Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dokument "Szczurołap"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-11-2008 16:00sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Dokument "Szczurołap"
Witam, coś do polecenia-
Obejrzałem sobie bardzo ciekawy dokument: "Szczurołap".
Już to kiedyś oglądałem, ale odświeżenie sobie tego dało mi wiele radości.

Odczytywać go można jak się chce, jednak dla mnie:
1. Wstęp do tego dokumentu jest rodzajem skróconego dowodu na siłę nadziei.
2. Część główna z jednej strony sugeruje grę władzy z opozycją/społeczeństwem w PRLu.
3. Z drugiej strony daje uniwersalny obraz 'obłaskawiania' ludzi przez polityków.

Dokument jest bardzo brutalny, więc raczej należałoby przestrzec przed oglądaniem ludzi młodych i o słabych nerwach.

Chętnie podyskutuję na temat trzech wypisanych punktów.
Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

glingor (640 punktów)
Witam, znam film.

Gość robi za sekciarskiego guru z finałem z masowym samobójstwem bez guru.
Tylko ze z ofiarami w szczurach.

W ten sposób go odebrałem.

Szczegółów na temat PRLu nie pamiętam, ale film dobrze obrazuje ze można zdobyć zaufanie a następnie je wykorzystać.
A to jest raczej ogólna idea manipulacji szersza niż PRL czy religia choć umiejętnie stosowana.

pozdrawiam


prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>Witam, znam film.
>Gość robi za sekciarskiego guru z finałem z masowym samobójstwem bez guru.
>Tylko ze z ofiarami w szczurach.
>W ten sposób go odebrałem.
>Szczegółów na temat PRLu nie pamiętam, ale film dobrze obrazuje ze można zdobyć zaufanie a następnie je wykorzystać.
>A to jest raczej ogólna idea manipulacji szersza niż PRL czy religia choć umiejętnie stosowana.
Aby manipulować trzeba znać specyfikę myślenia manipulowanych.
Jaka jest specyfika 'masowego' myślenia?
Pozdrawiam
rudyment (3233 punktów)
>Aby manipulować trzeba znać specyfikę myślenia manipulowanych.
>Jaka jest specyfika 'masowego' myślenia?
>Pozdrawiam

Już starożytni Rzymianie wyrazili ową specyfikę dwoma aforyzmami:
panem et circensens oraz divide et impera .

Vivere, ergo philosophari
glingor (640 punktów)

>Aby manipulować trzeba znać specyfikę myślenia manipulowanych.
>Jaka jest specyfika 'masowego' myślenia?
>Pozdrawiam

Książki o tym są, poszukaj czegoś w swojej bibliotece
manipulacja, perswazja, siła sugestii, socjotechniki itp.

Ew. jak wolisz film znajdź sobie film Piotra Tymochowicza

jak.to.sie.robi.filmweb.pl/

Nie jest rewelacyjny ale pokazuje parę zachowań stadnych od strony inicjatora.

pozdrawiam


prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365