Racjonalista - Strona głównaDo treści
Najskuteczniejszy.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-11-2008 03:16Zbysław Śmigielski (8639 punktów)Najskuteczniejszy.

   Hit prasowy ostatnich dni: "Wyłoniono najskuteczniejszego ministra" - wiadomosci.onet.pl/1868537,11,item.html

   Okazuje się, że nawet spośród kompletnie nieskutecznych można wyłonić najskuteczniejszego...
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rudyment (3233 punktów)
I między karzełkami zawsze jeden będzie najwyższy.

Vivere, ergo philosophari
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>   Hit prasowy ostatnich dni: "Wyłoniono najskuteczniejszego ministra" -
Już wyobrażam sobie te 40 projektów ustaw, które do sejmu wysyła minister spraw zagranicznych.
Ten ranking świadczy nie tyle o pracowitości lub nie rządu ale o kompletnej ignorancji tego kto ten ranking wymyślił.
25-11-2008 17:34 
 Ocena 1 na 1
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Ten ranking świadczy nie tyle o pracowitości lub nie rządu ale o kompletnej ignorancji tego kto ten ranking wymyślił.

   W tej kwestii zawsze jest gorzej, niżeli wyobrażają sobie pesymiści: ranking wymyślił nie ignorant, lecz ten, kto sądzi, że wszyscy jesteśmy ignorantami. Zresztą, w 95 procentach ma słuszność.
.
stilb (1323 punktów)
>   Hit prasowy ostatnich dni: "Wyłoniono najskuteczniejszego ministra" -

Zazwyczaj wyławia się tonących, ryby, płotki tez.
25-11-2008 17:39 
 Ocena 3 na 3
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
>>   Hit prasowy ostatnich dni: "Wyłoniono najskuteczniejszego ministra" -
>Zazwyczaj wyławia się tonących, ryby, płotki tez.
>
   Napisane zostało: czytaj literka po literce.

   PS. I żebyś czasem zamiast czytania nie pił... literka po literku.
.
26-11-2008 09:16 
 Ocena 1 na 1
stilb (1323 punktów)
Przepraszam zachowałem się jak gówniarz to się już więcej nie powtórzy
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
   
Skoro ilość zatwierdzonych ustaw nie jest dobrym wyznacznikiem skuteczności, to jaką miarę proponujesz?
   
25-11-2008 19:15 
 Ocena 2 na 2
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>   Skoro ilość zatwierdzonych ustaw nie jest dobrym wyznacznikiem skuteczności, to jaką miarę proponujesz?
Niestety skuteczność danego ministra ocenić można dopiero po kilku latach. Gdy zadziałają wprowadzone przez niego rozporządzenia czy ustawy. I to w jednym przypadku będzie rok a w innym sześć. Mamy kryzys i coraz częściej słyszy się , że dzięki Belce, czy Hausnerowi zadziałały mechanizmy, które teraz nas osłaniają a wtedy gdy byli przy władzy suchej nitki na nich nie zostawiano.
A ranking ustaw jest zupełnie nic nie mówiący. Bo co może ustawami zmieniać Minister Spraw Zagranicznych? Nie tego się od niego oczekuje.
25-11-2008 19:26 
 Ocena 4 na 4
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
>   Skoro ilość zatwierdzonych ustaw nie jest dobrym wyznacznikiem skuteczności, to jaką miarę proponujesz?
   Krawiecką.

   Cytat: "Nadmiar prawa to najbardziej skuteczna droga do bezprawia".
.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Cytat: "Nadmiar prawa to najbardziej skuteczna droga do bezprawia".
   
Toś ty teraz już nie monarchista tylko anarchista?
   
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>   Toś ty teraz już nie monarchista tylko anarchista?
>   
   Szkoda, że w powiadomieniu o twojej wypowiedzi pisało: "nie odpowiadaj".
.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>   Toś ty teraz już nie monarchista tylko anarchista?
>      Szkoda, że w powiadomieniu o twojej wypowiedzi pisało: "nie odpowiadaj".
   
Może gdyby było napisane, to byś nie odpowiedział.
   
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

   Ty też...literek po literku?
   Literatki ci nie wystarczą?
.
Gosia (9452 punktów)

>   Okazuje się, że nawet spośród kompletnie nieskutecznych można wyłonić najskuteczniejszego...

Najskuteczniejszego w nieskuteczności?

PS.Dziękuję za pozdrowienia.Odwzajemniam. Sączę właśnie martini (wstrząśnięte, nie zmieszane) za Twoje zdrowie.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365