Witam, coś do polecenia- Obejrzałem sobie bardzo ciekawy dokument: "Szczurołap". Już to kiedyś oglądałem, ale odświeżenie sobie tego dało mi wiele radości.
Odczytywać go można jak się chce, jednak dla mnie: 1. Wstęp do tego dokumentu jest rodzajem skróconego dowodu na siłę nadziei. 2. Część główna z jednej strony sugeruje grę władzy z opozycją/społeczeństwem w PRLu. 3. Z drugiej strony daje uniwersalny obraz 'obłaskawiania' ludzi przez polityków.
Dokument jest bardzo brutalny, więc raczej należałoby przestrzec przed oglądaniem ludzi młodych i o słabych nerwach.
Chętnie podyskutuję na temat trzech wypisanych punktów. Pozdrawiam |