Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szminkowanie szmelcu za ciężkie pieniądze

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
18-08-2019 20:12Arminius (25555 punktów)Szminkowanie szmelcu za ciężkie pieniądze
Ocena 6 na 6
Rząd przeznaczy 1.75 mld złotych na modernizację kilkuset czołgów T-72. Modernizacja zostanie dokonana w zakładach Bumar Łabędy.
Z czołgiem jak wyżej miałem okazję się zapoznać kilkadziesiąt lat temu, gdy byłem po studiach w SPR. Wtedy był to sprzęt nienajgorszy, chociaż pancerniacy na poligonie podkreślali, iż w porównaniu z niemieckim leopardem, wyraźnie przegrywa. Obecnie jest to kwalifikowany szmelc. I wydawanie na jego "moderniizację" tak dużej kwoty pieniędzy jest skandalem. To pieniądze wyrzucone w błoto - z punktu widzenia militarnego. A przecież broń produkuje się i modernizuje nie tylko po to, żeby dać miejsce pracy. Przede wszystkim po to, żeby dać nowoczesny oręż do ręki żołnierzowi.
W przypadku konfliktu T - 72 zostaną rozstrzelane przez różnoraki rosyjski sprzęt - tak jak zostały one rozstrzelane w Iraku ( zresztą wiekszośc z nich było wyprodukowanych w Polsce) przez różnoraki sprzęt amerykański. I żadne modernizacje nic tutaj już nie pomogą

"1,75 mld zł będzie przez 6 lat kosztować modernizacja czołgów T-72 w Zakładach Mechanicznych Bumar Łabędy w Gliwicach. Umowę w tej sprawie podpisał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki."

www.money.(*)abedach-6405263537420417a.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kulmin (4007 punktów)
To prawda. W ogóle wydatki na wojsko od wielu lat nie noszą znamion rozumu.
A inwestowanie w czołgi to już w ogóle absurd. Stara koncepcja machiny wojennej, coraz mniej przydatna na polu walki, które przenosi się powoli w powietrze. To nawet Korea płn ma dość rozumu by inwestować w pierwszej kolejności w rakiety.

Jak już w coś ładować kasę to w drony i wywiad.
18-08-2019 23:30 
 Ocena 4 na 4
DyktaFon (9281 punktów)
>To prawda. W ogóle wydatki na wojsko od wielu lat nie noszą znamion rozumu.
>A inwestowanie w czołgi to już w ogóle absurd. Stara koncepcja machiny wojennej, coraz mniej przydatna na polu walki, które przenosi się powoli w powietrze. To nawet Korea płn ma dość rozumu by inwestować w pierwszej kolejności w rakiety.
>Jak już w coś ładować kasę to w drony i wywiad.

Kasę (nie swoją oczywiście) ładuje się w rzeczy pierwszorzędnej wagi, a nie w cokolwiek innego. A pierwszorzędne jest "nie odpaść od koryta" - wszystko inne jest drugorzędne, bo jak się odpadnie, to jakie znaczenie mają czołgi, armaty, drony i wywiad? Żadne.
Prawdziwe pole walki odbywa się przy urnach, nie na polu bitwy. Wiem, że zaraz zostanę skarcony przez co niektórych, ale kto z czytających to forum strzelał ostatnio do ludzi? Pewnie raczej nikt... a kto brał udział w wyborach? Pewnie prawie wszyscy... To co jest ważniejsze i realnie istotne?
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
A wie Pan co to jest zemsta Czechów?

pl.wikipedia.org/wiki/Armatohaubica_wz._1977_Dana
19-08-2019 10:02 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)mściwi Czesi?
>A wie Pan co to jest zemsta Czechów?
>pl.wikipedia.org/wiki/Armatohaubica_wz._1977_Dana

Zemsta??? Czesi produkują /produkowali dobrą broń i umocnienia - ale mieli ogromne problemy z jej/ich użyciem. Nie twierdzę, iż taka postawa jest jednoznacznie zła - ale nazwa podana przez Pana sugeruje jakiś wielki duch bojowy i agresję w tym narodzie - a to nie jest chyba prawda.
W tym roku jeździłem - między innymi - po pograniczu czesko, niemiecko - austriackim. Bunkrów tam masarykowskich bez liku, nad Morawą, co trzysta metrów stoją, przyciągają miłośników architektury militarnej, wiele w bardzo dobrym stanie, co nie dziwi bo ich wogóle nie użyto.


Warto obejrzeć:

pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Warowna_Stachelberg
Gigo (484 punktów)Odp: Szminkowanie szmelcu za ciężkie pieniądze
Do T-72 przynajmniej mamy polską amunicję. Do Leopardów - nie (możemy, póki co, kupować za ciężkie pieniądze w DR.).
Tak czy siak, pewnie lepiej kasę wydac na miejsca pracy w Polsce, niz w DR, a na paradach oba nasze super tanki wypadają świetnie. W razie prawdziwej inwazji ze wschodu, też spełnią swoją rolę, od zawsze wyznaczaną Polsce: przedmurza - dawniej chrześcijaństwa, dziś tzw. zachodu. Mięso armatnie zawsze było potrzebne strategom z bunkrów na zapleczach.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Rząd przeznaczy 1.75 mld złotych na modernizację kilkuset czołgów T-72. Modernizacja zostanie
dokonana w zakładach Bumar Łabędy.<<

A po jaką cholerę potrzebne nam te czołgi, śmigłowce czy jakieś przestarzałe USAmańskie latające gówna?
Tego się otwarcie nie mówi, taki niby temat-tabu, ale w domyśle (tych przejawiających alternatywne myślenie) to ma być przeciwko putinowskiej Rosji. Putin to z tego nawet się nie śmieje, olewa to ciepłym moczem.
Było kiedyś, raczej niedawno, na internecie, że przeprowadzano symulowane zmagania się polskiego lotnictwa z (chyba ruskimi, ale tego nie wyartykułowano) i wynik był taki, że polskie lotnictwo praktycznie przestało istnieć po CZTERECH godzinach. Z tymi czołgami, dla których pewnie zabraknie paliwa, albo i nawet ważnych części zamiennych będzie podobnie.
Ja bym proponował dogadać się z Putinem. Przede wszystkim w sprawach gospodarczych. Tak żeby jednym i drugim się to opłacało. Żeby i oni i my na tym mogli zarobić.
A USAmanów olać, tak jak oni olali nas sprzedając nas w Jałcie.
19-08-2019 09:38 
 Ocena 4 na 4
okragly (21676 punktów)

>A po jaką cholerę potrzebne nam te czołgi, śmigłowce czy jakieś przestarzałe USAmańskie latające gówna Ja bym proponował dogadać się z Putinem. Tak żeby jednym i drugim się to opłacało.
zrobić z sąsiada wroga, -sąsiada przyjaciela. To byłby majstersztyk. A i dla nas ogromna Rosja jako teren do ekspansji. Na zachodzie na "zmywaku" w Rosji moglibyśmy wiele zdzialać


szukanie raju, moim celem
finerbijk (17282 punktów)
>Ja bym proponował dogadać się z Putinem. Przede wszystkim w sprawach gospodarczych. Tak żeby jednym i drugim się to opłacało. Żeby i oni i my na tym mogli zarobić.
Nie może być żadnego dogadania z Putinem i swobodnego handlu bo są sankcje unijne i amerykańskie. W razie złamania kara byłaby straszna.
19-08-2019 17:46 
 Ocena 5 na 5
Duch Prawdy (14787 punktów)
>A po jaką cholerę potrzebne nam te czołgi
czołgami można spacyfikować obywateli


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
19-08-2019 21:22 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)
>>A po jaką cholerę potrzebne nam te czołgi
>czołgami można spacyfikować obywateli
w 1RP szlachta utrzymywała wojsko nie by bronić granic a trzymac w strachu niewolników -chłopów pańszczyźnianych.Do tego byli szkoleni- pacyfikacji buntów.

szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Na fantastów od marzeń o byciu pacyfikowanym obywatelem nie potrzeba czołgów. Wystarczy ich ignorować.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
20-08-2019 09:49 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>    Na fantastów od marzeń o byciu pacyfikowanym obywatelem nie potrzeba czołgów. Wystarczy ich ignorować.

www.polski(*)tragiczne-wydarzenia-w-Chinach


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Wątek oparty na samych plotkach i domysłach. Tytuł wręcz wulgarny. Miejmy nadzieję, że ktoś w końcu tym się zajmie. Armi, uspokój się i nie obrażaj ludzi, którzy bronią tego kraju!

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
20-08-2019 10:34 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)kto kogo obraża?
>    Wątek oparty na samych plotkach i domysłach. Tytuł wręcz wulgarny. Miejmy nadzieję, że ktoś w końcu tym się zajmie. Armi, uspokój się i nie obrażaj ludzi, którzy bronią tego kraju!

Na plotkach? Pan...obraża premiera tego kraju. Ja zaś nie obrażam ludzi tego kraju wykazując troskę o sprzęt z jakim im przyjdzie ewentualnie walczyć.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: kto kogo obraża?

   Uważasz słowo szmelc za typowe dla kulturalnego stylu wypowiadania się?!!

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
20-08-2019 11:14 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>    Uważasz słowo szmelc za typowe dla kulturalnego stylu wypowiadania się?!!

pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Doroszewski


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
20-08-2019 12:28 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)Odp: kto kogo obraża
>    Uważasz słowo szmelc za typowe dla kulturalnego stylu wypowiadania się?!!
>
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska


Tak. Szczególnie jeżeli mowa o materii nieożywionej.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Tak. Szczególnie jeżeli mowa o materii nieożywionej.

   To widać.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
21-08-2019 12:10 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)widoczny
>>Tak. Szczególnie jeżeli mowa o materii nieożywionej.
>    To widać.

Jak szminkę na skorodowanej blasze?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365