Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polacy nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-04-2011 21:33Drobner (19539 punktów)Polacy nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego
Ocena 8 na 8
Jedna z niewielu uspokajających wiadomości: wyniki sondażu.
Oczywiście rozpęta burzę (już chyba galaktycznych rozmiarów).

Drobner, bezpomnikowy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Manian (950 punktów)
No wreszcie coś co łączy Polaków. Jarosław powinien brać przykład z brata. jak tak dalej pójdzie z tymi pomnikami to będziemy mieli najwyższy odsetek pomników na jednego mieszkańca. Przecież zbliża się beatyfikacja JPII, a teraz rocznica śmierci prezydenta. Ciekawe co będzie jak Tadzio z Torunia kopnie w kalendarz?
04-04-2011 22:25 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>będziemy mieli najwyższy odsetek pomników na jednego mieszkańca.

Granit i lastriko zamiast prokreacji.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Drobner (19539 punktów)
>Granit i lastriko zamiast prokreacji.
Albo jeszcze za życia 'wykapane' kopie do Muzeum Osobistości Woskowych.
Później będzie jak znalazł.

Drobner, zapobiegliwy
coreless (16088 punktów)

A ja uważam, że warszawiakom należy się pomnik prezydenta Kaczyńskiego.

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
04-04-2011 21:53 
 Ocena 7 na 7
Bezdomny (621 punktów)
>A ja uważam, że warszawiakom należy się pomnik prezydenta Kaczyńskiego.

A co przeskrobali?
04-04-2011 22:01 
 Ocena 3 na 3
Manian (950 punktów)
>A ja uważam, że warszawiakom należy się pomnik prezydenta Kaczyńskiego.
Najlepiej metro nazwać imieniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Będzie to piękna metafora, że wszystkich pochłonie ziemia, a katolikom będzie się kojarzyć z samą budową metra, która jest wieczna.
04-04-2011 22:09 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>... wszystkich pochłonie ziemia
To może lepiej najgłębszy szyb jakiejś kopalni? Może na Śląsku gdzieś...?

Drobner, dogłębny...
04-04-2011 22:13 
 Ocena 2 na 2
Bezdomny (621 punktów)
albo gdzieś blisko Nowej Zelandii, już głębiej się nie da
04-04-2011 22:24 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>albo gdzieś blisko Nowej Zelandii, już głębiej się nie da
A jednak Śląsk jest na topie ostatnio inny sondaż.
Teraz może zechcą i szyb... i pomnik... i ulicę... i plac... i rondo.
Ostatecznie można Katowice zmienić na Kaczyńgród. Oni przyzwyczajeni.

Drobner, propozycjonalnie hojny, a co.
04-04-2011 22:58 
 Ocena 3 na 3
Manian (950 punktów)
>To może lepiej najgłębszy szyb jakiejś kopalni? Może na Śląsku gdzieś...?
Wątpię, że jako zakamuflowani Niemcy zasługujemy, na to aby nasz czarny węgiel niczym ten z koloru flagi niemieckiej mógł być wydobywany z kopalni imienia Lecha Kaczyńskiego.
04-04-2011 23:04 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Wątpię, że jako zakamuflowani Niemcy zasługujemy, na to
Wiedziałem, że zechcecie. Żebyście aby tylko nie zawłaszczyli
Drobner, domyślny.
05-04-2011 07:36 
 Ocena 2 na 2
lukaszewicz (5674 punktów)
Minus za prześladowanie mniejszości.
05-04-2011 07:51 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
>A ja uważam, że warszawiakom należy się pomnik prezydenta Kaczyńskiego.
Złośliwiec

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
zaprawdę (126 punktów)
eeeeeetam, kto inny zrobi sondaż to się okaże, że jednak chcą
Drobner (19539 punktów)
>eeeeeetam, kto inny zrobi sondaż to się okaże, że jednak chcą
Tych sondaży będzie więcej. Na tym ta przewidywana burza będzie polegać.

Drobner, meteorolog amator.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Jak słyszałem kilka minut temu w Tok FM Pi$ogłowi mają kolejny pomysł. Tym razem chodzi o to, że "ofiarom smoleńskim" oczywiście należy się pomnik postawiony w centrum Warszawy.

Ja się pytam dlaczego oczywiście "ofiary smoleńskie" mają mieć kolejny pomnik oprócz tego na Powązkach, i dlaczego w centrum Warszawy?

Oczywiście pytam retorycznie, bo przecież nikt będąc przy zdrowych zmysłach nie może wymagać od Pi$ogłowych merytorycznego uzasadnienia ich pomysłów. Bo takiego uzasadnienia po prostu nie ma.



Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
05-04-2011 00:55 
 Ocena 6 na 6
Drobner (19539 punktów)
>Ja się pytam dlaczego oczywiście ...
>Oczywiście pytam retorycznie, bo przecież nikt będąc przy zdrowych zmysłach nie może wymagać od Pi$ogłowych merytorycznego uzasadnienia ich pomysłów. Bo takiego uzasadnienia po prostu nie ma.
To akurat jest proste: jest to jedna z ichnich oczywistych oczywistości , która nie wymaga ani uzasadnień, ani dowodów.




Nie miałbym nic przeciw budowie nowego, ale tylko z poniższą dedykacją:
"Prezydentowi - od małp w czerwonym i spieprzających dziadów".

Drobner, pamiętający...
05-04-2011 01:18 
 Ocena 2 na 2
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
Nie, nie i raz jeszcze nie! Żaden z tychże projektów! Koniecznie na koniu, koniecznie w husarskim rynsztunku! Tylko skrzydła husarskie- miast imitacją piór orlich z brązu, powinny być ze szczątków tupolewa utkane.

Fabricati Diem, Pvnc!
05-04-2011 06:42 
 Ocena 6 na 6
Drobner (19539 punktów)
No dobra: niech staną wszystkie trzy naraz.
Tak jak np. tu:


Drobner, kompromisowy.

PS. Jeśli komuś brak czwartego pomnika do czterech symboli jak na obrazku, to służę pomysłem:

Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
I pomyśleć, że dziś- nieledwie na przededniu rocznicy, moja matka zgarnęła samochodem dziką kaczkę w locie...

Marynuje się w occie ziołowym, na rocznicową- czy beatyfikacyjną wigilię, jak znalazł będzie. Obrazoburczo ale apetycznie.

Uważać jeno trzeba, bo jak tak popatrzę w telepudło, to kaczki coś tendencję mają, żeby gorzknieć w okresie przed 10-tym. Uważnie trzeba baczyć na skład marynaty najwyraźniej.

Fabricati Diem, Pvnc!
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Polacy nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego
Kochany Drobnerze tytuł wątku pachnie mi delikatną manipulacją.
Polacy nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu.
A nie pytano ich o pomnik w ogóle, jako taki. Np. koło Chrystusa Świebodzińskiego.
Poza tym czy odpytywano tylko warszawiaków ( a nie masz cwaniaka nad warszawiaka!) czy też był to sondaż łogólnopolski?
Grabowska, dokładna.


Prawo a Miłość : W Minnesocie nielegalne jest, by mężczyzna miał stosunek seksualny z żywą rybą.
05-04-2011 08:36 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Kochany Drobnerze tytuł wątku pachnie mi delikatną manipulacją.
>Polacy nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu.
>A nie pytano ich o pomnik w ogóle, jako taki. Np. koło Chrystusa Świebodzińskiego.
>Poza tym czy odpytywano tylko warszawiaków ( a nie masz cwaniaka nad warszawiaka!) czy też był to sondaż łogólnopolski?
Ha! Jeszcze wczoraj o 21.33 mój link prowadził do artykułu, który miał właśnie taki tytuł. Napiszę kategoryczne zażalenie do redakcji Interia.pl. Co oni sobie myślą ?
No, ale toż Lem już przewidział, że w ekstelopedii informacje są na bieżąco aktualizowane.
Tu pewnie chodziło o 'polityczną poprawność' - może to pierwszy zwiastun spodziewanej przeze mnie burzy? Wieczorem, a najdalej jutro, tytuł zapewne będzie brzmiał: " JEDNA TRZECIA POLAKÓW CHCE POMNIKA!!!". No przecież nie jest to wielka nieprawda.

Drobner, delikatny, ale nie manipulant
05-04-2011 09:47 
 Ocena 1 na 1
Tibor (1012 punktów)
>> Polacy nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego
>Kochany Drobnerze tytuł wątku pachnie mi delikatną manipulacją.
>Polacy nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu.
>A nie pytano ich o pomnik w ogóle, jako taki. Np. koło Chrystusa Świebodzińskiego.
No no no - Ty prof. nie szafuj tak Świebodzinem. Wprawdzie nie ze Świebodzina pochodzę, ale cień się kładzie na całe województwo. Dość tych abominacji w jednym miejscu, takie ich nagromadzenie może spowodować katastrofę demograficzną - wyobrażasz sobie te tłumy adoratorów wszelkiej maści. Brrrr. A te wyludnione Warszawskie ulice i skwery...
(sorki za "Ty" )


"zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...."
Drobner (19539 punktów)
A odlewacie już miniaturki z gipsu czy z plastiku?
TAKA stonka chętnie TO kupi...
Ty się ciesz, Tibor, i czym prędzej rzeźb formę do odlewów.

Drobner, praktyczny.
05-04-2011 10:19 
 Ocena 3 na 3
Tibor (1012 punktów)
>A odlewacie już miniaturki z gipsu czy z plastiku?
>TAKA stonka chętnie TO kupi...
>Ty się ciesz, Tibor, i czym prędzej rzeźb formę do odlewów.
Nie wiem, czy ktoś (na) coś (się) odlewa. W tych ciemnościach nic nie widać. Całe szczęście, że ewentualny pomnik "napoleona" dużo niższy będzie więc nam obrazu zaciemniać nie będzie. Tylko cholera ciężar gatunkowy arcydzieła może nas przytłoczyć i trza będzie spierniczać w Bieszczady.


"zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...."
05-04-2011 10:24 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>trza będzie spierniczać w Bieszczady.
Naiwny marzyciel i optymista. Wcześniej czy później Cię znajdą:


Drobner, frasobliwy
05-04-2011 10:24 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> nie szafuj tak Świebodzinem
Ja tylko chcę dla Świebodzina dobrze. W kraju bezrobocie, a tego typu eventy napędzają koniunkturę, vide Licheń.
Zaraz właśnie rzemiosło drobne się rozwija,jak to Drobner słusznie zauważył. Baza gastronomiczna i noclegowa. Jakieś agencje towarzyskie na uboczu. Każdy by chciał mieć coś takiego, nawet jakąś niewielką elektrownię nuklearną.

Wszystko ma swój początek i koniec.
05-04-2011 10:30 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Baza gastronomiczna i noclegowa. Jakieś agencje towarzyskie na uboczu. Każdy by chciał mieć coś takiego, nawet jakąś niewielką elektrownię nuklearną.
Ferma kaczek też byłaby niezła...

Drobner, bezrolny
05-04-2011 11:59 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>>Baza gastronomiczna i noclegowa. Jakieś agencje towarzyskie na uboczu. Każdy by chciał mieć coś takiego, nawet jakąś niewielką elektrownię nuklearną.
>Ferma kaczek też byłaby niezła...
A do tego zagon kartofli. I kaczka z frytkami.

Wszystko ma swój początek i koniec.
05-04-2011 10:38 
 Ocena 1 na 1
Tibor (1012 punktów)
> Jakieś agencje towarzyskie na uboczu.
No tu już całkowicie przesadziłaś, już i tak wszyscy czujemy się "dymani", a tu dodatkowa zachęta dla chuci. Wstyd, a fe. Toż za chwilę wszyscy będziemy chodzić z tyłkami przy ścianach.

@Drobner
>Ferma kaczek też byłaby niezła...
trzeba być ostrożnym
po pierwsze primo - zbyt jasne skojarzenia można się jakiejś anatemy nabawić
po drugie primo - nieprzystojne miazmaty w uświęconym miejscu ...


"zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...."
05-04-2011 11:20 
 Ocena 8 na 8
Drobner (19539 punktów)
>>Ferma kaczek też byłaby niezła...
>trzeba być ostrożnym
>po pierwsze primo - zbyt jasne skojarzenia można się jakiejś anatemy nabawić
>po drugie primo - nieprzystojne miazmaty w uświęconym miejscu ...
Dobra, lekka, kolorowa, nienachalna reklama nie nasunie podejrzeń ani wątpliwości:


Drobner, ostrożny.
05-04-2011 11:35 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
>Drobner, ostrożny.
Nie dość ostrożny.
Co to znaczy "otwarte codziennie"? W niedzielę świętą też?
I tu Cię mają.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
05-04-2011 11:54 
 Ocena 6 na 6
Drobner (19539 punktów)
Bo to stara reklama była. Trzeba by zmodyfikować i obejść zakaz np.:


Podciągam więc biznes pod usługi medyczne? Tego święte niedziele nie ograniczają.
Doklejam obok: kaczki medyczne


I już.
Drobner, k.wa, kwa
05-04-2011 12:28 
 Ocena 2 na 2
Gosia (9452 punktów)

>Nie dość ostrożny.
>Co to znaczy "otwarte codziennie"? W niedzielę świętą też?
>I tu Cię mają.

Nie mają, o ile będzie to Drobner-franczyzobiorca.
Drobner (19539 punktów)
>Drobner-franczyzobiorca

???
Nie zasłużyłem sobie na wyzwiska
Drobner, nieutulony
Gosia (9452 punktów)

>Nie zasłużyłem sobie na wyzwiska

To nie wyzwiska, tylko nieodpłatne doradztwo w zakresie prawa gospodarczego.

>Drobner, nieutulony

Oj nie płacz, kupię ci chechłacz ( w bliżej nieokreślonej przyszłości ) .
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> dodatkowa zachęta dla chuci
Już Akwinata uznawała konieczność tego typu przybytków. Chociaż porównywała je do kloaki. Ale i kloaki są potrzebne, a nawet niezbędne.

Wszystko ma swój początek i koniec.
05-04-2011 14:27 
 Ocena 7 na 7
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Już Akwinata uznawała konieczność tego typu przybytków. Chociaż porównywała

Ta Akwinata też problemy z tożsamością płciową miała?


Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
05-04-2011 16:28 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>Ta Akwinata też problemy z tożsamością płciową miała?
Dlaczego też?


Wszystko ma swój początek i koniec.
05-04-2011 15:21 
 Ocena 3 na 3
Tibor (1012 punktów)
>> dodatkowa zachęta dla chuci
>Już Akwinata uznawała konieczność tego typu przybytków. Chociaż porównywała je do kloaki. Ale i kloaki są potrzebne, a nawet niezbędne.
A nie no jak Akwinata tak uznawała to co ja maluczki polemizować będę.
Jednakowoż ilość burdeli per capita w okolicach Rio de Świebodzineiro znacznie odbiega od ilości kościołów. Na korzyść burdeli oczywiście. Tym samym wniosek jeden - naród tu chutliwy a niecnotliwy pomieszkuje. I w tym jakże niedoborowym towarzystwie pomnik najwyższego z krajanów umieścić chcecie o niegodziwcy ???

"zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...."
Kowalska (14008 punktów)
   Ci, którzy nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego nie są prawdziwymi Polakami.

Ja może przedstawię kilka tez przemawiających za stawianiem pomników gdzie się da i komu.

- Na pomnikach siadają gołębie. Widok obsranego VIPa każdemu podniesie wszystko co się jeszcze podnieść da.

- Każda władza dzieli pomniki na dobre i złe. Dobre to te, które lansują lokalnego coś tam coś tam na bohatera walczącego, a złe to takie, które mają sens, ale nikomu nie dają kopa w górę.

- Pomniki Lecha Kaczyńskiego i Jana Pawła II na każdym skwerze i w każdym mieście pozwolą ludziom oszaleć już doszczętnie z miłości, prawa i sprawiedliwości.

- Miedź jest droga. Więc pomoc najuboższym, którzy zaniosą pomniki do punktu skupu złomu będzie kolejnym dobrem wynikającym z postawienia pomników.

- Będą przetargi a potem zlecenia. Jakieś 90% budżetówki i 100% klech zarobi na odwoływaniu przetargów i ich wznawianiu.

- Jarosław Kaczyński będzie jeździł po kraju, co zaowocuje wybudowaniem 76 kilometrów autostrad w te i z powrotem.

- Ktoś tym wszystkim w końcu p*****lnie i zrobi wojnę.


"Pani nigdy nie dostanie mojego autografu!" To z listu R. Dawkinsa do mnie.
05-04-2011 23:54 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>    Ci, którzy nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego nie są prawdziwymi Polakami.
>Ja może przedstawię kilka tez przemawiających za stawianiem pomników gdzie się da i komu.
>- Na pomnikach siadają gołębie. Widok obsranego VIPa każdemu podniesie wszystko co się jeszcze podnieść da.
Cycki to nie wszystko, o co w życiu chodzi, Kowalska. Nie wszystko...
>- Każda władza dzieli pomniki na dobre i złe. Dobre to te, które lansują lokalnego coś tam coś tam na bohatera walczącego, a złe to takie, które mają sens, ale nikomu nie dają kopa w górę.
Ostatnio władza MNOŻY pomniki. Ani dobre i złe. Ani sensu, ani kopa w DUPĘ.
>- Pomniki Lecha Kaczyńskiego i Jana Pawła II na każdym skwerze i w każdym mieście pozwolą ludziom oszaleć już doszczętnie z miłości, prawa i sprawiedliwości.
Tu się zgadzam: wystarczy patrzeć w drugą stronę. Zawszę tak robię. Orgazm mam wtedy zawsze.
>- Miedź jest droga.
Kowalsko, jesteś mi droższa nad miedź. (Pogubiłem się: miedź mieć czy Kowalską - oto jest pytanie [cyt. za niejaki Szekspir]). {Drobner - nie metal, raczej hip}.
>Więc pomoc najuboższym, którzy zaniosą pomniki do punktu skupu złomu będzie kolejnym dobrem wynikającym z postawienia pomników.
Cwana Kowalsko: dobre - co poniedziałek stawiamy pomnik, bo w tygodniu (go rozpiłowywując ukradli), znaczy się pobożny tłum pobrał relikwie do cna.
>- Będą przetargi a potem zlecenia. Jakieś 90% budżetówki i 100% klech zarobi na odwoływaniu przetargów i ich wznawianiu.
Budżetówka nic nie zarobi. Klechy zarobią 190%. Przecież oni cały czas będą obracali tym samym materiałem. Pozwoliłby to który z nich kraść komu innemu te spiże i brązy, i miedzie? Oj, Kowalsko, Kowalsko, tyś chyba niereligijna, nie znasz się...
>- Jarosław Kaczyński będzie jeździł po kraju, co zaowocuje wybudowaniem 76 kilometrów autostrad w te i z powrotem.
Oby tylko mu nie powiedzieli, że to cały czas ta sama trasa w te i z powrotem wokół jego domu. Zanim się zorientuje, to będzie już chyba 2050. Przeniosą go na karawan, nawet się nie zorientuje. Mogą go dalej wozić ...
>- Ktoś tym wszystkim w końcu p*****lnie i zrobi wojnę.
Ja, Drobner, ale jeszcze nie teraz *****.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365