 |
"10.04.10" - film + pytania Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-04-2011 16:58 | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | "10.04.10" - film + pytania | A więc mamy kolejną produkcję Gazety Polskiej: www.youtube.com/watch?v=_RjaBrqoLmwSpodziewałem się czegoś mocniejszego. Moja ocena po roku, że miało to cokolwiek wspólnego z zamachem zmalała z 5 do 1-2 [%]. Tak czy inaczej pytam: 1. Kiedy dostaniemy do zbadania wrak i oryginalne czarne skrzynki i czy to się jeszcze do czegokolwiek nadaje ? W innych kwestiach: A) Kto wydał 'prikaz', żeby Tusk z ekipą byli na miejscu katastrofy przed Kaczyńskim ? B) Czy Arabski prowadził działania mające na celu 'obniżenie rangi wizyty' tak jak kiedyś w słynnej walce o krzesła ? Jeżeli chodzi o najbardziej ogólne przyczyny katastrofy to do skrótu myślowego: "Lech Kaczyński ma krew na rękach" dodałbym jeszcze: "Atmosfera wojny między POPiSem od 2005 roku została uwieńczona pod Smoleńskiem - i rozkręcona na nowo jeszcze bardziej" | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
10 na 10 | diogenes (42753 punktów) | >Moja ocena po roku, że miało to cokolwiek wspólnego z zamachem zmalała z 5 do 1-2 [%].
Moja pewność, że ten lot był zamachem na zdrowy rozsądek, urosła do 100%
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
4 na 4 | Grzegorz Staniak (2145 punktów) | >1. Kiedy dostaniemy do zbadania wrak i oryginalne czarne skrzynki i czy to się jeszcze do czegokolwiek nadaje?
Wrak był badany przez polskich specjalistów, tak samo jak zapisy z oryginalnych taśm z czarnych skrzynek -- skrzynka serwisowa, możliwa do odczytania tylko przez producenta, zaraz po katastrofie została do niego do Polski wysłana. W zasadzie co jeszcze chciałbyś robić z tym wrakiem i skrzynkami?
|
|
 | | worek kości (2937 punktów) | >Wrak był badany przez polskich specjalistów,
A wpisać w google zapytanie o badaniu wraku przez polskich specjalistów, to wyskakuje, że badanie wraku było utrudniane i nie zostało dokończone.
>tak samo jak zapisy z oryginalnych taśm z czarnych skrzynek -- skrzynka serwisowa,
I to ciekawy news. Wpisuję w google "skrzynka serwisowa", a jedyne informacje o jej istnieniu i losie dostaję z komentarzy internautów. Masz jakieś źródło, przynajmniej prasowe?
bembergiem w berg
|
|
|  | 1 na 1 | catseye (1381 punktów) | >A wpisać w google zapytanie o badaniu wraku A wpisz w google "earth is flat". Miłej lektury.
|
|
|  | 1 na 1 | Grzegorz Staniak (2145 punktów) | > >Wrak był badany przez polskich specjalistów,> A wpisać w google zapytanie o badaniu wraku przez polskich specjalistów, to wyskakuje, że badanie wraku było utrudniane i nie zostało dokończone.Mam wrażenie że Edmund Klich wie lepiej: www.rmf24.(*)na-ze-nie-zadzialal,nId,332814> >tak samo jak zapisy z oryginalnych taśm z czarnych skrzynek -- skrzynka serwisowa,> I to ciekawy news. Wpisuję w google "skrzynka serwisowa", a jedyne informacje o jej istnieniu i losie dostaję z komentarzy internautów. Masz jakieś źródło, przynajmniej prasowe?wiadomosci(*)M___Opinia_w_najblizszych.html
|
|
| |  | | worek kości (2937 punktów) | > Mam wrażenie że Edmund Klich wie lepiej:> www.rmf24.(*)na-ze-nie-zadzialal,nId,332814Jasne, ludzie mają pretensje, że Klich im utrudniał badania, ale jak Klich mówi, że badania były to były. Sędzio, sądź się sam. > wiadomosci(*)M___Opinia_w_najblizszych.htmlNie znam się, serio, ale z tego co czytam, to np zapisów rozmów w kokpicie tam nie ma. Oryginały wciąż są w Rosji.
bembergiem w berg
|
|
| | |  | | Grzegorz Staniak (2145 punktów) | > >Mam wrażenie że Edmund Klich wie lepiej:> >www.rmf24.(*)na-ze-nie-zadzialal,nId,332814> Jasne, ludzie mają pretensje, że Klich im utrudniał badaniaKto konkretnie? Zacytuj. > >wiadomosci(*)M___Opinia_w_najblizszych.html> Nie znam się, serio, ale z tego co czytam, to np zapisów rozmów w kokpicie tam nie ma. Oryginały wciąż są w Rosji.W Polsce jest rejestrator szybkiego dostępu (skrzynka "serwisowa"), z definicji gromadząca tylko parametry lotu, nie zapis głosu. A oryginały taśm CVR i FDR nie są do niczego potrzebne, skoro skrzynki były otwierane przy polskich specjalistach i przy nich kopiowane na cyfrowe nośniki. Nikt i tak na oryginałach nie pracuje. Jeszcze raz zapytam: czego się w zasadzie spodziewasz po tym wraku i oryginałach taśm? Co niby jeszcze można w nich według ciebie odkryć?
|
|
| | | |  | | worek kości (2937 punktów) | A zamiast Ci odpowiadać, założyłem nowy wątek na forum.
bembergiem w berg
|
|
| | | | |  | 1 na 3 | Grzegorz Staniak (2145 punktów) | >A zamiast Ci odpowiadać, założyłem nowy wątek na forum.
No bardzo dziarskie posunięcie, ale skoro rzucasz dość poważne oskarżenie (utrudnianie pracy ekspertom badającym wrak Tupolewa), to może odnieś się do pytania o źródło. Chyba, że masz na celu zmniejszenie swojej wiarygodności, w takim przypadku jesteś na dobrej drodze. I tu, i w nowym wątku.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | > No bardzo dziarskie posunięcie, ale skoro rzucasz dość poważne oskarżenie (utrudnianie pracy ekspertom badającym wrak Tupolewa), to może odnieś się do pytania o źródło. linkŹródło, źródło, hej. O wiarygodności źródeł ciężko dyskutować, podobnie jak o sprawach technicznych. Faktem jest jednak, że Rosjanie utrudniali śledztwo, niechętnie przekazywali materiały, nie mówiąc już o czarnych skrzynkach, których w Polsce ciągle nie ma. Albo podawanie w eter informacji o pijanym generale, mimo, że z medycznego punktu widzenia jest to absurdalne - jak wyjaśnić takie zachowanie Rosjan? To jest ciekawe.
bembergiem w berg
|
|
| | | | | | |  | 2 na 2 | Grzegorz Staniak (2145 punktów) | > link> Źródło, źródło, hej.Raczysz sobie żartować, prawda? Źródło to nie znaczy fantazje skrajnie stronniczego partyjnego funkcjonariusza, który na tym samym oddechu krytykuje prokuraturę za odrzucenie hipotezy aktu terrorystycznego, ale co najmniej wypowiedzi ludzi, którym E. Klich rzekomo coś utrudniał. Piszesz na portalu o nazwie "Racjonalista", a taka nazwa troszkę zobowiązuje, np. do zachowania jakiegoś podstawowego standardu selekcji źródeł informacji. Bo inaczej to wiesz, jutro mógłbyś zacząć opowiadać o działaniach szatana w tej sprawie. Mogę cię odesłać do pewnego wysoko postawionego funkcjonariusza pewnej popularnej religii, który zapewnia, że szatan to byt fizyczny działający w świecie. I to zapewnia na piśmie. Według twoich standardów to już w takim razie pewne na 100%, tak?
|
|
| KarolG (2892 punktów) | > 1-2 [%].Wow
Thank God, I'm an atheist
|
|
| Bodek (91 punktów) | > A więc mamy kolejną produkcję Gazety Polskiej:> www.youtube.com/watch?v=_RjaBrqoLmw> Spodziewałem się czegoś mocniejszego.> Moja ocena po roku, że miało to cokolwiek wspólnego z zamachem zmalała z 5 do 1-2 [%]. Tak czy> inaczej pytam:> 1. Kiedy dostaniemy do zbadania wrak i oryginalne czarne skrzynki i czy to się jeszcze do> czegokolwiek nadaje ?Zastanawiam się po jaką cholerę jest nam potrzebny ten wrak. Znowu pakujemy się w niepotrzebne wyrzucanie pieniędzy podatników w błoto. Badania w sprawie o przestępstwo przeprowadza się w celu zebrania dowodów istotnych dla sprawy. Co my chcemy udowodnić poprzez badania wraku, tego jakoś nikt nie chce głośno powiedzieć. Rządzący ulegli moim zdaniem histerii rozpętanej przez PiS i media, które tę stertę złomu traktują jak relikwię. Szkoda ludzi, którzy w tej katastrofie zginęli (mam na myśli tych którzy nie przyczynili się do katastrofy poprzez nazwanie swego czasu pilota, który nie wykonał głupiego polecenia tchórzem, czy też napisanie pisma o ukaranie tego samego pilota) lecz delikatnie mówiąc na dźwięk słowa Smoleńsk odczuwam już niechęć i znużenie. Jestem po prostu zmęczony tym tematem.
|
|
 | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >po jaką cholerę jest nam potrzebny ten wrak.
Nam? Kto nas o to pyta? To polityczna miernota od roku fiksuje na temacie Smoleńska. Powód? Jak się nie ma pomysłów na rozwiązywanie życiowych problemów, to się żuje byle co, np. złom. A w międzyczasie kilkaset tysięcy młodych ludzi odpłynie na zachód. W ramach najnowszej polskiej polityki zachodniej: Drang nach Westen.
>Jestem po prostu zmęczony tym tematem.
To jeszcze nic groźnego. Temat można zmienić pilotem telewizora.
Wielu jest zmęczonych tym krajem.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| marcin1902 (3438 punktów) | Dzisiaj do pewnego baru, przy pewnym dworcu PKP wszedł facet, było nas ok. 10 osób. Facet przywitał się miło i zaczął podchodzić do każdego chcąc sprzedać wiersz o Somleńsku na skserowanej kartce za 1 zł. każdy go olał, wtedy facet oburzony zaczął niemal krzyczeć "tak czczą pamięć o Smoleńsku" itd... Gdy wyszedł kobitka za baru powiedziała, że przychodzi tu co sobotę... Taki nawiedzony...
To było tragiczne i żałosne... Ten Somleńsk i PiS robi z tym ludziom sieczkę z mózgu. Gość wyglądał jak z filmu produkcji USA, gdzie to stoi facet z dzwonkiem na ruchliwym chodniku i wieści koniec świata, a każdy ma go w d...
"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|