> Czy pacjent po przeszczepie ręki jest pacjentem wyleczonym i staje się w pełni zdrowy? Nawet >wtedy, gdy lekarz leki zaleca i przepisuje, i całe życie pacjent je musi przyjmować?
Jeżeli chodzi o zdrowie w potocznym tego słowa znaczniu, to moim zdaniem jest on zdrowy. Leków nie bierze po to, aby wyzdrowieć, ale aby utrzymać obecny stan, który jest dla niego najlepszy.
Pytanie, czy jest w pełni sprawny i samodzielny? Jak dla mnie nie, ponieważ bez leków może na powrót stać się niepełnosprawnym.
|