 |
Kto sieje wiatr, ten burzę zbiera. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-10-2010 12:56 | Sylwek (15472 punktów) | Kto sieje wiatr, ten burzę zbiera.
8 na 8 | Stało się. Podjudzany skrajnie nienawistnym językiem i niemieszcząca się w głowie niegodziwością ferment społeczny wybuchł mordem.
Zaczyna się prawdziwie "nowa" jakość w "polityce"? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 |
5 na 5 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Polityka wejdzie pewnie na jeszcze wyższy poziom irracjonalności i emocji. Ciekawe ile wyciągnie z tego PiS, bo z minutą powzięcia informacji o wydarzeniu stało się ono dla prezesa kapitałem politycznym, który trzeba jak najlepiej zainwestować.
Ciekawe czy zradykalizują się w swoich działaniach obrońcy krzyża.
A co do samej sprawy: w społeczeństwie polskim jest wiele ludzi z różnymi zaburzeniami psychicznymi, w każdym obozie i grupie. Padło na PiS, ale równie dobrze mogło paść gdzie indziej.
|
|
 | 5 na 5 | Sylwek (15472 punktów) | >A co do samej sprawy: w społeczeństwie polskim jest wiele ludzi z różnymi zaburzeniami psychicznymi, w każdym obozie i grupie. Padło na PiS, ale równie dobrze mogło paść gdzie indziej.
Oczywiście. Choć nie mam złudzeń - gdyby ofiary były w biurze PO, dowiedzielibyśmy się, ze to inspirowany przez Tuska spisek mający na celu wywołanie pogromu PIS-u. Tak, to byłby skrajny cynizm, ale taki czarny, bezdenny, nihilistyczny cynizm wydaje się być jedynym tworzywem polityki Kaczyńskiego w tej chwili.
|
|
 | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Polityka wejdzie pewnie na jeszcze wyższy poziom irracjonalności i emocji.
Ciekaw jestem ,który obszar życia społecznego jest racjonalny. Być może da się wyodrębnić nisze racjonalności, ale społeczeństwo jako całość jest - jak sadzę - irracjonalne. I to zdaje się nadaje mu dynamiki. Bądź pochwalono dialektyko!
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Ciekaw jestem ,który obszar życia społecznego jest racjonalny.
Najbardziej racjonalna jest np. działalność naukowa i techniczna w społeczeństwie. Wszędzie są irracjonalizmy, ale nie można się też uciekać uproszczeń, że wszystko jest irracjonalne. Zupełnie irracjonalne społeczeństwo rozpadłoby się w drobny mak. Działalność polityczna również może być mniej lub bardziej irracjonalna. Mamy na to różne przykłady, ale to rozmowa nie na temat wątku.
|
|
13 na 13 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >Stało się. Podjudzany skrajnie nienawistnym językiem i niemieszcząca się w głowie niegodziwością >ferment społeczny wybuchł mordem. >Zaczyna się prawdziwie "nowa" jakość w "polityce"?
Będę cyniczna, ale przecież to zdarzenia jakby na zamówienie prezesa Kaczyńskiego. On od zawsze marzy, żeby zostać męczennikiem. Pewnie w zaciszu gabinetu woła teraz "YES, YES, YES".
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
|
|
 | 2 na 2 | drHaust (737 punktów) | > Będę cyniczna, ale przecież to zdarzenia jakby na zamówienie prezesa Kaczyńskiego. On od zawsze marzy, żeby zostać męczennikiem. ...a skarbnikowi kazał: idź i wypłacić mu 30 srebrników  > Pewnie w zaciszu gabinetu woła teraz "YES, YES, YES".nareszcie cud! nareszcie cud! ciekawe czy ten pan był narzędziem boga?
Dla Ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
|
|
|  | 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | >nareszcie cud! nareszcie cud! ciekawe czy ten pan był narzędziem boga?
Putin z Tuskiem go nasłał i/lub opętał i nasłał, jak tego mandżurskiego kandydata. To przecież oczywista oczywistość. Nie wiem, czy zauważyliście fakt śmierci głównego eksperta ze strony polskiej, który miał zweryfikować wyniki badań przyczyn katastrofy Tupolewa.
Czy to nie wpisuje się w całościową całość? Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości jakie siły za tym stoją?
|
|
 | 2 na 2 | Slayerized (691 punktów) | >Pewnie w zaciszu gabinetu woła teraz "YES, YES, YES".
Jarek na pewno jest wniebowzięty i rozradowany takim prezentem przed wyborami, no chyba że sam to zorganizował. Kaczyński jak Kaczyński ale szeregowym PiS-owcom oficjalne bije na dekiel.
Kandydat na prezydenta Łodzi stwierdził: "Zaczyna się mordowanie opozycji"
A jego kolega szef Lubelskiego Pis-u (chyb to był Lublin) porównał śmierć tego asystenta do śmierci Popiełuszki.
Ja to widzę następująco: Sfrustrowany tym co widzi w telewizji starszy gość stwierdził, że musi się jakoś wyładować. Pewnie rzeczywiście chciałby zabić Kaczyńskiego i gdyby mu się to udało to było by zabawnie. Oba bliźniaki w jednym roku, jeden w wypadku spowodowanym najprawdopodobniej przez zarządzenia ówczesnej kancelarii prezydenta i samego Leszka, a drugi w wyniku negatywnych emocji jakie budzi swoją osobą, wypowiedziami i nie owijając w bawełnę oszałamiającym wręcz cynizmem i głupotą. Zamiast Kaczyńskiego zabił jednak jakiegoś przypadkowego gościa, kompletnie nic nie znaczącego, nawet nie polityka tylko pracownika biura. To oczywiście jest tragiczne, nawet znacznie bardziej niż gdyby zginął jakiś czołowy polityk PiS a nie przypadkowa osoba, ale robienie z tego cyrku trwającego 24 godziny na dobę to... powinienem napisać oburzające albo nie do przyjęcia, a tak na prawdę przychodzi mi do głowy słowo NORMALNE, tak... to takie normalne w Polsce. Aż boję się tego co jeszcze wymyślą do wyborów. Z rzeczy przewidywalnych, to na bank będą chcieli jakiś pomnik postawić, znowu zacznie się gadka że to wina premiera, prezydenta, Palikota i TVN, że minister sprawiedliwości powinien podać się do dymisji z tego powodu, jakieś uczczenie w sejmie będą chcieli zorganizować i nagle wielu działaczy PiS zacznie się wypowiadać jaki to był wspaniały człowiek chociaż o jego istnieniu dowiedzieli się z telewizji.
|
|
|  | 2 na 2 | apud (4399 punktów) |
>Kaczyński jak Kaczyński ale szeregowym PiS-owcom oficjalne bije na dekiel
Nie tak bardzo. Po pierwsze nieboszczyków męczenników od kwietnia ni ma. Ten co pilnował Krzyża i podobno po skopaniu w miesiąc później zmarł na serce jakoś nie odpalił. Za długo na serce chorował, niestety.
Po drugie, jak jaka babcia na targu zacznie sie targować o pęczek pietruszki i wyzwie klienta od skąpiradła z PiSu albo jak kto splunie w kierunku biura posła PiS?
Z polskimi pismakami wiadomo, wojnę domowa zaraz wywołają.
Mnie tez, za napawanie sie pięknem raportów z obrad komisji kościelno Rządowej do oślej ławki posłano!
Kobieta to istota poślednia, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga" (św. Augustyn, 354-430r Kobieta to "błąd natury, rodzaj kalekiego, chybionego, upośledzonego mężczyzny" (św. Tomasz, 1225-1274)
|
|
| |  | 1 na 1 | spray (5875 punktów) |
> Mnie tez, za napawanie sie pięknem raportów z obrad komisji kościelno Rządowej do oślej ławki posłano!Widać moderacja poczuła się osobiście dotknięta Twoją wypowiedzią, hehe... Może nie pojęła Twojego wysublimowanego zmysłu estetycznego  No, ale teraz... to dopiero se pomyśli  Strach się bać!
|
|
3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >ferment społeczny wybuchł mordem.
Fermentacją społeczną powinny zając się browary, a nie partie polityczne. Najwyraźniej nie mają o tym zielonego pojęcia.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
3 na 3 | drHaust (737 punktów) |
Kaczyński: Stracili życie i walczą o życie za mnie fakty.inte(*)walcza-o-zycie-za-mnie,1546491podejrzewam, ze powinno pisać MNIE! coż, październik, limity nfoz wykorzystane, a choroba się rozwija...
Dla Ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
|
|
 | 1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Jak prezes totalnie odleci w związku z tym, to chyba jeszcze bardziej straci kontakt ze swoimi wyborcami?
Poza tym nie wiadomo jakiej opcji był zamachowiec, i jeszcze nie sprawdzono czy to aby nie jest zawiedziony wyborca PiS.
|
|
|  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >nie wiadomo jakiej opcji był zamachowiec...
Pochodzi, zdaje się, z Częstochowy.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | | marius84 (35 punktów) | >Jak prezes totalnie odleci w związku z tym, to chyba jeszcze bardziej straci kontakt ze swoimi wyborcami?
Od jakiegoś czasu J.K nie bierze leków, zatem nie zdziwiłbym się gdyby tak się stało...
>Poza tym nie wiadomo jakiej opcji był zamachowiec, i jeszcze nie sprawdzono czy to aby nie jest zawiedziony wyborca PiS
Intrygujące spostrzeżenie...
|
|
|  | | drHaust (737 punktów) | cóż, forum zmierza w złą stronę jak widzę... powoli staje się prorocze...! ktoś tu kilka dni temu mówił o podlewaniu kwiatów olejem żeby karabiny nie pordzewiały i co? no i zaczęli odrdzewiać!
Dla Ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
|
|
| |  | | spray (5875 punktów) | > cóż, forum zmierza w złą stronę jak widzę... powoli staje się prorocze...! ktoś tu kilka dni temu mówił o podlewaniu kwiatów olejem żeby karabiny nie pordzewiały i co? no i zaczęli odrdzewiać!Proszsz: www.racjonalista.pl/forum.php/s,366976#w366985
|
|
| | |  | | drHaust (737 punktów) | Alez dziękuje uprzejmie! A wracając do wątku: Miller ujawnia, kogo jeszcze chciał zabić Ryszard C.fakty.inte(*)chcial-zabic-ryszard-c,1547623zastanawia mnie ilu takich ludzi szwenda sie po ulicach, bo jak sie to czyta, to jakoś - przynajmniej ja - zle sie czuje z taka świadomością! I jak wiele złego mogą uczynić w sumie bezmyślni politycy. Mam nadzieje, że bezmyślni i że nie jest to przemyślana (przez polityków)większa inicjatywa!
Dla Ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
|
|
3 na 3 | marius84 (35 punktów) | >Stało się(...) >Zaczyna się prawdziwie "nowa" jakość w "polityce"?
Doszło do tragedii, w jaki sposób zostanie wykorzystana przez PiS to chyba wszyscy wiedzą...
Swoją drogą nie do końca rozumiem wypowiedź pana Jarosława Kaczyńskiego: "Będziemy walczyć o to, żeby w Polsce wróciła demokracja, żeby wrócił normalny porządek polityczny, gdzie jest władza, gdzie jest opozycja, ale nie ma tego szaleństwa, nie ma tego wszystkiego, co od kilku lat w polityce w związku z rządami Platformy obserwujemy."
Może się mylę, ale nie żyjemy chyba na Białorusi tylko w Polsce(przynajmniej większość forumowiczów), z tego co wiem prezydent, parlament, władze samorządowe wybierane są w demokratycznych wyborach, działa legalna opozycja parlamentarna i wolne prywatne media. Z drugiej strony język nienawiści jest po obu stronach barykady...
|
|
 | 5 na 5 | czes (4083 punktów) | > ... nie do końca rozumiem wypowiedź pana Jarosława Kaczyńskiego: ...Ponieważ jesteś normalny ... 
Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
|
|
 | | X-Yuri (159 punktów) | >Może się mylę, ale nie żyjemy chyba na Białorusi tylko w Polsce(przynajmniej większość forumowiczów), z tego co wiem prezydent, parlament, władze samorządowe wybierane są w demokratycznych wyborach, działa legalna opozycja parlamentarna i wolne prywatne media. Z drugiej strony język nienawiści jest po obu stronach barykady... >
Jedyna demokracja która jest prawdziwa i godna to ta w której wybiera się ludzi którzy chcą dobrze dla kraju. Czyli Kaczyńskiego & PiS. Wszystko inne to nie demokracja, to manipulacja. Oczywiście to nie mój punkt widzenia, ale odnoszę wrażenie, że Pan Kaczyński takowy ma...
A co do samego zamachu, ciekawym jest to, jak łatwo przewidzieć reakcje znajomych na tego 'newsa'. Oczywiście im bardziej zaangażowani politycznie są to znajomi, tym łatwiej.
..ciekawe czy, a jeśli tak, to kto pierwszy zaproponuje dla ofiary (bądź ofiar) pochówek w 'wiadomym miejscu' ? Trzeba upamiętnić..
|
|
 | 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) |
>"Będziemy walczyć o to, żeby w Polsce wróciła demokracja, żeby wrócił normalny porządek polityczny, gdzie jest władza, gdzie jest opozycja, ale nie ma tego szaleństwa, nie ma tego wszystkiego, co od kilku lat w polityce w związku z rządami Platformy obserwujemy."
I walczą - robią wszytko by siebie obrócić w niebyt - źródło nienormalności w czasach rządów PO.
|
|
| simo.hayha. (433 punktów) | >A co do samej sprawy: w społeczeństwie polskim jest wiele ludzi z różnymi zaburzeniami psychicznymi, w każdym obozie i grupie. Padło na PiS, ale równie dobrze mogło paść gdzie indziej.>
Polemizowałbym, gdyż dla mnie sam fakt takiego napadu jest zaskakujący, ale jeśli bierzemy już pod uwagę tę sytuację jako zaistniałą, to nie zaskakuje mnie, że szaleniec zaatakował biuro akurat tej partii. Największy negatywny elektorat od niepamiętnych czasów. Nie wiem czy AWS, albo SLD.... gdzie tam! Żadna partia w III RP nie miała tak zdecydowanego i wrogo nastawionego negatywnego elektoratu, co prowadzi do takich skrajności jak ta dzisiejsza.
|
|
 | 6 na 6 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Największy negatywny elektorat od niepamiętnych czasów.
Dla mnie jednak jest zaskoczeniem, gdyż wydaje się, że podział miał tu być jasny: antyPiS chce uspokojenia sytuacji w Polsce, a PiS - jej zdestabilizowania. Nie chciałbym, aby ten czyn był analogicznie bagatelizowany i nawet delikatnie usprawiedliwiany jako zrozumiały polityką Kaczyńskiego. Wówczas bowiem stajemy w jednym szeregu z prawicową tłuszczą, która najpierw doprowadziła do zabójstwa Narutowicza, a następnie to usprawiedliwiała. Nie dajmy się wpędzić w tego typu myślenie: polityka Kaczyńskiego nie usprawiedliwiała w jakimkolwiek stopniu wtargnięcia do biura PiS z odbezpieczonym pistoletem. Z drugiej strony też ów czyn w żadnym stopniu nie może być zwalany na "kampanię nienawiści" Tuska.
|
|
|  | 3 na 3 | Ignorancja (4718 punktów) | >>Największy negatywny elektorat od niepamiętnych czasów. >Nie chciałbym, aby ten czyn był analogicznie bagatelizowany i nawet delikatnie usprawiedliwiany jako zrozumiały polityką Kaczyńskiego.
Nie sądzę, aby poza marginalnymi i odosobnionymi przypadkami ktoś próbował usprawiedliwiać ten czyn. Jest natomiast rzeczą normalną poszukiwanie przyczyn. Jarosław Kaczyński, przed którym już wiele lat temu ostrzegał Jerzy Giedroyć (notabene w swojej wypowiedzi porównywał J.K z R. Giertychem i to prezesa PiS scharakteryzował jako groźniejszego), od zawsze jątrzy. Dlatego inicjator wątku w moim przekonaniu słusznie odniósł się do porzekadła: kto sieje wiatr, burzę zbiera. Nic nie wiemy o kondycji psychicznej sprawcy, ale nieustanne wywoływania stanu zagrożenia, straszenia, ciągłe pohukiwania oraz niestrudzone poszukiwania rzeczywistych, a najczęściej wyimaginowanych wrogów jakie od lat towarzyszą działalności politycznej Jarosława Kaczyńskiego mogą zachwiać jednostką o silnej kondycji psychicznej. Słabą potrafią zdruzgotać całkowicie.
Teraz obawiam się, że będzie jeszcze gorzej. Nie wierzę absolutnie w opamiętanie Kaczyńskiego. Za to na cyniczne i bez skrupułów wykorzystywanie tragedii można u tego polityka obstawiać w ciemno. Mam tylko cichą nadzieję, że obecnie męczeństwo straciło sporo na atrakcyjności, a jego nachalne promowanie raczej wzbudza niechęć. Analogicznie jak rozbuchany patos.
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
|
|
| |  | 4 na 4 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Jest natomiast rzeczą normalną poszukiwanie przyczyn.
Ale w tym momencie nie różnimy się za bardzo od Pisu, który też już "szuka przyczyn". Dajmy chwilę organom ścigania, niech ustalą pierwsze fakty. Wówczas będziemy je analizować. Przykładowo: jeśli wyjdzie, że facet nie był chory psychicznie, to można snuć pytania o odpowiedzialność prezesa. Ale jeśli sprawca był chory, to owe spekulacje są zupełnie nie na miejscu. Moje stanowisko: trzeba dać chwilę organom ścigania. Na oceny jeszcze przyjdzie czas.
Ja nie krytykuje Sylwka za ten temat, bo sam mam wątpliwości, jak tu zareagować. Widzę po tej zbrodni jątrzenie prezesa i ogromną wściekłość ludzi. Prezesowi w to graj. O to mu chodzi, aby radykalizować. Ja chcę się odróżniać od tej - powiem bez wahania - kreatury, zwalczać go nie większą niż on agresją, ale innymi środkami. Obecność prezesa na scenie politycznej ma swoje przyczyny społeczne i dopóki się go nie przezwycięży, trzeba uważać, aby nie grać według jego reguł. Obecność prezesa jest w dużej mierze możliwa dzięki temu, że frustrację na politykę nader często przekuwa się na nawoływanie do ucieczki z Polski, olania całego bagna itd. Przeciwnie, trzeba nawoływać do jak największego udziału w wyborach ludzi młodych i lepiej wykształconych. Jeśli będą olewać, to się szybko nie zmieni. Babciom moherowym już wiele nad wybory nie zostało, więc karnie się przy urnach zjawią. Ale jego elektorat jest skazany na kurczenie. A "nasz" może rosnąć - szybciej lub wolniej.
|
|
| | |  | 3 na 3 | Ignorancja (4718 punktów) | >Ale w tym momencie nie różnimy się za bardzo od Pisu, który też już "szuka przyczyn". Dajmy chwilę organom ścigania, niech ustalą pierwsze fakty.
Drogi Mariuszu pisząc o kondycji psychicznej sprawcy nie miałam na mysli stricte choroby umysłu. Ale to tylko na marginesie podaję. Zgadzam się jednocześnie, że ustalenie faktów będzie kluczowym do dalszych komentarzy. Również celowo nie odniosłam się do języka wzajemnych oskarżeń, zarzutów itd. bardziej lub mniej taktownie wyrażanych, bo te pojawiały się ze wszystkich miejsc sceny politycznej. Zwróciłam tylko uwagę na nieustanne próby wywoływania frustracji, a nawet stanów lękowych w społeczeństwie. Poza tym jest coś, co wyróżnia prezesa PiS na arenie. On, poza zwolennikami tej partii, w sumie topniejącymi, również poza granicami naszego kraju nie cieszy się dobrą opinią, choć oczywiście w swoim mózgu przekuwa to na: jedyny sprawiedliwy wśród narodów. Dla mnie to wystarczający argument, że to z tym panem jest coś bardziej nie w porządku, aniżeli z tymi, których oczernia na różne sposoby. Zresztą kogo on nie krytykuje. Chyba jedynie od krytyki wolnymi pozostawia własne odbicie w lustrze i fotografię swego kota.
Naturalnie pełna zgoda co do analizy i korzystania z czynnych praw wyborczych. A co do "szukania przyczyn". Wolałbyś na razie widzieć tylko (zgoda, że równie przedwczesne, jak i nasze) opinie pana prezesa i jego zwolenników. Wolisz pozostawić na razie kształtowanie opinii, w tym na forach internetowych, tymże?
Krótko mówiąc, mamy tutaj do czynienia z czymś, co w żadnym wypadku nie jest przypadkiem. Jest oczywistością, że to PO ponosi odpowiedzialność za tę śmierć Jarosław Kaczyński 19.10.2010
Usłyszałam w polskim radio (chyba radio Zet) o reakcji ludzi z PiS-u (nie pamiętam czy był to W. Waszczykowski) na gest kondolencyjny łódzkich polityków PO. Skrytykowano ów jako grę przedwyborczą. Czy ktoś może też to słyszał? Jeżeli to prawda to ja się pytam, co za ludzi skupia ta partia? Czy naprawdę muszą we wszystkim dopatrywać się nieprawości?
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Nie chciałbym naturalnie słyszeć wyłącznie zawodzenia Kaczyńskiego. Wiem jednak, że na dziś ja nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy ów czyn był spowodowany jątrzeniem Kaczyńskiego, chorobą psychiczną, czy może innymi czynnikami. Najmniej prawdopodobne wydaje mi się oczywiście dokonanie tego "w imię PO" i w odpowiedzi na politykę PO. Ta tragedia jest bowiem korzystna dla rozgrywek PiS. Najbardziej zatem prawdopodobne wydaje mi się jeden z pierwszych wariantów. Nie chodzi mi więc o to, aby nie mówić o ewentualnej współodpowiedzialności Kaczyńskiego, ile o to, aby podkreślić, że choć opcje są różne to za wcześnie, aby ORZEC, że to jest burza z wiatrów Kaczyńskiego.
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | Ignorancja (4718 punktów) | >Nie chodzi mi więc o to, aby nie mówić o ewentualnej współodpowiedzialności Kaczyńskiego, ile o to, aby podkreślić, że choć opcje są różne to za wcześnie, aby ORZEC, że to jest burza z wiatrów Kaczyńskiego.
Ja nie orzekam. Po prostu dostrzegam niebezpieczne mechanizmy, które mogły wyzwolić drastyczną reakcję, a które charakteryzują PRZEDE WSZYSTKIM zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. Innymi mechanizmami może być język jakiego używali politycy. Ale on, jak już pisałam, pojawiał się zarówno u polityków PO, jak i polityków PiS. W takim klimacie równie dobrze mógłby więc zostać zaatakowany pracownik biura PO, SLD, PSL.
Jeżeli ktokolwiek tu orzeka to robi to prezes PiS, polityk radykalny i tylko dlatego postanowiłam skomentować jego pozbawione krzty samokrytyki orzecznictwo. Poza tym momentalnie sięgnął do swoich charakterystycznych metod nacechowanych: bezkompromisowością, zajadłością, pieniactwem, nienawiścią i ... a jakże, próbą wywoływania jak największego poczucia zagrożenia. Brakuje jeszcze, aby oficjalnie wypalił, że był to mord na zlecenie, choć delikatne sugestie o takim scenariuszu można odczytać w jego wypowiedziach. Nie ma w nim jakiejkolwiek refleksji nad własnym postępowaniem za to jest permanentna nieodpowiedzialność.
Przy okazji. Uważam za nieuprawnione głosy postulujące stworzenie systemu specjalnej ochrony dla polityków. Bylibyśmy najprawdopodobniej dopiero świadkami skandalicznego zachowania, jakie mogliby uprawiać spod klosza.
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
|
|
| AdamGr (3037 punktów) | No i jakie motywy?
|
|
2 na 2 Atlantis (1733 punktów) (zablokowany) | Niedobrze mi się robi gdy widzę, jak pan Kaczyński próbuje zbić na tej tragedii polityczny kapitał. On już wie kto jest winien. Rzecz jasne PO, a zwłaszcza premier Tusk powinien się czuć osobiście odpowiedzialny, ze względu na poziom debaty i stosowaną mowę nienawiści. Czy coś jest nie tak z moją pamięcią? Bo wydaje mi się, że od lat obydwie partie obrzucają się nawzajem błotem, a brudna kampania stanowi jedno z podstawowych narzędzi przed wyborami...
|
|
 | 1 na 1 | AdamGr (3037 punktów) | Dziwi cię taka reakcja Kaczyńskiego? Mnie by zdziwiło gdyby nie zareagował, to byłby cud !  A tak znajomy fetorek normalności. Teraz jeszcze do tej lokomotywy doczepić paru PiS-maków, paru fanatycznych księży i będzie piękny roller coster, ale se chłopaki pośmigają !
|
|
| drHaust (737 punktów) | co robi i po co policjant w 13 sekundzie tego filmu? chwyta za włosy? wciska twarz w szybę - po co? www.rmf24.(*)s/-film-zatrzymanie-napastnikaim częściej widzę pracę tych panów tym... bardziej się ich obawiam?
Dla Ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
|
|
 | 2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >co robi i po co policjant w 13 sekundzie tego filmu? >chwyta za włosy? Tak.
>wciska twarz w szybę - po co? Nie.
>im częściej widzę pracę tych panów tym... bardziej się ich obawiam? Może policjant powinien otworzyć drzwi radiowozu i szerokim gestem, z miłym uśmiechem serdecznie poprosić zabójcę o zajęcie miejsca wewnątrz?
Czy to ty mażesz HWDP na murach i płotach?
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
|  | | drHaust (737 punktów) |
>>im częściej widzę pracę tych panów tym... bardziej się ich obawiam? >Może policjant powinien otworzyć drzwi radiowozu i szerokim gestem, z miłym uśmiechem serdecznie poprosić zabójcę o zajęcie miejsca wewnątrz?
ależ nie - tak jak powiedziano mi w pewnym czasie na kursie: "najpierw oddajemy strzał ostrzegawczy w głowę przeciwnika, a następnie strzał właściwy w powietrze... ha ha ha " - ha ha było najładniej wyartykułowanymi dźwiękami... prowadzący był nietrzeźwy. był policjantem. Policjant nie jest sądem. Ma procedury. Wyrok będzie potem. Właśnie w sądzie. Nie bronie tego który strzelał, jestem przeciwny znęcaniu się i afirmowaniu przemocy. Szczególnie przez i w mediach. I mam nadzieje ze nie tylko ja...
>Czy to ty mażesz HWDP na murach i płotach?
Jeżeli byłby to mój mur - mogę rozważyć, choć nie uważam za konieczne obrażanie nikogo. Jeżeli mur nie jest mój - jestem przeciw - szanuje własność prywatną i lubię estetykę miasta bez komentarza. Są inne miejsca.
Dla Ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
|
|
| |  | | Dean11 (302 punktów) | Cytat: ]>ależ nie - tak jak powiedziano mi w pewnym czasie na kursie: "najpierw oddajemy strzał ostrzegawczy w głowę przeciwnika, a następnie strzał właściwy w powietrze... ha ha ha " - ha ha było najładniej wyartykułowanymi dźwiękami... prowadzący był nietrzeźwy. był policjantem. Żart zrozumiały tylko dla ludzi mających pojęcie o kryminalistyce. Jakoś tak pechowo jest, że da się zwykle ustalić który strzał padł pierwszy po śladach na pocisku...
|
|
| | |  | | drHaust (737 punktów) |
> Żart zrozumiały tylko dla ludzi mających pojęcie o kryminalistyce. Jakoś tak pechowo jest, że da się zwykle ustalić który strzał padł pierwszy po śladach na pocisku...> dokładnie - masz racje, żart wyjęty jest z kontekstu... wesołkowaty prowadzący uświadomił wszystkich, iż badania balistyczne są na tyle drogie iż jest szansa na ich pominięcie, gdy prokurator będzie nam życzliwy  - sytuacja z lat przełomu 80/90 tak zwanego XXw. Dodam, iż prowadzący był zdania, że lepiej bandziora zastrzelić niż później dopłacać do jego utrzymywania przez lata więzienia. Na sugestie ze nie zawsze powinno się oceniać sytuacje w ten sposób reagował alergicznie. ("jak k... chcesz skończyć kurs, to k.. nie filozofuj" - początki demokracji bywały różne, ale ci ludzie dalej pracują w służbach państwowych i nie życzę nikomu konfrontacji z ich myśleniem. Bez kałasza)
Dla Ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
|
|
4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | >Stało się. Podjudzany skrajnie nienawistnym językiem i niemieszcząca się w głowie niegodziwością >ferment społeczny wybuchł mordem. >Zaczyna się prawdziwie "nowa" jakość w "polityce"?
Zaczyna, ale nie w polityce, tylko wśród zwykłych ludzi. Nie wiem czy nazwać to jakością, bo to jednak miłe określenie. Ale coś się jednak dzieje. A dzieje się to, że ludziom wybija. Nic dobrego ich nie spotyka, nie ma za co żyć 90% Polaków, a najszczęśliwsi są starzy ludzie, bo mają już emerytury. Żaden młody człowiek w tym pokręconym kraju nie ma szansy na mądrą i uczciwą pracę. Za to rząd ma jedno zmartwienie. Jak dobrze żyć z Kościołem i żeby było jak najwięcej dzieci, ale rodzonych tylko według przykazań biskupów, bo cesarka to grzech.
Wkurwia mnie ta Polska do łez. Na żadne wybory nie pójdę. I publicznie deklaruję, że jak mi Schetyna wpadnie w ręce to uduszę dziada.
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
|
|
| CHOLEWA (4176 punktów) | >Stało się. Podjudzany skrajnie nienawistnym językiem i niemieszcząca się w głowie niegodziwością >ferment społeczny wybuchł mordem. >Zaczyna się prawdziwie "nowa" jakość w "polityce"? Zjawiska wiatru i burzy łączą elektrony, więc zostawmy to przysłowie prowieniencji pogańskiej na boku. Najbardziej rozgorączkowanym politykiem jest Kaczyński, odpowiedzialny za następstwo czasowe tej tragedii. Możliwa również jest hipoteza o zamachu w środowisku samego PiS-u.
CHOLEWA
|
|
| waldeck77 (4307 punktów) | >Kto sieje wiatr, ten burzę zbiera.
Dokładnie to samo przysłowie przyszło mi na myśl, gdy usłyszałem o wydarzeniach w Łodzi.
|
|
1 na 1 | AdamGr (3037 punktów) | Obejrzałem sobie wiadomości specjalnie na tę okazję. Nie wiem dlaczego od razu robi się z tego wielka sprawę polityczną. Po co ten balon? Żeru brakuje czy jak?
|
|
4 na 4 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Nic się nie zaczęło, ani nie skończyło. Wariactwo trwa, a u PIS-owców się nasila. Pewnie "w głębi duszy" są zadowoleni, że swoimi bredniami doprowadzili kogoś do szału (pewnie i tak chorego psychicznie), a przy okazji mają nowych męczenników i nowe tematy do idiotycznych oskarżeń. Ciekawe też, że posądzanie wszystkich przeciwników za pośrednictwem np. Macierewicza czy IPN-u o agenturalność, zdradę, spiski, brak patriotyzmu itp, itd. to według NICH język miłości, a odpowiadanie na te zarzuty to język nienawiści. Trzeba rozumieć pojęcie akcji i reakcji. A co dalej ? Pewnie krzyżowcy wyjdą na ulice głosić miłość bliźniego i nastawiać drugi policzek....taki mały żarcik
|
|
1 na 1 | AdamGr (3037 punktów) | W pewnym momencie tej swoistej walki, propagandy starcia dochodzi sie do pewnej masy krytycznej. Nie da się bezkarnie nakręcać społeczeństwa, już ze zwykłej statystyki wyniknie że znajda się osoby, grupy fanatyczne które postanowią zrealizować praktycznie swoją nienawiść. Podam tu znamienny przykład : tu gdzie mieszkam był pewien polityk o poglądach wyraźnie faszyzujących , który się doczepił do muzułmanów. Jechał na nich jak na łysej kobyle przy każdej okazji i czół się kompletnie bezkarny. Do momentu aż w biały dzień w środku miasta ktoś nie wpakował w niego całego magazynka z pistoletu. Było o tym głośno przez chwilę i nie dało się tego rozdmuchać ani politycznie ani medialnie , właśnie zważywszy na to co mówił, w jaki sposób i jak działał. Mimo jego wysokiej pozycji politycznej. I rury pomiękły wyraźnie, bo nagle się okazało że można realnie dostać zwrotnie to co się propaguje i na co się w duchu liczy, ale oczywiście nie w stosunku do siebie, czy sobie równych. W pewnym momencie zaczyna się igrać z prawdziwym ogniem, o czym niektórzy często zapominają w tym fanatycznym słowotoku. Ludzi ciężko ruszyć, ale kiedy się już ruszy z miejsca to społeczność ma taką bezwładność ze trudno ją zatrzymać w miejscu i wióry lecą. Dwa przykłady : - w USA zachowanie policji w stosunku do ludności afroamerykańskiej - skutek : poszła z dymem cała dzielnica i rozpoczęło się regularne minipowstanie z użyciem broni palnej - Francja i ta sama sytuacja z ludnościa arabską, ta sama przyczyna i dokładnie ten sam skutek
Wiec od pewnego momentu po przekroczeniu masy krytycznej żarty się kończą.
|
|
 | | Grzegorz (5685 punktów) | >W pewnym momencie tej swoistej walki, propagandy starcia dochodzi sie do pewnej masy krytycznej. Nie da się bezkarnie nakręcać społeczeństwa, już ze zwykłej statystyki wyniknie że znajda się osoby, grupy fanatyczne które postanowią zrealizować praktycznie swoją nienawiść. Gorzej że na razie Kaczyński interpretuje (nie wiem czy na poważnie, ale nie zdziwiłbym się) sprawę jako wynik działania Palikota, Tuska czy kogo tam chce - w każdym razie najwyraźniej nie dostrzega biblijnej "belki we własnym oku" i nadal nakręca nastroje.
Ja w przeciwieństwie do lidera PiS-u nie jestem wszechwiedzący, więc nie będę formułował tak kategorycznych sądów dotyczących przyczyn ataku bez żadnych faktów. Szkoda tylko że Jarosław nie potrafi zauważyć że większość przeciwników PiS-u stała się nimi wcale nie na skutek tego co powiedział Tusk czy Palikot (nie znam chyba takiej osoby), tylko na skutek tego co sam Kaczyński z kolegami wyprawiali od dobrych paru lat.
|
|
1 na 1 | Medieval (3004 punktów) | Kiedyś słyszałem wypowiedź socjologa, który porównał Polskę do Meksyku. Kraju o największej obok Polski i Chin emigracji na świecie, chrześcijańskim, pełnym cudów, gdzie lud kocha Amerykę, z kompleksem wielkiego sąsiada, z tandetnymi politykami, o słabej edukacji i braku lojalności ludzi wobec Państwa.
A teraz strzały w Dzikiej Łodzi. Meksyk minus słońce.
PS. Dobrze że jest ta UE, niech "nas" powstrzyma.
|
|
2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | Właśnie w TOK FM podano, że morderca był wiernym słuchaczem Radia Maryja. Czemu mnie to nie dziwi?
O 10:00 w TOK FM z Donaldu Tusku będzie rozmawiała Janina Paradowska.
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
|
|
 | 2 na 2 | Medieval (3004 punktów) | > Właśnie w TOK FM podano, że morderca był wiernym słuchaczem Radia Maryja. Czemu mnie to nie dziwi?To może być tylko plotka. Wstrzymajmy się jeszcze z takimi wiadomościami. To takie stereotypowe, że aż niewiarygodne. Bardzo ciekawe zdjęcia. Na jednym z nich, "patrioci" niosą portret Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Myślę, że nie jest bezpieczna... wiadomosci(*)ge,2,img,12774254,galeria.html
|
|
|  | 3 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | >> Właśnie w TOK FM podano, że morderca był wiernym słuchaczem Radia Maryja. Czemu mnie to nie dziwi?
>To może być tylko plotka. Wstrzymajmy się jeszcze z takimi wiadomościami. To takie stereotypowe, że aż niewiarygodne.
Przecież sam Ryszard C. powiedział, że jest wiernym słuchaczem Radia Maryja.
Najfajniejszy w tym wszystkim jest europoseł Migalski. Tak zakłamanej gnidy ze świecą szukać.
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
|
|
| |  | 2 na 2 | Medieval (3004 punktów) |
> Przecież sam Ryszard C. powiedział, że jest wiernym słuchaczem Radia Maryja.Powiedział tak w TOK FM, czy TOK FM twierdzi, że tak powiedział ? Faktem jest, że rydzykowe media dzień po dniu sączą jad, utrzymują odbiorców w stanie zagrożenia, sytuacji nadzwyczajnej walki dobra ze złem, o Ojczyznę i wiarę. To relacje z wojny domowej. Oto dzisiejsza pierwsza strona Naszego Dziennika. www.naszdziennik.pl/A to relacja z wizyty Kaczyńskiego w Radiu Maryja. glosrydzyka.blox.pl/html> Najfajniejszy w tym wszystkim jest europoseł Migalski. Tak zakłamanej gnidy ze świecą szukać.Z pełną świadomością kłamie i zagrzewa do walki. Poza tym pragnie być gwiazdą.
|
|
| | |  | 3 na 3 | AdamGr (3037 punktów) | Niewątpliwie każdy jak widać chce coś ugrać dla siebie. Choć powiem szczerze że akurat Migalskiemu się dziwie, to politolog. Więc gdzie jest jego etyka zawodowa?
Na tym incydencie widać jedno bardzo wyraźnie : głód zdarzeń z których można wykreować stosowny balon. Smoleńsk się przedawnił, krzyż pałacowy załatwiony...posucha. I nagle jak deszcz dla spragnionej kani spada strzelaninka...
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Ignorancja (4718 punktów) | > Na tym incydencie widać jedno bardzo wyraźnie : głód zdarzeń z których można wykreować stosowny balon.> Smoleńsk się przedawnił, krzyż pałacowy załatwiony...posucha.> I nagle jak deszcz dla spragnionej kani spada strzelaninka...A grzybki po deszczu już rosną. Kilka godz. temu napisałam: "Brakuje jeszcze, aby oficjalnie wypalił, że był to mord na zlecenie, choć delikatne sugestie o takim scenariuszu można odczytać w jego wypowiedziach. Nie ma w nim jakiejkolwiek refleksji nad własnym postępowaniem za to jest permanentna nieodpowiedzialność." Cóż w świetle tego, co czytam zdaje się, że wypada mi wycofać się z "delikatnych sugestii". Stąd nasz postulat, by sprawa tego zabójstwa nie była tak łatwo przypisywana szaleństwu - dodał Kaczyński. - To jest być może najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie, ale muszą być też zbadane inne hipotezy. Także hipoteza, że mięliśmy tutaj do czynienia z akcją, zmierzającą w sposób zamierzony do zastraszenia opozycji - mówił.wiadomosci(*)o_zastraszenia_opozycji__.htmlA przed chwilą podano, przytaczam z niedoskonałej pamięci, iż Ryszard C. zeznał, że ma raka, dlatego zakończył wszystkie swoje prywatne sprawy, akcję planował od roku, było mu obojętne polityka jakiej formacji dosięgnie, chciał by politycy poczuli, że nie są bezkarni. Co teraz wyduma polski duce?
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Bezdomny (621 punktów) | >chciał by politycy poczuli, że nie są bezkarni.
Przynajmniej samą intencje miał dobrą... Jeszcze długo będzie tak, że to my jesteśmy dla nich.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | AdamGr (3037 punktów) | Toż oczywiste jest że wyciśnie z tego zdarzenia poprzez insynuacje ile tylko się da. Wybory sfałszowane, a na niego polują żeby go zlikwidować, coby prezydentem nie został. Jak szaleć to dlaczego nie na całego ? Zresztą co mu zostało, poparcie poleciało, wybory lokalne różowo się nie zapowiadają... Ciekawie tylko wtedy będzie jak gość podtrzyma że to z powodu Radia Maryja
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|