego. Ważne jest to, co dzieje się na co dzień, a nie od święta (skądinąd).

Ważne jest to, jak władza traktuje obywateli. "Nam wolno" mi się nie podoba
Na oczach kamer, szczycąc się tym....
Pytałem co teraz ma powiedzieć policjant nakazujący ludziom większy odstęp przed sklepem.
Od Kaczyńskiego dostał w twarz. Możesz karać wszystkich, ale najpierw sprawdź czy nie są w KC.

>>> Nikt tak do mnie nie mówi,
>>Jak się jest głuchym....
> Widzę, że nie jesteś w stanie powiedzieć, na kogo byś głosował.
Napisałem na kogo głosowałem. Jeśli chcesz, możesz porównać program poszczególnych polskich kandydatów, ale skoro uparcie pytasz, głosowałbym raczej na Hołownię czy Kamysza, nigdy zaś na Kaczyńskiego, stojącego ponad prawem

>>>pamiętam natomiast stosunek do obywateli Platformy Obywatelskiej...,
>>Nie krystkoń. Nie mam niczego wspólnego z PO.
> Widzę, że brak Ci argumentów.
Nie, Tobie brakuje, skoro utożsamiasz mnie z PO


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>Wolno Ci zebrać się w kilka osób pod dowolnym pomnikiem w Twoje gminie?
>>>Nie. Do tego jeszcze ministrowie, ba premier nawet proszą "nie gromadźcie się" "Nie wychodźcie z domu bez potrzeby"
>>>Zebranie PiSu pod pomnikiem w Warszawie to nie jest pogarda dal tych zasad?
>>>Co teraz ma powiedzieć policjant gromadce ludzi przed sklepem?
>>>Mnie NIE WOLNO pojechać na cmentarz odwiedzić groby dziadków. Trudno, akceptuję, jest zaraza
>> Jest to naruszenie prawa. Można naruszyć prawo z wielu powodów, niekonieczne z pogardy dla niego czy dla kogoś.
>Nie jest to naruszenie prawa, Latrinenfuerer Ciarka już to wytłumaczył. Jest to naruszenie zasad i dobrych obyczajów, wynikające z arogancji władzy "Nam wolno", jest to pokazanie: "Elasp głosuj na nas skoro ciulem jesteś, my cię w domciu zamkniemy a sami na spacerek"

Te uwagi nie mają, jak sądzę, większej wartości.

>"Laguna, teraz to my możemy wszystko!!!"
>(Piłkarski poker)
>>>> Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.
>>>Jaja sobie robisz?
>> Nie, mówię najzupełniej serio.
>To dlaczego nie ukarała?

Nie wiem dlaczego, mam nadzieję, że sprawa jest rozwojowa.

>p. Nowacka, na grób matki, która zginęła w tej samej katastrofie w Smoleńsku, pójść nie mogła....
>Poczytaj "Farmę zwierząt" Orwella.

Chyba "Folwark zwierzęcy", bo tak brzmi polskie tłumaczenie. O tym, że Kaczyński ma dyktatorskie zapędy przekonuje nieustannie "Gazeta Wyborcza" - ludzie, którzy sami mają totalitaryzm we krwi. Inni zaś przyjmują tę fałszywą propagandę jak prawdę objawioną.

>Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre należą do PiSu?
>>>Nie było w Polsce kartek? Były. Dotyczyły członków KC? Nie.
>>>Są w Polsce zakazy odwiedzin cmentarzy? Są. Dotyczą członków KC? Nie.
>> Widzę, że te odwiedziny urastają w Twojej wyobraźni do wielkości znaczenia symbolicznego. Ważne jest to, co dzieje się na co dzień, a nie od święta (skądinąd).
>Ważne jest to, jak władza traktuje obywateli. "Nam wolno" mi się nie podoba
>Na oczach kamer, szczycąc się tym....

Czy przed wizytą PiSu na cmentarzu nie miałeś innych problemów, a odtąd masz już tylko ten jeden?

>Pytałem co teraz ma powiedzieć policjant nakazujący ludziom większy odstęp przed sklepem.
>Od Kaczyńskiego dostał w twarz. Możesz karać wszystkich, ale najpierw sprawdź czy nie są w KC.

Nikt nie dostał w twarz. Taka retoryka jest dobra na kilkuosobowy protest "Obywateli RP", albo na ich stronę. Dla ludzi jest ważne, czy przeżyją oni i ich bliscy. Nie obchodzi ich za bardzo kto i jak składał kwiaty 10 kwietnia.

>>>> Nikt tak do mnie nie mówi,
>>>Jak się jest głuchym....
>> Widzę, że nie jesteś w stanie powiedzieć, na kogo byś głosował.
>Napisałem na kogo głosowałem. Jeśli chcesz, możesz porównać program poszczególnych polskich kandydatów, ale skoro uparcie pytasz, głosowałbym raczej na Hołownię czy Kamysza, nigdy zaś na Kaczyńskiego, stojącego ponad prawem

Jaka jest wiarygodność Hołowni? Skąd wiesz, że będzie realizować to, co obiecuje realizować?

>>>>pamiętam natomiast stosunek do obywateli Platformy Obywatelskiej...,
>>>Nie krystkoń. Nie mam niczego wspólnego z PO.
>> Widzę, że brak Ci argumentów.
>Nie, Tobie brakuje, skoro utożsamiasz mnie z PO

Nie, nie utożsamiam Cię z PO. Twoje narzekania są dość typowe dla przeciwników PiSu.
Elasp (6859 punktów)
12-04-2020 15:54 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
> Te uwagi nie mają, jak sądzę, większej wartości.
Dokładnie!
Na tym polega arogancja władzy, że nie ma znaczenia co się o niej mówi

>>>>> Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.
>>>>Jaja sobie robisz?
>>> Nie, mówię najzupełniej serio.
>>To dlaczego nie ukarała?
> Nie wiem dlaczego, mam nadzieję, że sprawa jest rozwojowa.
Stawiam beczkę piwa, jeśli Kaczyński zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za zwołanie zgromadzenia 10 IV pod pomnikiem.
Postawisz jeśli uniknie kary?

>>p. Nowacka, na grób matki, która zginęła w tej samej katastrofie w Smoleńsku, pójść nie mogła....
>>Poczytaj "Farmę zwierząt" Orwella.
> Chyba "Folwark zwierzęcy", bo tak brzmi polskie tłumaczenie.
Przełożyłem tytuł i to nie z oryginału
Mój błąd.

>>> Widzę, że te odwiedziny urastają w Twojej wyobraźni do wielkości znaczenia symbolicznego. Ważne jest to, co dzieje się na co dzień, a nie od święta (skądinąd).
>>Ważne jest to, jak władza traktuje obywateli. "Nam wolno" mi się nie podoba
>>Na oczach kamer, szczycąc się tym....
>Czy przed wizytą PiSu na cmentarzu nie miałeś innych problemów, a odtąd masz już tylko ten jeden?
Próba bagatelizowania?

>>Pytałem co teraz ma powiedzieć policjant nakazujący ludziom większy odstęp przed sklepem.
>>Od Kaczyńskiego dostał w twarz. Możesz karać wszystkich, ale najpierw sprawdź czy nie są w KC.
> Nikt nie dostał w twarz.
No to co ma powiedzieć kilku osobom pod sklepem?
Rozejść się, bo nie jesteście w KC PiS?

>Dla ludzi jest ważne, czy przeżyją oni i ich bliscy. Nie obchodzi ich za bardzo kto i jak składał kwiaty 10 kwietnia.

Owszem, oprócz tego dokuczają im uciążliwości codzienności. Zakazy i nakazy. Tym bardziej irytuje, że nie wszystkich to dotyczy.

>>Napisałem na kogo głosowałem. Jeśli chcesz, możesz porównać program poszczególnych polskich kandydatów, ale skoro uparcie pytasz, głosowałbym raczej na Hołownię czy Kamysza, nigdy zaś na Kaczyńskiego, stojącego ponad prawem
> Jaka jest wiarygodność Hołowni? Skąd wiesz, że będzie realizować to, co obiecuje realizować?

Taka sama jak wiarygodność Dudy czy Kaczyńskiego, kiedy pierwszy raz kandydowali.
Teraz już wiesz, dlaczego nie chcę pisać na kogo bym głosował?

>>Nie, Tobie brakuje, skoro utożsamiasz mnie z PO
> Nie, nie utożsamiam Cię z PO. Twoje narzekania są dość typowe dla przeciwników PiSu.
Wolno mi, będzie mi wolno nawet wtedy, kiedy Wam już nie będzie wolno

(mylisz krytykę z narzekaniem)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
Powtarzasz się, przez co odpowiedz masz już podaną powyżej.
Elasp (6859 punktów)
15-04-2020 16:56 
 Ocena 2 na 2
szarley (54908 punktów)
Tym bardziej należy dawać przykład dobrego zachowania podczas zarazy

Popis lekceważenia zasad, żeby kuzyn cesarza mógł być pod pomnikiem....

Komisje smoleńskie nie wystarczyły jako kompromitacje?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>Tym bardziej należy dawać przykład dobrego zachowania podczas zarazy
>Popis lekceważenia zasad, żeby kuzyn cesarza mógł być pod pomnikiem....
>Komisje smoleńskie nie wystarczyły jako kompromitacje?

Przecież Kaczyński jest "zwykym posłem", więc czym się przejmujesz? Nie takie numery robili w Polsce i gdzie indziej zwykli posłowie.
16-04-2020 05:55 
 Ocena 2 na 2
szarley (54908 punktów)
> Przecież Kaczyński jest "zwykym posłem", więc czym się przejmujesz? Nie takie numery robili w Polsce i gdzie indziej zwykli posłowie.

Na pewnym poziomie kpina staje się arogancją


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>> Przecież Kaczyński jest "zwykym posłem", więc czym się przejmujesz? Nie takie numery robili w Polsce i gdzie indziej zwykli posłowie.
>Na pewnym poziomie kpina staje się arogancją

Dla człowieka tak uprzedzonego nawet fakt, że Kaczyński ma kota będzie wymownym dowodem jego arogancji (w stosunku do właścicieli psów).
16-04-2020 09:11 
 Ocena 2 na 2
szarley (54908 punktów)
>>> Przecież Kaczyński jest "zwykym posłem", więc czym się przejmujesz? Nie takie numery robili w Polsce i gdzie indziej zwykli posłowie.
>>Na pewnym poziomie kpina staje się arogancją
> Dla człowieka tak uprzedzonego nawet fakt, że Kaczyński ma kota będzie wymownym dowodem jego arogancji (w stosunku do właścicieli psów).

Miałem na myśli Twoją arogancję

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)

>Miałem na myśli Twoją arogancję

Miałeś więc na myśli coś, czego nie ma. Na "Racjonaliście", zdaje się, walczy się z taką postawą.
szarley (54908 punktów)
>>Miałem na myśli Twoją arogancję
> Miałeś więc na myśli coś, czego nie ma. Na "Racjonaliście", zdaje się, walczy się z taką postawą.
>

Nazywając Kaczyńskiego "zwykłym posłem" kpisz na poziomie arogancji

Wspomniałeś powołanie PO przez tajne służby, w czym to przeszkadza?
Domyślam się, że w możliwości szantażu

Jackowski, Ast, Sasin, Witek, Błaszczak... każdy stolec cesarza nazwą miodem

Wolę uczciwy szantaż, od bezmyślnego posłuszeństwa

Jeśli ktoś z wierchuszki PiSu publicznie sprzeciwi się woli Cesarza, uwierzę, że jest to partia lepsza niż wymyślona przez WSI

niestety, b. agent SB, Jaro Kaczyński za mocno trzyma sznurki marionetek


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>Miałem na myśli Twoją arogancję
>> Miałeś więc na myśli coś, czego nie ma. Na "Racjonaliście", zdaje się, walczy się z taką postawą.
>>
>Nazywając Kaczyńskiego "zwykłym posłem" kpisz na poziomie arogancji

Użyłem zwrotu, jakim posługuje się opozycja, która wielokrotnie przypomina, że ktoś, kto jest formalnie posłem ma wielki wpływ na rząd. Nawet E. Kopacz zwracała się do Jara słowami "panie pośle Kaczyński!".

>Wspomniałeś powołanie PO przez tajne służby, w czym to przeszkadza?
>Domyślam się, że w możliwości szantażu

Nie, w tym, że PO to partyjna nadbudówka dla WSI i że za pomocą PO mogą realizować swoje interesy.

>Jackowski, Ast, Sasin, Witek, Błaszczak... każdy stolec cesarza nazwą miodem
>Wolę uczciwy szantaż, od bezmyślnego posłuszeństwa

"Uczciwy szantaż" brzmi jak: "ja jestem uczciwy, zapłacili za 3:0, będzie 3:0!".

>Jeśli ktoś z wierchuszki PiSu publicznie sprzeciwi się woli Cesarza, uwierzę, że jest to partia lepsza niż wymyślona przez WSI

Wielu się sprzeciwiło: M. Kamiński, L. Dorn, P. Kowal, M. Migalski i wielu innych.

>niestety, b. agent SB, Jaro Kaczyński za mocno trzyma sznurki marionetek

Jakie masz dowody, że był agentem SB? Żadnych. Piszesz pod wpływem emocji i bez zastanowienia.
17-04-2020 11:23 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
> Nie, w tym, że PO to partyjna nadbudówka dla WSI i że za pomocą PO mogą realizować swoje interesy.
>>niestety, b. agent SB, Jaro Kaczyński za mocno trzyma sznurki marionetek
> Jakie masz dowody, że był agentem SB? Żadnych. Piszesz pod wpływem emocji i bez zastanowienia.

1 Nadbudówka- brak dowodu
2 W Polsce zarzut współpracy w SB nie wymaga dowodu
Smutne, ale prawdziwe.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-04-2020 15:13 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>1 Nadbudówka- brak dowodu

Przecież jest wypowiedź G. Czempińskiego, jest książka o związkach B. Komorowskiego z WSI.

>2 W Polsce zarzut współpracy w SB nie wymaga dowodu
>Smutne, ale prawdziwe.

Wymaga i np. przypadku Wałęsy istnieje kilkadziesiąt teczek i opinia wielu grafologów. Dodajmy do tego głupie tłumaczenia Wałęsy, skąd miał więcej pieniędzy w latach 70-tych (osławione "wygrywanie w Toto-Lotka), jego przyznanie się w roku 1992, wspomnienia jego kolegów opisujących sposób jego zachowania. Jakich jeszcze chcesz dowodów - ? Na Jarka nie ma natomiast nic, absolutnie nic.
szarley (54908 punktów)
>>1 Nadbudówka- brak dowodu
> Przecież jest wypowiedź G. Czempińskiego, jest książka o związkach B. Komorowskiego z WSI.

Macierewicz też współpracował z WSI
(a do tego głosił spiskowe teorie dot zamachu w Smoleńsku)

>>2 W Polsce zarzut współpracy w SB nie wymaga dowodu
>>Smutne, ale prawdziwe.
> Na Jarka nie ma natomiast nic, absolutnie nic.
Widocznie miał lepsze znajomości w UB. Wyczyścili teczki


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-04-2020 16:24 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>1 Nadbudówka- brak dowodu
>> Przecież jest wypowiedź G. Czempińskiego, jest książka o związkach B. Komorowskiego z WSI.
>Macierewicz też współpracował z WSI

Skąd masz taką informację?


>(a do tego głosił spiskowe teorie dot zamachu w Smoleńsku)
>>>2 W Polsce zarzut współpracy w SB nie wymaga dowodu
>>>Smutne, ale prawdziwe.
>> Na Jarka nie ma natomiast nic, absolutnie nic.
>Widocznie miał lepsze znajomości w UB. Wyczyścili teczki

"Wyczyścili" - kto wyczyścił i kiedy?
szarley (54908 punktów)
Kpię z Ciebie, ale kpię też ze znacznej części polskich elit, które zamiast prowadzić rzetelne dyskusje na temat poważnych problemów, skupiają się(jak Ty) na wyszukiwaniu dziadków w Wehrmachcie, ojców w SB i ciotek w Armii Zbawienia

A to, że mistrzami w tym jest właśnie Twoje środowisko....

W Polsce nie przeprowadzono żadnej uczciwej lustracji, rzucanie "argumentów" w stylu Kurskiego jest codziennością. Skoro wolno Kurskiemu wypomnieć co robił dziadek Tuska, to wolno poszukać co robił dziadek Kaczyńskiego.*

Część teczek zniszczono, część skradziono i schowano w prywatnych archiwach. Ujawniono te, które StB postanowiła ujawnić to, co było im na rękę

* a może warto do historii przodków podejść bardziej pragmatycznie?
Pewien polski szlachcic, dobrowolnie wstąpił na usługi wrogiego mocarstwa, które okupowało Polskę. Gdyby on i dziesiątki jemu podobnych nie złajdaczyło się z okupantami, tego narodu dziś by nie było
W każdym mieście jest ulica jego imienia

O innym, który pod rządami narzuconej władzy, jak pozytywista, budował co się dało i pozostawił po sobie wiele cennych rzeczy, dziś PiSowskie środowisko najchętniej by zapomniało.

Wiesz o kim piszę



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-04-2020 17:48 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>Kpię z Ciebie, ale kpię też ze znacznej części polskich elit, które zamiast prowadzić rzetelne dyskusje na temat poważnych problemów, skupiają się(jak Ty) na wyszukiwaniu dziadków w Wehrmachcie, ojców w SB i ciotek w Armii Zbawienia
>A to, że mistrzami w tym jest właśnie Twoje środowisko.... itd.

Ta wypowiedź nie ma żadnej wartości i nie nadaje się do komentowania, składa się bowiem z insynuacji wymieszanych z ogólnikami. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się, zanim bym coś ogłosił na forum.
17-04-2020 18:12 
 Ocena 2 na 2
szarley (54908 punktów)
>>Kpię z Ciebie, ale kpię też ze znacznej części polskich elit, które zamiast prowadzić rzetelne dyskusje na temat poważnych problemów, skupiają się(jak Ty) na wyszukiwaniu dziadków w Wehrmachcie, ojców w SB i ciotek w Armii Zbawienia
>>A to, że mistrzami w tym jest właśnie Twoje środowisko.... itd.
> Ta wypowiedź nie ma żadnej wartości i nie nadaje się do komentowania, składa się bowiem z insynuacji wymieszanych z ogólnikami. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się, zanim bym coś ogłosił na forum.

Propagandowa kanonada na temat dziadka Tuska to insynuacja?

a co ro ogólników...
www.racjonalista.pl/forum.php/s,813243#w813370

Nie przerosłem mistrza

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-04-2020 22:16 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Propagandowa kanonada na temat dziadka Tuska to insynuacja?

Nie, insynuacją jest twierdzenie, że Kaczyński był współpracownikiem SB.

>a co ro ogólników...
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,813243#w813370
>Nie przerosłem mistrza

Uwaga, wydaje mi się, nie na temat.
17-04-2020 18:53 
 Ocena 3 na 3
salek (4701 punktów)
> Na Jarka nie ma natomiast nic, absolutnie nic.

I to nie jest dziwne? Na wszystkich prominentnych działaczy komunistycznej opozycji są grube teczki - a tu nie ma absolutnie nic. Nikt ze służb się nie zainteresował? Nie ma nawet notatek, że nie warto się interesować? Niesamowite..
17-04-2020 22:19 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>> Na Jarka nie ma natomiast nic, absolutnie nic.
>I to nie jest dziwne? Na wszystkich prominentnych działaczy komunistycznej opozycji są grube teczki - a tu nie ma absolutnie nic...

Nie ma nic świadczącego o współpracy z SB.
18-04-2020 00:01 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)
>>> Na Jarka nie ma natomiast nic, absolutnie nic.
>>I to nie jest dziwne? Na wszystkich prominentnych działaczy komunistycznej opozycji są grube teczki - a tu nie ma absolutnie nic...
> Nie ma nic świadczącego o współpracy z SB.
>
Tiaa.. przed chwilą twierdziłeś, że nie ma nic. Teraz - że jest i na dodatek wiesz co. Jedno z drugim trudno pogodzić, bo albo absolutnie nie ma nic, albo jednak coś jest. Albo zatem zmyślałeś wtedy, albo zmyślasz teraz.. chyba że odwracasz kota ogonem, co na jedno wychodzi. A ze ślepą wiarą w idola trudno sensownie dyskutować.
18-04-2020 11:27 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>> Na Jarka nie ma natomiast nic, absolutnie nic.
>>>I to nie jest dziwne? Na wszystkich prominentnych działaczy komunistycznej opozycji są grube teczki - a tu nie ma absolutnie nic...
>> Nie ma nic świadczącego o współpracy z SB.
>>
>Tiaa.. przed chwilą twierdziłeś, że nie ma nic. Teraz - że jest i na dodatek wiesz co. Jedno z drugim trudno pogodzić, bo albo absolutnie nie ma nic, albo jednak coś jest. Albo zatem zmyślałeś wtedy, albo zmyślasz teraz...

Twierdziłem, że nie ma nic na Kaczyńskiego, w przeciwieństwie do Wałęsy, o którym mówiłem wcześniej. Wcześniej przypomniałem (można sprawdzić), że o współpracy Wałęsy z SB świadczy kilkadziesiąt teczek oraz opinie grafologów. Nie ma czegoś takiego (teczek z materiałami świadczącymi o współpracy) w przypadku Kaczyńskiego.
18-04-2020 12:26 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)
>>>>> Na Jarka nie ma natomiast nic, absolutnie nic.
>>>>I to nie jest dziwne? Na wszystkich prominentnych działaczy komunistycznej opozycji są grube teczki - a tu nie ma absolutnie nic...
>>> Nie ma nic świadczącego o współpracy z SB.
>>Tiaa.. przed chwilą twierdziłeś, że nie ma nic. Teraz - że jest i na dodatek wiesz co. Albo zatem zmyślałeś wtedy, albo zmyślasz teraz...
> Twierdziłem, że nie ma nic na Kaczyńskiego, w przeciwieństwie do Wałęsy
>
Powtarzasz się, przyjacielu. Powtarzanie mantry nie sprawi, że będzie prawdziwsza i stanie się odpowiedzią na wszystkie wątpliwości, choć oczywiście trafiają się ludzie tak uważający.
18-04-2020 12:46 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Powtarzasz się, przyjacielu. Powtarzanie mantry nie sprawi, że będzie prawdziwsza i stanie się odpowiedzią na wszystkie wątpliwości, choć oczywiście trafiają się ludzie tak uważający.
>

Powtarzam się, bo widzę, że muszę powtórzyć to, co mówiłem wobec nieporozumienia albo niezrozumienia.

Jakie masz "wątpliwości" w odniesieniu do Kaczyńskiego - ?
18-04-2020 13:25 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)
>>Powtarzasz się, przyjacielu. Powtarzanie mantry nie sprawi, że będzie prawdziwsza i stanie się odpowiedzią na wszystkie wątpliwości, choć oczywiście trafiają się ludzie tak uważający.
>Powtarzam się, bo widzę, że muszę powtórzyć to, co mówiłem wobec nieporozumienia albo niezrozumienia.
Tia.. nieodparta potrzeba powtarzania mantry, zamiast refleksji nad własną wypowiedzią. Interesujące.

> Jakie masz "wątpliwości" w odniesieniu do Kaczyńskiego - ?
Nie zmieniaj tematu.
18-04-2020 14:11 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Tia.. nieodparta potrzeba powtarzania mantry, zamiast refleksji nad własną wypowiedzią. Interesujące.

Nie trolluj. Dokonałem refleksji nad swoją wypowiedzią i powtórzyłem to, co miałem w jego sprawie do powiedzenia, tak aby usunąć wszelkie niejasności. Nie ma w tym nic dziwnego ani niezrozumiałego.
18-04-2020 14:27 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>>Tia.. nieodparta potrzeba powtarzania mantry, zamiast refleksji nad własną wypowiedzią. Interesujące.
> Nie trolluj. Dokonałem refleksji nad swoją wypowiedzią i powtórzyłem to, co miałem w jego sprawie do powiedzenia, tak aby usunąć wszelkie niejasności. Nie ma w tym nic dziwnego ani niezrozumiałego.
Nie troluję. Dokonałeś refleksji własną wypowiedzią, selektywnie prześlepiając argument rozmówcy, a konkluzją było powtórzenie mantry. Mantra oczywiście nigdy nie bywa ani dziwna, ani niezrozumiała, niemniej jednak dziwne i niezrozumiałe jest podejście do dyskusji.. choć w sumie ani to dziwne, ani niezrozumiałe. Więc i w tym się zgadzamy.
18-04-2020 14:57 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Nie troluję. Dokonałeś refleksji własną wypowiedzią, selektywnie prześlepiając argument rozmówcy...

Który argument?
salek (4701 punktów)
>>Nie troluję. Dokonałeś refleksji [nad] własną wypowiedzią, selektywnie prześlepiając argument rozmówcy...
> Który argument?
>
Naprawdę tak trudne jest przeczytanie ze zrozumieniem paru stosunkowo krótkich postów?
17-04-2020 18:43 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Tym bardziej należy dawać przykład dobrego zachowania podczas zarazy
>>Popis lekceważenia zasad, żeby kuzyn cesarza mógł być pod pomnikiem....
>>Komisje smoleńskie nie wystarczyły jako kompromitacje?
> Przecież Kaczyński jest "zwykym posłem", więc czym się przejmujesz? Nie takie numery robili w Polsce i gdzie indziej zwykli posłowie.
>

www.pb.pl/(*)pc-bylo-zgodne-z-prawem-413644

Decyzja o umorzeniu długów Porozumienia Centrum była zgodna z prawem - zapewnił były minister skarbu Wojciech Jasiński (PiS), po tym jak "Gazeta Wyborcza" ujawniła, że cztery dni po przegranych przez PiS wyborach umorzył prawie 700 tys. zł długów PC, pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego.

Inne partie krytykują Jasińskiego za decyzję o umorzeniu długów PC. Z kolei według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, była to normalna praktyka w takiej sytuacji.

" To były długi nieściągalne, które zgodnie z regułami obowiązującymi w tej dziedzinie, należało umorzyć. Tyle mogę w tej sprawie powiedzieć, cała reszta to jest szukanie nieustannie jakichś haków lub kijów na PiS i niewypełnianie przez znaczną część mediów ich podstawowego zadania (...) krytyki władzy" - podkreślił J. Kaczyński.

Zwrócił uwagę, że w latach 90. "na skutek fatalnej ustawy o partiach politycznych (...) doszło do tego, że właściwie wszystkie partie polityczne miały długi i wszystkie miały umorzenia".

i perełka

" Partie polityczne w Polsce w pierwszych latach niepodległości działały na zasadach, nazwijmy to - partyzanckich, miały bardzo niedobrą strukturę prawną, tzn. każda organizacja wojewódzka mogła zaciągać bez wiedzy centrali zobowiązania i to prowadziło do sytuacji właśnie takich" - podkreślił były premier.
Elasp (6859 punktów)
>>>Tym bardziej należy dawać przykład dobrego zachowania podczas zarazy
>>>Popis lekceważenia zasad, żeby kuzyn cesarza mógł być pod pomnikiem....
>>>Komisje smoleńskie nie wystarczyły jako kompromitacje?
>> Przecież Kaczyński jest "zwykym posłem", więc czym się przejmujesz? Nie takie numery robili w Polsce i gdzie indziej zwykli posłowie.
>>
>www.pb.pl/(*)pc-bylo-zgodne-z-prawem-413644
> Decyzja o umorzeniu długów Porozumienia Centrum była zgodna z prawem - zapewnił były minister skarbu Wojciech Jasiński (PiS), po tym jak "Gazeta Wyborcza" ujawniła, że cztery dni po przegranych przez PiS wyborach umorzył prawie 700 tys. zł długów PC, pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego.
>Inne partie krytykują Jasińskiego za decyzję o umorzeniu długów PC. Z kolei według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, była to normalna praktyka w takiej sytuacji.
>" To były długi nieściągalne, które zgodnie z regułami obowiązującymi w tej dziedzinie, należało umorzyć. Tyle mogę w tej sprawie powiedzieć, cała reszta to jest szukanie nieustannie jakichś haków lub kijów na PiS i niewypełnianie przez znaczną część mediów ich podstawowego zadania (...) krytyki władzy" - podkreślił J. Kaczyński.
>Zwrócił uwagę, że w latach 90. "na skutek fatalnej ustawy o partiach politycznych (...) doszło do tego, że właściwie wszystkie partie polityczne miały długi i wszystkie miały umorzenia".
>
i perełka " Partie polityczne w Polsce w pierwszych latach niepodległości działały na zasadach, nazwijmy to - partyzanckich, miały bardzo niedobrą strukturę prawną, tzn. każda organizacja wojewódzka mogła zaciągać bez wiedzy centrali zobowiązania i to prowadziło do sytuacji właśnie takich" - podkreślił były premier.
>

Nie rozumiem co w tym, co przytaczasz, może stanowić jakikolwiek zarzut.
17-04-2020 22:45 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>>Tym bardziej należy dawać przykład dobrego zachowania podczas zarazy
>>>>Popis lekceważenia zasad, żeby kuzyn cesarza mógł być pod pomnikiem....
>>>>Komisje smoleńskie nie wystarczyły jako kompromitacje?
>>> Przecież Kaczyński jest "zwykym posłem", więc czym się przejmujesz? Nie takie numery robili w Polsce i gdzie indziej zwykli posłowie.
>>>
>>www.pb.pl/(*)pc-bylo-zgodne-z-prawem-413644
>> Decyzja o umorzeniu długów Porozumienia Centrum była zgodna z prawem - zapewnił były minister skarbu Wojciech Jasiński (PiS), po tym jak "Gazeta Wyborcza" ujawniła, że cztery dni po przegranych przez PiS wyborach umorzył prawie 700 tys. zł długów PC, pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego.
>>Inne partie krytykują Jasińskiego za decyzję o umorzeniu długów PC. Z kolei według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, była to normalna praktyka w takiej sytuacji.
>>" To były długi nieściągalne, które zgodnie z regułami obowiązującymi w tej dziedzinie, należało umorzyć. Tyle mogę w tej sprawie powiedzieć, cała reszta to jest szukanie nieustannie jakichś haków lub kijów na PiS i niewypełnianie przez znaczną część mediów ich podstawowego zadania (...) krytyki władzy" - podkreślił J. Kaczyński.
>>Zwrócił uwagę, że w latach 90. "na skutek fatalnej ustawy o partiach politycznych (...) doszło do tego, że właściwie wszystkie partie polityczne miały długi i wszystkie miały umorzenia".
>>
i perełka " Partie polityczne w Polsce w pierwszych latach niepodległości działały na zasadach, nazwijmy to - partyzanckich, miały bardzo niedobrą strukturę prawną, tzn. każda organizacja wojewódzka mogła zaciągać bez wiedzy centrali zobowiązania i to prowadziło do sytuacji właśnie takich" - podkreślił były premier.
>>
>Nie rozumiem co w tym, co przytaczasz, może stanowić jakikolwiek zarzut.

Zarzut? Jaki zarzut....przecież wyjaśnili:

Decyzja o umorzeniu długów Porozumienia Centrum była zgodna z prawem - zapewnił były minister skarbu Wojciech Jasiński (PiS),

To były długi nieściągalne, które zgodnie z regułami obowiązującymi w tej dziedzinie, należało umorzyć[/color]. Tyle mogę w tej sprawie powiedzieć


www.sadistic.pl/makao-i-po-makale-vt515099.htm

Dzień jak co dzień. wiesz to nie to jak nie opłacisz składki ZUS czy jakiś podatek lub pójdziesz do lasu teraz. Ludzie się tłumaczą powołują na jakieś przepisy konstytucje. Dziwne. Zresztą co to jest 700k długu. Jak sam przyznajesz nie ma o co kopi kruszyć.
Elasp (6859 punktów)

>Dzień jak co dzień. wiesz to nie to jak nie opłacisz składki ZUS czy jakiś podatek lub pójdziesz do lasu teraz. Ludzie się tłumaczą powołują na jakieś przepisy konstytucje. Dziwne. Zresztą co to jest 700k długu. Jak sam przyznajesz nie ma o co kopi kruszyć.

Wypowiadasz się tak, jakbyś uważał, że umorzenie to było niezgodne z prawem. Czy masz na to jakieś dowody?
18-04-2020 15:25 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>Dzień jak co dzień. wiesz to nie to jak nie opłacisz składki ZUS czy jakiś podatek lub pójdziesz do lasu teraz. Ludzie się tłumaczą powołują na jakieś przepisy konstytucje. Dziwne. Zresztą co to jest 700k długu. Jak sam przyznajesz nie ma o co kopi kruszyć.
> Wypowiadasz się tak, jakbyś uważał, że umorzenie to było niezgodne z prawem. Czy masz na to jakieś dowody?

Dowody a na co?

Ilona Łepkowska
Zobaczyłam dziś w internecie zdjęcie, jak wysiada Pan z limuzyny zaparkowanej w alei Cmentarza Powązkowskiego, gdzie wybrał się Pan, mimo zakazów, by odwiedzić grób swojej Matki.
Tym samym okazał Pan głęboką pogardę i całkowity brak zrozumienia uczuć milionów zwykłych Polaków, ludzi, w których interesie działa Pan ponoć od dziesięcioleci. Tych Polaków, którym w te Święta nie dane będzie odwiedzić grobów swoich bliskich, bowiem im, zwykłym Polakom jest to zakazane.


Zdaje się że wszystko odbyło się zgodnie z prawem? Czyż nie? Więc czemu ludziom opadły szczęki?

Dwa miliardy na TV w przed dzień epidemii poszło zgodnie z prawem i umorzenie też

Elasp (6859 punktów)

>Zdaje się że wszystko odbyło się zgodnie z prawem? Czyż nie? Więc czemu ludziom opadły szczęki?
> Dwa miliardy na TV w przed dzień epidemii poszło zgodnie z prawem i umorzenie też

Rozumiem, że opadnięcie szczęki ma być miarą zgodności z prawem - ? Pierwszy raz spotykam się z taką sugestią.
18-04-2020 18:39 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Zdaje się że wszystko odbyło się zgodnie z prawem? Czyż nie? Więc czemu ludziom opadły szczęki?
>> Dwa miliardy na TV w przed dzień epidemii poszło zgodnie z prawem i umorzenie też
> Rozumiem, że opadnięcie szczęki ma być miarą zgodności z prawem - ? Pierwszy raz spotykam się z taką sugestią.

Ja też.

Jeśli zgodnie z prawem przekazano na TV dwa miliardy zł w przed dzień epidemii dziwne byłoby gdyby to było dziwne czyż nie? W końcu głosowanie odbyło się w sejmie a nie na przystanku autobusowym.

Ja się dziwię czemu 100 sztuk rękawiczek kosztuje 70 zł a nie 10 zł. Natomiast dwa miliardy wydane na telewizję zgodnie z prawem.....
Elasp (6859 punktów)
>>>Zdaje się że wszystko odbyło się zgodnie z prawem? Czyż nie? Więc czemu ludziom opadły szczęki?
>>> Dwa miliardy na TV w przed dzień epidemii poszło zgodnie z prawem i umorzenie też
>> Rozumiem, że opadnięcie szczęki ma być miarą zgodności z prawem - ? Pierwszy raz spotykam się z taką sugestią.
>Ja też.
>Jeśli zgodnie z prawem przekazano na TV dwa miliardy zł w przed dzień epidemii dziwne byłoby gdyby to było dziwne czyż nie? W końcu głosowanie odbyło się w sejmie a nie na przystanku autobusowym.
>Ja się dziwię czemu 100 sztuk rękawiczek kosztuje 70 zł a nie 10 zł. Natomiast dwa miliardy wydane na telewizję zgodnie z prawem.....

Nie tylko na telewizję, ale i Polskie Radio oraz na telewizje regionalne. Chyba że chcesz, żeby Polskie Radio i t. r. nie istniały.
18-04-2020 19:01 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>>Zdaje się że wszystko odbyło się zgodnie z prawem? Czyż nie? Więc czemu ludziom opadły szczęki?
>>>> Dwa miliardy na TV w przed dzień epidemii poszło zgodnie z prawem i umorzenie też
>>> Rozumiem, że opadnięcie szczęki ma być miarą zgodności z prawem - ? Pierwszy raz spotykam się z taką sugestią.
>>Ja też.
>>Jeśli zgodnie z prawem przekazano na TV dwa miliardy zł w przed dzień epidemii dziwne byłoby gdyby to było dziwne czyż nie? W końcu głosowanie odbyło się w sejmie a nie na przystanku autobusowym.
>>Ja się dziwię czemu 100 sztuk rękawiczek kosztuje 70 zł a nie 10 zł. Natomiast dwa miliardy wydane na telewizję zgodnie z prawem.....
> Nie tylko na telewizję, ale i Polskie Radio oraz na telewizje regionalne. Chyba że chcesz, żeby Polskie Radio i t. r. nie istniały.

Rozumiem tym razem ja że wydanie dwóch miliardów na TV jest to działanie adekwatne w przed dzień pandemii.

Być musi gdyż zgodnie z prawem. To że rękawiczki kosztują teraz 70 zł za 100 sztuk i te wszystkie głosy ze środowisk lekarskich o brakach sprzętu maseczek kombinezonów braku pielęgniarek etc. nie jest wynikiem wydania dwóch miliardów zł na TV gdyż gdybym tak powiedział to znaczyłoby że wolę sprzęt ochronny dla pielęgniarki niż Telewizję.


Rząd podjął taką decyzję że TV ma dostać dwa miliardy zł i jest to zgodne z prawem.



Elasp (6859 punktów)

>Rozumiem tym razem ja że wydanie dwóch miliardów na TV jest to działanie adekwatne w przed dzień pandemii.

Nie było (nie byłoby) pandemii i też narzekałeś (jak przypuszczam) na ten wydatek albo narzekałbyś. Poza tym nie "w przeddzień".

>Być musi gdyż zgodnie z prawem. To że rękawiczki kosztują teraz 70 zł za 100 sztuk i te wszystkie głosy ze środowisk lekarskich o brakach sprzętu maseczek kombinezonów braku pielęgniarek etc. nie jest wynikiem wydania dwóch miliardów zł na TV gdyż gdybym tak powiedział to znaczyłoby że wolę sprzęt ochronny dla pielęgniarki niż Telewizję.
>


W których szpitalach brakuje tego wyposażenia i jaki to jest procent wszystkich szpitali?

>Rząd podjął taką decyzję że TV ma dostać dwa miliardy zł i jest to zgodne z prawem.
>

No więc jedyny zarzut, jaki możesz postawić, to ten powyżej, tzn. że działanie to było "nieadekwatne". Nie masz jednak, jak sądzę, żadnej obiektywnej miary "adekwatności" (chyba że się mylę). Twój stosunek do PiSu nie jest racjonalny, tylko estetyczny - PiS jest jak potrawa, której możesz zarzucić, że jest "niedobra". Komuś innemu (większości) smakuje jednak i chyba musisz się z tym pogodzić.
18-04-2020 20:13 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Rozumiem tym razem ja że wydanie dwóch miliardów na TV jest to działanie adekwatne w przed dzień pandemii.
> Nie było (nie byłoby) pandemii i też narzekałeś (jak przypuszczam) na ten wydatek albo narzekałbyś. Poza tym nie "w przeddzień".

Jak przypuszczasz ale dowodów nie masz więc nie insynuuj.

Przygotowania do zwiększonej liczby przypadków koronawirusa przebiegają codziennie. Rozpoczęliśmy te przygotowania parę miesięcy temu, kiedy usłyszeliśmy, bodaj 9 stycznia, o przypadkach koronawirusa. Później te przygotowania rosły, czy były coraz bardziej zaawansowane, z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień.



9 stycznia parę miesięcy temu przygotowania......jedzie mi tu czołg?

Przypomnij mi bo ten największy samolot świata przyleciał w połowie kwietnia ze 400 tonami.....100...80? Więc jakież to było przygotowanie skoro dwa miliardy przeznaczono w lutym . W marcu Prezydent podpisuje ustawę za kilka dni mamy pierwszego chorego.
Rękawiczek brak sprzętu brak.

Jeśli rząd już 9 stycznia zaczął przygotowania to czemu wydał dwa miliardy na TV?


>>Być musi gdyż zgodnie z prawem. To że rękawiczki kosztują teraz 70 zł za 100 sztuk i te wszystkie głosy ze środowisk lekarskich o brakach sprzętu maseczek kombinezonów braku pielęgniarek etc. nie jest wynikiem wydania dwóch miliardów zł na TV gdyż gdybym tak powiedział to znaczyłoby że wolę sprzęt ochronny dla pielęgniarki niż Telewizję.
>>

> W których szpitalach brakuje tego wyposażenia i jaki to jest procent wszystkich szpitali?

Pierwsze z brzegu
wtk.pl/new(*)ach-brakuje-sprzetu-ochronnego

15 marzec.....dwa tygodnie i już brakuje? propaganda. A te zbiórki społecznościowe to cholera wie po co.

Ten kraj to nigdy się nie podniesie. Za miast iść do sklepu kupić maseczkę którą rząd zapewnił to szyją po domach.
A prezydent przeca ogłosił Narodowy program szycia maseczek....w kwietniu. A ludzie sami zaczęli.....co za bajzel


>>Rząd podjął taką decyzję że TV ma dostać dwa miliardy zł i jest to zgodne z prawem.
>>
> No więc jedyny zarzut, jaki możesz postawić, to ten powyżej, tzn. że działanie to było "nieadekwatne". Nie masz jednak, jak sądzę, żadnej obiektywnej miary "adekwatności" (chyba że się mylę). Twój stosunek do PiSu nie jest racjonalny, tylko estetyczny - PiS jest jak potrawa, której możesz zarzucić, że jest "niedobra". Komuś innemu (większości) smakuje jednak i chyba musisz się z tym pogodzić.

Mam. 70 dych za 100 sztuk o ile uda się kupić.......ale czekaj biorę pilota od TV i co? Tak mam wiadomości. A czemu a temu bo w lutym rząd przeznaczył dwa miliardy złotych na TV.

Więc płać te 70 dych zamiast 10. Jeśli uważasz że to racjonalne bo dla mnie nie i dla większości też to nie jest ale się nie przyznasz.


I gódź się z tym że będziesz bulił jeszcze więcej i że za kawał szmaty zwanej maseczką zapłacisz 10 razy tyle ile kilka miesięcy temu.

Ważne żebyś wiedział o tych dwóch miliardach za każdym razem jak się bedziesz pytał czemu tak drogo


Maseczki jak to powiedział minister on nie wie po co są więc bedziesz Ty i ja nosić z rok pewnie.
18-04-2020 20:57 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Ważne żebyś wiedział o tych dwóch miliardach za każdym razem jak się bedziesz pytał czemu tak drogo

System tajnych głosowań, państwowe koryto w rękach partyjnych sekretarzy, utajniony kapitał, zrobiliście wszystko, żeby ktoś decydował za innych, więc czemu narzekasz, że ktoś zdecydował za Ciebie i wbrew twojej woli?

Co z tego, że Ty inaczej byś zdecydował?
Kogo to obchodzi?
Nie po to ludzie zdobywają władzę, żeby ich obchodziło czego chcesz albo co sądzisz.

Te 2 miliardy potrzebują, żeby napoić umysły zwykłych ludzi przekonaniem posługując się środkami masowego przekazu, że są dobrzy i sprawiedliwi aby utrzymać się przy władzy w wyniku tajnego głosowania.

Czyż to nie racjonalne?

Ty zdaje się nie kwestionujesz systemu władzy a jedynie wybranych władców.

Co?
Teraz MY?
Chodzi o przejęcie kontroli na państwowym korytem?

Te gierki toczą się już od tysięcy lat.
Nie martw się, jeżeli twoi kolesie przejmą koryto i zaczną decydować o życiu i śmierci innych, wówczas oni z dobrych, prawdziwych i sprawiedliwych staną się diabłami w ludzkich skórach.

Znajdą się twoi następcy, którzy twoich kolesi opiszą jako egoistycznych, bezwzględnych i chciwych.

Ten sam scenariusz odegra się 1000x, jak w Matrixie
Elasp (6859 punktów)

Czy gdyby rząd nie przeznaczył dwóch miliardów na telewizję maseczki byłyby tańsze, albo byłoby ich więcej? Ja kupiłem w czwartek bez najmniejszego problemu w sklepie spożywczym maseczkę wielokrotnego użytku za 6 zł i nie mam pretensji o to, że nie kosztuje 1zl albo 1 gr. Kupiłbym nawet wtedy, gdyby kosztowała 100 zł - w trosce o własne bezpieczeństwo. Gdyby ktoś Ci powiedział, że ocalisz życie, ale musisz wydać nie 7 zł, tylko 70 zł, to chyba byś nie narzekał i się nie targował -?

Poza tym to, czy rząd działa sprawnie, czy nie, trzeba rozpatrywać przez porównanie z działaniami innych rządów. Czy więc uważasz, że sprawniej od rządu polskiego działały rządy innych krajów Unii, np. Włoch, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a jeżeli tak, to na jakiej podstawie tak uważasz, czy może na podstawie liczby zachorowań i zgonów?
18-04-2020 21:34 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
> Czy gdyby rząd nie przeznaczył dwóch miliardów na telewizję maseczki byłyby tańsze, albo byłoby ich więcej? Ja kupiłem w czwartek bez najmniejszego problemu w sklepie spożywczym maseczkę wielokrotnego użytku za 6 zł i nie mam pretensji o to, że nie kosztuje 1zl albo 1 gr. Kupiłbym nawet wtedy, gdyby kosztowała 100 zł - w trosce o własne bezpieczeństwo. Gdyby ktoś Ci powiedział, że ocalisz życie, ale musisz wydać nie 7 zł, tylko 70 zł, to chyba byś nie narzekał i się nie targował -?

Oczywiście dałbym 100. a potem oglądał TV. Bo czemu miałbym narzekać skoro od 9 stycznia rząd się przygotowuje.

Wystarczyło poczekać do kwietnia aż Polacy po domach zaczną szyć samemu maseczki....no jeszcze rękawiczek nie potrafią zrobić.

Rękawiczki też kupujesz po 6 zł? za paczkę? To gratuluję. Podaj namiary kupię ze 100 paczek takich setek. Dziś warte 10 razy tyle daję Ci 50% sprzedam to na pniu.



> Poza tym to, czy rząd działa sprawnie, czy nie, trzeba rozpatrywać przez porównanie z działaniami innych rządów. Czy więc uważasz, że sprawniej od rządu polskiego działały rządy innych krajów Unii, np. Włoch, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a jeżeli tak, to na jakiej podstawie tak uważasz, czy może na podstawie liczby zachorowań i zgonów?

Ale co chcesz porównywać? Włochy które to przyjęły na klatę i Polskę gdzie zwieziono ludzi czarterami i wiedziano jaki tam burdel więc wydano dwa miliardy na telewizję zamiast ogarnąć szpitale i DPSy? A może walić w h.ja za przeproszenim jak w Szkole Pożarnictwa w Wawie?

Chłopie....nie poradzono sobie wiedząc jaki tam jest bajzel za granicą.A może chcesz powiedzieć że nas to zaskoczyło jak kurorty we Włoszech gdzie siedziało pół Europy?

Mogę się dziwić Jankesom to przyznam. Ci mieli najwięcej czasu technologi wywiadu analiz i baksów. Ale nie porównam Polski do Włoch.



18-04-2020 23:40 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Oczywiście dałbym 100. a potem oglądał TV. Bo czemu miałbym narzekać skoro od 9 stycznia rząd się przygotowuje.

>Wystarczyło poczekać do kwietnia aż Polacy po domach zaczną szyć samemu maseczki....no jeszcze rękawiczek nie potrafią zrobić.
>Rękawiczki też kupujesz po 6 zł? za paczkę? To gratuluję. Podaj namiary kupię ze 100 paczek takich setek. Dziś warte 10 razy tyle daję Ci 50% sprzedam to na pniu.

Maseczki zaczęły robić rozmaite firmy. Wielotonowy transport przyleciał też na pokładzie Antonowa.

>Ale co chcesz porównywać? Włochy które to przyjęły na klatę i Polskę gdzie zwieziono ludzi czarterami i wiedziano jaki tam burdel więc wydano dwa miliardy na telewizję zamiast ogarnąć szpitale i DPSy? A może walić w h.ja za przeproszenim jak w Szkole Pożarnictwa w Wawie?

Chcę porównywać liczbę zgonów. Sprawdź liczbę zmarłych w przeliczeniu na 1000 mieszkańców i odpowiedz na pytanie, dlaczego Polska w zestawieniu z innymi krajami UE wypada bardzo dobrze?

>Chłopie....nie poradzono sobie wiedząc jaki tam jest bajzel za granicą.A może chcesz powiedzieć że nas to zaskoczyło jak kurorty we Włoszech gdzie siedziało pół Europy?
>Mogę się dziwić Jankesom to przyznam. Ci mieli najwięcej czasu technologi wywiadu analiz i baksów. Ale nie porównam Polski do Włoch.

Rząd włoski zdaje się wie, że we Włoszech są kurorty. Socjalistyczny rząd Hiszpanii też sprawę zbagatelizował i też są tysiące ofiar. Na naszych oczach bagatelizuje epidemię postępowy rząd w Szwecji. Nasz rząd sprawy nie zbagatelizował (Polacy także nie) i dlatego ofiar jest bardzo mało.
18-04-2020 23:55 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Oczywiście dałbym 100. a potem oglądał TV. Bo czemu miałbym narzekać skoro od 9 stycznia rząd się przygotowuje.
>>Wystarczyło poczekać do kwietnia aż Polacy po domach zaczną szyć samemu maseczki....no jeszcze rękawiczek nie potrafią zrobić.
>>Rękawiczki też kupujesz po 6 zł? za paczkę? To gratuluję. Podaj namiary kupię ze 100 paczek takich setek. Dziś warte 10 razy tyle daję Ci 50% sprzedam to na pniu.
> Maseczki zaczęły robić rozmaite firmy. Wielotonowy transport przyleciał też na pokładzie Antonowa.

Maseczki to ludzie szyją po domach z czego się da. Rękawiczek nie zrobią już. No ale mogli by kupić mogli czy nie Elasp?

A najlepsze że kupujesz maseczkę....bo jak to nazwać, a z maseczką to ma tyle wspólnego co parówka z kiełbasą. Ale sztuka jest sztuka.



>>Ale co chcesz porównywać? Włochy które to przyjęły na klatę i Polskę gdzie zwieziono ludzi czarterami i wiedziano jaki tam burdel więc wydano dwa miliardy na telewizję zamiast ogarnąć szpitale i DPSy? A może walić w h.ja za przeproszenim jak w Szkole Pożarnictwa w Wawie?
> Chcę porównywać liczbę zgonów. Sprawdź liczbę zmarłych w przeliczeniu na 1000 mieszkańców i odpowiesz na pytanie, dlaczego Polska w zestawieniu z innymi krajami UE wypada bardzo dobrze?
>>Chłopie....nie poradzono sobie wiedząc jaki tam jest bajzel za granicą.A może chcesz powiedzieć że nas to zaskoczyło jak kurorty we Włoszech gdzie siedziało pół Europy?
>>Mogę się dziwić Jankesom to przyznam. Ci mieli najwięcej czasu technologi wywiadu analiz i baksów. Ale nie porównam Polski do Włoch.
> Rząd włoski zdaje się wie, że we Włoszech są kurorty. Socjalistyczny rząd Hiszpanii też sprawę zbagatelizował i też są tysiące ofiar. Na naszych oczach bagatelizuje epidemię postępowy rząd w Szwecji. Nasz rząd sprawy nie zbagatelizował (Polacy także nie) i dlatego ofiar jest bardzo mało.
>

Obyś miał rację. Naprawdę. Ale to dopiero statystyki rok do roku miesiąc do miesiąca pokażą jak to wygląda.

koduj24.pl(*)ie-nikt-nie-zmarl-na-covid-19/
Sprawie przyjrzała się "Gazeta Wyborcza". Według oficjalnych statystyk w marcu w Rzeszowie nikt nie zmarł na koronawirusa. Jak poinformował reporterów dziennika rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki, w 2020 r. w porównaniu z 2019 przybyło zmarłych z powodu chorób płuc. - "W kartach zgonów jest zdecydowanie więcej takich przyczyn śmierci jak np. zapalenie płuc czy niewydolność oddechowa" - powiedział Chłodnicki.


Kwit jest? jest. Umarł ktoś na COVID? Nie. To o co chodzi.


Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Sprawdź liczbę zmarłych w przeliczeniu na 1000 mieszkańców i odpowiedz na pytanie, dlaczego Polska w zestawieniu z innymi krajami UE wypada bardzo dobrze?

Chiny wypadają lepiej.

Gdyby Cię zamknąć, odizolować nie zachorowałbyś na pewno, co z tego? Po co żyć?

W moich oczach za zakaz wstępu do lasu polski rząd jest skończony. Pokazał swoją totalitarną gębę zapominając założyć maskę.

O prezentach dla kapitalistów z podatku od biedy VAT i 100 letniego długu biedoty wobec kapitalistów już nawet nie wspominam, bo tu swoją parszywą gębę pokazało więcej rządów niż tylko polski.
19-04-2020 00:06 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>Sprawdź liczbę zmarłych w przeliczeniu na 1000 mieszkańców i odpowiedz na pytanie, dlaczego Polska w zestawieniu z innymi krajami UE wypada bardzo dobrze?
>Chiny wypadają lepiej.

Trudno porównywać Polskę z Chinami - chodzi mi o kraje Europy.

>Gdyby Cię zamknąć, odizolować nie zachorowałbyś na pewno, co z tego? Po co żyć?
>W moich oczach za zakaz wstępu do lasu polski rząd jest skończony. Pokazał swoją totalitarną gębę zapominając założyć maskę.

Niedługo zakaz będzie zniesiony, co da Ci możliwość chodzenia po lesie, jeżeli tak bardzo Ci na tym zależy.

>O prezentach dla kapitalistów z podatku od biedy VAT i 100 letniego długu biedoty wobec kapitalistów już nawet nie wspominam, bo tu swoją parszywą gębę pokazało więcej rządów niż tylko polski.

Skąd brać pieniądze w potrzebie? Po prostu dodrukować? Zadłużano się u bankierów już w starożytności, potem przez całą historię.
19-04-2020 17:54 
 Ocena 1 na 1
sztejkat (4743 punktów)
>(...) Niedługo zakaz będzie zniesiony, co da Ci możliwość chodzenia po lesie, jeżeli tak bardzo Ci na tym zależy.(...)

Niestety, nie:

Cytat:
Dziennik Ustaw-12-Poz. 697 (z dnia 19.04.2020)

Rozdział 7

(...)Do dnia 19kwietnia 2020r. zakazuje się korzystania z:
1)pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów zieleni, w szczególności: parków, zieleńców, promenad,bulwarów, ogrodów botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także plaż;
2)pełniących funkcje publiczne terenów leśnych, w szczególności: parkingów leśnych, miejsc postoju pojazdów, miejsc edukacji leśnej, miejsc małej infrastruktury leśnej i miejsc biwakowania.

2.Od dnia 20kwietnia 2020r. do odwołania zakazuje się korzystania:
1)z ogrodów zoologicznych, placów zabaw oraz ogrodów jordanowskich w części, w jakiej ten ogród ma plac zabaw lub urządzenia przeznaczone do zabawy dzieci;
2)ze znajdujących się na terenach leśnych miejsc małej infrastruktury leśnej, urządzeń przeznaczonych do zabawy dzieci, wiat i miejsc biwakowania.


Zauważ zatem, że znosi się zakaz korzystania z terenów leśnych w zakresie miejsc, w których zagęszczenie ludności może być, jak na lasy, szczególnie wysokie i utrzymuje na pozostałym terenie. Oznacza to, że będziesz mógł przysiąść się do rodzinki na parkingu leśnym, ale nie będziesz mógł legalnie wejść w głąb lasu.

Zauważ też, że nadal utrzymano zakaz korzystania z rowerów miejskich, czyli w prost mówiąc, nakaz jazdy komunikacją publiczną dla tych, którzy bazowali na tym środku transportu.

Nadal też przepisy nie nakładają obowiązku poddania osób skierowanych na kwarantannę badaniom na obecność wirusa. W praktyce oznacza to możliwość nakładania aresztu bez rzeczywistego uzasadnienia.

Nadal po stwierdzeniu konieczności odbycia kwarantanny nie ma obowiązku zapewniania bezpiecznego transportu chorego do miejsca jej odbycia, czyli zakłada się strategię: "skoro możesz być chory to jedź pociągiem przez pół kraju, potem zaraź swoich bliskich, bo w hotelu nie wolno ci się zatrzymać. A potem się zobaczy." Pojedyncza kwarantanna domowa kosztuje budżet kilka tysięcy złotych per głowa.


Tomasz Sztejka
19-04-2020 18:09 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Zauważ też, że nadal utrzymano zakaz korzystania z rowerów miejskich

Sądzą, że jeden człowiek wydłubie sobie z nosa wirus, umieści na rączce rowerowej, przyjdzie drugi, zdejmie wirus z rączki i sobie wetknie go do gardła.

Mówiąc w skrócie rząd uważa, że ludzie którymi rządzi są debilami, i że debilami można rządzić tylko za pomocą gróźb i kar.

To jest wyraz pogardy dla podwładnych.
19-04-2020 18:33 
 Ocena 2 na 2
sztejkat (4743 punktów)
>(...)
>Mówiąc w skrócie rząd uważa, że ludzie którymi rządzi są debilami, i że debilami można rządzić tylko za pomocą gróźb i kar.(...)

Mam w czterech literach to że ktoś uważa mnie za debila. Jego prawo. W wielu dziedzinach jestem debilem.

Natomiast niepokoi mnie działanie, które ułatwia bądź wymusza zachowania niebezpieczne, a zabrania zachowań bezpiecznych. To nie jest już kwestia kultury czy pogardy, a stwarzania realnego ryzyka.

>(...)można rządzić tylko za pomocą gróźb i kar.

Tu niewątpliwie masz rację. A przecież można najzwyczajniej w świecie wyjaśnić, rekomendować i poprosić. Zamiast tego najlepszym na co nas stać w łagodnej formie komunikacji społecznej to użycie mechanizmów manipulacji wyjętych w prost z reklam.

Mam głębokie przekonanie, że to, że ludzie ignorują prośby, zalecenia i porady wynika z tego, że nie oferuje im się wystarczająco racjonalnych wyjaśnień.


Tomasz Sztejka
szarley (54908 punktów)
>Mam głębokie przekonanie, że to, że ludzie ignorują prośby, zalecenia i porady wynika z tego, że nie oferuje im się wystarczająco racjonalnych wyjaśnień.

Ile razy można powtarzać: nie wsiadaj po kielichu za kierownicę?
Ila raz: Nie podpalaj suchych traw?

zaoferowano wystarczająco dużo racjonalnych wyjaśnień, niestety konieczne bywają dyscyplinujące środki

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Mam głębokie przekonanie, że to, że ludzie ignorują prośby, zalecenia i porady wynika z tego, że nie oferuje im się wystarczająco racjonalnych wyjaśnień.
>Ile razy można powtarzać: nie wsiadaj po kielichu za kierownicę?
>Ila raz: Nie podpalaj suchych traw?
>zaoferowano wystarczająco dużo racjonalnych wyjaśnień, niestety konieczne bywają dyscyplinujące środki

Nie należy powtarzać przykazań, to nie ma sensu, należy wyjaśniać, przekonywać.

Ale to kosztuje wysiłek, do tego potrzeba drugiego człowieka szanowac.

Dziadostwu łatwiej jest innym zagrozić, innych zastraszyć, bo to nie kosztuje żadnego wysiłku i powoduje, że inni robią to czego dziadostwo chce.

Pomijam już z jakich pobudek dziadostwo chce, czy mu się zdaje, że wyraża dobro uniwersalne czy czuje się nawiedzone przez Boga.

Na szczęście dyktaturze sprzeciwiają się ludzie mający potrzebę wolności.

Niestety lańcuchowe burki gniją w nieszczęściu.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Mam głębokie przekonanie, że to, że ludzie ignorują prośby, zalecenia i porady wynika z tego, że nie oferuje im się wystarczająco racjonalnych wyjaśnień.
>
Tomasz Sztejka


Może nie zdołali się wystarczająco rozwinąć, bo zabrakło im warunków?
Wszystko poszło na złote wieże japiszonow?

Może nie cenią swojego życia wystarczająco, bo jest podle, niczego z tego co chcieli nie udało im się osiągnąć?

Może nikomu nie ufają, bo w obliczu państwa i prawa zostali 100x przerobieni w konia?

Samodzielny czlowiek, mający środki, ceniący własne życie będzie bronił się przed chorobą.

Dlaczrgo nasze spleczenstwo nie składa się wyłącznie z takich ludzi?

Bo mamy wadliwy system władzy?
20-04-2020 22:00 
 Ocena 2 na 2
sztejkat (4743 punktów)
>(...) Bo mamy wadliwy system władzy?

Bo jesteśmy pracowici robimy swoje.

Często widzę, że nasza kultura pracy promuje zachowania "robię co do mnie należy i nie wnikam". W efekcie wszystko powoli się rozlatuje na styku różnych działań. Mało kto wnika po co każe mu się coś robić. Kto używa wyników mojej pracy i do czego? W efekcie zapieprzamy jak głupki, a efektów nie widać. To rodzi frustrację, poczucie bycia oszukanym i wykorzystanym. I generuje straty, nie tylko materialne.

Wydaje mi się, że ciągniemy w ten sposób tak długo tylko dlatego, że są pośród nas ludzie, którym czasem "się chce". Czasem robią coś wbrew zasadom, a z głową. Na nieszczęście jednak są też pośród nich tacy, którzy lubią robić innym dobrze. Tak będzie lepiej, to dla twojego dobra.


Tomasz Sztejka
salek (4701 punktów)

Że też można tylko jeden plus..
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Że też można tylko jeden plus..

Gdzie głowy nie odwrócisz, tam dobrzy ludzie, tylko ten świat taki zły.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Czasem robią coś wbrew zasadom, a z głową.

Czy to nie mit?

>Na nieszczęście jednak są też pośród nich tacy, którzy lubią robić innym dobrze.

Na szczęście to nie o mnie, bo ja dobrze robię sobie.
19-04-2020 00:15 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

> Rząd włoski zdaje się wie, że we Włoszech są kurorty.

W Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski ujawnił, że był w tym roku na nartach we Włoszech. Po powrocie nie przebadał się, bo jak twierdzi... to było przed ogłoszeniem czerwonych stref w północnych Włoszech, oznaczających zagrożenie epidemią

Minister też wie. Była strefa? Nie. W całych Włoszech naraz zachorowali wszyscy? Nie.

Czy Włosi się nie przygotowali i pozwolili Ministrowi Zdrowia Polski pojechać do kraju gdzie jest epidemia? Chyba tak...

Czy MInister Zdrowia ma wiedzę lub czy powinien mieć i ostrzec Włochów czy skorzystać i pojechać na urlop?

czekaj czekaj. Wszystko zgodnie z prawem.
Elasp (6859 punktów)
>> Rząd włoski zdaje się wie, że we Włoszech są kurorty.
>W Porannej rozmowie w RMF FM [color=blue]minister zdrowia Łukasz Szumowski ujawnił, że był w tym roku na nartach we Włoszech.

Kiedy konkretnie był we Włoszech?
19-04-2020 00:48 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>> Rząd włoski zdaje się wie, że we Włoszech są kurorty.
>>W Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski ujawnił, że był w tym roku na nartach we Włoszech.
> Kiedy konkretnie był we Włoszech?
>

W maju.....był....bo rząd przygotowuje się od 9 stycznia. Pierwszy wirus potwierdzony

24 stycznia potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w Europie. Zakażenie zdiagnozowano u dwóch osób: jednej w Paryżu, a drugiej w Bordeaux

Włochy Pierwszy oficjalnie datuje się na 31 stycznia.

Już na początku rozmowy szef resortu zdrowia przyznał, że był w tym roku na nartach we Włoszech. - Ani się nie przebadałem, ani się nie zbadałem, nie poszedłem na kwarantannę - poszedłem do pracy i kontrolowałem swój stan - aczkolwiek to był jeszcze czas, kiedy nie było tzw. czerwonej strefy we Włoszech - mówił o swoim powrocie.

Hmmm czerwona strefa to już jak się pali więc był jak tam był wirus?
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Hmmm czerwona strefa to już jak się pali więc był jak tam był wirus?

Łato oceniać z perspektywy.
Na początku wszyscy z tego kpili.
Ludzki umysł jest przyzwyczajony do określonych myśli i zmiana myślenia wymaga silnych bodźców.

Jak świetnie widać z twoich postów
www.racjonalista.pl/forum.php/t,39037/z,6/k,41
sprawa koronawirusa nie istniała dla Ciebie długo jeszcze po tym, jak już była cała masa doniesień o rozwoju wirusa w Chinach i na świecie.

Dla mnie zresztą też.
19-04-2020 01:08 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Hmmm czerwona strefa to już jak się pali więc był jak tam był wirus?
>Łato oceniać z perspektywy.
>Na początku wszyscy z tego kpili.
>Ludzki umysł jest przyzwyczajony do określonych myśli i zmiana myślenia wymaga silnych bodźców.
>Jak świetnie widać z twoich postów
>www.racjonalista.pl/forum.php/t,39037/z,6/k,41
>sprawa koronawirusa nie istniała dla Ciebie długo jeszcze po tym, jak już była cała masa doniesień o rozwoju wirusa w Chinach i na świecie.
>Dla mnie zresztą też.

Była szybciej niż ci się wydaje...ze względów zawodowych zrezygnowałem z pewnych spraw już w grudniu gdyż miałem obawy że tam gdzie pojadę narażę się na kontakt. Pisałem już o tym na forum.
Elasp (6859 punktów)
>>>> Rząd włoski zdaje się wie, że we Włoszech są kurorty.
>>>W Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski ujawnił, że był w tym roku na nartach we Włoszech.
>> Kiedy konkretnie był we Włoszech?
>>
> W maju.....był....bo rząd przygotowuje się od 9 stycznia.

Czyli nie wiesz, kiedy był.

.>Pierwszy wirus potwierdzony
>24 stycznia potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w Europie. Zakażenie zdiagnozowano u dwóch osób: jednej w Paryżu, a drugiej w Bordeaux
>Włochy Pierwszy oficjalnie datuje się na 31 stycznia.

Co wtedy zrobił rząd Włoch?

>Już na początku rozmowy szef resortu zdrowia przyznał, że był w tym roku na nartach we Włoszech. - Ani się nie przebadałem, ani się nie zbadałem, nie poszedłem na kwarantannę - poszedłem do pracy i kontrolowałem swój stan - aczkolwiek to był jeszcze czas, kiedy nie było tzw. czerwonej strefy we Włoszech - mówił o swoim powrocie.

Jeżeli nie wiesz, kiedy był, to jakie znaczenie ma wypowiedź Szumowskiego? Mógł być na początku stycznia.

>Hmmm czerwona strefa to już jak się pali więc był jak tam był wirus?
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Gdyby ktoś Ci powiedział, że ocalisz życie, ale musisz wydać nie 7 zł, tylko 70 zł, to chyba byś nie narzekał i się nie targował -?

A gdyby Cię świadomie albo nieświadomie okłamał, twierdził nieprawdziwie, że jesteś zagrożony i tylko wydatek 700zl Cię uratuje?

Czy twoja telewizja przestawia Ci fakty i na koniec oświadcza - to były informacje, teraz sam rozważ i zdecyduj za siebie?

Czy twoja telewizja mówi Ci co masz robić?

Jesteś pewien, że dla Ciebie to dobrze, kiedy ktoś za Ciebie zdecyduje?

Polski rząd kupi od amerykańskiego koncernu 50 milionów szczepionek za 100 miliardów paciorków, potem oświadczy w państwowej telewizji, że uratował Wam życie ale zaciągnął w waszym imieniu dług na 100lat i teraz musicie go odpracować.

Nie nauczyles się jeszcze, że ludzie manipulują innymi dla własnej korzyści?

Że wybudzenie u innych strachu jest idealnym gruntem do manipulacji.

Nie nauczyles się, że media straszą, żeby przyciągnąć uwagę?

Czy zadjesz sobie sprawę, że wkrotce nie będziemy pamiętać już o koronawirusie na dług na 100 lat wobec kapitalistow zostanie?

Nie wolno ufać innym ludziom bez sprawdzenia ich. Każdego musisz sprawdzic i to bardzo dokładnie.

Polski rząd w czasie pandemii zachowuje się bardzo totalitarnie. Zakaz wstępu do lasu, żeby się nie gromadzić przekreśla go całkowicie.

Ja tym ludziom nie ufam w ogóle.
Oni manipulauja dla własnej korzyści. Wykorzystują strach, żeby umocnić swoją władzę i kiedy pandemia przeminie oni wyższy poziom władzy spróbują utrzymać.

Ci ludzie rozumieją pojęcie wolności ale tylko własnej.
farmer (22440 punktów)

>Polski rząd kupi od amerykańskiego koncernu 50 milionów szczepionek za 100 miliardów paciorków, potem oświadczy w państwowej telewizji, że uratował Wam życie ale zaciągnął w waszym imieniu dług na 100lat i teraz musicie go odpracować.

Wyjedziemy do Berlina jak będzie hujnia. Zostanie ELASP co się martwisz.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Wyjedziemy do Berlina jak będzie hujnia. Zostanie ELASP co się martwisz.

Do Berlina do czego?
Do niczego własnego?
Nie pojedziesz.
18-04-2020 23:05 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Wyjedziemy do Berlina jak będzie hujnia. Zostanie ELASP co się martwisz.
>Do Berlina do czego?
>Do niczego własnego?
>Nie pojedziesz.

Tak do Berlina. Jak będzie hujnia znaczy ja sobie tak pomyślę bo widzisz tak to jest że Elasp czy ty macie swoje zdanie. I jeszcze parę innych ludzi tu na forum....ale jest takie powiedzenie jak się srać chce to doradców nie trzeba. Wie to największa ameba.

19-04-2020 00:02 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>Gdyby ktoś Ci powiedział, że ocalisz życie, ale musisz wydać nie 7 zł, tylko 70 zł, to chyba byś nie narzekał i się nie targował -?
>A gdyby Cię świadomie albo nieświadomie okłamał, twierdził nieprawdziwie, że jesteś zagrożony i tylko wydatek 700zl Cię uratuje?
>Czy twoja telewizja przestawia Ci fakty i na koniec oświadcza - to były informacje, teraz sam rozważ i zdecyduj za siebie?
>Czy twoja telewizja mówi Ci co masz robić?

Nie oglądam telewizji.

>Jesteś pewien, że dla Ciebie to dobrze, kiedy ktoś za Ciebie zdecyduje?
>Polski rząd kupi od amerykańskiego koncernu 50 milionów szczepionek za 100 miliardów paciorków, potem oświadczy w państwowej telewizji, że uratował Wam życie ale zaciągnął w waszym imieniu dług na 100lat i teraz musicie go odpracować.

To są Twoje fantazje.

>Nie nauczyles się jeszcze, że ludzie manipulują innymi dla własnej korzyści?
>Że wybudzenie u innych strachu jest idealnym gruntem do manipulacji.
>Nie nauczyles się, że media straszą, żeby przyciągnąć uwagę?

Wiem o tym dobrze, ale zagrożenie jest realne. Dobrze, że uczymy się na błędach nie własnych, ale innych krajów.

>Czy zadjesz sobie sprawę, że wkrotce nie będziemy pamiętać już o koronawirusie na dług na 100 lat wobec kapitalistow zostanie?

Kapitaliści sami ponoszą olbrzymie straty.

>Nie wolno ufać innym ludziom bez sprawdzenia ich. Każdego musisz sprawdzic i to bardzo dokładnie.

Jeżeli jestem manipulowany nie powinienem ufać samemu sobie - sam sobie przeczysz.

>Polski rząd w czasie pandemii zachowuje się bardzo totalitarnie. Zakaz wstępu do lasu, żeby się nie gromadzić przekreśla go całkowicie.

Co chcesz koniecznie robić w tym lesie w kwietniu?

>Ja tym ludziom nie ufam w ogóle.
>Oni manipulauja dla własnej korzyści. Wykorzystują strach, żeby umocnić swoją władzę i kiedy pandemia przeminie oni wyższy poziom władzy spróbują utrzymać.

Nie będzie można wychodzić z domu, chodzić po lasach i parkach - ?
19-04-2020 00:52 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
> Nie oglądam telewizji.
Ale wydanie 2 miliardów paciorków z podatku od biedy VAT na telewizję pochwalasz? Jak przypuszczam w trosce o innych, którzy telewizję oglądają?

A właściwie dlaczego telewizji nie oglądasz?
Zauważyłeś coś, domyśliłeś się czegoś, podziel się spostrzeżeniem?
Ja też wystrzegam się telewizji publicznej i warto porównać motywy.
Robi wodę z mózgu?

> To są Twoje fantazje.
Takie jak państwowe prezenty dla kapitalistów, bo im brakuje, finansowane oczywiście z długu biedoty wobec kapitalistów.

>zagrożenie jest realne.
Naprawdę? Bo media pokazują samochody wojskowe z trumnami?
A ja oglądałem mało popularny program gdzie mówiono, że zrobiono testy na obecność przeciwciał koronowirusa u losowo wybranych 500 ludzi i 50% je miała jakby już wcześniej była zainfekowana ale sami infekcji jakoś szczególnie nie kojarzyli.
To nie była informacja typu organizacja kostnicy na stadionie i góra trupów, ani zdjęcie lekarza śpiącego na stole w ubraniu ochronnym, ani nawet wypowiedź pielęgniarki, że każdy kto tu pracuje już kogoś stracił ale dająca do myślenia.

> Kapitaliści sami ponoszą olbrzymie straty.
Nie takie jak biedota.
Kapitalista w tym roku nie będzie miał zysku ale nic nie straci, bo państwo z podatku od biedy i 100 letniego długu je pokryje, a biedak wyląduje na ulicy albo na śmietniku.

> Co chcesz koniecznie robić w tym lesie w kwietniu?
W kwietniu chcę sam zdecydować o tym, czy pójdę do lasu albo gdziekolwiek indziej i chcę żeby mi żadna totalitarna gęba nie mówiła gdzie mogę pójść a gdzie nie ani co jest dla mnie dobre a co nie.
Zakaz wejścia do lasu jest atakiem na wolność człowieka i jest absolutnie nie do zaakceptowania. Podobnie jak w Niemczech zakaz wejścia na place zabaw.

Przedstawiciel rządu może powiedzieć co najwyżej, w trosce o wszystkich rekomenduję nie spotykajcie się dla własnego i innych dobra ale co zrobicie to sami zdecydujcie.
Rząd, który mówi, nie wolno wchodzić do lasu, bo Was ukażemy, to rząd totalitarny.

>>Oni manipulauja dla własnej korzyści. Wykorzystują strach, żeby umocnić swoją władzę i kiedy pandemia przeminie oni wyższy poziom władzy spróbują utrzymać.
> Nie będzie można wychodzić z domu, chodzić po lasach i parkach - ?

Nie będzie można kupować więcej towarów niż na przydzielonych kartkach.
Trzeba będzie wykonać prace społeczne.
Nie będzie wolno mówić źle o władzy ani jej 5-letnich programach.
Trzeba będzie brać udział w wiecach na część władzy.

Pytał Cię ktoś co sądzisz o wyjściu do lasu?
Nie?
Nikogo nie obchodzi twoje zdanie w tej sprawie?

Jak stado baranów.
farmer (22440 punktów)
>> Nie oglądam telewizji.
>Ale wydanie 2 miliardów paciorków z podatku od biedy VAT na telewizję pochwalasz? Jak przypuszczam w trosce o innych, którzy telewizję oglądają?
>A właściwie dlaczego telewizji nie oglądasz?
>Zauważyłeś coś, domyśliłeś się czegoś, podziel się spostrzeżeniem?
>Ja też wystrzegam się telewizji publicznej i warto porównać motywy.
>Robi wodę z mózgu?

No widzisz. Od tygodnia piszę z Elaspem o ty miliardach na TV a on nie ogląda. Ma być i huj. A ty piszesz mejle po całym świecie ze swoim manifestem. Ludki zapłacą nie obejrzą ale tak ma być.


farmer (22440 punktów)
>Czy więc uważasz, że sprawniej od rządu polskiego działały rządy innych krajów Unii, np. Włoch

Tak na marginesie

portaltech(*)ri-chca-pomoc-w-ich-produkcji/

Rząd poprosił więc już jakiś czas temu największego producenta respiratorów we Włoszech, firmę Siare Engineering z Crespellano pod Bolonią, by zwiększyła ich produkcję ze 150 sztuk miesięcznie do 500.

W czwartek - jak donosi Reuters - Siare otrzymało dość niezwykłą propozycję pomocy. Z zarządem spółki spotkali się wysłannicy Fiata i Ferrari. Obydwie firmy chcą pomóc w produkcji respiratorów - nie mają doświadczenie w produkcji sprzętu medycznego, ale potrafią montować skomplikowane układy elektroniczne i pneumatyczne, co ma fundamentalne znaczenie przy produkcji respiratorów.


Dwa miliar....a nie czekaj
Prezydent ogłasza projekt "Polskie Szwalnie". Firmy będą szyć kilka milionów maseczek tygodniowo
forsal.pl/(*)ionow-maseczek-tygodniowo.html
Połowa kwietnia pospolite ruszenie w szyciu maseczek. Ty pytasz o Włochy?
Elasp (6859 punktów)
>>Czy więc uważasz, że sprawniej od rządu polskiego działały rządy innych krajów Unii, np. Włoch
>Tak na marginesie
>portaltech(*)ri-chca-pomoc-w-ich-produkcji/
> [color=blue]Rząd poprosił więc już jakiś czas temu...

"Jakiś czas temu", czyli kiedy? Ile osób zdążyło za ten czas we Włoszech przenieść na tamten świat?

Nie wiem, czy wiesz, ale we Włoszech (w Lombardii) byli też polscy lekarze. Była też pomoc z Rosji oraz Chin.
18-04-2020 23:58 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Czy więc uważasz, że sprawniej od rządu polskiego działały rządy innych krajów Unii, np. Włoch
>>Tak na marginesie
>>portaltech(*)ri-chca-pomoc-w-ich-produkcji/
>> Rząd poprosił więc już jakiś czas temu...
> "Jakiś czas temu", czyli kiedy? Ile osób zdążyło za ten czas we Włoszech przenieść na tamten świat?

Przypomnij gdzie i kiedy prócz debaty w lutym o przekazaniu dwóch miliardów na telewizję
rząd poprosił (hehhe) producenta nie maseczek tylko respiratorów o zwiększenie produkcji? Ah zapomniałem my chyba nic takiego nie produkujemy gdyż za dwa miliardy złotych trzeba wspomóc telewizję. To Włosi niech się martwią i Ferrari jak produkować respiratory.

> Nie wiem, czy wiesz, ale we Włoszech (w Lombardii) byli też polscy lekarze. Była też pomoc z Rosji oraz Chin.
Czyli gdyby nie mieli tych fabryk to jak by wypadli z POLSKĄ która nie ma ich wcale? I w połowie kwietnia nasz Prezydent uruchamia program szycia maseczek chorym potrzebnych jak świni siodło.

Więc kto tu się przygotował? My czy oni i kto ma rezerwy?
19-04-2020 00:11 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Przypomnij gdzie i kiedy prócz debaty w lutym o przekazaniu dwóch miliardów na telewizję
>rząd poprosił (hehhe) producenta nie maseczek tylko respiratorów o zwiększenie produkcji? Ah zapomniałem my chyba nic takiego nie produkujemy gdyż za dwa miliardy złotych trzeba wspomóc telewizję. To Włosi niech się martwią i Ferrari jak produkować respiratory.

Maseczki są ogólnodostępne, nie ma więc z nimi żadnego problemu, o którym warto by dyskutować.

>> Nie wiem, czy wiesz, ale we Włoszech (w Lombardii) byli też polscy lekarze. Była też pomoc z Rosji oraz Chin.
>Czyli gdyby nie mieli tych fabryk to jak by wypadli z POLSKĄ która nie ma ich wcale? I w połowie kwietnia nasz Prezydent uruchamia program szycia maseczek chorym potrzebnych jak świni siodło.

Gdyby nie wpadł, miałbyś pretensję, że nie wpadł. Niektórych ludzi trudno zadowolić. Gdyby PiS na początku lutego zamknął granice, pozamykał wszystko i wprowadził kary za nieprzestrzeganie zakazów, byłbyś pierwszy, który by krzyczał, że mu "zabierają demokrację" i że rząd szykuje zamach stanu.
19-04-2020 00:33 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Przypomnij gdzie i kiedy prócz debaty w lutym o przekazaniu dwóch miliardów na telewizję
>>rząd poprosił (hehhe) producenta nie maseczek tylko respiratorów o zwiększenie produkcji? Ah zapomniałem my chyba nic takiego nie produkujemy gdyż za dwa miliardy złotych trzeba wspomóc telewizję. To Włosi niech się martwią i Ferrari jak produkować respiratory.
> Maseczki są ogólnodostępne, nie ma więc z nimi żadnego problemu, o którym warto by dyskutować.

Chyba kpisz. Kosztują po 10-12 zł za bawełniane. W aptece są jakieś po 6 zeta które ludzie wyrzucają bo nie da się w tym chodzić. Jednorazówki to psu na budę.

Rodzina 4 osoby. Maseczka po 10 zeta razy 4 plus rękawiczki razy 4. czyli paczka za 70 dych i ze nawet te maseczki szyte po domach za 10 to masz ponad 100 na rodzinę.

Może dla Ciebie 100 to nic. Ale to samo mogłeś mieć za dwie dychy.
krynicamor(*)-dworze-gdanskim/ar/c1-7657643

Więc zobacz jak można pięknie żyć ....


>>> Nie wiem, czy wiesz, ale we Włoszech (w Lombardii) byli też polscy lekarze. Była też pomoc z Rosji oraz Chin.
>>Czyli gdyby nie mieli tych fabryk to jak by wypadli z POLSKĄ która nie ma ich wcale? I w połowie kwietnia nasz Prezydent uruchamia program szycia maseczek chorym potrzebnych jak świni siodło.
> Gdyby nie wpadł, miałbyś pretensję, że nie wpadł. Niektórych ludzi trudno zadowolić. Gdyby PiS na początku lutego zamknął granice, pozamykał wszystko i wprowadził kary za nieprzestrzeganie zakazów, byłbyś pierwszy, który by krzyczał, że mu "zabierają demokrację" i że rząd szykuje zamach stanu.
>

Co Ty porównujesz produkcje respiratorów do szycia maseczek. Oni są wstanie zwiększyć produkcje. Produkcje respiratorów nie maseczek dla ludzi ze starych podkoszulków która dla pielęgniarki czy lekarza nie znaczy nic.

>Gdyby PiS na początku lutego zamknął granice, pozamykał wszystko i wprowadził kary za >nieprzestrzeganie zakazów, byłbyś pierwszy

Nie. To Twoja kolejna insynuacja. Masz ludzi za debili. Gdyby PIS to zrobił to zrobił by to jak przeznaczył dwa miliardy na telewizję.

Wybrał dwa miliardy na telewizję......czekaj czekaj granice też zamknął do lasu nie wolno kary za mycie auta za zmianę kół......na cmentarz nie wolno no chyba że zgodnie z prawem jak Kaczyński i tak jak dziś na Wawel.

Gardło mnie boli hehhehe wg Ciebie.







Elasp (6859 punktów)

>> Maseczki są ogólnodostępne, nie ma więc z nimi żadnego problemu, o którym warto by dyskutować.
>Chyba kpisz. Kosztują po 10-12 zł za bawełniane. W aptece są jakieś po 6 zeta które ludzie wyrzucają bo nie da się w tym chodzić. Jednorazówki to psu na budę.
>Rodzina 4 osoby. Maseczka po 10 zeta razy 4 plus rękawiczki razy 4. czyli paczka za 70 dych i ze nawet te maseczki szyte po domach za 10 to masz ponad 100 na rodzinę.

100 zł to dużo? Leki nierzadko kosztują wielokrotnie więcej i ludzie płacą. Wszystko ma być za darmo, albo pół-darmo, jak w socjalizmie? Jeżeli rząd Ci kupi maseczki, to i tak za Twoje pieniądze.

>Może dla Ciebie 100 to nic. Ale to samo mogłeś mieć za dwie dychy.

Odpowiedź jest powyżej.

>>>Czyli gdyby nie mieli tych fabryk to jak by wypadli z POLSKĄ która nie ma ich wcale? I w połowie kwietnia nasz Prezydent uruchamia program szycia maseczek chorym potrzebnych jak świni siodło.
>> Gdyby nie wpadł, miałbyś pretensję, że nie wpadł. Niektórych ludzi trudno zadowolić. Gdyby PiS na początku lutego zamknął granice, pozamykał wszystko i wprowadził kary za nieprzestrzeganie zakazów, byłbyś pierwszy, który by krzyczał, że mu "zabierają demokrację" i że rząd szykuje zamach stanu.
>>
>Co Ty porównujesz produkcje respiratorów do szycia maseczek. Oni są wstanie zwiększyć produkcje. Produkcje respiratorów nie maseczek dla ludzi ze starych podkoszulków która dla pielęgniarki czy lekarza nie znaczy nic.

Zwróć się więc z pytaniem do prof. Leszka Balcerowicza i Janusza Lewandowskiego i zapytaj ich gdzie się podział polski przemysł po roku 1989, bo chyba nie przyszedł Jarek i Antoni i nie porozwalali wszystkiego młotami pneumatycznymi.

Co nie udało się sprzedać Balcerowiczowi i Lewandowskiemu, usiłował sprzedać D. Tusk. Co miało być sprzedane? Między innymi Lasy Państwowe, LOT i PKP. Cała trójka została wynagrodzona dobrymi posadami albo w europejskich bankach, albo w strukturach unijnych. W rękach niemieckich znalazło się m.in. polskie cukrownictwo (!), energetyka i prasa, Francuzi przejęli Telekomunikację Polską.

>>Gdyby PiS na początku lutego zamknął granice, pozamykał wszystko i wprowadził kary za >nieprzestrzeganie zakazów, byłbyś pierwszy
>Nie. To Twoja kolejna insynuacja. Masz ludzi za debili. Gdyby PIS to zrobił to zrobił by to jak przeznaczył dwa miliardy na telewizję.

Nie, nie moja insynuacja, tylko moja ekstrapolacja na podstawie Twoich wypowiedzi. Nie moja wina, że dają do niej asumpt.

>Wybrał dwa miliardy na telewizję......czekaj czekaj granice też zamknął do lasu nie wolno kary za mycie auta za zmianę kół......na cmentarz nie wolno no chyba że zgodnie z prawem jak Kaczyński i tak jak dziś na Wawel.
>Gardło mnie boli hehhehe wg Ciebie

Ciesz się, że żyjesz, bo w Polsce zmarło 350 osób, a we Włoszech, Francji, Hiszpanii zmarło ogółem 60 000 (!) To, że żyjesz jest w niemałym stopniu zasługą polskiego rządu - nie można tej dysproporcji wytłumaczyć małą liczbą testów, albo wielką i samodzielną mobilizacją samego społeczeństwa. Po prostu społeczeństwo stosuje się do zasad wprowadzonych rozporządzeniami przez rząd - i skutki tego widzimy.

Ktoś Ci uratował życie i powinieneś być za to wdzięczny. Ty natomiast masz problem, że maseczka jest po 6 zł. Na swój sposób jest to typowo polska postawa, taka, którą można by nazwać "polactwem". Szkoda tylko, że dajesz jej przykład na publicznym forum.
19-04-2020 13:56 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>>Co Ty porównujesz produkcje respiratorów do szycia maseczek. Oni są wstanie zwiększyć produkcje. Produkcje respiratorów nie maseczek dla ludzi ze starych podkoszulków która dla pielęgniarki czy lekarza nie znaczy nic.
> Zwróć się więc z pytaniem do prof. Leszka Balcerowicza i Janusza Lewandowskiego i zapytaj ich gdzie się podział polski przemysł po roku 1989, bo chyba nie przyszedł Jarek i Antoni i nie porozwalali wszystkiego młotami pneumatycznymi.
> Co nie udało się sprzedać Balcerowiczowi i Lewandowskiemu, usiłował sprzedać D. Tusk. Co miało być sprzedane? Między innymi Lasy Państwowe, LOT i PKP. Cała trójka została wynagrodzona dobrymi posadami albo w europejskich bankach, albo w strukturach unijnych. W rękach niemieckich znalazło się m.in. polskie cukrownictwo (!), energetyka i prasa, Francuzi przejęli Telekomunikację Polską.

Pierd0lisz jak ta kobieta....czy Ty masz internet? Czy wiedzę czerpiesz z jakiś gazetek partyjnych?


Zakłady w Świdniku i Mielcu były kiedyś polskie. Niestety, nasi poprzednicy kontynuowali politykę wyprzedaży polskiej gospodarki - mówiła premier na antenie TVP Info. PZL Mielec zostały jednak sprzedane jeszcze za rządów PiS.
Szydło: "Zakłady w Mielcu sprzedali nasi poprzednicy".

W marcu 2007 roku Agencja Rozwoju Przemysłu w imieniu Skarbu Państwa sprzedała 100% udziałów w fabryce. Zakłady trafiły w ręce amerykańskiej spółki United Technologies Holdings S.A.; w ramach koncernu stały się wtedy spółka zależną Sikorsky Aircraft Corporation. W szystko to działo się za rządów Jarosława Kaczyńskiego.
wiadomosci(*)-nasi-poprzednicy-problem.html


>Ciesz się, że żyjesz, bo w Polsce zmarło 350 osób

Tak cieszę się że to zaczeło się w europie zachodniej gdzie mają sprzęt bo gdyby to zaczeło się w Polsce to byłoby jak w DPS.

Policja gania ludzi na rowerach rząd wydaje dwa miliardy na telewizję a ty qrwa jesteś zadowolony że przepłacasz 10 razy za zwykłe rekawiczki.

ja pierdziu. Jak sobie pomyślę że takich jak Ty jest więcej to się nie dziwię że szczytem w Tym kraju jest szycie maseczek.

350 chyba se jaja robisz. a nie czekaj kwit się zgadza. pacjent zmarł tak?

koduj24.pl(*)ie-nikt-nie-zmarl-na-covid-19/
Sprawie przyjrzała się "Gazeta Wyborcza". Według oficjalnych statystyk w marcu w Rzeszowie nikt nie zmarł na koronawirusa. Jak poinformował reporterów dziennika rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki, w 2020 r. w porównaniu z 2019 przybyło zmarłych z powodu chorób płuc. - "W kartach zgonów jest zdecydowanie więcej takich przyczyn śmierci jak np. zapalenie płuc czy niewydolność oddechowa" - powiedział Chłodnicki.



Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
> Zakłady w Świdniku i Mielcu były kiedyś polskie. Niestety, nasi poprzednicy kontynuowali politykę wyprzedaży polskiej gospodarki - mówiła premier na antenie TVP Info. PZL Mielec zostały jednak sprzedane jeszcze za rządów PiS.
>Szydło: "Zakłady w Mielcu sprzedali nasi poprzednicy".
>W marcu 2007 roku Agencja Rozwoju Przemysłu w imieniu Skarbu Państwa sprzedała 100% udziałów w fabryce. Zakłady trafiły w ręce amerykańskiej spółki United Technologies Holdings S.A.; w ramach koncernu stały się wtedy spółka zależną Sikorsky Aircraft Corporation. W szystko to działo się za rządów Jarosława Kaczyńskiego.
>wiadomosci(*)-nasi-poprzednicy-problem.html

Mają zagranicznych doradców, którzy im podpowiadają.
Nie macie wiedzy.
Nie macie umiejętności.
Nie macie technologii.
Nie macie pieniędzy.
Nie macie zbytu.
Nic nie macie.
Oddajcie nam fabrykę, to wasza ostatnia szansa, bo jeśli my jej nie weźmiemy to obróci się w pył.
Jeżeli nam oddacie nad nią kontrolę, wasi ludzie zaczną się przy nas uczyć, zaczną nas naśladować, będą się rozwijać, powoli będą od nas udziały kupować i w końcu za 100 lat odzyskacie kontrolę.

Zapominając dodać.
Wydoimy Was tak, że w tych warunkach nie rozwinie się nawet karaluch a co dopiero człowiek tak sprawny, żeby odebrać nam własność i władzę nad wami.

Popieram obiema rękami i obiema nogami rozprzedaż państwowego mienia temu kto da więcej pod pewnymi warunkami:
1. właścicielem może być wyłącznie osoba fizyczna i żadna osoba prawna,
2. tożsamość właściciela i jego własność są publicznie jawne,
3. właściciel oprócz wynagrodzenia za pracę opłaca podatek od własności określany jawnie w demokracji bezpośredniej, płacąc go w zasadniczej części bezpośrednio własnym pracownikom najemnym,
4. nie istnieją żadne inne podatki od pracy i od konsumpcji,

Przy spełnieniu tych warunków, nie mam żadnego problemu z tym, żeby właścicielem fabryki stał się Amerykanin, Rosjanin, Chińczyk czy inny buddysta.

Ale kategoryczne NIE dla własności utajnionej, nieopodatkowanej i zakamuflowanej w sieci jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowanych w skrzynkach na listy na egzotycznych wyspach.

Kategoryczne NIE dla podatku od pracy, podatku od konsumpcji i państwowego koryta, na którym uwłaszczają się partyjni sekretarze, ich rodziny i kolesie.
19-04-2020 15:40 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>Popieram obiema rękami i obiema nogami rozprzedaż państwowego mienia temu kto da więcej pod pewnymi warunkami:

1 A kimże ty jesteś żeby stawiać warunki? Żałosnym świrkiem pipcącym od 6 lat o swoich urojeniach? Intelektualnym impotentem wymyślającym "eksperyment", którego nie poradzisz nawet opisać? Kłamcą, udającym absolwenta ekonomii bez matury z matematyki?
Konfabulantem? No kim jesteś śmiesznoto?
2 Cytat:
Ja z tym i podobnymi państwami, nie chcę mieć nic wspólnego


Rozdwojeniem jaźni? To się leczy

>Kategoryczne NIE dla podatku od pracy,
Robotnik zbudował dom

Rozumiem, że jesteś przeciwny temu, żeby płacił podatki, skoro pieniądze ma z pracy??? sam nie rozumiesz tego co piszesz.

Przeciwny jesteś opodatkowaniu VATem kupna materiałów na dom (za zarobione pieniądze), ale jesteś zwolennikiem płacenia podatku od domu zbudowanego za te same zarobione pieniądze.
Oczywiście jak zbuduje to ma płacić leniwemu rozrzutnikowi z Lądka na jego trufle i zioła...

Rozdwojenie jaźni? To się leczy

Skończ jarać to gówno, bo kiedyś przesadzisz i pomylisz swoje dziecko z jakimś potworem i je zabijesz

Zapomniałeś dopisać, że jesteś przeciwny naszym zasadom i nie będziesz się do nich stosował.
Dlatego twojego zaproszenie do Belina nie przyjmuję.
Moja zasada głosi: Jeśli w twojej kieszeni jest twój portfel z twoimi pieniędzmi, to one są twoje, a nie moje.

Ale ty się z tym nie zgadzasz, bo chcesz bezkarnie mnie okraść, tak jak okradasz swoje dziecko..

Żałosne


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-04-2020 16:30 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Robotnik zbudował dom

Najemni robole budują masę domów, później wynajmują wybudowane domy od ich właścicieli, żeby w nich pomieszkać za komorne i co z tego?
Sugerujesz, że podatek od pracy i konsumpcji to to samo co podatek od własności?

Tfuuuuu dziadostwo!

>Przeciwny jesteś opodatkowaniu VATem kupna materiałów na dom (za zarobione pieniądze), ale jesteś zwolennikiem płacenia podatku od domu zbudowanego za te same zarobione pieniądze.

Sugerujesz, że dochód z pracy to to samo co dochód kapitałowy?

Tfuuuuuu!

>Oczywiście jak zbuduje to ma płacić leniwemu rozrzutnikowi z Lądka na jego trufle i zioła...

Sugerujesz, że podzielić się z najemnymi robolami owocami ich własnej pracy jest godne najwyższej pogardy? Bo kiedy oni będą mieli więcej Ty będziesz miał za mało? Bo mając wielki magazyn nie będziesz miał sposobu, żeby zdobyć kolejnych 10?

Tfuuuuu!

>Rozdwojenie jaźni? To się leczy

To jest rozdwojeniem jaźni tylko wg twojego osądu, wg którego także utajniona, nieopodatkowana, państwowo, przymusowo egzekwowana własność, lichwiarski pieniądz, podatki od pracy i konsumpcji oraz państwowe koryto pod kontrolą twoich kolesi jest słuszne dobre i sprawiedliwe.

>Skończ jarać to gówno, bo kiedyś przesadzisz i pomylisz swoje dziecko z jakimś potworem i je zabijesz

Bo gdy idzie o Ciebie, to nie byłoby żadnej pomyłki?

>Zapomniałeś dopisać, że jesteś przeciwny naszym zasadom i nie będziesz się do nich stosował.
>Dlatego twojego zaproszenie do Belina nie przyjmuję.

Bezkompromisowy czy raczej bezwzględny?

>Moja zasada głosi: Jeśli w twojej kieszeni jest twój portfel z twoimi pieniędzmi, to one są twoje, a nie moje.
>Ale ty się z tym nie zgadzasz, bo chcesz bezkarnie mnie okraść, tak jak okradasz swoje dziecko..
>Żałosne

Zapostulowałem księgę kapitału o rozproszonym zapisie, kryptograficznie zabezpieczoną, pozostającą pod wyłączną kontrolą większości kapitału, żeby Ci nikt niczego wbrew twojej nie zabrał ale Ciebie przeraziła myśl, że taka księga pozostanie poza twoją kontrolą i twoich kolesi a kiedy z kolesiami uznacie, że coś się Wam należy, to nie dacie rady przemocą innym zabrać.

Więc uznałeś, że takiej księgi nie chcesz.

Bo gdyby to była taka księga, że inni nie poradzą zmienić jej zapisów z pominięciem zasad ale Ty i twoi kolesie poradzicie, to taką księgę byś chciał.
szarley (54908 punktów)
>Sugerujesz, że dochód z pracy to to samo co dochód kapitałowy?

Naucz się czytać DEBILU

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Sugerujesz, że dochód z pracy to to samo co dochód kapitałowy?
>Naucz się czytać DEBILU

>Przeciwny jesteś opodatkowaniu VATem kupna materiałów na dom (za zarobione pieniądze), ale jesteś zwolennikiem płacenia podatku od domu zbudowanego za te same zarobione pieniądze.

Postuluję podatek od własności, określany jawnie w demokracji bezpośredniej, który jako właściciel miałbyś płacić pracownikom najemnym w zasadniczej części bezpośrednio, do końca swojego życia, o ile do końca życia pozostaniesz właścicielem.

Postuluję zniesienie podatków od pracy i konsumpcji, od każdego kęsu chleba, od każdego kieliszka wódki, od każdego paciorka za pracę na cudzym.

Nie próbuj mi nawet wciskać, że wynagrodzenie za pracę w fabryce jest tym samym co komorne uzyskane za najem czynszówki.

Taki kit możesz cisnąć biedocie nie mi, obok pojenia ich przekonaniem, że nie mają żadnej wartości, żeby się nie buntowali.
19-04-2020 17:30 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>Postuluję podatek ...
... który inni będą płacili na Hamerlika. Tylko tyle

>Postuluję podatek od własności,
>Postuluję zniesienie podatków od pracy

A moja własność z czego pochodzi?
Teraz płacę podatek raz, kiedy kupuję materiały na dom, a ty chcesz, żebym płacił całe życie

Musiałoby mi na dekel walnąć, żebym przystał na taki debilizm.

>Nie próbuj mi nawet wciskać, że wynagrodzenie za pracę w fabryce jest tym samym co komorne uzyskane za najem czynszówki.
Nie, nie jest tym samym, ale ty nie postulujesz opodatkowania mieszkań na najm.
Właściciele tych mieszkań zapłacą mniej niż dziś

>Postuluję
Wiem co postulujesz, znam te twoje postulaty , czekam na ich UZASADNIENIE !!!!



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-04-2020 18:03 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>A moja własność z czego pochodzi?

W moim modelu to bez znaczenia. Mógłbyś dostać w prezencie od Mikołaja ale jeżeli stałeś się właścicielem i pełnisz rolę społecznego przywódcy, to musisz bulić podatek na rzecz pozostałych ludzi bez mienia.

>Teraz płacę podatek raz, kiedy kupuję materiały na dom, a ty chcesz, żebym płacił całe życie
>Musiałoby mi na dekel walnąć, żebym przystał na taki debilizm.

Na to, że cokolwiek dobrowolnie oddacie innym już dawno przestałem liczyć.
Nie interesuje mnie też, żeby Wam cokolwiek przemocą odebrać.
Po prostu trzeba zacząć od podstaw na czymś małym, rozwijać to i liczyć, że wszystko co wasze w obliczu tego co powstanie straci wartość i nikt tego nie będzie chciał nawet za darmo.

Innego sposobu nie widzę na wyrwanie się z waszej podłej tradycji kapitalizmu opartego na utajnionej, nieopodatkowanej własności i lichwiarskim pieniądzu.
19-04-2020 18:40 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>>A moja własność z czego pochodzi?
>W moim modelu to bez znaczenia. Mógłbyś dostać w prezencie od Mikołaja
Powtórzę pytanie
A moja własność z czego pochodzi?
Podpowiem: Z PRACY. I ty tę pracę chcesz opodatkować żeby nie opodatkowywać pracy
Popatrz do lustra i zobaczysz ciula

>jeżeli stałeś się właścicielem i pełnisz rolę społecznego przywódcy...
...to znaczy, że Hamerlik, znów przyćpał za dużo i widzi białe myszki

>Na to, że cokolwiek dobrowolnie oddacie innym już dawno przestałem liczyć.
A dlaczego mam ci cokolwiek oddawać ???
Rąk do pracy nie masz?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>A moja własność z czego pochodzi?

Tego nie wiadomo. Nikt tego nie wie, bo kapitał jest utajniony.

Jak rząd miał sprawdzic kto co ma, to zrobili telefoniczną ankietę. Dzwonili i pytali - co Pan/Pani ma.

Jak nie chcieli odpowiadać to szacowali na oko, po barwie głosu.
Wsyszlo, że wszyscy mają na bogato.

Wiadomo dokładnie ile taksówkarz, kwiaciarka i kioskarka zgarnęli utargu od rana, bo im nakazano zamotowac elektroniczne urządzenia śledzące.

Skąd Solorz-Żak i inni mu podobni mają miliardowe majątki tego nie wiadomo. To jest tajne. Urzędnicy państwa też tego nie rozumieją ale nie wyjaśniają, boją się kar za wyjawienie prawdy.
19-04-2020 19:34 
 Ocena 2 na 2
szarley (54908 punktów)
>>A moja własność z czego pochodzi?
>Tego nie wiadomo. Nikt tego nie wie, bo kapitał jest utajniony.
Wiesz, bo ci powiedziałem
Nie wierzysz? Więc sam ujawnij ile masz akcji motoryzacyjnych fabryk w Niemczech
Mój dom jest efektem ciężkiej pracy. I ty tę pracę chcesz opodatkować nie opodatkowując pracy
To jest sprzeczność.

>Wiadomo dokładnie ile taksówkarz, kwiaciarka i kioskarka zgarnęli utargu od rana,
Tak samo wiadomo ile ja zarobiłem. Dokładnie w ten sam sposób

>jeżeli stałeś się właścicielem i pełnisz rolę społecznego przywódcy...
...to znaczy, że Hamerlik, znów przyćpał za dużo i widzi białe myszki

>Na to, że cokolwiek dobrowolnie oddacie innym już dawno przestałem liczyć.
A dlaczego mam ci cokolwiek oddawać ???
Rąk do pracy nie masz?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>A moja własność z czego pochodzi?
>>Tego nie wiadomo. Nikt tego nie wie, bo kapitał jest utajniony.
>Wiesz, bo ci powiedziałem

A taksówkarza nie łaska zapytać ile miał utargu od rana tylko mu widłami i rogami na chama wpychać kasę fiskalna? I grozić mu, że jak kwity wyblekna to spotka go straszliwa kara?

Kulturalny taksówkarz odpowie jak zechce.

Co?
Stoi w sprzecznosci z koncepcja, żeby wszytkie taksówki przejął Solorz-Żak na własność?

Ooooo
szarley (54908 punktów)
Odnieś się do sprzeczności którą głosisz
Chcesz, żeby nie było podatku od pracy, a jednocześnie chcesz, żebym płacił podatek od pracy

Chcesz, żeby taksówkarz nie płacił VATu, ale ma płacić podatek od posiadania taksówki.

Nie wymagam, żebyś rozumiał proste komunikaty, bo jesteś za tępy, zacznij rozumieć chociaż to co sam piszesz

>A taksówkarza nie łaska zapytać ile miał utargu od rana tylko mu widłami i rogami na chama wpychać kasę fiskalna? I grozić mu, że jak kwity wyblekna to spotka go straszliwa kara?

To go zapytaj. za coś ci obywatele płacą jako dyrektorowi skarbowego urzędu.

Urząd wie ile zarobił taksówkarz. Urząd wie ile ja zarobiłem
Tobie ta wiedza jest potrzebna tylko po to, żebyś wiedział kogo okraść (czyją własność zakwestionować)

>spotka go straszliwa kara?
Spalą go na stosie tak jak twoją córkę, która kręci lizaki?
Nie stać jej na bilet do sąsiedniej gminy, a stać na podróże po trzech kontynentach?

DEBIL!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Odnieś się do sprzeczności którą głosisz
>Chcesz, żeby nie było podatku od pracy, a jednocześnie chcesz, żebym płacił podatek od pracy

Prosiłem Cię już, żebys fałszywie nie utożsamial podatku od pracy z podatkiem od własności.

Proszę Cię znowu, przestań kłamać i manipulować!
szarley (54908 punktów)
Odnieś się do sprzeczności którą głosisz
Chcesz, żeby nie było podatku od pracy, a jednocześnie chcesz, żebym płacił podatek od pracy

>Prosiłem Cię już, żebys fałszywie nie utożsamial podatku od pracy z podatkiem od własności.

Moja własność pochodzi z PRACY i ty chcesz tę pracę opodatkowywać do końca mojego żywota, tylko dlatego. że w przeciwieństwie do ciebie, nie przepuściłem zarobku na wódkę, dziwki, hazard i luksusy, ale zbudowałem dom.

Już nie wystarczy, że chcesz ukraść mi pieniądze z konta?

>jeżeli stałeś się właścicielem i pełnisz rolę społecznego przywódcy...
...to znaczy, że Hamerlik, znów przyćpał za dużo i widzi białe myszki
CO TO ZA PRZYWÓDZTWO DEBILU

>Na to, że cokolwiek dobrowolnie oddacie innym już dawno przestałem liczyć.
A dlaczego mam ci cokolwiek oddawać ???
Rąk do pracy nie masz?

>Prosiłem Cię już, wiele razy, żebyś odniósł się do tego przykładu:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
za każdym razem tchórzliwa nawiewka ciula, który nie rozumie własnych słów

>Stoi w sprzecznosci z koncepcja, żeby wszytkie taksówki przejął Solorz-Żak na własność?
Do tego dążysz, tylko próbujesz kit wciskać że robisz to w interesie biedoty
Jak w "Farmie zwierząt"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
> A dlaczego mam ci cokolwiek oddawać ???
>
Rąk do pracy nie masz?

Ustalilem, że uznanie cudzej własności kosztuje właścicieli demokratyczny podatek na rzecz najemnych roboli i uzasadniam to dobrem wspólnym.

Teraz muszę tego wspólnego dobra dowieść a wtedy wasze prymitywne społeczeństwo będzie mogło odejść w niebyt.

Szybko zapomnimy o dziadowskich tradycjach.
19-04-2020 21:39 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>> A dlaczego mam ci cokolwiek oddawać ???
>>
Rąk do pracy nie masz?
>Ustalilem, że uznanie cudzej własności kosztuje właścicieli demokratyczny podatek na rzecz najemnych roboli i uzasadniam to dobrem wspólnym.

czyli uznałeś że lepiej przepić wypłatę i dostać daninę od innej wypłaty.
No qrwa jak spotkasz roboli którzy się zgodzą na taki układ to stawiam piwo.

Pomyśl. Jaki przytomnie myślący pracownik da cześc swojej wypłaty koledze który chla wódę. (przykłady skrajne)

>Teraz muszę tego wspólnego dobra dowieść a wtedy wasze prymitywne społeczeństwo będzie mogło odejść w niebyt.
>Szybko zapomnimy o dziadowskich tradycjach.

mam ci zapłacić podatek? A czemu ty mi nie zapłacisz? Wolisz płacić Vonvii najm i budować imperium Black Rock?



Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>czyli uznałeś że lepiej przepić wypłatę i dostać daninę od innej wypłaty.

Ustaliłem, że pracujemy aby konsumować owoce własnej pracy a nie po to, żeby postawić złotego falusa, na szczycie którego wąska grupka odniesie wrażenie panowania nad światem.

>No qrwa jak spotkasz roboli którzy się zgodzą na taki układ to stawiam piwo.

W potocznym rozumieniu "wypłata" to wynagrodzenie za pracę.
Komorne z najmu czynszówki nie pasuje do tego pojęcia, zatem posługując się tym określeniem falsyfikujesz znaczenie mojej idei podatku od własności.

Przypominam, że kapitał to nie tylko stary rower, którym robotnik budowlany dojeżdża do pracy i przedstawianie kapitału w ten sposób jest potężną manipulacją. Mówiąc krócej to jest kłamstwo!

>Pomyśl. Jaki przytomnie myślący pracownik da cześc swojej wypłaty koledze który chla wódę. (przykłady skrajne)

Chodzi Ci o sytuację, w której kapitalistę, u którego obaj pracują, wymazujemy? Udajemy, że jego ani wszystkich jego środków produkcji w ogóle nie ma?

Postawmy sprawę inaczej, jeden pracownik dostaje teren po mamusi, nie wiadomo jak go zdobyła, załóżmy, że sekretarze podzielili się pod stołem podczas upadku komuny.
Dlaczego inny kolega z pracy miałby uznać własność jego posiadłości?
Bo tego chce wasz Bóg? Bo to jest uniwersalnie dobre?
NIE!
Ale może to uznać za podatek od własności, co ma wiele sensu dla nich obu.

>mam ci zapłacić podatek? A czemu ty mi nie zapłacisz?

Masz być właścicielem a ja najemnym robolem, żebyś mi zapłacił podatek?
Zamieńmy się rolami, zapłacę Ci, nie będę Ci marudził, wyrzucał, oczerniał Cię ani Cię obwiniał. Będziesz miał to czego chcesz.

>Wolisz płacić Vonvii najm i budować imperium Black Rock?
Jak nie zapłacę funkcjonariusze państwa wywalą mnie na zbity pysk.
19-04-2020 23:26 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>czyli uznałeś że lepiej przepić wypłatę i dostać daninę od innej wypłaty.
>Ustaliłem, że pracujemy aby konsumować owoce własnej pracy a nie po to, żeby postawić złotego falusa, na szczycie którego wąska grupka odniesie wrażenie panowania nad światem.

Jak grochem o ścianę. Więc typ skonsumował owoce swoje pracy.....i płaci ci podatek choc ty też skonsumowałeś owoce swojej pracy......p0dpierdalsz z cudzego talerza i nazywasz to kłamstwem?

Ni huja nie wybrniesz z tego.

Wysłałeś już swój manifest do Saudi Aramco? Ropa po 18dolców.....zobacz że bez twojego p*****lenia OPEC tnie wydobycie bo im ropa wylewa się ze zbiorników a czemu? Bo ludzie nie kupuję paliwa.....i wiesz że tego giganta możesz położyć jak nie kupisz jego ropy?

To może inaczej. Opodatkowujesz Saudi Armaco...okej......Saudi Armaco tnie jeszcze bardziej wydobycie ty potrzebujesz paliwa do swojego auta.....kto jest Bossem?
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>czyli uznałeś że lepiej przepić wypłatę i dostać daninę od innej wypłaty.
>>Ustaliłem, że pracujemy aby konsumować owoce własnej pracy a nie po to, żeby postawić złotego falusa, na szczycie którego wąska grupka odniesie wrażenie panowania nad światem.
>Jak grochem o ścianę. Więc typ skonsumował owoce swoje pracy.....i płaci ci podatek choc ty też skonsumowałeś owoce swojej pracy......p0dpierdalsz z cudzego talerza i nazywasz to kłamstwem?

Podatek ma być od własności i za jej uznanie.
Nie ma związku z czyjąkolwiek konsumpcja.
20-04-2020 12:40 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>czyli uznałeś że lepiej przepić wypłatę i dostać daninę od innej wypłaty.
>>>Ustaliłem, że pracujemy aby konsumować owoce własnej pracy a nie po to, żeby postawić złotego falusa, na szczycie którego wąska grupka odniesie wrażenie panowania nad światem.
>>Jak grochem o ścianę. Więc typ skonsumował owoce swoje pracy.....i płaci ci podatek choc ty też skonsumowałeś owoce swojej pracy......p0dpierdalsz z cudzego talerza i nazywasz to kłamstwem?
>Podatek ma być od własności i za jej uznanie.
>Nie ma związku z czyjąkolwiek konsumpcja.

To na huj piszesz :

>Ustaliłem, że pracujemy aby konsumować owoce własnej pracy

czyli uznałeś że lepiej przepić wypłatę i dostać daninę od innej wypłaty.

Owocem pracy jest mieszkanie od którego chcesz haracz dla tego co wypłatę skonsumował na skonsumowanie wódy.

To zwykły haracz a nie podatek z którego płacący nie ma nic. NIC KOMPLETNE.

Nie wybrniesz z tego.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Owocem pracy jest mieszkanie

Co Ty mówisz?!

W pracy w Berlinie wszyscy haruja od świtu do nocy od dziesięcioleci, od stuleci a mieszkania posiada tylko 14,2% ludności.

de.m.wikipedia.org/wiki/Wohneigentumsquote

Zwyczajnie kłamiesz.
Wieszasz oslom na łbie marchewkę i mówisz - obficie się najecie, tylko musicie biec szybciej.

Wciskaj to biedocie nie mi, obok pojenia jej przekonaniem, że nie ma żadnej wartości i nic się jej nie należy.
20-04-2020 17:30 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Owocem pracy jest mieszkanie
>Co Ty mówisz?!

Mówie że gość kupił mieszkanie a ty pobierasz haracz za to nie dając nic gdyż przepija swoją wypłate.

>W pracy w Berlinie wszyscy haruja od świtu do nocy od dziesięcioleci, od stuleci a mieszkania posiada tylko 14,2% ludności.
>de.m.wikipedia.org/wiki/Wohneigentumsquote
>Zwyczajnie kłamiesz.

Wklejasz coś po niemiecku....ja mieszkam w Polsce. A po drugie to rozmawiamy o twoj4ej strefie

>Wieszasz oslom na łbie marchewkę i mówisz - obficie się najecie, tylko musicie biec szybciej.
>Wciskaj to biedocie nie mi, obok pojenia jej przekonaniem, że nie ma żadnej wartości i nic się jej nie należy.

Zdejmij sobie tą marchew pozwalam ci.....za to ty chcesz żebym płacił haracz na ciebie.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Mówie że gość kupił mieszkanie a ty pobierasz haracz za to nie dając nic

Dając w zamian bardzo wiele.
Uznanie cudzej własności i podporządkowanie się jego nadrzednosci.

Uznanie cudzej własności nie mając nic za frajer jest szaleństwem. Świat oszalal.

Potrzeba mu przywrócić racjonalny porządek, oparty na wzajemnych korzyściach a nie na wzajemnej agresji.
20-04-2020 17:57 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>Mówie że gość kupił mieszkanie a ty pobierasz haracz za to nie dając nic
>Dając w zamian bardzo wiele.
>Uznanie cudzej własności i podporządkowanie się jego nadrzednosci.


Czyli mozesz przepić wypłatę i łaskawie uznajesz że ten co odkładał pieniądze ma zapłacić ci haracz na następną wódkę bo kupił mieszkanie.

Nie pojebało ci się w dyńce? Dostali w robocie tyle samo za pracę.

>Uznanie cudzej własności nie mając nic za frajer jest szaleństwem. Świat oszalal.
>Potrzeba mu przywrócić racjonalny porządek, oparty na wzajemnych korzyściach a nie na wzajemnej agresji.



Jak nic? Chodzisz do roboty drugi też i ty łaskawie uznajesz że posiadanie mieszkania to przywrócenie porządku?

Pobieranie haraczu to porządek? Powiedz to pracownikowi w oczy że uznajesz jego mieszkanie a w zamian za to on ci płaci......qrwa tak robiła mafia gdy przychodziła do sklepikarzy w latach 90.
20-04-2020 18:12 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Czyli mozesz przepić wypłatę i łaskawie uznajesz że ten co odkładał pieniądze ma zapłacić ci haracz na następną wódkę bo kupił mieszkanie.

Dlaczego najemni robole bez mienia, tyrajacy od świtu do nocy na cudzym, mieliby uznać twoją własność?

Bo tak chce wasz Bóg?
Bo macie za sobą armię i policję?
Bo to uniwersalnie sprawiedliwe?

Dlaczego?

Serdecznie namawiam wszystkich najemnych roboli bez żadnej własności ażeby dla własnego dobra twoja utajniona i nieopodatkowana własność zakwestionowali, podobnie jak wasze podatki od pracy, od konsumpcji, od biedy przeznacaane na dotacje dla Panów właścicieli.
farmer (22440 punktów)
>>Czyli mozesz przepić wypłatę i łaskawie uznajesz że ten co odkładał pieniądze ma zapłacić ci haracz na następną wódkę bo kupił mieszkanie.
>Dlaczego najemni robole bez mienia, tyrajacy od świtu do nocy na cudzym, mieliby uznać twoją własność?
>Bo tak chce wasz Bóg?
>Bo macie za sobą armię i policję?
>Bo to uniwersalnie sprawiedliwe?
>Dlaczego?

>Serdecznie namawiam wszystkich najemnych roboli bez żadnej własności ażeby dla własnego dobra twoja utajniona i nieopodatkowana własność zakwestionowali, podobnie jak wasze podatki od pracy, od konsumpcji, od biedy przeznacaane na dotacje dla Panów właścicieli.

Koleś który robi w chlewni i potem buduje swój mały domek ma zapłacić haracz tobie mieszkającemu w Berlinie siedzącemu za biurkiem.

A więc ujebany robotą koleś smierdzący świniami i gnojem musi zyskać uznanie ciebie. i zapłacić ci haracz bo zamiast do Maroka do jechał 3 razy w roku do rodziny zobaczyć dzieci.

Czekam aż tobie tak gładko pójdzie i wybudujesz dom.

I jest bardzo prawdopodobne że Ty zarabiasz więcej od niego.

Czyli można pracować ciężej niż ty mniej zarabiać niz ty ale wybudować dom żywiąc rodzinę przy okazji jednak to nic bo więcej zarabiający chce haraczu dla siebie.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Koleś który robi w chlewni i potem buduje swój mały domek ma zapłacić haracz tobie mieszkającemu w Berlinie siedzącemu za biurkiem.
>A więc ujebany robotą koleś smierdzący świniami i gnojem musi zyskać uznanie ciebie. i zapłacić ci haracz bo zamiast do Maroka do jechał 3 razy w roku do rodziny zobaczyć dzieci.
>Czekam aż tobie tak gładko pójdzie i wybudujesz dom.
>I jest bardzo prawdopodobne że Ty zarabiasz więcej od niego.
>Czyli można pracować ciężej niż ty mniej zarabiać niz ty ale wybudować dom żywiąc rodzinę przy okazji jednak to nic bo więcej zarabiający chce haraczu dla siebie.

Nie musi mi płacić, ja też cos posiadam, jako właściciel niech zapłaci parobkowi, którego zatrudnia na swoim przy jego swiniach. Niech parobek też coś ma z ich wspólnej pracy a nie wszystko tylko dla Pana a parobek ma jeść i spać ze swiniami.

Zmieniłeś branżę z handlu na lobbig w interesie Solorza-Zaka?

Anarchista, pankowiec, który sprzeciwal się wszelkiej władzy nad sobą w roli lobbysty kapitalistow i ich złotych drapaczy chmur. Co za ironia!
20-04-2020 19:11 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Koleś który robi w chlewni i potem buduje swój mały domek ma zapłacić haracz tobie mieszkającemu w Berlinie siedzącemu za biurkiem.
>>A więc ujebany robotą koleś smierdzący świniami i gnojem musi zyskać uznanie ciebie. i zapłacić ci haracz bo zamiast do Maroka do jechał 3 razy w roku do rodziny zobaczyć dzieci.
>>Czekam aż tobie tak gładko pójdzie i wybudujesz dom.
>>I jest bardzo prawdopodobne że Ty zarabiasz więcej od niego.
>>Czyli można pracować ciężej niż ty mniej zarabiać niz ty ale wybudować dom żywiąc rodzinę przy okazji jednak to nic bo więcej zarabiający chce haraczu dla siebie.
>Nie musi mi płacić, ja też cos posiadam, jako właściciel niech zapłaci parobkowi, którego zatrudnia na swoim przy jego swiniach. Niech parobek też coś ma z ich wspólnej pracy a nie wszystko tylko dla Pana a parobek ma jeść i spać ze swiniami.

Jakiemu parobkowi.....gość robi przy świniach jest pracownikiem wybudował dom.

>Zmieniłeś branżę z handlu na lobbig w interesie Solorza-Zaka?

Aha....czyli ty wynajmując mieszaknie od Vonovi budujesz imperium BLACK ROCK walczysz ze złotymi wieżami i kapitalizmem.

A Ja płacąc podatki w Polsce starając się jak najwięcej ogarnąć samemu lobbuje wielki kapitał gdyż mam swoje małe własne ale ciasne jak to się mówi mieszkanie.

Jeszcze w lutym akcja firmy od której wynajmujesz mieszkanie chodziła po 54 euro....
Qrwa.....nie mogę znaleźć nigdzie i miliardów dolarów straciła firma od.....a nie czekaj
Moja własność zyskała....





>Anarchista, pankowiec, który sprzeciwal się wszelkiej władzy nad sobą w roli lobbysty kapitalistow i ich złotych drapaczy chmur. Co za ironia!

Przypomniałeś mi fajną piosenkę z tamtych lat
Zielone żabki-Młodzi gniewni
www.youtub(*)v=tWcAqNS3zdk&feature=emb_logo
O czym śpiewacie? O walczącej młodości?
Młodość nie walczy nie śni o wolności
Kobiety wino i śpiew
Resztę młodość ma gdzieś

Gdzie młodzi gniewni zmieniający świat
Gdzie są donkiszoci naszych lat
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Jakiemu parobkowi.....gość robi przy świniach jest pracownikiem wybudował dom.

Swinski parobek buduje sobie dom. I jak skończyła się ta fantastyczna historia?

Dostał dotacje z UE i odleciał na księżyc?

>>Zmieniłeś branżę z handlu na lobbig w interesie Solorza-Zaka?
>Aha....czyli ty wynajmując mieszaknie od Vonovi budujesz imperium BLACK ROCK walczysz ze złotymi wieżami i kapitalizmem.

Można teoretycznie spróbować na ulicy ale ja, jak 85% berlinskiej społeczności, wybrałem pomieszkanie na cudzym za ponad 1000 unijnych paciorków miesięcznie.

Ulica to nie jest miejsce dobre dla dzieci.

>A Ja płacąc podatki w Polsce starając się jak najwięcej ogarnąć samemu lobbuje wielki kapitał gdyż mam swoje małe własne ale ciasne jak to się mówi mieszkanie.

Czyż wszystko twoje jest małe a utrzymanie zapewnia Ci tylko ciężka robota na cudzym magazynie? Pewnie robisz w Amazonie?

>Jeszcze w lutym akcja firmy od której wynajmujesz mieszkanie chodziła po 54 euro....
>Qrwa.....nie mogę znaleźć nigdzie i miliardów dolarów straciła firma od.....a nie czekaj

Wiesz kim oni są?
Ja mieszkam u ludzi juz 8 lat a nie mam bladego pojęcia kim są.
Kim oni są, Ci co te miliardy zyskali a potem stracili?
Czy strat nie pokryje im rząd? Z podatku od pracy, konsumpcji i biedy, ze 100-letniego długu biedoty wobec kapitalistow i w największej tajemnicy, że nigdy się o tym nie dowiemy?

Kim oni są?

Czyż nie tak powstawały mity o tajnym, żydowskim rządzie światowym?

Wasze kamienice a nasze ulice?
20-04-2020 21:04 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>Swinski parobek buduje sobie dom. I jak skończyła się ta fantastyczna historia?

Skończ chlać, ćpać i przepuszczać na luksusy, to też dom kupisz ciulu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-04-2020 22:48 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Swinski parobek buduje sobie dom. I jak skończyła się ta fantastyczna historia?
>Skończ chlać, ćpać i przepuszczać na luksusy, to też dom kupisz ciulu

Chodzi Ci o to, żebym rodzinę wbrew jej woli przeprowadził na polską wieś, zamieszkał w WG z 3 pracownikami budowlanymi w jednym pokoju, spał na materacu na podłodze, oszczędził dzięki temu 500 waszych paciorków europejskich i wziął w waszym banku 40-letni kredyt, z lichwą ustalaną przez zarząd banku pod wpływem nikomu nieznanych właścicieli na podstawie ich widzimisię?

A kiedy już nauczę się być tak cwanym jak Ty, żebym zyskał jeszcze na naiwnych młodych, łatwo nimi sterując, po wpojeniu im przez waszą państwową szkołę potrzeby podporządkowania się, robiąc ich w konia?

Mi chodzi po głowie inny koncept.
Żeby pozostać człowiekiem godnym i żeby pozostając godnym coś w życiu osiągnąć.

Jeżeli chcesz mi zaproponować waszą pożyczkę na rozruch, to wiedz, że nie chce od Ciebie waszych paciorków.
Od Ciebie nie wziąłbym nawet za darmo, już wolałbym zdechnąć z głodu.
21-04-2020 18:48 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Jakiemu parobkowi.....gość robi przy świniach jest pracownikiem wybudował dom.
>Swinski parobek buduje sobie dom. I jak skończyła się ta fantastyczna historia?
>Dostał dotacje z UE i odleciał na księżyc?

8 lat siedzisz zagranicą i ty pytasz się jak skończyła się ta historia?
Może zostań świńskim parobkiem to się dowiesz.
Ja nie pytam człowieka co robił w chlewni na swój dom co dalej.

Ty chcesz by w twoim systemie ten człowiek płacił tobie haracz pomimo tego że bardzo ciężko pracował na swój dom . Ty nie uznajesz dziś jego domu. Czy miałbyś odwagę powiedzieć mu że ty wynajmujesz w Berlinie mieszkanie za 1400 euro miesięcznie i z tego powodu ze on ma dom a ty nie oczekujesz od niego pieniędzy i wówczas uznasz jego własność?

Powiedziałbyś to człowiekowi który tak ciężko zapracował na swój dom?






21-04-2020 21:41 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Ty chcesz by w twoim systemie ten człowiek płacił tobie haracz pomimo tego że bardzo ciężko pracował na swój dom.

Chcę by Musk najemnym pracownikom pracującym na jego własności i na jego zlecenie oprócz wynagrodzenia za pracę zapłacił im demokratycznie określony podatek od własności z zysku, którego nie przeznaczy na budowę swojej 100 fabryki ale właśnie na to dodatkowe świadczenie.

Wy sobie wymyśliliście model, w którym biedota z podatku od chleba dotuje budowę 100 fabryki Muska. A żeby biedota nie protestowała to ustanowiliscie kary kary za wyjawienie wiedzy kto co ma.

Kto ma uczciwsze podejście?
Wy czy ja?

Ty bo wymyśliłeś historyjkę o świńskim parobku z wielkim domem?

Czynsz to około 1050 EUR.
1400 zapłaciłem raz z zaległościami.
Jestem bogaty, bo komuś tyle płacę za pomieszkanie w cudzym, co mnie kosztuje niedojadanie?

>Ty nie uznajesz dziś jego domu.

Pomujajac już, że żadnego takiego domu nie ma i nigdy nie powstanie uznaje każda własność, która będzie jawna i zostanie opodatkowana podatkiem okreslanym jawnie w demokracji bezpośredniej w miejsce podatków od pracy, chleba i biedy.

>Czy miałbyś odwagę powiedzieć mu że ty wynajmujesz w Berlinie mieszkanie za 1400 euro miesięcznie i z tego powodu ze on ma dom a ty nie oczekujesz od niego pieniędzy i wówczas uznasz jego własność?
>Powiedziałbyś to człowiekowi który tak ciężko zapracował na swój dom?

Mówię to wszystkim kogo to tylko interesuje. Ujawniam swoje nazwisko, adres zamieszkania, pod którym przebywam w tej chwili, ujawniam swoje wynagrodzenie, ujawniam czynsz za mieszkanie jaki płacę a nawet to, że zalegam z alimentami i z paroma sprawami jeszcze.

Mówię to każdemu kto tylko chce tego słuchać. Również swiniopasom i nawet w 3 językach.

Sądzisz, że będę się bał powiedzieć o tym jakiemukolwiek człowiekowi, który ciężka pracą w cierpieniu i brudzie zdobył kawałek swojego?

Pokaż go a powiem mu o tym prosto w oczy a potem spróbuję przekonać go, że to jest właściwe, że tego kawałka swojego w moim modelu wcale nie staci a jeszcze rozwinie, bo go nikt nie zatrudni do budowy złotego falusa do chmur za miskę ryżu.
21-04-2020 22:28 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Pokaż go a powiem mu o tym prosto w oczy a potem spróbuję przekonać go, że to jest właściwe, że tego kawałka swojego w moim modelu wcale nie staci a jeszcze rozwinie, bo go nikt nie zatrudni do budowy złotego falusa do chmur za miskę ryżu.
>

Nie... ty masz mu powiedzieć że ten dom z roboty z chlewni uznasz mu i ma ci za to zapłacić haracz. Ty mu powiesz że ty wynajmujesz mieszkanie pracujesz w Berlinie za biurkiem.

I świat trzeba zmienić tak by pracownik chlewni płacił tobie haracz gdyż odkładał na swój dom w Polsce. Inaczej nie uznasz mu tego domu bo go nie uznajesz.

Nie uznajesz domu wypracowanego. To mu masz powiedzieć. Napisz to. dam sobie do zakładek.

Ja Hamerlik Konopka nie uznaje żadnego domu mieszkania ludzi którzy na ten dom zapracowali swoją pracą. Uznam wasze domy gdy mi zapłacicie.

Zapraszam was do mojej strefy. tam będę od was pobierał haracz za wasze domy i mieszkania nie dając nic w zamian a jedynie swoje uznanie.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Zapraszam was do mojej strefy.

W której człowiek nie pasożytuje na innym człowieku i można drugiemu zaufać, przez co całe społeczeństwo rozwinie się wyżej od społeczeństwa dziadostwa zbudowanego na prymitywnej dominacji, której doskonałym wyrazem są złote falusy do nieba tuż obok walących się na łeb robolom ruder.

Serdecznie zapraszam!

Przymusu nie ma, można zostać gdzie się jest i poświęcić własne życie na cudzy dobrobyt.
21-04-2020 23:09 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Zapraszam was do mojej strefy.
>W której człowiek nie pasożytuje na innym człowieku i można drugiemu zaufać, przez co całe społeczeństwo rozwinie się wyżej od społeczeństwa dziadostwa zbudowanego na prymitywnej dominacji, której doskonałym wyrazem są złote falusy do nieba tuż obok walących się na łeb robolom ruder.

Pobieranie haraczu od domu na który człowiek pracował w chlewni dla ciebie czym jest jak nie haraczem? Tylko pasożyt żywi się nie dając nic w zamian.


>Serdecznie zapraszam!
>Przymusu nie ma, można zostać gdzie się jest i poświęcić własne życie na cudzy dobrobyt.

Tak jak ty dla Black Rock. Zarządzane zasoby: 6,96 tryliarda USD...mieszkasz już tam 8 lat. Akcje Black Rock były po 200 dolców obecnie 474 za akcje.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Pobieranie haraczu od domu na który człowiek pracował w chlewni dla ciebie czym jest jak nie haraczem? Tylko pasożyt żywi się nie dając nic w zamian.

Domy posiadają kapitalisci, które zdobywają z dochodów kapitałowych.

Kto posiadł dom z własnej pracy i sobie przeliczy postulowany demokratyczny podatek od tego domu w zestawieniu z waszym tysiącem podatków i lichwą, to dojdzie do wniosku, że taka zamiana musi się opłacać.

ooooo

businessin(*)rowego-i-od-emisji-co2/6fh70wx

1001 i 1002

Jak to mówi salek kapitalisci wszystko wlicza w cenę. Zapłacą to wyłącznie Janusze i inni biedni frajerzy.
21-04-2020 23:42 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Pobieranie haraczu od domu na który człowiek pracował w chlewni dla ciebie czym jest jak nie haraczem? Tylko pasożyt żywi się nie dając nic w zamian.
>Domy posiadają kapitalisci, które zdobywają z dochodów kapitałowych.

Posiadają je też osoby które zapracowały na nie swoją ciężką pracą których nie uznajesz.



>Kto posiadł dom z własnej pracy i sobie przeliczy postulowany demokratyczny podatek od tego domu w zestawieniu z waszym tysiącem podatków i lichwą, to dojdzie do wniosku, że taka zamiana musi się opłacać.

Wylicz to. Na razie jest haracz uznaniowy. Za wszystko inne trzeba zapłacić.
czyli jest haracz i pierdyliard opłat. I z każdą musisz się bujać.


>ooooo
>businessin(*)rowego-i-od-emisji-co2/6fh70wx
>1001 i 1002
>Jak to mówi salek kapitalisci wszystko wlicza w cenę. Zapłacą to wyłącznie Janusze i inni biedni frajerzy.

Do tego zmierzasz. Podatki od wszystkiego.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Na razie jest haracz uznaniowy.

Powtórzyłeś już haracz 100x ?
Stał się już prawdą?

>Do tego zmierzasz. Podatki od wszystkiego.

Zmierzam do jednego, demokratycznie określanego, w jawnej demokracji bezpośredniej, w zasadniczej części bezpośrednio przelewanego do majątków pracowników najemnych PODATKU OD WŁASNOŚCI.

W miejsce waszych wszystkich podatków od pracy, od konsumpcji, od palenia węglem, właściwie od wszystkiego, napływających do państwowego koryta, na którym uwłaszczyli się partyjni sekreterze, ich rodziny, kolesie i kochanki.
22-04-2020 01:18 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Na razie jest haracz uznaniowy.
>Powtórzyłeś już haracz 100x ?
>Stał się już prawdą?

Haracz od posiadania domu w zamian za uznanie? A co to niby jest, tak robi mafia gdy bierze pieniądze i uznaje.

>>Do tego zmierzasz. Podatki od wszystkiego.
>Zmierzam do jednego, demokratycznie określanego, w jawnej demokracji bezpośredniej, w zasadniczej części bezpośrednio przelewanego do majątków pracowników najemnych PODATKU OD WŁASNOŚCI.
>W miejsce waszych wszystkich podatków od pracy, od konsumpcji, od palenia węglem, właściwie od wszystkiego, napływających do państwowego koryta, na którym uwłaszczyli się partyjni sekreterze, ich rodziny, kolesie i kochanki.

Zapomniałeś już że u ciebie za dojenie krów trzeba zapłacić jakiemuś bogaczowi ze złotego pałacu ?
nawet za czesanie włosów. U ciebie marchwi nie można posadzić w doniczce jak sie nie wykupi licencji
22-04-2020 12:18 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)
>>Na razie jest haracz uznaniowy.
>Powtórzyłeś już haracz 100x ?
>Stał się już prawdą?
Dziecko, to zawsze było prawdą. Opłata się za to, że nie zaj***iesz mi mojego.. a nie, pardąsik: że uznasz moje za chwilowo nietykalne - to właśnie definicja haraczu.
21-04-2020 22:47 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Ty bo wymyśliłeś historyjkę o świńskim parobku z wielkim domem?

Wymyślił byś sobie człowieka który jedzie za granicę do roboty w chlewni po to by nic z tego nie mieć?

Ja napisałem że typ ma dom. Ty już dodałeś że wielki....może wielki może mały ale nie....ty już dodałeś że wielki.

Robiłbyś w chlewni 8 lat (tak jak ty już robisz znaczy tyle jesteś zagranicą) po to by opłacić rachunki tam za życie.....czy raczej musiałbyś być na plus po wszystkich kosztach tak by wysłać coś do domu tak jak robią to inni a wysyłają jakies 17 miliardów złotych rocznie do Polski. Licz to razy 4 bo ludzie wracają z gotówką.

Co ty chcesz właściwie powiedzieć? Nie jedź zagranicę bo nie uwierzysz że tam pracując można kupić na powrocie mieszkanie? Oczywiście nie po 2-3 miesiącach....ale 8 lat czyli tyle co ty siedzisz to spokojnie.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Wymyślił byś sobie człowieka który jedzie za granicę do roboty w chlewni po to by nic z tego nie mieć?

Sugerujesz, że człowiek potrzebuje wyjechać do zagranicznej chlewni, żeby coś mieć?
Bo przepracowaszy całe życie w ojczyznie nieczego nie ma?
Sądzisz, że władza kapitalistow drenuje mniej niż władza sekretarzy? Skąd ten wniosek? Bo kapitalisci na chwilę pokazali ludzką twarz przy odbieraniu władzy?
Sądzisz, Vonowia nie zechce mieć 500.000 lokali w Polsce i że w Warszawie we własnych mieszkaniach będzie mieszkalo więcej niż 15%?

> Ja napisałem że typ ma dom. Ty już dodałeś że wielki....może wielki może mały ale nie....ty już dodałeś że wielki.

Naigrywam się z twojej wybujalej fantazji.
Świniopas będzie miał dom jak mu mamusia zostali i przy zdolnościach cwaniakow od chwilówek max 2-3 lata, nie dłużej, potem go straci na rzecz Vonovii a państwo w tej stracie mu serdecznie pomoże.
21-04-2020 23:23 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Wymyślił byś sobie człowieka który jedzie za granicę do roboty w chlewni po to by nic z tego nie mieć?
>Sugerujesz, że człowiek potrzebuje wyjechać do zagranicznej chlewni, żeby coś mieć?
>Bo przepracowaszy całe życie w ojczyznie nieczego nie ma?

A co to ma do rzeczy? Ty pojechałeś i on....i jeszcze 2-3miliony ludzi. Pojechali przymierać tam głodem zamknięci w ciemnych zimnych halach? Jak to opisywałeś?
No i jeszcze jebało metanem od świń....i?



>Sądzisz, że władza kapitalistow drenuje mniej niż władza sekretarzy? Skąd ten wniosek? Bo kapitalisci na chwilę pokazali ludzką twarz przy odbieraniu władzy?
>Sądzisz, Vonowia nie zechce mieć 500.000 lokali w Polsce i że w Warszawie we własnych mieszkaniach będzie mieszkalo więcej niż 15%?
>> Ja napisałem że typ ma dom. Ty już dodałeś że wielki....może wielki może mały ale nie....ty już dodałeś że wielki.
>Naigrywam się z twojej wybujalej fantazji.

Chyba masz ból dupy....bo co mam ci napisać...że ktoś robi za granicą i nic z tego nie ma? Miliony Polaków przewija się przez zachód i już ciężko spotkać kto tam nie był.
Piszesz jakbyś był w latach 80 jeden na pół miasta i mógł se fantazjować bo nie szło tego sprawdzić.

>Świniopas będzie miał dom jak mu mamusia zostali i przy zdolnościach cwaniakow od chwilówek max 2-3 lata, nie dłużej, potem go straci na rzecz Vonovii a państwo w tej stracie mu serdecznie pomoże.

Przekracza twoje pojęcie że można zapracować na swój dom.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Robiłbyś w chlewni 8 lat (tak jak ty już robisz znaczy tyle jesteś zagranicą) po to by opłacić rachunki tam za życie.....czy raczej musiałbyś być na plus po wszystkich kosztach tak by wysłać coś do domu tak jak robią to inni a wysyłają jakies 17 miliardów złotych rocznie do Polski. Licz to razy 4 bo ludzie wracają z gotówką.
>Co ty chcesz właściwie powiedzieć? Nie jedź zagranicę bo nie uwierzysz że tam pracując można kupić na powrocie mieszkanie? Oczywiście nie po 2-3 miesiącach....ale 8 lat czyli tyle co ty siedzisz to spokojnie.

Zaproponuje swiniopasowi, zapłać podatek od swojego domu ale nie płac żadnego podatku od pracy, od każdej kromki chleba, kupuj wódkę po 2 paciorki, bo żadnej akcyzy nie ma.

Nie ma też państwowych dotacji z podatku od biedy dla najbogatszych kapitalistow, więc państwo nie stworzy Ci za twoja kasę monopolu.

A jeżeli nie jesteś przekonany to dorzucam jeszcze automatyczny debet do wysokości wartości twojego domu, za który nie zapłacisz żadnego paciorka lichwy żadnemu lichwiarzowi a jedynie ten jeden podatek od domu.

Wchodzisz w to czy poswiecasz życie dla dobrobytu cwaniakow, którzy tak Cię wyrokują, że nawet nie zauważysz kiedy zostaniesz bez niczego prócz zapieprzu od rana do nocy i strachu, że Cię przegonią z cudzego na ulicę?
21-04-2020 23:34 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Robiłbyś w chlewni 8 lat (tak jak ty już robisz znaczy tyle jesteś zagranicą) po to by opłacić rachunki tam za życie.....czy raczej musiałbyś być na plus po wszystkich kosztach tak by wysłać coś do domu tak jak robią to inni a wysyłają jakies 17 miliardów złotych rocznie do Polski. Licz to razy 4 bo ludzie wracają z gotówką.
>>Co ty chcesz właściwie powiedzieć? Nie jedź zagranicę bo nie uwierzysz że tam pracując można kupić na powrocie mieszkanie? Oczywiście nie po 2-3 miesiącach....ale 8 lat czyli tyle co ty siedzisz to spokojnie.
>Zaproponuje swiniopasowi, zapłać podatek od swojego domu ale nie płac żadnego podatku od pracy, od każdej kromki chleba, kupuj wódkę po 2 paciorki, bo żadnej akcyzy nie ma.
>Nie ma też państwowych dotacji z podatku od biedy dla najbogatszych kapitalistow, więc państwo nie stworzy Ci za twoja kasę monopolu.

Czemu ma płacić tobie haracz a ty jemu nie? Robisz tam 8 lat od paru lat za biurkiem.
Gość odkłada euro do euro i z tego buduje dom. Ty pracujesz za biurkiem nie dasz mu nic tylko qrwa jakieś uznanie.
Będziesz żył z jego pracy...i on ma się na to zgodzić? Pojebało cię? Powiedz mu to uznam twój dom jak mi zapłacisz.


>A jeżeli nie jesteś przekonany to dorzucam jeszcze automatyczny debet do wysokości wartości twojego domu, za który nie zapłacisz żadnego paciorka lichwy żadnemu lichwiarzowi a jedynie ten jeden podatek od domu.
>Wchodzisz w to czy poswiecasz życie dla dobrobytu cwaniakow, którzy tak Cię wyrokują, że nawet nie zauważysz kiedy zostaniesz bez niczego prócz zapieprzu od rana do nocy i strachu, że Cię przegonią z cudzego na ulicę?

Ale to ty budujesz potęgę Black ROCK a nie gosc który ma swój dom.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Czemu ma płacić tobie haracz a ty jemu nie?

Właściciel płaci reszcie, właściciele też dostają ale mogą mieć do zapłacenia więcej niż otrzymują, to zależy od wartości mienia.
Ci co nic nie mają, Ci nic nie płacą i tylko dostają od właścicieli.

Kto komu płaci zależy od tego kto wejdzie w rolę właściciela a kto w rolę robola i jaki demokratycznie, w jawnej demokracji bezpośredniej, podatek zostanie określony.

?Robisz tam 8 lat od paru lat za biurkiem.

W ogóle czytasz co się do Ciebie pisze?
Nielegalne roboty na budowach, bezrobocie, wszystko co popadło przez agencję pracy tymczasowej, potem w drukarni i czasem po 16h na stojąco z jedną krótką przerwą, czasem przez cały dzień na głodnego, czasem przez 3 tygodnie bez jednego dnia przerwy bez żadnego urlopu a nawet gorzej zmywając myjką lakiery UV i ich rozpuszczalniki, substancje bardzo toksyczne, z płótna sitodruku kiedy odbiciem dostajesz na twarz toksynę doskonale rozproszoną w powietrzu uderzeniem gorącej wody pod wysokim ciśnieniem. Przez rok bez żadnej maski. Zaczęło się od zapalenia worka osierdziowego, podejrzenia zawału serca i jazda przez Berlin na sygnale karetką. Kilka dni w szpitalu. Następnie kaszel przez rok. Kilkukrotne lądowanie z atakiem duszności na pogotowiu. Czasem z kilkudniowym pobytem w szpitalu, czasem podłączony do tlenu. W końcu po 2 latach walki i kaszlu każdego dnia przez kilka godzin - silna astma i silna dawka kortyzolu każdego dnia. Kaszel udało się trochę opanować ale przyśpieszona akcja serca pozostała. Wraz z nadciśnieniem idealna kompozycja na przyjęcie koronawirusa.
Więc czy czytasz co się do Ciebie pisze?

Ach taaak.
Przecież komentowałeś nawet uśmieszkami filmik z rozbiórki terakoty.

Dlaczego więc to piszesz, o co tu chodzi????

Ach wiem!
Kiedy idzie o twoje wszystko inne masz w dupie.

Ale żebyś choć jeszcze miał na tym stracić!
To nie, też nie o to chodzi.
Chodzi o dominację, chodzi o to, że to Ty masz definiować to co jest dobre i co jest złe.
22-04-2020 01:15 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Czemu ma płacić tobie haracz a ty jemu nie?
>Właściciel płaci reszcie, właściciele też dostają ale mogą mieć do zapłacenia więcej niż otrzymują, to zależy od wartości mienia.
>Ci co nic nie mają, Ci nic nie płacą i tylko dostają od właścicieli.
>Kto komu płaci zależy od tego kto wejdzie w rolę właściciela a kto w rolę robola i jaki demokratycznie, w jawnej demokracji bezpośredniej, podatek zostanie określony.
>?Robisz tam 8 lat od paru lat za biurkiem.
>W ogóle czytasz co się do Ciebie pisze?
>Nielegalne roboty na budowach, bezrobocie, wszystko co popadło przez agencję pracy tymczasowej, potem w drukarni i czasem po 16h na stojąco z jedną krótką przerwą, czasem przez cały dzień na głodnego, czasem przez 3 tygodnie bez jednego dnia przerwy bez żadnego urlopu a nawet gorzej zmywając myjką lakiery UV i ich rozpuszczalniki, substancje bardzo toksyczne, z płótna sitodruku kiedy odbiciem dostajesz na twarz toksynę doskonale rozproszoną w powietrzu uderzeniem gorącej wody pod wysokim ciśnieniem. Przez rok bez żadnej maski. Zaczęło się od zapalenia worka osierdziowego, podejrzenia zawału serca i jazda przez Berlin na sygnale karetką. Kilka dni w szpitalu. Następnie kaszel przez rok. Kilkukrotne lądowanie z atakiem duszności na pogotowiu. Czasem z kilkudniowym pobytem w szpitalu, czasem podłączony do tlenu. W końcu po 2 latach walki i kaszlu każdego dnia przez kilka godzin - silna astma i silna dawka kortyzolu każdego dnia. Kaszel udało się trochę opanować ale przyśpieszona akcja serca pozostała. Wraz z nadciśnieniem idealna kompozycja na przyjęcie koronawirusa.
>Więc czy czytasz co się do Ciebie pisze?
>Ach taaak.
>Przecież komentowałeś nawet uśmieszkami filmik z rozbiórki terakoty.
>Dlaczego więc to piszesz, o co tu chodzi????
>Ach wiem!
>Kiedy idzie o twoje wszystko inne masz w dupie.
>Ale żebyś choć jeszcze miał na tym stracić!
>To nie, też nie o to chodzi.
>Chodzi o dominację, chodzi o to, że to Ty masz definiować to co jest dobre i co jest złe.

NAPISZE TWOJE SŁOWA


>Naigrywam się z twojej wybujalej fantazji.


Chyba nie masz z tym problemu skoro ty to robisz.....zresztą nie raz juz mi tak pisałeś.

Bandyta....potem pisałeś że to prowokacja.

Roscisz sobie prawo do prowokacji naigrywania.....i haraczu od czyjegoś domu

>Chodzi o dominację, chodzi o to, że to Ty masz definiować to co jest dobre i co jest złe.

Ty chcesz zdominować pracownika chlewni i pobrać haracz nie dając mu w zamian nic.


Nie uznajesz jego domu choć cięzko na niego pracował.
Powiedz to napisz. masz odwagę

22-04-2020 01:29 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Przecież komentowałeś nawet uśmieszkami filmik z rozbiórki terakoty.

Skuwałeś płytki kurzyło się jak sqrwysyn a ty kręciłeś filmik i gadałeś w tym kurzu gdzie ja bym odruchowo zakrył twarz.

Robiłem wiele razy takie rzeczy i qrwa szacun dla cibie bo ja miałem założony stary podkoszulek na łeb żeby ten pył nie dostał mi się do płuc.
22-04-2020 06:07 
 Ocena 2 na 2
szarley (54908 punktów)
>>Ty chcesz by w twoim systemie ten człowiek płacił tobie haracz pomimo tego że bardzo ciężko pracował na swój dom.
>Chcę by Musk....
Nikt cię nie pyta o Muska
Pytanie jest o dwóch robotników pracujących przy tej samej taśmie, z których jeden naszporował na dom, a drugi przepuścił

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-04-2020 19:56 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>jako właściciel niech zapłaci parobkowi, którego zatrudnia na swoim przy jego swiniach.

Ciulem jesteś, ciulem umrzesz, ciulem Bóg cię wskrzesi

>parobek ma jeść i spać ze swiniami.
Ciulem jesteś, ciulem umrzesz, ciulem Bóg cię wskrzesi

Szkoda tylko dzieci ciula, wychowanych w oparach dopalaczy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-04-2020 06:54 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>To może inaczej. Opodatkowujesz Saudi Armaco...okej......Saudi Armaco tnie jeszcze bardziej wydobycie ty potrzebujesz paliwa do swojego auta.....kto jest Bossem?

W moim modelu właściciel zasobów płaci podatek najemnym robolom niezależnie od tego czy zasoby wydobędzie, przetworzy, sprzeda czy nie.
Nie sprzeda to nie będzie miał kasy na podatek.
Nie zapłaci podatku to utraci mienie na rzecz tego, który wycenił je najwyżej i podatek po przejęciu własności zapłaci.

W waszym modelu właściciel może manipulować najemnikami jak hodowca mlecznymi krowami. Wszystkie wasze rozwiniete, bogate organizacje, zarówno państwowe, miejskie jak i biznesowe są zbudowane na bieddzie napływowych najemników.

W moim modelu naplywowemu najemnikowi bez mienia należy się podatek od cudzej własności, na której przyszło mu pracować.
Robienie drugiego człowieka w konia i sterowanie jego energia życiową na wybudowanie złotego falusa do chmur z pominięciem zaspokojenia jego podstawowych potrzeb w moim modelu nie jest możliwe.

Jeszcze jesteście wielkimi Bossami ale przyjdą lepsze czasy to staniecie się szefującymi organizatorami pracy najemników w celu zaspokojenia wspólnych potrzeb.
20-04-2020 13:10 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>To może inaczej. Opodatkowujesz Saudi Armaco...okej......Saudi Armaco tnie jeszcze bardziej wydobycie ty potrzebujesz paliwa do swojego auta.....kto jest Bossem?
>W moim modelu właściciel zasobów płaci podatek najemnym robolom niezależnie od tego czy zasoby wydobędzie, przetworzy, sprzeda czy nie.
>Nie sprzeda to nie będzie miał kasy na podatek.
>Nie zapłaci podatku to utraci mienie na rzecz tego, który wycenił je najwyżej i podatek po przejęciu własności zapłaci.

Wyślesz urzędników do oszacowania zasobów ropy Saudi Armaco....czy tak z dupy ten podatek będzie?

>W waszym modelu właściciel może manipulować najemnikami jak hodowca mlecznymi krowami. Wszystkie wasze rozwiniete, bogate organizacje, zarówno państwowe, miejskie jak i biznesowe są zbudowane na bieddzie napływowych najemników.

Twoim modelu ropy szukają krasnale za free. A gdy ja znajdą kazdy dostanie powiadomienie na telefon. Kup teraz.





>W moim modelu naplywowemu najemnikowi bez mienia należy się podatek od cudzej własności, na której przyszło mu pracować.

Czyli przed zatrudnieniem dostaje hajs od wyceny działki wyceny złoża jak się zatrudni to tez dostaje? jeszcze tą samą kasę?
A i jeszcze haracz od kumpla który ma mieszkanie.

>Robienie drugiego człowieka w konia i sterowanie jego energia życiową na wybudowanie złotego falusa do chmur z pominięciem zaspokojenia jego podstawowych potrzeb w moim modelu nie jest możliwe.


Zaiste. Ktoś kto będzie posiadał prawo do ropy na ziemi to będzie bidok. Jedna osoba.

Biorąc pod uwagę jak dziś tam mają whuj kasy to na jednego człowieka będzie przypadać jakiś kosmiczny majątek....



>Jeszcze jesteście wielkimi Bossami ale przyjdą lepsze czasy to staniecie się szefującymi organizatorami pracy najemników w celu zaspokojenia wspólnych potrzeb.

Potrzebna tłumaczka.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Wyślesz urzędników do oszacowania zasobów ropy Saudi Armaco....czy tak z dupy ten podatek będzie?

W moim modelu swiadectwa własności wycenia się wzajemnie przez wszytkich użytkowników księgi kapitału i do wysokości posiadanych środków.

Każda taka wycena jest ofertą wykupu świadectwa, którą właściciel w każdej chwili może przyjąć, wymieniając świadectwo na środki pieniężne i zwalniając się z opodatkowania.

Jeżeli taki model zadziała i okaże się efektywny, właściciele Saudi Armaco sami przyjdą wpisać się do księgi. Zrobią to dla własnej korzyści, bo zauważa, że w moim modelu właściciel osiąga dużo więcej niż w systemie robienia człowieka przez człowieka w konia.

To takie proste.

Żaden człowiek nie oprze się korzyściom.

A jeśli sądzisz, że wasz system tajemnic i przemocy jest efektywnie najwyżej to łudź się dalej.

Jak dowodzi historia ludzkości, tam gdzie jest mniej kłamstw, tajemnic, manipulacji, przemocy, agresji tam osiąga się więcej.
farmer (22440 punktów)
>>Wyślesz urzędników do oszacowania zasobów ropy Saudi Armaco....czy tak z dupy ten podatek będzie?
>W moim modelu swiadectwa własności wycenia się wzajemnie przez wszytkich użytkowników księgi kapitału i do wysokości posiadanych środków.

weź mnie oświeć.....i powiedz jak to zrobisz.

>Każda taka wycena jest ofertą wykupu świadectwa, którą właściciel w każdej chwili może przyjąć, wymieniając świadectwo na środki pieniężne i zwalniając się z opodatkowania.
>Jeżeli taki model zadziała i okaże się efektywny, właściciele Saudi Armaco sami przyjdą wpisać się do księgi. Zrobią to dla własnej korzyści, bo zauważa, że w moim modelu właściciel osiąga dużo więcej niż w systemie robienia człowieka przez człowieka w konia.
>To takie proste.

Ten biliarder ze złotwj wieży w twoim systemie to pojawi się chyba z innej planety.

Znasz kogoś kto wykupi złoże ropy?



>Żaden człowiek nie oprze się korzyściom.
>A jeśli sądzisz, że wasz system tajemnic i przemocy jest efektywnie najwyżej to łudź się dalej.
>Jak dowodzi historia ludzkości, tam gdzie jest mniej kłamstw, tajemnic, manipulacji, przemocy, agresji tam osiąga się więcej.


Jak dowodzi historia będziesz robił to co robisz i budował imperium jakiegoś jednego typa.
Zbieracz puszek zapłaci myto w drodze do skupu.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Czyli przed zatrudnieniem dostaje hajs od wyceny działki wyceny złoża jak się zatrudni to tez dostaje? jeszcze tą samą kasę?

Zgadza się.

Ale jako kapitalista w moim modelu masz możliwość nie przyjmować biedoty z Afryki do ciężkiej roboty i nie akceptować ich uczestnictwa w księdze kapitału.

Jaki większość kapitału ich wnioski o uczestnictwo odrzucasz.

Mozesz wszystko robić sam - czyścić po sobie kibel, podawać sobie do stołu - nic nie stoi na przeszkodzie.

Jeżeli bierzesz jednak kogos do roboty na swoim to również dla jego dobra a nie wyłącznie dla złotych falusow do nieba i chwały Panów wlascicieli.
farmer (22440 punktów)
>>Czyli przed zatrudnieniem dostaje hajs od wyceny działki wyceny złoża jak się zatrudni to tez dostaje? jeszcze tą samą kasę?
>Zgadza się.
>Ale jako kapitalista w moim modelu masz możliwość nie przyjmować biedoty z Afryki do ciężkiej roboty i nie akceptować ich uczestnictwa w księdze kapitału.
>Jaki większość kapitału ich wnioski o uczestnictwo odrzucasz.
>Mozesz wszystko robić sam - czyścić po sobie kibel, podawać sobie do stołu - nic nie stoi na przeszkodzie.
>Jeżeli bierzesz jednak kogos do roboty na swoim to również dla jego dobra a nie wyłącznie dla złotych falusow do nieba i chwały Panów wlascicieli.



Twój szef ma taką chatę do nieba? To niezła marża. Tu w Polsce gdzie mieszkam to kościół jest największy.

Fallusów złotych do nieba nie widziałem....no chyba że wieżowce w których mieszkają ludzie.

szarley (54908 punktów)
>> A dlaczego mam ci cokolwiek oddawać ???
>>
Rąk do pracy nie masz?
>Ustalilem, że uznanie cudzej własności kosztuje właścicieli demokratyczny podatek na rzecz najemnych roboli i uzasadniam to dobrem wspólnym.

Uzasadniasz to jedynie twoim dobrem

>Teraz muszę tego wspólnego dobra dowieść
Czym?
Mantrami? Ucieczkami?

www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371

>>czyli uznałeś że lepiej przepić wypłatę i dostać daninę od innej wypłaty.
>Ustaliłem, że pracujemy aby konsumować owoce własnej pracy a nie po to, żeby postawić złotego falusa, na szczycie którego wąska grupka odniesie wrażenie panowania nad światem.
Ale jak szarley konsumuje owoce własnej pracy mieszkając we własnym domu, to dowalić mu podatek na ośmiorniczki Hamerlika.

>>Pomyśl. Jaki przytomnie myślący pracownik da cześc swojej wypłaty koledze który chla wódę. (przykłady skrajne)
>Chodzi Ci o sytuację, w której kapitalistę,..
Nie chodzi o kapitalistę tylko o drugiego robotnika!
Odnieś się wreszcie do tego przykładu zamiast uciekać

Żałosny jesteś


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Ale jak szarley konsumuje owoce własnej pracy mieszkając we własnym domu, to dowalić mu podatek na ośmiorniczki Hamerlika.

W moim modelu nie ma miejsca na to, żebyś sobie trzymał nieuprawiana ziemię jako kapitał, bo może twój syn na niej zechce coś zrobić jak dorośnie, a tymczasem będziesz z tytulu posiadania pola uzyskiwał dopłaty z podatku od biedy VAT.

Takie rzeczy są możliwe tylko w dziadowskim systemie.

Albo wyzyskujesz zasoby z korzyścią dla wszytkich albo przestajesz być właścicielem - takie są zasady mojego modelu.

W moim modelu nie zdołasz utrzymać sadu guszy tylko dla siebie i nic z nim nie robić, tylko w nim leżeć i zjadać gruszki, które same rosną.
szarley (54908 punktów)
>>Ale jak szarley konsumuje owoce własnej pracy mieszkając we własnym domu, to dowalić mu podatek na ośmiorniczki Hamerlika.
>W moim modelu nie ma miejsca na to, żebyś sobie trzymał nieuprawiana ziemię

Ta ziemia jest uprawiana! Ile razy jeszcze mam ci to pisać! Znów się najarałeś jak wieprz?
Ta ziemia rodzi owoce, a ty chcesz mi ją opodatkować
Jakim prawem! Bo mam?

>Albo wyzyskujesz zasoby z korzyścią dla wszytkich albo przestajesz być właścicielem - takie są zasady mojego modelu.
A dlaczego z mojego sadu mają jeść wszyscy?
Wszyscy tam pracują?

>>W moim modelu nie zdołasz utrzymać sadu guszy tylko dla siebie
i nic z nim nie robić, tylko w nim leżeć i zjadać gruszki, które same rosną.

1 Do jasnej K... nędzy. Żeby sad rodził, to w nim trzeba PRACOWAĆ skretyniały leniu a nie leżeć.
2 Mój sad i moje gruszki. Moja praca. Mam prawo je zjeść. Kim ty jesteś żeby określać kto ma prawo a kto nie do owoców mojej pracy !

CDN


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Mój sad i moje gruszki. Moja praca. Mam prawo je zjeść. Kim ty jesteś żeby określać kto ma prawo a kto nie do owoców mojej pracy !

To nie są tylko owoce twojej pracy.
To są też ziemskie zasoby, które jak każdy widzi są ograniczone.
Można Ci je przyznać i owszem, jeżeli będziesz wyzyskiwał je dla dobra wspólnego.

Przyznanie Ci zasobów ziemskich, z ktorych będziesz korzystał sam i tylko we własnym zakresie, w kontekście tego, że pełno na świcie ludzi bez żadnych zasobów, byłoby społeczna paranoją.

Kategoryczne NIE dla nieopodatkowanej własności!
Kategoryczne NIE dla utajnionej własności!

O podatkach od pracy i konsumpcji, z ktorych właścicielom wypłacane są dotacje na kolejne akwizycje już nawet nie piszę, bo to skrajna paronoja społeczna.

Takie cos wymyslic mogło tylko dziadostwo.

Tfuuuu!
20-04-2020 12:29 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>>Mój sad i moje gruszki. Moja praca. Mam prawo je zjeść. Kim ty jesteś żeby określać kto ma prawo a kto nie do owoców mojej pracy !
>To nie są tylko owoce twojej pracy.

A czyjej? Najarańcu

>To są też ziemskie zasoby, które jak każdy widzi są ograniczone.
I służą wytwarzaniu dobra, które jest używane
Gdyby ktoś inny miał ten sad, też by z niego gruszki zjadał

Chcesz się nażreć cudzymi gruszkami. To twój cel
Roboty się chwyć. Kup sad i rozdawaj owoce. Wolno ci

Pracowałem, oszczędzałem, mam dom i sad, ty się lenisz, przepuszczasz i chcesz żreć co inni wypracują

Dlaczego mam płacić na ciebie podatek?
Dlaczego mam na ciebie pracować?

Dziadostwo

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54908 punktów)
>W moim modelu nie zdołasz utrzymać sadu guszy tylko dla siebie i nic z nim nie robić, tylko w nim leżeć i zjadać gruszki, które same rosną.

Nie uważasz pracy na roli.
Życzę ci, żeby ci brakło owoców tej pracy
Jak poczujesz głód, nauczysz się że jedzenie zawdzięczasz PRACY tych, którzy uprawiają ziemię

Bodajś głodny chodził, może cię to czegoś nauczy śmierdzielu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-04-2020 16:48 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>Ale jak szarley konsumuje owoce własnej pracy mieszkając we własnym domu, to dowalić mu podatek na ośmiorniczki Hamerlika.
>W moim modelu nie ma miejsca na to, żebyś sobie trzymał nieuprawiana ziemię jako kapitał... .

Przeciez dwa tygodnie temu pisałeś, że szarley w Twoim duposystemie będzie mógł trzymać nieuprawiane pole i po przejściu na rentę sprzedawać kawałek po kawałku.

Więc jak jest? Będzie pole na rentę czy bedzie pole przymusowo zabierane?
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>Ale jak szarley konsumuje owoce własnej pracy mieszkając we własnym domu, to dowalić mu podatek na ośmiorniczki Hamerlika.
>>W moim modelu nie ma miejsca na to, żebyś sobie trzymał nieuprawiana ziemię jako kapitał... .
>Przeciez dwa tygodnie temu pisałeś, że szarley w Twoim duposystemie będzie mógł trzymać nieuprawiane pole i po przejściu na rentę sprzedawać kawałek po kawałku.
>Więc jak jest? Będzie pole na rentę czy bedzie pole przymusowo zabierane?

Jeżeli stać go na podatek to oczywiscie, może trzymać ziemię nieuprawiana, każdy że swoim robi co chce i nikomu nic do tego, w tym również demokratycznie wybranym rządom ale skąd weźmie kasę na podatek.

Na starość ma sprzedać ziemię, żeby mieć kasę na utrzymanie ale uprawiana wcześniej ziemię od której przez całe życie płacił podatek, której uprawiać nie ma już siły.
19-04-2020 19:32 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>Musiałoby mi na dekel walnąć, żebym przystał na taki debilizm.
200 lat temu w angielskim parlamencie posłowie zagotowali się z oburzenia, gdy próbowano im wcisnąć debilizm podatku od dochodu. Nawet bez progresji, bo to debilizm do kwadratu. Jakoś dziś płacę progresywny PIT.. dziś już mało kto dostrzega, że mogło/może być inaczej.

>>Nie próbuj mi nawet wciskać, że wynagrodzenie za pracę w fabryce jest tym samym co komorne uzyskane za najem czynszówki.
>Nie, nie jest tym samym
Really? Dochód jest dochód. Co za różnica z czego? Jedyna różnica polega na tym, że sprzedaje się coś diametralnie innego.

>Właściciele tych mieszkań zapłacą mniej niż dziś
Nieprawda. Właściciele mieszkań na wynajem tak samo jak dziś absolutnie każdy koszt wrzucą w cenę wynajmu. Debile tego nie rozumieją.. zwłaszcza biadoląc na wysoką cenę czynszu w Berlinie nie rozumieją, że spora część tego czynszu - to niemiecki podatek od własności, czyli kataster. Podobnie podniesiony demokratycznie podatek natychmiast przełoży się na wzrost czynszów. Tak więc nie zapłacą mniej. Zapłacą tyle samo co dziś - czyli nic. Podniesienie podatków spowoduje jedynie zmniejszenie podaży, wzrost ceny... Niestety oberwaliby też ludzie potrafiący dorobić się czegoś więcej niż długi.

Mechanizm jest prosty, a na dyskusję z nawiedzonymi debilami naprawdę szkoda własnego życia. Są minusy.
szarley (54908 punktów)
>200 lat temu w angielskim parlamencie posłowie zagotowali się z oburzenia, gdy próbowano im wcisnąć debilizm podatku od dochodu.
Rozmowa na temat podatków mogłaby być bardzo ciekawa, ale nie wtedy, kiedy przy stole siedzi (----)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-04-2020 20:22 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>200 lat temu w angielskim parlamencie posłowie zagotowali się z oburzenia, gdy próbowano im wcisnąć debilizm podatku od dochodu.
>Rozmowa na temat podatków mogłaby być bardzo ciekawa, ale nie wtedy, kiedy przy stole siedzi (----)

Ten, który się z Szarleyem zgadza i potwierdza, że mu się wszytko należy a nawet jeszcze więcej.
salek (4701 punktów)
>>200 lat temu w angielskim parlamencie posłowie zagotowali się z oburzenia, gdy próbowano im wcisnąć debilizm podatku od dochodu.
>Rozmowa na temat podatków mogłaby być bardzo ciekawa
Z całym szacunkiem, szarleyu, ale już próbowaliśmy. Niestety z Tobą na ten temat nie da się dyskutować.

> ale nie wtedy, kiedy przy stole siedzi (----)
(----) zawsze da się ignorować, choć patrząc po forum to koszmarnie trudne. Na forum jest mechanizm ukrywania wypowiedzi nieinteresujących rozmówców, ale nie wiem, jak skutecznie to funkcjonuje.
19-04-2020 21:04 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>(----) zawsze da się ignorować, choć patrząc po forum to koszmarnie trudne. Na forum jest mechanizm ukrywania wypowiedzi nieinteresujących rozmówców, ale nie wiem, jak skutecznie to funkcjonuje.
>

Ukrycie sprzecznej opinii?
Zeby Ci się światopogląd nie popsuł?
Może pisz własne teksty a potem je czytaj, na pewno się z nimi zgodzisz ale z rozwojem może być gorzej.
19-04-2020 20:02 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>>Nie, nie jest tym samym
>Really? Dochód jest dochód. Co za różnica z czego? Jedyna różnica polega na tym, że sprzedaje się coś diametralnie innego.

Różnica jest spora....Lepszy gram handlu, niż kilo roboty.

Pomalowałem dziś kuchnię u siebie. Dwa dni pracy (wczoraj czyszczenie i takie tam).....po skończonej robocie dzisiaj z ciekawości sprawdziłem ile to jest warte.
Metr kwadratowy czyszczenia średnio 10zeta malowanie 13-15 zł metr.

Praca jest wartością dodaną jakbym na to nie patrzył handel to tylko marża. To jak BTC. kosztuje to to 30k złotych. A czemu? A bo tak.

Pracę malarza potrafię wycenić. BTC to fantazja kupujcych
salek (4701 punktów)
>Różnica jest spora....Lepszy gram handlu, niż kilo roboty.
Więc czemu nie zajmiesz się handlem?

>Pomalowałem dziś kuchnię u siebie. Dwa dni pracy (wczoraj czyszczenie i takie tam).....po skończonej robocie dzisiaj z ciekawości sprawdziłem ile to jest warte.
>Metr kwadratowy czyszczenia średnio 10zeta malowanie 13-15 zł metr.
Hm.. zmarnowałeś zatem dwa dni swojego życia zamiast zapłacić komuś 25pln/metr? Cóż.. na pocieszenie mogę Ci dodać, że komuś znającemu się na tej robocie pewnie nie zajęłoby to dwa dni. Ale z drugiej strony musiałbyś zrobić inną pracę, której trzeba by się nauczyć, a tzw. robole nie mają o niej pojęcia.

>Pracę malarza potrafię wycenić. BTC to fantazja kupujcych
>
Zupełnie jak obraz znanego malarza. Rozumiem, że za 'Damę z łasiczką' też chciałbyś zapłacić 15pln/metr, a miliony, jakie jest warta - to fantazja kupujących.
19-04-2020 20:55 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Różnica jest spora....Lepszy gram handlu, niż kilo roboty.
>Więc czemu nie zajmiesz się handlem?

Zajmuje

>>Pomalowałem dziś kuchnię u siebie. Dwa dni pracy (wczoraj czyszczenie i takie tam).....po skończonej robocie dzisiaj z ciekawości sprawdziłem ile to jest warte.
>>Metr kwadratowy czyszczenia średnio 10zeta malowanie 13-15 zł metr.
>Hm.. zmarnowałeś zatem dwa dni swojego życia zamiast zapłacić komuś 25pln/metr? Cóż.. na pocieszenie mogę Ci dodać, że komuś znającemu się na tej robocie pewnie nie zajęłoby to dwa dni. Ale z drugiej strony musiałbyś zrobić inną pracę, której trzeba by się nauczyć, a tzw. robole nie mają o niej pojęcia.

Nie w tym rzecz. czy zmarnowałem czy nie.

Ściana się nie pomaluje sama i możesz ją wycenić nawet na kozylion dolarów. Koniec końców trzeba machać rękami.

>>Pracę malarza potrafię wycenić. BTC to fantazja kupujcych
>>
>Zupełnie jak obraz znanego malarza. Rozumiem, że za 'Damę z łasiczką' też chciałbyś zapłacić 15pln/metr, a miliony, jakie jest warta - to fantazja kupujących.
>

A cze mu nie? A pomalowałbyś kuchnie za jeden grosz? Bo ja nie.
Uprzedzę....wartość grosza na dzień 19/04/2020
salek (4701 punktów)
>>>Różnica jest spora....Lepszy gram handlu, niż kilo roboty.
>>Więc czemu nie zajmiesz się handlem?
>Zajmuje
Gratuluję

>Nie w tym rzecz. czy zmarnowałem czy nie.
>Koniec końców trzeba machać rękami.
Dokładnie. Pytanie tylko, czy koniecznie trzeba swoimi.

>A cze mu nie? A pomalowałbyś kuchnie za jeden grosz? Bo ja nie.
Ja też nie. Ale za 'Damę' zapłaciłbym miliony.
19-04-2020 21:30 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>Różnica jest spora....Lepszy gram handlu, niż kilo roboty.
>>>Więc czemu nie zajmiesz się handlem?
>>Zajmuje
>Gratuluję
>>Nie w tym rzecz. czy zmarnowałem czy nie.
>>Koniec końców trzeba machać rękami.
>Dokładnie. Pytanie tylko, czy koniecznie trzeba swoimi.

To był tekst pomocniczy. Dla mnie to relaks....sobota po południu na chillout kupiłem farbę więc do wieczora stan wstępny. Dziś malowanie też chillout z przerwami na pisanie na forum potem spacer z żoną po pizze bo kuchnia rozgrzebana między czasie zagrałem z synem na konsoli wypiłem kilka piw...a w portfelu zostało sporo grosza.


Mi chodziło o pracę. Praca jako wartość dodana gdzie powstaje dany produkt to zupełnie coś innego jak marża na tym produkcie.


>>A cze mu nie? A pomalowałbyś kuchnie za jeden grosz? Bo ja nie.
>Ja też nie. Ale za 'Damę' zapłaciłbym miliony.
>

No właśnie.Sprzedający wystawia towar za kilka milionów....sky is the limit. Może następne pokolenia uznają że to badziew...... a praca będzie pracą.
Nie znajdziesz ameby która wykopie dół i powie merci beaucoup.
Jan Vermeer ten od Dziewczyny z perłą bidował i prócz malowania prowadził oberżę ojca.
salek (4701 punktów)
>Mi chodziło o pracę. Praca jako wartość dodana gdzie powstaje dany produkt to zupełnie coś innego jak marża na tym produkcie.
Zabrzmiało to zupełnie jak często spotykana opinia, że jako praca liczy się tylko ta z machania rękoma. Jak się pocisz z wysiłku - to praca. Reszta to nie ma wartości. Tylko mało kto rozumie, że zleceniodawcę interesuje zwykle efekt, a nie wysiłek.

>>>A cze mu nie? A pomalowałbyś kuchnie za jeden grosz? Bo ja nie.
>>Ja też nie. Ale za 'Damę' zapłaciłbym miliony.
>No właśnie.Sprzedający wystawia towar za kilka milionów....sky is the limit. Może następne pokolenia uznają że to badziew...... a praca będzie pracą.
Tak, tylko za bezsensowne machanie rękoma nikt nie zapłaci. Ale była praca!

>Nie znajdziesz ameby która wykopie dół i powie merci beaucoup.
Nie pojmuję Twoich myślowych skrótów

>Jan Vermeer ten od Dziewczyny z perłą bidował i prócz malowania prowadził oberżę ojca.
Nic dziwnego. Bardzo wielu malarzy, zresztą nie tylko malarzy - za życia klepało biedę. Tylko czy czegoś to dowodzi? Poza brakiem umiejętności dotarcia do odbiorców, lub pechem urodzenia się w niewłaściwym czasie, oczywiście.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Właściciele mieszkań na wynajem tak samo jak dziś absolutnie każdy koszt wrzucą w cenę wynajmu. Debile tego nie rozumieją.

Tak samo jak dziś najemni robole wrzucają VAT, akcyzę i dochodowy w cenę swoich świadczeń?

I nawet to, że właściciele zapłacą podatek w zasadniczej części najemnikom bezpośrednio nie pomoże?

Aha
No to rzeczywiście, niech lepiej dalej podatki płaci babcia klozetowa i nie Soloz-Zak, bo mu jeszcze zabraknie na kolejne akwizycje i nie wykupi mieszkania babci klozetowej, żeby je jej wynająć.

Oczywiście dla jej własnego i naszego wspólnego dobra.
19-04-2020 15:46 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>Co Ty porównujesz produkcje respiratorów do szycia maseczek. Oni są wstanie zwiększyć produkcje. Produkcje respiratorów nie maseczek dla ludzi ze starych podkoszulków która dla pielęgniarki czy lekarza nie znaczy nic.
>> Zwróć się więc z pytaniem do prof. Leszka Balcerowicza i Janusza Lewandowskiego i zapytaj ich gdzie się podział polski przemysł po roku 1989, bo chyba nie przyszedł Jarek i Antoni i nie porozwalali wszystkiego młotami pneumatycznymi.
>> Co nie udało się sprzedać Balcerowiczowi i Lewandowskiemu, usiłował sprzedać D. Tusk. Co miało być sprzedane? Między innymi Lasy Państwowe, LOT i PKP. Cała trójka została wynagrodzona dobrymi posadami albo w europejskich bankach, albo w strukturach unijnych. W rękach niemieckich znalazło się m.in. polskie cukrownictwo (!), energetyka i prasa, Francuzi przejęli Telekomunikację Polską.
>Pierd0lisz jak ta kobieta....czy Ty masz internet? Czy wiedzę czerpiesz z jakiś gazetek partyjnych?
> Zakłady w Świdniku i Mielcu były kiedyś polskie. Niestety, nasi poprzednicy kontynuowali politykę wyprzedaży polskiej gospodarki - mówiła premier na antenie TVP Info. PZL Mielec zostały jednak sprzedane jeszcze za rządów PiS.
>Szydło: "Zakłady w Mielcu sprzedali nasi poprzednicy".
>W marcu 2007 roku Agencja Rozwoju Przemysłu w imieniu Skarbu Państwa sprzedała 100% udziałów w fabryce. Zakłady trafiły w ręce amerykańskiej spółki United Technologies Holdings S.A.; w ramach koncernu stały się wtedy spółka zależną Sikorsky Aircraft Corporation. W szystko to działo się za rządów Jarosława Kaczyńskiego.
>wiadomosci(*)-nasi-poprzednicy-problem.html

Mówię o generalnym zjawisku, które powinno Ci być znane. Pojedynczy przypadek nie przeczy generalnej tendencji. Jeżeli masz wątpliwości, sprawdź np. kto jest właścicielem większości gazet w Polsce, poczynając od "Newsweeka", a kończąc np. na prasie motoryzacyjnej. Ktoś to przekazał w obce ręce i nie zrobił tego PiS.

>>Ciesz się, że żyjesz, bo w Polsce zmarło 350 osób
>Tak cieszę się że to zaczeło się w europie zachodniej gdzie mają sprzęt bo gdyby to zaczeło się w Polsce to byłoby jak w DPS.

Czyli jest lepiej w krajach w których umiera 60 000, czy w kraju, w którym umiera 350 osób? Który kraj lepiej walczy z koronawirusem: Włochy czy Polska?

>Policja gania ludzi na rowerach rząd wydaje dwa miliardy na telewizję a ty qrwa jesteś zadowolony że przepłacasz 10 razy za zwykłe rekawiczki.

Tak i uważam Twoje problemy za urojone.

>ja pierdziu. Jak sobie pomyślę że takich jak Ty jest więcej to się nie dziwię że szczytem w Tym kraju jest szycie maseczek.

Naprawdę, kupię Ci paczkę maseczek, jeżeli Cię nie stać. Podaj tylko adres - piszę poważnie.

>350 chyba se jaja robisz. a nie czekaj kwit się zgadza. pacjent zmarł tak?
>koduj24.pl(*)ie-nikt-nie-zmarl-na-covid-19/
>Sprawie przyjrzała się "Gazeta Wyborcza". Według oficjalnych statystyk w marcu w Rzeszowie nikt nie zmarł na koronawirusa. Jak poinformował reporterów dziennika rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki, w 2020 r. w porównaniu z 2019 przybyło zmarłych z powodu chorób płuc. - "W kartach zgonów jest zdecydowanie więcej takich przyczyn śmierci jak np. zapalenie płuc czy niewydolność oddechowa" - powiedział Chłodnicki.

"Zdecydowanie więcej", czyli ile? Dlaczego mieliby lekarze zatajać przypadki koronawirusa i tym sposobem narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo? Żeby zmniejszyć wielkości widniejące w statystyce? Dlaczego mieliby tego chcieć? A może ktoś im kazał? Jeżeli wiesz coś o tym, to napisz. Może ustalili coś dziennikarze "Gazety Wyborczej"? Nie wątpię, że dążą do tego z całych sił, rozczarowani małą liczbą trupów w Polsce.
19-04-2020 16:00 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>Co Ty porównujesz produkcje respiratorów do szycia maseczek. Oni są wstanie zwiększyć produkcje. Produkcje respiratorów nie maseczek dla ludzi ze starych podkoszulków która dla pielęgniarki czy lekarza nie znaczy nic.
>>> Zwróć się więc z pytaniem do prof. Leszka Balcerowicza i Janusza Lewandowskiego i zapytaj ich gdzie się podział polski przemysł po roku 1989, bo chyba nie przyszedł Jarek i Antoni i nie porozwalali wszystkiego młotami pneumatycznymi.
>>> Co nie udało się sprzedać Balcerowiczowi i Lewandowskiemu, usiłował sprzedać D. Tusk. Co miało być sprzedane? Między innymi Lasy Państwowe, LOT i PKP. Cała trójka została wynagrodzona dobrymi posadami albo w europejskich bankach, albo w strukturach unijnych. W rękach niemieckich znalazło się m.in. polskie cukrownictwo (!), energetyka i prasa, Francuzi przejęli Telekomunikację Polską.
>>Pierd0lisz jak ta kobieta....czy Ty masz internet? Czy wiedzę czerpiesz z jakiś gazetek partyjnych?
>> Zakłady w Świdniku i Mielcu były kiedyś polskie. Niestety, nasi poprzednicy kontynuowali politykę wyprzedaży polskiej gospodarki - mówiła premier na antenie TVP Info. PZL Mielec zostały jednak sprzedane jeszcze za rządów PiS.
>>Szydło: "Zakłady w Mielcu sprzedali nasi poprzednicy".
>>W marcu 2007 roku Agencja Rozwoju Przemysłu w imieniu Skarbu Państwa sprzedała 100% udziałów w fabryce. Zakłady trafiły w ręce amerykańskiej spółki United Technologies Holdings S.A.; w ramach koncernu stały się wtedy spółka zależną Sikorsky Aircraft Corporation. W szystko to działo się za rządów Jarosława Kaczyńskiego.
>>wiadomosci(*)-nasi-poprzednicy-problem.html
> Mówię o generalnym zjawisku, które powinno Ci być znane. Pojedynczy przypadek nie przeczy generalnej tendencji. Jeżeli masz wątpliwości, sprawdź np. kto jest właścicielem większości gazet w Polsce, poczynając od "Newsweeka", a kończąc np. na prasie motoryzacyjnej. Ktoś to przekazał w obce ręce i nie zrobił tego PiS.

Zaczynam wątpić w Twoją wiedzę i myślę że rozmowa z Tobą to orka na ugorze.

Express Wieczorny - dziennik popołudniowy założony przez Rafała Pragę, wydawany w latach 1946-1999.


Od 1991 właścicielem gazety została utworzona wiosną 1990 Fundacja Prasowa "Solidarność", oficyna prasowa Porozumienia Centrum. Transakcję o wartości 16 mld zł umożliwiło wsparcie finansowe udzielone przez Bank Przemysłowo-Handlowy,


Gazeta w tym okresie ściśle realizowała linię polityczną Porozumienia Centrum, tj. wspierała Lecha Wałęsę, promowała braci Kaczyńskich i agitowała za samą partią, tym intensywniej, im bliższe były wybory parlamentarne


W lipcu 1993 r. "Express Wieczorny" został sprzedany za 25,9 mld starych zł (2,59 mln nowych zł) szwajcarskiej spółce Marquard Media,


Wiesz co szkoda mi niedzieli na rozmowę z Tobą.
Elasp (6859 punktów)

> Wiesz co szkoda mi niedzieli na rozmowę z Tobą.

Przepraszam za uwagę tyczącą maseczek - sam prowokujesz takie wypowiedzi swoimi wypowiedziami.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
> Naprawdę, kupię Ci paczkę maseczek, jeżeli Cię nie stać. Podaj tylko adres - piszę poważnie.

A kupisz wszystkim?

Krystian Hamerlik-Konopka
Herthastr. 1B
14193 Berlin
Niemcy

Liczę na Ciebie, bo mnie chwilowo nie stać, wydałem na czynsz, jedzenie a i tak mam jeszcze długi.
19-04-2020 17:26 
 Ocena 4 na 4
Elasp (6859 punktów)

>Liczę na Ciebie, bo mnie chwilowo nie stać, wydałem na czynsz, jedzenie a i tak mam jeszcze długi.

Zarabiasz w euro lepiej niż w Polsce - dlaczego mam Ci cokolwiek kupować? Jeżeli Cię "chwilowo nie stać", idź do pracy, aby Cię było stać.
19-04-2020 18:21 
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)
>> Naprawdę, kupię Ci paczkę maseczek, jeżeli Cię nie stać. Podaj tylko adres - piszę poważnie.
>A kupisz wszystkim?
>Krystian Hamerlik-Konopka
>Herthastr. 1B
>14193 Berlin
>Niemcy
>Liczę na Ciebie, bo mnie chwilowo nie stać, wydałem na czynsz, jedzenie a i tak mam jeszcze długi.

Jaja sobie robisz czy debil jesteś?
Wynajmujesz mieszkanie w Grunewaldzie i się skarżysz, że kasy nie masz? Przecież to jest, no nie wiem? Kabaret? Hiperbola? Trollizm? Podwórkowa ironia?
To tak jak by górnik przeprowadził się dobrowolnie do Monaco i zaczął się skarżyć, że mieszkanie drogie i kopalnie przy kasynie zamknęli i dlatego on nie ma kasy na czynsz 😂😂😂
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>> Naprawdę, kupię Ci paczkę maseczek, jeżeli Cię nie stać. Podaj tylko adres - piszę poważnie.
>>A kupisz wszystkim?
>>Krystian Hamerlik-Konopka
>>Herthastr. 1B
>>14193 Berlin
>>Niemcy
>>Liczę na Ciebie, bo mnie chwilowo nie stać, wydałem na czynsz, jedzenie a i tak mam jeszcze długi.
>Jaja sobie robisz czy debil jesteś?
>Wynajmujesz mieszkanie w Grunewaldzie i się skarżysz, że kasy nie masz? Przecież to jest, no nie wiem? Kabaret? Hiperbola? Trollizm? Podwórkowa ironia?
>To tak jak by górnik przeprowadził się dobrowolnie do Monaco i zaczął się skarżyć, że mieszkanie drogie i kopalnie przy kasynie zamknęli i dlatego on nie ma kasy na czynsz 😂😂😂

Napisał, że kupi maseczkę i ze kilka paciorków złotych za nią to NIC.

W czym problem?

Ja też chcę skoro to NIC.

Co?

Prezenty tylko dla kapitalistów?
Z podatku od biedoty i 100 letniego długu biedoty wobec kapitalistow?

A dla innych nie tylko NIC ale jeszcze kup sobie za kilka paciorków, jeżeli w ogóle chcesz wyjść z domu?

Co to za sprawiedliwość?
Uniwersalna?
19-04-2020 15:03 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
> 100 zł to dużo?

Jak kapitaliści muszą zamknąć biznes, to się znajduje dla nich nagle 100 miliardów w prezencie, których wcześniej nie było a które mają pokryć ich wszystkie straty a nawet zostać jeszcze trochę na zyski.

Jak robole bez mienia, którym uwalono właśnie połowę pensji i nie mają za co kupić dzieciom jedzenia muszą pod groźbą kary przyjść do roboty w maseczkach, to maseczki nagle po 20zł.

Ot dziadowska logika.
Tfuuuu dziadostwo!

I żeby było jasne, róbcie sobie co chcecie, bo kto Wam zabroni, ale ja do tego swojego palca nie przyłożyłem i pluje na to wszystko.
Ja z tym i podobnymi państwami, nie chcę mieć nic wspólnego!
19-04-2020 17:32 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)

>Jak robole bez mienia, którym uwalono właśnie połowę pensji i nie mają za co kupić dzieciom jedzenia muszą pod groźbą kary przyjść do roboty w maseczkach, to maseczki nagle po 20zł.

Kto Ci (albo komuś) uwalił połowę pensji? Jak ktoś nie ma pieniędzy powinien iść do pracy. Ci "kapitaliści" mają to do siebie, że ciężko pracowali - albo oni sami, albo ich przodkowie. Człowiek, którego sytuacja ekonomiczna jest niepewna, nie powinien w ogóle starać się o dzieci. Nikt nie ma obowiązku posiadania potomstwa. Jeżeli Twoja sytuacja ekonomiczna jest trudna, zmień ją, bo chyba nie jesteś przykuty do wózka inwalidzkiego i objęty takim paraliżem, że sprawne masz tylko dwa palce, którymi stukasz w klawiaturę.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Jak ktoś nie ma pieniędzy powinien iść do pracy.

Sugerujesz, że wystarczy zacząć robić to, czego chcą inni a będzie dobrze?
Moje doświadczenia dowodzą, że sugerujesz fałszywie a umiejętność sprzeciwu i odmowy jest zasadnicza.
Trzeba umieć do pracy na cudzym nie pójść lecz zażądać własnego.

>Ci "kapitaliści" mają to do siebie, że ciężko pracowali - albo oni sami, albo ich przodkowie.

Większość ludzi ciężko pracuje, co z tego? To nie powód, żeby tworzyć wadliwe społeczeństwo WIELKICH PANÓW i małych roboli.

>Człowiek, którego sytuacja ekonomiczna jest niepewna, nie powinien w ogóle starać się o dzieci.

Dzieci tylko dla bogatych
Ale bogaci ich nie chcą.
Potrzebują za to młodych do ciężkiej roboty. Skąd ich brać?
Elasp (6859 punktów)
>>Jak ktoś nie ma pieniędzy powinien iść do pracy.
>Sugerujesz, że wystarczy zacząć robić to, czego chcą inni a będzie dobrze?

Nie, wystarczy samemu chcieć coś robić.

>Moje doświadczenia dowodzą, że sugerujesz fałszywie a umiejętność sprzeciwu i odmowy jest zasadnicza.

Jakie to doświadczenia?

>Trzeba umieć do pracy na cudzym nie pójść lecz zażądać własnego.

To jest strategia człowieka pierwotnego albo człowieka ze świata przestępczego.

>>Ci "kapitaliści" mają to do siebie, że ciężko pracowali - albo oni sami, albo ich przodkowie.
>Większość ludzi ciężko pracuje, co z tego? To nie powód, żeby tworzyć wadliwe społeczeństwo WIELKICH PANÓW i małych roboli.

Jak dobrze wiesz, wszelkie próby stworzenia innego społeczeństwa zakończyły się niepowodzeniem. Nie zmienisz praw ekonomii dekretami.

>>Człowiek, którego sytuacja ekonomiczna jest niepewna, nie powinien w ogóle starać się o dzieci.
>Dzieci tylko dla bogatych

Bogatych na tyle, że stać ich na wychowanie dzieci. Czy to coś dziwnego?

>Ale bogaci ich nie chcą.
>Potrzebują za to młodych do ciężkiej roboty. Skąd ich brać?

Uwierz, że są ludzie, którzy wolą ciężką pracę od nieustannego narzekania.
19-04-2020 17:20 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>na cmentarz nie wolno no chyba że zgodnie z prawem jak Kaczyński

Nie udawaj oburzenia - co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie.
Taki świat stworzyliście z własnego wyboru.

Nie narzekaj teraz tylko rozkoszuj się tym, bo to wasze dzieło.
18-04-2020 20:59 
 Ocena 3 na 3
szarley (54908 punktów)
>>Jeśli zgodnie z prawem przekazano na TV dwa miliardy zł w przed dzień epidemii dziwne byłoby gdyby to było dziwne czyż nie? W końcu głosowanie odbyło się w sejmie a nie na przystanku autobusowym.
>>Ja się dziwię czemu 100 sztuk rękawiczek kosztuje 70 zł a nie 10 zł. Natomiast dwa miliardy wydane na telewizję zgodnie z prawem.....
> Nie tylko na telewizję, ale i Polskie Radio oraz na telewizje regionalne. Chyba że chcesz, żeby Polskie Radio i t. r. nie istniały.

1 Płacę w Polsce abonament, więc mam prawo się wypowiadać. Polakom nie są potrzebne "publiczne" media, w praktyce media PiSu. Jeśli PiS chce mieć swoją propagandę niech za nią płaci. Lokalne radia miały sens lata temu, kiedy lokalne rozgłośnie Katowic, Lwowa, Krakowa były słyszalne w całym kraju, a radio podawało komunkaty o mobilizacji i nalotach. Teraz, przykro mi, państwowe radio nie ma żadnego uzasadnienia, tym bardziej że nie ma żadnej misji edukacyjnej ani kulturotwórczej a jeno PiSpropagandową

2 2 000 000 000 złotych to budowa kilkunastu szpitali, ale ważniejsze są wybory...

3 Gdyby PiS zdobyło konstytucyjną większość mogłoby zmienić konstytucję i ogłosić kraj monarchią z dziedzicznym Kaczokrólem. Zgodne z prawem? Oczywiście!!! zgodne z uczciwością? Sam odpowiedz

4 PiS nieraz udowodniło, że nawet prawo ma w d.pie, uczciwość tym bardziej. W latach 70-tych w Polsce ogłoszono "program Wisła" : trzymać się koryta i pogłębiać dno. Kaczyński jest wierny swoim UBeckim mocodawcom

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
18-04-2020 23:51 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>1 Płacę w Polsce abonament, więc mam prawo się wypowiadać. Polakom nie są potrzebne "publiczne" media, w praktyce media PiSu. Jeśli PiS chce mieć swoją propagandę niech za nią płaci. Lokalne radia miały sens lata temu, kiedy lokalne rozgłośnie Katowic, Lwowa, Krakowa były słyszalne w całym kraju, a radio podawało komunkaty o mobilizacji i nalotach. Teraz, przykro mi, państwowe radio nie ma żadnego uzasadnienia, tym bardziej że nie ma żadnej misji edukacyjnej ani kulturotwórczej a jeno PiSpropagandową

To, że płacisz w Polsce abonament nie oznacza, że masz prawo wypowiadania się w imieniu wszystkich Polaków. Pozwól, że to oni będą decydować, co jest im potrzebne, a co nie. Ostatnio zdecydowali w październiku - w wiadomy sposób - i musisz się z tym pogodzić.

>2 2 000 000 000 złotych to budowa kilkunastu szpitali, ale ważniejsze są wybory...

Na służbę zdrowia przeznaczane są o wiele większe środki niż za PO, jak zapewne wiesz.

>3 Gdyby PiS zdobyło konstytucyjną większość mogłoby zmienić konstytucję i ogłosić kraj monarchią z dziedzicznym Kaczokrólem. Zgodne z prawem? Oczywiście!!! zgodne z uczciwością? Sam odpowiedz

Na pewno musi być zmieniona konstytucja - i będzie.

>4 PiS nieraz udowodniło, że nawet prawo ma w d.pie, uczciwość tym bardziej. W latach 70-tych w Polsce ogłoszono "program Wisła" : trzymać się koryta i pogłębiać dno. Kaczyński jest wierny swoim UBeckim mocodawcom

To są twoje fantazje - na Twoim miejscu byłbym nieco bardziej racjonalny na racjonalistycznym forum.
19-04-2020 05:26 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>>Teraz, przykro mi, państwowe radio nie ma żadnego uzasadnienia, tym bardziej że nie ma żadnej misji edukacyjnej ani kulturotwórczej a jeno PiSpropagandową
> To, że płacisz w Polsce abonament nie oznacza, że masz prawo wypowiadania się w imieniu wszystkich Polaków.

A czy ja się wypowiadam w imieniu Polaków?

>Pozwól, że to oni będą decydować, co jest im potrzebne, a co nie.
Nie mam nic przeciwko, tym się różnię od Kaczyńskiego
(Tylko pomiń argumenta o innych, Polacy mieli tyle samo do gadania kiedy podjęto Euro 2012)

>Ostatnio zdecydowali w październiku - w wiadomy sposób - i musisz się z tym pogodzić.
Co nie oznacza, że godzą się na wszystko. Wybory to efekt kompromisu

>>2 2 000 000 000 złotych to budowa kilkunastu szpitali, ale ważniejsze są wybory...
> Na służbę zdrowia przeznaczane są o wiele większe środki niż za PO, jak zapewne wiesz.
Żaden argument

>>3 Gdyby PiS zdobyło konstytucyjną większość mogłoby zmienić konstytucję i ogłosić kraj monarchią z dziedzicznym Kaczokrólem. Zgodne z prawem? Oczywiście!!! zgodne z uczciwością? Sam odpowiedz
> Na pewno musi być zmieniona konstytucja - i będzie.
3.1 Nie odpowiedziałeś
3.2 A co powinno być zmienione? Preambuła na bardziej bogoojczyźnianą? Przecież głownie o to będą spory, tego głównie będą bronić Ast, Jackowski, Sasin...

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-04-2020 12:22 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)

>A czy ja się wypowiadam w imieniu Polaków?

Tak, mówiłeś czego Polacy nie potrzebują.

>>Pozwól, że to oni będą decydować, co jest im potrzebne, a co nie.
>Nie mam nic przeciwko, tym się różnię od Kaczyńskiego

Naprawdę, znaj proporcję.

>(Tylko pomiń argumenta o innych, Polacy mieli tyle samo do gadania kiedy podjęto Euro 2012)
>>Ostatnio zdecydowali w październiku - w wiadomy sposób - i musisz się z tym pogodzić.
>Co nie oznacza, że godzą się na wszystko. Wybory to efekt kompromisu

Przecież nikt nie mówi, że muszą zgodzić się na wszystko.

>>>2 2 000 000 000 złotych to budowa kilkunastu szpitali, ale ważniejsze są wybory...
>> Na służbę zdrowia przeznaczane są o wiele większe środki niż za PO, jak zapewne wiesz.
>Żaden argument

To może zlikwidujmy wszystkie muzea, państwowe biblioteki, domy kultury i państwową telewizję i przeznaczmy wszystko na służbę zdrowia. Będzie to o wiele więcej niż dwa miliardy. Jesteś za?

>>>3 Gdyby PiS zdobyło konstytucyjną większość mogłoby zmienić konstytucję i ogłosić kraj monarchią z dziedzicznym Kaczokrólem. Zgodne z prawem? Oczywiście!!! zgodne z uczciwością? Sam odpowiedz
>> Na pewno musi być zmieniona konstytucja - i będzie.
>3.1 Nie odpowiedziałeś

Co jest dla Ciebie miarą uczciwości? Nawet jeżeli stałoby się tak, że w wyniku zmiany konstytucji Kaczyński zostałby królem, to co w tym byłoby nieuczciwego?

>3.2 A co powinno być zmienione? Preambuła na bardziej bogoojczyźnianą? Przecież głownie o to będą spory, tego głównie będą bronić Ast, Jackowski, Sasin...

Konstytucja jest wynikiem kompromisu istniejącego w roku 1997. Jest rok 2020, rzeczywistość jest trochę inna. Polsce (uważam) należy się nowa Konstytucja.
19-04-2020 12:44 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>>A czy ja się wypowiadam w imieniu Polaków?
> Tak, mówiłeś czego Polacy nie potrzebują.
Od zabawy słówkami to jest Chętnie_racjonalistka

>>(Tylko pomiń argumenta o innych, Polacy mieli tyle samo do gadania kiedy podjęto Euro 2012)
>>>Ostatnio zdecydowali w październiku - w wiadomy sposób - i musisz się z tym pogodzić.
>>Co nie oznacza, że godzą się na wszystko. Wybory to efekt kompromisu
> Przecież nikt nie mówi, że muszą zgodzić się na wszystko.
Nikt nie pytał polskich obywateli czy chcą przeznaczyć 2 mld zł na TVPiS
Argument wygranej w wyborach nie usprawiedliwia każdego posunięcia władzy
"Laguna, teraz to my możemy wszystko"

>>>>2 2 000 000 000 złotych to budowa kilkunastu szpitali, ale ważniejsze są wybory...
>>> Na służbę zdrowia przeznaczane są o wiele większe środki niż za PO, jak zapewne wiesz.
>>Żaden argument
> To może zlikwidujmy wszystkie muzea, państwowe biblioteki, domy kultury i państwową telewizję i przeznaczmy wszystko na służbę zdrowia. Będzie to o wiele więcej niż dwa miliardy. Jesteś za?
Nie, ale dostrzegam oceanną różnicę między kulturotwórczością muzeów i domów kultury a telewizją. W dodatku muzea nie prowadzą partyjnej propagandy

>>>>3 Gdyby PiS zdobyło konstytucyjną większość mogłoby zmienić konstytucję i ogłosić kraj monarchią z dziedzicznym Kaczokrólem. Zgodne z prawem? Oczywiście!!! zgodne z uczciwością? Sam odpowiedz
>>> Na pewno musi być zmieniona konstytucja - i będzie.
>>3.1 Nie odpowiedziałeś
> Co jest dla Ciebie miarą uczciwości?
Przykro mi, że nie rozumiesz

>Nawet jeżeli stałoby się tak, że w wyniku zmiany konstytucji Kaczyński zostałby królem, to co w tym byłoby nieuczciwego?
Dojść do władzy metodą demokratycznych wyborów, a potem oszukać wyborców pozbawieniem prawa wyboru głowy państwa?
Zaiste, uczciwość w stylu PiS

>>3.2 A co powinno być zmienione? Preambuła na bardziej bogoojczyźnianą? Przecież głownie o to będą spory, tego głównie będą bronić Ast, Jackowski, Sasin...
> Konstytucja jest wynikiem kompromisu istniejącego w roku 1997. Jest rok 2020, rzeczywistość jest trochę inna. Polsce (uważam) należy się nowa Konstytucja.
Więc co należy w niej zmienić?

Konstytucja będzie wynikiem kompromisu, lub dyktatu.
Wolę kompromis


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54908 punktów)
>>"Laguna, teraz to my możemy wszystko!!!"
>>(Piłkarski poker)
>>>>> Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.
>>>>Jaja sobie robisz?
>>> Nie, mówię najzupełniej serio.
>>To dlaczego nie ukarała?
> Nie wiem dlaczego, mam nadzieję, że sprawa jest rozwojowa.

I jaki jest rozwój sprawy?
Twój cesarz i jego dupolizy już zapłacili mandaty?
Wyjaśniono sprawę?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-04-2020 14:09 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>> Pan prezydent zdaje się zapominać nie tylko o zasadach prawa,
>> To są rzeczy bez znaczenia.
> Super.

Pan Elasp zdaje się zagłosuje za prezydentem, który nie zna zasad logiki, w tym kolejności zdarzeń, nie mówiąc o 'zapominaniu' na skinienie ręki Prezesa paragrafów obowiązujacego prawa, za to głosuje na niego prowincja (również w miastach).

Nic, tylko bić brawo

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
12-04-2020 07:42 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)

>Pan Elasp zdaje się zagłosuje za prezydentem, który nie zna zasad logiki, w tym kolejności zdarzeń, nie mówiąc o 'zapominaniu' na skinienie ręki Prezesa paragrafów obowiązujacego prawa, za to głosuje na niego prowincja (również w miastach).
>Nic, tylko bić brawo

Rozumiem, że ten nie znający logiki człowiek obronił doktorat z prawa.
12-04-2020 10:15 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Pan Elasp zdaje się zagłosuje za prezydentem, który nie zna zasad logiki, w tym kolejności zdarzeń, nie mówiąc o 'zapominaniu' na skinienie ręki Prezesa paragrafów obowiązujacego prawa, za to głosuje na niego prowincja (również w miastach).
>>Nic, tylko bić brawo
> Rozumiem, że ten nie znający logiki człowiek obronił doktorat z prawa.

No i co z tego? Kaczyński też ma doktorat prawa, tylko ani razu nie wziął się za robotę po linii wykształcenia.
Doktorów to ci tam w tym towarzychu nie brakuje.
Wiesz jak zaopiniował rządy sanacji w II RP Józef Piłsudski i przeszło to do kanonów powiedzonek?
Cytat:
Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli. A więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka, to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic.

Cytat:
Wam panowie to kury szczać wyprowadzać a nie brać się za rządzenie.

No więc jaka jest podstawa, by zachłystywać się tytułami, skoro za nimi nie widać jakichś spektakularnych dokonań czy osiągnięć? Mówisz, że to jest kryterium wystarczające? Czym więc panowie w/w zasłynęli na polu nauki? czym zwłaszcza Kaczyński dr socjologii pracy? Nie był ani razu nawet wykładowcą. A słyszałeś Ty o Dudzie, przed wyciągnięciem go z kapelusza iluzjonisty przez Kaczyńskiego? Nie mówię, żeby nie było nieporozumień, o przewodniczącym Związku Zawodowego "Solidarność" -Ryszardzie Duda, twórcy agresywnej/administracyjnej ingerencji w wolno rynkowy handel przez ograniczenia handlu i niektórych usług w dni ustawowo wolne od pracy. Zbieżność nazwisk, bo chyba to nie powiązania rodzinne.
Zresztą podobnie Kaczyński wyciągnął z tego samego kapelusza niespodziankę, Macierewicza na stanowisko ministra obrony narodowej, absolutnego negata w temacie, czego efektem jest rozwalona armia polska i przedtem służb kontrwywiadu wojskowego, które się tworzy z mozołem i długo. Macierewicz jednym pociągnięciem ręki je rozwalił i pochwalił się listą agentów oswajanych tak długo. Bo wtedy akurat miał napady na widok koloru czerwonego.
Prezydentem Polski był też szeregowy elektryk, od wózków akumulatorowych. Cyrk w walce o utrzymanie stanowisk był podobny.
Był też już taki co rządził z tylnych rzędów poselskich dr Marian Krzaklewski zwany w pewnych kręgach jako "Maniuś", a rządził profesorem o nazwisku Jerzy Buzek będącym akurat premierem, oboje z tej samej partii AWS (Akcja Wyborcza Solidarność).
Tak, że Twoja opinia nie jest szokująca. Polacy już przeszli nie jedno od czasu "okrągłego stołu" i dziwi mnie, że najnowsza już historia Polski nie nauczyła ich, "naszych" reprezentantów, trzeźwego ich oceniania. Za mało było w d..ę widocznie.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
12-04-2020 13:30 
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)
>>>Pan Elasp zdaje się zagłosuje za prezydentem, który nie zna zasad logiki, w tym kolejności zdarzeń, nie mówiąc o 'zapominaniu' na skinienie ręki Prezesa paragrafów obowiązujacego prawa, za to głosuje na niego prowincja (również w miastach).
>>>Nic, tylko bić brawo
>> Rozumiem, że ten nie znający logiki człowiek obronił doktorat z prawa.
>No i co z tego? Kaczyński też ma doktorat prawa, tylko ani razu nie wziął się za robotę po linii wykształcenia...

Gdyby się przenieść do czasów I lub II Rzeczpospolitej narzekania byłyby podobne. Władza zawsze nęci ludzi różnych, od państwowców po czystej wody karierowiczów i ludzi pazernych na pieniądze. Zawsze politycy będą ludźmi ułomnymi, którym można wiele zarzucić.

Jedna tylko uwaga: L. Wałęsa nie był "zwykłym elektrykiem", tylko elektrykiem, będącym niegdyś agentem Służby Bezpieczeństwa. Zwykłymi elektrykami byli jego koledzy, na których donosił za pieniądze.
12-04-2020 14:20 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>>Pan Elasp zdaje się zagłosuje za prezydentem, który nie zna zasad logiki, w tym kolejności zdarzeń, nie mówiąc o 'zapominaniu' na skinienie ręki Prezesa paragrafów obowiązujacego prawa, za to głosuje na niego prowincja (również w miastach).
>>>>Nic, tylko bić brawo
>>> Rozumiem, że ten nie znający logiki człowiek obronił doktorat z prawa.
>>No i co z tego? Kaczyński też ma doktorat prawa, tylko ani razu nie wziął się za robotę po linii wykształcenia...
> Gdyby się przenieść do czasów I lub II Rzeczpospolitej narzekania byłyby podobne. Władza zawsze nęci ludzi różnych, od państwowców po czystej wody karierowiczów i ludzi pazernych na pieniądze. Zawsze politycy będą ludźmi ułomnymi, którym można wiele zarzucić.
> Jedna tylko uwaga: L. Wałęsa nie był "zwykłym elektrykiem", tylko elektrykiem, będącym niegdyś agentem Służby Bezpieczeństwa. Zwykłymi elektrykami byli jego koledzy, na których donosił za pieniądze.

Pal go diabli. Wstydu dość przyniósł i nadal nie rozumie, że Polacy już jego gęby mają dość. Raczej bym postrzegał jaką motywacją się kierowali Polacy przy wyborach tychże na poważne stanowiska państwowe. Ty zachwycasz się, że Duda jest doktorem, mimo tego, że nie błyszczy logiką. A ci, których wymieniłem błyszczą? Tytuł naukowy nie obiecuje, że umie się odpowiednio prezentować najwyższy urząd w Polsce. Robi podobne jajca jak Komorowski co skakał po krzesłach w parlamencie w czasie wizyty w Japonii, czy Marszałek Sejmu Chrzanowski "Proszę nacisnąć rękę i podnieść przycisk" w trakcie głosowania, czy Buzek, premier nie zrobił żadnego kroku bez konsultacji z Krzaklewskim Przewodniczącym AWS-u, podobnie jak Duda, który faktycznie robi tak, jak sobie życzy Kaczyński. A Kaczyński wyciągnął go nie wiadomo skąd, bo wiedział, że ten człowiek będzie mu za to wdzięczny do grobowej dechy. Duda odgrywa teatr, prawdopodobnie wiedząc, że zgadza się na to że jest marionetką. Duda nie ma charyzmy prezydenta ponad podziałami wszystkich Polaków. Jest po prostu słabym prezydentem, zależnym od Kaczyńskiego. Widać co robi Kaczyński wedle swego humoru z niepewnymi na przykładzie Gowina. Powiedział coś co nie pasowało Kaczyńskiemu i ....wyleciał z ministra. A przecież Gowin tylko chciał przedłużyć kadencję prezydenta na czas do ustąpienia epidemii. Jak myślisz dlaczego? Bo po epidemii nie wiadomo jak będą Polacy głosowali, bo epidemia może zmienić niezwykle sytuację w postaci mentalności Polaków, nie mówiąc do jakiego stanu doprowadzi się gospodarkę silnego ponoć państwa. (Bajędy) Gdyby Duda przegrał, to na polskiej scenie politycznej Kaczyński i jego PiS już by musieli się powoli pakować. Bo Senat już nie Kaczyńskiego, prezydent już nie Kaczyńskiego, sądy jeszcze niezupełnie ale nie Kaczyńskiego i wtedy miałby kłopoty, bo musiałby rządzić (tak faktycznie jest) rządem mniejszościowym, musiałby wchodzić w koalicje. Po światowej pandemii sytuacja by nie była korzystna dla Kaczyńskiego i prawdopodobnie odszedł by na emeryturę z bólem serca, ale tak by musiał zrobić. A PiS się zeżre sam od ogona począwszy. Bo tam są ludzie bardzo niestety bezwolni, nie mający żadnych mądrych koncepcji a raczej są bmw (bierni mierni wierni tylko Kaczyńskiemu z Szydło na czele). Ja to widzę tak mniej więcej i raczej nie przekonam się do innej opcji.
P.S.
Program 500+ zaczyna robić "bokami" a "13" emerycka mimo zapewnień pani minister rodziny i spraw socjalnych (stanowisko specjalnie utworzone dla Szydło na czas przechowania do wyborów do europarlamentu), nawet nie pomnę nazwiska stwierdziła, że obiecana "13"-stka będzie na pewno. Nie będę wymieniał programu "mieszkanie +". A figa! Nie było. To kto kłamie jak nie rząd?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
14-04-2020 15:18 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Duda odgrywa teatr, prawdopodobnie wiedząc, że zgadza
> się na to że jest marionetką.

Musi się zgadzać, cóż ma zrobić.
A czy wie - wątpię. Tacy ludzie nawet przed sobą grają innych, niż są.
Myślę ża Kaczyński wie dobrze jak rozegrac Dudę, choć i tak niezwykle rzadko musi to robić.
To jest jego strzał w dziesiątkę. Wreszcie, po tylu latach..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
14-04-2020 15:07 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jedna tylko uwaga: L. Wałęsa nie był "zwykłym elektrykiem",
> tylko elektrykiem, będącym niegdyś agentem Służby
> Bezpieczeństwa. Zwykłymi elektrykami byli jego koledzy, na
> których donosił za pieniądze.

Tak faktycznie wynika z przyczynku do biografii Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka.
Podane tam dowody są niezmiernie trudne do podważenia, potwierdza to zresztą szafa Kiszczaka.
Pańska uwaga w zestawieniu potwierdza tylko pośrednio tezę o słabości obecnego prezydenta, zrekrutowanego z trzecich rzędów rezerw PiS, który nie mając charakteru, żadną grą obarczoną ryzykiem (nawet niemorlaną), żadnym własnym pomysłem się nie splamił, a jak już coś zaczął - nie skończył.

Kidawie-Błońskiej zarzuca pan nijakość i naturalną zależność od władzy.
I tak wolę Kidawę, niż ciepłe gumowe kluchych pt 'Duda'.
W jej parciu do władzy oraz egocentryzmie jest choć szansa wprowadzenia paru nowych pomysłów.
W klakierze Andrzeju mamy sekretarza obecnego obozu władzy (celowo nie używam słowa notariusz) i tylko tyle.
Jego płomienne mowy pozwalają panu poczuć odrobinę lepiej - ok.
Proszę nie zrozumieć mnie źle.
Wybierając Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta, naród sprawdzał zdolności kandydata niewiele wiedząc o nich wcześniej. To samo było z Andrzejem Dudą, z większością kandydatów tak jest, jeśli nie są jakoś szczególnie odrażający, albo nie są chodzącą legendą (jak Wałęsa).

Kandydat kokietuje, normalne. Czasami jedynie siwizną i powierzchownym spokojem ducha (jak LK).

Próbując sobie wytłumaczyć zachowanie antypatycznego Wałęsy przez ostatnie 30 lat, dziś dochodze do wniosku, że facet miał wprawdzie niemoralną, ale własną strategię. No lwem salonów czy Savoir-vivre to on rzeczywiscie nie był.
To go oczywiście nie rozgrzesza, ale bądźmy racjonalistami: może ktoś taki w okreśonych warunkach poczatku lat 90tych był po prostu jedynie możliwy. Jak nie on, to kto - Tymiński?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
14-04-2020 17:12 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)


Platforma Obywatelska została stworzona przez środowisko WSI jako przeciwwaga dla PiSu. Oficerowie z WSI wiedzieli bowiem, że dojście PiSu do władzy będzie dla nich śmiertelnym zagrożeniem i końcem wszystkich lukratywnych interesów. Wiadomo, że człowiekiem w rękach WSI był B. Komorowski. Już tylko ta jedna obserwacja całkowcie dyskwalifikuje Platformę, dla niepoznaki nazwaną "Obywatelską", oraz wszelkie jej obietnice.
15-04-2020 09:58 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Nie ma, jak dobra teoria spiskowa

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
15-04-2020 13:08 
 0 na 2
Elasp (6859 punktów)
>Nie ma, jak dobra teoria spiskowa

Jeżeli uważasz, że to teoria spiskowa, sprawdź personalia założycieli PO.
15-04-2020 15:12 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Bardzo proszę oświecić forumowiczów, oraz mnie.
Co-nieco wprawdzie wiem (np. o Olechowskim) ale w tym kontekście najciekawszy byłby chyba Maciej Płażyński, oraz Tusk.. (oczywiście nie mówimy o Dziadku Tuska z Wermachtu).


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
15-04-2020 16:05 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>Bardzo proszę oświecić forumowiczów, oraz mnie.
>Co-nieco wprawdzie wiem (np. o Olechowskim) ale w tym kontekście najciekawszy byłby chyba Maciej Płażyński, oraz Tusk.. (oczywiście nie mówimy o Dziadku Tuska z Wermachtu).

Kto jeszcze? Bo nie wymieniłeś wszystkich.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Jak już pan musi, przeczytajmy pana informacje o tych dwóch (prócz Olechowskiego).
Słucham.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Elasp (6859 punktów)
>Jak już pan musi, przeczytajmy pana informacje o tych dwóch (prócz Olechowskiego).
>Słucham.

Chodzi o gen. Gromosława Czempińskiego i informacje o jego udziale w założeniu PO, ściślej biorąc pochodzące nie ode mnie, ale od samego zainteresowanego.

www.rp.pl/(*)pinski--Dalem-poczatek-PO.html

Człowiekiem WSI był także A. Olechowski.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Przepraszam, ale podaje pan dość śmieszny przykład.
Jeśli próbuje pan uzasadnić tezę, że Tusk czy Płażyński byli później z jakiegoś powodu na usługach Czempińskiego, to trzeba trochę bardziej się postarać.
Swoje podobne tezy a propos LW Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk uzasadnili dość konkretnie.
A pan? "Czempiński rozmawiał, uzasadniał, przekonywał"
Przecież pana Prezydent też czasami rozmawia, uzasadnia, przekonuje www.racjonalista.pl/forum.php/s,813243#w813969


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
15-04-2020 16:40 
 Ocena 4 na 4
szarley (54908 punktów)
>Bardzo proszę oświecić forumowiczów, oraz mnie.
>Co-nieco wprawdzie wiem (np. o Olechowskim) ale w tym kontekście najciekawszy byłby chyba Maciej Płażyński, oraz Tusk.. (oczywiście nie mówimy o Dziadku Tuska z Wermachtu).

Mnie osobiście bawi (z pewną dozą zażenowania) to babranie się w życiorysach do kilku pokoleń wstecz (oczywiście za wyjątkiem Piotrowskiego) przez ludzi, którzy sami lepszych życiorysów ani pochodzenia nie mają

Wypomniano Tuskowi dziadka z Wehrmachtu. Kto? Potomek żołnierza zaborczej armii (Kurski), na zlecenie potomka carskiego sługusa (Kaczyńskiego)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-04-2020 14:45 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Rozumiem, że ten nie znający logiki człowiek obronił doktorat z prawa.

Trudno mi komentować, co pan rozumie a czego nie. Pokazałem tylko fakty.
Przypominając je forumowiczom wiadomosci(*)prezydent-nie-ma-racji/5024gs1

Duda najpierw odmówił zaprzysiężenia wszystkich sędziów wybranych przez PO-PSL-SLD, a potem wyjątkowo się spieszył z zaprzysiężeniem sędziów z nadania PiS.
Czemu?
Byle tylko zdążyć przed orzeczeniem TK. Z jakiego powodu się go bał?
Orzeczenie Trybunału odnośnie ustawy PO zapadło 3 grudnia 2015 r., zaś Duda przyjmował ślubowania dalszych sędziów w środku nocy z 2 na 3 grudnia żeby przekonywać potem, że TK wypowiadał się już o nieaktualnej sytuacji prawnej.
To ta sytuacja prawna była anulowana późniejsza uchwałą sejmu, czy nie?
Mógł tej nocy spać spokojnie, czy nie?
Tak na marginesie, większość sejmowa PiS ad hoc przyjęła unieważnienie ich wyboru, a ponoć prawo nie działa wstecz.
W efekcie Prezydent nie zaprzysiągł do TK trójki sędziów, których pół dnia później wybór został uznany za legalny przez konstytucyjny organ państwa do tego uprawniony.
Wprowadził za to ekspresowo do TK pięciu sędziów z PiS, choć nie było żadnych podstaw do unieważnienia wyboru trzech sędziów wybranych pod koniec poprzedniej kadencji.
Kolejna rzecz, wobec kandydatów wybranych przez PO, PSL i SLD prezydent wybrał opcję, wedle której podpis automatycznym nie jest, a później gdy w grę wchodzili Piotrowicz i Pawłowicz, jego współpracownicy sugerowali, że Andrzej Duda wyjścia nie ma i podpis złożyć musi.
Duda:
"Przykład manipulacji w Onet.pl. »Zapomnieli« że w 2015 r. Sejm uznał swoje wcześniejsze uchwały o wyborze 5 kandydatów na sędziów TK za »niebyłe« i pozbawione mocy prawnej. I podjął w to miejsce nowe uchwały. Taki mały szczegół"

Panie Duda, to właściwie czemu pan w nocy z 2 na 3 grudnia nie mógł spać?? Przecież prowincjonalni wyborcy (w tym p. Elasp) nigdy się nad tym nie zastanowią, patrząc w pana okrągła od uśmiechu buźkę 48 latka.

Może Duda zna logikę, może nie, może się troszku boi, może nie może spać, może ma dwie osobowości, a może.. z poczuciem wyższości potrafi 'zapomnieć' na zawołanie, wychodząc z założenia własnej nieomylności, na udowanianie czego nie należy poświęcać zby dużo wysiłku, bo 'ktoś by sobie jeszcze coś pomyślał'.
Obstawiam to ostatnie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
15-04-2020 19:47 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Dlaczego w innych krajach (w Niemczech i Francji) mogły się
> odbyć wybory, tylko w Polsce nie mogą się odbyć?

Przypominam, że chodzi nam nie o to, czy mogą się odbyć, czy nie. Jak Kaczyński zarządzi, to wielu zwolenników PiS stanie się żołnierzami PiS i w ogóle nie będzie się przejmować czymś takim, jak indywidualne myślenie: "mówisz-masz".

Zastanawiamy się, jak wybory korespondencyjne bez rozsądnie ustalonych a wcześniej przemyślanych w sensownym czasie i szerszym gronie reguł, będą miały wpływ na ludzkie zdrowie, czy życie. I czy czasem nie negatywne.
gazetakrak(*)acilo-to-zyciem/ar/c1-14912738

Podajac przykład Niemiec czy Francji miał pan na myśli na pewno wybory prezydenckie lub do senatu / sejmu?
Dyskretnie przypominam, że dyskutujemy tu o powszechnych wyborach na Prezydenta RP.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Elasp (6859 punktów)
>> Dlaczego w innych krajach (w Niemczech i Francji) mogły się
>> odbyć wybory, tylko w Polsce nie mogą się odbyć?
>Przypominam, że chodzi nam nie o to, czy mogą się odbyć, czy nie. Jak Kaczyński zarządzi, to wielu zwolenników PiS stanie się żołnierzami PiS i w ogóle nie będzie się przejmować czymś takim, jak indywidualne myślenie: "mówisz-masz".

Chodzi o to, żeby wyborami odbywającymi się w terminie pokazać, że państwo działa. Nie tylko pokazać, że działa, ale żeby pokazać zgodnie z prawdą, tzn. żeby zadziałało. Jeżeli jeszcze uda się stworzyć dobry system głosowania korespondencyjnego, pójdzie w świat przekaz, że Polska jest krajem nowoczesnym i potrafiącym się szybko zmieniać i to w trudnej sytuacji. Znaczenie wizerunkowe będzie nie do przecenienia. Przełoży się w na większe zaufanie, skłonność do inwestowania w Polsce, itp.

Kaczyński dokonał posunięcia, które oznacza zugzwang dla opozycji. Jeżeli opozycja nie pójdzie do wyborów, to jej kandydat przegra. Jeżeli pójdzie do wyborów, to pokaże słabość wobec Kaczyńskiego i uległość względem jego woli co do terminu wyborów. Tak czy owak opozycja przegra.

>Zastanawiamy się, jak wybory korespondencyjne bez rozsądnie ustalonych a wcześniej przemyślanych w sensownym czasie i szerszym gronie reguł, będą miały wpływ na ludzkie zdrowie, czy życie. I czy czasem nie negatywne.
>gazetakrak(*)acilo-to-zyciem/ar/c1-14912738
>Podajac przykład Niemiec czy Francji miał pan na myśli na pewno wybory prezydenckie lub do senatu / sejmu?

Operujesz wyrażeniami niejasnymi ("rozsądnie ustalone", "szerszy czas", "szersze grono").

>Dyskretnie przypominam, że dyskutujemy tu o powszechnych wyborach na Prezydenta RP.

Tak, i takie wybory, jak sądzę, odbędą się pod koniec maja. Wybory nie byłyby powszechne, gdyby komuś uprawnionemu uniemożliwiono głosowanie. W przypadku wyborów korespondencyjnych nie zajdzie taki przypadek.
16-04-2020 00:13 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)

> Chodzi o to, żeby wyborami odbywającymi się w terminie pokazać, że państwo działa

Gówno prawda. Chodzi o to, żeby na wybory poszedł beton a "elita" po raz 6 czy 7 z rzędu (ile było tych wyborów od 89?) nie miała czasu, ochoty i siły pójść na wybory.
Beton pójdzie lojalnie zagłosować za jedynie słuszną partią a "elita" będzie miała albo za zimno albo za gorąco albo za wirusowo albo, albo, albo aby ruszyć elitarną dupę na wybory. I tak po raz 6 czy 7 z rzędu wybory rostrzygnie 30% betonu. A po wyborach będzie skamlenie, że demokracja w Polsce to abstrakcyja. A prawda jest taka, że za każdym razem to "elita" spierdoliła sytuację poprzez niepójście na wybory 😂😂

I jako lojalny agitator jedynie słuszniej partii wiesz o tym bardzo dobrze.
Więc nie rób z nas ani z siebie idioty 😂
Elasp (6859 punktów)
>> Chodzi o to, żeby wyborami odbywającymi się w terminie pokazać, że państwo działa
>Gówno prawda. Chodzi o to, żeby na wybory poszedł beton a "elita" po raz 6 czy 7 z rzędu (ile było tych wyborów od 89?) nie miała czasu, ochoty i siły pójść na wybory.

Wybory były ostatnio w październiku i wygrał je PiS. Rozwiązaniem byłoby albo pozbawienie "betonu" prawa wyborczego (czego były próby, chociaż jedynie pół-żartem, pół-serio, że przypomnę inspirowaną przez D. Tuska akcję "zabierz babci dowód"), albo wprowadzenie obowiązku wzięcia udziału w wyborach, tak aby zmusić do nich tych, których nazywasz "elitą", słusznie zresztą podając to określenie w cudzysłowie. Już widzę tę histerię, gdyby PiS próbował wprowadzić to drugie rozwiązanie.
16-04-2020 10:28 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> inspirowaną przez D. Tuska akcję "zabierz babci dowód")

Nie ma, jak kolejna teorja spiskowa. U ludzi z pana poglądami to chyba standard.

Cytat:
Przestraszony wypowiedziami polityków, autor żartu "Zabierz babci dowód na wybory" wycofuje się ze swego pomysłu i deklaruje, że 21 października zawiezie swoją babcię na głosowanie. Słynne, rozsyłane po całym kraju SMS-ami, hasło "Uratuj Polskę. Zabierz babci dowód na wybory" - wymyślił podpisujący się inicjałami "jk", 27-letni informatyk. Po skrytykowaniu jego pomysłu przez premiera, jako "podnoszenie ręki na naród polski", dziś autor żartobliwej akcji nie jest już tak bojowy - zauważa stołeczna gazeta.
- Hasło zostało źle zrozumiane. Chodziło mi tylko o to, żeby przed wyborami... porozmawiać z seniorami - mówi "Życiu Warszawy" internauta. - W dniu wyborów zamierzam wsadzić swoją babcię i dziadka do samochodu i zawieźć ich do lokalu wyborczego - deklaruje wyraźnie przestraszony.


Źródło: "Życie Warszawy"

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-04-2020 03:45 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
> Chodzi o to, żeby wyborami odbywającymi się w terminie pokazać, że państwo działa.
Jeśli termin jest ważniejszy od zdrowia i życia wyborców to państwo nie działa.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Elasp (6859 punktów)
>> Chodzi o to, żeby wyborami odbywającymi się w terminie pokazać, że państwo działa.
>Jeśli termin jest ważniejszy od zdrowia i życia wyborców to państwo nie działa.

Właśnie dlatego, że zdrowie jest ważne wybory będą korespondencyjne.
16-04-2020 08:44 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
> Właśnie dlatego, że zdrowie jest ważne wybory będą korespondencyjne.
Wolne żarty, gdyby władzy chodziło o zdrowie obywateli wybory zeszłyby na drugi plan, a wszystkie środki i siły zostałyby skierowane na pomoc ludziom, a nie na organizowanie wyborów.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
16-04-2020 10:22 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Właśnie dlatego, że zdrowie jest ważne wybory będą korespondencyjne.

Czyżby? A niejaki Elasp pisał tu "Chodzi o to, żeby (..) pokazać, że państwo działa. (..) Kaczyński dokonał posunięcia (..) słabość wobec Kaczyńskiego i uległość względem jego woli(..)".

Czyli chodzi o to, żeby rzutem na taśmę przepchnąć swojego miernego, ale wiernego kandydata,
www.racjonalista.pl/forum.php/s,813243#w813969
(cierpiącego czasem na bezsenność) bez szczególnego oglądania się na zdrowie obywateli.
Panie Elaspie, czasu na zdrowie nie ma, bo ten czas trzeba poświęcić na ustalenie strategii, względnie uciszenie głosów rozsądku (Gowin).
Ten Pan Prezydent jest bezcenny, bo dla prawych idei potrafi zarwać niejedną nockę.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-04-2020 10:18 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Napisał pan "Chodzi o to, żeby (..) pokazać, że państwo działa. (..) Kaczyński dokonał posunięcia (..) słabość wobec Kaczyńskiego i uległość względem jego woli(..)".

Czyli wiemy już, o co chodzi obozowi władzy, doskonale pan - jego zwolennik - to ujął: chodzi o politykę i rozegranie wszystkiego tak, żeby utrzymać władzę.
Zdrowie obywateli w tym przypadku na końcu, co dał choćby wyraz Gowin swoją dymisją.
Nikt z obozu władzy nie zastanowi się głębiej, czy wybory korespondencyjne bez rozsądnie ustalonych, a wcześniej przemyślanych w sensownym czasie i szerszym gronie reguł, będą miały wpływ na ludzkie zdrowie, czy życie.

>>gazetakrak(*)acilo-to-zyciem/ar/c1-14912738
>>Podajac przykład Niemiec czy Francji miał pan na myśli na pewno wybory prezydenckie lub do senatu / sejmu?
> Operujesz wyrażeniami niejasnymi ("rozsądnie ustalone", "szerszy czas", "szersze grono").

Szersze grono = grono profesorów wirusologów. Szerszy czas = na pewno nie kilka dni. Rozsądnie ustalone: w wyniku konsultacji ze specjalistami, a nie zarządzeniem Prezesa.
Nie odpowiedział pan na moje pytanie, czy podajac przykład Niemiec czy Francji miał na myśli na pewno wybory prezydenckie lub do senatu / sejmu i znam powód. Pańskie przykłady są nieadekwatne.

> Wybory nie byłyby powszechne, gdyby komuś uprawnionemu
> uniemożliwiono głosowanie. W przypadku wyborów korespondencyjnych
> nie zajdzie taki przypadek

Upraszcza pan, to upraszczanie ma zapewne pewien cel. Niestety to nie tylko kwestia stwierdzenia, czy zajdzie czy nie.
Trzeba obmyśleć wczesniej procedury sprawdzania głosów, sprawdzania sprawdzających itd.
Zapewnić zabezpieczenia.
Plan zweryfikować badaniami np. jak chronić się przed wirusem, który może przeżyć na kartce papieru kiladziesiąt godzin.
Gdyby to było takie proste, nie byłoby tematu i dyskusję można by sprowadzić do krótkiego "opozycja boi się przegranej", jak pan stara sie zrobić.
Może to i wygodne, ale bardzo czytelne: żenująco łopatologiczne.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-04-2020 21:17 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>Napisał pan "Chodzi o to, żeby (..) pokazać, że państwo działa. (..) Kaczyński dokonał posunięcia (..) słabość wobec Kaczyńskiego i uległość względem jego woli(..)".
>Czyli wiemy już, o co chodzi obozowi władzy, doskonale pan - jego zwolennik - to ujął: chodzi o politykę i rozegranie wszystkiego tak, żeby utrzymać władzę.

Nie, nie powiedziałem, że chodzi tylko o to. Można jednym posunięciem realizować wiele celów. Właśnie Jaro opanował tę sztukę do mistrzostwa. Jaro chce utrzymać władzę (czy to coś dziwnego?), ale jest to tylko jeden z jego celów. Nie sądzę nawet, by był to cel najważniejszy.

>Zdrowie obywateli w tym przypadku na końcu, co dał choćby wyraz Gowin swoją dymisją.

Odpowiedź na to jest podana powyżej.

>Nikt z obozu władzy nie zastanowi się głębiej, czy wybory korespondencyjne bez rozsądnie ustalonych, a wcześniej przemyślanych w sensownym czasie i szerszym gronie reguł, będą miały wpływ na ludzkie zdrowie, czy życie.
>>>gazetakrak(*)acilo-to-zyciem/ar/c1-14912738

Flis jest socjologiem i jako taki nie ma nic do powiedzenia odnośnie niebezpieczeństwa wynikającego z głosowania w trakcie epidemii.

>>>Podajac przykład Niemiec czy Francji miał pan na myśli na pewno wybory prezydenckie lub do senatu / sejmu?
>> Operujesz wyrażeniami niejasnymi ("rozsądnie ustalone", "szerszy czas", "szersze grono").
>Szersze grono = grono profesorów wirusologów. Szerszy czas = na pewno nie kilka dni. Rozsądnie ustalone: w wyniku konsultacji ze specjalistami, a nie zarządzeniem Prezesa.

Ile ma liczyć grono, które by Cię zadowalało? Ile dni?

>Nie odpowiedział pan na moje pytanie, czy podajac przykład Niemiec czy Francji miał na myśli na pewno wybory prezydenckie lub do senatu / sejmu i znam powód. Pańskie przykłady są nieadekwatne.

Dlaczego są nieadekwatne?

>> Wybory nie byłyby powszechne, gdyby komuś uprawnionemu
>> uniemożliwiono głosowanie. W przypadku wyborów korespondencyjnych
>> nie zajdzie taki przypadek
>Upraszcza pan, to upraszczanie ma zapewne pewien cel. Niestety to nie tylko kwestia stwierdzenia, czy zajdzie czy nie.

Dlaczego upraszczam? Na czym zatem polega powszechność albo jej brak?

>Trzeba obmyśleć wczesniej procedury sprawdzania głosów, sprawdzania sprawdzających itd.
>Zapewnić zabezpieczenia.

Jakie zabezpieczenia? Przed kim lub przed czym?

>Plan zweryfikować badaniami np. jak chronić się przed wirusem, który może przeżyć na kartce papieru kiladziesiąt godzin.

To przeliczy się głosy np. po pięciu dniach od głosowania.

>Gdyby to było takie proste, nie byłoby tematu i dyskusję można by sprowadzić do krótkiego "opozycja boi się przegranej", jak pan stara sie zrobić.

Opozycja wie, że czeka ją kolejna kompromitacja i że PiS zbiera punkty przez walkę z koronawirusem.

>Może to i wygodne, ale bardzo czytelne: żenująco łopatologiczne.

Opozycja składa się w większości z ludzi prymitywnych. Ich motywy postępowania, tudzież środki nie są zbyt subtelne. I dlatego ci ludzie przegrywają. Generalnie Jaro ma trochę szczęścia, bo o tak nieudolnej opozycji każdy polityk może tylko marzyć. Musi się pojawić jakiś "homo novus". Na razie takiego po stronie opozycji nie widać, ponieważ młodzi (zapewne nie bez odrobiny wyrachowania) idą do PiSu. Mam na myśli np. Tarczyńskiego, Schreibera, Bortniczuka (ścisłej biorąc on jest w Porozumieniu), Ozdobę i in. Może pośród opozycji można by wskazać M. Jakubiaka, ale jest to stronnik PiSu, pod wielkim (acz ukrywanym) wrażeniem Jara.
16-04-2020 18:01 
 Ocena 3 na 3
salek (4701 punktów)
>Jeżeli jeszcze uda się stworzyć dobry system głosowania korespondencyjnego

Jakim cudem da się stworzyć dobry, zaufany system głosowania korespondencyjnego, w którym nie ma kontroli kto ma dostęp do kart wyborczych i oddanych głosów?
Elasp (6859 punktów)
>>Jeżeli jeszcze uda się stworzyć dobry system głosowania korespondencyjnego
>Jakim cudem da się stworzyć dobry, zaufany system głosowania korespondencyjnego, w którym nie ma kontroli kto ma dostęp do kart wyborczych i oddanych głosów?

Poczekajmy. Potrzeba matką wynalazków.
16-04-2020 22:55 
 Ocena 3 na 3
salek (4701 punktów)
> Poczekajmy. Potrzeba matką wynalazków.
>
Ta, jasne. Tylko pewnych rzeczy się nie da.. ale pomysł dobry. Tylko wybory chcesz zrobić nie czekając..
Elasp (6859 punktów)
>> Poczekajmy. Potrzeba matką wynalazków.
>>
>Ta, jasne. Tylko pewnych rzeczy się nie da.. ale pomysł dobry. Tylko wybory chcesz zrobić nie czekając..

Naprawdę poczekajmy.
17-04-2020 18:48 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>>> Poczekajmy. Potrzeba matką wynalazków.
>>>
>>Ta, jasne. Tylko pewnych rzeczy się nie da.. ale pomysł dobry. Tylko wybory chcesz zrobić nie czekając..
> Naprawdę poczekajmy.
Cieszę się, że się zgadzamy. Również sądzę, że z wyborami należałoby poczekać. Przynajmniej do czasu, aż pandemia przygaśnie.. albo na cud stworzenia niemożliwego.
12-04-2020 11:11 
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)
>Głosowanie korespondencyjne, to jest chyba najgłupszy pomysł Kaczyńskiego. Żeby głosowanie podpadało pod klauzulę tajności musi na "moich oczach" wejść do urny wyborczej, wtedy jest własnością PKW (państwowej komisji wyborczej). Reszta mnie nie obchodzi. Korespondencyjnie przechodzi przez wiele rąk i nie wiem i nie widzę co z moim głosem się dzieje. Tu jest moment rodzący fałszerstwo wyborów i braku zaufania co do uczciwości wyborów, do którego Kaczyński chyba zmierza..
>Możliwość głosowania przy pomocy Internetu nie dorosła jeszcze w Polsce do miana powszechnego. Bo:

Możliwość (a nie obowiązek) głosowania przez Internet to jest dobra w państwach o ugruntowanej demokracji.

- masz system zewnętrzny w stosunku do domowych którego nie sprawdzisz w ogóle (mała wprawką na myślenie może być profil zaufamy i EPUAP kontra kwalifikowany podpis cyfrowy a najlepiej gnupg z Open Hardware kartą - porównaj to sobie.

- w systemie musisz się jakoś autoryzować kryptograficznie jako uprawniony do głosowania.
Jak to chcesz przeprowadzić?

Profil zaufany jest oparty o banki a te są prywatne. Ogólnie jest to niepewne i nie do głosowania (nie można ot tak wachlować sobie prawem no a może i w RP można?)

Kwalifikowany podpis elektroniczny wymaga u nas odpowiedniego systemu operacyjnego (to jest naruszenie zasady interoperacyjności w zasadzie), jak go zakładasz pierwszy raz (albo odnowienie się nie udało) to wymaga wizyty w punkcie/wizyty osoby zaufanej do potwierdzenia tożsamości (trudne obecnie), kosztuje, trzeba zainstalować odpowiednie oprogramowanie, pilnować karty, wiedzieć jak się podaje PUK jakby co itp.

Dowody Osobiste z warstwa elektroniczną są w powijakach, jest ich mało (działających), musisz w ogóle zgodzić się na warstwę elektroniczną i przede wszystkim algorytmy i zasady działania (przy wydawaniu - ja się nie zgodzę, brak zaufania) posiadać w domu specjalny, (droższy i trudniejszy w instalacji niż pozostałe) czytnik do takich dowodów. Tu już masz niejawne warunki co to obalają (nie mogę być wykluczony z wyborów bo nie mam zaufania do warstwy elektronicznej dowodu).

Inne typy kart elektronicznych zaufanych np. takie jak do określonych działań w bazach centralnych wymagały by odpowiedniego prawodawstwa w ogóle i raczej to ciekawostka (są tańsze, ogólniejsze i mają tańsze czytniki).

- Z autoryzacji i zasady działania Internetu wynika brak zaufania do tajności wyborów bo nie ma jak tego sprawdzić samemu a jest to tylko i wyłącznie kwestia niewidocznego algorytmu (zaufania/wiary w to że jest uczciwie).
Autoryzuje się czymś i głosuję, jak sprawdzić czy wybór nie przypisze się dodatkowo do
PESEL niejawnie gdzieś.

W wyborach tradycyjnych musiałbyś mieć poznaczone niewidocznie kartki i przypisywanie przez podstawioną komisję kodu do np. PESEL, jak dla mnie jednak trochę to jednak trudne nawet w RP (może się mylę).

Jak dla mnie za 50 lat może się uda
Chyba że głosowanie ma być farsą.

>-starsi ludzie nie interesują się Internetem. Podobnie jak w banku. Ja dozuję dużym zaufaniem do operowania moimi wkładami bankowymi przez usługę kontroli konta e-konto.

I bardzo słusznie.

Poprawnie to masz 2/3 banki, jeden do tranzakcji codziennych / karty i tam przelewasz sobie kwoty np. tysiąc, dwa i z tego płacisz. Są odpowiedniki bez banki np. payu/etc
05-04-2020 11:17Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>>Czyli jako wolontariusz wesprzesz listonoszy i będziesz chodził po domach....
>>(głosów oddanych korespondencyjnie nikt nie będzie liczył?)
> Zobaczymy, może będzie możliwość głosowania przez internet.
>

Masz pięć tygodni na zbudowanie informatycznego systemu, przetestowanie go, sprawdzenie czy wszyscy wyborcy mają dostęp do internetu, weryfikację elektronicznych podpisów...

A wszystko dlatego, że TERAZ Adrian ma większe szanse niż będzie miał jesienią, czy przyszłą wiosną

Doprawdy nie wystarczy stan klęski?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
05-04-2020 11:25Nie na temat 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)

>Masz pięć tygodni na zbudowanie informatycznego systemu, przetestowanie go, sprawdzenie czy wszyscy wyborcy mają dostęp do internetu, weryfikację elektronicznych podpisów...

Być może prace już trwają.

>A wszystko dlatego, że TERAZ Adrian ma większe szanse niż będzie miał jesienią, czy przyszłą wiosną
>Doprawdy nie wystarczy stan klęski?

Duda wygra bez względu na porę roku, zważywszy na niewielki potencjał przeciwników oraz na to, że nie mają w sumie nic do zaproponowania.
05-04-2020 11:49Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>>Masz pięć tygodni na zbudowanie informatycznego systemu, przetestowanie go, sprawdzenie czy wszyscy wyborcy mają dostęp do internetu, weryfikację elektronicznych podpisów...
> Być może prace już trwają.

Być może. Ale nawet gdyby trwały, to w pięć tygodni nikt nie zdąży wdrożyć takiegi systemu, tym bardziej w warunkach zarazy

> Duda wygra bez względu na porę roku, zważywszy na niewielki potencjał przeciwników oraz na to, że nie mają w sumie nic do zaproponowania.

A co ma do zaproponowania Duda?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
05-04-2020 17:16Nie na temat 
DyktaFon (9281 punktów)

>A co ma do zaproponowania Duda?

Moim zdaniem nic... ale już to jest więcej, niż pozostali )))
05-04-2020 23:36Nie na temat 
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)

>A co ma do zaproponowania Duda?

Pewną wizję Polski, połączenie tradycji (wzgląd na historię) z nowoczesnością (Polska w strukturach NATO i UE) i przy założeniu, że aktywność Polaków może być wielka i że może doprowadzić do powstania wielkiej i silnej Polski. Nie przypomina to w niczym (na szczęście) wizji Polski jako ucznia i ubogiego krewnego państw Zachodu, nieustająco posypującego głowę popiołem i przepraszającego, że żyje. Mnie osobiście taka wizja odpowiada - chcę żyć w Polsce dr Kaczyńskiego, nie zaś w "Polsce" Michnika, Wałęsy i Tuska.
06-04-2020 07:00Nie na temat 
 Ocena 2 na 2
szarley (54908 punktów)
Poczęstowałeś sloganami, a ja wolałbym konkrety

Np chciałbym wiedzieć, co proponuje w zakresie przygotowania kraju na kolejną żywiołową klęskę, bo jak na razie pod rządami PiSu przejedzono środki, które byłyby teraz bardzo potrzebne


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-04-2020 12:02Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Np chciałbym wiedzieć, co proponuje w zakresie przygotowania kraju na kolejną żywiołową klęskę, bo jak na razie pod rządami PiSu przejedzono środki, które byłyby teraz bardzo potrzebne

Co to znaczy "przejedzono"? To znaczy kto przejadł i w jaki sposób? Sam wyrażasz się nieprecyzyjnie.

Sądzę, że jesteśmy dobrze przygotowani na wypadek klęski, czego mamy obecnie naoczny dowód.
07-04-2020 12:22Nie na temat 
 Ocena 3 na 3
szarley (54908 punktów)
>>Np chciałbym wiedzieć, co proponuje w zakresie przygotowania kraju na kolejną żywiołową klęskę, bo jak na razie pod rządami PiSu przejedzono środki, które byłyby teraz bardzo potrzebne
> Co to znaczy "przejedzono"? To znaczy kto przejadł i w jaki sposób? Sam wyrażasz się nieprecyzyjnie.

Powtórzę, chciałbym wiedzieć co proponuje w zakresie przygotowania kraju na kolejną żywiołową klęskę, choć to nie jest pytanie do Ciebie.

Przejedzono. Rozdano. Uprzedzam wątpliwości, jestem zwolennikiem wspomagania rodzin ubogich, zwłaszcza wielodzietnych przez społeczeństwo za pośrednictwem państwa, ale widok nowego, luksusowego BMW pod MOPSem i 500+ dla właściciela....

> Sądzę, że jesteśmy dobrze przygotowani na wypadek klęski, czego mamy obecnie naoczny dowód.
Jakoś nie dostrzegam tego dowodu. Może dlatego, że nie przyjmuję na wiarę wszystkiego co mówi TVPiS. DT pewnie nie podaje skarg lekarzy i ratowników na brak masek, ale gdyby Hitler miał Kurskiego, to byś do teraz wierzył w zwycięstwo Niemców na łuku Kurskim

Zgłoś do SanEpidu że masz gorączkę i widziałeś się z osobą zarażoną. Po ilu dniach przyjadą po wymaz? Po ilu kolejnych dostaniesz wyniki?

Ile trzeba było ofiar żeby zakazano lekarzom przenoszenia zarazy z jednego szpitala do drugiego?

LOT przywiózł mnóstwo Polaków z zagranicy niektórzy nie poznawali swoich rodzinnych stron. Wysadzono ich na lotnisku i.... ? Pociągi, autobusy...

Jest rzeczywisty stan klęski. Dlaczego nie można go ogłosić? Bo państwo jest NIEPRZYGOTOWANE.

Polska nie była dobrze przygotowana do zarazy i nie jest żadnym argumentem, że inni byli przygotowani jeszcze gorzej. Podobnie nie jest przygotowana do gospodarczych skutków zarazy. Jedyne co jest dobrze przygotowane to propaganda.

****
www.euract(*)eszkancow-krotkie-zestawienie/

Wybrane kraje

🇮🇸 Islandia - 76 538 /1 mln osób (wykonano 27,9 tys. testów, Islandia liczy 364 260 osób)

🇪🇪 Estonia - 16 465 testów / 1 mln osób - łącznie 21,9 tys. testów

🇩🇪 Niemcy - 11 112 testów / 1 mln osób - łącznie 920 tys. testów (stan na 4 kwietnia)

🇨🇿 Czechy - 7 982 testów / 1 mln osób - łącznie 85 014 testów

🇪🇸 Hiszpania - 7 715 testów / 1 mln osób - łącznie 360 000 testów

🇷🇺 Rosja - 3 979 testów / 1 mln osób - łącznie 575 000 testów

🇧🇾 Białoruś - 3 365 testów / 1 mln osób - łącznie 32 000 testów (*stan na 4 kwietnia)

🇵🇱 Polska - 2 250 testów / 1 mln osób - łącznie 85 467 testów

Dobrze przygotowane państwo czy dobrze przygotowana telewizja?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-04-2020 23:49 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)

>Przejedzono. Rozdano. Uprzedzam wątpliwości, jestem zwolennikiem wspomagania rodzin ubogich, zwłaszcza wielodzietnych przez społeczeństwo za pośrednictwem państwa, ale widok nowego, luksusowego BMW pod MOPSem i 500+ dla właściciela....

Rozumiem więc, że wolisz wydać wielkie sumy na armię nowych urzędników, którzy będą badać i sprawdzać miliony podań o 500+ pod kątem tego, czy spełniony jest warunek odpowiednio niskiego dochodu.

>> Sądzę, że jesteśmy dobrze przygotowani na wypadek klęski, czego mamy obecnie naoczny dowód.
>Jakoś nie dostrzegam tego dowodu. Może dlatego, że nie przyjmuję na wiarę wszystkiego co mówi TVPiS. DT pewnie nie podaje skarg lekarzy i ratowników na brak masek, ale gdyby Hitler miał Kurskiego, to byś do teraz wierzył w zwycięstwo Niemców na łuku Kurskim

W którym kraju nie było takich skarg?

>Zgłoś do SanEpidu że masz gorączkę i widziałeś się z osobą zarażoną. Po ilu dniach przyjadą po wymaz? Po ilu kolejnych dostaniesz wyniki?

Skąd wiesz, że trzeba długo czekać?

>Ile trzeba było ofiar żeby zakazano lekarzom przenoszenia zarazy z jednego szpitala do drugiego?
>LOT przywiózł mnóstwo Polaków z zagranicy niektórzy nie poznawali swoich rodzinnych stron. Wysadzono ich na lotnisku i.... ? Pociągi, autobusy...

Co Ty byś proponował? Czym tych ludzi transportować i jak?

>Jest rzeczywisty stan klęski. Dlaczego nie można go ogłosić? Bo państwo jest NIEPRZYGOTOWANE.

Które państwo było przygotowane?

>Polska nie była dobrze przygotowana do zarazy i nie jest żadnym argumentem, że inni byli przygotowani jeszcze gorzej.

Dlaczego nie jest? Są rzeczy, których nie można przewidzieć. Poza tym Polska jest dobrze przygotowana, co widać po niewielkiej liczbie zgonów. Najważniejszą rzeczą jest profilaktyka. Na koronawirusa i tak nie ma lekarstwa, przynajmniej na razie. Poza tym Polacy wykazali dużo rozsądku, o wiele więcej niż Włosi, Hiszpanie czy Szwedzi.

>Podobnie nie jest przygotowana do gospodarczych skutków zarazy. Jedyne co jest dobrze przygotowane to propaganda.

Nie jesteś ekonomistą, jak więc możesz to ocenić?

> ****
>www.euract(*)eszkancow-krotkie-zestawienie/
>Wybrane kraje
>🇮🇸 Islandia - 76 538 /1 mln osób (wykonano 27,9 tys. testów...

Test dowodzi, że nie byłem chory w dniu, w którym go zrobiłem. Mogę się jednak zarazić dzień po. Test może więc uśpić czujność. Lepiej zachowywać się tak i działać tak, jak gdyby wszyscy wokół byli zarażeni. Restrykcyjna polityka polskiego rządu ma za zadanie spowodować taką postawę. Bardziej się ona przyczyni do ochrony ludzkiego zdrowia niż miliony testów.
08-04-2020 08:41 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>>Przejedzono. Rozdano. Uprzedzam wątpliwości, jestem zwolennikiem wspomagania rodzin ubogich, zwłaszcza wielodzietnych przez społeczeństwo za pośrednictwem państwa, ale widok nowego, luksusowego BMW pod MOPSem i 500+ dla właściciela....
>Rozumiem więc, że wolisz wydać wielkie sumy na armię nowych urzędników,
Nie krystkoń. On też lepiej rozumie co inni piszą od autorów

>którzy będą badać i sprawdzać miliony podań o 500+ pod kątem tego, czy spełniony jest warunek odpowiednio niskiego dochodu.
To nie będą wielkie sumy, dziś płacąc w Polsce PIT logujesz się i okazuje się że skarbowa administracja wie ile u którego pracodawcy zarobiłeś. To robi komputer

>>> Sądzę, że jesteśmy dobrze przygotowani na wypadek klęski, czego mamy obecnie naoczny dowód.
>>Jakoś nie dostrzegam tego dowodu. Może dlatego, że nie przyjmuję na wiarę wszystkiego co mówi TVPiS. DT pewnie nie podaje skarg lekarzy i ratowników na brak masek, ale gdyby Hitler miał Kurskiego, to byś do teraz wierzył w zwycięstwo Niemców na łuku Kurskim
> W którym kraju nie było takich skarg?

A u as biją murzynów. Fakt, że Hiszpania czy USA są przygotowane na zarazę znacznie gorzej, nie czyni z Polski kraju dobrze przygotowanego

>>Zgłoś do SanEpidu że masz gorączkę i widziałeś się z osobą zarażoną. Po ilu dniach przyjadą po wymaz? Po ilu kolejnych dostaniesz wyniki?
> Skąd wiesz, że trzeba długo czekać?
Od ludzi, którzy czekają/czekali. Znam kilkanaście osób zakażonych lub kwarantannowanych lub chorych. Jedyne czym mogę im pomóc to dzwonić i rozmawiać.

>>Jest rzeczywisty stan klęski. Dlaczego nie można go ogłosić? Bo państwo jest NIEPRZYGOTOWANE.
>Które państwo było przygotowanie?
To nie jest argument!
Z wielu stron pytano rząd o stan klęski. Dlaczego go nie ma? Odpowiedź wicepremiera była jednoznaczna: Państwo jest nieprzygotowane.

> Dlaczego nie jest? Są rzeczy, których nie można przewidzieć. Poza tym Polska jest dobrze przygotowana, co widać po niewielkiej liczbie zgonów.
napisz to za miesiąc

>Najważniejszą rzeczą jest profilaktyka. Na koronawirusa i tak nie ma lekarstwa, przynajmniej na razie. Poza tym wykazali dużo rozsądku, o wiele więcej niż Włosi, Hiszpanie czy Szwedzi.
Społeczeństwo tak, rządzący nie.

>>Podobnie nie jest przygotowana do gospodarczych skutków zarazy. Jedyne co jest dobrze przygotowane to propaganda.
> Nie jesteś ekonomistą, jak więc możesz to ocenić?
Na podstawie wypowiedzi wicepremiera rządu RP. Pytany o stan klęski odpowiedział, że państwa nie stać na taki krok GOSPODARCZO

>>www.euract(*)eszkancow-krotkie-zestawienie/
> Test dowodzi, że nie byłem chory w dniu, w którym go zrobiłem. Mogę się jednak zarazić dzień po. Test może więc uśpić czujność.

Odlatujesz jak Hamerlik.
W Polsce robi się niewiele testów, żeby propaganda mogła wykazać że jest super. Wybory idą....

>Restrykcyjna polityka polskiego rządu ma za zadanie spowodować taką postawę. Bardziej się ona przyczyni do ochrony ludzkiego zdrowia niż miliony testów.
Jedno z drugim się nie kłóci.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>Przejedzono. Rozdano. Uprzedzam wątpliwości, jestem zwolennikiem wspomagania rodzin ubogich, zwłaszcza wielodzietnych przez społeczeństwo za pośrednictwem państwa, ale widok nowego, luksusowego BMW pod MOPSem i 500+ dla właściciela....
>>Rozumiem więc, że wolisz wydać wielkie sumy na armię nowych urzędników,
>Nie krystkoń. On też lepiej rozumie co inni piszą od autorów

"Rozumiem więc", w znaczeniu "wnioskuję więc". Wyprowadzam wnioski z Twoich stwierdzeń.

>>którzy będą badać i sprawdzać miliony podań o 500+ pod kątem tego, czy spełniony jest warunek odpowiednio niskiego dochodu.

>To nie będą wielkie sumy, dziś płacąc w Polsce PIT logujesz się i okazuje się że skarbowa administracja wie ile u którego pracodawcy zarobiłeś. To robi komputer

Co z ludźmi, którzy nie płacą PITu w Polsce? Pani Kluczykowa dostałaby 500+ (wraz z bezrobotnymi) gdyby zastosować taką metodę.

>>>> Sądzę, że jesteśmy dobrze przygotowani na wypadek klęski, czego mamy obecnie naoczny dowód.

>>>Jakoś nie dostrzegam tego dowodu. Może dlatego, że nie przyjmuję na wiarę wszystkiego co mówi TVPiS. DT pewnie nie podaje skarg lekarzy i ratowników na brak masek, ale gdyby Hitler miał Kurskiego, to byś do teraz wierzył w zwycięstwo Niemców na łuku Kurskim
>> W którym kraju nie było takich skarg?
>A u as biją murzynów. Fakt, że Hiszpania czy USA są przygotowane na zarazę znacznie gorzej, nie czyni z Polski kraju dobrze przygotowanego

Nie czyni, ale nie czyni i kraju gorzej przygotowanego.

>>>Zgłoś do SanEpidu że masz gorączkę i widziałeś się z osobą zarażoną. Po ilu dniach przyjadą po wymaz? Po ilu kolejnych dostaniesz wyniki?
>> Skąd wiesz, że trzeba długo czekać?
>Od ludzi, którzy czekają/czekali. Znam kilkanaście osób zakażonych lub kwarantannowanych lub chorych. Jedyne czym mogę im pomóc to dzwonić i rozmawiać.

Jak długo czekali?

>>>Jest rzeczywisty stan klęski. Dlaczego nie można go ogłosić? Bo państwo jest NIEPRZYGOTOWANE.
>>Które państwo było przygotowanie?
>To nie jest argument!

To jest pewien argument. Wielkie nieprzygotowanie wykazała Unia Europejska, zwłaszcza Komisja Europejska. Wszystkie działania przejęły na siebie poszczególne państwa członkowskie. Kryzys dostatecznie pokazał, co jest warta "solidarność europejska". Nawet ostatnio von der Leyen "przepraszała" za to Włochów. Specjaliści od zajmowania się problemami fikcyjnymi, przyzwyczajeni do życia we własnym świecie (parlament, diety, "błękitne karty", itp.) nie potrafili się zmierzyć z rzeczywistością. Myślę, że to koniec UE i KE w obecnej ich postaci.

Polska jako członek UE mogła była oczekiwać przede wszystkim skoordynowanych i prewencyjnych działań UE i KE w obliczu i w sytuacji epidemii. Nie było takich. Jeżeli masz do kogoś pretensję, miej przede wszystkim do KE, gdyż ta dysponuje ogromnymi sumami i możliwością globalnych działań. KE mogła np. zakupić maski dla wszystkich obywateli krajów UE albo nakazać takie kupno. Tak samo z poleceniem wdrożenia zasad bezpieczeństwa, kupnem testów i im p. Tymczasem nie zrobili nic albo prawie nic. Dlaczego?

>Z wielu stron pytano rząd o stan klęski. Dlaczego go nie ma? Odpowiedź wicepremiera była jednoznaczna: Państwo jest nieprzygotowane.
>> Dlaczego nie jest? Są rzeczy, których nie można przewidzieć. Poza tym Polska jest dobrze przygotowana, co widać po niewielkiej liczbie zgonów.
>napisz to za miesiąc

Napiszę i porównam liczbę zgonów w Polsce z liczba zgonów w Hiszpanii, podobnej ludnościowo do Polski. Przeliczę liczbę zgonów we Włoszech i Francji i porównam jak się ona ma do liczy zgonów w Polsce.

>>Najważniejszą rzeczą jest profilaktyka. Na koronawirusa i tak nie ma lekarstwa, przynajmniej na razie. Poza tym wykazali dużo rozsądku, o wiele więcej niż Włosi, Hiszpanie czy Szwedzi.
>Społeczeństwo tak, rządzący nie.

Dobrze, od kogo spodziewałbyś się bardziej energicznych i bardziej kompetentnych działań? Od Ewy Kopacz, Donalda Tuska? Może od Lecha Wałęsy albo Mateusza Kijowskiego? Jeżeli ta władza Ci się nie podoba, która Ci się podoba?

>>>Podobnie nie jest przygotowana do gospodarczych skutków zarazy. Jedyne co jest dobrze przygotowane to propaganda.
>> Nie jesteś ekonomistą, jak więc możesz to ocenić?
>Na podstawie wypowiedzi wicepremiera rządu RP. Pytany o stan klęski odpowiedział, że państwa nie stać na taki krok GOSPODARCZO

Przecież chodzi w tej wypowiedzi o coś innego. Chodzi o to, że nie stać nas gospodarczo na wprowadzenie stanu wyjątkowego. Do stanu wyjątkowego dąży opozycja z pobudek politycznych - wydaje im się, że będą mogli wtedy zdestabilizować kraj i odsunąć PiS od władzy w wyniku indukowanych niepokojów społecznych. Jak PiS wprowadzi stan wyjątkowy zaczną się lamenty opozycji ("dyktatura!", "koniec demokracji w Polsce!") i rejtanowskie rozdzieranie szat.

>>>www.euract(*)eszkancow-krotkie-zestawienie/

>> Test dowodzi, że nie byłem chory w dniu, w którym go zrobiłem. Mogę się jednak zarazić dzień po. Test może więc uśpić czujność.
>Odlatujesz jak Hamerlik.

Czy to jest Twój argument? Zastanów się nad tym co piszę.

>W Polsce robi się niewiele testów, żeby propaganda mogła wykazać że jest super. Wybory idą....
>>Restrykcyjna polityka polskiego rządu ma za zadanie spowodować taką postawę. Bardziej się ona przyczyni do ochrony ludzkiego zdrowia niż miliony testów.
>Jedno z drugim się nie kłóci.

Co Ci da test? Albo stwierdzi, że nie jesteś chory, albo że jesteś chory. Jeżeli jesteś chory, trafisz do szpitala - trafiłbyś do niego tak czy inaczej. Test daje Ci wiedzę, nie daje Ci leku, ani nie poprawia w znaczący sposób Twojej sytuacji.
08-04-2020 11:04 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Co Ci da test? Albo stwierdzi, że nie jesteś chory, albo że
> jesteś chory. Jeżeli jesteś chory, trafisz do szpitala -
> trafiłbyś do niego tak czy inaczej. Test daje Ci wiedzę, nie
> daje Ci leku, ani nie poprawia w znaczący sposób Twojej sytuacji.

Gwoli ścisłości, test nie stwierdzi czy ktoś jest chory i nie trafia się po nim automatycznie do szpitala. Myli pan pojęcia.
Test wykazuje obecność, albo nieobecnośc wirusa. Możliwe jest również przejście zakażenia nim, bez objawów. Osoba zakażona poddawana jest izolacji. Chora - leczeniu.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Elasp (6859 punktów)

>Gwoli ścisłości, test nie stwierdzi czy ktoś jest chory i nie trafia się po nim automatycznie do szpitala. Myli pan pojęcia.
>Test wykazuje obecność, albo nieobecnośc wirusa. Możliwe jest również przejście zakażenia nim, bez objawów. Osoba zakażona poddawana jest izolacji. Chora - leczeniu.

Rzeczywiście, nieco uprościłem sprawę. Uproszczenie to nie podaje jednak w wątpliwość konkluzji.
08-04-2020 14:31 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Test daje Ci wiedzę, nie daje Ci leku, ani nie p
> oprawia w znaczący sposób Twojej sytuacji.

Trudno, żeby test i wiedza z niego wynikająca, sama z siebie coś poprawiła.
Poprawia się, umiejętnie stosując informacje wynikające z testów.
W idei mając do dyspozycji nieograniczoną liczbę testów 15 minutowych, można by wyizolować wszystkich chorych i po kilku-kilkunastu tygodniach, pandemię zakończyć.

Oczywiście w realu pojawiają się trudności, związane m.in. z realizacją, kosztami testu oraz ich ograniczoną liczbą do dyspozycji.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54908 punktów)
> "Rozumiem więc", w znaczeniu "wnioskuję więc". Wyprowadzam wnioski z Twoich stwierdzeń.
Tym razem to się bawisz w chętnie_racjonalistkę z jej słownymi grami
Nie trzeba zatrudniać tysięcy urzędników, żeby ograniczyć 500+ tak, aby nie trafiał do zamożnych obywateli. Każdy co miesiąc odprowadza dochodowy podatek.

Nie trzeba tysięcy urzędników, żeby wiedzieć ile kto ma emerytury, żeby wiedzieć kogo wspomóc 13-tką

Podtrzymuję: rozdano pieniądze, teraz niezbędne w czasach zarazy. I teraz NIEPRZYGOTOWANE państwo nie może wprowadzić stanu klęski, bo go na to nie stać

> Co z ludźmi, którzy nie płacą PITu w Polsce? Pani Kluczykowa dostałaby 500+ (wraz z bezrobotnymi) gdyby zastosować taką metodę.
O tym też administracja wie, trzeba zgłosić, że się płaci PIT za granicą i 500+ niech płaci król Holandii

>>>>Zgłoś do SanEpidu że masz gorączkę i widziałeś się z osobą zarażoną. Po ilu dniach przyjadą po wymaz? Po ilu kolejnych dostaniesz wyniki?
>>> Skąd wiesz, że trzeba długo czekać?
>>Od ludzi, którzy czekają/czekali. Znam kilkanaście osób zakażonych lub kwarantannowanych lub chorych. Jedyne czym mogę im pomóc to dzwonić i rozmawiać.
> Jak długo czekali?

trzy dni czekania na pobór próbek, cztery kolejne na wyniki

> Polska jako członek UE mogła była oczekiwać przede wszystkim skoordynowanych i prewencyjnych działań UE i KE w obliczu i w sytuacji epidemii.
Trochę to niekonsekwentne.
Usprawiedliwiasz brak przygotowania kraju a wymagasz przygotowania od Unii

>>> Dlaczego nie jest? Są rzeczy, których nie można przewidzieć. Poza tym Polska jest dobrze przygotowana, co widać po niewielkiej liczbie zgonów.
>>napisz to za miesiąc
> Napiszę i porównam liczbę zgonów w Polsce z liczba zgonów w Hiszpanii,
Porównaj z ilością zgonów na milion mieszkańców we wszystkich krajach

> Dobrze, od kogo spodziewałbyś się bardziej energicznych i bardziej kompetentnych działań? Od Ewy Kopacz, Donalda Tuska? Może od Lecha Wałęsy albo Mateusza Kijowskiego?
Nie krystkoń

>>>>Podobnie nie jest przygotowana do gospodarczych skutków zarazy. Jedyne co jest dobrze przygotowane to propaganda.
>>> Nie jesteś ekonomistą, jak więc możesz to ocenić?
>>Na podstawie wypowiedzi wicepremiera rządu RP. Pytany o stan klęski odpowiedział, że państwa nie stać na taki krok GOSPODARCZO
> Przecież chodzi w tej wypowiedzi o coś innego. Chodzi o to, że nie stać nas gospodarczo na wprowadzenie stanu wyjątkowego.

Dokładnie!
Państwo jest nieprzygotowane na wprowadzenie takiego stanu, przyznaje to nawet p. Morawiecki.

>>>>www.euract(*)eszkancow-krotkie-zestawienie/
>>> Test dowodzi, że nie byłem chory w dniu, w którym go zrobiłem. Mogę się jednak zarazić dzień po. Test może więc uśpić czujność.
>>Odlatujesz jak Hamerlik.
> Czy to jest Twój argument? Zastanów się nad tym co piszę.
To nie jest mój argument. To odpowiedź na brak poważnego argumentu
Wg tego typu myślenia nie powinno się badać na raka, bo może się pojawić za miesiąc

>>>Restrykcyjna polityka polskiego rządu ma za zadanie spowodować taką postawę. Bardziej się ona przyczyni do ochrony ludzkiego zdrowia niż miliony testów.
>>Jedno z drugim się nie kłóci.
> Co Ci da test? Albo stwierdzi, że nie jesteś chory, albo że jesteś chory. Jeżeli jesteś chory, trafisz do szpitala - trafiłbyś do niego tak czy inaczej. Test daje Ci wiedzę, nie daje Ci leku, ani nie poprawia w znaczący sposób Twojej sytuacji.

"stłucz pan termomentr, nie będziesz miał gorączki"?

Test daje wiedzę o możliwości zarażania innych.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-04-2020 13:59 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)
>Podtrzymuję: rozdano pieniądze, teraz niezbędne w czasach zarazy. I teraz NIEPRZYGOTOWANE państwo nie może wprowadzić stanu klęski, bo go na to nie stać

Jaka kwota trafiła do bogatych z tytułu 500+?

>> Co z ludźmi, którzy nie płacą PITu w Polsce? Pani Kluczykowa dostałaby 500+ (wraz z bezrobotnymi) gdyby zastosować taką metodę.
>O tym też administracja wie, trzeba zgłosić, że się płaci PIT za granicą i 500+ niech płaci król Holandii

Wymaga to pracy urzędnika tak czy inaczej.

>>>>>Zgłoś do SanEpidu że masz gorączkę i widziałeś się z osobą zarażoną. Po ilu dniach przyjadą po wymaz? Po ilu kolejnych dostaniesz wyniki?
>>>> Skąd wiesz, że trzeba długo czekać?
>>>Od ludzi, którzy czekają/czekali. Znam kilkanaście osób zakażonych lub kwarantannowanych lub chorych. Jedyne czym mogę im pomóc to dzwonić i rozmawiać.
>> Jak długo czekali?
>trzy dni czekania na pobór próbek, cztery kolejne na wyniki

I to jest długo? Chciałbyś testu i wyników w ciągu jednego dnia? Jeżeli nie, to w ciągu ilu dni, biorąc pod uwagę, że nie jesteś sam jeden poddany takiemu testowi - ?

>> Polska jako członek UE mogła była oczekiwać przede wszystkim skoordynowanych i prewencyjnych działań UE i KE w obliczu i w sytuacji epidemii.
>Trochę to niekonsekwentne.
>Usprawiedliwiasz brak przygotowania kraju a wymagasz przygotowania od Unii

Nie, uważam, że Polska jest przygotowana, natomiast nie była i nie jest UE.

>>>> Dlaczego nie jest? Są rzeczy, których nie można przewidzieć. Poza tym Polska jest dobrze przygotowana, co widać po niewielkiej liczbie zgonów.
>>>napisz to za miesiąc
>> Napiszę i porównam liczbę zgonów w Polsce z liczba zgonów w Hiszpanii,
>Porównaj z ilością zgonów na milion mieszkańców we wszystkich krajach

Oczywiście, statystyka teraz przemawia i później (jak sądzę) będzie przemawiać na korzyść Polski.

>> Dobrze, od kogo spodziewałbyś się bardziej energicznych i bardziej kompetentnych działań? Od Ewy Kopacz, Donalda Tuska? Może od Lecha Wałęsy albo Mateusza Kijowskiego?
>Nie krystkoń

Pytam o to, że jeżeli ta władza Ci się nie podoba, to kogo byś widział przy władzy. Chyba masz jakieś własne preferencje.

>>>>>Podobnie nie jest przygotowana do gospodarczych skutków zarazy. Jedyne co jest dobrze przygotowane to propaganda.
>>>> Nie jesteś ekonomistą, jak więc możesz to ocenić?
>>>Na podstawie wypowiedzi wicepremiera rządu RP. Pytany o stan klęski odpowiedział, że państwa nie stać na taki krok GOSPODARCZO
>> Przecież chodzi w tej wypowiedzi o coś innego. Chodzi o to, że nie stać nas gospodarczo na wprowadzenie stanu wyjątkowego. Dokładnie!
>Państwo jest nieprzygotowane na wprowadzenie takiego stanu, przyznaje to nawet p. Morawiecki.
>>>>>www.euract(*)eszkancow-krotkie-zestawienie/

Cały czas mylisz stan epidemii ze stanem wyjątkowym. Polska jest przygotowana na pierwszy, ale nie na drugi.

>>>> Test dowodzi, że nie byłem chory w dniu, w którym go zrobiłem. Mogę się jednak zarazić dzień po. Test może więc uśpić czujność.
>>>Odlatujesz jak Hamerlik.

Skończ może z tymi niemądrymi uwagami i obmyśl jakieś argumenty w ich miejsce.

>> Czy to jest Twój argument? Zastanów się nad tym co piszę.
>To nie jest mój argument. To odpowiedź na brak poważnego argumentu
>Wg tego typu myślenia nie powinno się badać na raka, bo może się pojawić za miesiąc

Non sequitur. Rak jest często wyleczalny w zależności od tego, czy i kiedy się go wykryje. Nie ma to znaczenia w przypadku koronawirusa.

>>>>Restrykcyjna polityka polskiego rządu ma za zadanie spowodować taką postawę. Bardziej się ona przyczyni do ochrony ludzkiego zdrowia niż miliony testów.
>>>Jedno z drugim się nie kłóci.
>> Co Ci da test? Albo stwierdzi, że nie jesteś chory, albo że jesteś chory. Jeżeli jesteś chory, trafisz do szpitala - trafiłbyś do niego tak czy inaczej. Test daje Ci wiedzę, nie daje Ci leku, ani nie poprawia w znaczący sposób Twojej sytuacji.
>"stłucz pan termomentr, nie będziesz miał gorączki"?
>Test daje wiedzę o możliwości zarażania innych.

O tym, że mogę zarazić innych wiem bez testu i na tę możliwość najlepszą receptą jest kwarantanna.
szarley (54908 punktów)
>>Podtrzymuję: rozdano pieniądze, teraz niezbędne w czasach zarazy. I teraz NIEPRZYGOTOWANE państwo nie może wprowadzić stanu klęski, bo go na to nie stać
> Jaka kwota trafiła do bogatych z tytułu 500+?

Zależy od przyjętej granicy

>>> Co z ludźmi, którzy nie płacą PITu w Polsce? Pani Kluczykowa dostałaby 500+ (wraz z bezrobotnymi) gdyby zastosować taką metodę.
>>O tym też administracja wie, trzeba zgłosić, że się płaci PIT za granicą i 500+ niech płaci król Holandii
> Wymaga to pracy urzędnika tak czy inaczej.

Ten urzędnik już jest.

>>>>>>Zgłoś do SanEpidu że masz gorączkę i widziałeś się z osobą zarażoną. Po ilu dniach przyjadą po wymaz? Po ilu kolejnych dostaniesz wyniki?
>>>>> Skąd wiesz, że trzeba długo czekać?
>>>>Od ludzi, którzy czekają/czekali. Znam kilkanaście osób zakażonych lub kwarantannowanych lub chorych. Jedyne czym mogę im pomóc to dzwonić i rozmawiać.
>>> Jak długo czekali?
>>trzy dni czekania na pobór próbek, cztery kolejne na wyniki
> I to jest długo?
>Chciałbyś testu i wyników w ciągu jednego dnia?
trzy dni czekania na pobór próbek!!!
Przez trzy dni nikt z SanEpidu nie przyjechał pobrać wymazu
Po ilu daniach jest wynik zależy od możliwości technicznych testu. to trwa czasem nawet dwa dni

>Jeżeli nie, to w ciągu ilu dni, biorąc pod uwagę, że nie jesteś sam jeden poddany takiemu testowi - ?
Nie jestem jedyny, ale w innych krajach testów robi się więcej a na wynik czeka krócej

>>> Polska jako członek UE mogła była oczekiwać przede wszystkim skoordynowanych i prewencyjnych działań UE i KE w obliczu i w sytuacji epidemii.
>>Trochę to niekonsekwentne.
>>Usprawiedliwiasz brak przygotowania kraju a wymagasz przygotowania od Unii
> Nie, uważam, że Polska jest przygotowana, natomiast nie była i nie jest UE.
Owszem.

>>> Dobrze, od kogo spodziewałbyś się bardziej energicznych i bardziej kompetentnych działań? Od Ewy Kopacz, Donalda Tuska? Może od Lecha Wałęsy albo Mateusza Kijowskiego?
>>Nie krystkoń
> Pytam o to, że jeżeli ta władza Ci się nie podoba, to kogo byś widział przy władzy. Chyba masz jakieś własne preferencje.
Owszem, ale nie mam wyborczych praw więc
1 moja opinia nie ma znaczenia
2 Głosowałem na Schwarzenberga (przegrał)

>>> Przecież chodzi w tej wypowiedzi o coś innego. Chodzi o to, że nie stać nas gospodarczo na wprowadzenie stanu wyjątkowego. Dokładnie!
>>Państwo jest nieprzygotowane na wprowadzenie takiego stanu, przyznaje to nawet p. Morawiecki.
>>>>>>www.euract(*)eszkancow-krotkie-zestawienie/
> Cały czas mylisz stan epidemii ze stanem wyjątkowym. Polska jest przygotowana na pierwszy, ale nie na drugi.

Nie mylę. Pierwszy ogłoszono, drugi powinno się ogłosić
Choćby po to, żeby NORMALNIE zorganizować powszechne, równe, tajne i bezpośrednie wybory

>>Wg tego typu myślenia nie powinno się badać na raka, bo może się pojawić za miesiąc
> Non sequitur. Rak jest często wyleczalny w zależności od tego, czy i kiedy się go wykryje.
A wirus jest zakaźny w zależności od tego kiedy się go wykryje.
Im wcześniej, tym mniej zarażonych

>Nie ma to znaczenia w przypadku koronawirusa.
Ma znaczenie dla rozpylania epidemii

>>Test daje wiedzę o możliwości zarażania innych.
> O tym, że mogę zarazić innych wiem bez testu i na tę możliwość najlepszą receptą jest kwarantanna.

Ciesz się, że piekarze, sklepowe, śmieciarze w Twojej wsi myślą inaczej i nie ogłosili masowej kwarantanny (na wszelki wypadek)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-04-2020 18:25 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>> Wymaga to pracy urzędnika tak czy inaczej.
>Ten urzędnik już jest.
Tylko pod warunkiem, że zwolnisz go z obowiązków, które już ma.
szarley (54908 punktów)
>>> Wymaga to pracy urzędnika tak czy inaczej.
>>Ten urzędnik już jest.
>Tylko pod warunkiem, że zwolnisz go z obowiązków, które już ma.
>

CtrlC
CtrlV

(nie sądzę, żebyś chciał mnie przekonywać, że urzędnicy są już przepracowani

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
salek (4701 punktów)
>(nie sądzę, żebyś chciał mnie przekonywać, że urzędnicy są już przepracowani
Może są, może nie. Nie wiem. A tłumaczyć chłopu, który i tak wie swoje i mogę se pisać zdrów, nie zamierzam
szarley (54908 punktów)
>>(nie sądzę, żebyś chciał mnie przekonywać, że urzędnicy są już przepracowani
>Może są, może nie. Nie wiem. A tłumaczyć chłopu, który i tak wie swoje i mogę se pisać zdrów, nie zamierzam

Najpierw napisz co chcesz wytłumaczyć.
Przedstawiłem Elaspowi pogląd, że nie należy płacić 500+ osobom zamożnym, ani takim, które płacą podatki w innym państwie. Do wykreślenia takich osób z listy uprawnionych wystarczyłby prosty program przekazujący z jednej bazy danych informacje do inne bazy

Do wielu rzeczy zatrudnia się zbędnych urzędników, ta przyniosłaby przynajmniej oszczędności

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
salek (4701 punktów)
>>>(nie sądzę, żebyś chciał mnie przekonywać, że urzędnicy są już przepracowani
>>Może są, może nie. Nie wiem. A tłumaczyć chłopu, który i tak wie swoje i mogę se pisać zdrów, nie zamierzam
>Najpierw napisz co chcesz wytłumaczyć.
Przecież napisałem: urzędnicy, którzy robią swoje - robią swoje. Co tu tłumaczyć? Że chcąc dołożyć im obowiązków należałoby najpierw przyjrzeć się ich efektywności, a nie zaczynać od strony.. no, od końca? Tą samą metodą kolejne rządy dokładały samorządom wydatków - z opłakanym efektem. Ale wiesz lepiej, że można - z tak postawioną tezą nie sposób, a nawet nie warto dyskutować.

>Przedstawiłem Elaspowi pogląd, że nie należy płacić 500+ osobom zamożnym, ani takim, które płacą podatki w innym państwie. Do wykreślenia takich osób z listy uprawnionych wystarczyłby prosty program przekazujący z jednej bazy danych informacje do inne bazy
Po pierwsze - znów wiesz lepiej. Zacząłbym raczej od określenia któż to taki owa osoba zamożna, a potem policzył czy koszty (i to nie tylko te liczone w pieniądzu) sprawdzania czy aby taki jeden z drugim nie dostał aby nienależnie nie jest wyższy, niż wypłacenie tego 500+ dla owego 1% 'nienależnie uprawnionych', zwłaszcza że - po drugie - ów 'prosty program' zwykle okazuje się prosty - dla laika. Bo to przecie usiadł i napisał, cóż to było. Mądrzyć się potrafi każdy krystek. Nie udowadniaj, proszę, żeś jak krystek.
Elasp (6859 punktów)
>>>Podtrzymuję: rozdano pieniądze, teraz niezbędne w czasach zarazy. I teraz NIEPRZYGOTOWANE państwo nie może wprowadzić stanu klęski, bo go na to nie stać
>> Jaka kwota trafiła do bogatych z tytułu 500+?
>Zależy od przyjętej granicy
>>>> Co z ludźmi, którzy nie płacą PITu w Polsce? Pani Kluczykowa dostałaby 500+ (wraz z bezrobotnymi) gdyby zastosować taką metodę.
>>>O tym też administracja wie, trzeba zgłosić, że się płaci PIT za granicą i 500+ niech płaci król Holandii
>> Wymaga to pracy urzędnika tak czy inaczej.
>Ten urzędnik już jest.

Ale czeka go dodatkowa praca.

>>>>>>>Zgłoś do SanEpidu że masz gorączkę i widziałeś się z osobą zarażoną. Po ilu dniach przyjadą po wymaz? Po ilu kolejnych dostaniesz wyniki?
>>>>>> Skąd wiesz, że trzeba długo czekać?
>>>>>Od ludzi, którzy czekają/czekali. Znam kilkanaście osób zakażonych lub kwarantannowanych lub chorych. Jedyne czym mogę im pomóc to dzwonić i rozmawiać.
>>>> Jak długo czekali?
>>>trzy dni czekania na pobór próbek, cztery kolejne na wyniki
>> I to jest długo?
>>Chciałbyś testu i wyników w ciągu jednego dnia?
> trzy dni czekania na pobór próbek!!! Przez trzy dni nikt z SanEpidu nie przyjechał pobrać wymazu

Ile osób zatrudnia Sanepid i ile próbek jest w stanie odebrać jeden pracownik w ciągu jednego dnia? Może skończysz z tą roszczeniową postawą?

>Po ilu daniach jest wynik zależy od możliwości technicznych testu. to trwa czasem nawet dwa dni
>>Jeżeli nie, to w ciągu ilu dni, biorąc pod uwagę, że nie jesteś sam jeden poddany takiemu testowi - ?
>Nie jestem jedyny, ale w innych krajach testów robi się więcej a na wynik czeka krócej

Rożnica wynosi kilka dni.

>>>> Polska jako członek UE mogła była oczekiwać przede wszystkim skoordynowanych i prewencyjnych działań UE i KE w obliczu i w sytuacji epidemii.
>>>Trochę to niekonsekwentne.
>>>Usprawiedliwiasz brak przygotowania kraju a wymagasz przygotowania od Unii
>> Nie, uważam, że Polska jest przygotowana, natomiast nie była i nie jest UE.
>Owszem.
>>>> Dobrze, od kogo spodziewałbyś się bardziej energicznych i bardziej kompetentnych działań? Od Ewy Kopacz, Donalda Tuska? Może od Lecha Wałęsy albo Mateusza Kijowskiego?
>>>Nie krystkoń
>> Pytam o to, że jeżeli ta władza Ci się nie podoba, to kogo byś widział przy władzy. Chyba masz jakieś własne preferencje.
>Owszem, ale nie mam wyborczych praw więc
>1 moja opinia nie ma znaczenia
>2 Głosowałem na Schwarzenberga (przegrał)

Ma znaczenie, ponieważ ktoś czyta Twoje wpisy i może się nimi sugerować. Jeżeli tak jest, to w takiem razie powiedz, kto w Polsce powinien rządzić, jeżeli nie PiS.

>>>> Przecież chodzi w tej wypowiedzi o coś innego. Chodzi o to, że nie stać nas gospodarczo na wprowadzenie stanu wyjątkowego. Dokładnie!
>>>Państwo jest nieprzygotowane na wprowadzenie takiego stanu, przyznaje to nawet p. Morawiecki.
>>>>>>>www.euract(*)eszkancow-krotkie-zestawienie/
>> Cały czas mylisz stan epidemii ze stanem wyjątkowym. Polska jest przygotowana na pierwszy, ale nie na drugi.
>Nie mylę. Pierwszy ogłoszono, drugi powinno się ogłosić

Najwyraźniej włodarze naszego kraju uznali, że nie trzeba (na razie) ogłosić.

>Choćby po to, żeby NORMALNIE zorganizować powszechne, równe, tajne i bezpośrednie wybory
>>>Wg tego typu myślenia nie powinno się badać na raka, bo może się pojawić za miesiąc
>> Non sequitur. Rak jest często wyleczalny w zależności od tego, czy i kiedy się go wykryje.
>A wirus jest zakaźny w zależności od tego kiedy się go wykryje.

Jeżeli wszyscy poddają się kwarantannie (tak jak jest obecnie w Polsce), niewiele zmienia to wczesne wykrycie. Daje wiele, jeżeli ludzie nie poddają się kwarantannie.

>Im wcześniej, tym mniej zarażonych
>>Nie ma to znaczenia w przypadku koronawirusa.
>Ma znaczenie dla rozpylania epidemii

Na to jest odpowiedź powyżej.

>>>Test daje wiedzę o możliwości zarażania innych.
>> O tym, że mogę zarazić innych wiem bez testu i na tę możliwość najlepszą receptą jest kwarantanna.
>Ciesz się, że piekarze, sklepowe, śmieciarze w Twojej wsi myślą inaczej i nie ogłosili masowej kwarantanny (na wszelki wypadek)

W stanie wyjątkowym - który tak zalecasz - będą oni pracować, czy nie?
09-04-2020 15:13 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>>> Wymaga to pracy urzędnika tak czy inaczej.
>>Ten urzędnik już jest.
> Ale czeka go dodatkowa praca.

Nigdy nie dostałeś do wykonania dodatkowej pracy?
To naprawdę nie jest technicznie żaden problem wstrzymać socjalne zasiłki dla ludzi zamożnych

>>>Chciałbyś testu i wyników w ciągu jednego dnia?
>> trzy dni czekania na pobór próbek!!! Przez trzy dni nikt z SanEpidu nie przyjechał pobrać wymazu
> Ile osób zatrudnia Sanepid i ile próbek jest w stanie odebrać jeden pracownik w ciągu jednego dnia? Może skończysz z tą roszczeniową postawą?

To TY twierdzisz, że państwo było dobrze przygotowane. podajesz przykłady państw przygotowanych gorzej, a w których na testy czeka się krócej. Dziś dowiedziałem się, że jednemu z moich sąsiadów kończy się kwarantanna, a jeszcze nie ma pobranego wymazu!! Ma wracać do pracy?

>>Nie jestem jedyny, ale w innych krajach testów robi się więcej a na wynik czeka krócej
> Rożnica wynosi kilka dni.
Wystarczających na zarażenie kolejnych osób

>>2 Głosowałem na Schwarzenberga (przegrał)
> Ma znaczenie, ponieważ ktoś czyta Twoje wpisy i może się nimi sugerować.
>Jeżeli tak jest, to w takiem razie powiedz, kto w Polsce powinien rządzić, jeżeli nie PiS.
Nie oceniam jednoznacznie żadnej politycznej siły. Napisałem wcześniej co PiS zrobiło dobrego, teraz krytykuję za rzeczy złe.

>>> Cały czas mylisz stan epidemii ze stanem wyjątkowym. Polska jest przygotowana na pierwszy, ale nie na drugi.
>>Nie mylę. Pierwszy ogłoszono, drugi powinno się ogłosić
> Najwyraźniej włodarze naszego kraju uznali, że nie trzeba (na razie) ogłosić.
... bo zepsułoby dobre szanse wyborcze ich kandydata

>>Ciesz się, że piekarze, sklepowe, śmieciarze w Twojej wsi myślą inaczej i nie ogłosili masowej kwarantanny (na wszelki wypadek)
> W stanie wyjątkowym - który tak zalecasz - będą oni pracować, czy nie?
1 Będą, ale wtedy będzie możliwość niezarażania kolejnych osób po to tylko, żeby utrzymać się u władzy

2 to TY piszesz o kwarantannie jaku środku zamiast testów, więc powtórzę
Ciesz się, że piekarze, sklepowe, śmieciarze w Twojej wsi myślą inaczej i nie ogłosili masowej kwarantanny (na wszelki wypadek)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
salek (4701 punktów)
>To naprawdę nie jest technicznie żaden problem wstrzymać socjalne zasiłki dla ludzi zamożnych
Dla kogoś bez nawet bladego pojęcia jak to się technicznie realizuje - jak najbardziej.
szarley (54908 punktów)
>>To naprawdę nie jest technicznie żaden problem wstrzymać socjalne zasiłki dla ludzi zamożnych
>Dla kogoś bez nawet bladego pojęcia jak to się technicznie realizuje - jak najbardziej.

No cóż, skoro wiesz lepiej....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
salek (4701 punktów)
>>>To naprawdę nie jest technicznie żaden problem wstrzymać socjalne zasiłki dla ludzi zamożnych
>>Dla kogoś bez nawet bladego pojęcia jak to się technicznie realizuje - jak najbardziej.
>No cóż, skoro wiesz lepiej....
Nie muszę wiedzieć lepiej, wystarczy że widzę
08-04-2020 18:18 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>>Usprawiedliwiasz brak przygotowania kraju a wymagasz przygotowania od Unii
> Nie, uważam, że Polska jest przygotowana, natomiast nie była i nie jest UE.

Tak....jeszcze w połowie Lutego Agencja Rezerw Materiałowych robiła przetarg na skup węgla i jednocześnie wyprzedawała maski którym termin mija w połowie 2020 roku i 2021

Węgiel kupowali

Unia nie była....heh...do pierwszego przetargu Polska nie stanęła na zakup rękawiczek.....idź kup sobie rękawiczki teraz.

>>>>> Dlaczego nie jest? Są rzeczy, których nie można przewidzieć. Poza tym Polska jest dobrze przygotowana, co widać po niewielkiej liczbie zgonów.
>>>>napisz to za miesiąc
>>> Napiszę i porównam liczbę zgonów w Polsce z liczba zgonów w Hiszpanii,
>>Porównaj z ilością zgonów na milion mieszkańców we wszystkich krajach
> Oczywiście, statystyka teraz przemawia i później (jak sądzę) będzie przemawiać na korzyść Polski.

Polska ma szczęście że jest zadupiem i na klatę wzięły to Francja Włochy...dzięki temu można prowadzić rozpoznanie w boju i przyglądać się jak u sąsiadów się to robi.

Ile TY żyjesz w tym kraju? Bo ja 43 lata? Wierzysz w cuda....a nie czekaj
08-04-2020 18:41 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>>> Jak długo czekali?
>>trzy dni czekania na pobór próbek, cztery kolejne na wyniki
> I to jest długo? Chciałbyś testu i wyników w ciągu jednego dnia?
Nie, chciałbym testu dającego 95% pewności w kwadrans. Wtedy to ma sens. W ostateczności może być małych parę godzin, bo tyle wytrzyma w odosobnieniu pacjent, któremu testy się przeprowadza. Robienie testów na zasadzie 'wymaz weźmiemy może jutro, wynik za tydzień, a teraz idź pan sobie' to strata środków.
12-04-2020 11:35 
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)

>> Dlaczego nie jest? Są rzeczy, których nie można przewidzieć. Poza tym Polska jest dobrze przygotowana, co widać po niewielkiej liczbie zgonów.
>napisz to za miesiąc

Za co najmniej cztery porównując ilość zejść globalnie (a nie z powodu lekko podrasowanej grypy).
I za rok, dwa.
05-04-2020 19:37Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Masz pięć tygodni na zbudowanie informatycznego systemu, przetestowanie go, sprawdzenie czy wszyscy wyborcy mają dostęp do internetu, weryfikację elektronicznych podpisów...
> Być może prace już trwają.

Nie masz pojęcia co to za robota.

>>A wszystko dlatego, że TERAZ Adrian ma większe szanse niż będzie miał jesienią, czy przyszłą wiosną
>>Doprawdy nie wystarczy stan klęski?
> Duda wygra bez względu na porę roku, zważywszy na niewielki potencjał przeciwników oraz na to, że nie mają w sumie nic do zaproponowania.

Po co się spierać o czas przyszły? Z tymi propozycjami już przeginasz. Co może mieć za propozycje prezydent Rzeczpospolitej? Co to za organ w samym założeniu? Pole możliwości zresztą ograniczone. No spojrzyj na "zakres obowiązków" jaki wynika z Konstytucyjnego zapisu. Przypomnę Tobie co oznacza trójpodział władzy.
-Władza ustawodawcza (Sejm) super kontrolowana (Senat)
-Władza wykonawcza to rząd odpowiedzialny za wprowadzanie ustaw w życie.
-Władza sądownicza mająca za zadanie prawidłowości tych poczynań w zgodności z prawem stanowionym.
Jak wobec tego wygląda funkcja prezydenta? Co jemu pozostało? Więc co może obiecać więcej niż pozwalają mu jego kompetencje? Jeśli obiecuje więcej niż pozwalają mu na to jego kompetencje to kłamie świadomie i celowo. Więc czego się spodziewasz w wystąpieniach jego kontrkandydatów? Jakich rewelacyjnych pomysłów, kiedy wiemy co wolno przyszłemu prezydentowi? Nie fantazjuj jak Hamerlik-oderwana ręka który twierdzi, że Kaczyński jest prawodawcą. No chyba masz lepsze pojęcie jak w/w.
Jeszcze raz przypominam, że funkcja prezydenta obliguje tylko do podpisywania umów międzynarodowych, ustaw sejmowych po konsultacjach z władzą sądowniczą zgodności z Konstytucją jak nie jest pewien, pilnuje Konstytucji(?) co jest troszkę enigmatyczne, a przede wszystkim pełni funkcję reprezentacyjną. Dużo ma tych obowiązków? To co ma do obiecywania czyli jaki ma potencjał jak to ładnie ująłeś? Powtarzam jeszcze raz. Jeśli Duda jeździ po Polsce i obiecuje cuda wianki, to kłamie świadomie. Bo Duda nie jest organem wykonawczym i nie ma żadnego wpływu na ten organ. Oczywiście w teorii, bo praktyka całej czeredy rządzącej jest inna. Jak widzisz i to chyba jest widoczne, że prezydentem, premierem i sądami rządzi szeregowy poseł. Jak takie sprawowanie władzy nazywamy? No, no...? Elaspie ocknij się wreszcie. A z tą przyszłością której wyraz dałeś stanowczy, nie wiadomo jak jeszcze będzie. I wiesz kto/co o tym decyduje? Jakiś chiński wynalazek przywleczony do Polski. Wiesz jaki jeszcze szkody może poczynić, jak długo będzie trwał? Nie wiesz tak jak i ja. Co pewne to będzie nasza gospodarka najciężej pokarana tym wirusem. Słupki PKB Morawieckiemu spadną w oczach. Nie cieszę się z tego, ale brutalna rzeczywistość będzie okrutna i przede wszystkim będzie się rozliczać polityczny establishment od prezydenta począwszy. A złych nastrojów społecznych nie załagodzisz żadnym 500+ czy trzynastkami dla emerytów. Ten wirus, pośrednio, obnażył wielką niezborność naszych rządów i co najgorsze, kłamstwa władzy w relacjach ze społeczeństwem..

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
05-04-2020 20:03Nie na temat 
DyktaFon (9281 punktów)

>.... Co pewne to będzie nasza gospodarka najciężej pokarana tym wirusem. Słupki PKB Morawieckiemu spadną w oczach. Nie cieszę się z tego, ale brutalna rzeczywistość będzie okrutna i przede wszystkim będzie się rozliczać polityczny establishment od prezydenta począwszy. A złych nastrojów społecznych nie załagodzisz żadnym 500+ czy trzynastkami dla emerytów. Ten wirus, pośrednio, obnażył wielką niezborność naszych rządów i co najgorsze, kłamstwa władzy w relacjach ze społeczeństwem..

Z tym rozliczaniem politycznym to chyba przegięcie Jeszcze nie słyszałem, jak długo żyję, żeby jakichś polityków w Polsce i okolicy rozliczono z czegokolwiek. Co najwyżej odejdą w niebyt polityczny. Zachowując oczywiście swoje apanaże. Morawieckiemu słupki spadną... ale firmom spadnie dorobek całego życia, nie tylko słupki...
05-04-2020 20:12Nie na temat 
 Ocena 2 na 2
szarley (54908 punktów)
>ale firmom spadnie dorobek całego życia, nie tylko słupki...

Nie tylko firmom. Niejeden najemny pracownik już stracił pracę.
Właściciele firm głośno prtestowali, kiedy w imię społecznej solidarności kazano im płacić na wielodzietne rodziny, teraz jakoś krzyczą jedynie, że podatnicy mają dać więcej na utrzymanie ich poziomu życia.

Ile razy Goliszewski pomstował na państwowe interwencje w gospodarce, teraz krzyczy "mało!!!"

"Trzeba się było ubezpieczyć"
W. Cimoszewicz

Odrobiny konsekwencji panowie liberałkowie.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-04-2020 11:08Nie na temat 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jeszcze nie słyszałem, jak długo żyję, żeby jakichś
> polityków w Polsce i okolicy rozliczono z czegokolwiek.

Masz rację. Kaczyńskiego i Ziobrę próbowano postawić przez Trybunałem Stanu. Brakło paru głosów i.. to były działacz SLD Ryszard Kalisz poszedł w zapomnienie.
Kamiński miał proces za nadużycia władzy. Wprawdzie przegrał w pierwszej instancji, ale Duda ułaskawił go, zanim proces się zakończył.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-04-2020 15:53 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>.... Co pewne to będzie nasza gospodarka najciężej pokarana tym wirusem. Słupki PKB Morawieckiemu spadną w oczach. Nie cieszę się z tego, ale brutalna rzeczywistość będzie okrutna i przede wszystkim będzie się rozliczać polityczny establishment od prezydenta począwszy. A złych nastrojów społecznych nie załagodzisz żadnym 500+ czy trzynastkami dla emerytów. Ten wirus, pośrednio, obnażył wielką niezborność naszych rządów i co najgorsze, kłamstwa władzy w relacjach ze społeczeństwem..
>Z tym rozliczaniem politycznym to chyba przegięcie Jeszcze nie słyszałem, jak długo żyję, żeby jakichś polityków w Polsce i okolicy rozliczono z czegokolwiek. Co najwyżej odejdą w niebyt polityczny. Zachowując oczywiście swoje apanaże. Morawieckiemu słupki spadną... ale firmom spadnie dorobek całego życia, nie tylko słupki...
Przyznam, że ja też nie słyszałem, by ktoś beknął za dyletanctwo. Dlatego Elaspowi tłumaczę to wszystko jak powinno być nie teoretycznie, ale w ramach obowiązującego prawa. Podług porządku. Ale jeśli większość Polaków prezentuje takie opinie jak Elasp, to wiem dlaczego PiS jest jeszcze chwalony.
Z 500+ robią się poważne problemy, emeryci obiecanej "13" nie dostali w marcu tego roku. Poczekamy jeszcze z miesiąc i ekskalacja zakazów jeszcze bardziej wzrośnie, co zapowiadał już min zdrowia Szumowski. Tarcza antywirusowa Morawieckiego jeszcze jest w proszku (nie ma przepisów wykonawczych), a to ona miała być ochroną miejsc pracy. Morawiecki pierw mówi o 10 milionach miejsc pracy, wczoraj już mówi o tylko 3-4 milionach miejsc pracy. Totalny kociokwik i brak zdecydowania.
A w szpitalach brak testów, brak tlenu, brak respiratorów, brak odzieży ochronnej dla personelu, brak maseczek i rękawiczek. A wszyscy się cieszą, że nie jest tak źle. Nie jest tak źle, no to przemy na wybory, bo to jest najważniejsze "dla nas". Słuchałem Dudy w jego gorącym przekonywaniu do wyborów bo tego wymaga zachowanie zasady ciągłości władzy. On naprawdę pi...doli. To tak ujawnił znaczenie jego słów "dla nas". Ten facet jest mdlący pomijając fakt bycia dyspozycyjną marionetką w rękach szeregowego posła. Nie ma charyzmy prezydenta prawie 40-to milionowego państwa. On tylko dobrze się spisywał jako nadworny notariusz. Ale to wszystko widzą inni pokroju Elaspa inaczej. Nic nie zrobię na to. Wybory korespondencyjne są prawdę mówiąc nieważne w obliczu prawa (posłuchajcie opinii konstytucjonalistów), ale nie ma jeszcze żadnych technicznych rozwiązań jak je przeprowadzić. Pomijam fakt, z takie wybory mogą być bardzo łatwo zmanipulowane. Ilość punktów pocztowych przecież pokasowano jak tylko się dało. Listonosz się boi zarażenia i nie będzie chodził po mieszkaniach, więc włoży tylko do skrzynki zawiadomienie o przesyłce? I co dalej? Trzeba kartę wyborów odebrać i ze swoim głosem zanieść z powrotem do wysłania na pocztę. Jakie mogą być kolejki na poczcie? Nie ma wyborów, a już jakie są kolejki, bo ilość punktów pocztowych znacząco zmalała. To nie jest zgromadzenie powyżej dwóch osób? Zachowując odległości nakazane między ludźmi 1,5-2 m, to mogą być kilometrowe. Niech Kaczyński poda jakie widzi techniczne rozwiązania korespondencyjnych wyborów. U Elaspa nie ma problemu. Jaką drogę mój głos przejdzie (przez ile rąk) zanim trafi do odpowiedniej komisji wyborczej? Jest możliwość by w tym czasie wybory sfałszować. Tak widzę, bo nie mam zaufania do tej władzy jako, że namiętnie kłamie. Czyli jest nieuczciwa w stosunku do społeczeństwa. To będzie cyrk na kółkach nie wybory.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Elasp (6859 punktów)

>Przyznam, że ja też nie słyszałem, by ktoś beknął za dyletanctwo. Dlatego Elaspowi tłumaczę to wszystko jak powinno być nie teoretycznie, ale w ramach obowiązującego prawa. Podług porządku. Ale jeśli większość Polaków prezentuje takie opinie jak Elasp, to wiem dlaczego PiS jest jeszcze chwalony...

Sądzę, że te wątpliwości, które podnosisz, są i brane pod uwagę "na górze". Dlatego, jak podejrzewam, będą rozwiązane tak w sensie prawnym, jak logistycznym. Nie martwmy się na zapas.
05-04-2020 23:48Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>Jeśli Duda jeździ po Polsce i obiecuje cuda wianki, to kłamie świadomie. Bo Duda nie jest organem wykonawczym i nie ma żadnego wpływu na ten organ. Oczywiście w teorii, bo praktyka całej czeredy rządzącej jest inna. Jak widzisz i to chyba jest widoczne, że prezydentem, premierem i sądami rządzi szeregowy poseł.

Prezydent ma np. prawo inicjatywy ustawodawczej. Może więc obiecywać coś, co może znaleźć postać takiej inicjatywy.

>Jak takie sprawowanie władzy nazywamy? No, no...? Elaspie ocknij się wreszcie.

Doskonale wiem, że Polską rządzi (chociaż nieformalnie) J. Kaczyński. Mnie to zupełnie nie przeszkadza. Wolę, by nieformalnie rządził Kaczyński niż formalnie np. Schetyna.

>A z tą przyszłością której wyraz dałeś stanowczy, nie wiadomo jak jeszcze będzie. I wiesz kto/co o tym decyduje? Jakiś chiński wynalazek przywleczony do Polski. Wiesz jaki jeszcze szkody może poczynić, jak długo będzie trwał? Nie wiesz tak jak i ja. Co pewne to będzie nasza gospodarka najciężej pokarana tym wirusem. Słupki PKB Morawieckiemu spadną w oczach.

Nie tylko jemu, całemu światu.

>Nie cieszę się z tego, ale brutalna rzeczywistość będzie okrutna i przede wszystkim będzie się rozliczać polityczny establishment od prezydenta począwszy. A złych nastrojów społecznych nie załagodzisz żadnym 500+ czy trzynastkami dla emerytów. Ten wirus, pośrednio, obnażył wielką niezborność naszych rządów i co najgorsze, kłamstwa władzy w relacjach ze społeczeństwem..

Jaką niezborność? Jakie kłamstwa?
07-04-2020 11:10Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jaką niezborność? Jakie kłamstwa?

Ma pan rację, pytając o konkrety.
Tutaj kol. szarley też zapytał:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,813243#w813384


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
12-04-2020 11:37 
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)
>>>Masz pięć tygodni na zbudowanie informatycznego systemu, przetestowanie go, sprawdzenie czy wszyscy wyborcy mają dostęp do internetu, weryfikację elektronicznych podpisów...
>> Być może prace już trwają.
>Nie masz pojęcia co to za robota.

Propagandzista nie musi mieć pojęcia i na pewno nie ma. To nie jego problem.
Pomijam dostęp do Internetu i zgodę na wszystko (autoryzację, algorytm wyborczy, wykorzystanie własnego komputera, łącza itp).
12-04-2020 11:15 
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)

>Masz pięć tygodni na zbudowanie informatycznego systemu, przetestowanie go, sprawdzenie czy wszyscy wyborcy mają dostęp do internetu, weryfikację elektronicznych podpisów...

Założenie podpisów, później weryfikacja

>A wszystko dlatego, że TERAZ Adrian ma większe szanse niż będzie miał jesienią, czy przyszłą wiosną
>Doprawdy nie wystarczy stan klęski?

50 lat na wybory elektroniczne w RP.
Absolutne minimum 20.
Zostaje na wieczność zagadnienie zapewnienia tajności wyboru, ja na to nie mam pomysłu.

Wyżej masz więcej na ten temat.
06-04-2020 00:32Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Czyli jako wolontariusz wesprzesz listonoszy i będziesz chodził po domach....
>>(głosów oddanych korespondencyjnie nie będzie liczył?)
> Zobaczymy, może będzie możliwość głosowania przez internet.
>
Nie będzie możliwości,

Pozdrawiam
Paolo Monstro
05-04-2020 17:31Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)

> Co zatem proponujesz (proponowałbyś)?

Proponowałbym to samo, co w zeszłym roku

Średnio od lat dziennie w Polsce umiera ok. 1000 osób. Jak nie ma żadnej epidemii... A ile dziennie umarło w tym roku? 1010? Nie wiem.
Ale jestem przekonany, że w tym roku umrze więcej. I wcale nie na koronowirusa, ale z przyczyny koronowirusa. Lekarze nie przyjmują już chorych, więc trudno, aby nie umierali. Na zawały, wylewy, w wypadkach. Na zwykłe złamanie nogi czy kości biodrowej.

Statystyki umieralności: faktopedia.pl/526674
DyktaFon (9281 punktów)

>Statystyki umieralności: faktopedia.pl/526674
>
Tu bardzo ciekawe statystyki, polecam:
www.nbcnew(*)-19-sars-mers-numbers-n1150321
05-04-2020 23:53 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Średnio od lat dziennie w Polsce umiera ok. 1000 osób. Jak nie ma żadnej epidemii... A ile dziennie umarło w tym roku? 1010? Nie wiem.

Może mamy do czynienia z początkiem epidemii? Epidemia nie musi się rozpocząć od wysokiego "c".
06-04-2020 00:10 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>Średnio od lat dziennie w Polsce umiera ok. 1000 osób. Jak nie ma żadnej epidemii... A ile dziennie umarło w tym roku? 1010? Nie wiem.
> Może mamy do czynienia z początkiem epidemii? Epidemia nie musi się rozpocząć od wysokiego "c".

A może to plaga? Lub potop 2.0? Nie masz jakichś info od twojego niewidzialnego przyjaciela? Może i ludzkość 2.0 mu się znudziła i właśnie majsterkuje przy 3.0?
06-04-2020 00:23 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>Średnio od lat dziennie w Polsce umiera ok. 1000 osób. Jak nie ma żadnej epidemii... A ile dziennie umarło w tym roku? 1010? Nie wiem.
>> Może mamy do czynienia z początkiem epidemii? Epidemia nie musi się rozpocząć od wysokiego "c".
>A może to plaga? Lub potop 2.0? Nie masz jakichś info od twojego niewidzialnego przyjaciela? Może i ludzkość 2.0 mu się znudziła i właśnie majsterkuje przy 3.0?

Proponuję podjąć ten wątek za miesiąc - zobaczymy, co wtedy napiszesz.
06-04-2020 00:32 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>Średnio od lat dziennie w Polsce umiera ok. 1000 osób. Jak nie ma żadnej epidemii... A ile dziennie umarło w tym roku? 1010? Nie wiem.
>>> Może mamy do czynienia z początkiem epidemii? Epidemia nie musi się rozpocząć od wysokiego "c".
>>A może to plaga? Lub potop 2.0? Nie masz jakichś info od twojego niewidzialnego przyjaciela? Może i ludzkość 2.0 mu się znudziła i właśnie majsterkuje przy 3.0?
> Proponuję podjąć ten wątek za miesiąc - zobaczymy, co wtedy napiszesz.

Napiszę: a nie mówiłem? Obostrzenia przedłużone bo wirus nie wsiadł w taxi i nie odjechał w siną dal. Zabawa w chowanego z wirusem nie dała skutku wiec musimy zaostrzyć obostrzenia 😂😂😂

Jedyna nadzieja w tym, że może więcej ludzi przejrzy na oczy i się zorientuje, że śmiertelność wirusa nie jest jakaś kolosalna.

Btw. Ilu z was ma w rodzinie, w kręgu bliższych i dalszych znajomych zarażonego koroną?
06-04-2020 00:41 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Jedyna nadzieja w tym, że może więcej ludzi przejrzy na oczy i się zorientuje, że śmiertelność wirusa nie jest jakaś kolosalna.

Myślę, że niepotrzebnie dorabiasz do epidemii koronawirusa teorię spiskową. Z faktu, że ludzie siedzą w domach, władza nie ma żadnych korzyści. Przeciwnie, oznacza to wielkie straty dla budżetu państwa.
06-04-2020 01:00 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>Jedyna nadzieja w tym, że może więcej ludzi przejrzy na oczy i się zorientuje, że śmiertelność wirusa nie jest jakaś kolosalna.
> Myślę, że niepotrzebnie dorabiasz do epidemii koronawirusa teorię spiskową. Z faktu, że ludzie siedzą w domach, władza nie ma żadnych korzyści. Przeciwnie, oznacza to wielkie straty dla budżetu państwa.

Jaka teoria spiskowa? Po prostu jestem zdania, ze media to clickbaitowe dziwki, które z premedytacją podgrzeją sytuację.

Pamiętasz pierwszą gigantyczną pandemię świńskiej grypy? To sobie przypomnij 😂😂😂
Może się zorientujesz, że WHO i koncerny farmaceutyczne to jedno i to samo.

I to nie jakiś spisek, iluminaci czy Żydzi. Po prostu tak funkcjonuje kapitalizm, sterowanie owcami w tzw. demokracji.

That's life 😂
10-04-2020 22:06 
 Ocena 1 na 1
Erwin_ (72 punktów)
Trzy miesiące trwania "pandemii" to wystarczająco długo by uzyskać odpowiedni obraz tego z czym mamy do czynienia.

www.nature.com/articles/s41591-020-0822-7
"Using public and published information, we estimate that the overall symptomatic case fatality risk (the probability of dying after developing symptoms) of COVID-19 in Wuhan was 1.4% (0.9-2.1%), which is substantially lower than both the corresponding crude or naïve confirmed case fatality risk [...]"

www.busine(*)testing-death-rate-2020-3?IR=T
"South Korea has tested 140,000 people for the coronavirus. That could explain why its death rate is just 0.6%"
" That's because more widespread testing leads more mild cases to be included in the count."

www.buzzfe(*)li/coronavirus-testing-iceland
"[...] the virus and that about half of those who tested positive are non-symptomatic," said Guðnason. "The other half displays very moderate cold-like symptoms.""
11-04-2020 01:19 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>Trzy miesiące trwania "pandemii" to wystarczająco długo by uzyskać odpowiedni obraz tego z czym mamy do czynienia.
>www.nature.com/articles/s41591-020-0822-7
>"Using public and published information, we estimate that the overall symptomatic case fatality risk (the probability of dying after developing symptoms) of COVID-19 in Wuhan was 1.4% (0.9-2.1%), which is substantially lower than both the corresponding crude or naïve confirmed case fatality risk [...]"
>www.busine(*)testing-death-rate-2020-3?IR=T
>"South Korea has tested 140,000 people for the coronavirus. That could explain why its death rate is just 0.6%"
>" That's because more widespread testing leads more mild cases to be included in the count."
>www.buzzfe(*)li/coronavirus-testing-iceland
>"[...] the virus and that about half of those who tested positive are non-symptomatic," said Guðnason. "The other half displays very moderate cold-like symptoms.""
>

Do tego dochodzi fakt, że zarażonych jest znacznie, znacznie więcej. Niektórzy z nich w ogóle nie mają symptomów (więc się nie testuje i nie idzie do lekarza) a niektórzy mają symptomy ale również nie idą do lekarza.
Śmiertelność tego wirusa jest więc mniejsza niż podają media.

No ale jakoś trzeba ratować zdezolowaną i do granic możliwości wyru..chaną opiekę zdrowotną. No to się ratuje twierdząc, że wirus i pandemia jest najgroźniejszym zdarzeniem ludzkości 😂
Elasp (6859 punktów)
>>Trzy miesiące trwania "pandemii" to wystarczająco długo by uzyskać odpowiedni obraz tego z czym mamy do czynienia.
>>www.nature.com/articles/s41591-020-0822-7
>>"Using public and published information, we estimate that the overall symptomatic case fatality risk (the probability of dying after developing symptoms) of COVID-19 in Wuhan was 1.4% (0.9-2.1%)...

>Śmiertelność tego wirusa jest więc mniejsza niż podają media.

>No ale jakoś trzeba ratować zdezolowaną i do granic możliwości wyru..chaną opiekę zdrowotną. No to się ratuje twierdząc, że wirus i pandemia jest najgroźniejszym zdarzeniem ludzkości 😂

Gdy mowa powyżej o śmiertelności, mowa o średniej śmiertelności, bez podziału na grupy wiekowe. Coś, co jest śmiertelnie w 1% biorąc pod uwagę losowo wybranego człowieka, jest w 80% śmiertelne dla osoby powyżej 80 roku życia.

Jeżeli mój sąsiad ma trzy samochody, a ja jeden, to średnio mamy po dwa samochody.
Elasp (6859 punktów)
>Trzy miesiące trwania "pandemii" to wystarczająco długo by uzyskać odpowiedni obraz tego z czym mamy do czynienia.
>www.nature.com/articles/s41591-020-0822-7

Krzywe zachorowań i zgonów wszędzie wzrastają, nie licząc Chin i (podobno) części Włoch. Poczekajmy z liczeniem do końca epidemii.

Na pewno widać, że wirus prowadzi do dużej liczby zgonów wśród osób starszych i że może wywoływać tak ciężkie choroby, jak sepsa. Różni się tym od wirusa grypy.
Erwin_ (72 punktów)
Jest zupełnie odwrotnie:
www.statista.com/page/covid-19-coronavirus

Przy czym można sobie zadać pytanie, na ile gwałtowny wzrost zachorowań, nie był efektem samego szoku po wprowadzeniu kwarantanny i terroru.

> [...] prowadzi do dużej liczby zgonów wśród osób starszych [...]
>

Śmiertelność wśród emerytów wynosi grubo poniżej połowy: 15 %.
www.worldo(*)onavirus-age-sex-demographics/

> [...] może wywoływać tak ciężkie choroby, jak sepsa. Różni się tym od wirusa grypy.
>

80 % zarażonych jest na tyle odporna, że nie choruje w ogóle...

Nawet zaniedbane przeziębienie może się skończyć nowotworem.
Elasp (6859 punktów)
>Jest zupełnie odwrotnie:
>www.statista.com/page/covid-19-coronavirus

Wedle tej strony śmiertelność jest dużo wyższa: coronavirus.jhu.edu/map.html
05-04-2020 00:38 
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)

Problemem jest rowniez fakt, że wiele osób zmarło Z koroną ale nie NA koronę.
Tutaj w Niemczech ludzie umierają Z koroną na zakażenia w wyniku katastrofalnlych warunków w szpitalach (katastrofalnych ze strony technicznego przygotowania do takiej epidemii/pandemii).

Te wszystkie obostrzenia zostały wprowadzone TYLKO I WYŁĄCZNIE Z JEDNEGO POWODU: aby nie wybuchła panika (a po niej zamieszki) z powodu oblężenia szpitali. Jak by zdrowa część społeczeństwa zorientowała się, że każde łóżko w szpitalu jest zajęte koroną a przychodnie są pozamykane to by się krew polała. A do tego korona mogła by być w 0% śmiertelna. Wystarczy oblężenie szpitali i wojna domowa gotowa (zobacz co się w sklepach działo jak owce nie dostały 10 pakietów papieru do dupy nq raz).

Tak to jest jak z opieki zdrowotnej robi się dziwkę do kasowania. Łata się najważniejsze dziury a reszta miliardów ze składek idzie na łatanie innych dziur i do kieszeni dyrektorów i innych kurew.

Następny taki scenariusz będzie za parę lat, jak paru Niemców kupi sobie elektryka i się państwo nagle zorientuje, że infrastruktura energentyczna jest od 80 lat traktowana jak dziwka do kasowania pieniędzy. Zero inwestycji, naprawia się tylko to co niezbędne aby dalek kasować.

Dosłownie dwie rodziny w Niemczech ładują sobie samochody elektryczne a już teraz mówi się o ograniczeniu dostaw prądu dla prywatnych gospodarstw na poziomie 3.5 kW 😂😂😂

A tak na marginesie to radzę poczytać o bańce derywatów i jej pęknięciu w grudniu.
Wtedy państwowe zatrzymanie gospodarki i celowe wymuszenie bankructw (a po tym resecie zaczęcie od nowa) wcale nie będzie takie bezsensowne 🤔🤔🤔
Paolo Monstro (6146 punktów)
>lub co najmniej nieproporcjonalnie duże środki?
>www.euromo(*)9dnzrQak6c0iUQYopddBtGhuOAmOzI
Na wykresach, które podlinkowujesz widać duży skok w Italii i Hiszpanii - nie wiadomo jak dane są raportowane w tej sytuacji, ale raczej nikt nie podważa, że w grupie 65+, wirus spowodował skok zgonów.
Nie zmienia to faktu, że wirus nie charakteryzuje się tak wielką śmiertelnością na jaką wskazuje panika nim wywołana. Danych na ten temat nie ma - ale panika medialna o 10% itp jest wyssana z palca i przeczy nawet tym niepełnym danym, które znamy.

Nikt nie walczy o to by wirus się nie rozprzestrzeniał (bo to już się stało i wirus pozostanie) a jedynie o to, żeby powoli zainfekował populację, a nie wszystkich naraz. Żaden system służby zdrowia nie wytrzyma nawet 0.1% populacji wymagającej leczenia w +/- tym samym momencie. To jest problem z koronawirusem a nie jego śmiertelność. Paradoksalnie, fakt, że ten wirus często nie powoduje objawów, sprzyja przyspieszeniu infekcji.

Pozdrawiam
Paolo Monstro

Pozdrawiam
Paolo Monstro
qwery (2864 punktów)
nigdzie nie ma takiego skoku jak w 2017
Paolo Monstro (6146 punktów)
>nigdzie nie ma takiego skoku jak w 2017



Już teraz w Italii przekracza 2017 a sprawdziłbym jeszcze za miesiąc,

Pozdrawiam
Paolo Monstro
qwery (2864 punktów)
>>nigdzie nie ma takiego skoku jak w 2017
>Już teraz w Italii przekracza 2017 a sprawdziłbym jeszcze za miesiąc,
>Pozdrawiam
>Paolo Monstro
>

Patrz na zielone. Ale mniejsza z tym, moze jest minimalnie wyzej, to jdnak nadal nie 50% przyrost jak wydawac by sie moglo patrzac na inną strone ktora to raportuje i zestawiajac to z dotychczasową statystyką. 8% juz sie zdażało i bez pandemi i co rok bywa często w tym okresie, w zeszlym.roku nie bylo wiec teraz ta górka ma prawo sama z siebie byc wieksza.
qwery (2864 punktów)
jest 14 tydzien na euromomo.ue

nadal nie widać nic szczgólnego. Nie wiem czym kierowali sie politycy, napewno nie zwiekszoną śmiertelnością ogólną. Raportowanie ilosci zgonow podkreśla dramatyzm ale nie sa to zgony pomad limit średniej.
szostek (349 punktów)
>Moim zdaniem z wykresów wynika że ta rzekomo dramatyczna sytuacja z Wloch nie wybiega poza standart.

Zgadza się. Zamieszczam tabelkę przygotowaną na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) dotyczących zgonów w Polsce na powikłania pogrypowe oraz zapalenie płuc.


Czyli w 2018 roku z powodu powikłań pogrypowych umierało 49.3 osób dziennie. W tym większość z powodu nieokreślonych drobnoustrojów, czyli 35.7 osób dziennie.

Obecnie podaje się, że w Polsce do 17.04.2020 zmarło na tak zwanego koronawirusa 347 osób. Czyli, rzekomo na koronawirusa umarło w Polsce, w czasie całej tej "pandemii", tylu ludzi ile normalnie umiera na grypę w ciągu 7 dni !!! Manipulacja medialna polega między innymi na tym, że nie podaje się danych porównawczych z lat ubiegłych. Jest także wiele niepokojących doniesień, że do zgonów z powodu koronawirusa zalicza się zgody z innych przyczyn i w ten sposób fałszuje dane statystyczne.

Obecna panika nie ma żadnych podstaw w danych statystycznych. Panika jest wywoływana przez media oraz rządy na podstawie fałszowanych informacji o zachorowaniach oraz śmiertelności. W rzeczywistości śmiertelność w Polsce, Europie oraz Świecie jest taka sama jak w latach ubiegłych. W 2020 roku na grypy oraz zapalenie płuc choruje oraz umiera taka sama liczba osób jak wcześniej.

Natomiast to, jaka jest liczba wszystkich zgonów w Europie można zobaczyć na stronie
www.euromomo.eu/outputs/number.html (na osi poziomej podane są numery roku i tygodnia)

Jak widać, śmiertelność ogółem w ujętych państwach Europy, w tym we Włoszech, w roku 2020 jest nawet mniejsza niż w latach ubiegłych.

Czyli w danych które tutaj podałem, ale także we wszystkich innych, nie widać żadnego stanu pandemii. Pandemia istnieje tylko w mediach oraz w umysłach zastraszonych ludzi.

Każdy kto bez emocji przyjrzy się danym statystycznym, informacjom na temat niewiarygodności testów PCR do wykrywania koronawirusa oraz licznym przykładom medialnych oszustw, musi dojść do wniosku, że w wielu krajach rozgrywa się teraz olbrzymia akcja zastraszania ludzi w jakimś ukrytym celu. Ludziom zabroniono bez żadnych powodów wychodzić z domów i zmusza się ich do noszenia masek, które w rzeczywistości są upadlającymi kagańcami. Z wypowiedzi polskiego ministra zdrowia można wnioskować, że celem wprowadzanego terroru jest zmuszenie ludzi do powszechnych szczepień. Dlatego każdy powinien sobie uświadomić, że podobne szczepienia na świńską grypę spowodowały w 2009 roku uderzająco wiele poważnych powikłań poszczepiennych
Informacja o powikłaniach po szczepieniu ludzi na świńską grypę w 2009 roku.

Innym skutkiem do którego doprowadzi wprowadzany terror będzie upadek dużej części prywatnej przedsiębiorczości. Zyskają na tym tylko banki, które będą te firmy licytować oraz zadłużać. Już teraz przedsiębiorcom jako koło ratunkowe proponuje się kolejne kredyty. Dlatego chciałbym przypomnieć tym, którzy być może już zapomnieli, o losach setek tysięcy frankowiczów. Zastanówcie się zanim podpiszecie kolejne cyrografy z diabłem!
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Obecna panika nie ma żadnych podstaw w danych statystycznych. Panika jest wywoływana przez media oraz rządy na podstawie fałszowanych informacji o zachorowaniach oraz śmiertelności.

news.google.com/covid19/map?hl=de&gl=DE&ceid=DE:de

Jak sobie podzielę zmarłych na covid-19 poprzez stwierdzone zachorowania to mi wychodzi:

0,0686795232882

Prawie 7%

Biorac pod uwagę, ze mam astmę wywołana toksycznymi substancjami z poprzedniej roboty, w której gosc zaoszczędził 100 EUR na masce dla mnie, która mogłaby te substancje zatrzymac i 100 EUR na szkoleniu jak się przed tymi szkodliwymi substancjami chronić, za co kupił sobie dom większy o 1cm2, dla mnie to nie jest śmieszne.
20-04-2020 20:35 
 Ocena 1 na 1
szostek (349 punktów)
>Jak sobie podzielę zmarłych na covid-19 poprzez stwierdzone zachorowania to mi wychodzi:
>0,0686795232882
>Prawie 7%

Ktoś cię oszukał na maskach, a teraz ktoś inny cię oszuka na koronaświrusa.

To nieprawda, że na świrusa umiera więcej ludzi niż na inne rodzaje powikłań pogrypowych. To co napisałeś to jest propaganda powtarzana przez media. Poszukaj danych statystycznych i sobie sprawdź, a nie jak jeleń powtarzasz propagandę naszych wrogów.

1. Testy PRC nie działają. Dają bardzo dużo błędnych wyników dodatnich. Na stronie producenta podane jest, że ten test nie nadaje się do badań klinicznych. On jest przeznaczony do badań naukowych ("Regulatory status: For research use only, not for use in diagnostic procedures").
www.creati(*)lex-rt-qpcr-kit-277854-457.htm
Czyli media kłamią i tylko człowiek ograniczony wierzy, że usłyszy tam prawdę.

2. Statystyki są fałszowane. Do zgonów na rzekomego koronawirusa wlicza się zmarłych z innych przyczyn
www.youtube.com/watch?v=TtW3wIFezfw
Czyli media kłamią i tylko człowiek ograniczony wierzy, że usłyszy tam prawdę.

Połowa świta jest obrabiana przez bandytów, którzy chcą pogłębić terror i wprowadzić depopulacje przy pomocy szczepionek, czyli jest bardzo poważnie. Dlatego wkurza mnie, że tylu idiotów daje się nabierać na to oszustwo obecnej pandemii i ułatwia realizację planów NWO.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Innym skutkiem do którego doprowadzi wprowadzany terror będzie upadek dużej części prywatnej przedsiębiorczości. Zyskają na tym tylko banki, które będą te firmy licytować oraz zadłużać. Już teraz przedsiębiorcom jako koło ratunkowe proponuje się kolejne kredyty. Dlatego chciałbym przypomnieć tym, którzy być może już zapomnieli, o losach setek tysięcy frankowiczów. Zastanówcie się zanim podpiszecie kolejne cyrografy z diabłem!

Tak czy siak, z korona czy bez, zyska i zarobi tylko wąska grupka osób to jest taki system od samych podstaw.
Nie ma co przeżywać.
20-04-2020 20:48 
 Ocena 1 na 1
szostek (349 punktów)
>Tak czy siak, z korona czy bez, zyska i zarobi tylko wąska grupka osób to jest taki system od samych podstaw.
>Nie ma co przeżywać.

Jest co przeżywać.
Będzie próba powszechnego oraz obowiązkowego szczepienia Polaków toksycznymi szczepionkami na koronoświrusa
www.youtube.com/watch?v=gMHi0mzsxbA

A tutaj informacja o powikłaniach poszczepiennych po szczepieniach na świńską grypę w Szwecji
www.dw.com(*)ińskiej-grypie/a-19257185

A tutaj podaję przykład reakcji poszczepiennych u 15 japonek po szczepionce przeciwko HPV
www.youtube.com/watch?v=85PmJqBAfGQ

Ty polecisz się szczepić?
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Będzie próba powszechnego oraz obowiązkowego szczepienia Polaków toksycznymi szczepionkami na koronoświrusa

Kupionymi pewnie za ciężkie paciorki od zachodniego koncernu tytoniowego.

Ale co zrobisz?

Nie dasz się zaszczepić to Ci przywala karę wyższą jeszcze niż za wejście do lasu.

A ich komornik, kiedy przyjdzie, nie będzie Cię pytał - za co? - tylko będzie nakazywał - oddaj to!
21-04-2020 02:14 
 Ocena 1 na 1
szostek (349 punktów)
>A ich komornik, kiedy przyjdzie, nie będzie Cię pytał - za co? - tylko będzie nakazywał - oddaj to!

Dziękuję za komentarz do mojego wpisu.

Ty i zdaje się dwie inne osoby napisały w tym wątku wiele postów bez związku z tematem wątku. To wygląda tak, jakbyście zawodowo i specjalnie zaśmiecali ważny wątek, po to aby zniechęcić ludzi do czytania.

Dlatego mam prośbę do osoby, która ten wątek założyła. Posty nie na temat można specjalnie oznaczyć, a ty jako zakładający wątek masz zdaje się dostęp do takiej opcji. Ja kiedyś to robiłem w swoim wątku. Dlatego sugeruje, abyś oznaczył posty nie na temat. Zaznaczone posty będą miały ciemne tło i będą mogły być łatwo pomijane przez osoby zainteresowane tematem wątku.
21-04-2020 07:00 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>A ich komornik, kiedy przyjdzie, nie będzie Cię pytał - za co? - tylko będzie nakazywał - oddaj to!
>Dziękuję za komentarz do mojego wpisu.
>Ty i zdaje się dwie inne osoby napisały w tym wątku wiele postów bez związku z tematem wątku. To wygląda tak, jakbyście zawodowo i specjalnie zaśmiecali ważny wątek, po to aby zniechęcić ludzi do czytania.
>Dlatego mam prośbę do osoby, która ten wątek założyła. Posty nie na temat można specjalnie oznaczyć, a ty jako zakładający wątek masz zdaje się dostęp do takiej opcji. Ja kiedyś to robiłem w swoim wątku. Dlatego sugeruje, abyś oznaczył posty nie na temat. Zaznaczone posty będą miały ciemne tło i będą mogły być łatwo pomijane przez osoby zainteresowane tematem wątku.

Nie ja zakładałem wątek. Tu się dzieje wojna światopoglądowa. Ludzie, których interesy opierają się na określonym światopoglądzie atakują mnie w każdym wątku, w którym się wypowiem za mój niezgodny światopogląd. Ja nierzadko na ataki odpowiadam. Na wojnie nie ma żadnej kultury, nie liczą się żadne potrzeby innych ludzi, chodzi wyłącznie o zabicie wroga. Przykro mi, że również Ciebie to dotyka.

Ale to jest też jakas lekcja, bo dokładnie tak samo będą zachowywali się inni "politycy". Dla nich będą liczyły się wygrane wybory, stołki dla swoich kolesi przy korycie a nie to, co Ty uważasz na temat szczepień.

Sztuka polega na tym, żeby pośród ludzi załatwiających własne interesy, dla których świat poza ich interesami nie istnieje, przebić się z własnym przekazem.

Polecam Ci z tego całego bajzlu, który nie stanie się bardziej uporządkowany, wybierać to co istotne i odpowiadać na to dobrymi argumentami.

Inteligentni ludzie, dla których twój przekaz wyda się ważny dostrzega Cię nawet w tym bajzlu. Nie liczyłbym na to, że ktoś nad tym zapanuje, żeby to wyglądało tak jakbys sobie życzył. Ludzie mają zbyt różne i zbyt wazne dla siebie interesy, żeby Ci pozwolić wyrazić to co chcesz bez żadnych zakłóceń.

Musimy funkcjonować w takim świecie jaki jest. W tym świecie nie liczą się indywidualne przekonania.

To i tak szczęście, że nie masz tu lobbystów koncernów farmaceutycznych.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365